GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

P2P będzie legalne w Unii Europejskiej?

04.02.2003
15:08
[1]

Luty Tur [ Generaďż˝ ]

P2P będzie legalne w Unii Europejskiej?

nic nie muwie tylka daje link:

04.02.2003
15:12
[2]

Adamss [ -betting addiction- ]

hmmm cosik tego wlaczyc ne moge :/ strasznie dlugo mi sie laduje....no ale coz jesli to prawda to sie uciesze :D

04.02.2003
15:14
[3]

Luty Tur [ Generaďż˝ ]

Komisja Europejska przedstawiła projekt nowelizacji prawa, które ma teraz karać łamanie praw autorskich dla korzyści materialnych, ale uznaje ściąganie muzyki z sieci przez osoby prywatne do własnego niekomercyjnego użytku za legalne.

Propozycja ma na celu ujednolicenie prawa autorskiego w krajach Piętnastki. Ma być to złoty środek godzący prawa autorskie z możliwością sprzedaży przez sieć.

Nieodpłatne zdobywanie muzyki przez sieć do użytku prywatnego według projektu nie będzie obciążane żadnymi sankcjami.

Sieci P2P, które czerpią zyski ze swojego istnienia, które dostarczają programy napakowane reklamami i spywarem, są nielegalne i powinny zostać zamknięte. Dotyczy to między innymi KaZaA i Morpheusa, ale nie np. Soulseeka. To kryterium legalności wydaje się jasne i jednoznaczne.

"Istnieją dowody na rosnące powiązanie piractwa muzycznego ze zorganizowaną przestępczością i terroryzmem z powodu możliwości wysokich dochodów, co obecnie niestety trudno wykryć i karać" - mówi oświadczenie Komisji. "Piraci i fałszerze są prawdziwym zagrożeniem. Naszym celem jest przygwożdżenie właśnie ich, inaczej bodźce rozwoju technicznego i kulturowej twórczości zostaną osłabione" - mówi Frits Bolkestein komisarz ds. rynku.

Branża muzyczna w postaci 10 przedstawicieli, między innymi Business Software Alliance (BSA), International Federation of the Phonographic Industry (IFPI) i Motion Picture Association (MPA), skrytykowała propozycję, nazywając ją "nieadekwatną" i "nieambitną". "Rozdziela ona piractwo na legalne i nie, akceptowalne i nie."

Podobno Komisja nie docenia wpływu piractwa na rynek muzyczny. Biznes rozrywkowy, filmowy i muzyczny całej Europy ponoć traci 4.5 miliarda Euro rocznie z powodu piractwa.

Poprawka musi przejść jeszcze przez Parlament Europejski i Europejską Radę Ministrów zanim zostanie oficjalnie wprowadzona w życie. Niestety jeszcze jest dużo czasu na to, by stworzyło się lobby optujące za ostrzejszymi sankcjami i nie dopuszczające do tego.


04.02.2003
15:17
[4]

Adamss [ -betting addiction- ]

oho juz mi sie zalaczylo i powiemze jestem mile zaskoczony ta sytuacja :D oby tak dalej az do skutku :)

04.02.2003
15:24
[5]

Quicky [ Senator ]

Dobre! :) Mam nadzieję, że tak rzeczywiście będzie!! :)

04.02.2003
15:29
smile
[6]

ciemek [ Senator ]

wydaje mi się, zeto nie przejdzie ...jesli tak, to po co charować i robić muzę, jeśli taki potencjalny ciemek ściągnie jąsobie z neta za free nie łamiąc żadnego prawa, zamiast kupić płytę :)

04.02.2003
15:30
smile
[7]

xywex [ mlask mlask! ]

nareszcie....

04.02.2003
15:41
[8]

gladius [ Óglaigh na hÉireann ]

1. p2p jest szansa dla ludzi, ktorzy robia muzyke dlatego, ze LUBIA i chca, zeby inni ja poznali
2. zalegalizowanie p2p zlamaloby monopol wytworni plytowych i sklonilo je do obnizenia cen. Zwroccie uwage, ze wytwornia plytowa podpisujac kontrakt z artysta dostaje faktyczny monopol na jego wydawanie, klient nie ma mozliwosci kupna tego samego, legalnego produktu od innego wydawcy
3. W UE ludzi stac na plyty,
4. Sprawe legalnosci moglyby zalatwic oplaty na rzecz organizacji zbiorowego zarzadzania prawami autorskimi. Program p2p + reklamy = kasa dla OZZ = kasa dla artystow z pominieciem producentow. Czyli upada argument wielu, ze chca placic tylko artyscie a nie krwiopijcy producentowi.
5. Lobby. A czemu nie stworzyc lobby popierajacego ten projekt? Jest on jak najbardziej w interesie konsumentow, a organizacje konsumenckie w UE sa silne.

© 2000-2022 GRY-OnLine S.A.