GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

kto podbije mi cene na allegro ?

29.11.2010
10:20
[1]

G-UNIT [ Chor��y ]

kto podbije mi cene na allegro ?

please,dajcie 30dychy....

29.11.2010
10:22
[2]

tomazzi [ Flash YD ]

Dziwne że ktokolwiek daje za nią 9.99 :/

29.11.2010
10:44
[3]

sebekg [ Legend ]

:D Co to ma być ??????? Co znaczy być może sprawna ? niech zgadnę masz laptopa i nie masz gdzie sprawdzić, albo może dostałeś w rozliczeniu ? ściema niezła w dodatku nie napisałeś co to za karta może domyśleć się mamy :D

Poza tym podbijanie i windowanie sobie cen jest karane więc uważaj z takimi "prośbami"

29.11.2010
10:46
[4]

Dark Templar [ Konsul ]

Zastosuj się do tego co kolega napisał w [3] i może wtedy uda Ci się sprzedać. Jak na razie Twoim klientem docelowym jest spec który rozpozna kartę po zdjęciu i do tego potrzebna mu zepsuta karta ;]

29.11.2010
10:54
[5]

jarekao [ S T A L K E R ]

KC Art. 70.5. (40) § 1. Organizator oraz uczestnik aukcji albo przetargu może żądać unieważnienia zawartej umowy, jeżeli strona tej umowy, inny uczestnik lub osoba działająca w porozumieniu z nimi wpłynęła na wynik aukcji albo przetargu w sposób sprzeczny z prawem lub dobrymi obyczajami. Jeżeli umowa została zawarta na cudzy rachunek, jej unieważnienia może żądać także ten, na czyj rachunek umowa została zawarta, lub dający zlecenie.
§ 2. Uprawnienie powyższe wygasa z upływem miesiąca od dnia, w którym uprawniony dowiedział się o istnieniu przyczyny unieważnienia, nie później jednak niż z upływem roku od dnia zawarcia umowy.

29.11.2010
10:59
[6]

graf_0 [ Nożownik ]

[2] - tomazzi - idę o zakład że pierwsze podbicie jest autorstwa znajomego naszego G-unita.

29.11.2010
11:06
[7]

novi.. [ Senator ]

A ja stawiam, że ta odwołana oferta to jego kumpel (powód: abc??), dzięki temu dowiedział się ile trzeba zalicytować, by nie przebić tego gościa P...S, a wyciągnąć z niego jak najwięcej. Mogę się mylić :)

Lepiej uważaj z takimi prośbami, ktoś nakapuje i allegro usunie ci tą aukcje.

29.11.2010
11:10
[8]

graf_0 [ Nożownik ]

Novi - aaaa, faktycznie. nie zauważyłem odwołanej :d

29.11.2010
11:10
[9]

jarekao [ S T A L K E R ]

[7] masz pewnie racje, tym bardziej, że koleś ma 1 komentarz bardzo pozytywny od tego gościa.

29.11.2010
11:10
smile
[10]

smuggler [ Advocatus diaboli ]

Przekretem smierdzi na kilometr...

Gdybym nie byl leniwy, tobym podeslal tego linka do allegro.

Nie rob tak wiecej.

29.11.2010
11:12
[11]

Madkongothonurgh [ Konsul ]

Wygląda mi to na 8500GT na pasywnym ;d

29.11.2010
11:15
[12]

Yaca Killer [ Regent ]

Madkongo -->

29.11.2010
11:24
[13]

BlackBolt [ Senator ]

Sprawa zgłoszona do Allegro. Pożegnaj się z kontem krętaczu.

29.11.2010
11:25
smile
[14]

Grzesiek [ www eRepublik com PL ]

Witam mam na sprzedaż karte gigabyte,sprzedaje jako uszkodzoną(niesprawdzana),nieprzyjmuje zwrotów ani negatywów,wszelke pytania prosze pisać na maila....

Leżę :D

29.11.2010
11:25
smile
[15]

Aceofbase [ El Mariachi ]

z niecierpliwoscia oczekujemy aukcji przeterminowanego grejpfruta, ktory 'byc moze uprasuje Ci spodnie'

29.11.2010
11:36
[16]

yakuz [ YUM YUM ]

Platnosc z gory, nie przyjmuje zwrotow ani negatywow - Jezu co to za laps jest. :P

29.11.2010
11:40
[17]

Tal_Rascha [ Undomiel ]

sprzedajesz cos, nawet nie wiesz co, nie masz pewnosci czy to cos w ogole dziala, zwroty w ciagu tygodnia (czy ile tam) przyjac musisz i laski nikomu nie robisz, tym nie przyjmowania negatywow to juz w ogole mnie rozbawiles.

29.11.2010
11:41
smile
[18]

mackie majcher [ Konsul ]

BlackBolt <--- jeszcze napisz na jakiej podstawie dostanie choćby ostrzeżenie ?

29.11.2010
11:48
smile
[19]

Piecia_____18 [ Generaďż˝ ]

Co to jest "Gigabyta"?

29.11.2010
11:51
[20]

KuboL|Bambol [ Requiescat in pace ]

Moja 6600GT też tak wyglądała ;)

29.11.2010
12:00
[21]

Storm [ Hardstyler ]

zwroty w ciagu tygodnia (czy ile tam) przyjac musisz i laski nikomu nie robisz

Wytłumaczysz może na jakiej podstawie?

29.11.2010
12:01
[22]

wysiak [ Legend ]

mackie majcher -->

29.11.2010
12:03
[23]

mackie majcher [ Konsul ]

wysiak <--- Jasne, że podbijanie cen jest niedozwolone. Tylko dowód na to w postaci tego wątku jest niewystarczający. Jak ja wystawie jakiś przedmiot, a ktoś będzie na mnie cięty i założy specjalnie dla mnie taki wątek, co wtedy ? Jeżeli allegro działa zgodnie z prawem, a nie kieruje się domysłami, nie wyciągnie z czegoś takiego konsekwencji.

29.11.2010
12:04
[24]

Tal_Rascha [ Undomiel ]

Storm ->

29.11.2010
12:08
[25]

graf_0 [ Nożownik ]

Tal_Rascha - prawo zwrotu dotyczy zakupów od firm.

29.11.2010
12:09
[26]

Storm [ Hardstyler ]

Tal_Rascha -> To co podałeś ma się nijak do pana z pierwszego postu.

29.11.2010
12:09
[27]

smuggler [ Advocatus diaboli ]

Ale to sie tyczy raczej sklepow netowych, a nie indywidualnych sprzedawcow, z tego co sie orientuje.

29.11.2010
12:11
[28]

Tal_Rascha [ Undomiel ]

prawo zwrotu tyczy sie kazdego towaru nabytego poza lokalem, sa pewne wyjatki jak np. bielizna. Sam juz tak zwracalem towary jak i przyjmowalem zwroty

29.11.2010
12:13
smile
[29]

mackie majcher [ Konsul ]

Tal_Rascha<--- W takim wypadku zostaje Ci jeszcze laska. (Choć logicznie to też nie, hehehe).

29.11.2010
12:15
[30]

graf_0 [ Nożownik ]

Tal - ale sprzedając należącą do mnie rzecz (nie towar w ramach działalności gospodarczej), nie ma tutaj nabycia towaru w jako transakcji handlowej. Jest umowa cywilno-prawna.

29.11.2010
12:18
[31]

wysiak [ Legend ]

mackie majcher -->
"Tylko dowód na to w postaci tego wątku jest niewystarczający. Jak ja wystawie jakiś przedmiot, a ktoś będzie na mnie cięty i założy specjalnie dla mnie taki wątek, co wtedy ?"
Wtedy nic. Ale jesli przy okazji podesle do allegro twoja sztucznie podbijana aukcje - tak, jak ta tutaj - to wtedy juz moze cos.

29.11.2010
12:23
[32]

mackie majcher [ Konsul ]

wysiak <-- Problem w tym, że zgodnie z jej definicją (sztucznie podbijanej aukcji), w pokazanym przeze mnie przypadku nie dochodzi do sztucznego podbicia aukcji. Taka sytuacja mogła się wydarzyć np. w tym przypadku. Allegro musiałoby dysponować dowodami na to, że osoba zakładająca wątek to ta sama, która wystawia przedmiot na aukcję.

29.11.2010
12:24
[33]

smuggler [ Advocatus diaboli ]

Sa silne poszlaki :)

29.11.2010
12:30
[34]

mackie majcher [ Konsul ]

smuggler <--- Niedawno był wątek o rzekomym pedofilu konserwatorze, który molestował dzieci. W zdarzeniu, na którego temat w tamtym wątku pisano, też były takie same "silne poszlaki". Żyjemy w państwie prawa. Do póki nie udowodni się winy, nie powinno być kary.

29.11.2010
12:31
[35]

wysiak [ Legend ]

Kolejny raz, zalozenie watku z prosba o podbicie nie ma nic do rzeczy, co najwyzej wskazuje na pewne praktyki. Problemem jest to, ze ta aukcja zostala juz podbita przez juniora z 21 komentarzami, ktorego oferta zostala pozniej wycofana z powodu "abc". Junior nie musi byc tym samym osobnikiem, co sprzedajacy, ani wycofanie oferty w niczym nie pomaga. Wystarczy, ze sie znaja, a to jest akurat dosc oczywiste - chocby z faktu, ze jedyny super pozytywny komentarz sprzedajacego pochodzi od tej samej osoby.

"Osoby powiązane ze sobą w jakikolwiek sposób (np. rodzina, współpracownicy, sąsiedzi, znajomi) nie mogą składać ofert między swoimi kontami. Zakaz dotyczy wszystkich formatów sprzedaży i obowiązuje nawet w przypadku odwołania oferty przez Sprzedającego."

I prosze, nie odpisuj mi juz ze "moze sie nie znaja" - to juz jest do zdecydowania przez allegro. I dosc latwe do sprawdzenia.


"Zdaję sobie sprawę, że jeżeli tylko pochodzą z tego samego nazwijmy to 'bliskiego otoczenia' to allegro z automatu usuwa aukcję i daje ostrzeżenie."
I dlatego wlasnie aukcja zostala zgloszona do rozpatrzenia. Nie wiem z czym sie ciagle klocisz.

"Nie sprawdzałem osoby która podbiła, więc nie wiem czy jest powód, czy nie ma."
I nie uwazasz, ze nalezalo jednak to zrobic ZANIM zaczales zadawac dziwne pytania?

29.11.2010
12:38
[36]

mackie majcher [ Konsul ]

wysiak <--- Zdaję sobie sprawę, że jeżeli tylko pochodzą z tego samego nazwijmy to 'bliskiego otoczenia' to allegro z automatu usuwa aukcję i daje ostrzeżenie. Nie sprawdzałem osoby która podbiła, więc nie wiem czy jest powód, czy nie ma. To chyba jedyny możliwy do sprawdzenia w łatwy sposób powód.

29.11.2010
12:50
smile
[37]

mackie majcher [ Konsul ]

wysiak <---

I nie uwazasz, ze nalezalo jednak to zrobic ZANIM zaczales zadawac dziwne pytania?

Nie uważam wysiaku. Skoro ktoś już zakapował i pochwalił się tym na forum, to chyba mogę zapytać o powody (po co mam wyważać drzwi otwarte na oścież ?), wedle których w jego mniemaniu usuną mu konto ? Czy to dziwne pytanie, czy nie to już kwestia gustu, a o gustach nie dyskutuję.


Nie wiem z czym sie ciagle klocisz. <--- Ależ ja się z Tobą, ani z nikim innym tutaj nie kłócę przecież.
Pomijając fakt, że kłócić się można z kimś, lub o coś. Nigdy z czymś.

29.11.2010
12:53
smile
[38]

jetix200 [ Człowiek ]

Karta Gigabyta - Być może sprawna :D

29.11.2010
12:58
smile
[39]

wysiak [ Legend ]

mackie majcher --> Totez w [22] dostales te powody, ktorych zreszta mogles sie samemu juz wczesniej domyslic. Gdy juz je dostales, to mogles przynajmniej WTEDY sprawdzic, czy aby nie sa sluszne, zamiast w ciemno zakladac, i wyklocac sie bez sensu, ze na pewno nie sa. Zawsze tak wszystko trzeba ci podawac na tacy?

"Pomijając fakt, że kłócić się można z kimś, lub o coś. Nigdy z czymś."
W tym przypadku klociles sie z faktami. Tylko dlatego, ze nie chcialo ci sie ich samemu sprawdzic.

29.11.2010
13:02
smile
[40]

novi.. [ Senator ]

Osoba, której oferta wcześniej została wycofana, znów zalicytowała. Tym razem już specjalnie mniej, by nie przebić P...S (37).

29.11.2010
13:02
smile
[41]

mackie majcher [ Konsul ]

wysiak <--- Z faktami, to się może kłócić jakaś teza, a nie człowiek. Owszem jestem leniwy i oprócz linka, mogłeś dopisać ten powód złamania zasad, o którym napisałeś później, a nie w poście [22]. Nie wiedziałem, że dla Ciebie będę się musiał powtarzać, ale napiszę to jeszcze raz. Nie widzę powodu, żeby wyważać drzwi otwarte na oścież.

29.11.2010
13:03
smile
[42]

HETRIX22 [ PLEBS ]

Haha ktoś podbił do 30, a ktoś dał 31, że niby walka jest o dobry przedmiot.

[40] > Powód: abc
hahah

29.11.2010
13:04
smile
[43]

Gallain [ MPO Squad Member ]

"nie przyjmuję negatywów" - tak, bo negatywa możesz sobie nie przyjąć... :]

29.11.2010
13:10
smile
[44]

HETRIX22 [ PLEBS ]

No nie moge:

"Pełen negatyw dla tego młodego - niepoważnego allegrowicza - wystawia towar kturego nie posiada !!!!!!!!!!!!!!!
[Odpowiedź z:pią 26 mar 2010 20:31:51 CET] co za frajer, pisałem mu ze sprzedający jest w szpitalu niezasłuzony negatyw a użytkownik niekompetentny "


AHAHAHA a w neutralach znalazłem to:

"sob 15 maj 2010 19:23:36 CESTNie poważny allegrowicz. Kupiłem grę, której nie dostałem. Rzekomo był w szpitalu, ale nawet po wyjściu nie wysłał gry. Nie polecam. (ciesz się że negatywa nie dostałeś)"

Kolesiowi widze często zdarza się krzywda skoro tak często w szpitalach ląduje.

29.11.2010
13:14
[45]

wysiak [ Legend ]

mackie majcher -->
"Owszem jestem leniwy i oprócz linka, mogłeś dopisać ten powód złamania zasad, o którym napisałeś później, a nie w poście [22]."
Link wszystko wyjasnia, trzeba tylko uzyc glowy, i chwile sie zastanowic.

"Nie widzę powodu, żeby wyważać drzwi otwarte na oścież."
A taki powod, zeby nie wyrabiac sobie opinii leniwego glaba, nie wystarczy?


Po ponownym podbiciu chyba wszystko juz jest dla kazdego (prawda, mackie majcher?) calkiem jasne - mam nadzieje, ze obaj gowniarze pozegnaja sie z kontami.

29.11.2010
13:16
smile
[46]

Garret Rendellson [ Krwawy Hegemon ]

Nie przyjmuję negatywów

29.11.2010
13:30
[47]

mackie majcher [ Konsul ]

wysiak <---

Link wszystko wyjasnia, trzeba tylko uzyc glowy, i chwile sie zastanowic.


Powiem, szczerze, że mam swoje priorytety i zdecydowałem się pominąć czytanie całej tej strony z Twojego linka (przeczytałem tylko nagłówek).

Jak ja chcę coś komuś na forum przekazać, to nie przekazuję tylko źródła, ale przede wszystkim informację (link jest uzupełnieniem, dowodem przytoczonej informacji) i wychodzi na to, że jestem mniej leniwy od Ciebie.

A taki powod, zeby nie wyrabiac sobie opinii leniwego glaba, nie wystarczy?

Jeżeli ktoś sobie wyrobi mniemanie, że jestem leniwym głąbem, tylko dlatego, że nie czytam wszystkich linków, jaki mi na forum GOL'a inni przesyłają, to owszem nie wystarczy, bo nie cenię sobie takich opinii, ani nie przywiązuję do nich szczególnie dużej wagi.

Swoją drogą pozwól, że nie odpowiem Ci na następną Twoją odpowiedź , przynajmniej w najbliższym czasie, ponieważ mam inne sprawy na głowie i o zgrozo, gdybym tylko wiedział, że wciągniesz mnie w taką gadkę szmatkę, przeczytałbym 10 razy tego linka i wyciągnął wszystkie możliwe wnioski, żeby nie stracić tego czasu...

29.11.2010
13:36
[48]

BlackBolt [ Senator ]

mackie majcher --> Ale sprawdzić to, czy konta użytkownika należą do tej samej osoby, jest bardzo łatwo. Wystarczy współpraca obu serwisów, krótki telefon/mail z pytaniem, czy taki a taki użytkownik zarejestrował się korzystając z takiego a takiego maila. Zwykła odpowiedź "Tak", do tego informacja, że mail po rejestracji został potwierdzony i już. Poza tym mogę się założyć, że Allegro z automatu nie blokuje kont. Sprawdzą to odpowiedni ludzie i dopiero po tym sami zadecydują, czy faktycznie doszło do naruszenia. Ja im tylko zwróciłem uwagę na coś takiego, a im mniej naciągaczy i krętaczy na Allegro, tym lepiej.

29.11.2010
13:46
smile
[49]

mackie majcher [ Konsul ]

BlackBolt <---- No to spoko. Nie wiedziałem, że serwisy tak łatwo wymieniają dane użytkowników między sobą.


wysiak<--- jak widzisz BlackBolt miał inne podejrzenie od Twojego. Dokładnie te podejrzenie o którym ja myślałem, że on myślał :D.

29.11.2010
13:47
[50]

wysiak [ Legend ]

mackie majcher -->
"Powiem, szczerze, że mam swoje priorytety i zdecydowałem się pominąć czytanie całej tej strony z Twojego linka (przeczytałem tylko nagłówek)."
Naglowek wystarczy. Zapytales "na jakiej podstawie dostanie chocby ostrzezenie" - naglowek wyjasnia, ze z powodu "niedozwolonego podbijania cen".

Gdybym chcial ci to wyjasnic, to moglbym co najwyzej wkleic w poscie - poza linkiem - cala tresc tamtej stronki, bo swietnie wszystko wyjasnia. Ale przeciez i tak pewnie nie chcialoby ci sie tego czytac, skoro nie chcialo ci sie czytac, gdy dostales to samo w postaci linka do regulaminu allegro (o ktory pytales).

Tak wiec wybacz, ale to nie ja cie wciagnalem w bezcelowa dyskusje, bo tylko odpowiadalem na twoje pytania i watpliwosci - na ktore mogles sobie sam duzo szybciej odpowiedziec, gdybys tylko zechcial sie odrobine postarac, czyli zadac sobie wielki trud przeczytania odpowiedzi, otrzymanej pierwotnie na zadane pytanie..


"jak widzisz BlackBolt miał inne podejrzenia od Twojego. Dokładnie te podejrzenie o którym ja myślałem, że on myślał :D."
Dokladnie te podejrzenia obejmuje wlasnie punkt regulaminu allegro spod linka w [22]. Nadal go nie przeczytales?

29.11.2010
13:48
smile
[51]

DiabloManiak [ Karczemny Dymek ]

Ale się trudzicie- ostatnie posty i od razu macie watek :
https://forumarchiwum.gry-online.pl/S043archiwum.asp?ID=10411310

Coś tych kart dużo niesprawdzonych - może i ja otworze lodówkę i znajdę taką ;)

29.11.2010
13:51
smile
[52]

smuggler [ Advocatus diaboli ]

Przez tyle miechow nie sprawdzil, czy dziala, twardziel.

29.11.2010
13:59
[53]

Predi2222 [ Generaďż˝ ]

"Być może sprawna"


to mnie rozwaliło XD

29.11.2010
14:03
smile
[54]

mackie majcher [ Konsul ]

Naglowek wystarczy. Zapytales "na jakiej podstawie dostanie chocby ostrzezenie" - naglowek wyjasnia, ze z powodu "niedozwolonego podbijania cen".

Owszem, nie wystarczy, ponieważ od początku wątku wiadomo, że podejrzewamy go o sztuczne podbijanie ceny, ale ja pytałem o dowody, jakich allegro niby ma użyć, a tych w nagłówku artykułu nie znajdziesz. Dopiero twoja poszlaka była dla mnie przekonująca, a ta którą przytoczył Bolt jest dla mnie niewystarczająca, dopóki nie ma współpracy między serwisami, a i to nie daje pewności na zyskanie dowodu w sprawie. Także dalsze twoje zgryźliwe wypociny w tym poście nie wychodzą z logicznej konsekwencji i nie są warte mojej uwagi. Tym samym nie widzę powodu, aby kontynuować te stratę czasu.

29.11.2010
14:09
smile
[55]

wysiak [ Legend ]

Nie majcher, nie pytales o dowody - zapytales, cytuje, "jeszcze napisz na jakiej podstawie dostanie choćby ostrzeżenie ?". To ci na to odpowiedzialem.

Dowody, te same, o ktorych ja pozniej napisalem ZNOWU, masz wymienione juz w postach [7] i [9]. Tez ci sie nie chcialo tego wczesniej przeczytac?

29.11.2010
14:26
[56]

mackie majcher [ Konsul ]

wysiak <--- Tak wysiak, nie wziąłem [7] i [9] pod uwagę. Umknęły mojej uwadze.


Owszem pytałem na jakiej podstawie można mu dać ostrzeżenie i w kontekście tego wątku pytanie to było jednoznaczne i zrozumiałe. Nie sprawiło też problemu Boltowi, jak widać tylko wyłącznie Tobie. I jestem na 100% pewny, że tak naprawdę też je zrozumiałeś, tylko Twoja zarozumiałość i chęć sprowokowania kłótni nie pozwoliły Ci nie wykorzystać okazji i nie uczepić się w tym wypadku zdania wyjętego z kontekstu. Żal mi Cię wysiak, bo życie musi być dla Ciebie strasznie nudne, skoro udzielasz się na forum w taki sposób. Na dodatek z góry zakładasz, że każdy kto podejmuje rozmowę kłóci się z Tobą. Podczas gdy jak już pisałeś o co się wykłócam, ja naprawdę do końca nie wiedziałem o co Ci biega.

29.11.2010
14:32
[57]

adrem [ Mroczny Rycerz ]

Żal mi Cię wysiak, bo życie musi być dla Ciebie strasznie nudne, skoro udzielasz się na forum w taki sposób.

Fakt wysiak, musi Ci się strasznie nudzić skoro rozmawiasz z kolesiem który nie czyta linków które są odpowiedzią na jego pytania, a wątek też nie za bardzo czyta :E

29.11.2010
14:37
smile
[58]

wysiak [ Legend ]

Stary, przeczytaj nasza konwersacje jeszcze raz, bo cos sie zapedzasz:) Sam przyznales, ze z lenistwa nie zrozumiales moich odpowiedzi, i dopytywales sie o dowody, ktore juz wczesniej byly wymienione - tylko nie chcialo ci sie ich przeczytac. Gdzie widzisz, zebym prowokowal klotnie - mogles w dowolnym momencie zdobyc sie na minimum wysilku, zastanowic sie nad uzyskiwanymi odpowiedziami, i nie byloby calej rozmowy. Przyznaje, nie domyslilem sie, ze ktos moze naprawde na serio pytac sie o "dowody", ktore byly podane zaledwie kilka postow wyzej - szczegolnie, ze zadaje pytanie o sprecyzowanie POWODOW a nie DOWODOW.

29.11.2010
14:38
[59]

Patjan56 [ Chor��y ]

Immo, to jakas chińska podróba, albo coś w ten deseń. Widzialem juz podobne na niejednym targu.

01.12.2010
17:12
[60]

QamilekQ [ RuNNer ]

Konto zawieszone :)

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.