.:|MP3|.: [ Konsul ]
Głośniki do starego gramofonu
Witam, znalazłem gdzieś na strychu stary gramofon (adapter) unitra. Podłączyłem do prądu i chodzi, ale niestety ma jeszcze jeden dziwny kabelek -> taki gruuby do głośników. Niestety żadne nowoczesne głośniki nie posiadają takiego wejścia... Kupie gdzieś głośniki do takiego gramofonu, a może jakas przejściówke? Czy jak przerobie końcówke na zwykłą (taką jak przy wszystkich nowoczesnych głośnikach i słuchawkach) to będzie działać? Prosze o pomoc :)
wysiak [ Legend ]
Do zadnego gramofonu nie podlaczysz bezposrednio glosnikow, gramofon musisz wpiac w przedwzmacniacz, i dopiero przedwzmacniacz moze napedzic albo wzmacniacz, do ktorego wpinasz glosniki - albo glosniki aktywne (majace wlasne wzmocnienie).