
Montera [ Michael Jackson zyje ]
Kluzik-Rostkowska i Jakubiak zostały wyrzucone z PiSu
Nie wierzę. Jeszcze niedawno mówiono, że stanie na czele tej partii. Powiedziała kilka słów i out! Dyktatura i komuna normalnie...
zoloman [ Legend ]
co tam u Jacksona? Jak przygotowania do trasy?
smalczyk [ Senator ]
Na czele jakiej partii? Tej której przewodzi Jarosław, a Zbigniew szykowany jest na następcę?
Pliiiis ;)))
Ja tam się cieszę, jest szansa, że niedługo PiS samoistnie stoczy się na margines - no i będzie trzecim po LPR i SO łupem Jarosława (choć zapewne niezamierzonym:)

Baron Samedie [ Generaďż˝ ]
A Jakubiakową odwiesili?
Dobrze, że wywalają z PiS-u umiarkowanych działaczy, bo ktoś mógłby pomyśleć, że istnieje też PiS z ludzką twarzą a teraz PiS będzie straszył już wyłącznie buziami Ziobra, Kurskiego, Brudzińskiego, Sobeckiej itp.
Kto następny? Obstawiam, że Poncyliusz, bo ośmielił się skrytykować wywalenie Kluzik-Rostkowskiej.

andrey226 [ Konsul ]
Pani Kluzik -Rostkowska nie pasuje do tej całej PiS-owskiej bandy oszołomów.Niech wszyscy umiarkowani członkowie PiS-u znajdą sobie inne partie,które ich przygarną,albo niech sobie założą nowy klub parlamentarny.A te wszystkie Ziobry,Kurskie czy inne Kaczyńskie niech się kiszą w tym gnoju,który sami stworzyli.
bogi1 [ Go To Sleep ]
PiS powoli się rozpada.

miki [ Too Deep ]
Odtańczmy boogie woogie na zgliszczach po PiSie!
Poczatek końca - na ostatku zostanie tylko Wódz i Zioberko jako podnóżek...

smuggler [ Advocatus diaboli ]
Powoli?

Flyby [ Outsider ]
..to pewnie dlatego że potrafiła od czasu do czasu być sympatyczna i na ogół nie plotła głupot
smuggler [ Advocatus diaboli ]
A mnie tej pani wcale nie zal - ona nam cynicznie wciskala, ze Jaroslawowi sie odmienilo... i prawie sie jej udalo.
To jakby o kims powiedziec, ze jest symptyczny, bo przeciwienstwie do swego kumpla nie wali cie bejzbolem po nerach, a tylko czasem strzeli w pysk z liscia.
Cieszy natomiast tendencja do "hardkoryzacji" PiS, bo im bardziej sie on utwardza, tym mizerniejszy wynik wyborow dlan bedzie.

zone.zeus [ Centurion ]
Kim w ogóle jest ta kobieta, jakie ma poglądy i co oprócz bycia nowym pupilkiem mediów zrobiła? Pytam poważnie i bez przekąsu, media jak zwykle robią dużo szumu, ale podają mało treści.

MacioraMZ [ Civilized Pig ]
Teraz rychło posypią się głowy tych, którzy nazywani są przez niektórych - liberalnym skrzydłem PiSu. Sama Kluzik-Rostkowska nie pasowała mi w zestawieniu z tymi gębami. Sam ruch jest odważny, acz nie wiem, czego się pan prezes po nim spodziewa, przecież była to bądź co bądź, ta bardziej lubiana osoba w partii. Teraz pozostaje czekać na klęskę PiSu w wyborach - już nie mogę się doczekać widoku Jarosława i opłakującej go świty ;)

smuggler [ Advocatus diaboli ]
Klesce bedzie winna Joanna K. ktorej nieodpowiedzialne wypowiedzi i dziala... STOP. JAKA KLESKA? W sondazach dawali nam 3% mniej niz mamy, a do tego wygralismy w Pcimiu, gdzie rzadzila PO, wiec mozna powiedziec, ze jest to sukces.
miki [ Too Deep ]
dlatego mobilizacja jest ważna - głosujmy w wyborach samorządowych na kogokolwiek spoza PiSu!

czekers [ Legend ]
tydzień i będzie w Platformie.

Flyby [ Outsider ]
..widać że Cię zone.zeusie, nie interesowały ostatnie wybory prezydenckie ..niedługo będziesz pytał kto to jest Poncyliusz
smuggler [ Advocatus diaboli ]
To teraz wyliczanka, na kogo nastepnego padnie. Poncyliusz, czy Jakubiak? :)
Co do mnie to usmialbym sie jakby jeszcze zdazyli wywalic Zioberka w ramach "oczyszczania szeregow i wyszukiwania szpiegow". :)
Zauwazcie, ze forumowi Genetyczni Patrioci jakos przycichli - nie ma instrukcji z centrali, czy jak?
Jeremy Clarkson [ Prezenter ]
I dobrze

Edgar Menadżer [ Pretorianin ]
Super partia qrwo
ksips [ Legend ]
[13]
No ba :D
- Niestety te działania Joanny Kluzik-Rostkowskiej powodują, że bierze ona i jej, na szczęście niewielkie, środowisko odpowiedzialność za ten wynik wyborczy. Można powiedzieć, że każdy wynik poniżej 40 proc. staje się odpowiedzialnością Joanny i jej środowiska.
olivierpack [ Senator ]
Nie wiem którzy to ci genetyczni patrioci, może ci co najwięcej się PiSem interesują? Przecież PiS to zło, wczoraj była zła, dziś jest dobra? Nie rozumiem nad czym te rozczulanie się.
ksips [ Legend ]
Oj mylisz się :> Poczytaj wątek o zawieszeniu Jakubiak
promilus1 [ Człowiek z Księżyca ]
Jeszcze wylecą ze dwie, trzy osoby i PiS będzie już w 100% radiomaryjno-narodowo-paranoiczną partią oszołomów. PiS nie będzie się już dzielił na gołębie i jastrzębie, a na LPR Bis i Samoobronę Bis. Polsce jest potrzebna mądra opozycja, a Kaczyński zachowuje się tak jakby miał to w dupie.
A przecież Jarosław jest "genialnym strategiem";D
Nie wiem którzy to ci genetyczni patrioci, może ci co najwięcej się PiSem interesują? Przecież PiS to zło, wczoraj była zła, dziś jest dobra? Nie rozumiem nad czym te rozczulanie się.
Oj nie ściemniaj;p O Joannie mało kto pisał tak jak o Kurskim, Brudzińskim i reszcie wesołej ferajny. Ludzie z PO też jakoś o niej często wspominali w pozytywnym kontekście. Media ochrzciły ja "gołebiem" już dawno temu. Podobnie było i jest z Poncyliuszem (jeszcze PiS). PiS ma misje - wywalić wszystkich rozsądnych ludzi (do tego grona jednak nie zaliczam Jakubiak).
Baron Samedie [ Generaďż˝ ]
[21] No jak to, ty na przykład. I MENDOLITO.

zone.zeus [ Centurion ]
Flyby: Aha, jest dobrym spin doctorem. Czyli nie ma się czym ekscytować.
miki [ Too Deep ]
Jakubiak też poleciała!! Błaszczak się właśnie płaszczy na konferencji!

smuggler [ Advocatus diaboli ]
Dodam tez, ze mnie w przeciwienstwie do wielu tej pani WCALE nie zal. Cynicznie wciskala masom "przemienionego" Jarka i PRAWIE sie jej udalo ow polityczny kit wcisnac. Ale ze nie wyszlo to popadla w nielaske i zostala "wycieta" przez frakcje ziobrystow. Dlaczego mam zalowac partyjnego aparatczyka - ze mu/jej partyjna kariera nie wyszla?
A niech idzie w cholere, szczerze mowiac.
O, Jakubowska tez? Coraz weselej. :D
miki [ Too Deep ]
dokładnie! omal nie doprowadziła Wodza do prezydentury! Na pohybel!!

ksips [ Legend ]
Ja się martwię o Jakubiak - co kobiecina zrobi? Lecha nie ma, a Jarek pomiatał nią jak szmatą, bez żadnej jej reakcji. To taki jego "chłopiec do bicia", który nawet się nie zająknął mówiąc, że nic się nie dzieje... Jak ona przeżyje bez Jarka?! No jak?!
edit:
O 17.00 diss ze strony duetu Rostkowska-Jakubiak :D Beef roku :D

Baron Samedie [ Generaďż˝ ]
Trzeba chorą tkankę zbić aż do zdrowego, twardego betonu!
miki [ Too Deep ]
i w partii pozostali prawie sami heteroseksualni mężczyźni, hihi!
graf_0 [ Nożownik ]
Bo to złe kobiety były :D
Ale trzeba powiedzieć wprost że takiego melodramatyczne ruchy ze strony Pis sugerują że będą w przyszłości staczać w odmęty szaleństwa i na polityczny margines.
Montera [ Michael Jackson zyje ]
Jakubiak również wywalona.
Łysack [ Przyjaciel ]
Obawiam się, że Jarek może z rozpędu zawiesić sam siebie...

Victor Sopot [ Generaďż˝ ]
Szkoda że nie interesuje was przyznanie się Kopacz do kłamstwa i łganie Niesiołowskiego. Widać partia rządząca ma całkowity luz w słowach i działaniach, natomiast opozycyjna partyjka jest śledzona przez was 24/7.
Baron Samedie [ Generaďż˝ ]
Mogliby siłą rozpędu wykopać też Poncyliusza - trójka jest bardziej efektowna.
[35] tak, u nas biją Murzynów.

Flyby [ Outsider ]
..taaak .. wciskała "dobrego" Jarosława ..rzecz w tym że w odmienionego Jarosława nie wierzyłem nigdy ..podobał mi się (względnie) sposób w jaki to robiła, pewnie rzeczywiście "zwiódł" część wyborców ;) ..dobry "spin doktor", zonie.zeusie to jednocześnie dobry polityk
..Kluzik Rostkowska, Jakubiak ..tak, brakuje Poncyliusza ;)
miki [ Too Deep ]
Victor Sopot -----> bo nam płacą, ot co! Prikaz z Moskwy i Berlina, co zrobić...
LooZ^ [ intermarum ]
VS: A nie wydaje ci sie, ze bierze sie stad, ze ludzie chcieliby alternatywy dla PO, a jedyne co dosaja to PIS i ich to zwyczajnie wkurwia? Bo mnie tak.

ksips [ Legend ]
[35] Wałkowane te tematy były w innych wątkach więc wy9*)@#!laj stąd...
A tak po za tym to kolejna zasłona naszej fatalnej sytuacji!#@!!! oneoneoneone!#@!!

dranzer8 [ EXTERMINATE!!! ]
[35]
Zmiana tematu. Typowe.

aope [ RAT ]
Temat zastępczy!
olivierpack [ Senator ]
Więc smuggler właśnie mi też jej nie żal. Jak gdzieś mi nie po drodze to zabieram zabawki i znikam. Tymczasem od jakiegoś czasu celowe stopniowanie napięcia i wystawianie się na kopa, można rozumieć jako przekucie jak największego szumu medialnego w indywidualny polityczny interes, jak przejdzie do PO i PSL to się tylko ośmieszy, jak ukręci coś swojego to sukcesu raczej nie odniesie.
To czy miała wybór czy nie, to już inna kwestia, polityka to gra zespołowa, czasami trzeba z pokorą zejść na ławkę, żeby zagrać w przyszłości, jej wybór.
promilus1 [ Człowiek z Księżyca ]
Victor Sopot---> To załóż sobie o tym wątek. Wtedy będziesz wiedział, czy ktoś się tym interesuje.
VS: A nie wydaje ci sie, ze bierze sie stad, ze ludzie chcieliby alternatywy dla PO, a jedyne co dosaja to PIS i ich to zwyczajnie wkurwia? Bo mnie tak.
Lubię to!
deTorquemada [ I Worship His Shadow ]
[40] W rzeczonym wątku nie przeprosiłeś i nie przyznałeś żeś palnął głupotę i powtarzasz tylko co ci media powiedzą. Temu agresja w tym momencie oczywista mięczaku.
W każdym razie decyzja ciekawa co do Kluzik.
No to teraz zobaczymy jakie miała naprawdę poglądy i czy faktycznie jej z PiSem po drodze było. Kaziu karierowicz też pojechał, pochałturzył chwilę jako gwiazda, ponarzekał na poprzednich chlebodawców, ale jak na razie to coś o nim cicho .. popatrzymy teraz co w głowie Rostowskiej siedzi.
_Luke_ [ Death Incarnate ]
W ogole mi ich nie zal (szczegolnie jakubiakowej). Barany z PO juz zapraszaja kluzik do siebie. Towarzystwo wzajemnej adoracji, byle przy zlobie.
Damianw2 [ Pretorianin ]
Jakubiak siedziała tak głęboko prezesowi w dupie,że okazało się że Jarek naprawdę ma ją w dupie i ją wysadził.
Victor Sopot [ Generaďż˝ ]
LooZ^ ----> Ale to ma zdejmować odpowiedzialność z partii rządzącej, wszelkie ich kłamstwa są ignorowane. Myślałem że w demokracji rząd jest po stałą obserwacją mediów i opinii publicznej, tak było w latach 2005-2007.
ksip ---> Widzę że dalej trwa u ciebie trauma po zrobieniu z siebie kretyna w wątku który sam założyłeś https://forumarchiwum.gry-online.pl/S043archiwum.asp?ID=10767355&N=1 przeproś i sp..........
LooZ^ ----> Mi to bardziej wygląda na tradycyjne smęcenie, może nie dostrzegam poważnej dyskusji o jakości opozycji w Polsce. Moje zdanie o niej niej różni się od waszego, choć dalej uważniej śledzę prace rządu.
miki [ Too Deep ]
deTorquemada ------> tak, tak, trzeba zdrajców tropić nawet już poza jedyną właściwą partią przewodnią...
LooZ^ [ intermarum ]
VS: A zdejmuje? Doskonale wiem co wyczynia PO, a ograniczam sie wlasciwie do onetu/gazeta.pl i salon24 w sledzeniu wiadomosci z polskiej polityki. Nie podobaja mi sie ich rzady i chetnie bym zaglosowal na kogos innego. No, ale tutaj sie pojawia problem. Problem nad ktorym ludzie dyskutuja w tym watku.
ksips [ Legend ]
Zapomniałem o tym wątku - zresztą tłumaczyłem się tam i niech to tam zostanie...
Druga sprawa - zawsze się przypierdala*ie, że wszyscy "zmieniają temat" pisząc o rządach Jarka który także nic nie zrobił np. w temacie kryzysu, a sam co robisz? Palnij się patelnią (no chyba, że nie masz)...
j-bobo [ Bobek ]
To teraz pora na Szczypińską
LooZ^ [ intermarum ]
Swoja droga, na Salon24 niezla burza, zwolennicy pisu przescigaja sie w deklaracjach o porzuceniu swojej sympatii wobec partii ;)
Baron Samedie [ Generaďż˝ ]
Na szczęście w Pisie zostały mądre kobiety - Szczypińska, Sobecka i samica Rokity.
Baron Samedie [ Generaďż˝ ]
[54] Podli zdrajcy i kryptolemingi.
Hajle Selasje [ Eljah Ejsales ]
LooZ, Victor Sopot---->
Na marginesie tego, o czym piszecie, polecam świetny artykuł Szułdrzyńskiego:

eJay [ Quaritch ]
To co, obstawiamy kiedy Kluzik-Rostkowska zostanie zaproszona do Szymona Majewskiego lub Tańca z Gwiazdami?:)

paściak [ carpe diem ]
Ach ten Jaroslaw, on to potrafi... :D

maniiekk44 [ Pretorianin ]
dobrze by było jakby Kluziokowa z Poncylem, Migalskim, Rokitą, Rybińskim itp założyli nową partię - może akurat coś by z tego wyszło ;)
LooZ^ [ intermarum ]
maniiekk44: Nie rob mi nadziei...
Baron Samedie [ Generaďż˝ ]
Nic by z tego nie wyszło, najwyżej partia o sile przebicia np. demokratów.pl (jest toto jeszcze w ogóle?). PiS to Jarosław Kaczyński, wywalenie Kluzik-Rostkowskiej, Migalskiego czy Jakubiak niczego w poparciu dla tej partii nie zmieni - zwolenników nie ubędzie.
miki [ Too Deep ]
taa, niech spady z pisu założą partie na miarę tego kraju. Będzie jeszcze śmieszniej...
LooZ^ [ intermarum ]
BS: Zdziwilbys sie. Brak alternatywy dla PO i PIS w centrum i prawej stronie to fakt, ktorego sie nie da odrzucic. Demokraci to kanapowka dla lewicy i centrolewicy (chociaz nawet nie wiem czy istnieja jeszcze faktycznie).
zone.zeus [ Centurion ]
Trochę ludzi głosuje na PO, bo nie ma innego wyboru. Dla takich ludzi nowa partia centro-prawicowa byłaby zbawieniem.
promilus1 [ Człowiek z Księżyca ]
[57] Ja o tym mówię już od kilku miesięcy:) Kaczyński wychodzi na konferencję i opowiada, że w Polsce nie ma demokracji, że jest ona zagrożona itp., bo PO... Nie widzi tego, że sam popełnia powolne, ale skuteczne polityczne seppuku. A mamy taką sytuację polityczna w Polsce, że słabość PiS-u zachęca PO do jeszcze większego nieróbstwa i przekrętów. Opozycja nie pełni swojej podstawowej funkcji kontrolnej. Mainstreamowe media nie ukrywają, że kibicują Platformie, wiec nie są skore do mocnego krytykowania rządzącej partii. Cała nadzieja w... SLD? Dla mnie to żadna alternatywa dla PO.
W polityce potrzebny jest kompromis i koalicje. W głowie się nie mieści, że prezes ciągle największej partii opozycyjnej mówi, że prezydentowi nie poda ręki i zamiast starać sie wygrać wybory, to mówi, kto według niego ma zniknąć ze sceny politycznej. Jeśli ktoś krytykuje jego partię, to powinien zostać "wyeliminowany". Żadnej podatności na konstruktywna krytykę. Jak naczelny sprzyjającej PiS-owi Rzepy pisał krytycznie o PiS-ie to dostał odpowiedź, że nie ma racji.
twostupiddogs [ Senator ]
"No to teraz zobaczymy jakie miała naprawdę poglądy i czy faktycznie jej z PiSem po drodze było."
Oczywiście, że jej nie było. Wystarczy zobaczyć jakie miała poglądy np. w sprawie in vitro czy też różnych dziwacznych pomysłów Giertycha. Zresztą jedna z kompetentnych, a przynajmniej mało zacietrzewionych ministrów w rządzie Jarka.
Rozpad PIS martwi mnie jedynie z tego powodu, że wzmacnia PO, a żaden monopol nie jest dobry.
LooZ^ [ intermarum ]
Loon: Tytanie intelektu ty moj, czego oni cie na tych studiach ucza.
deTorquemada [ I Worship His Shadow ]
Swoją drogą, to może być również taki zabieg, aby w zamierzeniu faktycznie powstać miała druga partia, która przyciągnie elektorat PiSowi niechętny. Czas pokaże.
[68] Oczywiście, że jej nie było. Wystarczy zobaczyć jakie miała poglądy... W takim razie faktycznie, krzyżyk jej na drogę i niech zakłada swoją partię, bardziej otwartą i mniej "zacietrzewioną".
ksips [ Legend ]
deTorquemada, mysiu pysiu, po naskoku na mnie, może byś się w odpowiednim temacie ustosunkował do tego co pisałem? Bo błotkiem jak świnka, to ja też potrafię rzucać...
maniiekk44 [ Pretorianin ]
promilus1: "Jeśli ktoś krytykuje jego partię, to powinien zostać "wyeliminowany"
Kaczyński nigdy czegoś takiego nie powiedział ...
a partia z osobami które wyżej wymieniłem mogłaby osiągnąć jakiś sukces gdybyśmy mieli media choć troszeczkę obiektywne ...
promilus1 [ Człowiek z Księżyca ]
deTorquemada---> Chcesz powiedzieć, że te wyrzucenia z partii to jedna wielka ściema i element planu Kaczyńskiego? Chyba sie trochę zapędziłeś, tak jak zapedzili się ci, którzy uważaja Ruch Poparcia Palikota za niecny plan Tuska.
maniek---> Serio?
LooZ^ [ intermarum ]
Co raz bardziej smieszna mnie sugestie ze JK to 'genialny' strateg, 'wybitny' polityk. Ten pan nie ma nic z politykiem wspolnego, zeby to potwierdzic wystarczy skorzystac z wikipedii.
MANOLITO [ Senator ]
mam takie pytanko, bo nie czytałem całego wątku, ale już pisiaki - rostowska,poncyliusz,jakubiak stali się dla naszej platformerskiej braci "koszerni" ?
promilus1 [ Człowiek z Księżyca ]
[23] Od trzeciego akapitu.

deTorquemada [ I Worship His Shadow ]
promilus1 --> A Ty chcesz powiedzieć, że wiesz o czym oni tam rozmawiają za zamkniętymi drzwiami? My jesteśmy jedynie widzami he he he
miki [ Too Deep ]
MANOLITO ----->bo jak wiadomo PO to siedlisko żydostwa, masonerii, agentów i spiskowców. Na pohybel!
Żeby być koszernym trzeba być obrzezanym, zapomniałeś?? Trzeba by było Poncylka wyrezać...
maniiekk44 [ Pretorianin ]
promilus1 -> program powinien zniknąć nie za krytykę tylko za dopuszczanie i nie przerywanie wypowiedzi widzów o tym że Kaczyńskiego to powinno się zabić, że szkoda że z bratem do samolotu nie wsiadł itp itd to nie jest krytyka partii ...

MANOLITO [ Senator ]
miki, a wiesz co to znaczy w języku potocznym "koszerny"?
promilus1 [ Człowiek z Księżyca ]
maniek--> Skąd wiesz, że akurat za to według Kaczyńskiego powinno się widzów eliminować? Powiedział o tym? Być może przeszkadza mu krytyka... i już. Jakoś o telefonach do Radia Maryja (czasami sam słucham) nic krytycznego nie mówi. Swoja armia nienawiści jest dobra, obca - zła.
A Ty chcesz powiedzieć, że wiesz o czym oni tam rozmawiają za zamkniętymi drzwiami? My jesteśmy jedynie widzami he he he
To już jest kwestia wiary. Jeśli o to chodzi, to w tym temacie jestem ateistą;)

Montera [ Michael Jackson zyje ]
Jan Ołdakowski odchodzi z PiSu.

Erard [ Konsul ]
Kaczor strzelił sobie w płetwę i kurdupel w drodze po władzę będzie jeszcze mocniej kulal, to dobry dzień dla polski :D
smuggler [ Advocatus diaboli ]
Manolito - dla mnie oni "koszer" nie sa, ale ciesze sie ze ich z PiS wywalono. ;]

halfmaniac [ Dr. Freeman ]
To były jedyne ludzkie twarze PiSu. Bardzo dobrze, że zostały wyrzucone, może w końcu Jarek zrobi coś dla dobra Polski. Zniknie ze sceny politycznej.
LooZ^ [ intermarum ]
[83]: Zrodlo?
promilus1 [ Człowiek z Księżyca ]
Nieoficjalnie Fakty TVN. Tak mówili w "Tak jest" na TVN24. Słucham przekazu audio z tvn24.pl
micmur13 [ Generaďż˝ ]
no czyli to czego się spodziewałem kaczor odchodzi od świata realnego w swoje urojenia...
LooZ^ [ intermarum ]
promilus1 [ Człowiek z Księżyca ]
To może teraz Poncyliusz, a po nim Paweł Kowal.
olivierpack [ Senator ]
Redaktor "RP" krytykuję persony twierdzące, jak to JK "psuję demokrację" i krytykuje słusznie. To że komuś się tak wydaje, tak jak komu innemu wydaje się inaczej to jeszcze nie jest dowód na faktyczny stan rzeczy. Dla jednych Jarosław Kaczyński psuję wszystko i od zawsze, każdy może mieć swoje zdanie, powszechnie wiadomo - Donald Tusk nijak demokracji nie psuję.
Redaktor "RP" dalej już nie ma racji, ponieważ nie jest powiedziane w demokracji, że w każdych wyborach rząd musi się zamieniać z opozycją miejscami. Opozycja bywa słaba, a rząd czasami trwa dłużej niż jedne wybory, to że tego jeszcze nie przerabialiśmy znaczy tyle, że będziemy przerabiać po raz pierwszy.
Hajle Selasje [ Eljah Ejsales ]
Dobrze, że coś w końcu tąpnęło. Szkoda, że w tę stronę, a z drugiej strony Polaczek, Sellin i reszta zupełnie bezmyślnie do PiSu wrócili.
olivierpack---->
Redaktor "RP" dalej już nie ma racji, ponieważ nie jest powiedziane w demokracji, że w każdych wyborach rząd musi się zamieniać z opozycją miejscami. Opozycja bywa słaba, a rząd czasami trwa dłużej niż jedne wybory, to że tego jeszcze nie przerabialiśmy znaczy tyle, że będziemy przerabiać po raz pierwszy.
Problem zaczyna się robić dopiero wtedy, kiedy opozycja jest słaba na własne życzenie (a jednocześnie potrafi tak umiejętnie rozniecać nastroje wśród swoich fanatyków, że z obiegu nie wypadnie, nie straci też miejsca największej partii opozycyjnej). Taka sytuacja może być do zaakceptowania tylko i wyłącznie przez kogoś, kto twierdzi, że PO rządzi przyzwoicie.
Runnersan [ Generaďż˝ ]
Kluzik - Rostkowska, Jakubiak, Ołdakowski - Wszyscy ludzie Lecha Kaczyńskiego.
promilus1 [ Człowiek z Księżyca ]
Przypadek?;) Lech się w grobie przewraca, gdy widzi, kogo jego brat wyrzuca z partii.
olivierpack [ Senator ]
Hajle Selasje. Może opozycja jest tak słaba, może rząd jest tak mocny, a może wyborcy wiedzą lepiej i po co ich uszczęśliwiać na siłę. Na pewno PiS przypudrowany miałby większe szanse się przypodobać niż PiS z groźnymi kłami. Miłośnicy kłów i tak by preferencji nie zmienili, za to miłośnicy pudrowania owszem, wystarczy spojrzeć na poparcie PO, gdzie pod pudrem nie ma już nic. Niewykluczone, że są to wewnętrzne rozgrywki pewnych twarzy dla doraźnych foteli. Za pięć lat przyjdzie szeroki lewicowy front, zmiecie jednych i drugich.
czekers [ Legend ]
5 LISTOPADA ŚWIĘTEM NARODOWYM!
LooZ^ [ intermarum ]
op: Widzisz, niestety sporo osob ma tendencje do splycania. To twarda, ideowa polityke mozna prowadzic tylko z "groznymi klami", a jak ktos jest "pudrowany" to juz jest nijaki? Z calym szacunkiem, troche w swoim zyciu zdobylem, posluchu troche mam i nie zrobilem tego kipiaca mi z ust piana z nienawisci. Swoje zasady mam, twardo ich przestrzegam i to jest jedna z rzeczy na ktorych buduje wsrod ludzi czacunek do mnie. JK tego nie potrafi i to jest glowny powod. Ludzie nie lubia nienawisci, agresji, wojny. Kto tego w polityce nie rozumie, to politykiem byc nie powinien.
olivierpack [ Senator ]
Niejaki Donald Tusk bezkompromisowo wykosił cały szereg swoich konkurentów, tyle że dokonał tego z uśmiechem na ustach, jednych wyciął w pień, innych zmarginalizował, kolejnych sprytnie zagospodarował i dlatego mało osób dziś kojarzy Olechowskiego, nieżyjącego Płażyńskiego, Rokitę, Gilowską. Wielka polityka to nie jest poklepywanie po plecach, ale ostre wycinanie, owszem ciąć trzeba w dobrym stylu, w ogóle politykę trzeba uprawiać stylowo, choćby intencje były najlepsze to nie zawsze je łatwo przekazać, a styl widać zawsze, dziennikarze na nim żerują.
smuggler [ Advocatus diaboli ]
Dyplomata to czlowiek, ktory potrafi powiedziec "spierdalaj daleko stad" w taki sposob, ze czujesz radosc z powodu nadchodzacej podrozy. :)
Kaczynski dyplomata zdecydowanie nie jest. Zwolennicy robia z tego zalete, ze niby bezkompromisowo wali prosto z mostu, nie patrzac na slupki poparcia. Problem w tym, ze Jarko w trosce o owe slupki potrafi jednak wlazic w d... z sila taranu i wdziekiem szarzujacego bawolu (I love Gierek :P). Po prostu slowo "finezja" jest mu obce, nie potrafi ci on isc na kompromis, nie potrafi tolerowac cudzych pogladow itd. Schyla glowe i szarzuje na kazego, kto jego zdaniem mu zagraza - iscie nosorozec krotkwozroczny a drazliwy. Problem w tym, ze nosorozce sa dzis stworami anachronicznymi, wrecz predyluwialnymi, a ich nisza ekologiczna kurczy sie okrutnie. I za pare lat bedziemy je widywac jedynie w ZOO...

mefistofelek [ Konsul ]
brawo Genialny Strategu
pis jest na najlepszej drodze do wstapienia do elitarnego klubu partii politycznych typu LPR czy Samoobrona. nareszcie !
czy ten czlowiek jest idiota czy udaje?

mrgiveman [ Forza Milan ! ]
Koniec Wojny Polsko Polskiej Brawo Jarek , BRAWO
Jeszcze troche z Ziobro z Jarkiem zostaną (no i kilku przydupasów jeszcze pewnie)

smuggler [ Advocatus diaboli ]
A ja czekam az z Partii wyleci Ziobro lub Kurski :), glownie po to zeby posluchac jak Wierni dokonuja rytualnego oplucia Wrogow Narodu, co to sie zakonspirowali i sypali piasek w tryby. Bo rewolucja pozera wlasne dzieci, a walka klasowa sie zaostrza tym bardziej, im bardziej Partia idzie ku swietlanej przyszlkosci - tak uczyli klasycy. :)
mefistofelek [ Konsul ]
mysle, ze akurat to, co sie teraz dzieje to raczej z inspiracji takich geniuszy jak kurski czy ziobro.
zastanawia mnie tylko jak moga nie widziec ze sami wbijaja sobie gwozdzie do trumny
moze to spisek...albo jakis uklad? :D
ONLY YAREK IS REAL
smuggler [ Advocatus diaboli ]
Ale historia uczy, ze czesto ci,co wypuszczaja demony z butelki sami padaja ich ofiara. Taki Robespierre, czy Jezow tez wydawali sie nie do ruszenia - wierni synowie rewolucji, o goracych sercach i czystych rekach. I coz, gilotynka i 9mm olowiu, ktore ordynowali "wrogom narodu" ich doscignely. Wiec poczekajmy, zobaczymy. Kurski cos tam baknal o "odklejeniu geby" PiSowi, znaczy sie zwatpil w slusznosc Sprawy jakby, a kto watpi - ten niepewny, a w sumie moze i wrog. A Ziobro - potencjalny nastepca... niebezpieczny, znaczy sie. Gdy za bardzo zacznie sie rzadzic - moze podpasc. No i gdy sie okaze, ze Kluzik jako winna kiepskiego wyniku wyborczego PiS to bedzie za malo, zacznie sie szukanie jakiegos kozla ofiarnego... moze byc ciekawie. :)
Lutz [ Legend ]
jezeli chodzi o ocene realiow, jak zwykle po drodze mi z jednym z nielicznych normalnych...
trudno powiedziec czy naprawde kaczynski traci panowanie nad partia opanowana przez poplecznikow ziobry, jednak ten czlowiek niestety przypomina mi andrzeja slomke z kpn, ktorego mialem srednia przyjemnosc poznac. ot nawiedzony rewanzyzm.
zobaczymy jak sie sprawy potocza, na razie najwyrazniej kaczynski strzela, ziobro kule nosi.
Belert [ Legend ]
Dobrze ze ich nie rozstrzelali jak Rohma Hitler przed wojna :)hehe
ale kto wie , kto wie moze kiedys :)
Raziel [ Action Boy ]
to było do przewidzenia. Jaka partia, takie decyzje i działania.
Szkoda, bo powoli, a raczej nawet szybko, upada największa partia opozycyjna w Polsce. Niebawem nie będzie już alternatywy. Jest gorzej niż myślałem, bowiem dzieje się to wszystko w czasach, gdy szumowiny i kapusie odzyskują władzę. Niebawem będzie już jak dawniej, jedna partia i jeden pogląd. Właściwie już tak jest, a PIS tylko temu procesowi pomaga.
edit:
smuggler, weź przyhamuj z tymi pseudo-inteligentnymi porównaniami. Co Ty wiesz o Robespierrze czy Jeżowie i o tym jak ich postrzegano? powiem Ci Twoim własnym tokiem rozumowania - "byłeś tam?". No właśnie, to sobie odpuść. Wiem, że wasza gazeta jest nastawiona głównie na dzieciaków, więc musisz udawać znawcę żeby wzbudzać "rispekt", ale czasami wygląda to wyjątkowo komicznie.
MANOLITO [ Senator ]
Lutz, mnie to akurat nie dziwi, wystarczy przypomnieć sobie jak prezes postąpił z dornem, ujazdowskim, markiem jurkiem itd. zawsze gdy dochodziło do różnicy poglądów, Kaczyński żądał lojalności, gdy jej nie otrzymywał zwyczajnie eliminował takie osoby z partii i to właściwie tyle, oczywiście inną kwestią jest, że obecnie każdy wyrzucenie z partii traktuje się jak zjawisko nadzwyczajne a takie osoby postrzega się jako ofiary złego prezesa, choć takie sytuacje na naszej scenie politycznej są zupełnie normalną sprawą (weźmy np. zytę, olechowskiego, rokitę czy płażyńskiego)

Flyby [ Outsider ]
..po co "demonizować", smuggler ..w sumie Jarek załatwił dwie sprawy za jednym zamachem - pozbył (pozbywa) się ludzi których "gnijący liberalizm" wprowadza "ferment" w partii wodzowskiej i jednocześnie zdobywa dla niej tak potrzebny przedwyborczy "rozgłos medialny" ..Czy "żelazny elektorat" pisowski obchodzą jakieś tam swobodniej myślące, podejrzane baby? .."Ten" elektorat baby traktuje na swój sposób i Jarek o tym wie ;)

mefistofelek [ Konsul ]
hahaha, po tematach o religii wiedzialem, ze raziel jest troche niedorozwiniety intelektualnie, ale ta wypowiedz:
smuggler, weź przyhamuj z tymi pseudo-inteligentnymi porównaniami. Co Ty wiesz o Robespierrze czy Jeżowie i o tym jak ich postrzegano? powiem Ci Twoim własnym tokiem rozumowania - "byłeś tam?". No właśnie, to sobie odpuść.
mnie rozlozyla :DDDD
Raziel [ Action Boy ]
ciekawe Flyby, bardzo ciekawe.
A teraz powiedz w czym tak bardzo różni się od Kaczora sam Tusk? no? ile osób, nie zgadzających się z poglądami lidera zajmuje znaczące, jeśli w ogóle jakieś, stanowiska w partii?
To jest ta sama technika, tylko mniej nagłośniona. Zresztą, usuwanie przeciwników to zabieg znany i stosowany. Ja np. tego w ogóle nie kwestionuję, czy to odnośnie Tuska czy Kaczora. Co mogę kwestionować to sam kierunek, który obrał kaczor, bo środki, którymi się posługuje są krótko mówiąc standardowe i nie pomoże tu ubieranie wszystkiego w jakieś "wyjątkowe" porównania czy nazwy.
mefistofelek --> mogło cię rozłożyć bo jak widać, masz specyficzne poczucie humoru. Ilość literek D w twojej wypowiedzi świadczy o tym, że jesteś albo wyjątkowo niedorozwinięty, albo po prostu bardzo młody, zatem wyjaśnię ci o co mi chodziło. W czasach rewolucji francuskiej czy czystek stalinowskich na pewno nie można było powiedzieć, że ktoś był "nie do ruszenia". Co do "byłeś tam?" - jest to standardowa odpowiedź typowego smugglera tudzież innego ultra-POwca, na wszelkie zarzuty co do czasów "odzyskania" niepodległości.
el f [ RONIN-SARMATA ]
Śmieszne, jakoś jak znane postacie wylatywały z PO to nikt się nie oburzał, nie ronił krokodylich łez nad rozpadającą się Platformą... nawet ostatnio jak posłowie Palikot i Kuc przestali być członkami PO to nikt tak nie biadał nad PO jak teraz nad PiS :)
Kurcze, nie wiedziałem że aż tylu osobom zależało i zależy na sile PiSu...

Flyby [ Outsider ]
.."czym tak bardzo różni się od Kaczora sam Tusk?" ..a tym Razielu czym różni się PO od PiS-u, czyli (wbrew prawicowym pozorom) prawie wszystkim ;)

mefistofelek [ Konsul ]
raziel, jezu, ty nadal nie rozumiesz... no nic, trudno.
smuggler [ Advocatus diaboli ]
el f [ gry online level: 95 - RONIN-SARMATA ]
Śmieszne, jakoś jak znane postacie wylatywały z PO to nikt się nie oburzał, nie ronił krokodylich łez nad rozpadającą się Platformą...
>>>A kogoz to "wyleciano" i to w trybie "czuj sie wywalony/a". Gilowska i za nepotyzm. Owszem, odchodzili z PO wazni ludzie ale - odchodzili. Jakos to w lepszym stylu bylo. I jakos ta PO nie rozleciawszy siem. :)
nawet ostatnio jak posłowie Palikot i Kuc przestali być członkami PO to nikt tak nie biadał nad PO jak teraz nad PiS :)
>> Masz wiec okazje pobiadac. Ale naturalnie "temat zastepczy!" :)
Kurcze, nie wiedziałem że aż tylu osobom zależało i zależy na sile PiSu...
>>>Zalezalo? Ani troche. Zacytuje slowa Greka Zorby "jaka piekna katastrofa". :) Walesa, ktorego o nadmiar rozumu nigdy nie podejrzewalem, ale majacy troszke tzw. "zdrowego chlopskiego rozsadku" kiedys powiedzial o Kaczynskim cos w tym stylu, ze jedyne co potrafi - to rozwalac i niszczyc. I ze rozwali wszystko, co stworzy. No i patrz pan. Kto by pomyslal, ze ten dzien w 2005 roku, gdy PiS wygral wszystko a prezydent RP meldowal "wykonanie zadania" nadbratu, to byl nie jak oczekiwal Kaczorek pierwszy szczebel drabiny, a ostatni...
Zeby byla jasnosc - z checia powitam jakas SENSOWNA opozycje dla PO, bo to wyjdzie WSZYSTKIM na dobre. Sensowna, czyli taka, z ktora mozn rozmawiac, znajaca znaczenie slowa "kompromis" i nie opetana przez demony w glowie Szefa. Jedynego, nieomylnego etc. etc. etc. I moze nawet PiS - po gruntowym przemeblowaniu - sie taka stanie. Choc watpie. Ale moze z jego gruzow cos sensownego wyrosnie...
el f [ RONIN-SARMATA ]
Smuggler
Nepotyzm Gilowskiej to przy Rostowskim mały pikuś, czyżby podwójne standardy w PO?
"I jakos ta PO nie rozleciawszy siem" - PiS też :)
"Owszem, odchodzili z PO wazni ludzie ale - odchodzili" - masz rację, jedni potrafią sami odejść jak im partia nie odpowiada a innych trzeba wyrzucać.
"Zacytuje slowa Greka Zorby "jaka piekna katastrofa"" - tylko gdzie ta "katastrofa"? Dwie osoby to jeszcze nie katastrofa... więcej ważnych dla PiS osób zginęło w katastrofie kwietniowej i jakoś PiS się nie rozpadł, to i od tych dwóch pań też się nie rozpadnie.
"Walesa, ktorego o nadmiar rozumu nigdy nie podejrzewalem, ale majacy troszke tzw. "zdrowego chlopskiego rozsadku" kiedys powiedzial o Kaczynskim cos w tym stylu, ze jedyne co potrafi - to rozwalac i niszczyc." - pewnie miał siebie na myśli, pamiętaj że Wałęsy nie można brać dosłownie... :P
"Zeby byla jasnosc - z checia powitam jakas SENSOWNA opozycje dla PO, bo to wyjdzie WSZYSTKIM na dobre." - ja czekam na spełnienie się smalczykowej przepowiedni o partii Rybickiego...
"Sensowna, czyli taka, z ktora mozn rozmawiac, znajaca znaczenie slowa "kompromis" i nie opetana przez demony w glowie Szefa." - polecałem Smalczykowi, polecę i Tobie - przeczytaj w wywiadzie z Palikotem "Ja, Palikot" co mówi o kulisach klęski POPiSu... jest tam sporo o tym kto zna znaczenie słowa "kompromis" i jakie demony w głowie szefa latają. Uprzedzam, że nie będzie to miła lektura dla sympatyka PO...
Belert [ Legend ]
Nepotyzm Gilowskiej to przy Rostowskim mały pikuś, czyżby podwójne standardy w PO? - czyszpy ?Czyszpy ?
"Zacytuje slowa Greka Zorby "jaka piekna katastrofa"" - tylko gdzie ta "katastrofa"? Dwie osoby to jeszcze nie katastrofa... więcej ważnych dla PiS osób zginęło w katastrofie kwietniowej i jakoś PiS się nie rozpadł, to i od tych dwóch pań też się nie rozpadnie.
to akurat prawda , ta partia sklada sie z Jaroslawa Kaczynskiego i reszty.
pewnie miał siebie na myśli, pamiętaj że Wałęsy nie można brać dosłownie... :P to akurat Walesa powiedzial doslownie.
przeczytaj w wywiadzie z Palikotem a dlaczgo uwazasz ze Palikot mowi prawde?Dlatego ze jest to wygodne dla Twoich teorii?

mefistofelek [ Konsul ]
boze, czy wszyscy pisowcy to takie polgłówki jak na tym forum? :P dramat
MANOLITO [ Senator ]
Belert, ten sam mechanizm masz w każdej większej partii w polsce, w platformie ze znanych twarzy w tym ugrupowaniu zachował się jedynie schetyna, choć ten wypłynął dopiero po wygranych wyborach, wcześniej nikt go nie kojarzył, to samo masz w lsd, mamy napieralskiego i długo, długo nic, reszta pouciekała w inne ugrupowania np. borowski, właściwie jedynie psl trzyma swój skład początkowy;)
ps. nie jest to w sumie wina samych partii ale systemu politycznego, który opiera się na większości parlamentarnej, a w takim układzie dla szefa partii będącego swego rodzaju hetmanem liczy się ilość szabel w parlamencie trzymana w ryzach lojalnością, na bunty czy odmienne zdanie nie ma tu miejsca
smuggler [ Advocatus diaboli ]
el f [ gry online level: 95 - RONIN-SARMATA ]
Smuggler
Nepotyzm Gilowskiej to przy Rostowskim mały pikuś, czyżby podwójne standardy w PO?
>>>Przyjmiecie go do PiSu i obwolacie autorytetem ekonomicznym, jak Gilowska, jakby co? :)
"I jakos ta PO nie rozleciawszy siem" - PiS też :)
>>>Tylko poparcie jakby spadlo. :)
"Zacytuje slowa Greka Zorby "jaka piekna katastrofa"" - tylko gdzie ta "katastrofa"? Dwie osoby to jeszcze nie katastrofa... więcej ważnych dla PiS osób zginęło w katastrofie kwietniowej i jakoś PiS się nie rozpadł, to i od tych dwóch pań też się nie rozpadnie.
>>>Jasne, ze nie ale bedzie Wieczna Opozycja z poparciem rzedu 20%. I na tym wlasnie polega owa katastrofa - na automarginalizacji i hardkoryzacji tudziez autoizolacji.
"Walesa, ktorego o nadmiar rozumu nigdy nie podejrzewalem, ale majacy troszke tzw. "zdrowego chlopskiego rozsadku" kiedys powiedzial o Kaczynskim cos w tym stylu, ze jedyne co potrafi - to rozwalac i niszczyc." - pewnie miał siebie na myśli, pamiętaj że Wałęsy nie można brać dosłownie... :P
>>>Kazdy czasem ma moment, gdy powie cos madrego/wieszczego etc. I tu chyba ten moment geniuszu politycznego mial wlasnie Walesa, bo jak na razie jego diagnoza sprawdza sie nadzwyczajnie,
"Zeby byla jasnosc - z checia powitam jakas SENSOWNA opozycje dla PO, bo to wyjdzie WSZYSTKIM na dobre." - ja czekam na spełnienie się smalczykowej przepowiedni o partii Rybickiego...
>>>Na Godota tez czekasz? :)
"Sensowna, czyli taka, z ktora mozn rozmawiac, znajaca znaczenie slowa "kompromis" i nie opetana przez demony w glowie Szefa." - polecałem Smalczykowi, polecę i Tobie - przeczytaj w wywiadzie z Palikotem "Ja, Palikot" co mówi o kulisach klęski POPiSu... jest tam sporo o tym kto zna znaczenie słowa "kompromis" i jakie demony w głowie szefa latają. Uprzedzam, że nie będzie to miła lektura dla sympatyka PO...
>>>Juz Palikot jest autorytetem dla fanow PiS i jego slowa juz sa warte uwagi? Juz nie jest Palikmiotem, Swinskim Ryjem z Wibratorem etc.? Aj, chyba cos przegapilem. Dla mnie NIE wejscie PO w POPiS to akurat dowod, ze chlopaki potrafia myslec perspektywicznie, bo istniala szansa, ze skoncza jak UW w koalicji z AWS. A Jarka zgubila zadza wladzy wowczas, bo to on rozdawal karty i mogl PO w ten Uklad wciagnac, oddajac nieco REALNEJ wladzy. No ale... :)
Manolito - jest jeszcze styl, w jakim sie hetmani :)
miki [ Too Deep ]
Kluzik zaczyna mówić prawdę... Co poza długą obecnością w pisie jeszcze bardziej ją kompromituje, cyt:
Jarosław Kaczyński to dzisiaj człowiek, który nosi w sobie mieszaninę bólu, przerażenia i twardej kalkulacji politycznej. I ta kalkulacja podpowiada mu: "muszę spolaryzować scenę polityczną, muszę eskalować te emocje i może mi się coś uda. Nie jestem zainteresowany sprawowaniem części władzy, jestem w stanie podpalić Polskę, byle spróbować dać szansę PiS" - powiedziała w RMF FM Joanna Kluzik-Rostkowska.
Do momentu wyrzucenia nie przeszkadzało jej że służy u podpalacza?? I że z podpalacza chce zrobić Prezydenta RP?
gro_oby [ Senator ]
smuggler
>>>Juz Palikot jest autorytetem dla fanow PiS i jego slowa juz sa warte uwagi? Juz nie jest Palikmiotem, Swinskim Ryjem z Wibratorem etc.? Aj, chyba cos przegapilem.
No oczywiscie ze tak:) teraz jest autorytetem bo mowi ze PO jest beee ;]
olivierpack [ Senator ]
A kto to jest ten Palikot?

Flyby [ Outsider ]
..po prostu ta kobieta widać nie zdawała sobie sprawy z osobowości swojego "wodza", miki ;) ..Nigdy nie był "inny", zawsze "polaryzował scenę polityczną i eskalował emocje" ;) ..To była i jest jego "najmocniejsza strona" ..Na "podziałach i rozliczeniach" budował "wielkość" PiS-u ..Dlatego mowy być nie mogło o PO-PiS-ie a ci co stawali się jego "koalicjantami" na własne życzenie kopali sobie "polityczne mogiłki" ..Tych samych metod używa jak chodzi o własną partię ..Paskudny człowiek i polityk któremu osobiście nigdy bym nie zaufał

smuggler [ Advocatus diaboli ]
olivierpack - zrobili ci reset czy Partia rozkazala "zapomnij!"?

smuggler [ Advocatus diaboli ]
Oczywiscie, ze sobie zdawala, ale to jej nie przeszkadzalo. Dopiero gdy Jarko sie wypial w podziece za 47% poparcia to poczula sie urazona. Dlatego wlasnie pani Kluzik w ogole mi nie zal - wiedziala z kim idzie, mogla sie domyslec jak skonczy. Krokodyle lzy leje teraz, a przeciez jakby sie jej udalo toby Jarko mogl byc prezydentem, a "miekka" linia PiS (choc falszywaz gory na dol) utorowac mu droge do wladzy. Wiec ja sie podwojnie ciesze - ze Jarek ja kopnal w d... (kolejni akolici moga przemyslec czy warto oddawac czesctakiemu bozkowi), a ona ma za swoje klamstwa. I mam nadzije, ze jej nie wezma do PO - bo choc cynicznych spin-doktorow zawsze nigdy za wiele, to jednak nie chcialbym zeby ta pani robila dalsza kariere polityczna.
Raziel [ Action Boy ]
nie no, wymiękam po prostu.
a ona ma za swoje klamstwa
powiedział to wyborca partii, która na kłamstwach doszła do władzy. Poprzez układy z komuchami, gangsterami, na wciskaniu kitu i obrazu "wielkich zmian". Gdzie te reformy, gdzie te zmiany? to nie są kłamstwa? ile jeszcze lat te kłamliwe skurwysyny mają rządzić, żeby cokolwiek poza delegalizacją dopalaczy zostało przeprowadzone?
tragedia i hipokryzja. Tylko dlatego patrzę przychylniej w stronę Kaczora niż Tuska, bo wbrew bredniom serwowanym przez pajaców na tym forum czy w telewizji, ten koleś jest w 100% przewidywalny, jego poglądy są zaś wszystkim dobrze znane. Natomiast Tuska i reszty słuchać się już nie da, za każdym razem jakieś sukcesy tylko gdzie one są widoczne?
olivierpack [ Senator ]
smuggler. Nie dzięki, do partii żadnej nie należę, ale coraz bardziej mnie korci, żeby się zapisać. W tym kraju tak łatwo robić ludziom wodę z mózgu, że grzech nie skorzystać. A Palikot..hm nie wiem, nie wiem, może kiedyś ktoś taki funkcjonował w polityce, może nawet kojarzę jak lumpen inteligencja na śniadankach mistrzuniów w tefałence się jakąś personą zachwycała, ale teraz zupełnie nie kojarzę.

Flyby [ Outsider ]
..na kłamstwach, fałszach (w tym historycznych), wciskaniu kitu i układach doszedł do władzy, drogi Razielu, PiS ..dopóki tego nie zrozumiesz, równie dobrze możesz zakładać kolonię im.Kaczyńskich na Księżycu ..Zarzucanie innym hipokryzji samemu będąc przekonanym hipokrytą, wyklucza także z góry zrozumienie racji innych oraz dialog ..Co do "kłamliwych skurwysynów" to używanie podobnej argumentacji i języka po prostu Cię "dyskwalifikuje" ..

ksips [ Legend ]
te kłamliwe skurwysyny
A prezes ostrzegał... wzywasz do mordu!
miki [ Too Deep ]
Po ostatnich wyskokach Wodza i świty ci którzy popierają jeszcze PiS i zależy im na dobru tej partii powinni propagować nowe hasło, a właściwie parafrazę hasła "Kingsajz dla każdego" z genialnego filmu "Kingsajz"
Od dzisiaj wołajcie "Leki dla każdego""!
Raziel [ Action Boy ]
mam prawo tak nazywać rządy ludzi, którzy przez 3 lata nie robią dosłownie nic, a mają większość w sejmie i od niedawna swojego prezydenta.
Flyby mylisz się, pis jaki byl taki był, ale swoje pomysły wdrażał w życie. Niektóre z tych pomysłów mogą się nie podobać, ale przynajmniej były. Tutaj mamy pustkę, kilka lat jakby wyjętych z kalendarza. Zastój i bida aż piszczy. Dlatego moje określenie podtrzymuję, a Ty zamilcz bo pierwszy byłeś do zachwalania palikota i jego o wiele mocniejszych stwierdzeń, hipokryto do kwadratu.
I przestań odbijać piłeczkę na zasadzie "ale pis jest gorszy". PIS nie rządzi. Wbij to sobie w końcu do łba. Ile można gadać jak automat? "pis to", "pis tamto". Pis sobie może gadać i krzyczeć, realnego wpływu na władzę nie ma od ładnych kilku lat, a Twoja argumentacja jest wciąż ta sama.

Awerik [ Backpacker ]
powiedział to wyborca partii, która na kłamstwach doszła do władzy
To istnieje jakaś partia, która doszła do władzy w inny sposób?
Bodokan [ Starszy od węgla ]
Raziel ---> Tusk zachowuje się jak większość polityków na całym świecie. Nie od dzisiaj wiadomo, że polityk i adwokat to zwykłe k..., bez obrazy dla tych ostatnich, bo przynajmniej wykonują uczciwie swój zawód.
Ale Jarosław K. i jego gwardia oraz niejaki Z.Z. nie zachowują się nawet jak normalni politycy, tylko jak oszołomy, którzy zrobią wszystko i wszystkich poświęcą, żeby dorwać się do władzy. Za każdą cenę.
To ja już wolę typowych polityków, niż wariatów przy władzy - bo dopiero jak ci drudzy obejmą władzę, to dopiero nie wiadomo, czego się spodziewać ...
PIS miał dwuwładzę przez dwa lata i co niby takiego zrobił, oprócz rozdawania pieniędzy dla silnych grup związkowych? :-)
I oddali władzę, bo wróble ćwierkały, że kryzys się zbliża. Wielki Strateg wymyślił sobie, że następny rząd da dupy i ludzie będą błagać na ulicach o powrót Tego Jedynego Zbawcy. Ale coś nie wyszło w tej strategii, prawda? :-)
halfmaniac [ Dr. Freeman ]
Co to w ogole za wojenki PiS vs PO ? Jedna partia drugiej warta. Ta pierwsza władana jest przez apodyktycznego idiotę - politycznego nekrofila, a druga to partia POpulistów i hipokrytów, którzy nie robią dosłownie nic, poza tworzeniem pokazowych akcji - tematów zastępczych, w stylu dopalaczy i krzyża.

miki [ Too Deep ]
zdjęcie chyba z dzisiaj, tak po ludzku - przerażające ----->
a nawet budzące współczucie, obłęd w oczach...
Bodokan [ Starszy od węgla ]
halfmaniac ---> to nie PO zaczęło awanturę z krzyżem, tak zagajam ku pamięci :-)
miki ---> ale u którego? :-)
Raziel [ Action Boy ]
po części się zgadzam, tylko, że ja nie wypowiadam się teraz o PISie, ale o PO. Nie mam zamiaru wybierać PO tylko dlatego, że PIS mi nie odpowiada. W takiej sytuacji wolę oddać pusty głos, ale do tego czasu może pojawi się jakaś alternatywa.
należy oddzielić kiełbasę wyborczą od faktycznych obietnic. PIS obiecywał, że koalicja z PO jest realna i obietnicy swej chciał dotrzymać. Niestety, pan Tusk miał ład społeczny i polityczny w głębokim poważaniu, żądając kluczowych stanowisk w państwie. Efektem tego było zerwanie rozmów o koalicji i przejście przez Tuska i jego ludzi do "opozycji" polegającej na wyśmiewaniu i wyszydzaniu władzy w tym i prezydenta. Chęci pomocy dla dobra kraju tutaj w ogóle nie było. Gdy już nakreślono wizerunek "straszliwego" Jarosława Kaczyńskiego i "głupawego" Lecha, do akcji wkroczył sam Tusk ze swoją "polityką miłości", sugerując, że za jego rządów wszelkie podziały ustaną, zaś rząd w końcu weźmie się za odpowiednie działania. I to jest właśnie ta bujda. Wiem, że kłamstwo kłamstwu nie równe, ale PO od samego początku chodziło o "władzę dla władzy", a dobro kraju jest dla nich drugorzędne.
Stąd wniosek dla mnie jest taki - PIS nigdy nie był partią idealną, ale pewne plany i pomysły do wprowadzenia mieli. Chcieli również współpracy. Platforma to zaś jedynie słowa, bez pokrycia. Szerzenie "polityki miłości" na zasadzie wyszydzania, wyśmiewania i opluwania przeciwników oraz "budowanie zgody" na "nekrofilach" i "psycholach". Acha - i oczywiście wciskanie wszystkim, że ich lenistwo spowodowane jest złą opozycją i blokowaniem ustaw przez złego prezydenta. Jak to jest naprawdę - możemy się teraz przekonać. Kolejne, bezczelne kłamstwo.
Bodokan [ Starszy od węgla ]
Raziel ---> a teraz napisz, jakie to ministerstwa PIS proponował PO? I czy jak by było odwrotnie, to PIS by przyjął taką propozycję?
Przecież tu chodziło tylko o włączenie drugiej partii do odpowiedzialności za niepowodzenia, a nie o współudział w rządzeniu :-)
el f [ RONIN-SARMATA ]
Smuggler
"Przyjmiecie go do PiSu i obwolacie autorytetem ekonomicznym, jak Gilowska, jakby co?" - odnoszę wrażenie, że nadużyłeś nickowego trunku i mylisz mnie z kimś. Nie jestem władny przyjmować czy zwalniać z PiS kogokolwiek.
"Tylko poparcie jakby spadlo" - no to niech się Tusk martwi jak mu spadło...
"ale bedzie Wieczna Opozycja z poparciem rzedu 20%. I na tym wlasnie polega owa katastrofa - na automarginalizacji i hardkoryzacji tudziez autoizolacji." - to samo wieszczono Orbanowi... :P
"Na Godota tez czekasz?" - naprawdę uważasz, że w Polsce jest już "zamrożona" scena polityczna?
"Juz Palikot jest autorytetem dla fanow PiS i jego slowa juz sa warte uwagi? Juz nie jest Palikmiotem, Swinskim Ryjem z Wibratorem etc.?" - ponieważ tylko ja polecałem książkę wywiad z Palikotem, więc nie wiem dlaczego używasz liczby mnogiej. I spróbuj poszukać postu, w którym pisałem o Palikocie "Palikmiot" lub "Świński Ryj". Prosiłem o trzymanie w rozmowie normalnego standardu, o nie stosowanie manipulacji tylko argumentów. Chyba rzeczywiście byłem zbytnim optymistą...
Ale odpowiem Twoimi słowami -> Kazdy czasem ma moment, gdy powie cos madrego/wieszczego etc. I tu chyba ten moment geniuszu politycznego mial wlasnie Palikot, bo jak na razie jego diagnoza sprawdza sie nadzwyczajnie,
"A Jarka zgubila zadza wladzy wowczas, bo to on rozdawal karty i mogl PO w ten Uklad wciagnac, oddajac nieco REALNEJ wladzy. No ale... :)" - no ale... przeczytaj Palikota, dowiesz się jakie były propozycje PiS, szły dużo dalej niż podawała to prasa.
Flyby
"..na kłamstwach, fałszach (w tym historycznych), wciskaniu kitu i układach doszedł do władzy, drogi Razielu, PiS ..dopóki tego nie zrozumiesz, równie dobrze możesz zakładać kolonię im.Kaczyńskich na Księżycu "
..na kłamstwach, fałszach, wciskaniu kitu i układach doszła do władzy, drogi Flyby, PO ..dopóki tego nie zrozumiesz, równie dobrze możesz zakładać kolonię im.Tuska na Księżycu
olivierpack [ Senator ]
Zapożyczony cytat z innego wątku, który strasznie mi się podoba, dla ludzi myślących trafia w sedno. To nie Kaczyński jest obłąkany, to redaktory i komentatory sprawiają wrażenie niedoleczonych rekonwalescentów z psychuszki i zarażają innych.
Skoro rząd Tuska jest tak świetny to wystarczy propagować ich sukcesy ! a co słyszymy od 3 lat ?
W Polsce panuje wirtualna partia sprawująca wirtualne rządy, premier kopie piłkę, prezydent opowiada dowcipy, partia ta nie ma żadnych porażek, żadnych sukcesów też nie ma, za to ma 40% procent wierzących, że obłąkany lider opozycji pożera małe dzieci. Trzeba prosić sąsiadów ze wschodu o licencję na psychuszki, niech powstają na rogach ulic jak banki czy kawiarnie, godzinne sesje dziennie dla każdego i dofinansowanie z NFZ.

Flyby [ Outsider ]
.."ping-pong ślepców" elfie ? ..beznadziejna zabawa
..owszem Razielu bawił mnie Palikot ;) ..tylko sobie nie przypominam abym go gdziekolwiek wspierał ;) ..takie "bicie" Palikotem to ostatni modny "argument" pewnie w ramach owej postrzegania "pustki" rządzenia PO? ..Przybywa nam "ślepych i naiwnych" ? ..Ślepych z nienawiści bo ich "rzeczywistość" nie chce być podzielana przez innych ? ..poprawiam się zatem - fajna zabawa
Bodokan [ Starszy od węgla ]
olivierpack ---> naprawdę wierzysz w to co piszesz? :-)
W innym wątku na tym forum piszesz często sensownie, ale akurat tematy polityki w naszym porąbanym kraju zaczęły Cię chyba przerastać :-)
Bez urazy.

ksips [ Legend ]
[145] Nasza wina, że PiS odwraca uwagę opinii publicznej od naszej katastrofalnej sytuacji gospodarczej?!
Bodokan [ Starszy od węgla ]
Ale Ty napisałeś jakieś ogólniki na temat rządów - wypisz-wymaluj - z ND. I w dodatku w swojej opinii o Wielkim Strategu - że niby taki opluwany - nie przytoczyłeś ani jednego zdania, które by miało jakiś sens.
Tylko tyle, że jest atakowany jako "pożeracz dzieci". No bez jaj.
On sam swoim zachowaniem, wypowiedziami i wypowiedziami członków swojej gwardii pracuje na opinię.
Tu nie potrzeba GW ani TVN24 - sam sobie nieźle radzi :-)
A człowiek z tak dużą wiedzą historyczną jak Ty, powinien z tej historii jednak większe wnioski wyciągać.

Flyby [ Outsider ]
..tak, tak ..idziemy na dno razem z PiS-em
olivierpack [ Senator ]
Na szczęście jeszcze w tym kraju inne partie w parlamencie poza jedną są dozwolone, wbrew marzeniom mało rozważnych osób: w sejmie dwie partie - rządzi PO, ruch Palikota jako opozycja. Co to byłby za szczęśliwy kraj!
Bodokan. Nawet najpiękniejsza modelka czy nawet papież czasami chodzi prozaicznie zrobić kupę i nie da się ich promować w reality show 24h na dobę. Identycznie jest z politykami, tylko oni dodatkowo są o wiele mniej medialni i mają więcej przeciwników, to bardzo prosty mechanizm, pokazywać więcej nie znaczy wcale lepiej dla polityków, tym bardziej z określonym komentarzem.
Bodokan [ Starszy od węgla ]
olivierpack ---> ja nie jestem zwolennikiem PO, ani żadnej innej partii, bo wiem co sobą reprezentują Wybrańcy Narodu :-)
Z racji zawodu, muszę być apolityczny - chociaż mogę być "miłośnikiem" czy zwolennikiem jakiejś partii.
A z powodu tego, co napisałem w pierwszym zdaniu - wszelkie partie mam gdzieś i ich członków też. Niestety, partie muszą być w demokracji. Ale dla takiej jak PIS miejsca nie ma - nawet dla mnie.
Szczególnie, że miałem do czynienia z tymi ludźmi "na żywo".
W przeciwieństwie do większości tu piszących :-)
Z "członkami" innych partii też miałem kontakt - zawodowy. może dlatego mam do tego podejście, jakie mam ;-)
olivierpack [ Senator ]
W demokracji jest miejsce na każdą partię, na którą ludzie będą gotowi zagłosować.
Bodokan [ Starszy od węgla ]
olivierpack ---> oczywiście Masz racje, ale ten wątek nie o tym :-)
Ciekawe, czy jak byśmy się spotkali przy tzw wódce, to byśmy się pobili czy doszli do jakiś wspólnych wniosków? :-)
Bodokan [ Starszy od węgla ]
A teraz takie pytanie do zwolenników Prezesa:
jakie haki ma Ziobro na Wielkiego Stratega, skoro tak nim pogrywa, ha?
bo chyba nie chodzi o tą emeryturę, o której piszą kłamliwe media? :-)
smuggler [ Advocatus diaboli ]
Olivierpack - "jestem lepszy od lumpen inteligencji, bo nie ogladam tefalenki"? Coz, widac niektorzy lubia sie autodowartosciowac? I mowicie obywatelu, ze nie pamietacie Palikota? Tego watku tez pewnie, towarzyszu, nie pamietacie? https://forumarchiwum.gry-online.pl/S043archiwum.asp?ID=10706685, zas ta wypowiedz na pewno sfalszowana przez jakiegos poparanca? Podziwiam selektywna pamiec. A moze byles na silnych lekach wowczas, co? Ę, ą, bulke przez bibulke, Olivierpack wyperfumowal sobie kore mozgowa Chanel nr 5 i teraz marszczy nosek, ze jakis smrodek mu zalatuje. Gasipies? Wedzikoza? A tak... Palikot... no tak, cos tam slyszaly wykwintne uszka moje Olivierpackowe, parbleau.
LOL.
El f
Smuggler
"Przyjmiecie go do PiSu i obwolacie autorytetem ekonomicznym, jak Gilowska, jakby co?" - odnoszę wrażenie, że nadużyłeś nickowego trunku i mylisz mnie z kimś. Nie jestem władny przyjmować czy zwalniać z PiS kogokolwiek.
>>>Myslisz, ze ja do ciebie w pluralis majestis sie zwracam? Tak to moze wy do Jarka, ale ja sie ciebie pytam czy WY - PARTIA - tak zrobicie z Rostowskim jak z Gilowska, jesli wyleci za nepotyzm, czy tez wystarczy juz wam jeden wybitny ekonomista na etacie?
"Tylko poparcie jakby spadlo" - no to niech się Tusk martwi jak mu spadło...
>>>No tak, tak, Tuskowi stale spada ostatnio, nie to co PiS, ktory ma juz prawie az 27% i zanosi sie na kolejne zwycieskie wybory. :)
"ale bedzie Wieczna Opozycja z poparciem rzedu 20%. I na tym wlasnie polega owa katastrofa - na automarginalizacji i hardkoryzacji tudziez autoizolacji." - to samo wieszczono Orbanowi... :P
>>>Hihihi, aaaaa na to liczycie? Wiesz, ze historia jesli sie powtarza, to czesto jako farsa? Kryzysik, duzo nacjonalizmu i populizmu i wracamy do korytka?
"Juz Palikot jest autorytetem dla fanow PiS i jego slowa juz sa warte uwagi? Juz nie jest Palikmiotem, Swinskim Ryjem z Wibratorem etc.?" - ponieważ tylko ja polecałem książkę wywiad z Palikotem, więc nie wiem dlaczego używasz liczby mnogiej.
>>>Bo smiac mi sie chce - zasluzeni towarzysze partyjni nagle okazuja sie V kolumna (Sikorski, Kaczmarek, Gowin,pare kobitek),a ktos rytualnie opluwany, ktorego oskarzono by o klamstwo nawet jakby powiedzial "dzis mamy sobote"
nagle okazuje sie wart cytowania, a jego wypowiedzi sa dla zwolennikow PiS wiarygodne. Wisla sie pali!
I spróbuj poszukać postu, w którym pisałem o Palikocie "Palikmiot" lub "Świński Ryj".
>>>...A ten? :P
Prosiłem o trzymanie w rozmowie normalnego standardu, o nie stosowanie manipulacji tylko argumentów.
>>>A przepraszam, a gdzie ja ci zarzucam, ze TY tak mowiles? Takowe epitety w GOLowych dyskusjach ze strony PiSfanow padaly, nie zaprzeczysz? I do tego pije. Gdzie tu manipulacja?
Ale odpowiem Twoimi słowami -> Kazdy czasem ma moment, gdy powie cos madrego/wieszczego etc
I tu chyba ten moment geniuszu politycznego mial wlasnie Palikot, bo jak na razie jego diagnoza sprawdza sie nadzwyczajnie,
>>>Proroctwa weryfikuje czas. O Kaczynskich Walesa powiedzial to z 10 lat temu. Za 10 lat zobaczymy ile racji mial Palikot. Dziwnym trafem Palikot ma przeblysk geniuszu gdy mowi cos zlego o PO, a o PiS - co? Zero przeblysku? To przypomne jego przemiane "rownie gleboka jak Jaroslawa". :) Raczej tu mial przeblysk...
"A Jarka zgubila zadza wladzy wowczas, bo to on rozdawal karty i mogl PO w ten Uklad wciagnac, oddajac nieco REALNEJ wladzy. No ale... :)" - no ale... przeczytaj Palikota, dowiesz się jakie były propozycje PiS, szły dużo dalej niż podawała to prasa.
>>>No facet, Palikot wlasnie rozstal sie z PO, to chyba nie oczekujesz laurki i hymnow pochwalnych na jej temat, szczegolnie, ze musi sie jakos osadzic w przestrzeni politycznej, wiec teraz "odcina" sie od PO i pozycjonuje jako opozycja/alernatywa takze w stosunku do nich. Uwierz ze wszystko (albo w polowe chociaz) co mowil o PiS i wtedy mnie przekonuj, ze warto mu uwierzyc, bedziesz wiarygodniejszy. Poza tym jak sie negocjuje cokolwiek to oczywistym jest, ze sie oczekuje duzo, zeby bylo potem z czego rezygnowac.
Tak samo jak sie czlowiek targuje o uzywany samochod itd. Natomiast to Kaczynski trzymal karty, wiec od niego zalezal przebieg negocjacji, no co tu gadac?
Bodokan [ Starszy od węgla ]
smuggler ---> i jeszcze moja wypowiedź z postu 140.
Ale i tak Cie nie lubię i wkurzasz mnie od iluś tam lat :-)
To dlatego, że nie lubię ludzi bardziej inteligentnych ode mnie - nie mylić z "wykształconymi" :-)
Silniejszych też nie lubie, ale cenię ;-)
smuggler ---> poważnie? Dawno ze sobą nie grałem - spróbuję :-)

smuggler [ Advocatus diaboli ]
Nie przejmuj sie, ja siebie tez nie lubie, bo stale przegrywam z soba w szachy,,,
olivierpack [ Senator ]
Bodokan. Nie wiem czy do wspólnych wniosków, czasami wystarczy poszanowanie wniosków wzajemnych. Co do ogólników, to trudno za każdym razem zaczynać wypowiedź od powtarzania wcześniejszych litanii, ogólniki nie z Naszego Dziennika, ale odbioru medialnego tefałenu i pokrewnych, sam ich nie wymyśliłem, wpadek rządu nie pokazują, sukcesów nie pokazują, przecież gdyby były chyba by je pokazywali, przynajmniej te drugie? A historia czasami jest jeszcze mniej klarowna niż teraźniejszość.
smuggler. Ale ja tefałenkę oglądam, bo skąd niby bym cytował pewne "fuck'ty". Czasami wprost uwielbiam, ostatnio strasznie mnie rozbawiło jak jeden komentator w rozmowie z Wernerówną, powiedział wprost jak to amerykańska Fox News w popieraniu republikanów i dzikiej nagonce na demokratów ewoluowała do telewizji dla oszołomów, aż się Wernerówna zaczerwieniła, tak mi się wydaję:)
Palikot? Widać był kiedyś taki, ale dziś już słabo pamiętam kto zacz.

artiart [ Pretorianin ]
Grzesiowi zebrało się na dowcipy :
charlie.scene [ Konsul ]
Grzesiowi zebrało się na dowcipy :
Patrzac na niezmienne od 3 lat poparcie dla PO, to chyba nie jest zart. :)

smuggler [ Advocatus diaboli ]
Olivierpack - selektywna pamiec cenna sprawa, zrobisz kariere polityczna. Co prawda mozna nosek ubrudzic a i plecki pewnie gietkie sie zrobia, ale za to jakie profity... Ale chyba zapomniales tez, zesmy tu sobie obiecali nieco ucywilizowac te nasze dyskusje, wiec przypominam, ze wszelkie oblegi "rytualne" sa juz passe. Wiekszosc sie dostosowala, wiec postaraj sie nie psuc sredniej? To naprawde nietrudne.
olivierpack [ Senator ]
Znaczy obelga to teraz, że nie pamiętam tego Pa..Pa.. jak on tam miał... Palikota?
To jak teraz Schetynowcy zrobią "wio!" pójdzie już z górki, czego sobie i państwu życzę. Tylko ci niedobrzy Niemcy krecią robotę machen i rynek pracy otwierają, oj co to będzie, co to będzie, obietnice znowu odwołane?
Bodokan [ Starszy od węgla ]
olivierpack ---> zgadzam się z Tobą, pod warunkiem, że to moje wnioski będą te słuszne :-)
I tak właśnie dyskutują pisowcy - jedyne ich wnioski są te słuszne i właściwe ;-)
Ja miałem na myśli jakąś rzeczową dyskusję na argumenty, jestem pewien, że chyba byśmy się nie pobili, co nie znaczy, że byśmy się rozstali w zgodzie :-)
Chyba, że pobili by nas inni goście w knajpie, mający inne zdanie. Ale jestem przekonany, że akurat w tej sytuacji, bym sobie dał radę ;-) Z Twoją pomocą, oczywiście :-) A może odwrotnie, kto to wie :-)
No nic, mam dzisiaj dobry humor - pozdrawiam. Ale podyskutować przy wódeczce zawsze możemy :-)
"We mnie jest samo dobro", że zacytuję naszego Wielkiego Stratega - bo wierzę, że jego wypowiedzi będą kiedyś cytowane w podręcznikach historii ;-)
Wybacz - nie mogłem się powstrzymać :-)

artiart [ Pretorianin ]
charlie.scene--->bo dowcip nie polega na tym czy będą rządzić kolejne 4 lata bo to akurat nie będzie śmieszne. Dowcip jest tutaj: "Potrzebujemy jeszcze czterech lat, żeby Polskę zmienić jeszcze bardziej ", i jest to raczej czarne poczucie humoru.

smuggler [ Advocatus diaboli ]
Olivierpack - rozumiem ze np. okreslenie "lumpen inteligencja" (ogladajaca TVN) to po prostu taki - nie uwalaczajac - zwrot grzecznosciowy. A Palikot wkrotce bedzie rasowym politykiem i powaznym komentatorem, naturalnie dopoki dla odmiany nie dosra PiSowi. :)
Bodokan [ Starszy od węgla ]
artiart ---: Ty się ciesz, że nie będą rządzili twoi idole, bo byś zobaczył dopiero, co to hardcor w polityce :-)
Bo jak pewnie pamiętasz, Twoi guru głównie rozdawali związkom zawodowym, a później nadchodził kryzys, więc Główny Strateg spir.. .
Ciekawe, z czego teraz by brał? Gdyby rządził. Bo chyba nie z rozpamiętywania historii i kłócenia się z Rosją i Niemcami?

artiart [ Pretorianin ]
Bodokan, chcesz powiedzieć że Jaro spier... przed kryzysem?
Znaczy że należał do grupy ekonomistów "oszołomów" którzy przewidzieli kryzys zanim cała reszta "ekonomistów" wogóle dopuściła do siebie myśl o możliwości powstania takiego faktu?
To niestety Tusku na jego tle wypada mizerniutko, głąb jeszcze rok po rozpoczęciu kryzysu twierdził że takowego nie ma.
Bodokan [ Starszy od węgla ]
artiart ---> ktoś władzę musiał przejąć i wiadomo było, że będzie to PO. Nie udawaj głupa, większego niż jesteś. Niestety o Twojej wiedzy politycznej świadczą Twoje wypowiedzi - żadna nie jest mądra.
Zadzwoń do RM - tam cię wysłuchają.
Pewnie stracę na rankingu, ale było warto - nie znoszę oszołomów.

smuggler [ Advocatus diaboli ]
Spierniczyl bo po pierwsze jego rzad znalazl sie w slepym zaulku - koalicja robila bokami (delikatnie mowiac), a do tego zdaje sie odrzucono sprawozdanie finansowe PiS za kampanie w 2005 i grozilo, ze trzeba bedzie zwrocic grube miliony dofinansowania. Wiec - ucieczka do przodu. Bo co czekalo PiS - rzad mniejszosciowy, z rozwscieczonymi "przystawkami" + PO w roli opozycji. A PSL juz wczesniej sie od koalicji z PiS zdystansowal, wiec... coz bylo robic. Genialny Strateg zaplatal sie we wlasne sieci i pozostalo tylko zrobic resecik i ew. zaczac od nowa. Tylko nie wyszlo jakos. Dwoch lat Kaczynski sie u wladzy nie potrafil utrzymac, majac prezydenta i szczyt prosperity gospodarczej - to jest sztuka!
Bodokan [ Starszy od węgla ]
smuggler ---> ale taki artiart tego nie zrozumie. A może to jakiś absolwent CBA i broni "swoich"? :-)
Jeżeli tak, to mogę się czuć zagrożony. Takiego dostępu do różnych służb, to chyba nawet w bolszewickiej Rosji nie było :-)
artiart [ Pretorianin ]
smuggler-->nie śpiesz się z oceną strategii Jarka bo ten film jeszcze się nie skończył, główni bohaterzy są cały czas w akcji i albo zrobi nam się z tego nigdy niekończący się melodramat albo w najbliższych latach będzie jakieś efektowne finito. ;)
Bodokan [ Starszy od węgla ]
smuggler ---> ja nie wiem jak Ty, ale po wypowiedzi artiarta, chyba sprzedam mieszkanie, konto przepiszę na synka i spi.. z tego kraju, bo to chyba jakaś groźba :-)

artiart [ Pretorianin ]
Bodokan-->mam wrażenie że jesteś jedną z tych ofiar niedoszłej IV RP, co to wszędzie podsłuchy widziały. Trzy lata Jaro już nie rządzi a u ciebie nadal napady paniki :)

smuggler [ Advocatus diaboli ]
Artiart - co on zrobi, to zobaczymy ale mozna juz oceniac co ZROBIL. A jesli zrobi tak jak ZROBIL, to bedzie to w sumie jakas zenada...
olivierpack [ Senator ]
smuggler. Termin lumpen-inteligencja według pewnej prześmiewczej stronki ma całkiem poważne znaczenie tłumaczone jako osoby, które posiadają dyplom wyższej uczelni, a więc pod względem formalnym zaliczają się do inteligencji, lecz ich rzeczywisty poziom intelektualny jest niski lub, w najlepszym wypadku, rzemieślniczy i bardzo jednostronny, zaś charakter i osobowość są zupełnie nieukształtowane, bądź wręcz źle ukształtowane. Termin ten został ukuty przez profesora Jana Winieckiego, żeby nie było że to jakiś beretowy pisowczyk, jak pochopnie lumpen-inteligencja gotowa pomyśleć:
smuggler [ Advocatus diaboli ]
Wszystko OK tylko mam dziwne wrazenie, ze dosc wybiorczo go stosujesz. "Debil" to tez nie jest wyzwisko, tylko termin medyczny (a raczej diagnoza poziomu umyslowego), prawda? A jednak mozna nim kogos obrazic.
Wiec wiesz - po co? Poczujesz sie lepiej, wzmocnisz tym sile argumentu? No watpie. A sam fakt, ze mam bezjbola w domu nie oznacza, ze musze nim komus przydzwonic...
PS. A taka gorza refleksja mnie naszla, ze obecnie owym terminem lumpowym mozna by smialo obdarzac z 75% absolwentow uczelni wyzszych, ktorzy poziomem czesto nie dorownuja do maturzystow "z moich czasow" - tak kultury osobistej, jak i ogolnego wyksztalcenia, takoz kierunkowego. No ale coz, przy produkcji masowej jakosc zwykle spada...

olivierpack [ Senator ]
Ale widzisz smuggler, dowcip polega na tym, że to zależy kto się poczuję urażony, albo kto się sam nadstawi. Ja nikogo personalnie nie wskazuje palcem, zwracam tylko uwagę na takie czy inne zjawisko. Na pewno nie jest tak, przynajmniej nie jestem takim optymistą, żeby wierzyć iż grupa ta występuje bezrefleksyjnie tylko za jedną partią i akurat dla identyfikacji musi koniecznie oglądać tefałen, choć sondaże w kwestii większości są tutaj jakby dość bezwzględne.
Bodokan [ Starszy od węgla ]
artiart ---> ja mam taką pracę, że nie mogę się poddawać panice, ale za to czasem muszę politykom.
A co do podsłuchów za IV RP, to byś się zdziwił, gdzie były ..
Zależy gdzie pracowałes, albo twoi rodzice. Chyba, ze w jakiejs nic nie znaczacej dziedzinie - np w galerii handlowej jako sprzedawca.
olivierpack ---> jednak chyba lepiej, żeby wiekszość oglądała TVN, niż TV Trwam - mimo wszystko :-)
el f [ RONIN-SARMATA ]
Smuggler
"ja sie ciebie pytam czy WY - PARTIA - tak zrobicie" - no to nie mamy o czym rozmawiać. Wiesz dobrze że nie jestem członkiem żadnej partii i żałuję, że nie chcesz przyjąć tego do wiadomości.
">>>...A ten? :P" - tzn który, zapomniałeś chyba dać linkę?
"A przepraszam, a gdzie ja ci zarzucam, ze TY tak mowiles? Takowe epitety w GOLowych dyskusjach ze strony PiSfanow padaly, nie zaprzeczysz? I do tego pije. Gdzie tu manipulacja?" - rozmawiasz ze mną i stawiasz mi zarzuty odnoszące się do innych osób a nie do mnie. To nie manipulacja?
Nie obchodzą mnie "PiSfani" - jak rozmawiam z Tobą, to nie zarzucam Ci chamstwa które bije z postów niektórych userów nielubiących PiS, prawda? Więc wzajemnie proszę, o niestosowanie tego wobec mnie. No, chyba że jesteś (w co wątpię) zwolennikiem zasady odpowiedzialności zbiorowej...
"Dziwnym trafem Palikot ma przeblysk geniuszu gdy mowi cos zlego o PO, a o PiS - co? Zero przeblysku? " - Palikotowi zarzucałem i zarzucam wiele w zakresie kultury osobistej ale chyba nigdy nie zarzucałem mu braku inteligencji.
"wierz ze wszystko (albo w polowe chociaz) co mowil o PiS i wtedy mnie przekonuj, ze warto mu uwierzyc, bedziesz wiarygodniejszy." - ależ wierzę w bardzo dużo z tego co mówił o PiS i Kaczyńskim!
Np w to co mówił o układzie...
Bardziej przekonuje mnie postawa polityków PO - przecież bardzo chętnie podają do sądu kłamiących na ich temat przeciwników, Palikota nie podali więc... zapewne nie kłamał i ma na to wystarczające dowody by sądu się nie bać. Drugim dowodem nie wprost, jest milczenie mediów na temat tego wywiadu. Jest tam kilka naprawdę mocnych rzeczy na które dziennikarze polityczni rzucić się jak sępy a tu... cisza.
" Natomiast to Kaczynski trzymal karty, wiec od niego zalezal przebieg negocjacji, no co tu gadac?" - nie, karty trzymały obie strony. Zresztą przeczytaj sam.
Olivierpack
"W Polsce panuje wirtualna partia sprawująca wirtualne rządy, premier kopie piłkę, prezydent opowiada dowcipy, partia ta nie ma żadnych porażek, żadnych sukcesów też nie ma" - niestety niszczą Polskę realnie a nie wirtualnie. W latach dwudziestych ubiegłego wieku, młode państwo polskie wykupywało lasy jako narodowe dobro, a dziś Rostowski mówi że się ich pozbędzie. Za kilka lat, dzięki światłym wyborcom PO, nie pójdziesz sobie na grzyby czy spacer do lasu...
Bodokan [ Starszy od węgla ]
el f ---> ale patrząc na program PIS-u , to na co za przeproszeniem do tego lasu pójdziesz za parę lat?
To takie pier.., wiesz? Bo rząd Twojego PISU musiałby robić dokładnie to samo. Znasz przysłowie o Salomonie? Jak masz lepszy pomysł na finanse państwa, to zgłoś się - może nawet Nobla dostaniesz :-)
I spróbuj w tym państwie skończyć z wielkimi dopłatami z budżetu do dużych grup zawodowych, do grup uprzywilejonowanych, do rolników - mimo dużych dopłat z Unii . Przecież przez to poddał się J.K., bo wiedział, że więcej nie da rady płacić, a to groziło strajkami, a później już tylko mogło być gorzej.
O tych paru złotych dla kościoła nie chce wspominać nawet, bo się Attyla ożywi :-)
e lf ---> rząd czeka na to Twoje pomysły - ale takie, bez strajków i rozruchów - do dzieła :-)
Lutz [ Legend ]
To takie pier.., wiesz? Bo rząd Twojego PISU musiałby robić dokładnie to samo. Znasz przysłowie o Salomonie? Jak masz lepszy pomysł na finanse państwa, to zgłoś się - może nawet Nobla dostaniesz :-)
Ale chyba rzadzi teraz PO, mieli niedawno jakies 500dni, teraz maja juz chyba mniej, ale slyszalem cos o dodatkowych 4 latach, niestety w przypadku pozyczek szary obywatel jest skazany na dosc standardowe metody egzekucji, w przypadku waszego rzadu komornika raczej wyslac sie nie da.
Bodokan a teraz wracajac do rzadzenia. widzisz zasadnicza roznica polega na tym, ze jak zapewne wiesz, rzadzi PO nie PiS, to ich zasranym obowiazkiem jest pracowac nad tym aby mozna bylo w tym kraju zyc normalnie za pare lat. Niestety do lat co najmniej 4 ten rzad nic nie robi (mimo slawnych ustaw w szufladach, szafach czy gdzie badz). W opozycji do tego wlasnie rzadu za wszelka cene trzymajacego sie koryta, masz taki rzad torysow pana camerona, ktory potrafi mimo niepokojow i niezadowolenia spolecznego forsowac ustawy, co ciekawe nawet mu media jakos w tym specjalnie nie przeszkadzaja. I naprawde nie ma znaczenia co by zrobil lub czego nie robil PiS, liczy sie tu i teraz a niestety PO jako partia nie zdala kompletnie egzaminu z rzadzenia (bo o to chyba chodzi w tej calej polityce)
Bodokan [ Starszy od węgla ]
Lutz ---> zgadzam się, a teraz podaj mi program największej partii opozycyjnej, który tą sytuacje naprawi.
Znasz taki?
I jak chce uzdrowić finanse państwa bez rozdawnictwa i kredytów?
Ale taki realny?
Lutz [ Legend ]
po raz kolejny powtarzam ci, to nie partia opozycyjna jest problemem tylko rzadzaca.
i fajnie byloby sobie o niej podyskutowac.
jak na razie PiS, to kwestie borubara, irasiada, tv trwam, i reszty klasykow.
zeby nie bylo niedomowien serdecznie mnie to ryra, jako ze place podatki w innym kraju i powiem szczerze, ze bardzo podoba mi sie to co robi partia ktorej jestem sympatykiem.
Jak sie okazuje ta partia nawet jest partnerem innej partii opozycyjnej, ktorej dzialan nie mialem okazji zobaczyc w pelnej krasie. Jednak biorac pod uwage podejscie do ogolnie rozumianego "majatku narodowego" zakladam, ze nie byloby raczej stylu rzadzenia podobnego do tego co widze teraz.
el f [ RONIN-SARMATA ]
Bodokan
"Mój" (?) PiS rządził przez trzy lata i w tym czasie nie podnosił podatków i nie miał zamiaru majstrować przy Lasach Państwowych.
Natomiast to Donald Tusk podpisał konkretne zobowiązania (do przeczytania na oficjalnej stronie PO) i to politycy PO cały czas krytykując rząd PiSu, twierdzili że mają pełne szafy gotowych ustaw i świetne pomysły na dobrobyt i cud gospodarczy. Dostali mandat do rządzenia, są przy władzy od trzech lat i... zamiast lepiej jest gorzej.
I żeby było jasne - uważam że większość z tego co politycy Platformy przedstawiali jako swój program gospodarczy miało sens. Szkoda tylko że zaraz po wygraniu wyborów, dopadła ich powyborcza amnezja.
charlie.scene [ Konsul ]
Szkoda ze wiekszosc fanow PiSu zapomina ze gry oni rzadzili na swiecie gospodarka ladnie sie rozwijala, a za rzadow platformy wybuchl kryzys gospodarczy. A to na pewno nie zalezalo od Polski.

MANOLITO [ Senator ]
elf, ty nic nie rozumiesz, mamy kryzys, znaczy się mamy zieloną wyspę czyli nadal jesteśmy na plusie z PKB, w tak ciężkiej sytuacji nie ma sensu reformować(oczywistym jest że się refomuje gdy pkb jest na plusie lekko 8%, 3.5% to za mało, a gdy spadnie poniżej zera, już można o reformach zapomnieć), więc po co oszczędzać?, najlepiej zwiększać zadłużenie i podatki, bo przecież wiadomo że i tak zapłacą za to podatnicy, czyli wszystko fajnie.
Poza tym tylko naiwni wierzą w obietnice wyborcze i w te szafy pełne ustaw, czyli nie ma z czego rozliczać platformy, bo wiadomo przecież, politycy kłamią, najważniejsze, że nie rządzi kaczor, że się z nas nie śmieją za granicą, że nie ma już zamordyzmu i terroru strasznych braci, już taki jaruzelski był od nich lepszy i że tacy ludzie jak niesiołowski, palikot kutz mogli wprowadzać w życie politykę miłości nie dzielącej polaków
ps teraz na tefałenie, pewnie przez przypadek tuż wyborami można obejrzeć sobie bufetową śmigająca po swoim apartamencie, pewnie z jej promocją nie ma to nic wspólnego ;)
Belert [ Legend ]
elf, ty nic nie rozumiesz, mamy kryzys, znaczy się mamy zieloną wyspę czyli nadal jesteśmy na plusie z PKB, w tak ciężkiej sytuacji nie ma sensu reformować(oczywistym jest że się refomuje gdy pkb jest na plusie lekko 8%, 3.5% to za mało, a gdy spadnie poniżej zera, już można o reformach zapomnieć), więc po co oszczędzać?, najlepiej zwiększać zadłużenie i podatki, bo przecież wiadomo że i tak zapłacą za to podatnicy, czyli wszystko fajnie.
Poza tym tylko naiwni wierzą w obietnice wyborcze i w te szafy pełne ustaw, czyli nie ma z czego rozliczać platformy, bo wiadomo przecież, politycy kłamią, najważniejsze, że nie rządzi kaczor, że się z nas nie śmieją za granicą, że nie ma już zamordyzmu i terroru strasznych braci, już taki jaruzelski był od nich lepszy i że tacy ludzie jak niesiołowski, palikot kutz mogli wprowadzać w życie politykę miłości nie dzielącej polaków
Manolito:-->ja rozumiem ze jestes rozgoryczony ze nic nie idzie ladnie i milo ale wiesz w zyciu na ogol nic nie idzie dobrze zawsze sie cos p... w czasach kryzysu najwazniejsze jest tp zeby niczego nie sp...
Ofc wtedy wszyscy ktorzy nie maja zadnej odpowiedzialnosc a i znaja sie na tym jak wilk na gwiazdach maja rozne "zbawcze "pomysly.Ale zycie to nie gra komputerowa i sejwa sie nie da wczytac.
Lutz [ Legend ]
CHarlie, taki krótki post i tyle bzdur,
A za PO to polska nie była przypadkiem "zielona wyspą?"bo teraz nagle słyszę "kryzys".
MANOLITO [ Senator ]
Belert, bardzo często gęsto tłumaczycie brak reform kryzysem, gdy tym czasem premier naszego rządu ani razu nie stwierdził, że ów mityczny kryzys reformy (choćby finansów) mu utrudnia lub je uniemożliwia, wyjaśnij mi więc, tak na chłopski rozum, z roku na rok mamy w budżecie mamy coraz więcej kasy, to mamy ten kryzys czy go nie mamy? A zakładając, że go mamy i gdy brakuje kasy w portfelu to zaczynasz oszczędzać, czy wręcz odwrotnie wydajesz jeszcze więcej?

Flyby [ Outsider ]
.."Ale zycie to nie gra komputerowa i sejwa sie nie da wczytac." nie da się?..ech, szkoda
Raziel [ Action Boy ]
tacy jesteście mądrzy, tak ładnie bronicie nierobów, tak zręcznie ripostujecie tym strasznym "pisiorom". Tylko, że to wszystko śmiesznie wygląda na tle takich newsów:
ile jeszcze będziecie twardo udawać, że coś się faktycznie za rządów PO zmienia na lepsze? że w ogóle coś się dzieje? czy przypadkiem takich próśb "dajcie nam jeszcze x lat" nie było już kilka? to już jest żałosne. Jeszcze niedawno, przed wyborami prezydenckimi, tusk zapewniał, że to wybór prezydenta rozpocznie reformy.
Ile jeszcze będziecie działać na zasadzie "kaczyński wrogiem narodu"? może czas przejrzeć na oczy, przeanalizować rządy obecnych patałachów, bo w moim odczuciu mocno schlebiacie kaczorowi.
Runnersan [ Generaďż˝ ]
I w zamian za patałachów wybrać Kaczyńskiego? Dziękuję postoję.
ksips [ Legend ]
A kto robi aktualnie wojnę z In-vitro?

Flyby [ Outsider ]
..jak już wielokrotnie pisałem ..cała "polityka" PiS-u, w tym "programowa" (w wydaniu "wodza" przede wszystkim) sprowadza się do "wojny" i "rozliczeń" ..do wojny z wszystkimi z którymi nie "po drodze", do wojny z oponentami "różnej maści", do wojny z "sąsiadami", do podporządkowywania sobie "czego się da i jak się da", przy nieustannym podkreślaniu że rząd "nic nie robi" bo "nie potrafi" a my zawsze i wszędzie "jesteśmy lepsi"..Takie marsze wokół PO i dymanie w "trąby jerychońskie" a nuż się rząd nareszcie "zawali" ;) ..Jeżeli Ty widzisz Razielu w tym "dymaniu" jakąś konstruktywne działanie zmierzające ku poprawieniu gospodarki i stanu państwa, to mogę Ci tylko współczuć osobliwej "krótkowzroczności" ;)
mos_def [ Senator ]
MANOLITO [ gry online level: 77 - Senator ]
Belert, bardzo często gęsto tłumaczycie brak reform kryzysem, gdy tym czasem premier naszego rządu ani razu nie stwierdził, że ów mityczny kryzys reformy (choćby finansów) mu utrudnia lub je uniemożliwia, wyjaśnij mi więc, tak na chłopski rozum, z roku na rok mamy w budżecie mamy coraz więcej kasy, to mamy ten kryzys czy go nie mamy? A zakładając, że go mamy i gdy brakuje kasy w portfelu to zaczynasz oszczędzać, czy wręcz odwrotnie wydajesz jeszcze więcej?
Na to pytanie swego czasu donosnie odpowiedzial sam prezes Jarosław Kaczynski - wydawac jeszcze wiecej!
hehe!

Jedziemy do Gęstochowy [ PAINKILLER ]
Raziel - ja tez mam PO za nierobów, nie jestem ich zwolennikiem, ale każdy normalny człowiek woli nierobów z PO którzy w przeciwieństwie do nierobów z PiS-u nie chcą uczynić polski państwem wyznaniowym na wzór Iranu i cofnąć ją na zacofaną sferę Europy.Nie narzucają ludziom swojej moralności jak PiS, wg. PiS-u model życia w Polsce jest tylko jeden i narzucają lub na szczęście tylko moga sobie pragnąć narzucać go ludziom o innym spojrzeniu na świat np. ich zdanie o in vitro.
BtW.
wolę nieroba oszusta Tuska od zgrai katolickich fanatyków z PiS-u.
Karrde [ Visual Effects Artist ]
Raziel
Jednej rzeczy ewidentnie nie rozumiesz. Bardzo mi się nie podoba większość tego co robi obecnie PO i najchętniej sam bym ich przepędził. Jest tylko problem kto ma być po nich? Można założyć optymistycznie, że pojawi się do wyborów partia, która zdobędzie większość i będą to rozsądni ludzi. I o ile sam bym tak chciał, to można również wierzyć w smoki.
Pozostaje na scenie PO, PiS i SLD. Jeśli nie zagłosuję w ogóle, to wygra ten z największym żelaznym elektoratem który zagłosuje zawsze. Do niedawna było to SLD, teraz zdecydowanie armia miernych ale wiernych pisu. Więc w czystej teorii nie głosując w ogóle, dopuszczam PiS do władzy - po moim trupie.
Teraz rozumiesz, że życie nie jest czarno-białe? PO jest złe, ale potencjalne szkody po PiSie o wiele większe.
r_ADM [ Senator ]
Karrde - ja nawet rozumiem twoja argumentacje, ale moglbys powiedziec jakie te potencjalne szkody po Pisie beda? Tylko bez 'bo sie z nas beda smiac za granica' :)

Flyby [ Outsider ]
..gdyby podsumować to co Karrde napisał ..każda partia ma swój "żelazny elektorat" ale PiS jest jak zwykle "lepszy" ..on dorobił się "elektoratu" tych co są przeciwko niemu ;) ..co skądinąd jak najbardziej jest zrozumiałe
..co do owych "potencjalnych szkód po PiS-e", r_ADM ..to poczytaj mój post 193, z dodatkiem przysłowia "kto mieczem wojuje, ten od miecza ginie"
artiart [ Pretorianin ]
Gęstochowianin-->to jeden z mitów założycielskich PO, podtrzymywany przez wiadome media. Nie zauważyłem żeby PiS chciał uczynić z Polski państwo wyznaniowe, natomiast widze że to PO ma lepsze stosunki z hierarchami kościelnymi.
r_ADM [ Senator ]
Flyby - ale zakladajac nawet, ze to co tam napisales to prawda to nadal nie rozumiem jakie szkody pisu moglyby byc wieksze o tych powodowanych przez PO.
ksips [ Legend ]
Dupa - pis po powrocie do władzy pierwsze co zrobi, to rozliczy i będzie ścigać swoich przeciwników. I nie mam na myśli rozliczania PO za działania na rzecz gospodarki - będzie szukanie "winnych zamachowi na prezydenta w Smoleńsku" i tych, którzy im źle życzyli (być może nawet na forach - strach się bać :o)...
PiS nie potrafi rządzić - nie oszukujmy się. Będzie łożyła bajońskie sumy na związki zawodowe i kościół, byle mieć ich z głowy. Natomiast osobom uważanym za "oligarchów" będą kładli kłody pod nogi (co zapewne uderzy w średnich i większych przedsiębiorców)...

artiart [ Pretorianin ]
ksips-->rozbawiłeś mnie, wy naprawdę macie jakąś psychozę połączoną z jasnowidztwem a właściwie z ciemnowidztwem. Irracjonalny strach przed PiSem odbiera wam zdolność logicznego myślenia.
ksips [ Legend ]
A Ciebie to chyba nie było w kraju w latach 2005-2007. Proszę Cię - czym się zajmował ten rząd? Bo ja go pamiętam z cotygodniowych konferencji, gdzie pokazywano kogo zatrzymali. A jak im się koło dupy zaczęło palić to zaczynali się dobierać... do własnych ludzi (vide Kaczmarek, czy Samoobrona)
r_ADM [ Senator ]
PiS nie potrafi rządzić - nie oszukujmy się. Będzie łożyła bajońskie sumy na związki zawodowe i kościół, byle mieć ich z głowy.
Czyli bedzie robil to samo co teraz robi PO? :)
A przy okazji, ktora partia wg ciebie potrafi rzadzic?
A Ciebie to chyba nie było w kraju w latach 2005-2007. Proszę Cię - czym się zajmował ten rząd? Bo ja go pamiętam z cotygodniowych konferencji, gdzie pokazywano kogo zatrzymali.
Jakbys pracowal to wiedzialbys na przyklad, ze pis obnizyl skladke rentowa i podatki. Swoja droga jestes idealnym klientem papki medialnej skoro pamietasz tylko to, o czym najczesciej mowilo sie w mediach. Zreszta sam przyznales, ze to co podane w mediach automatycznie uznajesz za prawde objawiona :)
Astralny32 [ Junior ]
I bardzo dobrze, że je wywalili. Już dawno podejrzewałem, że działają na zlecenie POlityków z Platformy Tuska - żydów i lichwy.
ksips [ Legend ]
Zreszta sam przyznales, ze to co podane w mediach automatycznie uznajesz za prawde objawiona :)
Naginasz fakty - stwierdziłem, że to co podają wszystkie media od jakiegoś czasu i nikt nawet nie próbuje tego negować, uznaję za prawdę. W jakim obłędzie trzeba żyć, żeby kwestionować wszystko co pokażą?
Jakbys pracowal to wiedzialbys na przyklad, ze pis obnizyl skladke rentowa i podatki. Swoja droga jestes idealnym klientem papki medialnej skoro pamietasz tylko to, o czym najczesciej mowilo sie w mediach.
Obniżył, bo miał zajebiste warunki gospodarcze do tego. Dlaczego tak było? Bo dostali spadek od Marka Belki, który gromadził pieniądze poprzez oszczędności. Przy takich warunkach, każdy może rządzić - nawet ja czy Ty.
Czyli bedzie robil to samo co teraz robi PO? :)
A przy okazji, ktora partia wg ciebie potrafi rzadzic?
Jeśli by PiS robił to co PO teraz, to nie ma problemu. Problem zaczyna się w momencie, gdy oprócz nicnierobienia dochodzi psychoza i szukanie układów, spisków, winnych, żydów, masonów, cyklistów, świadków Jehowy, oligarchów, ruskich, niemieckich agentów i sabotażystów.
Karrde [ Visual Effects Artist ]
r_ADM
Niech się śmieją za granicą, na zdrowie. Chodzi o zupełnie inne rzeczy.
Podstawową jest kaczka u steru, który jest po prostu szaleńcem i którego ruchów nie przewidzi nikt. Do tego potrafi tylko niszczyć i na niszczeniu opiera swoją politykę, a daleko się tak nie zajdzie ("budowanie IV RP" było w istocie niszczeniem stanu ówczesnego). Wynika z tego polityka zupełnie nieprzewidywalna.
Kolejny problem to mierne, ale wierne przydupasy szaleńca. Głównie chodzi o "mierne", a zapewne obejmujące stanowiska ministerialne.
Dalej mamy totalną symbiozę z kościołem Rydzykowo-Toruńskim, zresztą w ogóle z KK, co dla mnie jest nie do przyjęcia. Jak zresztą ogólny konserwatyzm.
I na koniec - totalny, ideologiczny socjalizm i robienie dobrze związkom zawodowym. Nie mów nawet o Gilowskiej, która mogła sobie porządzić jak była dobra koniunktura na świecie. W czasie kryzysu socjalistyczny PiS by poległ totalnie.
artiart [ Pretorianin ]
ksips-->po prostu pokazywali społeczeństwu jeden z punktów swojego programu czyli dobierania się do d... róznej maści przestępców. Nie widzę w tym nic dziwnego. Natomiast bardzo mnie dziwiły codzienne konferencje PO na których pokazywano wyimaginowane przestępstwa opozycji. Sztandarowymi przykładami były dorsz Picery i laptop Ziobry.
smuggler [ Advocatus diaboli ]
el f [ gry online level: 95 - RONIN-SARMATA ]
Smuggler
"ja sie ciebie pytam czy WY - PARTIA - tak zrobicie" - no to nie mamy o czym rozmawiać. Wiesz dobrze że nie jestem członkiem żadnej partii i żałuję, że nie chcesz przyjąć tego do wiadomości.
>>>Ja tez nie jestem czlonkiem zadnej partii, co jakos nie przeszkadza wielu mi tu przyczepiac gebe PO-owca itd. Polski skrot myslowy sie nam robi - nie znami, znaczy z "wrogami" jestes.
">>>...A ten? :P" - tzn który, zapomniałeś chyba dać linkę?
>>>Oj, oj, oj. Taki prosty zart... no coz.
"A przepraszam, a gdzie ja ci zarzucam, ze TY tak mowiles? Takowe epitety w GOLowych dyskusjach ze strony PiSfanow padaly, nie zaprzeczysz? I do tego pije. Gdzie tu manipulacja?" - rozmawiasz ze mną i stawiasz mi zarzuty odnoszące się do innych osób a nie do mnie. To nie manipulacja?
>>> A ty sie mnie pytasz czemu nie wywalaja Rostowskiego za nepotyzm. :) Czyz to nie manipulacja?
"Dziwnym trafem Palikot ma przeblysk geniuszu gdy mowi cos zlego o PO, a o PiS - co? Zero przeblysku? " - Palikotowi zarzucałem i zarzucam wiele w zakresie kultury osobistej ale chyba nigdy nie zarzucałem mu braku inteligencji.
>>>Ale tez nigdy nie zalecales lektury jego przemyslen o PiS, a jak o PO zaczyna mowic - od razu. Dziwne.
"wierz ze wszystko (albo w polowe chociaz) co mowil o PiS i wtedy mnie przekonuj, ze warto mu uwierzyc, bedziesz wiarygodniejszy." - ależ wierzę w bardzo dużo z tego co mówił o PiS i Kaczyńskim!
Np w to co mówił o układzie...
>>>No prosze, milo poczytac.
Bardziej przekonuje mnie postawa polityków PO - przecież bardzo chętnie podają do sądu kłamiących na ich temat przeciwników, Palikota nie podali więc... zapewne nie kłamał i ma na to wystarczające dowody by sądu się nie bać.
>>>Pis go tez nie podal, a jakos tez sie nie wzbrania od pozywania. Czegos to dowodzi?
Drugim dowodem nie wprost, jest milczenie mediów na temat tego wywiadu. Jest tam kilka naprawdę mocnych rzeczy na które dziennikarze polityczni rzucić się jak sępy a tu... cisza.
>>>Nawet ci z ND nie chwycili tropu? Olal Ziemkiewicz, Wildsten etc? Why?
" Natomiast to Kaczynski trzymal karty, wiec od niego zalezal przebieg negocjacji, no co tu gadac?" - nie, karty trzymały obie strony. Zresztą przeczytaj sam.
>>>Na litosci boska jesli JA sprzedaje uzywany samochod, to JA decyduje czy ci go dam za oferowana cene, czy nie.
Tak tez o powstaniu czy niepowstaniu koalicji na warunkach zglaszanych przez PO decydowal kto...? PO? Tusk?

irenicus [ Mareczek ]
"Jakbys pracowal to wiedzialbys na przyklad, ze pis obnizyl skladke rentowa i podatki. "
Jednocześnie zwiększając wydatki budżetowe... zaraz... jak to się nazywa kiedy zaczynasz zarabiać mniej i wydawać więcej...
r_ADM [ Senator ]
Karrde - poniewaz reszta postu to straszenie kaczorem odniose sie do teggo socjalizmu. Piszesz, ze pis to totalny ideologiczny socjalizm i moge sie zgodzic, ze w warstwie prezentacji tak jest, ale ich dzialania byly calkowicie odmienne. Natomiast PO prezentuje sie jako partia liberalna natomiast ich dzialania to czysty socjalizm. Nie wspomne nawet o szopkach typu sprawa dopalaczy - to ma byc rzad liberalny?
ksips [ Legend ]
A mnie, r_ADM co odpiszesz :P?

artiart [ Pretorianin ]
"jak to się nazywa kiedy zaczynasz zarabiać mniej i wydawać więcej" - Tuskowa reforma ograniczania wydatków
Karrde [ Visual Effects Artist ]
r_ADM
Żadna partia w Polsce nie jest liberalna (aczkolwiek na PO się bardzo zawiodłem). I jakież to niby inne działania PiSu? Wspomniana wyżej obniżka podatku i zarazem wzrost wydatku? No sorry, ale to akurat jest skrajna krótkowzroczność i debilizm, a nie liberalizm.
I naprawdę nie rozumiem stwierdzenia o "straszeniu kaczorem". Podałem fakty - jest zupełnie nieprzewidywalny i obecnie (zawsze?) w stanie obłędu. Powierzyłbyś komuś takiemu rządzenie państwem?
el f [ RONIN-SARMATA ]
Smuggler
"Ja tez nie jestem czlonkiem zadnej partii, co jakos nie przeszkadza wielu mi tu przyczepiac gebe PO-owca itd." - tylko, że ja Ci nie zarzucam a rozmawiasz ze mną. Jestem jeden, nie wielu. Odpowiadam za to co pisze a nie za to co pisze wielu.
I właśnie staram się tego "polskiego skrótu" unikać.
"A ty sie mnie pytasz czemu nie wywalaja Rostowskiego za nepotyzm. :) Czyz to nie manipulacja?" - nie, nie, pytałem się czy TY nie uważasz tego za podwójne standardy. O powody Cię nie pytałem bo Tuskiem nie jesteś a poza tym, powody są jasne.
">Ale tez nigdy nie zalecales lektury jego przemyslen o PiS, a jak o PO zaczyna mowic - od razu. Dziwne." - ależ polecam, w tym wywiadzie jest tez sporo o PiS i Kaczyńskich. Inną sprawą jest, że wcześniej nie czytałem żadnego wywiadu-rzeki z Palikotem (był jakiś?) więc i nie było co polecać...
">>>No prosze, milo poczytac." - ciekaw jestem, czy podtrzymasz zdanie, jak przeczytasz, co Palikot o układzie mówi... :P
">>>Pis go tez nie podal, a jakos tez sie nie wzbrania od pozywania" - bo pewnie nic tam ani o PiSie nie nakłamał, ani o PO...
">>>Nawet ci z ND nie chwycili tropu? Olal Ziemkiewicz, Wildsten etc? Why?" - gdyby niszowe media nie próbowały podchwycić, to bym się o tej książce nie dowiedział i nie przeczytał.
"Na litosci boska jesli JA sprzedaje uzywany samochod, to JA decyduje czy ci go dam za oferowana cene, czy nie." - jeśli się uprę, to choćbyś mi dopłacał to tego samochodu nie wezmę. Nie masz jak mnie zmusić do kupienia... i tak było też wtedy.
Flyby
"..jak już wielokrotnie pisałem ..cała "polityka" PiS-u, ..." - zgoda, PiS jest be, tylko że w tym parlamencie, od trzech lat ma tylu posłów, że nie jest w stanie zablokować samodzielnie żadnej ustawy PO a od kilku miesięcy PO nie grozi nawet prezydenckie veto. I co? I PO zaczęło realizować swój program? Czy Donald Tusk zaczął spełniać swoje zobowiązania? Obniża podatki?
PiS nie rządzi od ponad trzech lat, na pewno nie wygra teraz wyborów samorządowych ani kolejnych parlamentarnych, więc nie zajmujmy się partią która nie rządzi i rządzić nie będzie tylko tymi, którzy mają realny wpływ na jakość naszego życia, na gospodarkę, na prawo, na politykę.
ksips [ Legend ]
zgoda, PiS jest be, tylko że w tym parlamencie, od trzech lat ma tylu posłów, że nie jest w stanie zablokować samodzielnie żadnej ustawy PO a od kilku miesięcy PO nie grozi nawet prezydenckie veto. I co? I PO zaczęło realizować swój program? Czy Donald Tusk zaczął spełniać swoje zobowiązania? Obniża podatki?
PiS nie rządzi od ponad trzech lat, na pewno nie wygra teraz wyborów samorządowych ani kolejnych parlamentarnych, więc nie zajmujmy się partią która nie rządzi i rządzić nie będzie tylko tymi, którzy mają realny wpływ na jakość naszego życia, na gospodarkę, na prawo, na politykę.
Dlaczego "Wy", osoby uważające powrót PiS do władzy, za panaceum na wszelkie zło i niesprawiedliwość, nie potraficie przyjąć do głowy, że PO obecnie musi walczyć z niegospodarnością i złym stylem prowadzenia gospodarki przez poprzednie rządy? Dlaczego nie potraficie przyjąć do wiadomości, że to PiS posiadał możliwości i zaplecze do zabezpieczenia Polski przed obecną sytuacją gospodarczą?
Czy naprawdę dziwi Was, że na króciutki czas przed wyborami parlamentarnymi, rząd stara się unikać niepopularnych decyzji, które byłyby po prostu wodą na młyn dla PiSu (choć pewnie sami uważali by je za słuszne i konieczne - no chyba, że to kretyni, ale nie osądzam :P)?

Jedziemy do Gęstochowy [ PAINKILLER ]
artiart - no niestety, chcesz czy nie, to PiS nie inne partie chce narzucić niewierzącym polakom swoje katolickie zdanie na temat in vitro.
Zauwaz że zakazują go jako katolicy, nie tylko katolikom, ale i ateistom, agnostykom czy innowiercom.
Czemu Polska polityka i w ogóle elementy życia prywatnego (np. in vitro) mają byc oparte o bzdurne wyssane z palca tezy Kościoła, na ten temat? to niech chociaż zakaz ten aby katolików dotyczy, a nie wszystkich.
I w tym jest PiS gorszy od innych partii, narzucanie swojego światopoglądu innym.
smuggler [ Advocatus diaboli ]
Smuggler
"A ty sie mnie pytasz czemu nie wywalaja Rostowskiego za nepotyzm. :) Czyz to nie manipulacja?" - nie, nie, pytałem się czy TY nie uważasz tego za podwójne standardy. O powody Cię nie pytałem bo Tuskiem nie jesteś a poza tym, powody są jasne.
>>> Dla mnietez oczywiste, ze pytajac "czy go przyjma" pytam o twoja opinie na ten temat, a nie o oficjalne stanowisko PiS czy Kaczynskiego.
">>>No prosze, milo poczytac." - ciekaw jestem, czy podtrzymasz zdanie, jak przeczytasz, co Palikot o układzie mówi... :P
>>>A poczytam, poczytam, skoro tak zachecasz.
">>>Pis go tez nie podal, a jakos tez sie nie wzbrania od pozywania" - bo pewnie nic tam ani o PiSie nie nakłamał, ani o PO...
>>>No to jednak obawiam sie, ze o PiSie mowil duzo wiecej i gorzej. :)
">>>Nawet ci z ND nie chwycili tropu? Olal Ziemkiewicz, Wildsten etc? Why?" - gdyby niszowe media nie próbowały podchwycić, to bym się o tej książce nie dowiedział i nie przeczytał.
>>>Rzepa jest niszowa? Ziemkiewicz jest niszowy? Ajajaj.
"Na litosci boska jesli JA sprzedaje uzywany samochod, to JA decyduje czy ci go dam za oferowana cene, czy nie." - jeśli się uprę, to choćbyś mi dopłacał to tego samochodu nie wezmę. Nie masz jak mnie zmusić do kupienia... i tak było też wtedy.
>>>No to zacytuj jakie to kokosy obiecywano Tuskowi, a on sie uparl, ze nie i juz. :) Bo z tego co pamietam to chciano oddac PO gospodarke (zeby mial kto pilnowac budzetu i zeby bylo na kogo zwalac "no chcielismy ale oni nie pozwalaja podwyzszyc pensji do poziomu EU" - vide dokladnie to, co robil AWS z UW w koalicji") no i bron Boze zadnego "silowego" ministerstwa. Czyli chciano widziec PO w roli przystawki i kwiatku do kozucha, tudziez odgromnika. No to trzeba byc frajerem by w taki uklad wejsc...

ksips [ Legend ]
Dlaczego nikt z fanów pis nie odpowiada na moje tezy z postów: 206/216? :P Czyżbym Was zagiął na tyle, że swoje stanowisko musicie uzgodnić z "górą"?

Widzący [ Legend ]
Interesujące jest tylko jedno pytanie: Czy Kaczyński wyrzuci Ziobrę, czy Ziobro Kaczyńskiego?
Noc Długich Noży się zbliża.
olivierpack [ Senator ]
Mnie nie dziwi, że rząd na krótki czas przed wyborami stara się unikać niepopularnych decyzji, mnie dziwi, że ten krótki czas to aż cztery długie lata unikania jakichkolwiek decyzji, poza prywatyzacją, uchwalaniem przez sejm ustaw "o zmianie ustawy" i sytuacjami awaryjnymi. Skoro musi walczyć z niegospodarnością i złym stylem prowadzenia gospodarki to niech to robi, a właściwie miał czas, tylko efektów brak. Twardy przykład: ostatnio najpewniej w ramach walki ze złym stylem uchwalono zmiany w egzekucji skarbowej gdzie przed prawomocnym wyrokiem sądu urząd skarbowy może wejść na majątek firmy, a dopiero w przypadku niekorzystnego wyroku będzie musiał oddać zrabowany firmie majątek, o ile ta firma będzie miała szczęście jeszcze dychać, to są konkrety, a nie bajki.
Co do "in vitro" to jest to aż taki wielki problem, że dotyczy on kilku tysięcy zabiegów w Polsce, które mają szansę wrosnąć albo nie o kilka następnych tysięcy, czyli można się nad tym pochylić chwilę i zdecydować, ale szkoda na ten temat w ogóle dyskutować, to są następne konkrety, a nie bajki. Niech rząd zajmie się jakąś średnio mądrą ustawę prorodzinną dotyczącą ogółu, bo w tej tematyce przez cztery lata samo poluźnienie żłobkowe, kiedy są one drogie i coraz droższe, jakby nie wystarczy. To są kolejne konkrety, a nie bajki o złej kaczce.
Bramkarz [ brak abonamentu ]
Karrde
Żadna partia w Polsce nie jest liberalna (aczkolwiek na PO się bardzo zawiodłem). I jakież to niby inne działania PiSu? Wspomniana wyżej obniżka podatku i zarazem wzrost wydatku? No sorry, ale to akurat jest skrajna krótkowzroczność i debilizm, a nie liberalizm.
To ja tylko tak z kronikarskiego obowiązku:
Hellmaker [ Legend ]
olivierpack ---> A ile by tych zabiegów mogło być, gdyby nie cena - w tej chwili dla wielu bezpłodnych - zaporowa? Wiesz ile małżeństw w Polsce boryka się z problemem bezdzietności z powodu bezpłodności jednego z nich? Sądząc po Twojej wypowiedzi nie masz ŻADNEGO pojęcia.
To jest mniej więcej tak samo jak po wprowadzeniu restrykcyjnej ustawy aborcyjnej rząd z tryumfem ogłosił, że w Polsce wykonuje się ok. 200-300 aborcji rocznie. ZWYCIĘSTWO CYWILIZACJI ŻYCIA! (cokolwiek to znaczy)
Tylko, że oczywiście podziemia aborcyjnego się tu nie wspomina z liczbami rzędu 150-200 tysięcy aborcji rocznie, bo mogłoby to zepsuć nieco te piękne statystyki ...
r_ADM [ Senator ]
ksips - ale na co tu odpowiadac. Wg ciebie jak pis obnizyl podatki to zasluga obdarzasz poprzednikow. Jak PO krewi to tez jest to wina poprzednikow :) Nie wiem tez o kim mowiles jako o tych co pis uwazaja za panaceum na wszelkie zlo.
I btw :P
olivierpack [ Senator ]
Tych zabiegów mogłoby być około 20% procent więcej w przypadku refundacji, nie wiem jak, ale ktoś to policzył.
Ponadto bezpłodność może i jest problemem wielu ludzi, ale jest problemem osobistym nie państwowym. Kiedy granice są otwarte i setki tysięcy wykształconych ludzi bez warunków do życia może z tego państwa wyjechać w moment, jest to inwestycja zupełnie nieopłacalna i nieefektywna jeśli chodzi o zwiększanie populacji, więc dlaczego miałaby być przez to państwo refundowana? Według mnie lepiej przykładowo zainwestować państwowo w onkologię ratującą efektywniej życie już narodzonych.
artiart [ Pretorianin ]
kspis-->cieżko jest polemizować gdy do staje się argument o opóźnionej reakcji gospodarki na działalność poszczególnych rządów. Bo skoro PiS zawdzięcza dobre warunki gospodarcze Belce to Tusk zawdzięcza kryzys PiSowi. Ale że to jest kryzys światowy to wygląda na to że dwa lata rządów PiSu wykończyły gospodarkę światową! Ale zaraz, przeciez Tusk mówił że jesteśmy zieloną wyspą w Europie. Czyżby jednak ta zielona wyspa ostała się dzięki rządom PiSu? Na to wygląda ze jednak PiS zostawił Tuskowi gospodarkę w bardzo dobrym stanie tylko tak nagle coś się sp... i to tuż po wyborach. Można się troszkę pogubić ale jedno jest pewne, dwa lata rządów PiS to prosperity, trzy lata rządów PO to bagno, każdy wybiera to w czym czuje się lepiej.

Hellmaker [ Legend ]
r_ADM ---> Ten obrazek to tak dla przypomnienia zachowania Ziobry ? :)
Belert [ Legend ]
Hellmaker :--> to co napisze jest okrutne ale czy naprawde myslisz ze dziecko z in vitro nie bedzie mialo problemow z bezplodnoscia?W naturze takie osobniki po prostu umieraja bezpotomnie i nie oslabiaja gatunku.Poniewaz z jakiegos powodu nie moga miec dzieci i nikt z tego powodu nie wyrywa sobie wlosow z rozpaczy.Tak juz jest.Mozna wziasc dziecko z domu dziecka a nie dalej oslabiac gatunek.
Nikt nie wie czy nasze dziala nie doprowadza do tego ze nastepne pokolenia beda coraz slabsze i bardziej zdegenerowane i beda juz do życia potrzebowaly non stop medycyny.
r_ADM [ Senator ]
Hellmaker - mialem na mysli ksipsa, ale Ziobro tez moze byc ;P Chociaz czekaj. Czy on nie siedzi w Brukseli i uczy sie jezykow? :P
el f [ RONIN-SARMATA ]
Smuggler
Ok, moim zdaniem nie przyjmą.
"Bo z tego co pamietam to chciano..." - no właśnie, to co pamiętamy i co wtedy nam serwowano, ma się nijak do tego co pisze Palikot.
A jak Ci się podoba pomysł płacenia z budżetu pensji żonom ambasadorów, za to że są żonami ambasadorów? A takie cudo podobno (słyszałem dziś w radio dlatego "podobno") zapowiedział Radek Sikorski...
Ksips
"PO obecnie musi walczyć z niegospodarnością i złym stylem prowadzenia gospodarki przez poprzednie rządy?" - tylko że PO "walczy" już ponad trzy lata a ta "walka" jak dotąd polega jedynie na zwiększaniu zatrudnienia w biurokracji, zadłużaniu Państwa i podwyżkach podatków. Miało być lepiej, jest gorzej.
ksips [ Legend ]
r_ADM - chciałem zwrócić na siebie uwagę z jednego powodu - Wy, moi pisowi koledzy macie taki brzydki zwyczaj, że jak ktoś was zarzuci kontrargumentami, to zapada głucha cisza... i tego chciałem uniknąć, bo już nie raz miałem sytuację, że się produkowałem z elaboratem, bez sensu - bo nikt nie chciał mi się do tego ustosunkować...
MANOLITO [ Senator ]
ksips, a pro po postu 216, po pierwsze rząd nie walczy z nie gospodarnością poprzedników bo sam nie jest gospodarny, bo po pierwsze, przez ostatnie trzy lata zatrudniono w administracji 60 000 nowych urzędników, po drugie zamiast zmniejszać wydatki, rząd właściwie nic nie robi od trzech lat by zreformować finanse publiczne (o innych reformach nawet nie wspominam), efekt, zadłużenie wzrosło do 680mld złoty! gdy w 2007 mieliśmy je w wysokości 500mld, czyli skoczyło lekko o 35% i to wszystko w ciągu trzech lat na dwadzieścia lat trwania 3RP. i co najzabawniejsze, to nie jest jeszcze koniec !
i oczywiście bzdurą jest tłumaczenie rządu z nieróbstwa brakiem motywacji do podejmowania niepopularnych decyzji przed wyborami, ponieważ wybory mamy prawie co rok, samorządowe, do parlamentu, prezydenta, do UE a to oznacza że rząd właściwie nic nie musi robić w oczach ich wyborców bo przecież nieustannie jest przed jakimiś wyborami, ale co najważniejsze chuj cię obchodzi ich sytuacja, słupki poparcia, twoim zasranym interesem jest by porządnie rządzili tym krajem, kłopoty PRowskie platformy nie powinny cię obchodzić
mos_def, nie wiem po co do mnie to piszesz, co mnie interesuje pis? przecież teraz rządzi platforma i to ich rozliczamy z rządzenia.
smuggler [ Advocatus diaboli ]
Manolito - no to rozliczamy, ale nie widze powodu by robic amestie/amnezje dla PiS "bo nie rzadzi". ALe rzadzila i wiele rozmaitych wowczas podjetych decyzji w ten czy inny sposob wplywa na dzien dzisiejszy i powoduje interferencje. Wiem, ze lepiej byloby NIE pisac, ale sorki - to jakby pisac o III RP - ale nie wspominac PRL "bo juz nie ma". Ale byla i odcisnela swe pietno na losach Polski.
Nie ma przebacz, nie ma zapomnij. Rownie dobrze moglby ktos z SLD powiedziec "a co wy nam PZPR i komune ciagle wypominacie, przeciez juz ich nie ma, my jestesmy rasowi socjaldemokraci z czystym kontem". Kupilbys takie tlumaczenie?
Hellmaker [ Legend ]
Belert ---> Wiesz jaki jest dalszy tok podobnego myślenia ? :P Zlikwidujmy szpitale dziecięce - po co taka słabizna ma żyć i się rozmnażać i przekazywać swoje chorobliwe geny? A co tam ... zlikwidujmy szpitale w ogóle - darwinizm w czystej postaci :P
Eliminujmy wszystko co może osłabić gatunek ludzki :P
I nie sądzę, żeby in-vitro miało wpływ na bezpłodność. Szczególnie, że "genetyczna" bezpłodność dotyka absolutnie minimalnego odsetka bezpłodnych. Poza tym jak można być genetycznie bezpłodnym dziedzicząc z rodziców ? :) Przecież to bez sensu :)
Lutz [ Legend ]
ksips o jakie argumenty chodzi?
podalem przyklad rzadu podejmujacego niepopularne decyzje, zwalniajacego ludzi, oszczedzajacego pieniadze w kraju nieporownanie bogatszym i posiadajacym kapital, czy mam rozumiec przez te zalosne tlumaczenia, ze kraj biedny z wyprzedanym kapitalem, bazujacy na taniej sile roboczej (ktorej jest coraz mniej bo woli pracowac dla bezposrednich zwierzchnikow zamiast pracowac dla polskich posrednikow) i malych przedsiebiorcach nie musi oszczedzac i podejmowac reform.
to co wyczynia rostowski to jest po prostu szopka pewnie nasze dzieci beda mialy okazje poczytac wzmianki o tym w ksiazkach do historii, w jakim tonie, to sam sie zastanow.
I uwierz mi, 90% tych "pisiakow" o ktorych tutaj probujesz pisac, nie jest tak naprawde pisiakami, z radiem maryja ma niewiele wspolnego, podobnie z salonem24. Pisiak to takie fajne stwiedzenie wykreowane na potrzeby dyskredytowania przeciwnikow "na wejsciu" nic bardziej nie leczy frustracji niz zjebanie "pisiaka". Problem polega na tym, ze trzeba jebac ich wiecej i wiecej bo frustracji spowodowanej dzialaniami obecnego rzadu naprawde ciezko zaradzic. Kwestie gospodarcze warto czasem oddzielic od ideologicznych, chociaz pojecie majatku narodowego itp. mylnie odbierane przez co niektorych dyzurnych idiotow jako ideologiczne ma dosc istotne znaczenie rzutujace na gospodarke, w coraz mniejszym stopniu oczywiscie, ale jest to proporcjonalne po prostu do wielkosci tegoz.
MANOLITO [ Senator ]
smuggler, to jest oczywiste, gdyby pis zostawił nasz kraj mlekiem i miodem płynący platforma już nic nie musiała by robić (no dobra niech ci będzie, teraz też nic nie robi) problem w tym, że stan kraju przejęty po pisakach nie wymagał przyjęcia do administracji 60 000 kolejnych urzędasów, natomiast spadek pkb (czyli mityczny kryzys) też nie wynikał z rządzenia pisu tylko z powodu osłabienia światowej koniunktury, w takim wypadku należy obcinać wydatki bo mamy mniejsze wpływy, nasz rząd podszedł do tematu awangardowo, czyli rosnące wydatki chce pokryć zwiększeniem podatków, muszę przyznać że to zaskakujący, przebiegły iście szatański plan wymagający od nich otwarcia szuflad wypełnionych reformami;)
smuggler [ Advocatus diaboli ]
Nie rozumiemy sie - ja nie usprawiedliwiam dzialan (czy braku dzialania) obecnego rzadu. Tyle, ze nie podoba mi sie, ze niektorzy zwolennicy PiS tutaj zachowuja sie jak sam Jaroslaw "to juz przeszlosc, nie mowmy o tym" zapytany o jakies niewygodne zdarzenia za czasow jego premierowania. Rzady RP maja ciaglosc, wiec mozna oczywiscie pyszczyc "czemu PO nie zajelo sie KRUSem, a powinno", ale wtedy wypadaloby dodac "o to samo zreszta mam pretensje do rzadow PiS i AWS i SLD". A nie "ale mowimy o PO, bo rzadzi, wiec co mnie obchodzi PiS". Jest oczywistym, ze niektore problemy sa wspolne dla wszystkich rzadow i kazdy po prostu liczy, ze "a niech sie ci po nas tym martwia". Jesli to ma byc dyskusja UCZCIWA i MERYTORYCZNA, a nie sluzaca tylko temu, zeby dowalic nielubianym rzadzacym, to chcac niechcac nie mozna patrzec TYLKO w terazniejszosc, ale oceniac przez pryzmat tego co zrobil/nie zrobil rzad(y) wczesniejszy(e).
Hajle Selasje [ Eljah Ejsales ]
Wszystkim, którym się wydaje, że z PiSu wyrzucono tylko dwie osoby i w zasadzie nic wielkiego się nie stało, polecam tekst Marka Cichockiego -
Niestety, ale PiS staje się intelektualnym dnem, i o ile partia ufundowana na PR-ze może jakoś to dno zamaskować (jak PO), o tyle PiS może już brnąć tylko i wyłącznie w radykalizm i resentymenty. Chyba rzeczywiście przyszedł czas uzbroić się w cierpliwość - i to na lata, oby nie długie lata.
smuggler [ Advocatus diaboli ]
No wnioski sa na tyle oczywiste, ze nie trzeba bylo tego czytac, by to pojac... rewolucja zaczyna pozerac wlasne dzieci, oto rok 1937 w PiS nastaje, ale Jaroslaw na szczescie to nie Stalin ani Robespierre.
Hajle Selasje [ Eljah Ejsales ]
W ogóle można nic czytać, tekstów Marka Cichockiego tym bardziej. A im mniej się czyta, tym więcej ma się czasu na paplanie o polityce na forach internetowych. Sama prawda.
Belert [ Legend ]
niedlugo standartowy poseł pis bedzie musial umiec powiedziec: yhy :)
I yhy Wodzu :)

Widzący [ Legend ]
Zobaczymy ile PiS weźmie w wyborach samorządowych, to będzie dość dobry test. Okaże się czy sztandar w górę czy też do wyprowadzki, czy społeczeństwo ma dość ukrzyżowanego Jarosława z ekipą czy też może rudasek lisek chytrusek zdołuje w interiorze.
Bramkarz [ brak abonamentu ]
Wybory nic nie zmienią raczej.
Moment cięcia był IMO celowo tak wybrany by "buntownicy" nie mieli szans zarejestrować własnych list.
A z list PiSu zakon wycinał niepewnych.
MANOLITO [ Senator ]
smuggler, oczywistym jest, że istnieje ciągłość rządów i nie za wszystko odpowiedzialna jest platforma, są jednak takie sprawy za które nie mogą obarczać poprzedników np. zatrudnianie armii urzędasów jak i właśnie układanie budżetu nie dostosowanego do wpływów.
el f [ RONIN-SARMATA ]
Smuggler
Ponieważ to ja dość często apeluję by o PiSowskich dwóch latach już nie gadać, to może uzasadnię dlaczego.
To co robił PiS nie podobało się większej części wyborców i tejże większej części podobało się to, co zapowiadała że będzie robić PO. A PO od trzech lat nie robi nic z tego co zapowiadała że robić będzie.
Gadanie o PiSie nie ma sensu, bo mandat do rządzenia stracili ponad trzy lata temu i nic nie wskazuje na to, by mieli go odzyskać. Problem jest w tym, co można zrobić by zmusić PO do realizacji podjętych zobowiązań?
Moim zdaniem, np obecne wybory samorządowe są doskonałą okazją by dać rządzącym do myślenia.
I nie namawiam Cię do głosowania na PiS, akurat w wyborach samorządowych jest wiele innych, nawet lokalnych ugrupowań które mogą być alternatywą dla PO.
Czytałem niedawno (to nawiązanie do tego Orbana z postów wyżej), że żeby odsunąć PO od władzy, wszystko musi w Polsce kompletnie paść - tylko ja bym wcale nie chciał dla Polski katastrofy tylko po to, by odsunąć PO od władzy. Naprawdę wolałbym, by PO zaczęło rządzić realizując to, do czego Tusk się zobowiązał, niż żeby przestał rządzić po doprowadzeniu kraju do kompletnej ruiny.
A ciągłe gadanie o PiS i tłumaczenie wszystkiego tym że PiS coś kiedyś zrobił lub nie zrobił, nie wpływa wcale mobilizująco na PO a wręcz przeciwnie. Ile lat w/g Ciebie ma upłynąć, by te dwa lata PiSowych rządów przestały tłumaczyć nic nierobienie Rządu prócz podnoszenia podatków i wydatków na administrację?
ps
Nie odpowiedziałeś, jak Ci się podoba pomysł z "zatrudnianiem" żon ambasadorów...

Widzący [ Legend ]
Babilon upadnie, prawda nas uratuje!
smuggler [ Advocatus diaboli ]
el f [ gry online level: 95 - RONIN-SARMATA ]
Smuggler
Ponieważ to ja dość często apeluję by o PiSowskich dwóch latach już nie gadać, to może uzasadnię dlaczego.
To co robił PiS nie podobało się większej części wyborców i tejże większej części podobało się to, co zapowiadała że będzie robić PO. A PO od trzech lat nie robi nic z tego co zapowiadała że robić będzie.
>>>I za to ja kopmy, nie widze problemow.
Gadanie o PiSie nie ma sensu, bo mandat do rządzenia stracili ponad trzy lata temu i nic nie wskazuje na to, by mieli go odzyskać.
>>>Juz mowilem, ze takie podejscie mi nie pasuje. Podejli roznorakie decyzje (albo nie podjeli) co ma teraz przelozenie na sytuacje Polski (np. zwiekszajac wydatki a NIE zmniejszajac deficytu) i nie widze powodow by o tym nie mowic "bo juz nie rzadza", jednoczesnie marudzac ze PO zwieksza zadluzenie (m.in. wskutek rozwarcia owych nozych przez PiS). Mozna sie czepiac PO, ze nie bierze sie za KRUS, ale nalezy pamietac, ze zaden rzad (lacznie z PiS) tez owego smierdzacego jajeczka nie odwazyl sie tknac. Nie mozna UCZCIWIE oskarzac jedno zolnierza o dezercje, gdy caly oddzial dal noge z pola walki - bez walki. Tzn. mozna i trzeba, ale - bez wyjatku wszystkich w takim razie. A nie szukac kozla ofiarnego...
Problem jest w tym, co można zrobić by zmusić PO do realizacji podjętych zobowiązań
Moim zdaniem, np obecne wybory samorządowe są doskonałą okazją by dać rządzącym do myślenia.
>>>Czyli mam glosowac na PiS, zeby PO sie wziela do roboty? Oj, troszke dla mnie hazardowe zagranie. Zrobilbym tak, gdybym mial do PiS i jego lidera zaufanie. A skarz Bog - nie mam. Zostalo glosowac na SLD?
I nie namawiam Cię do głosowania na PiS, akurat w wyborach samorządowych jest wiele innych, nawet lokalnych ugrupowań które mogą być alternatywą dla PO.
>>>Akurat we Wrocku srednio na jeza, bo mamy niezaleznego prezydenta Dutkiewicza, ktorego szczerze nie lubie za to, co robi w miescie.
Czytałem niedawno (to nawiązanie do tego Orbana z postów wyżej), że żeby odsunąć PO od władzy, wszystko musi w Polsce kompletnie paść - tylko ja bym wcale nie chciał dla Polski katastrofy tylko po to, by odsunąć PO od władzy.
>>>No ba...
A ciągłe gadanie o PiS i tłumaczenie wszystkiego tym że PiS coś kiedyś zrobił lub nie zrobił, nie wpływa wcale mobilizująco na PO a wręcz przeciwnie.
>>>Zaprawde, ale skoro coz zrobil albo nie zrobil, to oddajmy cesarzowi co cesarskie.
Ile lat w/g Ciebie ma upłynąć, by te dwa lata PiSowych rządów przestały tłumaczyć nic nierobienie Rządu prócz podnoszenia podatków i wydatków na administrację?
>>>Nie wiem. Lata pokaza. Reformy AWSowe do dzis sie czkawka rozmaita odbijaja...
ps
Nie odpowiedziałeś, jak Ci się podoba pomysł z "zatrudnianiem" żon ambasadorów...
>>>A naprawde musze odpowiadac, ze dla mnie to kretynizm totalny? Naturalnie jakby sie zastanowic, to zona dyplomaty jadac na placowke z nim rezygnuje z zawodu/kariery, nie placi ZUSu, itd. wiec to ma potem przelozenie na jej emeryture itd. Nie wiem jak to rozwiazano na swiecie, bo o ile zony polskich politykow moga sie realizowac zawodowo, to juz zona ambasadora jest w takim zawieszeniu - albo rozlaka, albo kariera zawodowa (bo smiem watpic czy w ambasadzie sie trafi jakas fucha zgodna z jej wyksztalceniem), albo pare(nascie?) lat spedzonych jako "kura ambasadorowa".
MANOLITO [ Senator ]
smuggler, ty chyba jesteś bardziej papieski od papieża, bo sam premier poprosił o 500 dni na naprawę państwa (ciekawe co robił wcześniej) gdy minie ten termin nie będzie żadnego tłumaczenia indolencji platformy poprzednikami, po prostu żadnych wymówek.
smuggler [ Advocatus diaboli ]
Nie bardzo rozumiem na czym moja papieskosc ma polegac, ale skoro juz w tych klimatach jestesmy "po owocach ich poznacie ich". :)
Pozyjemy, zobaczymy.
Co prawda nie chce robic nadziei fanom PiS - pierwej zaglosuje na SLD niz Jarka, jesli PO da d... Bo wole komuchow - przewidywalnych - niz czlowieka opetanego przez swe demony.
el f [ RONIN-SARMATA ]
Smuggler
"Juz mowilem, ze takie podejscie mi nie pasuje. Podejli roznorakie decyzje (albo nie podjeli) co ma teraz przelozenie na sytuacje Polski (np. zwiekszajac wydatki a NIE zmniejszajac deficytu) " - ok, tylko mam prawo mieć do PO pretensje, że zorientowali się dopiero po trzech latach! Przez trzy lata nic nie zrobili by zmniejszyć wydatki (wręcz je zwiększali) i zmniejszyć deficyt. Cały czas mamiono nas informacjami że jest świetnie aż się obudziliśmy z ręką w nocniku. Przejmując władzę, PO wzięła też na siebie odpowiedzialność za Państwo, szła do wyborów z hasłami uzdrowienia gospodarki i twierdzeniem że wie jak to zrobić.
PiS nigdy nie twierdził że jest partią "gospodarczą", jak trzeba było obstawić resorty gospodarcze to była prawie łapanka - Gilowska jest tu wręcz symboliczna. PO przeciwnie, niby ideologia miała być na drugim planie a gospodarka na pierwszym - a co mamy?
"Czyli mam glosowac na PiS, zeby PO sie wziela do roboty? " - przecież napisałem... wiem, ze na PiS nie zagłosujesz, zresztą w szczecińskich "prezydenckich", też nie zagłosuję na PiS w I turze.
"Zaprawde, ale skoro coz zrobil albo nie zrobil, to oddajmy cesarzowi co cesarskie." - oddaliśmy jako społeczeństwo w wyborach parlamentarnych i ostatnio prezydenckich.
"dla mnie to kretynizm totalny" - to cieszę się, że mamy podobne zdanie.
"zona dyplomaty jadac na placowke z nim rezygnuje z zawodu/kariery, nie placi ZUSu, itd. wiec to ma potem przelozenie na jej emeryture itd." - jak żołnierza zawodowego przenoszą do innego garnizonu, to jego żona też rezygnuje z zawodu/kariery a nikt jej za to nie płaci pensji, jak Smugglera redakcja zechce przenieść na placówkę w Belgradzie by tworzył serbskie CDA, to smugglerowej małżonce Państwo nie wypłaci z tego tytułu pensji. Sporo rodzin stoi przed takim dylematem...
"Reformy AWSowe do dzis sie czkawka rozmaita odbijaja..." - ale nikt nie tłumaczył nieudolności PiSu zaszłościami AWS czy SLD...
smuggler [ Advocatus diaboli ]
el f [ gry online level: 95 - RONIN-SARMATA ]
Smuggler
"Juz mowilem, ze takie podejscie mi nie pasuje. Podejli roznorakie decyzje (albo nie podjeli) co ma teraz przelozenie na sytuacje Polski (np. zwiekszajac wydatki a NIE zmniejszajac deficytu) " - ok, tylko mam prawo mieć do PO pretensje, że zorientowali się dopiero po trzech latach!
>>>Masz swiete prawo. W sumie to raczej po dwoch, bo jeszcze byl wzrost w 2007 i poczatkach 2008, ale to juz szczegol.
PiS nigdy nie twierdził że jest partią "gospodarczą", jak trzeba było obstawić resorty gospodarcze to była prawie łapanka - Gilowska jest tu wręcz symboliczna. PO przeciwnie, niby ideologia miała być na drugim planie a gospodarka na pierwszym - a co mamy?
>>>Nie mamy ideologii, zawsze cos. Choc nie mowie, ze to starczy.
"Czyli mam glosowac na PiS, zeby PO sie wziela do roboty? " - przecież napisałem... wiem, ze na PiS nie zagłosujesz, zresztą w szczecińskich "prezydenckich", też nie zagłosuję na PiS w I turze.
>>>No to "szto dzielat'"?
"zona dyplomaty jadac na placowke z nim rezygnuje z zawodu/kariery, nie placi ZUSu, itd. wiec to ma potem przelozenie na jej emeryture itd." - jak żołnierza zawodowego przenoszą do innego garnizonu, to jego żona też rezygnuje z zawodu/kariery a nikt jej za to nie płaci pensji, jak Smugglera redakcja zechce przenieść na placówkę w Belgradzie by tworzył serbskie CDA, to smugglerowej małżonce Państwo nie wypłaci z tego tytułu pensji. Sporo rodzin stoi przed takim dylematem...
>>>Zgadza sie, choc zonie wojskowego - pomijajac jakies totalnie zadupne garnizony - latwiej znalezc prace niz ambasadorowej za granica. No ale tu jestesmy chyba jednego zdania - zly pomysl.
"Reformy AWSowe do dzis sie czkawka rozmaita odbijaja..." - ale nikt nie tłumaczył nieudolności PiSu zaszłościami AWS czy SLD...
>>> Mowie tylko, ze sa rozne decyzje, ktore wywieraja czasem wieloletni wplyw na losy panstwa. W tworzeniu deficytu/zadluzenia akurat wszystkie rzady jak leci umoczyly sie mocno - mozna dyskutowac kto mocniej, ale nie mozna negowac ich wkladu, wiec wrzaski niektorych "PO i 600 mld dlugu!" sa dla mnie populistyczno-tendencyjne. Te 600 mld sie nie zrobilo w dwa lata... i o tym wlasnie mowie.
Lutz [ Legend ]
Mam Tylko nadzieję smuggler, ze zdajesz sobie sprawę jak duże znaczenie dla p przyszłości państwa ma obecny zastój parlamentarny, sugestia że pis położył gospodarkę poprzez roznorakie decyzje, jest srednio zasadna, przeto chcialem cie zapytac, jakke to roznorakie decyzje mialy wplyw? Gdyz twoje wypowiedzi poza ogólnym wydzwiekiem nie niosa zadnej tresci.
I jeszcze raz zeby bylo widac:
Smuggler jakie "roznorakie" decyzje pis polozyly gospodarke?

smuggler [ Advocatus diaboli ]
Gdzie powiedzialem, ze to wlasnie Pisowskie "roznorakie decyzje", i ze to one rozlozyly gospodarke?
PiSowi, skoro juz pytasz, moglbym policzyc wspomniane rozwarcie nozyc "przychody-wydatki". Tez nie tknal KRUSu :). Nie podjal ZADNYCH reform, choc nie bylo chyba lepszego momentu na jakies zmiany niz lata 2005-2007. Za plus mam natomiast (bo czemu tylko narzekac...) ze w sumie wolal sie grzebac w ideologii niz gospodarce no i trzymal na krotkiej smyczy Endrju, ktory mial genialne pomysly na temat gospodarki, rezerw walutowych i takich tam.
Jakbys sie wczytal w moj post nei z nastawieniem "na pewno chcesz dowalic PiS!" to latwo odczytalbys, ze moja intencja NIE bylo obciazanie PISu - mowile tylko, ze nie jest UCZCIWE obciazanie aktualnie rzadzacych problemami, ktore nawarstwialy sie latami, albo tez byly omijane przez kolejne ekipy w nadziei, ze to ktos inny bedzie musial owe kaszatany z ognia rekami wyjac. Mocno wiec strywializowales to, co powiedzialem.
Dessloch [ Legend ]
moge ja odpowiedziec?:)
ano jedyny sukcecs pisu w gospodarce to ich nieudolnosc, niezdolnosc do wprowadzania zmian. W skrocie, to ze sie do niej nie dotykali.. za to moznabyc wdzecznym pisowi, ze tak byl zajety wchlanianiem SO i LPR, ze zero reform wprowadzili (z wyjatkiem obnizki skladki rentowej, ale jakk wiemy wyjatki potwierdzaja regule).
w czasach bardzo dobrej koniunktury gospodarcej jest to najwiekszy grzech PiSu. Nie wykorzystali tego, byl to idealny moment na racjonalizacje wydatkow budzetu. PiS wolal szastac pieniedzmi.
nieczesto sie zdarza tak dobra koniunktura, szkoda tylko ze nie wykorzystano tego.
Lutz [ Legend ]
Dessloch piszesz o po czy pis bo sie pogubilem?
Ta legendarna "dobra koniunktura" rozumiem to tak jak "zielona wyspa" byla w polsce tylko?
Wszyscy o niej slyszeli, nikt jej nie widzial.
smuggler [ Advocatus diaboli ]
Lutz - caly czas podnosi(cie), ze "za Pis x% wzrostu, bezrobocie y%, dolar za 2 zl" itd. To co to bylo - kryzys? :)
Latwiej wyrwac zeba pod znieczuleniem niz na zywca. Ale PiS bal sie i znieczulenia, wolal rozadawac elektoratowi kase, ktory chetnie wzial ale na PiS i tak sie wypial...
Dessloch [ Legend ]
Lutz [ gry online level: 78 - Legend ]
Dessloch piszesz o po czy pis bo sie pogubilem?
Ta legendarna "dobra koniunktura" rozumiem to tak jak "zielona wyspa" byla w polsce tylko?
Wszyscy o niej slyszeli, nikt jej nie widzial.
a zapomnialem, Tobie trzeba jeszcze narysowac..
sorz
a moze po prostu nie posiadajac żadnych argumentow, zmieniasz temat.
wyraznie napisalem.
a koniunktura ktorej nikt nie widzial.. coz budzet widzial i to wystarczy, zeby wprowadzac reformy.
o PO chyba tutaj dyskusji nie ma, oczywiscie gdybym byl lemingiem pisu to bym wytknal PO kryzys gospodarczy, deficyt, spadek wzrostu pkb, podnoszenie podatkow itd. Ale, ze jestem lemingiem PO, zydem i masonem to wlasnie PiS obarczam brakiem reform gdy czasy byly o wiele lepsze dla budzetu, gdy mozna bylo przeprowadzic trudne ale i obowiazkowe reformy.... no ale PiS zmarnowal szanse tak samo jak AWs zmarnowalo ponad 10 lat temu okrajajac reformy balcerowicza (tez zyd i mason), ktore w takiej formie w jakiej byly wprowadzone byly karykatura...
i to boli, gdy sie widzi w ciagu 20 lat kolejna stracona okazje
Lutz [ Legend ]
Dessloch nie wiem czy twoj móżdżek ogarnia takie sprawy ale właśnie wskutek niemożności rządzenia (no bo malo ktory przyglup pamieta jak sie sprawy koalicji mialy) pis odstąpił od rządzenia po dwoch latach. A co się działo potem wszyscy wiedzą, chociaż latwiej byłoby powiedzieć "co sie nie działo", teraz się okazuje że nic nie miało znaczenia a wyłącznie dwa lata rządzenia pis daja mandat po na nicnierobienie.

smuggler [ Advocatus diaboli ]
Czyli "Pis nie poradzil sobie z koalicja, ktora sam stworzyl i dlatego nalezy go usprawiedliwiac za wszelkie zaniechania, bo z kim oni biedni musieli pracowac..."?
Za PiS sie "nie dzialo" bo byla kiepska koalicja, wiec nie ma sprawy? Moze trzeba bylo wiec zrobic rzad mniejszosciowy albo szukac jakiegos porozumienia z PO/PSL/SLD zamiast stroszyc grzbiet i prychac, jak wkurzony kot? Ale ideologia ponad wszystko, Uklad, szara siec i agenci wszedzie poza PiS, no to nic nie robimy... to oczywista oczywistosc, ze z agentami w Uklad wejsc nie mozna...
No wybacz, teraz tos pojechal po bandzie.
olivierpack [ Senator ]
Chyba zmienię sobie sygnaturkę na: Od 2007 roku w Polsce rządzi PO, może do kilku osób kiedyś ten fakt dotrze.
Szkoda kolejny raz pisać o efektach pracy czyli sukcesach rządu J.Kaczyńskiego, każdy sobie może poszukać i znaleźć, a jest kilka zgrabnych opracowań na ten temat.
Ja nie jestem profesorem finansów ani liberałem, średnio mnie cięcia wydatków interesują, a PiS nie szedł do władzy pod hasłem liberalnych reform i cięć wydatków (to też sobie można poszukać i znaleźć), więc po co grubego oskarżać, że nie był chudy, chyba jakiś błąd logiczny? Szedł pod hasłami uefektywnienia wymiaru sprawiedliwości, polityki prospołecznej, twardych negocjacji z UE. Swoje zamierzenia zrealizował i to w dwa lata i na nic zaklęcia Miecugowów wystraszonych lustracją, zwyczajnie był to dobry i efektywny rząd. Sytuacja gospodarcza była dobra, budżetu ciąć nie musiał, ale też go zbytnio nie rozszerzał, deficyt był niski, a przecież mogli też wydawać na kredyt i mógł wynosić 40 miliardów jak teraz, a czemu nie?
Dessloch [ Legend ]
oliver sadzac po twoim ostatnim zdaniu faktycznie jak sam powiedziales, profesorem finansow to ty na pewno nie jestes
btw 3mln mieszkan to nie jest obietnica z kategorii gospodarka? ;)

smuggler [ Advocatus diaboli ]
Olivierpack - zatem mozna usprawiedliwic PO, bo nie poszla do wyborow z haslem "walczymy z kryzysem" czy "zmniejszymy zadluzenie" no i faktycznie tego nie robi, wiec o co chodzi?
Z ciekawosci - jak zrealizowal "uefektywnienie wymiaru sprawiedliwosci" - sadami 24 h, ktore sa niewypalem? "Twarde negocjacje z UE" -> nie sa wazne negocjacje, wazne co sie wynegocjowalo w efekcie. A "polityjka prospoleczne" czyli przejadanie efektow wzrostu gospodarczego, to i owszem - zrealizowali. Brawo. :)
Dessloch - nie. To byla kategoria religia - pobozne zyczenia. :)
el f [ RONIN-SARMATA ]
Smuggler
"W sumie to raczej po dwoch, bo jeszcze byl wzrost w 2007 i poczatkach 2008, ale to juz szczegol." - i wtedy był właśnie i czas (bo jeszcze wzrost) i klimat (entuzjazm w narodzie po usunięciu PiSu) by realizować zobowiązania.
Za to mam największy żal do PO, za zmarnowanie tego zaufania.
"Nie mamy ideologii, zawsze cos. Choc nie mowie, ze to starczy." - ależ mamy! Miało być normalnie a jest tak samo jak było, tylko opozycja i rządzący zamienili się miejscami. I o to mam żal po równo do PiS i PO.
">>>No to "szto dzielat'"?" - u siebie będę głosować na niezależny, lokalny komitet wyborczy.
"No ale tu jestesmy chyba jednego zdania - zly pomysl." - ok, temat zamknięty.
"mozna dyskutowac kto mocniej, ale nie mozna negowac ich wkladu, wiec wrzaski niektorych "PO i 600 mld dlugu!" sa dla mnie populistyczno-tendencyjne." - nie obciążam PO winą za wszystko, obciążam jedynie za to, że przez lata swoich rządów, nie zaczęła nawet realizować swojego programu gospodarczego, który wcale nie był zły. Powiem więcej - był całkiem dobry. Trzy lata temu, po wygranych przez PO wyborach napisałem, że za grosz nie wierzę Tuskowi ale że jeśli zrealizuje swoje zobowiązania, jeśli moja ocena jest niesprawiedliwa, to w następnych wyborach ma mój głos. I naprawdę szczerze mi żal, że się nie myliłem.
Dessloch
"ano jedyny sukcecs pisu w gospodarce to ich nieudolnosc, niezdolnosc do wprowadzania zmian" - o ile w przypadku PiS to była zaleta, to w przypadku PO jest już wadą. Można było nic nie robić w czasie prosperity ale w obliczu kryzysu trzeba działać. A PO cechuje niestety "nieudolnosc, niezdolnosc do wprowadzania zmian".
"ze zero reform wprowadzili (z wyjatkiem obnizki skladki rentowej, ale jakk wiemy wyjatki potwierdzaja regule)" - no, dodałbym jeszcze odmrożenie progów podatkowych i likwidację podatku od spadków i darowizn dla I grupy. Wiem że to mało na dwa lata ale i tak więcej niż PO zdziałało przez trzy lata.
"btw 3mln mieszkan to nie jest obietnica z kategorii gospodarka? ;)" - po pierwsze, PiS miał tylko pół kadencji więc nie wiadomo "co by było gdyby" a po drugie, czym innym jest obietnica (stwierdził to sąd w sprawie o 100mln Wałęsy) a czym innym uroczyście podpisane zobowiązanie, nie sądzisz?
eJay [ Quaritch ]
Żadna obniżka podatków nie jest dobra gdy wydatki są na tym samym poziomie czyt. dziurawą budżet. PiS miał dobre chęci, ale zabrał się za to od dupiej strony tzn. w sferze podatkowej wykazał się jakimś tam liberalizmem (co było dobre!), natomiast w innych dziedzinach pozostali 100% socjalistami (co okazało się tragiczne w skutkach, nie to, że chwalę PO, bo też ich ganię za przyszłe wzrosty podatków:)). Teraz Jaro mówi, iż należy opodatkować dodatkowo największe media, aby ratować te mniejsze, w ogóle należy dobrać się do kabzy najbogatszym, bo oni pewnie okradali kraj od lewa do lewa. Widać brak u niego podstaw ekonomii. Najbogatsi mają konta i biznesy za granicą, a w kraju są tylko figurantami w nazwiskiem. Jak zwykle po tyłku dostanie klasa średnia i niżej.
olivierpack [ Senator ]
A co z ostatnim zdaniem nie tak? Rozumiem, że do czynienia mam z co najmniej doktorem, co to górnolotnie ofuknie. A 3 mln mieszkań to było stwierdzenie, że tyle ich w Polsce brakuje, a nie że państwo powoła kombinat budowlany i zacznie stawiać domy.
Smuggler. Ale to chyba ty winieneś wiedzieć czego chciała PO, pewnie i lepiej niż ja. Z ciekawości to poszukaj i znajdziesz. W efekcie wynegocjowano fundusze unijne, dzięki którym bonzowie PO i nie tylko, mają gdzie przecinać gęsto i często wstęgi. A polityka prospołeczna? Społeczeństwo to ja, więc jestem content, choć przysięgam nie doję budżetu aż tak bardzo i chyba nic nie skorzystałem.
smuggler [ Advocatus diaboli ]
el f [ gry online level: 95 - RONIN-SARMATA ]
Smuggler
"Nie mamy ideologii, zawsze cos. Choc nie mowie, ze to starczy." - ależ mamy! Miało być normalnie a jest tak samo jak było, tylko opozycja i rządzący zamienili się miejscami. I o to mam żal po równo do PiS i PO.
>>>>Oj, jesli nawet mamy to roznica jest jak pomiedzy mgla i dymem z palonych opon. Oddychac lzej.
">>>No to "szto dzielat'"?" - u siebie będę głosować na niezależny, lokalny komitet wyborczy.
>>>U mnie mam wybor albo Dutkiewicza (nie lubie) albo goscia z PO, albo "Wibrujaca piesc" Jackiewicza z PiS.
"btw 3mln mieszkan to nie jest obietnica z kategorii gospodarka? ;)" - po pierwsze, PiS miał tylko pół kadencji więc nie wiadomo "co by było gdyby"
>>>Heheh.
a po drugie, czym innym jest obietnica (stwierdził to sąd w sprawie o 100mln Wałęsy) a czym innym uroczyście podpisane zobowiązanie, nie sądzisz?
>>> Tym samym - sciema dla maluczkich. Z ta mala roznica, ze Walesa moze i szczerze wierzyl, ze rozda, a chlopaki z PiS na zimno wstawiali scieme, bo z analiz wyszlo, ze dla Polaka brak wlasnego locum to istotna bolaczka.
ejay - tu chodzi o to zeby "Michnik i tefalen" wylozyl kase (czytaj: dosolic nielubianym mediom), bo np. RM bedzie zwolnione od wszelkich swiadczen, zaklad?
Olivierpack - kazda obietnice mozna post factum wyjasniac, ze "ale tu nie o to szlo, bo w istocie...". :) Albo to skrot myslowy czy nie uwalaczajc :)

eJay [ Quaritch ]
smuggler--->Zobaczysz, próg podatkowy pójdzie w taką stronę, że nawet Bauer dostanie po kościach ;) Wiesz, urzędnicze lamusy lubią wyszukiwać jakieś matematyczne wzory, który jakimś cudem omijają ich rodziny, wujków, ciotki itd. a zawsze trafiają w zwykłych przedsiębiorców. Ale to jest po prostu kolejna realizacja hasła wyborczego "chcemy trafić do zwykłych ludzi" ;>
olivierpack [ Senator ]
Mnie nawet nie dziwi, że elektorat PO (najbardziej!) już się skrycie łasił na te 3 mln mieszkań i do dzisiaj tego nie może przeżyć. Ale nawet broszury wyborcze trzeba czytać uważnie.
el f [ RONIN-SARMATA ]
Smuggler
"U mnie mam wybor albo Dutkiewicza (nie lubie) albo goscia z PO, albo "Wibrujaca piesc" Jackiewicza z PiS." - no to faktycznie miałbym zagwozdkę :)
"a chlopaki z PiS na zimno wstawiali scieme, bo z analiz wyszlo, ze dla Polaka brak wlasnego locum to istotna bolaczka." - a "chłopaki z PiS" podpisali uroczyście zobowiązanie o tych 3 milionach mieszkań?
A tak z nieco innej beczki - wiem że to Salon, wiem że poseł PiS ale... zobacz sam, przecież to jak z jakiegoś kiepskiego filmu klasy b ->
Punkt 13 to już daleko posunięta interpretacja w wykonaniu pana posła, ale cała historia to normalnie, horror.
I takie złe, "urzędnicze" prawo jest dużo gorszym rakiem toczącym kraj niż polityczne wojenki, naprawą tekich rzeczy powinni się zająć rządzący (w szerokim sensie tego słowa) a nie ideologicznymi bzdetami. Zobacz, że jak jest potrzeba to w tej samej sprawie potrafią działać posłowie i PiS i PO i PSL. Szkoda tylko że potrafią to ci "na dole" a ci "na górze" już nie...
el f [ RONIN-SARMATA ]
Smuggler
Zajrzałem z ciekawości i macie we Wrocławiu całkiem fajną kandydatkę :)
smuggler [ Advocatus diaboli ]
Olivierpack - elektorat PO raczej nie czeka "az panstwo cos da" tylko sam sobie na mieszkania zarabia. Jesli juz sie o tym wspomina, to raczej zeby sie ponabijac i obiecujacych i wyczekujacych owych golabkow prosto do gabki.
No i obietnice PiS trzeba czytac uwaznie, owszem. A najlepiej w ogole w nie nie wieryc, bo i tak sie okazuje, ze to tylko pic na wode, tylko trzeba sie w nie wgryzc. :]
Raziel [ Action Boy ]
a ten dalej pieprzy swoje, kłamstwo za kłamstwem.
Oczywiście, niespełnione obietnice PISu potwierdzają, że ta partia to ZŁO.
Natomiast światły elektorat PO nie czeka na cuda, tylko zarabia. Oczywiście Platforma sypie tylko konkretami, na żadne cuda nie mamy co liczyć. Fajna ta partia w sumie, to mi się w niej podoba - czyny, a nie słowa. Nikt nikomu nie wciska kitu, że nagle wszystkim zacznie się żyć lepiej. Spoko.
...ale zaraz, zaraz! a co to?:
w sumie zero obietnic, zero cudów, same konkrety. Tak jest do dzisiaj.
Pożartowaliśmy, to teraz czas na suche fakty. Smuggler to nie tylko bezczelny kłamca, co jest charakterystyczne dla betonu PRLu (czyli jego osobistych autorytetów, zapewne podsuniętych swego czasu z grona rodzinnego), ale cały elektorat PO to ludzie oszukujący samych siebie. Z jednej strony udawanie "racjonalnego" podejścia do życia, z drugiej kupowanie bajeczek o cywilizacji miłości, cudzie gospodarczym i złocie z nieba, z jednej strony zdrowe podejście do polityki, z drugiej wiara w to, że za całym złem na świecie stoi Kaczyński itd itd.
Także smuggler, bajki to ty sobie możesz wciskać dzieciakom w AR w swojej gazecie. Tutaj ludzie mają internet, tv, znają również historię powszechną, w takim stopniu, żeby twe iście "inteligentne"(w dużym cydzysłowiu) nawiązania nagradzać głośnym śmiechem.
Kończ waść, wstydu oszczędź.
maniiekk44 [ Pretorianin ]
jaki jest elektorat PO najlepiej pokazują bilbordy Tuska z hasłem "Nie róbmy polityki. Budujmy mosty".
lon [ Pretorianin ]
Chyba zmienię sobie sygnaturkę na: Od 2007 roku w Polsce rządzi PO, może do kilku osób kiedyś ten fakt dotrze.
argentyna grecja to przytym pikus
chyba ze tusk powola sie na japonie ktora jedzie tak od 20 lat
po to tak sie pchali do uni zeby nie skonczyc jak argentyna
20 PKB i tylko 150mld $ dlugo i buum
ps odnosie japoni
tusk sie na to nie powola prawa autorskie na to mu nie pozwola
pierwszy byl walesa

ksips [ Legend ]
[272] Jak zwykle Cię upominam - prezes, przecież prosił - koniec z wzywaniem do mordu

smuggler [ Advocatus diaboli ]
pucio pucio, ktos sie niezdrowo podniecil...
Raziel [ Action Boy ]
te bilbordy to kolejne nieporozumienie. Hasło jest nie dość, że bezsensowne, to jeszcze ani "budujmy", ani "polityka" nie pasują do samej Platformy, bo te słowa sugerują, że niby rząd coś robi (chyba, że to wezwanie do narodu żeby sam zabrał się do roboty, to wtedy nabiera sensu). Całość jeszcze pogarsza twarz Tuska, która wygląda, jakby w całości została zrobiona w photoshopie. Być może premier kupił książkę Krzysia Ibisza i widzimy tego efekty?;) Choć może to i lepiej - określenie "wirtualne rządy" zaczyna jeszcze bardziej pasować:)

Kłosiu [ Legend ]
Raziel --> wiesz co jest najsmieszniejsze w tym wszystkim? To ze PO gra jak na cymbalkach na tym waszym zacietrzewieniu i czepiactwie, ktorego wszyscy juz zaczynaja miec dosc, i na pewno sporo na tym ugra :).

irenicus [ Mareczek ]
Raziel --> Tia... jak już brakuje tematów, to przyczepmy się do bilbordów...
1. Z marketingowego punktu widzenia - hasło raczej trafne, ludzie powoli mają dość wojny na górze...
2. Wyphotoshopowana twarz Tuska... jakoś nie wyobrażam sobie plakatu Jarka czy Lecha gdzie by im czegoś nie wygładzili :) A że sam zainteresowany ma do tego dystans... w czym problem?
"betonu PRLu (czyli jego osobistych autorytetów, zapewne podsuniętych swego czasu z grona rodzinnego)"
Ach te wycieczki personalne... czuję się prawie jakby Attyla wrócił :)
Pamiętaj, że Gierek był patriotą, komunistycznym, ale jednak patriotą :)
"ale cały elektorat PO to ludzie oszukujący samych siebie."
Dobrze, powiedzmy eksperymentalnie, że to zdanie jest prawdziwe. Jaką ci ludzie mają alternatywę?
Zresztą, PiS i tak przegra wybory więc co za różnica :)
"jaki jest elektorat PO najlepiej pokazują bilbordy Tuska z hasłem "Nie róbmy polityki. Budujmy mosty". "
Tzn. jaki jest ten elektorat, na podstawie tych plakatów?
artiart [ Pretorianin ]
"Tzn. jaki jest ten elektorat, na podstawie tych plakatów?"-->naiwny?

irenicus [ Mareczek ]
rozwiń proszę :)
smuggler [ Advocatus diaboli ]
T dyskusja przypomina mi dowcip.
Dyskutuje katolik z zydem.
- Wy, Zydzi, jestescie dziwni. Nie wierzycie w zmartwychstanie Chrystusa, ale wierzycie, ze wasz cadyk przeszedl przez staw po wodzie.
Zyd usmiecha sie poblazliwie
- No tak, ale to jest prawda...
I tak se mozna 300 lat w koleczko.
Dowodem naiwnosci elektoratu PO jest to, ze wierza w obietnice PO a nie wierza w obietnice PiS.
Dowodem naiwnosci elektoratu PiS jest to, ze nie wierza w obietnice PO, a wierza w obietnice PiS.
No tak, ale to jest prawda... :)

artiart [ Pretorianin ]
irenicus-->"Nie róbmy polityki"<--co tu rozwijać, uśmiechnąć się tylko z politowaniem zostaje.

irenicus [ Mareczek ]
Jak na ironię twoje
"Dowodem naiwnosci elektoratu PO jest to, ze wierza w obietnice PO a nie wierza w obietnice PiS.
Dowodem naiwnosci elektoratu PiS jest to, ze nie wierza w obietnice PO, a wierza w obietnice PiS.
No tak, ale to jest prawda... :)"
Jest jak najbardziej prawdziwe smugglerku... ale przecież tobie za to płacą, a mi nie :(
Chociaż raczej bym powiedział, że dowodem naiwności elektoratu PO jest to, ze wybielają PO i demonizują PiS i vice versa :)
ariart - Ok, spróbujmy bardziej bezpośrednio - co w tym haśle wskazuje, ze elektorat PO jest naiwny. Powiedz mi, czemu to jest złe hasło. Idea nie dobra? A może to cyniczne kłamstwo?
"Nie róbmy polityki" - może powiedz mi, co rozumiesz przez robienie polityki, skoro nie robienie jej jest godne politowania :)
MANOLITO [ Senator ]
smuggler, nie udawaj, dobrze wiesz o co mi chodzi, szukasz takich wymówek dla rządu o których nawet obecny premier nie wspomina! właściwie nic nie musi mówić wy zawsze znajdziecie jakieś dla nich usprawiedliwienie, a to wina poprzednich rządów, koalicjanta, a to są przed wyborami i nie mogą podejmować ryzykownych kroków, a to spadek koniunktury, albo "źli" ministrowie nie chcą słuchać premiera i ciąć kosztów/liczby biurw, a to nie da się zmienić sztywnych wydatków "bo to nie takie proste", albo dla mnie najlepszy argument "tylko naiwniacy wierzą w obietnice wyborcze" (czyli nie ma sensu z nich rozliczać) itd. od kilku lat mamy nieustanny festiwal wymówek, które wymyślacie byle usprawiedliwić patałachów z platformy, jak nie tak, to innym sposobem, zawsze coś wymyślicie.

smuggler [ Advocatus diaboli ]
Manlito - Wyczuwam jakas gorycz w twoim glosie - czyzby zabraklo kontrargumentow? Albo wlasnie odkryles, ze ten pingpong nigdy sie nie skonczy, a efektem 1001 postow jest - ZERO...
Irenicus - za co mi niby placa, tak z ciekawosci?
Raziel [ Action Boy ]
irencius --> widzę w twej wypowiedzi odwołanie do jarosława kaczyńskiego. Powoli mam tego dosyć. Trzeba w końcu zrozumieć, że nie każda krytyka tuska to pochwała kaczora. Kiedy ten wychwalał gierka, na forum przelałem swe zażenowanie owym wystąpieniem i słowami.
Co do plakatów - tak, marketingowo jest nieźle. Ja się tylko czepiam, że PO to właśnie tylko marketing, public relations itp itd. Oni tylko główkują jak to ludowi wcisnąć, żeby to przyjął. Żadne faktyczne działania za tym nie stoją, co widzimy od kilku lat. Dlatego śmieje się z tego hasełka, już wolę jakieś większe ogólniki typu "zgoda buduje" bo to można pod coś podciągnąć. Kiedy zaś ktoś mi konkretnie zaznacza, że chce budować to ja się konkretnie pytam co i jak. Jak ktoś mówi o zaprzestaniu "polityki", a co za tym idzie wojen politycznych to ja również proszę o konkrety. No, ale tutaj zapada cisza, bo to tylko dobre, marketingowe hasełko.
smuggler, to co mówisz (o dziwo) ma sens. Szkoda tylko, że mimo, iż ustalasz takie "fakty" to jednak działasz na zasadzie "dowodu naiwnosci elektoratu PO".
ja np. nie jestem obecnie w "elektoracie PIS" bo jestem wręcz zażenowany obecną polityką tej partii. Z pewnością nie jest to ugrupowanie reprezentujące moje poglądy czy też interesy. Jednocześnie chcę być uczciwy i z błędów władzy rozliczać rządzących, a nie tych, którzy poza szumem nie mają na władzę faktycznego wpływu. Dlatego też często stoję "po stronie PIS" bo jest przeciwny obarczaniem winą za wszelkie zło jarosława kaczyńskiego, co samemu panu mocno schlebia.
Irenicus - za co mi niby placa, tak z ciekawosci?
no właśnie? bo wy to tam w CDA macie chyba faktycznie jakiś UKŁAD:P skoro na forum siedzisz niemalże 24h :P
paściak [ carpe diem ]
A macie na poprawe humoru!

irenicus [ Mareczek ]
"Trzeba w końcu zrozumieć, że nie każda krytyka tuska to pochwała kaczora. Kiedy ten wychwalał gierka, na forum przelałem swe zażenowanie owym wystąpieniem i słowami. "
Akurat (twój) fragment o PRL to chyba była "krytyka" ale smugglera :)
Po drugie primo - powiedziałem, że plakaty Tuska, Jarka i tak dalej są photoshopowane, ale nie widzę ani w tym nic złego, ani niewłaściwego. Skrótem - To nie Jarek jest ten Zły, tylko ty przyczepiasz się do czego popadnie - a to że patrzy krzywo, a to że hasło złe, a to że photoshop itd.
"Żadne faktyczne działania za tym nie stoją, co widzimy od kilku lat."
Po trzecie primo -
Mamy już ponad 1300 "Orlików", 21.09.2010
Fakt, pierdółka, ale jednak dosyć miła, sam często ostatnio korzystałem :)
"No, ale tutaj zapada cisza, bo to tylko dobre, marketingowe hasełko."
Ano zapadła ostanio cisza... mam wrażenie, że po odejściu Palikota ujadanie jest takie jakieś jednostronne... ale bardzo chętnie dam się wyprowadzić z błędu :)
smuggler --> postaram się znaleźć :) w jakimś wątku daaawno temu było, jeszcze chyba sprzed wygnania Attyli...
Edit. Znalazłem :D
https://forumarchiwum.gry-online.pl/S043archiwum.asp?ID=10689390
posty [95],[96] i [97] i któryś post nightmara pare linijek wyżej... :)

olivierpack [ Senator ]
"Nie róbmy polityki". Spadł już u was śnieg? Stoją bałwany?
MANOLITO [ Senator ]
smuggler, jakiej goryczy? i jakie argumenty?
z tego co pamiętam, to od kilku lat bronisz platformy jak niepodległości, ja nie mam takich jak ty problemów z jasną oceną tego ugrupowania.
irenicus, tak to prawda stajemy się potęgą stadionowo - asfaltową, z pewnością te inwestycje w przyszłości będą generować miejsca pracy, ;)
Hellmaker [ Legend ]
"jeszcze chyba sprzed wygnania Attyli... "
O ja pieprzę. To teraz Attyla został "wygnany"? Nowy męczennik?
Odśwież sobie pamięć - zachował się jak skończony cham (czyli jak zwykle), dostał klapsa od moderatora, wpadł w nerdrage jak byle gówniarz i sam odszedł.
A nie "został wygnany".
Postawcie mu kapliczkę, bo niedługo świętym zostanie.
Raziel [ Action Boy ]
a to akurat nie do końca prawda. Z tego co pamiętam, to po tym "klapsie" jeszcze pisał, a potem nagle zniknął:)

irenicus [ Mareczek ]
"O ja pieprzę. To teraz Attyla został "wygnany"? Nowy męczennik?
Odśwież sobie pamięć - zachował się jak skończony cham (czyli jak zwykle), dostał klapsa od moderatora, wpadł w nerdrage jak byle gówniarz i sam odszedł.
A nie "został wygnany".
Postawcie mu kapliczkę, bo niedługo świętym zostanie."
Chyba zmienię sobie stopień na "Uwaga ironia"... albo będę musiał pamiętać o cudzysłowiu...
A jak już bardzo zależy ci na drążeniu tego tematu...
""betonu PRLu (czyli jego osobistych autorytetów, zapewne podsuniętych swego czasu z grona rodzinnego)"
Ach te wycieczki personalne... czuję się prawie jakby Attyla wrócił :) "
Mosz... 5 postów wyżej...
Manolito --> Raziel zarzucił, że PO nic nie robi to obaliłem jego tezę. Chyba, że wmówisz mi, że stawianie tych boisk godzi w interesy Polski :) Inna sprawa, że to, jak zaznaczyłem, pierdółka.
Raziel --> tak, napisał, że się obraził w wątku moderacyjnym i paszoł :) Do dziś rozpaczam... nikt tak ładnie nie obrażał rozmówców... powinniście/śmy się uczyć od niego :)
smuggler [ Advocatus diaboli ]
MANOLITO [ gry online level: 77 - Senator ]
smuggler, jakiej goryczy? i jakie argumenty?
>>>Nie wiem, ale z twego posta emanowala wrecz fala rozgoryczenia. :)
z tego co pamiętam, to od kilku lat bronisz platformy jak niepodległości, ja nie mam takich jak ty problemów z jasną oceną tego ugrupowania.
>>>Dokladnie to samo moge powiedziec o tobie, zmienaiajac tylko nazwe partii. Tak, tak, oczywiscie: NIE JESTEM SYMPATYKIEM [nazwa partii] po prostu lubie ja bardziej niz te druga :)
irenicus, tak to prawda stajemy się potęgą stadionowo - asfaltową, z pewnością te inwestycje w przyszłości będą generować miejsca pracy, ;)
>>> Zamknac biblioteki, one nie generuja zadnych nowych miejsc pracy! A muzea? Won! A gowniarze do nauki, a nie na boisko. Swoja droga moze nazwijmy je imieniem Tuska, toz on to wymyslil, a to przeciez sensowny powod by tak zrobic, nie?
Hellmaker [ Legend ]
"to po tym "klapsie" jeszcze pisał, a potem nagle zniknął" - zaraz po tym klapsie nawypisywał głupot w wątku moderatorskim, a potem fochnął i sobie poszedł.
https://forumarchiwum.gry-online.pl/S043archiwum.asp?ID=10554522
posty 365 i 368

smuggler [ Advocatus diaboli ]
I pewnie wlasnie dlatego. :)
Taki Bicz Bozy a focha strzelil jak 13-latka z pierwszym okresem.

smalczyk [ Senator ]
Że tez przegapiłem moment, gdy Attyluś po latach bezkarnego obrazania współrozmówców został doprowadzony do porządku!

smuggler [ Advocatus diaboli ]
No jak to, nie dostrzegles raptowanego obnizenia poziomu intelektualnego GOLowego forum, przewagi lewacko-nihilistycznej swoloczy i braku postow o objetosci 14 kb na pytanie "a ktora godzina jest"?
MANOLITO [ Senator ]
smuggler, z tym niby rozgoryczeniem wyskoczyłeś byle nie odpowiadać na moje zarzuty wobec waszego sposobu tłumaczenia platformy z nieróbstwa, po drugie, z nas dwóch to ty na tym forum dzierżysz tytuł "pierwszego leminga";) w każdym wątku bronisz platformy zwykle atakując pisiaków, na zasadzie, a u was biją murzynów, i tak jest w każdym wątku który odwiedzasz, nieustannie.
Po trzecie z tymi stadionami, swego czasu niejaka pani Marcos żona filipińskiego dyktatora na potęgę budowała różne obiekty, stadiony, opery, domy kultury itp. wykorzystując do tego celu zagraniczne pożyczki które jak to z kredytami bywa wkrótce się skończyły, w efekcie doprowadzając kraj do bankructwa, dlatego zastanawiam się czy w kraju na dorobku/zadłużony jakim jest polska można pozwalać sobie wydawać miliardy na obiekty nie generujące miejsc pracy.
Raziel [ Action Boy ]
irenicus
nie obaliłeś żadnej tezy. PO jest jedynie "wykonawcą" tych wszystkich stadionów, przecież oboje wiemy, że decyzje co gdzie i jak zapadły podczas poprzednich rządów. Także dałbym spokój z taką argumentacją bo to jest na zasadzie "a SLD wprowadziło nas do Unii Europejskiej", "a Kwasniewski do NATO" czy "dzięki Kaczyńskiemu mamy euro 2012". Wszystkie te zasługi to zwykle wynik negocjacji i przygotowań niejednego rządu, więc nie przyznawajmy komukolwiek zasług w ten sposób.
el f [ RONIN-SARMATA ]
No jak to, nie dostrzegles przewagi lewacko...
Gwoli ścisłości zniechęcili się do dyskusji na GOLu prócz Attyli także Caine i Eros, więc prawa strona mocy została tu mocno osłabiona.
Manolito
"można pozwalać sobie wydawać miliardy na obiekty nie generujące miejsc pracy." - ależ Orliki generują miejsca pracy! przecież trzeba zatrudnić ciecia coby to posprzątał ;)
A poważniej - może i nie generują one zbyt wielu miejsc pracy, niemniej dają jakąś alternatywę spędzania wolnego czasu młodzieży inną niż winko czy kopanie w wiatę na przystanku. Akurat Orlików nie uważam za zmarnowane pieniądze. Choć jak na ponad trzy lata rządów to skromny sukces...
smalczyk [ Senator ]
elf ---> z racji tego, że Caine zazwyczaj nic ciekawego nie miał do powiedzenia, a Attyla az za dużo, tęsknić można jedynie za erosem :)
el f [ RONIN-SARMATA ]
Smalczyk
Piszę o osłabieniu nie o tęsknotach.
Ja żałuję, bo dzięki dyskusjom z Attylą znacznie poprawiłem swoją wiedzę w zakresie historii militarnej Bizancjum, Rzymu i średniowiecznej Europy.
Natomiast jak ktoś na tych dyskusjach nie chciał skorzystać to pewnie nie tęskni a część osób zapewne czuje i ulgę...
smalczyk [ Senator ]
elf ---> ty miałes ten przywilej, że mogłes skorzystać z wiedzy Attyli (której przynajmenij ja nie podważam) bez ciągłej irytacji wywołanej traktowaniem cie jak idioty pooprzez jego 'zawoalowane' inwektywy - tylko dlatego, żes mu bliski światopoglądowo.
Gdyby nasz ulubieniec potrafil dyskutowac na poziomie jak chocby ty z pewnością nie byłbyś jedynym, który z owej wiedzy miałby jakiś pożytek.
Więc jednak trochę szkoda...
smuggler [ Advocatus diaboli ]
MANOLITO [ gry online level: 77 - Senator ]
smuggler, z tym niby rozgoryczeniem wyskoczyłeś byle nie odpowiadać na moje zarzuty wobec waszego sposobu tłumaczenia platformy z nieróbstwa,
>>>Post [285] :). Sam optymizm z niego bije.
po drugie, z nas dwóch to ty na tym forum dzierżysz tytuł "pierwszego leminga";)
>>> Co dowodzi tylko tego, ze fani PiS cenia mnie wysoko jako oponenta. A jak juz kiedys pisalem - to, co oni/wy maja za obelge, ja uznaje za komplement, vide "szczury pustyni". Wiadomym jest, ze jak sie nie da przegadac, to trzeba opluc i zdeprecjonowac, ot jakis tam lemming, kto by go tam traktowal powaznie, etc. Dziwnym trafem jakos to wy sie pchacie do polemik z lemmingiem, bo ja juz paru waszych w tych watkach skreslilem, jako ludzi z ktorymi po prostu nie mam checi gadac, bo nie trzymaja ZADNYCH standardow dyskusji. A oni nadal komentuja moje slowa (co dla zasady olewam). Co was tak do lemmingow ciagnie, ludziska? :)
w każdym wątku bronisz platformy zwykle atakując pisiaków, na zasadzie, a u was biją murzynów, i tak jest w każdym wątku który odwiedzasz, nieustannie.
>>>Za to ty pojawiasz sie indcydentalnie i prezentujesz bardzo wywazone stanowisko. :)
Po trzecie z tymi stadionami, swego czasu niejaka pani Marcos żona filipińskiego dyktatora na potęgę budowała różne obiekty, stadiony, opery, domy kultury itp. wykorzystując do tego celu zagraniczne pożyczki które jak to z kredytami bywa wkrótce się skończyły, w efekcie doprowadzając kraj do bankructwa, dlatego zastanawiam się czy w kraju na dorobku/zadłużony jakim jest polska można pozwalać sobie wydawać miliardy na obiekty nie generujące miejsc pracy.
>>> Za PRL, na zarzuty typu ze nowa huta czy fabryka zatruwa otoczenie, mowiono mniej wiecej "najpierw sie zapewni ludziom dobrobyt, potem sie pomysli o przyrodzie". Bardzo krotkowzroczne myslenie. No i prywatnie uwazam, ze lepiej budowac boiska dla dzieciakow, niz dawac Rydzykowi na odwierty, dla przykladu. Porownanie do Imeldy Marcos ma taki sam sens jak argumentacja, ze budujac koscioly doprowadzimy do rozbiorow Polski (bo przeciez w I RP budowano koscioly i jak to sie skonczylo...?). Czyli argument wziety z d... tylko po to, zeby zdyskredytowac inicjatywe. Przypomne tez, ze PiS plakal, iz pomysl "orlikow" PO im ukradlo, bo to oni wymyslili. To co, PiS tez chcialo doprowadzic panstwo do bankructwa? PS. A jakby zamknac Muzeum Powstania Warszawskiego, argumentujac, ze to cos nie przynosi zadnych miejsc pracy, a tylko generuje koszta - to uznalbys to za sluszna decyzje, czy tez ciskalbys gromy? :) Sa rzeczy, ktore z zalozenia NIE generuja zyskow/miejsc pracy ale warto je tworzyc - np. parki miejskie. Nie mozna tylko widziec cyferek w Excellu. Pogralbys kiedys w jakies SimCity tobys wiedzial. :)
El f - z Attyla dalo rade dyskutowac ale nie w watkach politycznych... przy nim Jarko bylby wzorem czleka ugodowego i zdolnego do kompromisu. :)

irenicus [ Mareczek ]
Raziel --> LOOOL... nie pisałem o Euro2012... czytanie ze zrozumieniem leży i kwiczy :)
MANOLITO [ Senator ]
elf, rozumiem, że zawsze to lepsze niż nowy budynek zusu ;) nie mniej jednak takie już stadiony na euro 2012 to już jest lekka przesada (w warszawie mają dwa w odległości 4km od siebie) do tego dochodzą autostrady, bo co będzie gdy skończy się kasa z uni na ich budowę? przypomina mi to trochę plan rozbudowy firmowanej przez hitlera, też na potęgę budowano, w efekcie doprowadzając do bankructwa 3rzeszy, o czym nikt nie wspomina, my jesteś w podobnej sytuacji wydajemy masę kasy na wielkie projekty stadionowe i drogowe gdy tym czasem nasz dług rośnie w zastraszającym tempie, zastanawiam się czy stać nas na to, i czy ta kasa powinna być wydawana akurat na te cele?
smuggler, i widzisz znowu nie odpowiedziałeś mi na moje zarzuty z posta 285 uciekając jak zwykle w jakieś dyskusje tym razem o optymizmie, a co do stadionów, jak pisałem powyżej orliki mają i tam swoje plusy;) ale już stadiony na euro/autostrady już trochę mniej, zwyczajnie zastanawiam się czy w naszej sytuacji finansowej nie powinno się inwestować kasę w projekt generujące miejsca pracy w dłuższym okresie czasu?
paściak [ carpe diem ]
Powaznie Attyla i Eros juz tutaj nie pisza? Daremnie... Attyla to byl Attyla ale Eros pisal jedne z madrzejszych i lepszych postow jakie zwyklem tutaj czytac, buuu
eJay [ Quaritch ]
my jesteś w podobnej sytuacji wydajemy masę kasy na wielkie projekty stadionowe i drogowe gdy tym czasem nasz dług rośnie w zastraszającym tempie, zastanawiam się czy stać nas na to, i czy ta kasa powinna być wydawana akurat na te cele?
A jakie są to cele? Emerytury, renty, diety poselskie, Sejm? Sorry, wolę jednak stadion, a raczej kilka które podniosą prestiż kraju i spowodują napływ kibiców, którzy zostawią tu sporo pieniędzy.
smalczyk [ Senator ]
Manolito ---> od biedy mógłbym zrozumieć twój brak akceptacji dla budowy stadionów - ale autostrad? Nawet nie patrząc już z punktu widzenia statystycznego kierowcy, którym i ty niechybnie jesteś - masz chyba pojęcia jak zwiększa to bezpieczeństwo na drogach, a więc faktyczny spadek ilości ofiar (czynnik ludzki) i nakłądów pieniężnych na leczenia/ratownictwo (czynnik finansowy)?
Niemniej z pewnością zapamiętam twój wywód dla kolejnej okazji, gdy nie omieszkasz zrugać rządu za zły stan dróg i sytuację w infrastrukturze ;))
ejay ---> mnie to wygląda na klasyczne przypieprzanie się bez sensu. Wydają krocie na nowe drogi - źle, nie remontują dróg - też źle :)
smuggler [ Advocatus diaboli ]
Manolito - no ale co ja ci mam powiedziec, zebys sie poczul usatysfakcjonowany? :) "Kaczynski!"? A nie, to kreci Olivierpacka. Wiadomym jest, ze cos tam sie robi ale nie za wiele. Nie watpie tez, ze oczekujesz iz PO w rok albo pol zalatwi wszystkie problemy Polski (na czym straci z 80% poparcia, bo jak wiadomo takie reformy bola :P) i odda PiSowi Polske zreformowana, ktory potem bedzie mogl mowic jak zle sie zylo pod liberalami, a jak fajnie jest teraz, kiedy kruS zreformowany, zadluzenie zmiejszone, biurokracja zwalczona, stadiony pobudowane etc. :)
Smalczyk - ale co cie dziwi? WSZYSTKO co ZROBI albo NIE zrobi PO, bedzie zle - jak zbuduja autostrady, to zle bo a) wielka kasa w to wtopiona, b) jakies przekrety przy budowie byly (kreca lody!), c) trza placic (a z naszych podatkow!). Jak nei zrobia, to bedzie zle bo a) obiecali i nie zrobili, b) na pewno te kase rozkradli, c) stan polskich drog jest gorszy niz za PiS, d) przepadlo dofinansowanie z UE etc. etc. etc.
Wedle zasady "dajcie mi czlowieka, juz ja mu paragraf znajde". Po jest be wiec COKOLWIEK zrobi bedzie be, nawet jesli robi to samo co PiS. :)
PS. Zwracam tez uwage na subtelnosc porownan - panom sie dzialania PO kojarza a to z Marcos (dyktator), a to Hitlerem (no wiadomo) etc. To podpowiem jeszcze, ze autostrady - Mussolini, stadiony - Neron. :)

lordpilot [ Generaďż˝ ]
@smalczyk,
od biedy mógłbym zrozumieć twój brak akceptacji dla budowy stadionów - ale autostrad?
Może Manolito ma w sobie coś z masochisty i lubi jeździć po drogach przypominających ser szwajcarski ? Albo takich, które remontuje się za pomocą wysypania grysiku przez co auto w zasadzie musiałbym oddać do lakiernika ;-) ? Nie mnie sądzić, ale fakt faktem, że ręce mi opadły po przeczytaniu tego "wywodu".
Stadionów też bym się nie czepiał - w końcu Polska będzie miała obiekty sportowe na światowym poziomie. A i po EURO powiny się przydac, zdaje się że piłka nożna jest u nas dość popularna i ludzie chodzą na mecze ? Na budowie też sporo ludków zyskało - w firmie, w której pracuje wykonanie i dostawa elementów żelbetowych na poznański stadion to był jeden z lepszych zeszłorocznych kontraktów.
No, ale pewnie punkt widzenia zależy od punktu siedzenia i pewnie gdyby to za rządów PiSu budowano te stadiony i autostrady, to Manolito by tak nie narzekał ;-) Ba, pewnie by nawet pochwalił :)
MANOLITO [ Senator ]
smalczyk, smuggler, ejay, lordipilot, ja się tam nie znam, ale jeśli rybiński właśnie wykazuje jakie zagrożenia ze sobą niesie polityka asfaltowo - stadionowa, np. zapaść gdy skończą się unijne dotacje na budowy autostrad, nie generujących po ich wybudowaniu miejsc pracy, zresztą polecam obejrzeć treść z linka
a tu jest o tych stadionach i dotacjach unijnych do autostrad

'ekto [ Konsul ]
Nelly pasuje do PiSu:
Kempa pasuje do PiSu:
Na pewno Kluzik-Rostkowska nie pasuje do tego cyrku dlatego została wyrzucona z partii.
Tam po prostu ktoś z IQ powyżej małpy jest zagrożeniem dla prezesa.
el f [ RONIN-SARMATA ]
Smalczyk
tylko dlatego, żes mu bliski światopoglądowo. - o ile pamiętam przedwyborcze dyskusje, Attyla był raczej przeciwnikiem PiS i Kaczyńskiego, ale na pewno masz tu dużo racji. Dyskusji filozoficzno-religijnych nie śledziłem bo to nie mój konik. Największym sentymentem darzę wspomnienie wspólnego GOLowego spolszczenia pierwszego Medievala, spory o historyczne nazwy jednostek, dynastii, typów uzbrojenia, co kiedy zastosowano a co kiedy już nie było używane. Świetna zabawa była :)
Potem, jak Attyla zaczął fechtować rapierem i lewakiem - dyskusje o broni białej.
Ech, szkoda...
Smuggler
El f - z Attyla dalo rade dyskutowac ale nie w watkach politycznych... - a nie było czasem tak, że Attyla pisał poważny post, wkładał w niego kawał pracy, wiedzy i serca a jako odpowiedź dostawał jedno pseudodowcipne zdanie obnażające jedynie kompletne niezrozumienie tego, o czym był post Attyli? Ty byś się wtedy nie wkurzył?
Na pewno nie jest bez winy ale i nie był jedynym winnym brutalizacji dyskusji.
Manolito
zawsze to lepsze niż nowy budynek zusu ;) - myślenie pozytywne i zawsze jakiś plusik się znajdzie :)
Swoją drogą, jak uczciwie wspomniał Smuggler, PiS też miał pomysł z małymi, lokalnymi stadionami dla młodzieży a że zrealizowała go konkurencja, to chwała jej za to. Można dyskutować nad etycznością zawłaszczenia całej chwały dla jednej opcji, ale to nie obniża rangi zrealizowanego pomysłu.
jednak takie już stadiony na euro 2012 to już jest lekka przesada - w organizację Euro 2010 zaangażowały się chyba wszystkie liczące się w Polsce siły polityczne, nikt nie był przeciw.
Śp Prezydent Kaczyński osobiście wspierał starania o przyznanie Polsce i Ukrainie organizacji finałów.
Nie wiem jak jest konkretnie w Warszawie ze stadionami, Szczecin nawet nie był brany pod uwagę jako "meczowe" miasto, więc stadionami nie żyje...
Moje zdanie jest takie, że stadiony piłkarskie powinny budować sobie kluby z własnych środków lub dobrowolnych składek kibiców. Wolałbym żeby moje miasto przeznaczyło pieniądze na częstsze sprzątanie psich odchodów niż budowanie nowego stadionu dla "Dumy" Pomorza, wolałbym sieć osiedlowych sal z bilardem, ping-pongiem i szachami niż miejsce na cotygodniowy spęd bluzgających szalikowców.
Ale... marzenie ściętej głowy.
paściak
Eros pisal jedne z madrzejszych i lepszych postow jakie zwyklem tutaj czytac, buuu - też ceniłem jego ciepły humor i celne argumenty, rozmawiamy zresztą czasem na GG i namawiam go do powrotu z tej auto-banicji.
eJay
A jakie są to cele? Emerytury, renty, diety poselskie, Sejm? Sorry, wolę jednak stadion, - złosliwie dodam do listy - portrety Pana Prezydent, pensje dla małżonków ambasadorów i co dzisiaj przeczytałem i mnie kompletnie dobiło, pomysł jakiegoś "Stowarzyszenia Miast Polski" , żeby prezydentom, burmistrzom, wójtom którzy nie zostaną wybrani na trzecią kadencję, dawać odprawy w wysokości rocznych dochodów i/lub stałą, miesięczną kwotę (wysokości nie podali) do osiągnięcia wieku emerytalnego.
To ja już wolę stadiony...
Manolito
Autostrady to projekty wieloletnie, które są szybciej lub wolniej realizowane przez kilka już ekip rządzących. Szybszy transport to spore oszczędności i dla gospodarki i dla środowiska.
smalczyk [ Senator ]
elf ---> co do tych pensji ambasadorowych co to od dwóch dni poruszasz :) - dziś wyczytałem, ze de facto nakłady na ten cel nie będa czyms nowym bo do tej pory funkcjonowała instytucja dodatku do pensji ambasadorów, własnie na ten cel
smuggler [ Advocatus diaboli ]
el f
a nie było czasem tak, że Attyla pisał poważny post, wkładał w niego kawał pracy, wiedzy i serca a jako odpowiedź dostawał jedno pseudodowcipne zdanie obnażające jedynie kompletne niezrozumienie tego, o czym był post Attyli? Ty byś się wtedy nie wkurzył?
Na pewno nie jest bez winy ale i nie był jedynym winnym brutalizacji dyskusji.
Wiesz, w tematach politycznych 30 kb tekstu Attyli dalo sie zwykle sprowadzic do "jestes esbecko-lewacko-michnikowskim smieciem, smieciu, nie mylisz logicznie poniewaz nie wyznajesz wiary katolickiej, z ktorej ja uznaje wszystkie dogmaty, no moze poza tymi, ktore mi nie pasuja, ale jakby papiez poprosil to moze bym uznal, choc watpie".
W tematach gdzie nie dostawal napadow Woli Bozej dawalo sie z nim pogadac. Co do mnie to naprawde mogl mi w odpowiedzi wstawic to, co napisalem wyzej, przynajmniej nie marnowalbym kwadransa na analize jego skomplikowanych zdan zlozonych wielokrotnie, z ktorych i tak to wynikalo :).
Belert [ Legend ]
zeby czytac Attylle to trzeba bylo miec sporo cierpliwosci bo jego wypociny byly baaaardzo sążniste , jadnak gdy ktos przeczytal i go skontrowal to biedak tracil nerwy i na dodatek grozil ze wpadnie do domu i gebe obije :))
smuggler [ Advocatus diaboli ]
A gdy sie znalazlo nielogicznosc/niespojnosc w jego wywodach, to okazywalo sie, ze sie stosuje szantaz moralny, na co on nie moze sie zgodzic, wiec zrywa konwersacje (plus pare obleg na koniec :P). :)
el f [ RONIN-SARMATA ]
Smalczyk
nakłady na ten cel nie będa czyms nowym bo do tej pory funkcjonowała instytucja dodatku do pensji ambasadorów, własnie na ten cel
Gdyby to nie było nic nowego, to nikt by nic nie zmieniał. Prawda?
Jeżeli ambasador dostaje na małżonka np 1000 dodatku, to jeśli zatrudnić małżonka i dać mu pensję 1000 netto to o ile wzrośnie obciążenie pracodawcy czyli budżetu?
Do tego dochodzą wszystkie przywileje pracownicze związane z normalną umową o pracę które są dla pracodawcy (w naszym przypadku, budżetu) kosztem.
Wszystko byłoby super, ale ambasador to nie jest osoba z głodową pensją. Pobiera pensje taką jak ministrowie. Więc płacenie jego małżonkowi pensji za to że jest małżonkiem, w sytuacji kiedy wiele rodzin nie ma co do garnka włożyć, jest delikatnie mówiąc nie etyczne.
Dziś czytałem o rodzinie z piątką dzieci która "utrzymuje" się z jednej pensji - 1500 zł (podszczecińska, popegeerowska wieś) - moja prawicowość nie sięga tak daleko by tych ludzi olewać a płacić pani ambasadorowej...
Ale jeśli uważasz, że dodatek to to samo, to proponuję żeby zamiast dodatku na dziecko, rząd zatrudnił wszystkie dzieci na etacie dzieci i dał im pensje, choćby i minimalne... ;)
Smuggler
Moją metodą jest niedyskutowanie z ludźmi, którzy mnie obrażają lub nie potrafią wyrażać w cywilizowany sposób swoich poglądów. Zakładam swojego ignora i mam spokój.
smuggler [ Advocatus diaboli ]
el f [ gry online level: 95 - RONIN-SARMATA ]
Smalczyk
nakłady na ten cel nie będa czyms nowym bo do tej pory funkcjonowała instytucja dodatku do pensji ambasadorów, własnie na ten cel
Gdyby to nie było nic nowego, to nikt by nic nie zmieniał. Prawda?
Nie znam sprawy ale moze chodzi o jakies "prawne" wyprostowanie tego dodatku, bo zarl sie z jakimis ZuSowskimi przepisami? Ty z zalozenia zakladasz "musi byc kant/przekret/lewizna", ja zakladam dobra wole ludzi.
Ja tez tu ignoruje (moralnie) ze dwoch panow, ktorzy przegieli, bo niestety opcja "ignore" nie funkcjonuje na GOLu (co mam za duza wade forum). Obelgi Attyli traktowalem w sposob "to rytualne oplucie butow dla przeblagania zlych mocy" :) ot jako "etnograficzna" ciekawostke.
Dessloch [ Legend ]
od zawsze ambasadorowa dostawala pensje, za to ze jest. Tutaj raczej chodzilo o to, ze czesto sa to kobiety (tak wiem seksistowskie podejscie, ale wiekszosc ambasadorow to faceci), ktore by sie nie nadawaly na żadną funkcje i "pierwszej damie" nie wypada pracowac jako sprzataczka czy sekretarka..
wiec ma funkcje reprezentatywna..
nie wiem na czym polega zmiana, ale z tego co piszecie jedynie na zmiana przepisow i to samo nazwane bedzie inaczej..
el f [ RONIN-SARMATA ]
Ty z zalozenia zakladasz "musi byc kant/przekret/lewizna", ja zakladam dobra wole ludzi.
Ależ nie. Nie zakładam kantu/przekrętu/lewizny tylko uważam, że płacenie komuś bogatemu pensji za nic, w kraju w którym jest wysoki poziom biedy, jest nie moralne. I to jeszcze w czasie, kiedy trzeba podnosić podatki żeby ratować budżet.
Zwiększanie kosztów temu nie służy ani fizycznie ani propagandowo. Zwykły obywatel ma zaciskać pasa a politycznym tuzom się podnosi dochody z budżetu...
Dessloch
Problem w tym, że NIE dostawała...
smuggler [ Advocatus diaboli ]
MAZ dostawal dodatek na zone, teraz ZONA bedzie dostawac pensje. Z punktu widzeia kobiety - ma WLASNE dochody, co na pewno poprawia samopoczucie, co wiecej nalicza sie jej zus, wiec liczy emerytura itd. Zas w wypadku np. rozwodu przy poprzedniej zasadzie - guzik z tego miala.
No i czy sie komus podoba, czy nie - dyplomaci pelnia funkcje reprezentacyjna i na to sa odpowiednie fundusze. Nie wiem czy chcialbys naglowki w zagranicznych pismach "zona polskiego ambasadora dorabia jako baby-sitter lokalnego kierowcy, zeby miec wlasne dochody"? Dopiero bylby krzyk jaki oraz Polski "te peowskie matolki" pokazuja etc. etc.
Argumentacja typu "zwykli ludzie jedza chleb z margaryna, a ambasador urzadza rauty, gdzie serwuja homary i trufle" to juz czysty populizm, rodem z 1 strony Faktu.
el f [ RONIN-SARMATA ]
Smuggler
MAZ dostawal dodatek na zone, teraz ZONA bedzie dostawac pensje. Z punktu widzeia kobiety - ma WLASNE dochody, co na pewno poprawia samopoczucie, co wiecej nalicza sie jej zus, wiec liczy emerytura itd. Zas w wypadku np. rozwodu przy poprzedniej zasadzie - guzik z tego miala. - zgoda, tylko to wszystko z naszych podatków - czyli kolejny przykład zwiększania kosztów budżetowych dla podniesienia jakości życia swoich kosztem obywateli.
Nie wiem czy chcialbys naglowki w zagranicznych pismach "zona polskiego ambasadora dorabia jako baby-sitter lokalnego kierowcy, zeby miec wlasne dochody"? Dopiero bylby krzyk jaki oraz Polski "te peowskie matolki" pokazuja etc. etc. - przez dwadzieścia lat jakoś tych nagłówków nie widziałem a i nie słyszałem by tak drastycznie spadły dochody ambasadorów, by ich małżonki miały sobie dorabiać... nawet PO nie czepiało się "pisowskich matołków" z tego powodu... a swoją drogą, jakiż byłby jazgot gdyby to Fotyga chciała wprowadzić...
Zresztą pensja ambasadora jest na poziomie ministerialnej właśnie po to, by mógł się z rodziną utrzymać na reprezentacyjnym poziomie.
smalczyk [ Senator ]
elf ---> nie powiedzialem, że to to samo - powiedziałem, że dla budżetu nie będzie to duże dodatkowe obciążenie (jakies na pewno, ale ile to na chwilę obecną nie mam pojęcia).
Podobnym pomysłem jest np kwestia (zresztą moim zdaniem bardzo słuszna) opłacania zusu kobietom zajmującym sie gospodarstwem domowym.
Ja to widze jako pójście jedną ścieżkę w kierunku pewnego zabazpeiczenia choć w pewnym stopniu sytuacji kobiet, które z takich czy innych względów zrezygnowały z 'normalnej' pracy na rzecz zajmowania sie ogniskiem domowym.
Pomyślec by można, ze akurat konserwaqtysta powinien temu przyklasnąć ;))
smuggler [ Advocatus diaboli ]
Nadal sie nie rozumiemy do konca.
1. Dodatkowa kasa na zone i tak byla.
2. Z punktu widzenia tak malzenstwa jak i samej zony LEPIEJ jest gdy zona ma pensje (oddzielna) niz maz dodatek.
3. Jesli to tylko zamiana pierwszego na drugie to nie widze tu zadnego problemu.
Hellmaker [ Legend ]
"zona polskiego ambasadora dorabia jako baby-sitter lokalnego kierowcy, zeby miec wlasne dochody" - to akurat nie byłoby możliwe, jako, że przepisy jasno mówią, że współmałżonkowie ambasadorów nie mogą być zatrudnieni poza ambasadą w kraju w którym małżonek aktualnie przebywa na placówce dyplomatycznej :) Zgodnie z przepisami może pracować tylko i wyłącznie dla tejże ambasady/konsulatu.
sparrhawk [ Mówca Umarłych ]
zgoda, tylko to wszystko z naszych podatków - czyli kolejny przykład zwiększania kosztów budżetowych dla podniesienia jakości życia swoich kosztem obywateli.
Szczerze mówiąc, to biorąc pod uwagę liczbę polskich ambasadorów na świecie oraz wagę roboty, którą wykonują to ja bym im jeszcze dopłacił.
smuggler [ Advocatus diaboli ]
Hellmaker - no mowie przykladowo, bo mogla przeciez zatrudnic sie na czarno :). Chodzilo o sama idee - zona tez pelni funkcje reprezentacyjna, to niech ma na to swoja kase.
Lutz [ Legend ]
szczerze mowiac, aby nie tworzyc niebezpiecznych wyjatkow, nalezaloby podjac uchwale aby niepracujace zony polakow mialy prawa do podobnych swiadczen.
smuggler [ Advocatus diaboli ]
Lutz - post [325] ostatnie zdanie.
A jak ma byc rownosc, to zagwarantujmy tez wszystkim dotacje z budzetu (jak partie) doplaty z UE (jak rolnicy), urlopy macierzynskie dla kazdego pelnoletniego obywatela RP przynajmniej raz w zyciu. Diety bez podatkow jak poslowie, emeryture po 15 latach pracy (jak sluzbom mundurowym) i cycki (jak kobiety maja...) oraz fiuty (bo skoro my mozemy miec cycki).
I dopiero bedzie sprawiedliwosc.
Aha - i wszyscy zarabiaja tyle samo, co ambasadorzy.
Lutz [ Legend ]
ja proponowalbym jeszcze w twoim jednym konkretnym przypadku mozg, moge ci go nawet dosponsorowac :D
problem polega na tym ze te panie maja mozliwosc podjecia pracy, kwestia nazewnictwa w tym przypadku jest dosc istotna, wlasnie dodatek rodzinny do pensji ambasadorskiej jest moim zdaniem bardziej odpowiedni, niz pensja "za nic", gdyz te panie robia dokladnie to samo co niepracujace zony pracujacych mezow.
sparrhawk [ Mówca Umarłych ]
Nie, nie robią tego samego co "zwykłe" żony. Dobrą analogią są żony prezydentów - ambasadorowe to to samo tylko w skali jednego (czasem kilku) krajów.
smuggler [ Advocatus diaboli ]
Lutz - zawsze podziwialem ludzi, ktorzy sami niewiele majac, bezinteresownie dziela sie tym z bliznimi. Az mi sie przypomina ta scena z Hot Shots, w ktorej glowny bohater oddaje wdowie po kumplu swoje wszystkie oszczednosci...
Tak i ja doceniam twoje poswiecenie, bo przeciez z wypowiedzi widac, ze komorek szarych u ciebie za wiele to nie ma. :)
Te panie maja mozliwosc podjecia pracy - gdzie? Powiedzmy, ze pani jest nauczycielka nauczania poczatkowego, albo powiedzmy biologiem molekularnym - w ambasadzie w Paragwaju. No ale zawsze przeciez moze zamiatac albo myc okna?
No i to jest dopiero temat zastepczy :) - problem dotyczy powiedzmy z 50 kobiet w calym kraju, a tu Wielka Afera, zadluzenie Polski wzrosnie o 10 miliardow na rok. Podejrzewam, ze kwota rowna ich ROCZNEJ pensji idzie na jeden w miare skromny raut w tejze ambasadzie. Na pocieszenie - na stanowiskach ambasadorow jest jeszcze calkiem spora ilosc ludzi wyslanych tam przez Fotyge (jak sie jej chcialo...) wiec nie tylko wredne PO-wce na tym skorzystaja...
I jak mowil wuzej sparrowhawk - nie robia TEGO SAMEGO co niepracujace zony zwyklych Polakow. Chca czy nie chca - reprezentuja Polske. Przypomne, ze jak za rzadow PiS wyszlo, iz jakas delegacja rzadowa wraz z liczna swita zatrzymala sie w b. drogim zagranicznym hotelu, co kosztowalo kupe kasy, to naciskany przez wredne media polityk, ktoremu zarzucano, ze przesadzili troche, odwarknal cos w klimacie "a co, mielismy dziadowac? Reprezentowalismy Polske". Co pomijajac fakt, ze juz np. kierowcy czy asystenci mogli mieszkac ciut skromniej, mialo sens. Tu nie wolno szukac dziadowskich oszczednosci.
Hellmaker [ Legend ]
Lutz ---> Właśnie, gdzie? Post 329.
Może się zatrudnić TYLKO w placówce w której jest jej mąż. Tylko. A tam nawet etaty sprzątaczek są obsadzone na 100 lat naprzód.
Chyba, że mąż na placówce, a żona w Polsce.
sparrhawk [ Mówca Umarłych ]
Te panie maja mozliwosc podjecia pracy - gdzie? Powiedzmy, ze pani jest nauczycielka nauczania poczatkowego, albo powiedzmy biologiem molekularnym - w ambasadzie w Paragwaju. No ale zawsze przeciez moze zamiatac albo myc okna?
Smuggler, genialny przykład. :) Czytałem niedawno wywiad z żoną byłego ambasadora USA na Ukrainie. Jest właśnie biologiem molekularnym. Stany nie mają takich ograniczeń jak u nas i ona początkowo pracowała na miejscowym uniwersytecie. Po jakimś czasie okazało się, że fizycznie nie jest w stanie łączyć pracy zarobkowej z obowiązkami żony ambasadora i z kariery zawodowej musiała zrezygnować.
Lutz [ Legend ]
sparrhawk, no wlasnie, jak to wyglada z pensjami zon prezydentow?
smuggler [ Advocatus diaboli ]
Prezydent zwykle urzeduje na terenie kraju, ktoremu prezydenci... Ergo: zona moze sama wybrac czy chce kontynuowac kariere zawodowa, czy byc "przy mezu". W realu zwykle pelni role Pierwszej Damy, zajmujac sie dzialanoscia spoleczna etc. Choc nigdy sie nie zastanawialem czy robi to spolecznie, czy prezydent dostaje jakas kase na to,,,? Pewnie zaklada jakas fundacje Swego Imienia i z tego zyje? HGW. To w koncu JEDNA kobieta (a bylo blisko, ze JEDEN kot :P).
el f [ RONIN-SARMATA ]
Smalczyk
"że dla budżetu nie będzie to duże dodatkowe obciążenie" - ależ oczywiście że nie. Jak by mi budżet wypłacał 120 tysięcy rocznie za nic, to tez by tego nawet nie odczuł a jakoś nie wypłaca...
Nie chodzi mi o same kwoty tylko po pierwsze, o czas wprowadzenia tej zmiany - dwa lata temu, pewnie nie wzbudziłaby tylu kontrowersji bo jeszcze niby byliśmy "zieloną wyspą"... ale wprowadzenie uposażeń w chwili kiedy się podnosi podatki i narzeka na dziurę budżetową, to trochę nie tego... a po drugie, o sposób - ot, pan minister mówi, że z dnia na dzień pewna grupa swojaków będzie miała dużo lepiej niż miała...
"Ja to widze jako pójście jedną ścieżkę w kierunku pewnego zabazpeiczenia choć w pewnym stopniu sytuacji kobiet, które z takich czy innych względów zrezygnowały z 'normalnej' pracy na rzecz zajmowania sie ogniskiem domowym.
Pomyślec by można, ze akurat konserwaqtysta powinien temu przyklasnąć ;))" - ależ jestem za, gdzieś pisałem coś przeciw temu? Poszedłbym nawet dalej ale to już temat na inny wątek.
Ale gdyby ktoś zaproponował, że to się należy tylko np żonom komendantów straży pożarnej, to już bym protestował.
Smuggler
"Nadal sie nie rozumiemy do konca.
1. Dodatkowa kasa na zone i tak byla. " - w znanej wysokości i przewidziana w budżecie.
"2. Z punktu widzenia tak malzenstwa jak i samej zony LEPIEJ jest gdy zona ma pensje (oddzielna) niz maz dodatek. " - zgoda, w każdej rodzinie, nie tylko ambasadorskiej.
"3. Jesli to tylko zamiana pierwszego na drugie to nie widze tu zadnego problemu." - czytałeś gdzieś że to tylko zamiana? Wiesz jakie będą te pensje a jaki jest dodatek?
Bo jestem w stanie się z Tobą założyć o dobrego łyskacza, że pensja ambasadorowej będzie dużo wyższa niż dotychczasowy dodatek rodzinny ambasadora.
I powtórzę co napisałem Smalczykowi - zdaję sobie sprawę, że budżet tego praktycznie nie odczuje ale sposób i czas wprowadzenia plus mętne tłumaczenia sprawiają bardzo złe wrażenie że rząd dogadza sobie zaciskając jedynie pasa społeczeństwu.
Nie sądzisz, że przykład powinien iść z góry?
Sparrhawk
"Szczerze mówiąc, to biorąc pod uwagę liczbę polskich ambasadorów na świecie oraz wagę roboty, którą wykonują to ja bym im jeszcze dopłacił." - to może rozwiniesz Sparrhawku ten temat, cóż takiego wielkiej wagi w ostatnim czasie zrobili ci nasi dyplomaci że chciałbyś im dopłacać?
Dodam, że źle nie mają...
Lutz
"szczerze mowiac, aby nie tworzyc niebezpiecznych wyjatkow, nalezaloby podjac uchwale aby niepracujace zony polakow mialy prawa do podobnych swiadczen." - :)
Smuggler
"Te panie maja mozliwosc podjecia pracy - gdzie? Powiedzmy, ze pani jest nauczycielka nauczania poczatkowego, albo powiedzmy biologiem molekularnym - w ambasadzie w Paragwaju. No ale zawsze przeciez moze zamiatac albo myc okna?" - tylko że przed takimi dylematami staje wiele polskich polskich rodzin. Mąż może dostać lepszą pracę/kontrakt/polecenie i musi zmienić miejsce dotychczasowego zamieszka ale wiąże się to z utratą pracy przez żonę lub rozłąką. I jakoś nikt nie wpada na pomysł by rząd wypłacał tym paniom pensje za to że jadą z mężem i rezygnują z własnej pracy...
"problem dotyczy powiedzmy z 50 kobiet w calym kraju, a tu Wielka Afera" - ostatnio czytałem o kobiecie, która ma takie dziwne raczydło, ze może ją uratować jedynie konretna terapia lekiem, który nie jest refundowany. Dla bużetu to pikuś ale na ratowanie jej życia tych pieniędzy nie ma a na pensje dla tych pań są. I chyba mamy więcej ambasadorów niż 50...
Ale powtórzę - chodzi o zasadę - miało się żyć lepiej wszystkim a polepsza się życie niektórym i to z kręgów rządzących.
"Co pomijajac fakt, ze juz np. kierowcy czy asystenci mogli mieszkac ciut skromniej, mialo sens. Tu nie wolno szukac dziadowskich oszczednosci." - domyślam się, ze broniłes wtedy jak lew owych pisowców? :P
I na koniec - takie posunięcia można robić, jak kraj się rozwija, budżet jest pełny środków a ludziom obniża się podatki a nie w czasie kryzysu...

lordpilot [ Generaďż˝ ]
Już wiadomo dlaczego obie posłanki wyleciały - od jakiegoś czasu knuły przeciw prezesowi :)
"Udany kongres poznański PiS (w marcu 2010 roku - red.) doprowadził do natychmiastowego ataku na naszą formację. Dziś wiem, że nie był on nieodpowiedzialną inicjatywą jednego człowieka (Pawła Poncyljusza), ale przedsięwzięciem paru osób niezadowolonych ze spokojnego, merytorycznego przebiegu kongresu i jednoznacznych wyborów personalnych. Atak mający wewnętrzne wsparcie trwał do 10 kwietnia" - oskarża Kaczyński w liście, na który powołuje się serwis rp.pl.
Całość tutaj:
Podobny los wkrótce spotka Pawła Poncyliusza - po odstawieniu leków paranoja prezesa się powiększa :) Pozostaje jednak odetchnąć z ulgą - na szczęscie człowiek żyjący w alternatywnej rzeczywistości, w ktorej wszyscy przeciwko niemu spiskują nie został prezydentem. To by dopiero były jaja. Teraz można się z tego co najwyżej pośmiać, ale niewiele brakowało, a byłby to śmiech przez łzy ;-)
smuggler [ Advocatus diaboli ]
El f
Smuggler
"Nadal sie nie rozumiemy do konca.
1. Dodatkowa kasa na zone i tak byla. " - w znanej wysokości i przewidziana w budżecie.
<<<A teraz ma byc inna kwota? Bo tego nie wiem.
"2. Z punktu widzenia tak malzenstwa jak i samej zony LEPIEJ jest gdy zona ma pensje (oddzielna) niz maz dodatek. " - zgoda, w każdej rodzinie, nie tylko ambasadorskiej.
>>>No.
"3. Jesli to tylko zamiana pierwszego na drugie to nie widze tu zadnego problemu." - czytałeś gdzieś że to tylko zamiana? Wiesz jakie będą te pensje a jaki jest dodatek? Bo jestem w stanie się z Tobą założyć o dobrego łyskacza, że pensja ambasadorowej będzie dużo wyższa niż dotychczasowy dodatek rodzinny ambasadora.
>>>Jest to prawdopodobne, nie przecze. Ale pewnosci nie mamy, wiec poki nie wiadomo - to nie ma o co kruszyc kopii.
I powtórzę co napisałem Smalczykowi - zdaję sobie sprawę, że budżet tego praktycznie nie odczuje ale sposób i czas wprowadzenia plus mętne tłumaczenia sprawiają bardzo złe wrażenie że rząd dogadza sobie zaciskając jedynie pasa społeczeństwu.
Nie sądzisz, że przykład powinien iść z góry?
>>>W czasach kryzysu w XVII wieku dwor hiszpanski dal przyklad oszczednosci- przestal nosick krezy do strojow. (A ze kazdy ze strojow kosztowal mniej wiecej 5-letni dochod majetnego kupca, to co tam...). Jestem zwolennikiem REALNYCH oszczednosci rzadowych - jakies ciecia etatow, zmniejszenie puli samochodow sluzbowych etc. Natomiast nie lubie dzialan pozornych w stylu "od dzisiaj bede wchodzil do biura po schodach, zeby nie zuzywac windy i energii elektycznej".
"Te panie maja mozliwosc podjecia pracy - gdzie? Powiedzmy, ze pani jest nauczycielka nauczania poczatkowego, albo powiedzmy biologiem molekularnym - w ambasadzie w Paragwaju. No ale zawsze przeciez moze zamiatac albo myc okna?" - tylko że przed takimi dylematami staje wiele polskich polskich rodzin.
>>>JEZUUUUUU! Nie bawmy sie w falszywy egalitaryzm - dyplomaci to nie sa "zwykli" ludzie tylko pelnia funkcje reprezentacyjne, ergo - wydaja "nasza" kase po to, zeby robic wrazenie. Pogodz sie z tym, bo tak robia wszyscy i dlatego wlasnie gosc bedzie serwowal na przyjeciu trufle, homary i 16-letnia whisky single malt, a nie paluszki slone i siwuche z czerwona kartka.
I podobne trufle bedzie serwowala ambasada Somalii, choc za kazda trufle jeden Somalijczyk przezlyby dostatnio (jak na Somalie) 5 lat.
Mąż może dostać lepszą pracę/kontrakt/polecenie i musi zmienić miejsce dotychczasowego zamieszka ale wiąże się to z utratą pracy przez żonę lub rozłąką. I jakoś nikt nie wpada na pomysł by rząd wypłacał tym paniom pensje za to że jadą z mężem i rezygnują z własnej pracy...
>>> Jakbym czytal Fakt. No litosci... Juz ci pisalem wyzej - dyplomaci to nie sa tacy szarzy, zwykli ludzie i tyle.
"problem dotyczy powiedzmy z 50 kobiet w calym kraju, a tu Wielka Afera" - ostatnio czytałem o kobiecie, która ma takie dziwne raczydło, ze może ją uratować jedynie konretna terapia lekiem, który nie jest refundowany. Dla bużetu to pikuś ale na ratowanie jej życia tych pieniędzy nie ma a na pensje dla tych pań są. I chyba mamy więcej ambasadorów niż 50...
>>> Kolejna "faktowa" historia. Niestety, za koszt jednego rautu dyplomatycznego zapewne daloby sie uratowac ze dwoje dzieci chorych na bialaczke, ale jakos wszyscy te rauty urzadzaja.
Ale powtórzę - chodzi o zasadę - miało się żyć lepiej wszystkim a polepsza się życie niektórym i to z kręgów rządzących.
>>> Oslabiasz mnie. A dlaczego Marta Kaczynska dostala 3 mln. odszkodowania za smierc rodzicow, dlaczego prezydentowa byla ubezpieczona na koszt panstwa i to tak wysoko, choc nie pelnila ZADNEJ urzedowej funkcji, dlaczego wszystkie rodziny ofiar katastrofy smolenskiej dostaly odszkodowania i renty niewyobrazalne dla rodzin "zwyklych" zmarlych etc. etc. etc. Jak widzisz takich pytan mozna stawiac miliony i udowadniac, ze nie wszystkim sie zyje lepiej. Tylko czy to ma w tym momencie sens? Zawsze mozesz powiedziec "pani emerytka Wiesia nie ma na lekarstwa, a ty Smuggler zresz te sushi regularnie". Mi sie tam polepszylo, choc nie jestem z kregu rzadzacych i co? Mam oddac 3/4 mej pensji tym, co maja gorzej? Tez niedojadac, zeby pani Wiesia poczula sie lepiej?
"Co pomijajac fakt, ze juz np. kierowcy czy asystenci mogli mieszkac ciut skromniej, mialo sens. Tu nie wolno szukac dziadowskich oszczednosci." - domyślam się, ze broniłes wtedy jak lew owych pisowców? :P
>>>Nie, ale tez sie o to nie dopierd...lem. :)
I na koniec - takie posunięcia można robić, jak kraj się rozwija, budżet jest pełny środków a ludziom obniża się podatki a nie w czasie kryzysu...
>>>No to od dzisiaj ustalmy, ze dyplomaci maja podrozowac autostopem albo co najwyzej autobusami. Prezydentowi wolno raz w tygodniu jechac rowerem. Rauty mozna robic pod chmurka, a dyplomaci z krajow osciennych powinni robic zrzute na zarlko, bo te flaszke czystej to jakos odzalujemy. A oszczedzone pieniadze oddajmy Caritasowi, juz on najlepiej wie jak pomoc biednym. Wypadnie z 3 gr na kazdego biednego, ale niech maja, niech zyja lepiej.
###########
Lordpilot - juz mowilem, ze rewolucja pozera wlasne dzieci. Najpierw sie tepi wrogow zewnetrznych, potem wewnetrznych, a na koncu zaczyna sie szukac agentow we wlasnych szeregach. Bo przeciez musza byc, skoro nie idzie tak, jak obiecano. KTOS musi sypac piasek w tryby, bo przeciez slowa Szefa rzecz swieta i niepodwazalna. Kazdy chocby cien watpliwosci bedzie dowodem zdrady. Pozdrowienia od Robespierre'a. :)
Naprawde jestem tylko ciekaw kiedy poleca glowy Najwierniejszych z Wiernych - Brudzinskich, Gizynskich, Kep i Kurskich. Albo kiedy oni zewra szeregi zeby uprzedzic atak i sami posla w polityczny niebyt Ziobre czy Kaczora.
Ojjjj, bedzie sie dzialo.
Glowoopad przewiduje mniej wiecej po 2 tygodniach od wyborow samorzadowych.
#############
A wracaja do tzw. "adremu". Bo nam panowie z PiS sprytnie"zwekslowali" temat na boczny tor (temat zastepczy!!!) :)
Oto fajny cytat
- Trudno poważnie komentować niepoważne oskarżenia - w ten sposób Joanna Kluzik-Rostkowska odniosła się do wtorkowego listu Jarosława Kaczyńskiego do działaczy PiS. W liście tym prezes partii tłumaczy powody wykluczenia z PiS Kluzik-Rostkowskiej i Elżbiety Jakubiak. - W życiu nie zamieniłam słowa z Jarosławem Kaczyńskim na temat bycia szefem zespołu ds. katastrofy. Taka rozmowa nie miała miejsca - oświadczyła.
Obstawiamy - kto sie minal z prawda? :)
sparrhawk [ Mówca Umarłych ]
"Szczerze mówiąc, to biorąc pod uwagę liczbę polskich ambasadorów na świecie oraz wagę roboty, którą wykonują to ja bym im jeszcze dopłacił." - to może rozwiniesz Sparrhawku ten temat, cóż takiego wielkiej wagi w ostatnim czasie zrobili ci nasi dyplomaci że chciałbyś im dopłacać?
Dodam, że źle nie mają...
Chciałem przede wszystkim zaakcentować to, że jest ich w skali wydatków kraju niewielu, a polityka zagraniczna to dla mnie jedno z najważniejszych zadań państwa. Którego ambasadorzy obok prezydenta i ministra spraw zagranicznych są głównymi wykonawcami. Stąd nie żałowałbym im żadnej złotówki.
Ale Twoje pytanie mnie zabiło, przyznam. Może po prostu wyobraź sobie jakby wyglądała nasza sytuacja jako kraju i poszczególnych obywateli poza granicami, gdybyśmy nie mieli ambasad?
Lutz, prezydentowa nie dostaje nic w trakcie urzędowania jej męża co jest moim skromnym zdaniem jednym z głupszych rozwiązań w naszym prawie.
el f [ RONIN-SARMATA ]
Smuggler
"A teraz ma byc inna kwota? Bo tego nie wiem." - założysz się? :P
"Jest to prawdopodobne, nie przecze. Ale pewnosci nie mamy, wiec poki nie wiadomo - to nie ma o co kruszyc kopii." - a jak myślisz, powiedzą nam?
"W czasach kryzysu w XVII wieku dwor hiszpanski dal przyklad oszczednosci- przestal nosick krezy do strojow. " - i o ile pamiętam, kryzys się pogłębiał a rola Hiszpanii malała coraz bardziej... rząd nic nie robił, nie brał się za reformy...
"dyplomaci to nie sa "zwykli" ludzie tylko pelnia funkcje reprezentacyjne" - i za to dostają wcale nie małą kasę oprócz kasy która dostają na to. Chyba nie sądzisz, że te rauty ambasador organizuje za swoją pensję? Ma na to osobne fundusze. Pensja dla żony to tylko zwiększenie prywatnego dochodu rodziny.
"dyplomaci to nie sa tacy szarzy, zwykli ludzie i tyle." - jest coś o tym w Konstytucji? :P
No nie są Smugglerze, nie są i za to dostają pensję wielokrotnie wyższą niż szarzy, zwykli ludzie. Nie widzę więc powodu by dostawali jeszcze kolejną krotność nie dając w zamian nic więcej niż dotychczas.
"Niestety, za koszt jednego rautu dyplomatycznego zapewne daloby sie uratowac ze dwoje dzieci chorych na bialaczke, ale jakos wszyscy te rauty urzadzaja." - i nie uważasz że to nieco chore?
Wiem że tego nie zmienimy, ale ja bym chociaż chciał a Ty?
" A dlaczego Marta Kaczynska dostala 3 mln. odszkodowania za smierc rodzicow, " - dostała 3 mln z budżetu? Naprawdę?
"dlaczego prezydentowa byla ubezpieczona na koszt panstwa i to tak wysoko, choc nie pelnila ZADNEJ urzedowej funkcji, " - a była? Jeśli tak, to nie mam pojęcia, może jest jakiś przepis, ustawa czy rozporządzenie, które to reguluje?
" Jak widzisz takich pytan mozna stawiac miliony i udowadniac, ze nie wszystkim sie zyje lepiej." - no własnie, o Kaczyńskich było można a o decyzje rządu Tuska to już ma być tabu?
"Mi sie tam polepszylo, choc nie jestem z kregu rzadzacych i co?" - o ile wiem, nie bierzesz pieniędzy z budżetu tylko go zasilasz podatkami. To nieco inna sytuacja...
"Mam oddac 3/4 mej pensji tym, co maja gorzej?" - to już kwestia Twojego sumienia, ja trochę oddaję...
"Obstawiamy - kto sie minal z prawda? :)" - do mnie miałeś pretensję o polecanie Palikota a teraz Kluzikowa jest Twoim guru? :P
Jakoś jak prowadziła kampanię Kaczyńskiego to jej nie ufałeś, jak jedzie po Kaczyńskim to już jest godna zaufania? ;)
Sparrhawk
"Może po prostu wyobraź sobie jakby wyglądała nasza sytuacja jako kraju i poszczególnych obywateli poza granicami, gdybyśmy nie mieli ambasad?" - no, co roku jeżdżę sobie za granicę na wakacje i... doskonale sobie wyobrażam siebie bez ambasad. Ani razu jeszcze nie odczułem że są... dodam, że za każdym razem, prócz standardowej kartki/karty z NFOZ ubezpieczam się dodatkowo.
Wiem że dyplomacja jest potrzebna ale naprawdę nie widzę co aż takiego straszliwie ciężkiego jest w tej pracy ambasadora, że aż chciałbyś podnosić im pensje. Wcale zresztą nie takie małe...
sparrhawk [ Mówca Umarłych ]
Nie no, masz rację. Skoro Ty nie odczułbyś braku, to faktycznie są niepotrzebne. Cofam pytanie.
el f [ RONIN-SARMATA ]
Sparrhawk
Nie ma sprawy, jak widzę Ty tez właściwie nie wiesz skoro nie potrafisz napisać :)
Smalczyk
Na moment wrócę do wycofania się części "prawej strony" z GOLa - otóż też podążę w ich ślady. Forum przestało być miejscem swobodnej wymiany myśli a stało się miejscem, gdzie można atakować tylko jedną stronę.
O pośle PiS można napisać wątek że jest "the chicken" a o panu z PO już nie, bo wątek zostaje skasowany.
Szkoda, bo z Tobą, Smugglerem, Sparrhawkiem i z jeszcze paroma innymi osobami z opcji przeciwnej miło było się pospierać i podroczyć.
Miałeś rację Smugglerze, że "to se ne vrati"...
sparrhawk [ Mówca Umarłych ]
Mhm. Tak jak nie widzę sensu istnienia publicznej służby zdrowia, bo sam z niej nie korzystam. I nie wiem, czemu w ogóle mam płacić tym lekarzom, w dodatku darmozjady wciąż chcą podwyżek.
Cenię Cię bardzo jako rozmówcę, mimo że czasem mam ochotę się mocno pokłócić, więc proszę - nie każmy sobie tłumaczyć rzeczy raczej oczywistych. Bez ambasad nie ma żadnych formalnych (a co gorsza tych właściwie ważniejszych, nieformalnych) kontaktów międzynarodowych na szczeblu roboczym i decyzyjnym (prezydent sam sobie wizyty nie przygotuje). Nie ma żadnej możliwości wpływania na decyzje polityczne czy gospodarcze zapadające w innych krajach, o szerszym kształtowaniu polityki regionalnej nie wspominając. Każdy drobny problem we wzajemnych relacjach przeradza się w niemal konflikt bo nie ma nikog sprawnego, kto móglby go załagodzić. I odwrotnie - problemów, które strona goszcząca chciałaby zbagatelizować, nie ma komu podkreślić czy ewentualnie nagłośnić. A w sytuacjach kryzysowych nie ma instytucji szybkiej reakcji - bez Bahra Rosjanie w pierwszych dniach od 10 kwietnia wleźliby nam na głowę.
Wydawało mi się, że się świetnie orientujesz w tych sprawach, może tylko się ze mną przekomarzasz, w każdym razie polecam różne biografie dyplomatów. A szczególnie pamiętniki - nawet jeśli któryś nie potrafił pisać to mnóstwa dyplomatycznej kuchni można się z takich książek dowiedzieć.
E tam, Elf, nie przesadzaj. Jak sobie pójdziesz, to jeszcze uwierzę, że zawsze mam rację. Zresztą, to nie takie złe - gorzej, że w Martinie Cię będzie bardzo brakowało.
Hellmaker [ Legend ]
el f ---> Co do wysokosci pensji dla małżonka.
Tu:
Wydłubię tylko konkretne cytaty :)
"Rzecznik MSZ Marcin Bosacki powiedział, że w polskiej dyplomacji szefowie placówek otrzymują dodatki na małżonkę lub małżonka w wysokości 22% wynagrodzenia ambasadora. Jak dodał, MSZ zdecydował, że od 1 lipca małżonkowie szefów placówek dostali możliwość ubiegania się o zatrudnienie na pół etatu w ambasadach jako referenci ds. organizacyjno-protokolarnych. "
"Podkreśliła, że koszt wynagrodzenia za pół etatu dla żon i mężów ambasadorów wynosi tyle co dodatek, który wcześniej otrzymywali szefowie placówek na swoich małżonków.
- Można zrezygnować z tego dodatku i w ramach tego, dokładnie za taką kwotę można być zatrudnionym na pół etatu. To nie oznacza żadnych konsekwencji dla budżetu MSZ czy podatnika. To jest zamiennie - podkreśliła żona ambasadora RP w Berlinie. "
Zmianą jest w sumie tylko to, że dzięki temu współmałżonek ma możliwość "zapracowania" sobie na przywileje emerytalno-rentowe.
Bramkarz [ brak abonamentu ]
Widzę, że sympatycy PiSu na serio wzieli sobie do serca walkę z kontrrewolucją i sabotażem:
el f [ RONIN-SARMATA ]
Sparrhawk
W Martinie, Obcym i w Kantynie Oficerskiej będę - nie będę tylko pisał w dziale "polityka i religia".
smuggler [ Advocatus diaboli ]
el f [ gry online level: 95 - RONIN-SARMATA ]
"A teraz ma byc inna kwota? Bo tego nie wiem." - założysz się? :P
>>>Przegralbys. :) Patrz post Hellmakera ciut wyzej.
"Jest to prawdopodobne, nie przecze. Ale pewnosci nie mamy, wiec poki nie wiadomo - to nie ma o co kruszyc kopii."
- a jak myślisz, powiedzą nam?
>>>Juz powiedzieli. :)
"W czasach kryzysu w XVII wieku dwor hiszpanski dal przyklad oszczednosci- przestal nosick krezy do strojow. "
- i o ile pamiętam, kryzys się pogłębiał a rola Hiszpanii malała coraz bardziej... rząd nic nie robił, nie brał się za reformy...
>>>I nie bylo tam PiSu... i tak upadlo hiszpanskie imperium :D Chociaz... przeca byli jezuici...? No dziwne.
"dyplomaci to nie sa "zwykli" ludzie tylko pelnia funkcje reprezentacyjne" - i za to dostają wcale nie małą kasę oprócz kasy która dostają na to. Chyba nie sądzisz, że te rauty ambasador organizuje za swoją pensję? Ma na to osobne fundusze. Pensja dla żony to tylko zwiększenie prywatnego dochodu rodziny.
>>>Oczywiscie, ze na rauty maja osobne fundusze. I na ciuchy. I na to, zeby zona wygladala reprezentacyjnie tez. I na mnostwo innych rzeczy tez. Taki fajny zawod to jest...
"dyplomaci to nie sa tacy szarzy, zwykli ludzie i tyle." - jest coś o tym w Konstytucji? :P
>>> A jest cos w konstytucji, ze general jest wazniejszy od kaprala? Nie? No to czemu tak jest?
No nie są Smugglerze, nie są i za to dostają pensję wielokrotnie wyższą niż szarzy, zwykli ludzie. Nie widzę więc powodu by dostawali jeszcze kolejną krotność nie dając w zamian nic więcej niż dotychczas.
>>>Problem w tym, ze dostana DOKLADNIE tyle samo, tylko w innej formie. O co ta wojna?
"Niestety, za koszt jednego rautu dyplomatycznego zapewne daloby sie uratowac ze dwoje dzieci chorych na bialaczke, ale jakos wszyscy te rauty urzadzaja." - i nie uważasz że to nieco chore?
>>>Nie. Bo inaczej trzeba by wszystkich cofnac do Edenu, zeby chodzili nadzy i rowni. :) Takie ejst zycie, ze nigdy wszyscy nie beda szczesliwi, zdrowi i najedzeni, niestety. Z koniem sie kopac nie bede.
Wiem że tego nie zmienimy, ale ja bym chociaż chciał a Ty?
>>>Ja staram sie miec realne marzenia. :)
" A dlaczego Marta Kaczynska dostala 3 mln. odszkodowania za smierc rodzicow, " - dostała 3 mln z budżetu? Naprawdę?
>>>Zle sformulowane pytanie zatem: dlaczego prezydetna ubezpieczaja na koszt panstwa, to jeszcze moge zrozumiec, choc kwota ubezpieczenia jest dyskusyjna (choc teoretycznie przeciez zarabia tyle, ze go byloby stac na dobra polise, nie?). Dlaczego jednak dokladnie te same przywileje przysluguja jego zonie, nie pelniajacej zadnej OFICJALNEJ funkcji panstwowej?
"dlaczego prezydentowa byla ubezpieczona na koszt panstwa i to tak wysoko, choc nie pelnila ZADNEJ urzedowej funkcji, " - a była? Jeśli tak, to nie mam pojęcia, może jest jakiś przepis, ustawa czy rozporządzenie, które to reguluje?
>>> No widzisz, tu nie chcesz podjac dyskusji, a w tamtej sprawie podejmujesz, choc tez nie wiesz czy jest jakis przepis/ustawa ktora to reguluje. Rowni i rowniejsi?
" Jak widzisz takich pytan mozna stawiac miliony i udowadniac, ze nie wszystkim sie zyje lepiej." - no własnie, o Kaczyńskich było można a o decyzje rządu Tuska to już ma być tabu?
>>>A kto zabrania ci o tym mowic?
"Mi sie tam polepszylo, choc nie jestem z kregu rzadzacych i co?" - o ile wiem, nie bierzesz pieniędzy z budżetu tylko go zasilasz podatkami. To nieco inna sytuacja...
>>>No ale nierownosc spoleczna jest faktem. Nauczycielom tez sie polepsza ponoc, choc teoretycznie nie wytwarzaja zadnego dochodu, why?
"Mam oddac 3/4 mej pensji tym, co maja gorzej?" - to już kwestia Twojego sumienia, ja trochę oddaję...
>>>Ja tez ale dobrowolnie, a nie wskutek jakiegos dekretu czy nakazu.
"Obstawiamy - kto sie minal z prawda? :)" - do mnie miałeś pretensję o polecanie Palikota a teraz Kluzikowa jest Twoim guru? :P
>>>Nie jest, zdecydowanie nie jest, co juz pisalem, gdyz mam ja za cyniczna, wredna babe, ktora zostala za przeproszeniem wydymana przez jeszcze cyniczniejszego bossa. Po prostu zastanawiam sie ktore z tych dwoch godnych siebie person teraz akurat lze.
Jakoś jak prowadziła kampanię Kaczyńskiego to jej nie ufałeś, jak jedzie po Kaczyńskim to już jest godna zaufania? ;)
>>>Znajdz choc jedno moje slowo, gdzie mowie ze jest godna zaufania, a wydrukuje je na kartce i zjem, dajac ci link do filmu, na ktorym to czynie. To jedna z ostatnich osob, ktorej bylbym w stanie zaufac. Stad ten kuriozalny wniosek? Moze mniej sciemnia niz Kaczor - moze - ale czy to od razu oznacza, ze jest godna zaufania, na litosc? Mowilem co o niej sadze - cyniczny spin-doktor, swiadomie i na beczelnego wciskajacy spoleczenstwu kit 20-lecia i to bardzo skutecznie, bo paru procent jej zabraklo. A gdyby nie zabraklo, bylaby zapewne wiceprezesem partii i rownie cynicznie twierdzila, ze "nigdy nie mowilam, iz prezydent Jaroslaw Kaczynsju doznal przemiany, po prostu nieco ocieplil sobie wizerunek" itd. itp. I niby jej mam ufac? Phew!
"Na moment wrócę do wycofania się części "prawej strony" z GOLa - otóż też podążę w ich ślady. Forum przestało być miejscem swobodnej wymiany myśli a stało się miejscem, gdzie można atakować tylko jedną stronę. O pośle PiS można napisać wątek że jest "the chicken" a o panu z PO już nie, bo wątek zostaje skasowany."
>>>heh, zatem stawiasz znak rownosci pomiedzy naglowki "Legutko - chicken" i "Komoruska miernota"? (Bo o ten watek szlo?) Ten sam kaliber epitetu? Oj, chyba faktycznie powinienes odpoczac, by znow odpowiednio skalibrowac slowa i oceny, bo niestety widac tu ewidentnie objawy powaznej awarii systemu wartosci.
smuggler [ Advocatus diaboli ]
Bramkarz [ gry online level: 57 - brak abonamentu ]
Widzę, że sympatycy PiSu na serio wzieli sobie do serca walkę z kontrrewolucją i sabotażem:
Ohohoh. :)
"Zienkiewicz" (2x powtorzony). Michniak by sie usmial. :)
"Migalski, Kondrat, Owsiak" - z nimi sobie tez poradzimy.
"Zdrada!"
Lud na barykady sie rwie. Polecam lekture "Ogniem i mieczem", scene gdy "czern" domaga sie wydania im atamanow, ktorzy jakby zdradzili ich interesy. Podobne klimaty. Tylko Tuhaj-beja brak, zeby w razie czego towarzystwo za oseledce chwycic i utemperowac. :)
smalczyk [ Senator ]
No chyba na głowe upadłes elfie, żeby odchodzić! :)
Z kim będę się spierał na poziomie? Bo przeciez nie z Razielem, Manolito czy (sic!:) koszmarkiem.
Choć trochę rozumiem twój punkt widzenia - pamiętam jak miesiacami bezskutecznie zgłaszałem mało parlamentarne okreslenia naszego już ex-kolegi wobec mnie i innych wokół, bez żadnego odzewu - i tez mnie szlag trafiał.
Niestety, jak sam dobrze wiesz na forum czasem da się pisać, czasem nie - bo przeciez i moje wątki z zupelnie niewiadomych mi powodów były usuwane.
taka specyfika - ale sie człowiek pogodzi i dostosuje albo odejdzie.
wysiak [ Legend ]
Naszego ex-kolegi juz nie ma, natomiast taki Erard, ktorego JEDYNYM zajeciem jest krazenie po watkach, obrazanie ludzi, i prowokowanie flejmu, ma sie swietnie (jak i ten, do kogo ta ksywka naprawde nalezy). I jakos nikt, z oburzonych zachowaniem "naszego ex-kolegi", jego zachowania nie krytykuje. Absolutnie sie decyzji elfa nie dziwie.
smuggler [ Advocatus diaboli ]
Glosow oburzenia poziomem takiego "najtmara" tez nei widze, a jego poziom ze tak powiem do erarda nieporowynalny i to wcale nie jest komplement. Jak zawsze - belki we wlasnym oku to sie nie widzi...
Ale z drugiej strony - obecnosc w tym watku przymusowa nie jest, nikt sie tu triumfalnie nie oglasza "bede tu rozmawial!" wiec tez niespecjalnie podniecaja mnie oficjalne "odchodze, odchodze...".
Szczegolnie, ze np. w pewnym momencie bodaj Manolito po moicj kontrach sie zniechecil i orzekl, ze odpuszcza sobie "jalowa dyskusje" ale w parenascie postow dalej jednak powrocil, co bylo o tyle wygodne, ze nie musial juz odpowiadac na moje tezy.
No ale to tylko taka dygresja. :) Zobaczymy jak dlugo imc el f wytrwa w politycznym celibacie. :)
Raziel [ Action Boy ]
to zabrzmi śmiesznie, ale ja też rozważam odcięcie się od wątków "polityka i religia". Nie dlatego, że mi pewne osoby i ich poglądy dokuczają czy coś, ale po prostu za dużo czasu poświęcam na dyskusje prowadzące do niczego. Osobiście jestem skłonny w wielu rzeczach zgodzić się ze zwolennikami PO, jednakże po drugiej stronie jest jakaś taka bezwzględna niechęć. Kiedy brakuje argumentów - zawsze kończy się na "kaczyński jest gorszy" czy "ale się podnieciłeś" itp itd. Co więcej, przewaga drugiej strony na forum przytłacza. Człowiek się rozpisze i ginie w tłumie osób wzajemnie się adorujących i wspierających w walce z "głupim pisiorem".
Poza tym nigdy nie wygram z osobami typu smuggler. Dlaczego? bo mu za czas poświęcony tutaj po prostu płacą. Nie wiem jak on to robi, widocznie w CDA jest niezwykle lubiany, więc może sobie w czasie pracy tutaj wypisywać eseje. Ja natomiast jak się rozpiszę to tracę tylko czas, ani sobie ani nikomu innemu tym pisaniem w życiu nie pomogę.
Na koniec - szkoda nerwów. Hipokryzja niektórych osób jest wprost powalająca. Większość "POwców" na forum bardzo lubi oburzać się na "agresywną politykę" jarosława kaczyńskiego, jednocześnie uznając, że wyzywanie od nekrofili i psycholów to były śmieszne żarty. Generalnie każdy błąd PISu jest dowodem beznadziejności tej partii, zaś każdy taki sam błąd PO ma jakiś głębszy sens i na pewno powodowany jest pośrednio czy bezpośrednio przez Kaczyńskiego.
Chyba lepiej będzie, jak sobie tutaj będziecie nawzajem słodzić. W końcu i wam się znudzi, zwłaszcza jak wyjdziecie "z internetu" i ogarniecie rzeczywistość, która z bilbordami i spotami PO ma niestety mało wspólnego. A szkoda.

el f [ RONIN-SARMATA ]
Smuggler
Wyłamię się i odpowiem tylko na jedno, bo mnie osobiście zabolało to:
heh, zatem stawiasz znak rownosci pomiedzy naglowki "Legutko - chicken" i "Komoruska miernota"? (Bo o ten watek szlo?) Ten sam kaliber epitetu? Oj, chyba faktycznie powinienes odpoczac, by znow odpowiednio skalibrowac slowa i oceny, bo niestety widac tu ewidentnie objawy powaznej awarii systemu wartosci.
Nie wiem czyj był wątek o którym wspominasz, mój nosił tytuł "Kolejny "the chicken" po Legutce?"
I w inicjującym poście był jedynie cytat z prasy a mój komentarz wyglądał o ile pamiętam (być może zamiast znaku zapytania był wielokropek, którego nadużywam) tak:
"xxx "the chicken" xxx herbu Cykoria?"
gdzie x-y to imię i nazwisko
Wydawało mi się, że na tyle mnie znasz, że wiesz że nie używam takich tekstów, jak zacytowałeś...

smuggler [ Advocatus diaboli ]
A to sorki.
Myslalem, ze ciskasz sie o wyciecie watku o tamtym tytule.
Nie sugerowalem tez, ze byles jego autorem, bo wiem ze nie.
Tak to inna sprawa.
wysiak [ Legend ]
smuggler --> W jakim "moim oku", co ja jestem kolega nightmara, zeby odpowiadac za to, jak pisze? Nie pasuje mi jego forma, dlatego z nim nie dyskutuje, tak jak nie dyskutuje z Erardem - ponizej pewnego poziomu sie nie znizam. Z Attyla niewiele zdan wymienialem, ale choc ladnych pare razy sie nie zgadzalismy, to mnie nigdy jakos nigdy nie obrazal. Gdybym chcial sie pozbyc takiego Erarda, to przeciez moglbym zastosowac to, co pol forum zrobilo z Attyla - scigac go po watkach, i prowokowac gdzie tylko sie pojawi, a gdy tylko sprowokowac sie uda - biec na skarge. A jako, ze to najwyrazniej prosty chlopak, to nie potrzebowalbym do tego zapewne skoordynowanej wspolpracy 20 osob, sam bym sobie poradzil.
Zreszta, jesli twierdzisz, ze u "ex-kolegi"przeszkadzala wam forma, a nie tresc, to tak samo powinna przeszkadzac wam forma Erarda, jak i nightmara - u obu jest wszak tylko obrazliwa forma, tresci praktycznie brak (choc nightmar chyba nawet bardziej sie stara pisac cokolwiek na temat, a nie tylko epitety). Roznica tylko taka, ze Erard gryzie po nogach wlasciwe osoby, wiec jest cacy, i nikomu nie przyjdzie do glowy zglaszac mało parlamentarne okreslenia wobec innych wokół - jako, ze ci inni to wrog. Po co jednak w takim razie sciemniac, ze Attyla wylecial za forme, a nie za tresc tego, co pisal?

lordpilot [ Generaďż˝ ]
Paweł Poncyliusz przypieczętował swój los :) Nie powiem, w ładnym stylu (inteligentny facet, choć kompletnie nie z mojej bajki), pięknie wypunktował podwójne standardy prezesa :)
Poncyljusz liczy, że decyzja o usunięciu dwóch posłanek może być odwrócona. - W PiS widzieliśmy różne rzeczy. Przyjmowano ludzi z PRL-owskim rodowodem, przyjęto z Samoobrony Ryszarda Czarneckiego. Więc widzę, że różne rzeczy są wykonalne - tak Poncyljusz tłumaczy swoją "wiarę" w powrót posłanek.
Poncyljusz przyznaje, że nie chciałby opuszczać Prawa i Sprawiedliwości, bo spędził w tej partii dziewięć lat, a to "szmat czasu". - Ale jednocześnie z partii zostali usunięci moi polityczni przyjaciele. Moją powinnością jest apel do władz PiS o zmianę decyzji - dodaje w "Rzeczpospolitej". Poncyljusz uważa, że mogą go jednak czekać szykany, a wtedy "będzie musial dołączyć do Joanny i Elżbiety".
Zródło tutaj:
Tymczasem zaczyna się już nagonka na Kluzik - Rostkowską (jakoś trzeba "wytłumaczyć" "słuszność decyzji" o wykluczeniu jej z partii). Do nagonki włączyła się część księży (ciekawe czy hierarchowie znowu zamiotą sprawę pod dywan, czy jednak księżulo, który się nieco rozpędził zostanie skarcony). Padły słowa o tym, że Kluzik-Rostkowska była "sterowana". Zapewne przez "wiadome siły" ;-)
I jeszcze źródełko:
smuggler [ Advocatus diaboli ]
"Naszego ex-kolegi juz nie ma, natomiast taki Erard, ktorego JEDYNYM zajeciem jest krazenie po watkach, obrazanie ludzi, i prowokowanie flejmu,"
Najtmara nie oceniasz za styl pisania, ale Erarda tak. Dziwna wybiorczosc. Naturalnie lejemy krokodyle lzy, ze Erard "gryzie wlasciwych" stad brak reakcji. Choc naturalnie brak reakcji na najtmara jest usprawiedliwiony, bo "co ja jestem kolega nightmara, zeby odpowiadac za to, jak pisze?". A co, ja np, jestem kolega Erarda? Ja mam prosty zwyczaj - totalnego olewania tekstow tych, ktorych uznalem za niegodnych dyskusji. I nie ma problemu. Cokolwiek powiedza - leje na to.
No i widze kolejny spisek - wyeliminowania Attyli. :) To na pewno bylo skoordynowana akcja okreslonych sil. Inne sily zapewne prowokuja najtmara do chamskich odzywek.
Co do Attyli to w ogole nie sciemniam, bo naprawde zwisa mi za co wylecial - po prostu wylecial. Mimo widocznej sympatii Soulcatchera do jego tekstow. Skarg na niego bylo wiele - i pewnie nie bezzasadnych :) - ale z tego co wiem wylecial dopiero wtedy jak zaczal sobaczyc moderatorow. :)
ksips [ Legend ]
Drugi raz zdziwił mnie komentarz Giertycha - bo po raz drugi (o dziwo) gadał sensownie. Wczoraj całkiem sensownie udzielał się w programie Fakty po Faktach (nt. PiSu, sytuacji politycznej w Polsce itd.) - jak ktoś gdzieś to znajdzie w internecie to polecam obejrzeć ;)

wysiak [ Legend ]
"Najtmara nie oceniasz za styl pisania, ale Erarda tak. Dziwna wybiorczosc."
Nie zadna wybiorczosc, nightmara nie czytam ani z nim nie dyskutuje, Erard pisze bezposrednio do mnie, wiec jestem zmuszony. Zreszta ani jednego, ani drugiego nie zglaszam do administracji - "wy" (w uproszczeniu - przeciwnicy nightmara, nie zaden "uklad") zglaszacie tylko jego, a Erard jest ok. To jest wlasnie wybiorczosc, mocno klocaca sie z twierdzeniem, ze chodzi o forme.
A jesli nie widziales towarzystwa wzajemnej adoracji, ujezdzajacego Attyle gdzie tylko sie pojawil, poklepujacego sie z ukontentowaniem po pleckach gdy tylko udalo sie go sprowokowac, i otwierajacego szampany gdy wreszcie odszedl z forum, to chyba naprawde musisz byc slepy:)
smuggler [ Advocatus diaboli ]
Wysiak - troszke zedytowalem poprzedni wpis, wiec ew. zajrzyj. :)
No i wynika na to, ze chamstwo przeszkadza ci dopiero gdy jest w ciebie wymierzone?
Poza tym jak juz dopisalem powyzej - ja z chamstwem ponizej pewnego poziomu po prostu nie polemizuje w ogole - klade laske, delikwent dostaje u mnie kategorie "gowniarz" i tym samym wszystkie jego slowa traktowane sa jak gowniarskie zaczepki, niezaleznie od ich tresci. I tym samym olewane. "Sam tego chciales, Grzegorzu Dyndalo". :) I nie ma problemu.
I nie ma "wy" - jestem ja. Za dzialania innych zaprawde nie odpowiadam, przynajmniej dopoki nie podlegaja mi sluzbowo, a i wtedy w ograniczonym zakresie.
Czy kogos zglaszasz moderacji, czy nie - nie moja broszka, twoja decyzja, twoj wybor. A jesli NIE zglaszasz, a potem narzekasz, ze moderatorzy ich toleruja, to coz. Znasz ten dowcip o rabinie, Bogu i totolotku? Z pointa "ty daj mi wreszcie szanse, ty w koncu kup ten kupon!"
Ps. Jestem slepy. Widzialem za to wiele dyskusji Attyli, w ktorych delikatnie mowiac wyglaszal niepochlebne opinie o majacych inne niz on zdanie. Naturalnie zostal zapewne sprowokowany - tym, ze sa tacy ludzie, ktorzy maja inne zdanie i jeszcze beczelnie nie tylko je glosza, ale polemizuja z tym Jedynie Slusznym. :)
wysiak [ Legend ]
smuggler -->
"Czy kogos zglaszasz moderacji, czy nie - nie moja broszka, twoja decyzja, twoj wybor. A jesli NIE zglaszasz, a potem narzekasz, ze moderatorzy ich toleruja, to coz. Znasz ten dowcip o rabinie, Bogu i totolotku? Z pointa "ty daj mi wreszcie szanse, ty w koncu kup ten kupon!""
Napisze to kolejny, juz ostatni, raz, tak prosto, jak tylko sie da. Erard, jak i nightmar, mi wisza i powiewaja, ich wpisy ignoruje po rowno, i tak samo wisi mi brak reakcji moderatorow na ich zachowanie. Jedyne co mnie razi, to brak reakcji ludzi, ktorzy sami twierdza, ze "dbaja o poziom wypowiedzi", ze "przeszkadza im forma, a nie tresc", ktorzy zglaszali obrazliwe teksty Attyli skierowane "przeciw nim oraz innym", z powodu wlasnie formy, a niby nie tresci. Bo jakos ci ludzie reaguja na forme tylko wtedy, gdy tresc im nie pasuje.

smuggler [ Advocatus diaboli ]
Rozumiem.
Ale naprawde cie to tutaj, na tym forum i w tym kraju, jeszcze dziwi?
PS. Ja tam nie kablowalem na Biczyka. :)