zelmir [ Konsul ]
Problem z kartą graficzną
Otóż, wczoraj byłem zmuszony zmienić mój monitor 22' na 17' tylko jak chciałem go podłączyć to nic się nie wyświetlało Pomyślałem żeby wyjąć karte graficzną (8600) i zobaczyć jak będzie działało na zintegrowanej karcie i o dziwo wszystko elegancko działa. Teraz co zrobić żeby monitor zadziałał na 8600? Karta nie wygląda na uszkodzoną
mikhell [ Master of Puppets ]
Może miałeś ustawioną zbyt dużą rozdzielczość lub częstotliwość wyświetlania??
Ewentualnie masz rozdzielczość w formacie 16:9, a monitor 4/3 i ma z tym problem...
Spróbuj wejść w tryb awaryjny windowsa i zmienić na minimalne.
zelmir [ Konsul ]
ale na karcie zintegrowanej wszytko działa wiec chyba ok z rozdzielczością jest?
wysiak [ Legend ]
Chyba nie jest. Przeciez obie te karty chodza na calkowicie innych sterownikach i ustawieniach. Podlacz monitor dobrze, nie ma mozliwosci, zeby dobrze polaczone sprawny monitor i karta nie daly obrazu przynajmniej w biosie...
zelmir [ Konsul ]
No dobra czyli jak mam teraz zmienić rozdzielczość na tamtej karcie jeśli nic się nie wyświetla?
mikhell [ Master of Puppets ]
napisałem ci:
wejść w tryb awaryjny windows
Czyli jak będzie startował, to klikaj F8
Tryb awaryjny włączy się w minimalnej rozdziałce, tam to pozmieniasz.
zelmir [ Konsul ]
W biosie się nic nie wyświetla, na monitorze ciągle dioda miga zamiast się świecić, monitor jest dobrze podłączony, próbowałem wejść w tryb awaryjny po ciemku ale nic to nie dało
MavericKK [ Life is Brutal ]
Czasami nawet tryb awaryjny nie pomaga ale sporobuj wejsc w trybie awaryjnym i wywalic wszystkie sterowniki jak t ci nie pomoze to zrob na zintergrowanej kopie swoich plikow i postaw system
sORKI NIE DOczytalem . Hm wiesz mialem podobny problem z karta graficzna i okazalo sie ze mialem na plycie glowej zrabany mostek poludniowy czy jaki tam(zamulony jestem) i musialem wymienic grafike . Sprawdz karte na innym pc tak jak to pisze przedmocwca :)
mikhell [ Master of Puppets ]
BIOS powinien się wyświetlić, niezależnie od rozdzielczości, dlatego to dziwne.
Ja bym w takim wypadku proponował sprawdzić tą kartę na innym kompie, o ile wyjmowałeś i wkładałeś tą kartę jeszcze raz.
Trudno mi na ten moment napisać cokolwiek innego, co nie jest oczywiste...
Nie chciałbym cię obrazić tekstem typu: sprawdź czy włożyłeś kabel z monitora do odpowiedniego wejścia ;)