
knife [ Konsul ]
owy komputer kilka pytań
Niedługo zamierzam kupić nowy komp i mam 2 pytania:
1-Chciałbym na dysku 1 tb mieć 2 partycje c i d, system do instalacji
na c to win 7 premium - ile miejsca przeznaczyć na tą partycję-będzie tam tylko win i sterowniki.
2 pytanie- jakiej mocy minimum procesor powinienem kupić by wykorzystał gtx 480 i jej nie spowalniał
-to tyle :)
QamilekQ [ RuNNer ]
Na systemową daj sobie 50gb sarczy na lajcie
procek Jakis intel dwurdzeniowy starczy
Coy2K [ Veteran ]
na systemową mam przeznaczone 250Gb.
Zajęte mam około 100Gb
Co prawda jest to sporo więcej niż wymagane, ale o to przecież chodzi niż żebyś miał mieć co rusz komunikat że na dysku C wyczerpuje się miejsce :)
miczek2008 [ Generaďż˝ ]
Na C powinno wystarczyć w zupełności jakieś 60-70GB. A co do procka to ja bym brał Intel Core i3 albo i5.
PrzemoDZ [ kebab w bulce ]
1. Zależy- jeśli używasz systemowych katalogów- muzyka, video, zdjęcia, do przechowywania multimediów to i 200GB może być mało.
Jeśli C ma służyć tylko jako partycja na system, sterowniki i podstawowe programy to 50GB powinno wystarczyć. U siebie mam 65GB i pozostaje mi 19GB wolne.
2. Mocno wykręcony Phenom II x4, lub któryś z i5- dwu lub czterordzeniowy
3. GTX480 to padaka- jeśli nie masz zw żaden sposób ograniczonego wyboru, lepiej rozważyć inną opcję.
4. Napisz ile masz kasy na nowy sprzęt i do czego będzie głównie przeznaczony to wybierzemy najlepszą opcję.
charlie.scene [ Konsul ]
QamilekQ, moze przestaniesz wypowiadac sie w tematach o ktorych nie masz pojecia?
Co do GTX480, poczekalbym na GTX580 czy HD69xx, beda w tych samym przedziale cenowym, a pewnie z 15% wydajniejsze. Procek do tych kart to jakis Xeon albo i7.
Na partycje systemowa spokojnie 40-50GB wystarczy.

smuggler [ Advocatus diaboli ]
Cp to jest "owy" komputer, mozesz wyjasnic?
QamilekQ [ RuNNer ]
charlie.scene - pisze co wiem, a wiem na pewno więcej od ciebie.
charlie.scene [ Konsul ]
Nie wiem dlaczego uwazasz, ze zwykly C2D nie bedzie waskim gardlem dla najwydajniejszej 1-procesorowej karty na rynku.
vlodek2532 [ Senator ]
[9] jakiś dwurdzeniowy to trochę mało - najmocniejszy i3 już miałbym trudno
dla najwydajniejszej 1-procesorowej karty na rynku.
Z krzesła spadłem

knife [ Konsul ]
"owy komputer" wyszedł tego że próbowałem po napisaniu postu zmienić literę n na dużą N i nacisnąłem Backspace i wątek bez mojej zgody został utworzony bez litery n na początku nazwy wątku !
->Resztę podzespołów już mam wybraną -tylko się zastanawiałem czy Quad 3.0 Ghz wystarczy do gtx 480-z tego co piszecie to chyba wystarczy.
-na kompa mam ok 5000 zł-wliczając zakup win 7 premium 64 bit
więc chyba nie kupuję za drogiej karty do tego zestawu - zwłaszcza że kupię go tuż przed świętami i cena gtx już spadnie trochę bo za miesiąc wychodzi gtx 580
->chyba logiczne że tak drogi komputer ma być głównie do gier -chyba tylko grafik komputerowy, programista lub jakiś inżynier kupuje komputer za taką sumę nie do grania :)
Dzięki wszystkim za pomoc
PS :zwykle kupowałem komputer za 2500 zł ale od 5 lat nie zrobiłem nawet Upgrade-u w starym by chociaż raz w życiu pograć w nowe gry od razu na maxa :)
fredzio92 [ Treasure Hunter ]
na kompa mam ok 5000 zł-wliczając zakup win 7 premium 64 bit
Przy takim budżecie byłbym skłonny zrobić SLI z dwóch GTXów 460 1GB.
PrzemoDZ [ kebab w bulce ]
...albo CF z dwóch HD6850...
->Resztę podzespołów już mam wybraną
No to napisz jaki wybrałeś te podzespoły, bo patrząc na pytania jakie zadajesz, mamy podstawę sądzić że da się w nim wprowadzić sporo poprawek.

knife [ Konsul ]
Mój zestaw :
płyta główna
PG sAM3 Asrock [M3A785GMH/128M] AMD785G, Duall DDR3-1600,SATA2, VGA, RAID, GLAN, mATX
system operacyjny
Windows 7 Home Premium PL 64-bit DVD[GFC-00612] OEM
dysk twardy
HDD 3,5" 1TB SATA2 Seagate 32MB cache [ST31000528AS] Barracuda 7200.12 7200RP
napęd dvd
Napęd DVDRW LG [GH22NS50 RBB] czarny, SATA, bulk + Soft
k. graficzna
gtx 480
procesor
CPU AMD sAM3 Phenom II X4 945 (3,0GHz) FSB 2000Mhz, 8MB cache, 45nm, 95W, Box
pam ram (8GB- 4 kości po 2 Gb)
2XPamięć DDR3 4GB (Kit 2x2GB) 1333MHz Kingston [KVR1333D3N9K2/4G] CL9
Obudowa
I-Box Orion 319KR Midi Tower
lub
ModeCom TWINS czarna
zasilacz
ATX Chieftec 750W [CFT-750-14CS]
-rzeczy wymienione poniżej (nie ulegną wymianie więc proszę nie doradzać zmian !)
już mam jakiś czas i nie wliczają się do tych ok. 5 patyków które planuję wydać na te podzespoły powyżej
mysz - a4 tech X710 FS -przewodowa, wiek-2 miesiące
(uprzedam doradzających-nie zamierzam kupywać bezprzewodowej ! )
podkładka - x‑ray aqua2 -nowa zafoliowana :)
klawiatura A4Tech KL 50- nowa zafoliowana :)
monitor -Nec MultiSync 70 GX2- 2 letni :)
k. dzwiękowa - sound blaster audigy 4 -2 miesięczna
głośniki (5.1) - Logitech X-530 - 0,5 roczne
PrzemoDZ [ kebab w bulce ]
Intel Xeon X3440 - 799zł
Asus P7P55D PRO - 499zł
A-Data 4GB (2x2GB) 1600MHz CL9 Gaming - 290zł
2x Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F3 - 2x139zł=278zł
Tagan 600W U33II Super Rock Series - 315zł
Samsung SH-S223C SATA (black) - 90zł
Jakaś fajna buda z dobrym przewiewem, powiedzmy Aerocool VX-9 PRO - 220zł
Microsoft Windows 7 Home Premium OEM 64Bit PL - 359zł
RAZEM: 2845zł w esc.pl
i do tego 2x HIS H685F1GD -2x 750zł w komputroniku (o dziwo tam znalazłem najtaniej)
Wszystko razem wychodzi 4345zł
Osobiście jednak poczekał bym na nowe GTX580 i HD59xx i wybrał coś z nich.

smuggler [ Advocatus diaboli ]
Knife - a to w porzadku, bo myslalem ze masz te pretensjonalna maniere by stawiać ów/owy (i to w blednej formie :P) gdzie popadnie.