FUkacz21 [ Centurion ]
Xbox 360 Slim vs PC
Witam co mi bardziej radzicie kupić nie mam zbyt dużo kasy a chciałbym sobie pograć w gry
I czy xbox 360 slim jest awaryjny???

Freeman992 [ Generaďż˝ ]
Zarówno Xbox 360 jak i PC oferują wiele świetnych tytułów. Jedyna zasadnicza różnica pomiędzy tymi dwoma platformami to ceny. Jeśli kupujesz Xboxa musisz liczyć się z tym że będziesz potrzebował dużo kasy na gry. Tytuły na PC są znacznie tańsze i w ogóle jest ich o wiele więcej. Xbox oferuję mniej tytułów, chociaż czołowe pozycje jakie w tej chwili wychodzą pojawiają się zazwyczaj na obu platformach. Jeśli chodzi o exclusivy Xbox 360 nie może poszczycić się jakąś ogromną liczbą. Z najważniejszych można wymienić na pewno obie części "Forzy", "Gears of war 2", "Fable 2, 3", "Halo 3, Odst, Reach, Wars" oraz "Alana Wake". Jeśli chodzi o exclusivy PS3 może pochwalić się znacznie większą liczbą, lecz jakość gier, które wychodzą na obie konsole jest lepsza zazwyczaj na Xboxie. Za wybraniem konsoli przemawia także płynność grania. Musiałbyś włożyć w PC naprawdę sporo kasy żeby cieszyć się ogromną płynnością każdej gry. Jak na możliwości które oferuję, Xbox nie kosztuje zbyt dużo, ale jak już wcześniej wspomniałem dochodzą do tego późniejsze wydatki na gry. Oczywiście nie musisz kupować samych nowości. Na Allegro można w tej chwili dorwać wiele świetnych, starszych tytułów na Xboxa za niewielką cenę. Wspomniałeś także o awaryjności. Z roku na rok gdy wychodzą kolejne wersje konsoli awaryjność jest znacznie mniejsza. Już wersja Jasper mogła się poszczycić bardzo niską awaryjnością. Jeśli jednak porównać awaryjność wersji Slim i Jasper awaryjność wersji Slim jest praktycznie zerowa. Ja obecnie posiadam konsolę Xbox 360 i jestem z niej bardzo zadowolony i polecam Ci właśnie zakup tej konsoli.
FUkacz21 [ Centurion ]
freeman992....Widzę że znasz się na rzeczy i powiedz mi jeszcze jak jest z polskimi wersjami językowymi gier na xbox 360 czy jest ich równie dużo jak na PC??
Np.GTA 4, mafia 1,2 ogólnie te nowe tytuły gier czy one są dostępne również w polskiej wersji??
Bo GTA 4 PL na xbox długo szukałem i nie znalazłem.
diman00 [ not yet rated ]
freeman - wiecej gier na PC? Chyba żartujesz. Jest bardzo dużo gier, które wychodzą tylko na konsole. W większości to hity jak Castelvania Lords of Shadow czy RDR (Ogólnie gry R* np. na wiosne wychodzi L.A. Noire). Jedyne exy na PC to RTSy, Strategie + Crysis 1. Może się coś jeszcze znajdzie (typu Symulator Farmy). Trzeba mieć na uwadze, że konsole są priorytetem dla deweloperów
Freeman992 [ Generaďż˝ ]
Z tego co wiem to "Gta 4" nie jest dostępne w wersji PL na żadną platformę, ani na konsolę, ani na PC. "Mafia 2" z kolei jest dostępna po polsku na wszystkie platformy. Ale ogólnie PC oferuję znacznie więcej spolszczonych gier, aniżeli konsole. Ze spolszczeniem na konsole spotykają się głównie exclusivy (chociaż podkreślam że także nie wszystkie) oraz czołowe pozycje, które wychodzą na wszystkie platformy. Jeśli dla Ciebie ważnym aspektem jest aby gra była w polskiej wersji musisz liczyć się z tym że na konsole nie uświadczysz ich zbyt wiele.
Paudyn [ Kwisatz Haderach ]
Ja na gwiazdkę właśnie zamierzam uzupełnić swój PC konsolą Xbox 360 slim :>
Dlaczego? Przede wszystkim wygoda. Nie muszę niczego instalować, czekać aż się załaduje, martwić się, że czegoś brakuje, tudzież mam za słaby sprzęt, aby w pełni komfortowo sobie popykać. Przede wszystkim jednak nie muszę co i rusz inwestować kolejnego półtora do dwóch patyków na kolejną kartę graficzną. Dlatego jeśli nie przewidujesz wydawania większej ilości kasy na rozbudowę sprzętu, aby móc pograć w coraz to nowsze tytuły, lepszym rozwiązaniem będzie zapewne konsola. Tym bardziej, że możesz przecież zawsze trochę poczekać, aż gra stanieje, albo kupić wersję używaną.
Pytanie jeszcze, jakiego rodzaju gry Cię interesują.
Freeman992 [ Generaďż˝ ]
[4]
Oczywiście że na PC jest w tej chwili dostępnych o wiele więcej gier, aniżeli na konsole, chociaż jak już wspomniałem czołowe pozycje pojawiają się zazwyczaj na wszystkich platformach, a także konsole mogą się poszczycić swoimi exclusivami, których nie ma w tej chwili na PC. Ale jeśli chodzi o bibliotekę gier konsole i tak są daleko w tyle i ustępują miejsce PC. Mam tutaj na myśli nie tylko tytuły, które wychodzą w tej chwili, ale także te starsze, które zostały wydane już jakiś czas temu. Nie potrafiłbym zliczyć wszystkich tytułów na PC, które do tej pory wyszły. Jeśli chodzi o liczbę gier na konsole to zdecydowanie PS2 może poszczycić się największą ich liczbą. Myślę że u końca swojego żywota PS3 i Xbox 360 zbliżą się pod tym względem do PS2, ale na pewno jej nie przebiją.
FUkacz21 [ Centurion ]
No ja raczej będę musiał zbierać na PC z tego względu że ja muszę wiedzieć co się dzieje w grze muszę dobrze poznać fabułę oczywiście gdy gra jest po polsku...
A Xbox 360 to też jest duży wydatek na gry mnie po prostu nie stać na nie.
A co do PC to uzbieram 1500zł i sobie kupię może to nie będzie najlepszy komputer ale GTA 4 i mafia będą działać
a jeśli chodzi o to w jakie gry lubię grać to we wszystkie jeśli są ciekawe a najbardziej cRPG a zwłaszcza seria Gothic i Risen...
diman00 [ not yet rated ]
[7] - czytałeś swój post? Chyba nie.
Ty bierzesz pod uwagę wszystkie gry nawet te starsze? Oj nie wierze żeby nie miał komputera, który nie uciągnie Gothica. Proszę cię.
Porównując bibliotekę gier PC i Xboxa 360/PS3 bierz pod uwagę tytuły które wychodzą od 2006 r. Nie wszystkie..
Szczególnie teraz PC zostało praktycznie olane. Konsole to aktualnie priorytet.
EDIT: FUkacz21
Masz zamiar wydać 1500 zł na komputer a Xbox 360 to dla Ciebie za duży wydatek?
PC: Za 1500 zł - masz komputer taki -> GTA4 na minimalnych/średnich bez AA
Mafia 2 na minimalnych/średnich bez AA wyłączona fizyka
Xbox 360 za 1500 zł - masz wersja Slim 250 GB + Kinect + Kinect Adventures.
GTA4 na maksymalnych AA x4
Mafia 2 - średnio/wysokie AA x2 niska fizyka
W GTA4 - bardzo łatwy angielski, będziesz miał napisy więc spokojnie zrozumiesz o czym będą mówić. Wiele osób ci to potwierdzi. To nie Since Fiction ani podręcznik do Fizyki, tylko język używany potocznie, trochę sloganów. Nawet jak chodzisz do gimnazjum spokojnie zrozumiesz wszystko/znaczną większość. Angielski jest dosyć łatwy. A i ja grając w GTA4 bardzo poprawiłem swój język, nauczyłem się skrótów, sloganów, i poćwiczyłem ogólnie - cutscenek jest dużo, gra jest długa. Na co dzień nie będziesz miał takiej możliwości.
Jak nie uczyłeś się w szkole tylko grałeś w polskie San Andreas to kup poradnik od Brady Games za 20 zł, wszystko bardzo dokładnie opisane - misje są pokazane jak przejść krok po kroku. Powinien być dostępny np. w kolporterze - alternatywą będą sklepy internetowe i oczywiście allegro.
sprite18 [ Centurion ]
No gry są drogie ale jak kupisz jedną to cię ta gra cieszy bo może ci chodzić w rozdzielczości full HD i płynność gry jest niesamowita...
Ja bym chyba wziął xbox 360 ponieważ większa przyjemność z gry jest...
Raziel21 [ Junior ]
Jeśli chodzi o PC to za 1500 zł bez większego problemu można poskładać sprzęt na którym pograsz w nowe gry z wysokimi/średnimi ustawieniami oraz w wysokiej rozdzielczości myślę że uzyskanie jakości grafiki jak na konsoli nie będzie zbytnim problemem.
Co do X360 ciężko pisać o rozdzielczości Full HD (1080p) większość to 720p skalowane do 1080p. Jeśli chodzi o ceny gier to na allegro można po pól roku roku kupić grę w cenie 30-60 zł więc nie ma tragedii.
Bartusz [ Konsul ]
oczywiście że XBOX 360 4GB slim + FIFA 11 749zł
charlie.scene [ Konsul ]
Co do X360 ciężko pisać o rozdzielczości Full HD (1080p) większość to 720p skalowane do 1080p. Jeśli chodzi o ceny gier to na allegro można po pól roku roku kupić grę w cenie 30-60 zł więc nie ma tragedii.
W wiekszosci nowe gry skalowane sa DO 720p, a nie z 720p. :)
Maverick [ Konsul ]
Jedna mala uwaga. Co do tego ile kasy trzeba wlozyc w PC zeby pograc "plynnie" itp...
Jesli zainwestuejmy tyle samo kasy w karte graficzna do komputera, co w xbox'a, to zapewniam Cie ze do plynnosci gier nie bedziesz sie mogl przyczepic.
Chyba ze ktos bierze sie za porownywanie obrazu na max detalach w full hd z PC'ta do tego co prezentuje soba Xbox, gdzie prawdziwa rozdzielczosc czesto wynosi 1280x720 pikseli.
Przy takiej rozdzielczosci wieoszosc gier na PC w wysokich detalach bedzie chodzila bez zajakniecia na karcie graficznej za polowe ceny xboxa.
Procesor to sprawa mocno drugorzedna. O ile nie mowimy o jakis RTS'ach albo produkcjach ktore musza przeliczyc jakies niezliczone ilosci zmiennych, to samym wyswietlaniem grafiki zajmuje sie glownie GPU, wiec i starczy komputer mozna niezle "rozbudowac" kupujac tylko porzadna grafike.
Osobiscie mam dosc stare pudlo, z (tylko) 2GB ramu i Radeonem HD 5870 i nie znalazlem jeszcze gry ktorej nie mogl bym uruchomic w full detalach przy 1920x1200px
Zakladajac ze chcesz kupowax orginalne gry, policz sobie jeszcze koszt roznicy w cenie miedzy wersja PC a XBOX'owa... bo zazwyczaj to okolo 100zeta.
Owszem konsole sa fajne, sam mam xboxa, ale dostarczaja raz nieco inny rodzaj zabawy, a dwa nieco inne klopoty przy zakupie gier :)
Na PC mozna miec dokladnie to samo co na konsolach a pewne rzeczy znacznie prosciej ;-)

Adrianziomal [ Samael ]
Dozbieraj trochę kasy i kup kompa za 2500zł i PS3 Slim, a starczy ci ten zestaw na spokojne parę lat. :)
MSajad [ Pretorianin ]
kup xboxa
na PCta zawsze bedzie co raz lepszy sprzet potrzebowac