
trumi [ Chor��y ]
Disciples-dyskusja.
Witaj !
Chciałbym podyskutować z tobą o serii Disciples w wolnej chwili.
Głównie o rasach i jednostkach.
Po pierwsze:
Dzięki użytkownikowi Poszukiwacz cieni za wyjaśnienie sprawy z aktywacjami,
kamień spadł mi z serca.
Odnośnie 3 części Disciples,czyli tej gry:
Gra ma swoje wady,choć patche sporo poprawiają,jednak wolę dwójkę.
Tam było wszystko bardziej poukładane,np szyki w walce,
mi nieruchawość nie przeszkadzała za bardzo.
Pytanie:kto patrzy na pancerzyk ?
Że niby centaur lansjer ze swymi 20 punktami pancerza był super ?
Nie był...20 pancerza to tyle co nic XD
A poza tym zawsze brałem teurga na pancerz i pancerz rozbity,papa XD
Mnie denerwuje to jak przegięto tu armię/frakcję demonów,czyli legiony.
W D II Bunt elfów moimi ulubieńcami były nieumarłe hordy i elfy.
Hordy miały wiele ciekawych opcji,odporności i zalety.
A poza tym widmowy wojownik,arcylisz, śmierć ach sentyment...
Elfy ? Niech nikt mi nie mówi ze ta rasa była niedorobiona,bo śmiechem zabiję !
jechałem nią ostro imperium,demony,klany...
XD świetne ochrony,genialni łucznicy(że lodowy wartownik czy tez grabieżca słabi-
no proszę...Grabieżca po boostach zabije kazdego maga,czy innego łucznika,zanim ten coś powie,zwłaszcza magów.(no może poza śmiercią czy Gargulcami)
Sir Allemona i grumbnika,bossów z buntu elfów rozwaliłem panem lasu,2 dzikimi centaurami,teurgiem,tancerką słońca i grabieżcą.
Przed tem puszczając na nich 4 zabójców XD
Demony to była moja znienawidzona rasa,nie cierpiałem demonów...
miały tyle wad,słabości i tyle braków-
głównie broń jako źródło obrażeń + ogień.
I byli rzezani przez nieumarłych.
A tu w trójce ?
- U Imperium jest w miarę zbalansowane-ale i tak demony pod względem obrażeń
biją na głowę imperium i elfy,odstając na niekorzyść...
Porównanie wojowników:
Demony:Opętany-90 obrażeń na starcie-berserker 135 =| !!!
Imperium: Giermek:70 nie tak źle...rycerz 95 !!!
elfy:lansjer:tylko 50+40% na trafienie to jakiś żart chyba....Kawalerzysta 90 !!!
wojownicy elfów są żałośni....
Magowie
demony:demonolog:aj, cię proszę,150 we wszystkich,podpalenie....potęga
Imperium:No nieźle...Biały czarodziej wymiata.Że niby summoner taki dobry ?
no żywiołaki wiatru są ok,ale celując w summonera i on deadnie i żywiołaki też deadną....
tu ma sens bo dużo miejsca, w 2 był dla masochistów.
Elfy:Archontka jest bardzo mocna.-
Teurgini-pa pa gargulce i inne opancerzone badziewia-na co wam było te -o jezu-5o punktów pancerza-skoro wam roztrzaskałem ? XD
łucznicy
Imperium:Balans.
demony:gargulce:Mocne,prawie nie do ugryzienia,chyba że masz archontkę.
Elfy:Lodowy wartownik czy nocny łowca-mistrzowie w swej klasie.
po co brać obrońcę gaju-skoro demony mają odporność na ogień- i to wysoką ?
jednostki specjalne:
elfy:
gryfy-mocne,solidne,bierz koniecznie zamiast-HAHAHAHA żałosnych wojowników.
Imperium:tytan:mocarny !
demony:Diabły-najmocniejszy tank! Na starcie,kupa punktów życia + umiejetność
leczenia siebie - muszę coś dodawać ?
Demony są straszne= zwłaszcza po rozwoju.przegięte,moimi elfami często grają
z przyjaciółmi niszczyłem kumpla imperium,grając elfami,tylko po to by demon mnie dobił =(
Tej grze brak balansu,surowce czasem źle są generowane,ale problemu z innymi stolicami zamiast mojej nie miałem.
generalnie dla mnie to takie 7/10.
Gra dobra,klimatyczna,ma dobrą ścieżkę dźwiękową.
misje są powtarzalne,acz niezłe.
Ach,czekamy na patche.....
Nadeszły ciężkie czasy dla elfów,demony to prawdziwa zmora....
ja z demonów lubie succubussa-120 obrażeń na wszystkich+ przemiana w coś gorszego,miodzio ! XD
Pogadamy,fani serii Disciples ?
Dla mnie w 2 było tak :
Imperium: balans,klimat,inkwizycja-zniszczyłem też Uthera w kampanii.
Ulubiona jednostka-wielki inkwizytor.
Dla masochistów: Summoner
Klany:no kraśki były spoko,choć za wolne trochę,ale pustelnika uwielbiałem.
super:Ymir son/syn Ymira i pustelnik
Dla masochistów:wilczy władca XD/miotacz ognia
elfy:super,uwielbiałem ich,mój main.
best:zbój,grabieżca,wartownik,teurg,dziki centaur.
worst:Nie ma,brak.no może centaur- szarżujący XD
Hordy-the best !!!
jakość:Śmierć.arcyLisz,widmowy wojo
worst:Granie nosferatem,masochizm-1o obrażeń we wsystkich,łał XD
demony- I Hate them!!!
Ulubione:Włodarz,succubusska,pandemoniusz.
Worst:dopelganger,tiamat.