GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Głośniki do starego gramofonu

03.10.2010
13:50
[1]

.:|MP3|.: [ Konsul ]

Głośniki do starego gramofonu

Witam, znalazłem gdzieś na strychu stary gramofon (adapter) unitra. Podłączyłem do prądu i chodzi, ale niestety ma jeszcze jeden dziwny kabelek -> taki gruuby do głośników. Niestety żadne nowoczesne głośniki nie posiadają takiego wejścia... Kupie gdzieś głośniki do takiego gramofonu, a może jakas przejściówke? Czy jak przerobie końcówke na zwykłą (taką jak przy wszystkich nowoczesnych głośnikach i słuchawkach) to będzie działać? Prosze o pomoc :)

03.10.2010
14:53
[2]

wysiak [ Legend ]

Do zadnego gramofonu nie podlaczysz bezposrednio glosnikow, gramofon musisz wpiac w przedwzmacniacz, i dopiero przedwzmacniacz moze napedzic albo wzmacniacz, do ktorego wpinasz glosniki - albo glosniki aktywne (majace wlasne wzmocnienie).

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.