GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

owy komputer kilka pytań

31.10.2010
17:42
smile
[1]

knife [ Konsul ]

owy komputer kilka pytań

Niedługo zamierzam kupić nowy komp i mam 2 pytania:
1-Chciałbym na dysku 1 tb mieć 2 partycje c i d, system do instalacji
na c to win 7 premium - ile miejsca przeznaczyć na tą partycję-będzie tam tylko win i sterowniki.
2 pytanie- jakiej mocy minimum procesor powinienem kupić by wykorzystał gtx 480 i jej nie spowalniał
-to tyle :)

31.10.2010
18:02
[2]

QamilekQ [ RuNNer ]

Na systemową daj sobie 50gb sarczy na lajcie

procek Jakis intel dwurdzeniowy starczy

31.10.2010
18:17
[3]

Coy2K [ Veteran ]

na systemową mam przeznaczone 250Gb.
Zajęte mam około 100Gb

Co prawda jest to sporo więcej niż wymagane, ale o to przecież chodzi niż żebyś miał mieć co rusz komunikat że na dysku C wyczerpuje się miejsce :)

31.10.2010
19:25
[4]

miczek2008 [ Generaďż˝ ]

Na C powinno wystarczyć w zupełności jakieś 60-70GB. A co do procka to ja bym brał Intel Core i3 albo i5.

31.10.2010
20:32
[5]

PrzemoDZ [ kebab w bulce ]

1. Zależy- jeśli używasz systemowych katalogów- muzyka, video, zdjęcia, do przechowywania multimediów to i 200GB może być mało.

Jeśli C ma służyć tylko jako partycja na system, sterowniki i podstawowe programy to 50GB powinno wystarczyć. U siebie mam 65GB i pozostaje mi 19GB wolne.

2. Mocno wykręcony Phenom II x4, lub któryś z i5- dwu lub czterordzeniowy

3. GTX480 to padaka- jeśli nie masz zw żaden sposób ograniczonego wyboru, lepiej rozważyć inną opcję.

4. Napisz ile masz kasy na nowy sprzęt i do czego będzie głównie przeznaczony to wybierzemy najlepszą opcję.

31.10.2010
20:36
[6]

charlie.scene [ Konsul ]

QamilekQ, moze przestaniesz wypowiadac sie w tematach o ktorych nie masz pojecia?
Co do GTX480, poczekalbym na GTX580 czy HD69xx, beda w tych samym przedziale cenowym, a pewnie z 15% wydajniejsze. Procek do tych kart to jakis Xeon albo i7.

Na partycje systemowa spokojnie 40-50GB wystarczy.

31.10.2010
20:39
[7]

vlodek2532 [ Senator ]

50 to świat z zapasem sporym


owy komputer kilka pytań - vlodek2532
31.10.2010
20:48
smile
[8]

smuggler [ Advocatus diaboli ]

Cp to jest "owy" komputer, mozesz wyjasnic?

31.10.2010
20:52
[9]

QamilekQ [ RuNNer ]

charlie.scene - pisze co wiem, a wiem na pewno więcej od ciebie.

31.10.2010
20:55
[10]

charlie.scene [ Konsul ]

Nie wiem dlaczego uwazasz, ze zwykly C2D nie bedzie waskim gardlem dla najwydajniejszej 1-procesorowej karty na rynku.

31.10.2010
20:56
[11]

vlodek2532 [ Senator ]

[9] jakiś dwurdzeniowy to trochę mało - najmocniejszy i3 już miałbym trudno

dla najwydajniejszej 1-procesorowej karty na rynku.
Z krzesła spadłem

01.11.2010
06:11
smile
[12]

knife [ Konsul ]

"owy komputer" wyszedł tego że próbowałem po napisaniu postu zmienić literę n na dużą N i nacisnąłem Backspace i wątek bez mojej zgody został utworzony bez litery n na początku nazwy wątku !
->Resztę podzespołów już mam wybraną -tylko się zastanawiałem czy Quad 3.0 Ghz wystarczy do gtx 480-z tego co piszecie to chyba wystarczy.

-na kompa mam ok 5000 zł-wliczając zakup win 7 premium 64 bit
więc chyba nie kupuję za drogiej karty do tego zestawu - zwłaszcza że kupię go tuż przed świętami i cena gtx już spadnie trochę bo za miesiąc wychodzi gtx 580

->chyba logiczne że tak drogi komputer ma być głównie do gier -chyba tylko grafik komputerowy, programista lub jakiś inżynier kupuje komputer za taką sumę nie do grania :)

Dzięki wszystkim za pomoc

PS :zwykle kupowałem komputer za 2500 zł ale od 5 lat nie zrobiłem nawet Upgrade-u w starym by chociaż raz w życiu pograć w nowe gry od razu na maxa :)


01.11.2010
07:55
[13]

fredzio92 [ Treasure Hunter ]

na kompa mam ok 5000 zł-wliczając zakup win 7 premium 64 bit

Przy takim budżecie byłbym skłonny zrobić SLI z dwóch GTXów 460 1GB.

01.11.2010
08:58
[14]

PrzemoDZ [ kebab w bulce ]

...albo CF z dwóch HD6850...


->Resztę podzespołów już mam wybraną

No to napisz jaki wybrałeś te podzespoły, bo patrząc na pytania jakie zadajesz, mamy podstawę sądzić że da się w nim wprowadzić sporo poprawek.

01.11.2010
10:55
smile
[15]

knife [ Konsul ]

Mój zestaw :

płyta główna

PG sAM3 Asrock [M3A785GMH/128M] AMD785G, Duall DDR3-1600,SATA2, VGA, RAID, GLAN, mATX


system operacyjny

Windows 7 Home Premium PL 64-bit DVD[GFC-00612] OEM


dysk twardy

HDD 3,5" 1TB SATA2 Seagate 32MB cache [ST31000528AS] Barracuda 7200.12 7200RP


napęd dvd

Napęd DVDRW LG [GH22NS50 RBB] czarny, SATA, bulk + Soft



k. graficzna

gtx 480


procesor

CPU AMD sAM3 Phenom II X4 945 (3,0GHz) FSB 2000Mhz, 8MB cache, 45nm, 95W, Box



pam ram (8GB- 4 kości po 2 Gb)

2XPamięć DDR3 4GB (Kit 2x2GB) 1333MHz Kingston [KVR1333D3N9K2/4G] CL9



Obudowa

I-Box Orion 319KR Midi Tower
lub
ModeCom TWINS czarna


zasilacz

ATX Chieftec 750W [CFT-750-14CS]


-rzeczy wymienione poniżej (nie ulegną wymianie więc proszę nie doradzać zmian !)
już mam jakiś czas i nie wliczają się do tych ok. 5 patyków które planuję wydać na te podzespoły powyżej


mysz - a4 tech X710 FS -przewodowa, wiek-2 miesiące

(uprzedam doradzających-nie zamierzam kupywać bezprzewodowej ! )

podkładka - x‑ray aqua2 -nowa zafoliowana :)

klawiatura A4Tech KL 50- nowa zafoliowana :)

monitor -Nec MultiSync 70 GX2- 2 letni :)

k. dzwiękowa - sound blaster audigy 4 -2 miesięczna

głośniki (5.1) - Logitech X-530 - 0,5 roczne


01.11.2010
11:46
[16]

PrzemoDZ [ kebab w bulce ]

Intel Xeon X3440 - 799zł
Asus P7P55D PRO - 499zł
A-Data 4GB (2x2GB) 1600MHz CL9 Gaming - 290zł
2x Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F3 - 2x139zł=278zł
Tagan 600W U33II Super Rock Series - 315zł
Samsung SH-S223C SATA (black) - 90zł
Jakaś fajna buda z dobrym przewiewem, powiedzmy Aerocool VX-9 PRO - 220zł
Microsoft Windows 7 Home Premium OEM 64Bit PL - 359zł
RAZEM: 2845zł w esc.pl

i do tego 2x HIS H685F1GD -2x 750zł w komputroniku (o dziwo tam znalazłem najtaniej)

Wszystko razem wychodzi 4345zł

Osobiście jednak poczekał bym na nowe GTX580 i HD59xx i wybrał coś z nich.

01.11.2010
19:16
smile
[17]

smuggler [ Advocatus diaboli ]

Knife - a to w porzadku, bo myslalem ze masz te pretensjonalna maniere by stawiać ów/owy (i to w blednej formie :P) gdzie popadnie.

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.