GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Open office- pomocy z obsługą!

03.10.2010
16:41
[1]

Juanhijuan [ Hawkeye ]

Open office- pomocy z obsługą!

Witajcie!
Mam dwa pytania dotyczące arkusza kalkulacyjnego w openoffice. Po pierwsze czy da się zablokować kolumny tzn. zaznaczyć pierwsze kolumny w ten sposób, żeby były zawsze w polu widzenia? Przykładowo z imieniem i nazwiskiem, a pozostałe są normalnie ruchome.
A po drugie- czy jest możliwe, żeby pewne kolumny były ukryte i pojawiały się, gdy w poprzedzającej kolumnie pojawi się jakaś wartość. Np. mam kolumnę choroby serca, i jeśli w niej jest 0 to tamte kolumny pozostają zasłonięte, a jeśli jest 1 to pojawiają się dodatkowe kolumny. np. zawał, zapalenie itd.
Będę bardzo wdzięczny za pomoc.

03.10.2010
17:08
[2]

SULIK [ olewam zasady ]

ad1)
okno -> podziel

ustawiasz gdzie ma być podział

onko - przytwierdź

ad2) pewnie coś na za pomocą funkcji by się dało zrobić
ale trzeba by było pokombinować

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.