GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

FF:Tactics

02.02.2003
20:36
[1]

Quetzalcoatl [ Konsul ]

FF:Tactics

ciagle o tym slysze i slysze. Gralem juz we wszystkie FF oprocz 1,2 (GameBoy) 9 ($$$-malo) i 10 (coz.) a o tym tylko slysze i slysze. Co to wlasciwie jest? Kiedy wyszlo? Jak wyglada?

02.02.2003
21:09
smile
[2]

_RedruM_ [ Centurion ]

To było tak : Square wydało tę grę tylko w Japonii & USA , o Europie zupełnie zapominając . AFAIK gra odniosła tam spory sukces , wyszła jakoś tuż po FF7 .
OK , teraz trochę o samej grze . Prześliczne 2D , widok izometryczny , połączenie jRPGa z turówką . Konkretniej wygląda to tak , że mamy sobie fajną fabułę [ skrzyżowanie średniowiecza z japońskimi naleciałościami , i to jest super ! ] , jednego głównego bohatera , jego drużynę [ bodajże 6osobową ] + mnóstwo bohaterów pobocznych , kluczowych dla fabuły . Sama gra wygląda mniej więcej tak , że pojawiaja się seria scenek ingame , w których rozwija się fabuła [ b.zagmatwana ] gry . Zazwyczaj po takiej scence albo udajemy się gdzieś , wskazując to msce na mapie , albo mamy walkę . A to właśnie walki nakręcają te grę : jesteśmy na planszy złożonej z klasycznych heksów , wydajemy rozkazy swojej drużynie i prowadzimy ją do boju ... Warto wspomnieć o zajebistym systemie klas i profesji [ możesz mieć w teamie knighta , wizarda , thiefa , archera , potężnego summonera , ninje , priesta , mimica , black knighta ... masę innych ... ] . Jest klasyczne lvlowanie , kupowanie broni , zbroi itp. Gra jest trudna - niektóre walki powtarzałem ~20x ! [ a raz to pamiętam specjalnie zaprosiłem kumpla maniaka do chaty , żeby mi przeszedł twardego bossa :) ] Gra jest też wystarczająco długa , do tego jest cała masa sekretnych pierdół , bonusowych sub-characters itd.

Ta gra to majstersztyk absolutny . Każdy fan Square MUSI w to zagrać . Ja właśnie jestem na etpaie intensywnych poszukiwań gierki , bo mam ogromną ochotę zagrać w to jeszcze raz [ PC emu ] ... Gdybym miał oceniać ... heh ... 11/10 ? :‹›

Mam nadzieję , że narobiłem Wam smaka :)

PS. znalazłem jakiś link o FFT [n-joy]

02.02.2003
21:21
smile
[3]

_RedruM_ [ Centurion ]

I jeszcze link do pl strony z recenzją FFT , która mówi prawdę :>
Zapomniałem dodać , że niektóre efekty graficzne [ magia wizarda , a w szczególności summony typu Shiva czy Leviathan ] są powalające ! [ załozę się , że nawet teraz zrobiłyby na mnie wrażenie ]

02.02.2003
21:22
[4]

Quetzalcoatl [ Konsul ]

'smaka' dostalem na sam widok nowego dla mnie tytułu FF :)) dzieki za link!

02.02.2003
21:44
[5]

Quetzalcoatl [ Konsul ]

na zakonczenie pozwole sobie dorzucic predykcję :)

jezeli jakims cudem FFXI nie bedzie platna co miesiac, ani rocznie, ani wogole - to bedzie to oznaczac kompletny upadek calej reszty MMORPG na rynku :))

02.02.2003
22:10
[6]

Ryslaw [ Patrycjusz ]

_Redrum_ --> oryginalne FFT jest do kupienia w sklepie wysylkowym exerion. Jest to oczywiscie wersja USA NTSC. Kosztuje kolo 150 zl.

© 2000-2022 GRY-OnLine S.A.