Juanhijuan [ Hawkeye ]
Open office- pomocy z obsługą!
Witajcie!
Mam dwa pytania dotyczące arkusza kalkulacyjnego w openoffice. Po pierwsze czy da się zablokować kolumny tzn. zaznaczyć pierwsze kolumny w ten sposób, żeby były zawsze w polu widzenia? Przykładowo z imieniem i nazwiskiem, a pozostałe są normalnie ruchome.
A po drugie- czy jest możliwe, żeby pewne kolumny były ukryte i pojawiały się, gdy w poprzedzającej kolumnie pojawi się jakaś wartość. Np. mam kolumnę choroby serca, i jeśli w niej jest 0 to tamte kolumny pozostają zasłonięte, a jeśli jest 1 to pojawiają się dodatkowe kolumny. np. zawał, zapalenie itd.
Będę bardzo wdzięczny za pomoc.
SULIK [ olewam zasady ]
ad1)
okno -> podziel
ustawiasz gdzie ma być podział
onko - przytwierdź
ad2) pewnie coś na za pomocą funkcji by się dało zrobić
ale trzeba by było pokombinować