GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Problem z kartą graficzną

01.10.2010
14:13
[1]

zelmir [ Konsul ]

Problem z kartą graficzną

Otóż, wczoraj byłem zmuszony zmienić mój monitor 22' na 17' tylko jak chciałem go podłączyć to nic się nie wyświetlało Pomyślałem żeby wyjąć karte graficzną (8600) i zobaczyć jak będzie działało na zintegrowanej karcie i o dziwo wszystko elegancko działa. Teraz co zrobić żeby monitor zadziałał na 8600? Karta nie wygląda na uszkodzoną

01.10.2010
14:24
[2]

mikhell [ Master of Puppets ]

Może miałeś ustawioną zbyt dużą rozdzielczość lub częstotliwość wyświetlania??
Ewentualnie masz rozdzielczość w formacie 16:9, a monitor 4/3 i ma z tym problem...

Spróbuj wejść w tryb awaryjny windowsa i zmienić na minimalne.

01.10.2010
14:29
[3]

zelmir [ Konsul ]

ale na karcie zintegrowanej wszytko działa wiec chyba ok z rozdzielczością jest?

01.10.2010
14:29
[4]

wysiak [ Legend ]

Chyba nie jest. Przeciez obie te karty chodza na calkowicie innych sterownikach i ustawieniach. Podlacz monitor dobrze, nie ma mozliwosci, zeby dobrze polaczone sprawny monitor i karta nie daly obrazu przynajmniej w biosie...

01.10.2010
14:32
[5]

zelmir [ Konsul ]

No dobra czyli jak mam teraz zmienić rozdzielczość na tamtej karcie jeśli nic się nie wyświetla?

01.10.2010
14:36
[6]

mikhell [ Master of Puppets ]

napisałem ci:
wejść w tryb awaryjny windows

Czyli jak będzie startował, to klikaj F8

Tryb awaryjny włączy się w minimalnej rozdziałce, tam to pozmieniasz.

01.10.2010
14:54
[7]

zelmir [ Konsul ]

W biosie się nic nie wyświetla, na monitorze ciągle dioda miga zamiast się świecić, monitor jest dobrze podłączony, próbowałem wejść w tryb awaryjny po ciemku ale nic to nie dało

01.10.2010
14:57
[8]

MavericKK [ Life is Brutal ]

Czasami nawet tryb awaryjny nie pomaga ale sporobuj wejsc w trybie awaryjnym i wywalic wszystkie sterowniki jak t ci nie pomoze to zrob na zintergrowanej kopie swoich plikow i postaw system
sORKI NIE DOczytalem . Hm wiesz mialem podobny problem z karta graficzna i okazalo sie ze mialem na plycie glowej zrabany mostek poludniowy czy jaki tam(zamulony jestem) i musialem wymienic grafike . Sprawdz karte na innym pc tak jak to pisze przedmocwca :)

01.10.2010
14:59
[9]

mikhell [ Master of Puppets ]

BIOS powinien się wyświetlić, niezależnie od rozdzielczości, dlatego to dziwne.
Ja bym w takim wypadku proponował sprawdzić tą kartę na innym kompie, o ile wyjmowałeś i wkładałeś tą kartę jeszcze raz.

Trudno mi na ten moment napisać cokolwiek innego, co nie jest oczywiste...
Nie chciałbym cię obrazić tekstem typu: sprawdź czy włożyłeś kabel z monitora do odpowiedniego wejścia ;)

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.