budziakowski [ Generaďż˝ ]
Nastolatek ośmieszył Apple
Pewien 17-letni biznesmen z Nowego Jorku okazał się lepszy w prowadzeniu interesów niż Apple i samodzielnie rozpoczął sprzedaż zestawów pozwalających przerobić czarnego iPhone’a 4 na białą wersję.
Ciekawa sprawa z tym bialym ajfonem 4. Ludzie czekaja na niego od wielu miesiecy, Apple ciagle przeklada premiere, a tu wyskakuje koles z kontaktami i sprzedaje ludziom to czego Apple nie jest w stanie.
_MyszooR_ [ Senator ]
I to tylko potwierdza me przekonanie ze apple to gowno ;] Tyle czekac na inny kolor obudowy, porazka ;] Ale pelno idiotow i tak kupi ich produkty
stealth1947 [ Miejsce na Twoją reklame ]
No i?
Koles sprzedaje bialo obudowe za 279USD. Gdzie tu news?
Lutz [ Legend ]
Jak juz chcesz byc na czasie to podawaj chociaz rzeczy aktualne, najlepiej z prawdziwych zrodel a nie jakichs smiesznych imitatorow engadgeta i reszty. Ten "news" ma juz z miesiac tak swoja droga. Chyba jakos tak w zeszlym tygodniu bylo na interii
BlackBolt [ Senator ]
$279 za obudowę do telefonu? Koleś nie ośmieszył Apple. On tylko pokazał, że klienci tego sklepu to idioci.
mineral [ Senator ]
stealth1947 -> że Apple nie potrafi wyprodukować białej obudowy?

Apokalipsis [ Generaďż˝ ]
No teraz wiem, że klienci tego Apple to zwykli idioci .. ;) Nigdy nic od nich nie miałem, bo dla mnie jest to zdzierstwo, tak jak te DLC od jakiejkolwiek firmy.

S1KoR© [ surf or die ! ]
nie potrafi...albo nie chce ;)
budziakowski [ Generaďż˝ ]
BlackBolt --> To ile na tym zarabia to inna sprawa. Tu chodzi o to, ze klient udowodnil, ze obudowy juz teraz sa produkowane. Tymczasem Apple juz kilkukrotnie przekladalo premiery bialego IP4 (obecnie jest to zdaje sie marzec 2011) twierdzac, ze bardzo trudno sie takie obudowy produkuje.
zoloman [ Legend ]
stać mnie = jestem idiotą
tak, najlepiej być polakiem robakiem biedakiem
Trael [ Mr. Overkill ]
zoloman --> To bardzo dobrze, że cię stać. Przecież nikt ci nie zabrania wydawania pieniędzy w taki sposób jak ci się podoba. Jednak nie zmienia to faktu, że ludzie mogą mieć na ten temat własne zdanie i mogą to skomentować. Wolność słowa.
Coy2K [ Veteran ]
zoloman co mają zarobki do tego ?
jeśli powiesz mi, że za chińską obudowę do telefonu 280USD (841zł) to jest cena normalna to ja uważam, że jestes nienormalny. Bo nawet przy zarobkach 8000zł na miesiąc jest to dużo za dużo, zwłaszcza za kawałek plastiku
bone_man [ Omikron Persei 8 ]
Za tę cenę to on chyba całego Iphona im daje... paranoja.
Apple oczywiście w przyszłym roku wypuści limitowaną edycję białego Iphona (a nie tylko samą obudowę, bo po co) i ludzie oczywiście się rzucą.
_MyszooR_ [ Senator ]
Nie od dzis wiadomo ze tylko idiota przeplaci i jeszcze bedzie sie tym podniecal :)
Coy2K [ Veteran ]
bone_man znaczy limitowaną w sensie - nakład się skończy jak sprzedaż spadnie ?;))
col. Kilgore [ Mac User ]
W tej cenie (która uważam że jest wysoka) nie dostajecie "chińskiej plastikowej obudowy" tylko przedni szklany panel z wbudowanym digitizerem dotykowym, cały wyświetlacz który jest zintegrowany z tym panelem i musi być sprzedawany razem, oraz także szklany panel tylni.
Wszystkie części nie są podróbką tylko oryginalnymi elementami produkowanymi dla potrzeby Apple. Ale najłatwiej jest nie poszukać informacji o tym i pisać bzdury (bo to Apple jest, trzeba się doczepić! typowe dla tego forum).
Bullzeye_NEO [ 1977 ]
stać mnie = jestem idiotą
tak, najlepiej być polakiem robakiem biedakiem
nie
stac to cie moze byc na oryginalne kalosze by gucci i jak sobie je kupisz to ok
ale jak kupujesz kawalek plastiku za 250 dolcow to jestes chory psychicznie :D
nastepny level - kupno fiata 126p za milion zlotych

yo dawg [ 1979 ]
[17] Genialny przykład. A czym się różnią kalosze Gucciego od obudowy do IP Applea? No i jak wiadomo Polacy i Jankesi zarabiają tyle samo.
Bullzeye_NEO [ 1977 ]
z toba to nawet nie chce mi sie gadac, ogrze :D

yo dawg [ 1979 ]
Spoko, jutro sobota, kupisz sobie u Zenka z bazaru bluzę Recorda czy innego Adidosa za 3 "dihi" jak każdy zdrowo myślący polaczek.

wysiak [ Legend ]
To nie jest kwestia ile kto zarabia, ale jesli ktos wydaje na auto np 40 tysiecy (dowolnej waluty), a pozniej dokupuje do niego alufelgi z innym wzorkiem za 27.900, to jest debilem. Nawet jesli go stac.
Bullzeye_NEO [ 1977 ]
znow pudlo
wanna take another swing?
yo dawg [ 1979 ]
wysiak, porównujesz zupełnie różne rzędy wielkości. Mało tego, w USA masz naprawdę sporą rzeszę osób co dadzą dupy za nowy produkt Appla (nota bene kolejki przed premierą Ipada). Skoro więc jest rynek zbytu nawet na gówno z nadrukiem jabłuszka to czemu go nie sprzedać? A biały Iphone to trochę jak obejrzeć obejrzany już film tyle, że w technologii 3D. Ludzie chodzący do kina na filmy 3D to też debile?

wysiak [ Legend ]
yo dawg --> Film w 3D to troche inne przezycie, niz bez 3D. A placenie > 2/3 wartosci nowego telefonu (iphone 4 to teraz chyba ok 400$ dla nowych klientow? czy juz mniej?) za tylko i wylacznie zmiane koloru obudowy to debilizm. Zreszta sam to zauwazyles, piszac
"Skoro więc jest rynek zbytu nawet na gówno z nadrukiem jabłuszka to czemu go nie sprzedać?"
Dokladnie tak - ja nie winie Appla, ze doi matolkow, skoro sie radosnie daja doic. W tym akurat to wiadomo, ze ta firma jest swietna.
Coy2K [ Veteran ]
Seraph, że zacytuję: porównujesz zupełnie różne rzędy wielkości :)
pójście do kina drugi raz na ten sam film to nie to samo co kupienie obudowy w innym kolorze za astronomiczną sumę :)
gizio1 [ Generaďż˝ ]
Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.
Jednych przeraża samo myślenie o pewnych kwotach, a dla innych są to tylko drobne.

Dycu [ zbanowany QQuel ]
gizio - Ile musiałbyś zarabiać żeby ponad 800 złotych było dla Ciebie drobnymi? 10 tysięcy miesięcznie? 15? 100?
A ile musiałbyś zarabiać żeby zmiana koloru Twojego telefonu za 800 złotych było drobnymi? 100 tysięcy? 150? 200?
W jaki sposób zmiana koloru telefonu za 800 złotych może być uznana za "drobne"?
Coy2K [ Veteran ]
Dycu niektórzy będą sobie to tłumaczyć nawet w najbardziej absurdalny sposób.
Musiałbyś mieć status Kulczyka, żeby zmiana koloru obudowy za ponad 800zł było jak wrzucenie 1zł do kubka żebraka

Orlando [ Legend ]
800 zł to ja na tace daje.
Pan P. [ 022 ]
800 zł to ja wkładam do wózka w markecie.
Molpi [ Senator ]
800zł mi nie starczy żeby się podetrzeć... nawet w 10!
Fett [ Avatar ]
za 800zł, Lysack jest w stanie przeżyć 3 miesiące i jeszcze odłożyć na wakacje
Pan P. [ 022 ]
Molpi --> A w piątkach? :-)

siwCa [ Legend ]
^

bartek [ Legend ]
[16] - sori, ale to teraz każdy może sprzedawać produkty z logiem Apple'a? Tak bez konsekwencji? WTF?
gizio1 [ Generaďż˝ ]
Dycu nic ci do tego ile zarabiam ale za 15tyś miesięcznie to bym z łóżka nie wstawał.
Sam bym nie kupił tej obudowy nawet jak by mi do tego dopłacali, taki podróbki to dla mnie wiocha i obciach, podoba mi się czarny i nawet orginalnego bym niechciał białego nie mówiąc już o tej padlinie.
A co do kupowania obudowy za 800zł to bym nie kupił bo mi sie nie chce, co do kwoty 800zł to dla mnie są drobne, jak bym był jakiś napalony na ORGINALNĄ obudowę to nie było by problemu żebym sobie kupił, bo co miesiąc za abonament w moim telefonie płacę niewiele mniej, nie wspominając o innych co miesięcznych wydatkach więc jak mówiłem może ty sie trzęsiesz i dym ci z uszu idzie jak pomyślisz jaki to majątek 800zł ale na mnie to wrażenia nie robi.
Poza tym tak jak powiedziałem są ludzie dla których 800zł to nie jest taki straszny wydatek.
Ok niektórzy za taką kwotę utrzymują 5osobową rodzinę, ale już mówiłem ,,punkt widzenia zależy od punktu siedzenia'' niema co robić rabanu na cały świat mierząc wszystko swoją miarą.

misiek345 [ Generaďż˝ ]
Dycu nic ci do tego ile zarabiam ale za 15tyś miesięcznie to bym z łóżka nie wstawał.
Typowy przykład snoba;)
Kłosiu [ Legend ]
gizio --> ja tam jestem w stanie zrozumiec wydanie 800 zl, mimo ze moze nie siega twoich niebotycznych zarobkow :>. Ale wydanie 800zl na kawalek plastiku ktorego wytworzenie kosztuje 5zl - to juz cos czego nie rozumiem. Nie lubie po prostu robic za jelenia. Ale temu kolesiowi co zaczal robic te obudowy nalezy sie pelen szacunek - trafil na bajorko pelne glodnych karpi i zaczal wyciagac. Pewnie sie ustawi na cale zycie w te pare miesiecy.

wysiak [ Legend ]
Ze tez takiemu pogaczowi chce sie w ogole przeliczac parenastozlotowe roznice w abonamentach tv
https://forumarchiwum.gry-online.pl/S043archiwum.asp?ID=9879448
Grac na piratach, zeby oszczedzic oryginal w folii dla lepszej ceny
https://forumarchiwum.gry-online.pl/S043archiwum.asp?ID=10020869
Albo sepic na sluchawkach do iphona..
https://forumarchiwum.gry-online.pl/S043archiwum.asp?ID=10763513
gizio1 [ Generaďż˝ ]
Kłosiu ja bym nie chiał tej obudowy nawet jak by mi za to zapłacili 800zł, ok niektórzy by klaskali uszami jak by ktoś mi taki interes zaproponował ale ja wole mnieć taki telefon jaki mam i nie zmieniał bym tego dla jakiś 800zł.
Tak samo w drugą stronę jak bym sie napalił na taką obudowę to bez problemu bym dał te 800zł.
Dla jednych do duż dla innych nie to zrozumiałe, nie rozumiem natomisat tych który robią raban że jak to 800zł za kawałk plastiku jak oni za tyle przez miesiąc przeżyją.
Jak kogoś stać zapłacić te 800zł za kawałek plastiku to napewno nie mają problemu na co by mozna te 800zł jeszcze wydać, napewno na wszystko im spokojnie starcza i taki wydatek nie robi na ich budżecie żadnego warażenia, niema co mierzyć wszystkich swoją miarą.

Coy2K [ Veteran ]
wysiak, to że on zarabia ze 30 tys. nie znaczy, że starcza mu na takie zbędne wygody jak słuchawki za 700zł :D
wszak za rachunek telefoniczny płaci niewiele więcej, nie wspominając o innych co miesięcznych wydatkach.
gizio1 [ Generaďż˝ ]
Wysiak skompromitowałes sie na całego.
Jeśli chodzi o abonamenty za tv twierdzisz że jeśli mnie stać to powinienem mieć 3pełne pakiety N,C+i Polsatu?
Ja uważam że potrzebuje tylko to co oglądam.
Dałeś linka do tematu o grach w foliach, i że oszczędzam orginał dla lepszej ceny.
Znajdz mi dowolny cytat że to robię. Jak nie potrafisz to jest kłamcą i naciągaczem a tym samym będe cię uważał za skończone zero.
W tamtym temacie kilka razy zaznaczyłem że niemam zamiaru tych gier sprzedawać i powiedziałem dlaczego chce mieć w foliach.
Więc czekam na powtierdzenie twoich kłamstw.
Z sępieniem na słuchawni to tak samo jak z abonamentem, napisałem że nie uważam żety te za 700 grały lepiej niż te za 200zł.
To że mnie na coś stać to znaczy że MUSZĘ to kupić tak?
Coy2K --> komuś wystarczy na miesiąć doładować kartę za 50zł, ja niestety bym tą kartę rozładował nawet jednego dnia, mam potrzebę dzwonić więcej to płace po kilka stów co miesiąć i co będziesz mnie osądzał że niepotrafię powiedzieć tego co chc w 30s tylko rozmamiam po 30min? Będziesz toczył pianę że jak można na rachunek wydać 500-600zł?
Ja rozumiem tych co za telefon płaca po 1000zł i tych co doładują za 25zł.
Od sameog początku muwię żeby nie osądzać innych według swojej miary, ok kogoś niestać to nei ale niema co wyzywać tych co ich stać od jeleni.
Kogoś stać na ta obudowę to co wy macie za problem?

Coy2K [ Veteran ]
gizio1
ośmieszyłeś się na całego. Pare postów wyżej piszesz że 800zł dla Ciebie to drobne (cytować nie będę, poszukaj sam). No więc skoro 800zł to drobne, to oszczędzanie na abonamentach tv czy upominanie się o rabat na kierownicę logitecha muszą być jak wydawanie reszty z 5zł monety.
Jak już chcesz zgrywać milionera na forum internetowym to chociaż bądź konsekwentny w trzymaniu wizerunku inaczej nikt tej bajeczki nie łyknie :)

Trael [ Mr. Overkill ]
Internet to jedyne miejsce, w którym można zostać milionerem w kilka minut :D
gizio1 [ Generaďż˝ ]
Coy2K od początku nie łapiesz o co mi chodzi więc ok niemam zamiaru ci teog tłumaczyć, jak Coy2K na coś niestać to znaczy że innych też nie może.
Mówi sie że bogaci potrafią dobrze liczyć.
Z rabatem to sami mi zaproponowali, ja się o to nie prosiłem, powiedziałem że niechcę kierownicy za 1200zł to mi zaproponowali że sprzedadzą za pół cenny, i co miałem niewziąć? I tak na mnie wystarczająco zarobili.
Ja potrafie liczyć i wiem co chce kupić a co nie.
Tak 800zł czy 1000zł w porówaniu do kwot jakie wydaję w ciągu roku to mały procęcik, i co bedziesz mnie osądzał że mi taka suma zalatuje?
dave_mgs [ Senator ]
"Z rabatem to sami mi zaproponowali, ja się o to nie prosiłem, powiedziałem że niechcę kierownicy za 1200zł to mi zaproponowali że sprzedadzą za pół cenny, i co miałem niewziąć? I tak na mnie wystarczająco zarobili." - Ja bym brał!
Mało tego, ostatnio zaproponowano mi dom jednorodzinny za 20 zł. Też wziąłem, chociaż jak miałbym dać 2 miliony to bym dał, bo mnie stać. Zresztą i tak zarobili na tym interesie. Niestety po transakcji dopiero zorientowałem się, że spłuczka w jednej z dwudziestu łazienek nie działa, będę się targował.
Coy2K [ Veteran ]
gizio1
a dlaczego nie można nazwać kogoś jeleniem, kto wywala 280$ za zmianę koloru telefonu z czarnego na biały ?
nie ważne ile zarabiasz. Jak jesteś człowiekiem inteligentnym to będziesz zdawał sobie sprawę, że ktoś tu kogoś nabija w butelkę. Na chwilę obecną nie przychodzą mi do głowy równie niedorzeczne przykłady gdzie nie tyle jakość co zasadność zakupu nie przekłada się na cenę.
Nie wiem w jakim celu przytaczasz przykład z rachunkami telefonicznymi, bo nijak się to ma do tego o czym toczy się dyskusja.
Rozbawiło mnie i nie tylko co widać po wypowiedziach Twoje podejście i mam niezły ubaw jak osoba dla ktorej 800zł to drobne i ktora za 15tys. miesiecznie nawet z łóżka by nie wstawała liczy każdy grosz... brak tu konsekwencji przez co jest jeszcze zabawniej :)

bartek [ Legend ]
powiedziałem że niechcę kierownicy za 1200zł to mi zaproponowali że sprzedadzą za pół cenny
Człowieku! Ratujesz mi życie! Idę jutro wypróbować!
A Ty za zaoszczędzone 600 zł udaj się do ortopedy na prostowanie palców, ewentualnie kup klawiaturę z większymi przyciskami.

QrKo [ Legend ]
Offtopic, ale autentycznie oplulem monitor.
[32]
gizio1 [ Generaďż˝ ]
Nie można kogoś tak nazywać bo nieznasz jego sytuacji majątkowej. Kogos stać na to to co ty masz za problem?
Ludzie kupują obrazy za kilka milionów dolarów i i ch rozumiem, mają tyle pieniędzy że sobie kolekcjonują obrazy czy mają po 50samochodów sportowych i co mam nazwać ich jeleniami? Stać to kupują, ja bym te pieniądze inacze zainwestował ale nikogo nie osądzam.
A z razchunakami to żeby zobrazować że jedego stać a inny spuchnie od takiej kwoty na rachunku, i co będziesz kogos osądzał?
15tyś miesięcznie to 180tyś rocznie, ja mam trochę większe ambicje, uważam że potrafie na więcej zapracować i to robię.
Slasher11 [ Senator ]
Zastanawia mnie jedno - czemu taki kasiasty koleś nawet podstaw ortografii nie zna?
gizio1 [ Generaďż˝ ]
A co ma jedno do drugiego?
Ktoś kto więcej zarabia musie znać doskonale ortografię, 6języków i grać na harfie?
Ale masz rozumowanie.

Coy2K [ Veteran ]
ja nie napisałem że nie stać. Napisałem, że to wywalanie kasy w błoto. Tak samo jak kupowanie Nokii wysadzanej diamentami za 100 tys. dolarów.
Co z tego, że kogoś stać ? ja uważam, że to głupota, każdy ma prawo do własnej opinii i ja wyrażam swoją. Inteligencji nie przybywa z kolejnymi zerami na koncie bankowym.
edit:
na harfie pewnie nie, ale jak trzepiesz takie kokosy to i wymagałoby znać podstawy ortografii i stylistyki, choćby podczas korespondencji z klientami....a nie sory, zapomniałem, że Ty wydzwaniasz do nich za 600zł miesięcznie ;)
gizio1 [ Generaďż˝ ]
Coy2K --> Powoli zaczynasz łapać, ja też uważam że to głupota ale nie osądzam czy obrażam tych co ich stać.
Od początku mówie że kogoś stać na to to napwno nie ma problemów że cos mu z konta ubędzie.
Jak ich stać to niech kupują co chcą ja nikogo nie osądzam ani nie obrażam, jak kogoś niestać to go nie upoważnia żeby sie z kogoś śmiać.

wysiak [ Legend ]
A jesli kogos stac, a nadal uwaza to za przejaw czystego kretynizmu?
gizio1 [ Generaďż˝ ]
wysiak --> jak ty kupujesz 10letni samochód i jeździsz nim kolejne 10lat bo będziesz nazywał kretynem tego co pół roku rozbija samochody za półmiliona?
Ja nie bo jak go na to stać to nic mi do tego. Zapracował sobie na to i może robić z pieniędzmi co chce, a skoro go na to stać to napewno idiota nie jest.

Trael [ Mr. Overkill ]
Jak ich stać to niech kupują co chcą ja nikogo nie osądzam ani nie obrażam, jak kogoś niestać to go nie upoważnia żeby sie z kogoś śmiać.
Aha czyli jak widzę idiotę to się zaśmiać nie mogę bo mnie np. nie stać na bycie idiotą?
Zapracował sobie na to i może robić z pieniędzmi co chce
Jasne, że może i to jest jego podstawowe prawo. Co nie zmienia faktu, że idiota pozostanie idiotą i ja mogę wyrazić o tym opinie. To też jedno z podstawowych praw.
a skoro go na to stać to napewno idiota nie jest
Oj byś się zdziwił.

wysiak [ Legend ]
Ty naprawde nawet czytac ze zrozumieniem nie potrafisz? Mnie by bylo stac na taka durna obudowe, ile zarabiam mozna latwo sprawdzic - wystarczy wejsc na dowolnego jobserva, i sprawdzic sobie stawki kontraktowe w Anglii dla doswiadczonych software developerow - nikt tu tego nie ukrywa jak w Polsce. Co nie zmienia faktu, ze placenie 2/3 wartosci telefonu za zmiane jego koloru jest kretynskie. Nie ma nic do rzeczy, czy ten kto to robi odczuje taki wydatek czy nie - to po prostu kompletne wyrzucenie pieniedzy w bloto. Czy pieniedzmi pali w kominku bezrobotny na zasilku czy Bill Gates, jest to tak samo glupie zachowanie.
Ja naprawde nie hejtuje firmy Apple ani jej fanow, kupujacych kazdy gadzet, a tym bardziej nie robilbym tego z zazdrosci - gdybym chcial miec iPhona, to bym go mial, jednak wole inne telefony. Ja wrecz firme Apple podziwiam, za co - juz wyzej napisalem.
Deep --> ROTFL. W zasadzie calkiem niedawno byl tu temat o wysokich zarobkach pan, ktore z lozka nie wychodza..

Deepdelver [ Legend ]
gizio1 -->
Dycu nic ci do tego ile zarabiam ale za 15tyś miesięcznie to bym z łóżka nie wstawał.
Twoją wypowiedź można rozumieć na dwa przeciwstawne sposoby, więc prosiłbym o doprecyzowanie - jesteś taki bogaty czy po prostu zarabiasz w łóżku?

Orlando [ Legend ]
ZAWYŁEM.
Deep, błagam, nigdy się nie zmieniaj!

s1ntex [ Senator ]
za 800zł, Lysack jest w stanie przeżyć 3 miesiące i jeszcze odłożyć na wakacje
zapomnialem_stary_login [ Konsul ]
Musiałbyś mieć status Kulczyka, żeby zmiana koloru obudowy za ponad 800zł było jak wrzucenie 1zł do kubka żebraka
Podejrzewam że gdyby Kulczyk za młodu kupował gówniane obudowy (czy cokolwiek co w tamtych czasach było) za 800zł to byłby dzisiaj biednym człowiekiem z masą starych gównianych gadżetów.
reksio [ Q u e e r ]
Chłopaki, kłócicie się w sumie o pierdoły.
Konrad Wallenrod [ Major ]
A czasami Łysack coś nie mówił o 150 zł/miesiąc ?
Jeśli tak to w waszych szacunkach występują małe nieścisłości
budziakowski [ Generaďż˝ ]
wysiak --> Masz racje, zachowanie jest glupie, ale na takiej samej zasadzie samej zasadzie ludzie kupuja Rolexa, zamiast jakiegos Casio, czy kurtke sygnowana przez Jay-Z, chociaz rownie dobrze mogliby zwykla. Poza tym posiadacze iPhone'ow to specyfikczna grupa spoleczna, ktora nie liczy sie z pieniedzmi i potrafi wydac stowe na bumpera, zeby telefon nie gubil zasiegu, albo pare stowek na jakies etui, albo stacje dokujaca. Tej grupy nie da sie zrozumiec.

cotton_eye_joe [ maniaq ]
Firma z Cupertino ściemnia konsumentom twierdząc, że produkcja białej wersji jest bardzo skomplikowana i kosztowna
ROFL no tak proces technologiczny stworzenia bialego plastiku jest cholernie skomplikowany. załosna firemka

Hayabusa [ Niecnie Pełzająca Świnia ]
Deepdelver --> zabójcze :D
Mnie cały ten cyrk w ogóle śmieszy. Apple wytresowało sobie grupę klientów wmawiając im jak bardzo są super i wciska im taki kit... no ale skoro chcą, ich sprawa :)

piokos [ 147 ]
Deep jak zwykle w formie :D
a skoro go na to stać to napewno idiota nie jest.
Na pewno to Kopernik nie żyje
Bullzeye_NEO [ 1977 ]
Na pewno to Kopernik nie żyje
skad wiesz? skoro michael jackson zyje to dlaczego kopernik mialby byc martwy?
Hayabusa [ Niecnie Pełzająca Świnia ]
... ja wiem tylko, że Dostojewski jest nieśmiertelny, ale z Kopernikiem nigdy nic nie wiadomo...