GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Pomoc w skladaniu kompa

01.11.2010
14:23
[1]

KAMERA6 [ Konsul ]

Pomoc w skladaniu kompa

Witam wszystkich!
Nastal w moim zyciu piekny dzien kiedy to moge zlozyc nowego kompa.
Wypadlem troche z obiegu w kwestiach technicznych i potrzebuje waszej pomocy w paru kwestiach.
Sprawa pierwsza to wybor proca miedzy I5 a I7 nie ukrywam, ze komp bedzie katowany zarowno grami jak i taki programia jak autocad, czy illustrator.

Kwestia 2 to grafika tu do wyboru jest nvidia, lub nvidia, a dokladniej rzecz ujmujac GIGABYTE GeForce GTX 470, lub GIGABYTE GeForce GTX 460.

I sprawa ostatnia to kwestia monitora.
Mam w miare nowy telewizor LCD Panasonic Viera model sprzed 2 lat z wyjsciem euro, i wyjsciem 3xcincze tzn po prostu wejscie TV in zolty, czerwony, bialy. Czy beda jakies problemy zeby wykorzystac go zamiast monitora?

01.11.2010
15:07
[2]

PrzemoDZ [ kebab w bulce ]

Po pierwsze, napisz jaki masz budżet.

Grafiką zajmujesz się zawodowo? Czy raczej są to amatorskie prace?

01.11.2010
16:26
[3]

KAMERA6 [ Konsul ]

Do wydania mam 3200. Grafika zajmuje sie amatorsko. Ten komp bedzie glownie pod multimedia gryl, filmy, zdjecia, ale nie moze mu zabraknac mocy przy np konwertowaniu filmow, przy obliczeniach dla madcada, czy autocada, wiec musi miec zarowno dobra grafe, jak i porzadny proc i pamiec.

01.11.2010
16:34
[4]

mirencjum [ operator kursora ]

Może ten zestaw:

01.11.2010
16:35
[5]

PrzemoDZ [ kebab w bulce ]

Hmm... 3,2k mówisz...
Ale mam rozumieć że nie przewidujesz kupowania monitora?

Co to za dokładnie model tego LCD?
Nie ma HDMI? Obraz przez Euro, lub chinch to będzie kiszka...
Ile ma cali? Jaka rozdzielczość? Zauważ że przy dużych rozmiarach, by dało się w miarę komfortowo korzystać z TV jako monitora musisz siedzieć od niego w odpowiednio dużej odległości.
W ogóle TV na stałe jako monitor to średnio udany pomysł, zwłaszcza do pracy z grafiką.

Jeśli był byś zmuszony do kupna monitora, budżet nie uległ by zwiększeniu?

01.11.2010
16:52
[6]

KAMERA6 [ Konsul ]

Niestety telewizor nie ma HDMI, w tej chwili jest w innym miescie, a ja nie pamietam dokladnie modelu, tyle tylko, ze jest to Viera.
Budzet pozostaje zawsze ten sam 3200 niestety.
Mirencjum co do twojej propozycji to wszystko fajnie poza procem, szczerze powiedziawszy nigdy nie rozkminialem tego procka i nie wiem czy oby napewno warto go wstawic w miejsce i5 lub i7.

01.11.2010
17:30
[7]

PrzemoDZ [ kebab w bulce ]

Przecież Xeon z tej serii to dokładnie to samo co i7 8xx tylko z mniejszym mnożnikiem i pracujący na niższym napięciu. Nie było by się nad czym zastanawiać, gdyby nie fakt że jednak trzeba coś odłożyć na monitor.

Na jakiś przyzwoity 24' trzeba odjąć ~700zł, zostaje 2500zł na kompa.
Za tą cenę najlepszym wyborem będzie coś takiego:

Intel Core i5-760 - 679zł
DFI LanParty DK - 330zł
GoodRam 4GB (2x2GB) 1600MHz CL9 - 269zł
Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F3 - 139zł
ZOTAC GeForce GTX 460 1GB - 699zł
Fortron FSP500-60GHN 500W 80 Plus - 199zł
Samsung SH-S223C SATA - 90zł
RAZEM: 2405zł + jakaś tania buda.

Ceny z www.esc.pl

01.11.2010
17:55
[8]

KAMERA6 [ Konsul ]

Jezeli mam juz wrzucac monitor w to to raczej nie cos za 700-900zl bo i tak w przyszlym roku bedzie eizo, tylko cos takiego i wtedy doliczeni GF 470.

tu jest proste pytanie jaka jest roznica w wydajnosci miedzy 460, a 470 i jakie sa szanse na to, ze w ciagu najblizszych 2lat i5 stanie sie za malo wydajny.

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.