Snakepit [ aka Hohner ]
Jaki kolorowy alkohol do 50-60zł?
Panowie (i Panie), mam 50zł z plusem na jakąś nie dużą buteleczkę kolorowego alko który nie wykrzywi ryja na drugą stronę...nie dla mnie, dla znajomego co mi części do samochodu załatwia 40% taniej niż mają w katalogu ;P
Ile kosztuje Johnny Walker? Albo jakis Jim Beam? Są jakieś produkty whiskey-podobne w tej cenie?
Snakepit [ aka Hohner ]
nie, nie jesteś śmieszny
kwotę jaką mam przeznaczyć na to podał sam kolega "weź mi kup jakieś kolorowe alko za 5 dych i po sprawie" więc w takim przedziale szukam...z plusem małym.

zbm [ marksman ]
błagam CIę, nie kupuj whiskey-podobnych produktów:D
za 50-60zł kupisz Grantsa (proponuje sherry cask) , albo JimBeana. albo 0,5 Jacka Danielsa.
ew. Jamesona.
JW czerwonego sobie daruj. to najgorszy wybór za 50zł:)
W Auchan Wola (daleko nie masz) jest chyba największy wybór i naprawdę niezłe ceny, jesli chodzi o rudą na myszach.
I daruj sobie te z pierwszego regału (specjalnie dla Auchan:) szkoda pieniędzy.
_D_R_A_G_O_N #2 [ Pretorianin ]
nie, nie jesteś śmieszny
Szkoda :(
Obczaj. Tu masz te wszystkie Johny Walkery. Tylko nie wiem, czy się zmieścisz w 50 złotych czy tam 60. Ale możesz się zorientować.
sebekg [ Legend ]
Za 59zł śmiało kupisz 0,5 Jack Danielsa wg mnie najlepszej whisky.
edit:
w centrum na ul.Kurczej jest sklep Ballantimes czy jak to się pisze sprawdź na goglach mają stronę, mają naprawdę prawie wszystkie gatunki kolorowych trunków. Co prawda ceny trochę wyższe ale mają nawet Kanadyjską Whisky :)
Snakepit [ aka Hohner ]
dziękować :D
zbm - zmien avatar bo się nacinam cały czas ;)
Garbizaur [ Legend ]
Finalandia Mango! :)

zbm [ marksman ]
ojtam ojtam
smuggler [ Advocatus diaboli ]
Daniels jest fajny ale o specyficznym smaku, nie kazdy go lubi, chyba ze to baza do drinkow.
Moze lepiej jakis burbon (whisky kukurydziana) - Jim Beam dla przykladu - lagodne (wrecz slodkawe) i przyjazniejsze dla podniebienia.
Popatrz tez na grecka metaxe - sympatyczna brandy, mozna pic czysta, mozna tworzyc drinki a i kobietom smakuje.
Chyba zeby pojsc calkiem w jakies wynalazki typu Drambuie (likier na whisky i miodzie ale o przepisowej mocy, a nie jakas slodzizna-slabizna).

zbm [ marksman ]
smuggler -> przeca Daniels to tennesse whiskey, która tylko z nazwy (i dzięki warstwie drzewnego węgla klonowego;) nie jest burbonem (ach ten markieting)
IMO ma dość podobny smak, w końcu również na kukurydzy, przy czym JB jest słodkawy.
Ale o gustach się nie dyskutuje:)
vlodek2532 [ Senator ]
kup absynt i tyle - najlepsze co może być i kolorowe
tyle, że najtańsza Lasala kosztuje około 80 złotych - te z monopolowych za 50 złotych to aromatyzowane wódki - to samo co miętowa żołądkowa za 20 złotych

Backside [ Senator ]
Apropos Denaturatu - może Blue Curacao i do tego jakiś napój i cytronki na driny :)? Nie jest drogie (30-40zł), smakuje naprawdę nieźle (taka pomarańczowa likiero-wódka), wygląda jeszcze lepiej.
vien [ Evocati ]
ostatnio w tesco (wwa kabaty) widziałem 1L Ballantine's za 58 zł
ja specjalnie za nim nie przepadam, ale oferta jest zacna
smuggler [ Advocatus diaboli ]
zbm - dla mnie Daniels jest czyms specyficznym, co sie albo kocha albo nienawidzi. :) Przyznam, ze zdecydowanie wole ja jako dodatek do coli, niz w stanie czystym, w przeciwienstwie do innych whiskaczy.
Osobnie nieprzyzwyczajonej moze zwyczajnie nie podejsc...

zbm [ marksman ]
prawda to, dlatego proponuję nadal Grants Sherry Cask za ~56zł (0,7)
Butelka ładna, firma zacna (w końcu glenfiddich) i posmak oraz zapach sherry.
Bez ostrych akcentów, dla początkującego bardzo dobra propozycja, a i średniozaawansowany doceni smak.
ew. Jim Beana, który z colą (a również sam) ma specyficzny, acz bardzo przyjazny smak.
_MyszooR_ [ Senator ]
To ja sobie kupilem za 60 zl litr Johnnyego Walkera
na plantach [ giraffes deserve a hug ]
Kup 0,7 Southern Comfort. Powinieneś się w 70zł zmieścić.
Zielona Żabka [ Rock-n-Rolla ]
może tequila albo jakaś duża butla ginu?
kamyk_samuraj [ Legend ]
Może jakaś śliwowica?
Sizalus [ Senator ]
Zgadzam się ze smugglerem - Jim Beam będzie chyba najbezpieczniejszą opcją.
Gaweł1 [ Pretorianin ]
osobiście polecałbym Metaxe... nie wiem po ile jest w Twojej okolicy, ale u mnie 0,7 kosztuje 66 zł i to 7gwiazdek (niby oznacza że 7 lat w beczkach leżakowało przed zabutelkowaniem ;D)
na bazie wina.
mój faworyt ;D
skid [ ]
wg mnie o wiele lepszy wybor w tej cenie niz wszystkie JW, JD i inne siki.

smuggler [ Advocatus diaboli ]
E tam, blenderka :)

Lysack [ Przyjaciel ]
A musi być coś mocnego?
Może warto sprezentować koledze piwo?:)
Deus - cena 67zł
Gouden Carolus - cena 40zł
Są też zestawy prezentowe lub piwa sprzedawane w eleganckich tubach, jednak któreś z dwóch powyższych powinno zadowolić kolegę, a przy okazji będzie miał okazję wypić jedno z najdroższych piw dostępnych w sprzedaży w Polsce :)

rcDead [ Centurion ]
<- [25]
sebekg [ Legend ]
smugler -> ja tak samo Jack jest numerem 1 :) ale Jim Bela tez musze sprobowac. Ten Absynt kusi. Ballantimes niby dobre ale mi w smaku za bardzo przypomina Jony Walkiera a za nim zbytnio nie przepadam. W ogole szkocka mnie nie ciagnie.
zbm [ marksman ]
ajtam ajtam, gdzie tu z jakimiś browarami łysacek wpada!
Lysack [ Przyjaciel ]
ajtam, ajtam gdzie jest k***a Zbyszek? :D
Rellik [ Kuciland ]
Nie wiem czy to wciąż aktualne, ale jeśli gość powiedział "kolorowy alkohol" to raczej nie miał na myśli Whiskey. Dodatkowo Whiskey nie smakuje każdemu, zwłaszcza jeśli jest amatorem li tylko kolorowych wódek.
W tej ~cenie można polecić (spoza łiskaczy) wszelkie smakowe Finlandie, czy Absoluty - a jest w czym wybierać. Chyba że mu kupisz jakiś zestaw w którego skład wchodzi wódeczka z curaçao. Wychodzi kolorow i smacznie :)
dave_mgs [ Senator ]
Skyy vodka ->
Kiedyś komuś kupiłem, przy następnej okazji nawet ją wypiliśmy i zła nie była ;)
Snakepit [ aka Hohner ]
Dostał Ballantine's(a) 0,7 w puszce jakiejś niebieskiej, bo ładnie wyglądało ;) 49,99zł :P
Ucieszył się, i dostałem część do samochodu za 200zł jak normalnie nie schodzi niżej jak 370zł :)
PS. kolorowy alkohol = whiskey, brendy i tego typu sprawy a nie piwo, wódka i denaturat :D
smuggler [ Advocatus diaboli ]
Wodka tez moze byc kolorowa akurat...
I BRANDY, natomiast whisky i whiskey to nie do konca to samo.
To tak gwoli pamieci ;)
Snakepit [ aka Hohner ]
DLA MNIE to to samo ;) mieszkam w Polsce, mówię po Polskiemu ;)
łiski i brendy ;)
a tak na serio to nie znam sie na alko bo nie pijam i pisze na czuja, teraz zapamietam :)
smuggler [ Advocatus diaboli ]
No wiesz, co szkodzi WIEDZIEC.
A jak kupujesz whisky i whiskey to czasem roznica moze byc dosc znaczna. :)
Cos jak rum(ak) i kon(iak) :P