GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

OnBoard HD 4250

16.11.2010
15:26
smile
[1]

Krzysiek201213 [ Pretorianin ]

OnBoard HD 4250

Witam. Oto moja płyta główna:



Posiada wbudowaną grafikę ATI HD 4250 z DX10.1 i tam innymi bajerami.
W slocie PCiE mam aktualnie GF 9500gt. I oto sprawa jest taka. Chciałbym włączyć układ hd 4250.
Wiem, że trzeba takowe coś tam w Biosie zrobić. Mój Bios to Award Bios. I windows 7. Wuj google zawodzi. A ja jestem CompleteNoobem jeżeli chodzi o takie sprawy. Prośba więc taka, żeby ktoś napisał co i jak po kolei, krok po kroku zrobić, włącznie z kolejnością odinstalowywania czy instalowania sterowników, podłączania, itp. Z góry dzięki.

16.11.2010
16:04
[2]

Krzysiek201213 [ Pretorianin ]

@up !

16.11.2010
16:10
[3]

raziel88ck [ Legend ]

Przeciez 4250 to tylko do Sapera sie nadaje. Po co wlaczac cos co nic nie pomoze? Wiesz kiedy mozesz to wlaczyc? Jak ci sie Geforce 9500GT spali i bedzie na serwisie, to wtedy aby chociaz komp dzialal bedziesz mogl to wlaczyc, innego sensu nie ma.

16.11.2010
16:10
[4]

novi.. [ Senator ]

Ja bym odinstalowanie sterowniki z tego Geforca 9500GT, potem bym wyjął ją z slotu i włączył kompa. Chyba w Biosie nie trzeba nic robić. Zostaje tylko instalacja sterów do tego Radka.

Ty chyba nie chcesz żeby te karty działały jednocześnie?

16.11.2010
19:13
[5]

Krzysiek201213 [ Pretorianin ]

No nie chcę, żeby działały jednocześnie.

17.11.2010
08:24
[6]

Krzysiek201213 [ Pretorianin ]

@up ? Ktoś napisze?

17.11.2010
08:35
[7]

BlackBolt [ Senator ]

Wyłącz komputer, wyjmij 9500 z komputera, włącz komputer.

17.11.2010
16:26
[8]

Krzysiek201213 [ Pretorianin ]

BlackBolt, to nie działa. Robię tak. I nie mam sygnału. A przy włączaniu jest dłuższy beeep biosa ;/

17.11.2010
16:32
[9]

alien75 [ Generaďż˝ ]

w biosie jest specjalna zakladka o mzliwosci wlaczenia i wylaczenia integry. ale na twoim miejscu ten gf jest szybszy od tej integry wiec bym jej nie wyciagal

17.11.2010
16:59
smile
[10]

Krzysiek201213 [ Pretorianin ]

Kur**... temat nie brzmiał "która lepsza", prawda? napiszcie to, o co prosiłem, a nie 'ten jest lepszy, nie wyciągaj go".

17.11.2010
18:59
smile
[11]

Krzysiek201213 [ Pretorianin ]

@up !!! Dalej, niech ktoś napisze wreszcie...

18.11.2010
16:06
[12]

Krzysiek201213 [ Pretorianin ]

@up!

18.11.2010
18:58
smile
[13]

Krzysiek201213 [ Pretorianin ]

@up ?

02.12.2010
17:09
[14]

Krzysiek201213 [ Pretorianin ]

Up.

02.12.2010
17:19
smile
[15]

CroopMan [ Vito Scaletta ]

Kiedy w slocie masz 9500GT normalnie wejdź do BIOS'u i poszukaj zakładki związaną z grafą zintegrowaną i aktywuj ją . Następnie zapisz przed wyjściem z biosu . Wyłącz Kompa , wyjmij 9500GT . podepnij Kabel do HD4250 i powinno śmigać:)

02.12.2010
18:01
[16]

redan [ Wiking ]

@Krzysiek201213 -> ciężko ruszyć głową. jak już podałeś link do stonki gigabyte, to po prawej jest taka lista linków, a wśród nich magiczna pozycja "instrukcja" (dołączona zresztą w wersji papierowej do płyty)

spoiler start
wg tej magicznej pozycji (od str. 36):
1. wchodzisz do bios > zakładka "mb inteligent tweaker (mit)"
2. wybierasz pozycję "IGX configuration"
3. przełączasz "internal graphics mode" na "UMA", resztę zostawiasz na "auto"
4. ew. w zakładce "advanced bios features" w pozycji "init display first" usaw na "onchipvga"
5. zapisujesz i powinno śmigać, nie zapomnij tylko przepiąć kabel od monitora na integre

spoiler stop

02.12.2010
18:09
[17]

Krzysiek201213 [ Pretorianin ]

Tak, instrukcja, w angielskim, którego super nie ogarniam i tradycyjny chiński. Thanks very well.

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.