GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Roaming - jak to działa?

02.10.2010
23:58
smile
[1]

reksio [ Q u e e r ]

Roaming - jak to działa?

Witam,
próbuję zrozumieć:
jestem w Polsce, mam komórkę z Plusa i chcę zadzwonić do kogoś w Niemczech, kto również ma komórkę z Plusa.
Pytanie pierwsze: Czy ta osoba płaci za to, że odbiera telefon?
Pytanie drugie: Czy jeśli ta osoba ma telefon na kartę prepaid, to oznacza, iż kiedy skończą się środki na koncie (podczas mojego do tej osoby telefonowania), to rozłączy nas?

Innymi słowy; dlaczego ta osoba płaci, skoro to ja chcę płacić? :P

Pozdrawiam,
r.

03.10.2010
00:01
[2]

jojo121212121212 [ Generaďż˝ ]

Płaci.
Bo operatorowi zagranicznemu nie podoba się to, że obca simka zalogowała się na jego podwórko i obciąża całą sieć.

Osobe z prepaidem rozłączy lub będzie leciało na debet.

03.10.2010
00:02
[3]

reksio [ Q u e e r ]

Ale dół.

03.10.2010
00:03
[4]

Didier z Rivii [ life 4 sound ]

Pytanie pierwsze: Czy ta osoba płaci za to, że odbiera telefon?
Tak

Pytanie drugie: Czy jeśli ta osoba ma telefon na kartę prepaid, to oznacza, iż kiedy skończą się środki na koncie (podczas mojego do tej osoby telefonowania), to rozłączy nas?
Tak

Po prostu ktoś tak wymyślił i tak jest, ty płacisz jak za zwykłe połączenie w Polsce, a ta druga osoba płaci zagranicznej sieci która obsługuje roaming, za możliwość skorzystania z jej infrastruktury.

03.10.2010
02:02
[5]

QrKo [ Legend ]

W jaki sposob odbierajacy majacy simke z plusa doladowana za polskie zlotowki bedac za granica placi zagranicznej sieci? IMO to jest na zasadzie pozwolcie odbierac naszym u was to my pozwolimy waszym u nas, ale moge sie mylic, moze faktycznie operatorzy rozliczaja sie wewnetrznie jakos miedzy soba.

Ja z kolei zawsze myslalem, ze doplaca odbierajacy poniewaz dzwoniacy z racji mobilnosci telefonu komorkowego nie ma zielonego pojecia gdzie znajduje sie osoba do ktorej dzwoni i ma to na celu uchronic go przed rachunkiem rzedu 13zl na minute gdy np. zadzwoni do kumpla ktory akurat jest na wakacjach w Indonezji. Stacjonarka jest zawsze w tym samym miejscu, wiec logiczne ze dzwoniac do kogos w Anglii nastawiasz sie na odpowiedni koszt.

03.10.2010
02:05
smile
[6]

jojo121212121212 [ Generaďż˝ ]

W bardzo prosty, to komisja europejska ustala stawka i operatorzy płacą sobie za ruch:



03.10.2010
02:13
[7]

QrKo [ Legend ]

O, dzieki :)

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.