kolarz90 [ Operation Flashpoint fan ]
Problem z wyłączaniem komputera
Witam
Mam problem z komputerem - po wyłączeniu od razu uruchamia się ponownie. Muszę wyłączać go trzymając długo guzik albo odłączając od prądu bo inaczej nie sposób. Czy to może być problem z systemem, zasilaczem czy jeszcze coś innego?
BlackBolt [ Senator ]
System, dysk, pamięć operacyjna, albo coś innego.
mirencjum [ operator kursora ]
Restart zamiast wyłączenia systemu
Po wybraniu opcji wyłącz system komputer uruchamia się ponownie
Komputer standardu ATX
- Należy sprawdzić czy nasz PC obsługuje ACPI
W menadżerze urządzeń/Komputer powinniśmy mieć informacje o komputerze w postaci np: "Jednoprocesorowy komputer PC z interfejsem ACPI" znaczy to ze nasz komputer obsługuje ten mechanizm i należy:
- Wyłączyć ekran powitalny i szybkie przełączanie użytkowników
Panel sterowania/Konta użytkowników/Strona Głowna/Zmień sposób logowania i tam odhaczyć pozycje
- Odznaczyć automatyczny restart (PPM Moj komputer zakładka Zaawansowane Uruchamianie i odzyskiwanie/Ustawienia Automatycznie uruchom ponownie)
- Sprawdzić czy nie jest zainstalowany soft:
– Easy CD Creator 5.0 (Roxio)
– Direct CD 5.0
– sterownik myszy Logitech
– firewall Zone Alarm.
Odinstalować
- W rejestrze dodać DWORD PowerdownAfterShutdown wartość 1
w kluczu HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon
- Sprawdzić czy w Biosie załączone jest ACPI Support, uaktualnić BIOS
- Zainstalować, uaktywnić NT APM/Legacy Support
Instalacja: Panel Sterowania/Dodaj sprzęt/Nowe urządzenie sprzętowe/Obsługa NT APM/Legacy
Aktywacja: Menadżer urządzeń/Widok/Pokaż ukryte elementy teraz powinno być NT APM/Legacy Support teraz poniżej z PPM włączamy APM/Legacy Interface Node
Jeśli nie podziała a komputer nie ma interfejsu ACPI bądź w Biosie został zmieniony schemat na AMP
- Panel sterowania/Opcje zasilania/Zaawansowane zarządzanie energią APM zaptaszyć opcje Włącz obsługę zaawansowanego zarządzania energią