GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Arcanum:Przypowieść o maszynach i magyi (część 5.1)

29.01.2003
23:34
smile
[1]

Kade [ Senator ]

Arcanum:Przypowieść o maszynach i magyi (część 5.1)

Witaj wędrowcze! Wkroczyłeś w wątek o wspaniałej grze cRPG - Arcanum. Jeśli jeszcze w nią nie grałeś, racz spróbować, albowiem warto. A tutaj możesz zapytać o pomoc, opowiedzieć swoją historię lub zwyczajnie pogadać, zawsze przyjmiemy strudzonego podróżnika w nasze progi.

Arcanum to piękna kraina, ale pełna sprzecności - tutaj koegzystuje ze sobą zarówno Magia i Technologia, żyją razem Ludzie, Elfy, Krasnoludy i Orki. Także Dobro i Zło. Nigdzie indziej nie spotkasz tyle potężnych potworów, zapomnianych ruin i nawiedzonych zamczysk, skarbnic dawnej Magii. Lecz są też wielkie miasta ze swoimi fabrykami, pociągami, elektrycznymi światłami i coraj szybciej rozwijającą się technologią.

Udzielają się(w kolejności alfabetycznej):
AKDostojny i skromny człowiek walczący w imie Dobra i prawości Największy bohater, jaki przemierzał Arcanum. Chętnie udziela pomocy. Prawie żywa legenda.
azimWielki wojownik-mag, ciekawy świata, nie ma chyba rzecy w Arcanum o której by nie wiedział. Nadal samotnie podróżuje po świecie teleportując się. Choć rzadko zagląda, zawsze pozostawia po sobie mądrości.
BenedictKiedyś obiecujący adept szkół magii, ale pewnego razu słuch o nim zaginął i nikt nie wie gdzie teraz jest. Skończył być może w paszczy jakiegoś potwora lub w jakiejś karczmie.
BoginkaJak sama o sobie powiedziała była buntowniczką przemierzającą Arcanum jedynie z mieczem i plecakiem.
Zaciekły wróg technologów.
KadeDawno temu wielki technolog, który przyczynił się do wielkiego wrostu techniki wśród ludzi. Lecz dopadło go znużenie, zmęczenie i skleroza. Teraz ukrywa się i tylko czasmi wychodzi by poromawiać z ludzmi.
ormKiedyś wielki wojownik znany ze swej odwagi. Teraz niestety jedynie cień, tego kim był.
VYKR_Na razie młody mag i wojownik mający nadzieje na wielki projekt, który by mu przyniósł sławe i honor.
wysiu"Kolejny z wielkich bohaterów niewyróżniający się niczym specjalnym."
Pozostali, których na razie znam zbyt mało, by ich opisywać:
Aschman
Bogas
Call
Chupacabra
DarkStar
dolph
Fladnag
Jamess
Jeannie
pre13
rniczypo
War
weds
Xax
Y(H)ans
Zajkos

Link do poprzedniego wątku:

29.01.2003
23:47
smile
[2]

Boginka [ Sybarytka ]

Kade--> Ten ostatni wpis w mojej charakterystyce nazwalabym rodzajem propagandy ;-) Ja mam ochotę powbijać na pal tylko niektórych technologów (a z niejakim Magnusem nawet wspólnie podróżowaliśmy - ten krasnolud ma tak śliczny akcent w wersji angielskiej, że bezeceństwem byłoby go ukartupić), tych, którym woda sodowa uderzyła do głowy, bo przecież tajemnicą poliszynela jest, że Bates nie wynalazł silnika na parę....
A z tym pojedynkiem to zasadniczo jest problem, bo wątpię czy moje łącze by to wytrzymało. (a w dobrym humorze to i mysz chce kota obić ;-)) Ale jak kiedyś uslyszę, że magia to przeżytek, to nie gwarantuję, że nie polecą głowy.
VYKR_--> Nie ośmielę się zabrać ci wątkowego prymatu (zdarzyło mi się raz i to przypadkiem), ale skoro nie chcesz wpisać tej jedynki...... A z tą herbatką to jest troszkę inaczej....

Właśnie mam na liczniku "generała" - chyba teraz będę częściej tu zaglądać (o ile pewnien technolog mnie nie wypędzi... ;-))

29.01.2003
23:51
[3]

VYKR_ [ Harvester Of Sorrow ]

2

29.01.2003
23:56
smile
[4]

Boginka [ Sybarytka ]

VYKR_--> O żesz! ;-))) Następnym razem nie dam się tak wrobić!

29.01.2003
23:59
[5]

VYKR_ [ Harvester Of Sorrow ]

Boginka--> Magnus? IMO pseudo-krasnal, ale chociaż szczery, bo od razu po skopaniu tyłków przeze mnie nijakich Schuylerów czy jakoś tak powiedział, że nie zna swojego klanu, a te znaki to bazgroły(co mu wcześniej powidziałem, czego skutkiem było obniżenie reakcji do 12), spox gość hehe... takie 'normalne' krasnoluduy jak Kade by go pewnie wyśmiały, zadufane w sobie nie widzą nic poza czubkiem swojej strzelby i myślą tylko na tyle , by zabic kolejne bezbronne zwierze! argh...

30.01.2003
00:06
smile
[6]

Boginka [ Sybarytka ]

VYKR--> Zauważ, że mimo wszystko Magnus ma dość dumne podejście, ale jako,że zdolność wymowy jest pierwszą wielką cechą jaką szanuję, Magnus jest w pewnym sensie moim faworytem (ten szkocki akcent jest wprost przewspaniały!) Jeśli chodzi o resztę posta, cholera, wpakowałam wątek w burzę (a niektórzy nie chcieli kiedyś wierzyć, że mam wiedźmowaty charakterek ;-))

30.01.2003
00:07
[7]

Kade [ Senator ]

Boginka-->To nie była propaganda:)A z tym pojedynkiem to był żart mam jeszczę odrobinę honoru ,Nie zabijam niewiast:) Pozatym jesteś jedyną kobitką w naszym wątku jak mógł bym Cię zabić albo wygnać:)
BTW to mogła byś wkleić swoje zdjęcie do wstępniaka.

I Gratuluje generała:)

VYKR_-->Nie rób ze mnie bezdusznej maszyny do zabijania, ja mam jeszcze uczucia,uwierz mi:))

30.01.2003
00:18
smile
[8]

Boginka [ Sybarytka ]

Kade--> Zdjęcie?! W życiu! Zabójstwo jest w naszym kraju karalne, a ja mam urok Meduzy.... Zapytam się o to samo po raz drugi - skąd pewność, że jestem płci żeńskiej? Przecież nikt nie zweryfikował poziomu moich łgarstw, a poza tym mamy równouprawnienie ;-)))) i honor nie ma nic do rzeczy jeśli chodzi o pojedynki... ( Więcej ma tu do rzeczy fakt, że od dobrych kilku miesięcy mój dysk nie widział Arcanum) A moja charakterystyka jest wredną propagandą i mi tu nie dyskutować proszę! Ot co!
Stopnia nie ma co gratulować - gadulstwo jest raczej wadą.

Mnie już chyba zaczyna odbijać nocną porą.... Tyle postów jednego dnia, wstyd! Na dodatek jeszcze o jakichś farmazonach, proszę Szanowne grmium o wybaczenie.

30.01.2003
00:47
smile
[9]

Bogas [ Senator ]

Poszukuje maszyny do odbierania mocy mam 44 poziom i na razie mam, co robić z punktami postaci a jak bym wykonywał wszystkie zadania to 50 osiągnąłbym już dawno.
A słyszeliście może ze Troika robi cRPG w świecie Grayhawk na podstawie 3 ed. D&D?

30.01.2003
10:29
[10]

pre13 [ Generaďż˝ ]

Bogas --> taką maszynkę to najlepiej samemu skleić jak grasz technologiem:) a co do tych punktów to najlepiej je rozmieścić jakoś z głową po cechach swojej postaci które wydają ci się przydatne:D

Boginka --> coś za często ostatnio podkreślasz sprawę swojej płci. czy to ma być prowokacja:) czy może wreszcie ujawnic chcesz swoje rawdziwe JA. btw trzeba podejść do tego z całkiem drugiej strony - jeśli nikt na wątku nie ma 100% pewności co do tego że jesteś płci żeńskiej to nie widze żadnych przeciwwskazań żeby każdy wypowiadał się w stosunku do twojej osoby jako do dziewczyny

a sprawa Arcanum --> czy mody działają po wersją PL?? bo jesli tak to musiałem skopać coś przy dodawaniu moduf...

30.01.2003
11:43
[11]

Mr.Kalgan [ Gold Dragon ]

Dzień Dobry. Kłaniam się wszystkim uniżenie i przepraszam za trywialne pytania, ale wczoraj drogą uczciwego kupna wszedłem w posiadanie złotej edycji Arcanum. Program zaionstalował sie wraz z nakładką polską patchem 1.07 oraz 6 modami. Gra chodzi. Ufff. Nie wiem czy będę grał, ale skoro kupiłem....
1. Czy patch 1.08 należy instalować czy polska wersja obywa sie bez niego?
2. Czy patch znoszący limit doświadczenia chodzi z polską wersją?
3. O co chodzi z tymi modami, można grać albo w jeden, albo w drugi albo w czystą wersję ??? - tam jest takie okienko wyborów a myślałem, że można mieć wszystkie naraz. I co ne dają?
4. Chciałbym grac człowiekiem (wiem, że głupio) to kim nim zostać?

Pewnie to wszystko było, ale po pierwsze leniwy jestem, po drugie być może będę w to grał to i pogadać będę chciał a od czegoś trzeba zacząć.

30.01.2003
12:48
smile
[12]

Boginka [ Sybarytka ]

pre13--> :-))) Punkt dla Ciebie. A kwestię moje osoby podkreślam, bo mam cichą nadzieję, że wprowadzę Panów Szanownych w stan lekkiej konsternacji i wreszcie skończą się te komentarze i dziwaczne burzenie porządku (kto to widział, żeby drugi post w wątku był epistołą zaimiast prostę "1" autorstwa VYKR_'a?)
Mr.Kalagan--> Nie ma za co! Dzięki lenistwu ten wątek jeszcze żyje. :-)
1) Nie jestem w tej kwestii szczególnie obyta, ale chyba starczy bez patcha, bo za moich czasów tego patcha nie instalowałam. (chociaż pewnie poprawiłby coś w grze...)
2) Wydaje mi się, że tak - tam się majstruje jedynie w tabeli dośwadczenia, która ze względu na zawarość li i tylko liczb jest wielojęzyczna, ale głowy nie dam sobie obciąć.
3)Jeżeli masz zainstalowane mody to (w większości pzypadków) możesz przed rozpoczęciem gry wybrać, czy grał będziesz, w któryś mod, czy też w Arcanum (mody są w tym przypadku oddzielnymi światami), ale są też nieoficjalne rozszerzenia działające wewnątrz samej gry. Tych nie spotkasz zapewne w pudełku (nie są firmowe) i trzeba je sobie samemu ściągnąć.
4)Ludzie stanowią dość uniwersalną rasę - zastanów się, co wolisz, być tajemniczym magiem poddającym świat swojej woli, czy technologiem który z kawałka metali i kilku śródek zmajstruje sobie np. broń palną, albo cewkę Tesli. Można też kroczyć środkiem i być zwykłym zabijaką, ale to praktycznie nie pozwala korzystać ze specyfiki świtata Arcanum. Twoje alter ego wybierz sobie sam, najwyżej w pewnym momencie zaczniesz od nowa inną postacią,

30.01.2003
13:13
[13]

VYKR_ [ Harvester Of Sorrow ]

heh jak zwykle skończyłem o północy, a tutaj jeszcze gadali. oby tak dalej :)
Boginka--> fakt... jeszcze żebym lubiał krasnoludy :) o do zdjęcia to się nie martw, Kade zrobił ze mnie coś zdatnego do oglądania, co dowodzi, że jeszt ekspertem w deformacji na lepsze ;)
Kade--> jeszcze? w razie czego dam Ci się pożegnać z dziewczyną i rodziną przed śmiercią :>
Bogas--> szkusza Vendigroth Device? byłeś już w Tulli? no to tak jak ja. jak jesteś magiem to wal np. w wytrzymałość albo punkty zmęczenia. o Greyhawk dowiedziałem się całkiem niedawno i czekam z niecierpliwością. zresztą w poprzednim wątku jest link do wywiadu z Timem z Troiki m.in. o tej grze. nie mają to być dokładne zasady 3 D&D
pre13--> myśle, że działają, bo w wersji GOLD(która jest PL) je dodali, a nie dodawali by czegoś nie działającego(chyba heh). wstaw je do katalogu modules jako luźne pliki .dat, a póżniej w opcjach

30.01.2003
13:20
[14]

VYKR_ [ Harvester Of Sorrow ]

Mr.Kalgan--> Witam.
1) jak chcesz spróbuj, ale na własną odpowiedzialność, najwyżej będziesz instalował jeszcze raz, chociaż bez patchy spokojnie można się obyć.
2) tak(u Kadego działało, prawda technologu?)
3) 99% Arcanum to mod 'Arcanum' a reszte traktuj tylko jako dodatkowe misje na siekanine nie mające zbyt wiele wspólnego z samą grą.
4) to zależy - magia albo technologia, nie koniecznie w skrajnym przypadku, ale raczej zdecyduj się na jedno, nie na oba. zawsze przyda się w postaci cząstka wojownika. jak nie umiesz zdecydować rzuć kostką or sth :)

30.01.2003
13:38
[15]

AK [ Senator ]

VYKR - no uważaj z tymi modami, jak grasz świeżą postacią to ty jesteś tym siekanym :)

Widzę że mamy tu spór magia vs technologia... A nieładnie, a fe, co za imperialistyczno-kapitalistyczne podejście... Aż się odzywa elfia krew (którą sam sobie przetoczyłem z takiego jednego, hehe), gwoli konfliktu zażegnania. A co lepsze, ogień czy woda? Ogień ogrzeje, ale woda pragnienie ugasi. I bez jednego i bez drugiego ciężkie by się żyło, prawda? A gdy się połączą... Powstaje moc silnika parowego. także, pani i panowie, trochę spokoju się zda i filozoficznego do życia podejścia.

Wy to byście nic, tylko siłą problemy rozwiązywali. A to własnie technika najlepiej tłumaczy magię, zaś magowie najlepiej rozumieją konsekwencje wprowadzania technologii. A zatem spokój mi tutaj, bo zaimplementuję sobie Equalizera i sam pokój czynić żelazem będę! Aż wszędzie pozostanie miła dla oka i ucha neutralność, co to nigdy nie rzuca się przygodnemu podróżnikowi do gardła i nie patrzy na niego z wyższością, ni z pogardą.

30.01.2003
13:39
[16]

Kade [ Senator ]

Boginka-->No zapodaj to zdjęcie :) Napewno nie jest tak źle.A co do płci to pewności nie mam :)
Ale dla mnie jesteś dziewczyną .
Charakterystykę zmienie jęśli zejdziesz z technologów:)

pre13-->Mody działają pod wersję PL .

Mr.Kalgan-->Nie przepraszaj tylko pytaj ,dzięki temu mamy co robić:)
1>Możesz grać bez tego patcha ale lepiej go zainstalować (chociaż nie wiem ddo czego on służy:))
2>Działa ,napewno.
3>Każdy mod to coś w stylu osobnej gry.
4>Wybór powinien należeć do Ciebie .Ja polecam technologa rusznikarza ,gra się wtedy bardzo przyjemnie.
A do magii się nie mieszam ,bo przecież nie mam o tym pojęcia:)

VYKR_-->Jesteś zbyt pewny siebie i to Cię zgubi :)Zginiesz nim zdążysz wypowiedzieć zaklęcie:)

Bogas-->Słyszałem co nieco o tej grze ,zobaczymy jak to będzie.

30.01.2003
13:43
smile
[17]

Kade [ Senator ]

AK-->Wróciłeś:)
No i jak zawsze inteligentna przemowa .
Więc ja też proponuje rozejm ,niech w krainie arcanum na zawsze zapanuje równowaga między magią i technologią.
Żadnych więcej wojen .

30.01.2003
13:53
smile
[18]

AK [ Senator ]

Kade - ha, nigdzie nie odszedłem, tylko złe moce ciemnej strony mrocznego potwora, TPSA zwanego, związały moje wyposażenie silnym zaklęciem blokującym.
A że mi się tak pisze - to przejdzie... To po wczorajszym, gdy skończyłem kolejne opowiadanie. Chwila spokoju przed następnym.

A teraz, umowę proponuję - nie wysadzamy pociągów, nie idziemy z siekierami do Glimmering Forest, nie obrażamy półorków i nie wyzywamy krasnoludów (to ostatnie - do elfów ;) )
I będzie spokój.

30.01.2003
14:00
[19]

AK [ Senator ]

Boginka - tak za pamięci - waćpanna ma coś przeciwko epistołom? Bo można jeszcze elaboraty spróbować :P

I coś przy okazji, co mi przyszło na myśl w temacie różnic:
Różnica między magiem a technologiem: - technolog, aby się rozerwać, wyciąga z granata zawleczke, a mag jedynie bierze granat do ręki ;)

30.01.2003
14:10
smile
[20]

Boginka [ Sybarytka ]

AK--> O witam, Waszmość! Filozofią tu widzę powiało.. To ja już zamykam japę i więcej andronów nie plotę (wczoraj poważnie ostrzegałam, że coś ze mną nie tak...:-)))
Ale dalej już czyba waćpanu przeszła ta filozofia... ;-))) A przeciw epistołom i elaboratom (bo to wszystko jeden pies przecie) mam tylko tyle, że za często je piszę....
Kade-> Jest kika zasadniczych problemów:
1) Nie ma w okolicy żadnego zdjęcia
2) Zazwyczaj wyglądam na nich tak, że ja nie wierzę w to co widzę, o osobach postronnych nie wspominając...
3) Charakterystykę i tak zmienić możesz dopiero we wstępie do następnego wątku, więc spokojnie mogłabym sobie jeszcze androny popleść... Ale gwoli uszanowania poglądów pewnej osobistości, zaniecham wyrażania się głośno (pomińmy fakt że cała ta dyskusja nie była z mojej strony prowadzona metodą argumentum ad personam)

Nawiasem pisząc - czy ja już gdzieś wspominałam, że generalnie lubię co jakiś czas poszukać burdy? ;-))))

30.01.2003
14:10
smile
[21]

Kade [ Senator ]

AK-->Normalnie nie poznaje koleżki :))))
Bardzo się zmieniłeś:P
Albo masz dzisiaj dobry dzień.

A tą różnicę między magiem a technologiem pod względem rozrywania się będziemy wklejać we wstępniaku :))
Jest wypasiona:)

30.01.2003
14:13
[22]

Mr.Kalgan [ Gold Dragon ]

Programy do podwyzszania poziomów znalazłem dwa.
1. uptolevel127 - umożliwia awana do 127 poziomu
2. nolevelcap - nie wiem do ilu, może bez ograniczeń
Którego użyć, pierwszy program oprócz podwyższania limitu poziomów jeszcze cos modyfikuje i podobno zmienia i arcanum.exe. Natomiast nie wiem nic o drugim. Którego używacie/polecacie???

30.01.2003
14:19
smile
[23]

Boginka [ Sybarytka ]

Mr.Kalagan--> Tak naprawdę nie masz wyboru - do wersji zpatchowanej (1.074 chyba) daje się dołożyć tylko ten pierwszy o ile się nie mylę... Drugi (czyli NO level cap) po pierwsze nie działa z wersją 1.074, a po drugie zasadniczo jest tylko do wersjii angielskiej

30.01.2003
14:26
[24]

Kade [ Senator ]

Mr.Kalgan-->Tak jak mówi Boginka działa tylko ten pierwszy.Zmienia on arcanum exe i zapierwszym razem daje poziom odrazu do 100 .Ale ja zawsze instaluje go 2 raz wtedy poziomy lecą po kolei.
(hmmm ale czy aby napewno to ten patch ,skleroza nie boli :))))

30.01.2003
14:34
smile
[25]

Mr.Kalgan [ Gold Dragon ]

O !!!
Boginka ---->>> Dzięki

30.01.2003
14:39
[26]

Mr.Kalgan [ Gold Dragon ]

Kade ---->>> Że co????!!! Co to znaczy, ze trzeba go instalować dwa razy i kiedy po raz drugi? Co to znaczy, że daje od razu 100 poziomów, chcę zacząć jak normalny chłystek?

30.01.2003
14:43
[27]

Mr.Kalgan [ Gold Dragon ]

Kade ----->>> Tak nawiasem mówiąc, bracie smoku, jak to sie stało, że preferujesz dwururkę a nie magię, hę???

30.01.2003
14:46
[28]

Kade [ Senator ]

Jeśli zainstalujesz patcha pierwszy raz to po 50 poziomie przeskoczy od razu do 100 (będziesz miał odrazu 50 punktów postaci do wydania).Ale jak zainstalujesz do drugi raz to będzie normalnie ,po 50 poziomie będzie 51.
Nie wiem czemu tak jest.
Moja rada to zanim rozpakujesz tego patcha to skopiuj plik arcanum exe .

30.01.2003
14:52
[29]

Kade [ Senator ]

Mr.Kalgan-->Dobre pytanie ,wolę sobie postrzelać bo to coś nowego dla mnie.
W innych cRPG (prócz Falloutów) grałem wojownikiem ,magiem itp. a tu coś nowego dwururka kontra mag ,spodobało mi się to.Pozatym w Arcanum bardziej rozwinięta jest technologia ,dużo broni ,zbroji ,schematów itp. A magowie mają to co zawsze ,ie sory mają coś czego nie mieli w innych grach :osobny wagon w pociągu (bez obrzy) :)))))

30.01.2003
14:52
[30]

VYKR_ [ Harvester Of Sorrow ]

AK&Boginka-->łaciną zaśmierdło cos tutaj :P błe muszę pomyśleć(kiedy to ja ostatnio robiłem, ehh;))
Kade--> obawiam się, że ze spotkania największego technologa Arcanum(Bates to tylko podórba i złodziej!) z mną, zderzenia dwóch przeciwnych sił spowodowałoby coś w stylu Wielkiego Wybuchu, więc pokój :)
Mr.Kalgan --> różnicu z limitem nie ma, ponieważ matematycznie licząc na poziomie 127, gdy wydasz wszystkie punkty charatkeru masz wszystko na maxa i tak. nie używałem , więc nie wiem które działa.

30.01.2003
14:54
[31]

VYKR_ [ Harvester Of Sorrow ]

Kade--> tego wagonu już nie ma, jak zresztą i innych.. ups, wygadałem się :P

30.01.2003
15:01
[32]

VYKR_ [ Harvester Of Sorrow ]

AK-->Hellgate przeszedłem nową postacią, jak zaczynałem miałem 1 poziom i specjalnych trudności nie miałem :) myśle, że świat jest tak skonstruowany, że nigdy nie da przewyższyć magii technologią lub odwrotnie. pozostanie zawsze równowaga, ale to nie znaczy, że musze umieć 3 czary i 3 schematy. ja moge być magiem, a taki Kade będzie sobie złomia... techem. ale jeszcze nie spotkałem technologa rozumiejącego magie - same ignoranty! na szczęście nie wyzywałem nigdy krasnoludów(noo... tylko żartowałem hehe), chociaz mają honor, a tę ceche bardzo cenie.

30.01.2003
15:04
smile
[33]

Boginka [ Sybarytka ]

Kade--> Podobno mieliśmy się już nie kłocić. ;-)) Ale skoro już piszę tego posta, to tak przy okazji - gdzie twoja broda, co? Tak mi się rzuciło w oczy, że czegoś brakuje jak na rodwitego krasnoluda (a może zresztą mam do czynienia z .....hmmm...... no nieważne) ;-)
VYKR_--> Te pretensje o język to do mnie osobiście proszę kierować (co prawda zażaleń i tak nie przyjmuje, ale niech tam..)

A mi dalej odbija z lekka, no trudno. Wstyd co prawda, że nobliwa Boginka tak się zachowuje, ale zwalę wszystko na pogodę w razie czego. ;-)

30.01.2003
15:12
smile
[34]

Kade [ Senator ]

Nie ta wojna nigdy się nie skończy !!! To nie możliwe magia i technologia zawsze będzie ze sobą rywalizować

VYKR_-->Nazwałeś mnie złomiarzem ,zginiesz za to ty... ty... nieokrzesany dzikusie trochę cywilizacji:))))

Boginka-->Brodę spalił mi taki jeden mag (niedługo odrośnie),dostałem kulą ognia prosto w twarz .
Ale rachunki już wyrównałem ,dalej noszę jego dłonie w plecaku .Teraz nosi swoją laskę w zębach:)))

30.01.2003
15:21
[35]

VYKR_ [ Harvester Of Sorrow ]

Boginka--> lece po encyklopedie, szyfrem jakimś gadacie uh, huh ;)
Kade--> ja? skąd? :) chyba musimy kupić z 400 kilometrów kabla szeregowego, żeby zagrac razem hehe. albo.. czekaj... jest jeszcze jeden sposób... widziałeś gdzieś Pałera? :>

30.01.2003
15:24
smile
[36]

Boginka [ Sybarytka ]

Kade--> I tu nie masz racji, VYKR_ napisał tylko "złomia..", a resztę dopisałeś sobie sam,więc wychodzi, że się poczuwasz.. ;-) A w brodę uwierzę jak zobaczę, narazie mam wątpliwości co do Twojego pochodzenia (nie mogłeś skombinować jakiegoś eliksiru na porost włosów, czy coś?).

Poczyniłam właśnie obserwację, że ta "wojenka" ma zbwienny wpływ na liczbę postów - minęło trochę ponad pól doby od ineuguracji i już jest koło 40ki.

30.01.2003
20:31
[37]

pre13 [ Generaďż˝ ]

do technologuf --> czy ktoś uzywał takiej broni --> (połączenie tesli i snajperki) bo mam pytanko czy jest schemat do tworzenia baterii??

do wszystkich --> co do dyskusji nad wyższością TECHNOLOGUF nad magami - po prostu gra jest źle pomyslana... rozwój postaci w "magiczny sposób" napotyka na wiele problemuf czysto praktycznych a to ze względu na to że jeśli chce się stworzyć postać która posiada superextrawymiatające czary trzeba "zaopatrzyć" się w gross czarów które się używa... hmmm... których się nie używa... A co do technologów - każdy schemat którego się można nauczyć jest przydatny (od granatuf oślepiających, gogli, aż do prętu tesli czy też dynamitu).

Podsumowując:

wybierając maga narażamy sie na wiele kłopotów w początkowych KŁESTACH:) i do bycia łajzowatą postacią aż do osiągnięcia poziomu w którym można już używać wspomnianych przeze mnie wyżej superextrawymiatających czaruf.

wybierającTECHNOLOGA od początku rozgryfki mamy z górki ALE jest poważny problemik... TECHNOLOG nie może używać magicznych mikstur, zwojów, a także w większości przypadkach rzucenie na takowego TECHNOLOGA czarów ochronnych, leczących i innych tego typu kończy się niepowodzeniem.

uffffffffffff to tyle ode mnie:D
jeśli się mylę to sądze że ktoś mnie poprawi

30.01.2003
20:40
smile
[38]

VYKR_ [ Harvester Of Sorrow ]

pre13 --> dobrze myślisz. dodam, że produkty technologi można sprzedać przy czym składniki są zwykle ogólnodostępne i tanie, a grając magiem potrzebujemy przedmiotów(mikstur, zwojów, magicznej broni) i jesteśmy skazani na tułaczke po świecie w ich poszukiwaniu(albo chociaż kasy na kupienie w sklepie). dla mnie to magia jest ciekawsza, właśnie ze względu na tą przygodę.

30.01.2003
21:20
[39]

AK [ Senator ]

Boginka - zbawienny wpływ? Bogowie, toż to jaskinia statsiarstwa, druga Tawerna się zaczyna rozwijać! O zgrozo... :)

Kade - akurat jestem w nastroju, więc... się mogę rozkręcić...
A różnic byłoby więcej... np - mag aby się pochlastać szuka pułapek, a technolog walczy magicznym mieczem, a podobieństwa - że oboje mają dzuiry, jeden po kulach a drugi po strzałach, i poznać jednego po tym, czy przechodzi taka na wylot czy nie - ale to już zbyt "rasistowskie" :)
Jak mówiłem - gdy obie umiejętności są razem, mogą więcej.

VYKR - a mówiłem - nie ma wysadzania pociągów? Wagon też część pociągu... :)
Nie widziałeś technologa rozumiejącego magię? To normalne. W grze są tylko ich dzieła, w postaci ksiąg. Nazwisk nie pomnę, lecz nawet w samej instrukcji masz pierwsze rozdziały, które wyjaśniają (językiem nauki) dlaczego jedno z drugim nie jest kompatybilne.

30.01.2003
21:26
[40]

AK [ Senator ]

pre - pewnie dlatego nim ja wybiore drogę spluwy lub zaklęcia, wybieram drogę miecza i najpierw uczę postać walki wręcz. Wystarczy expert i średnia zbroja aby życie stało się prostsze, a doświadczenie - aby płynęło szerokim strumieniem podczas wypadów "na bok", w celu podziwiania przyrody jak najbardziej naukowymi metodami, bo "od środka"

30.01.2003
21:47
[41]

VYKR_ [ Harvester Of Sorrow ]

AK--> no ale ja go bum-bum zanim Ty powiedzieć, że to BE i nieładnie :> dzięki może zobacze, ale mam chyba tylko angielską wersje instrukcji na dysku. AA wiedziałem! zostaw biedne, bezbronne zwierzątka!! bierz się lepiej za wycinanie w pień całych miast - tak jak ja - w hołdzie Bane of Kree ;)

30.01.2003
23:05
smile
[42]

Boginka [ Sybarytka ]

AK--> Że tak to ujmę, lepszy rydz niż nic, a poza tym nam jeszcze do Karczmowego poziomu dość daleko.... ale z dwojga złego chyba lepiej żeby było po karczmiarsku niż grabarsku (wątek ledwie zipie gdy mówimy o postach "Arcanumowych" sensu stricte)
A tak na marginesie, ja tam widziałam tylko fragment wykładu "Principia Technologica" Sir Harrisaa Guffingforda, więc drogą dedukcji wychodzi mi, że był tam tylko jeden taki technolog. Reszta tych specjalistów to jacys etnografowie i insze licha.
VYKR--> Tak przy okazji, skoro już tu jestem - jak tam strona, coś ruszyło?

30.01.2003
23:27
smile
[43]

VYKR_ [ Harvester Of Sorrow ]

sorry za smród, na chwilke przybyam z kanałów miasta Tarant(tanie deratyzacja heh), aby pogadać i przy okazji wytre miecz z g... i krwi :) ...ups...Kade... sorry, myślałem, ze to szmata... chyba masz kase na nową zbroje? ;)
Boginka--> mejl wysłany wczoraj, zwykle zajmuje im ze 2 dni na odpowiedz, chyba ze zlapiesz Solnice osobiscie ;)

31.01.2003
00:09
smile
[44]

Bogas [ Senator ]

Wreszcie ukończyłem Arcanum, dodatkowe poziomy nie były, potrzebene bo ukończyłem grę na 49 poziomie. A główny wróg był sierotą prawie taką jak Diablo w Diablo 1. Mam dwa pytania: Są jakieś polskie mody, do Arcanum i czy dało się zrobić coś żeby w filmiku końcowym nie był mowy o tym, że krasnoludy się nie powybijały.

31.01.2003
09:11
[45]

Kade [ Senator ]

Boginka-->Nic sobie nie dopisuję wiadomo co VYKR_ chciał powiedzieć :)
Tego złomiarza nie zapomnę do końca życia i ktoś za to zapłaci :)
A co do brody to właśnie zakupiłem miksturę na porost włosów ,niedługo zobaczysz moją brodę:)

pre13-->Używałem tej broni ,ale baterie jak i amunicję zawsze kupywałem.
Hmm (co za dziury) schemat na baterie istnieje ,tak napewno.

Co do schematów to nie wszystkie są przydatne tak jak jest to z czarami u maga .
Jest ich dużo ale tak naprawdę na co one komu ??To jest tak jak z magiem ,na początku musisz się nauczyć tych niepotrzebnych żebyś w przyszłości mógł skożystać z któregoś lepszego.

VYKR_-->Nie tylko magowie s skazani na tyłaczkę.Widzisz miasto to jest miejsce dla technologów ,a gdy wyrusza on z niego to dopiero ma niezłe przygody.Świat bez techniki jest jego wrogiem wszystko się psuje nie ma gdzie się zaopatrzyć w prowiant.Najlepsze jest to jak jesteś na jakimś pustkowiu a tu kończy Ci się amunicja.Wtedy dotrzeć do najbliższego miasta to prawdziwa przygoda.
A tą zbroją się nie przejmuj zaraz ją wyczyszczę ,jestem cywilizowanym człowiekiem więc Cię oszczędzę ,ale jeszcze jeden taki numer i popamiętasz mnie do końća życia a długo ono nie potrwa:)))

AK-->Na temat posługiwania się magicznym mieczem coś wiem:)
W końcu byłem edną wielką blizną:)

Bogas-->No to gratuluje :)
Coi do Karghana to ehhh szkoda słów.
A mody owszem istnieją niepamiętam nazw ale z tego co wiem to chyba AK będzie coś wiedział.
Z filmikiem końcowym to hmmm zabardzo nie wiem pewnie by śię dało ale mi chyba nigdy się nie przytrafiło.

31.01.2003
09:16
[46]

Mr.Kalgan [ Gold Dragon ]

To mi się bedzie podobać!!!!
Na razie usiłuję czytac instrukcję, ale nie ma sensu się męczyc tylko należy spróbować wymienić. Ma pomylone strony, część się powtarza, części nie ma, najbardziej bałem się, że gra nie odpali - a tu wszystko OK, natomiast instrukcja nieczytelna.
Kreując postać jakoś tak mi wygląda, że najsensowniej zostać wychowankiem mnichów, +1 do percepcji i nic ujemnego!!!!, no bo brak 300 zł na starcie to chyba pryszcz (acha rasa człowiek).
Trochę się wściekłem, ze hazardu nie da się uskutecznić na samym początku popmimo zainwestowania punktu w tą umiejętność, tak więc odpusciłem sobie hazard i zainwestowałem 1 w siłę, 2 w zreczność i 2 w urodę (a co). Ma to jakies ujemne strony??? Po stronie magii ni technologii przez 3-4 poziomy nie chcę się opowiadać (aczkolwiek produktów technologicznych tony na pierwszej planszy a magicznych tylko zbroja w skrzynce - dlaczego nie mogę założyc?, bo niezidetyfikowana?). Znalazłe nawet rewolwer z nabojami przy duchu (czemu nie ma o tym w solucji Shucka - przedmiot losowy?) Virgil jakoś podejrzany mi sie wydaje, co on robił na miejscu katastrofy?, ponadt strasznie ściemnia z tym mieszkańcem miasta (nie wiem co z tym ostatnim zrobić, późno już było, żona wołała, ale kombinuję, czy nie uda sie założyć tego naszyjnika znalezionego przy pilocie - ogrze i skumać nasłanego zabójcę - pewnie androny prawię i rzecz awykonalna, no ale piszę, żebyście sie troche posmiali z nowicjusza. Acha na starcie za 100 zł kupiłem sztylet dobrej jakosci (cosik wydaje mi się, że jest lepszy niż ten szamański) i dwie niebieskie miksturki (niestety już wypiłem). Znalazłem trzy butelki alpagi, ale efety wina nie podobają mi się, chyba i w tej grze zostanę abstynentem.

31.01.2003
09:55
[47]

VYKR_ [ Harvester Of Sorrow ]

pre13--> schemat na baterie to 2 w chemii ale można też ze znalezionego - z kartofli i cytryny hehe
Bogas--> prawie tak jak ja heh. boss to pała, prawda. polskich modów nie widziałem, IMO i tak najlepsze są te wydane przez Troikę zaraz po premierze(są w złotej edycji). krasnoludy... próbowałbym przekonać ich króla.
Kade--> racja, racja, sam tego doświadczyłem jak raz skończyły mi się szmaty na koktajl mołotowa. zresztą moja wina... myślałem, że to zwykła szmata nawinięta na kawałek metalu ze śrubami... domyśliłem się tylko po grafiti na powierzchni. nie znam się na technice, więc wybacz mi to, odtąd będe wycierał miecz o Virgila ;)
Mr.Kalgan--> wychowanek mnichów to dobra rzecz, jak nie jesteś jeszcze przekonany co wolisz, bo nie ma punktów ujemnych. pistolet pojawia się zawsze(BTW solucja Shucka?). zbroi nie wiem czemu nie możesz założyc, może zły rozmiar(karły mają zbroje małe, a pół-orgy duże, reszta normalne).

31.01.2003
10:07
smile
[48]

Kade [ Senator ]

Mr.Kalgan-->Nikt się nie będzie z Ciebie śmiał.
Do twojej postaci nie będę się mieszał bo to nie moja sprawa ,ale nie jest ona najgorsza:)
Uroda ,tak w Arcanum ma ona duży ,bardzo duży wpływ na wszystko co dzieję się do okoła ciebie , Im większa uroda tym większy wpływ twojej postaci na ludzi (na plus oczywiście).Nie boję się nawet użyć określenia że jeśli jesteś piękny to masz wszystko:))
Zbroja Jeśli dobrze pamiętam to można było nosić niezidentyfikowane rzeczy .
Ale w Arcanum jest jeszcze coś nie każda zbroja pasuje na każdego :krasnoludy mają swoje małe zbroje ,ludzie średnie ,tak więc może tamta poprostu nie pasuje.
Ten rewolwer to nie jest przedmiot losowy on tam jest cały czas.Shuck chyba o nim zapomniał.
A co do Virgila to nie będę nic mówił ,jedyna wskazówka to że jak grasz pierwszy raz to nie wyrzucaj go z ekipy.
No i powodzenia w dalszej części gry .
Mam nadzieję że będziesz nas jeszcze odwiedzał.


Boginka-->No i jak się Broda podoba :)))Teraz wierzysz że jestem tym za kogo się podawałem:))

31.01.2003
10:19
[49]

Mr.Kalgan [ Gold Dragon ]

Troszku tylko się martwię, że nie kupiłem wytrychyów na początku.

31.01.2003
11:28
[50]

Kade [ Senator ]

Mr.Kalgan-->Na początku gry wytrychy nie są potrzebne ,większość rzeczy ,domów jest otwarta.
A niedługo uzbierasz pieniądze to sobie kupisz lub zrobisz samemu (jest w schematach).
Aha a jak by co to możęsz rozwalać skrzynki ,drzwi itp. ręcznie ,przytrzymując Ctrl i klikając na dany przedmiot.
Wtedy go zniszczysz a zawartość wypadnie na ziemię (jeśli jest to skrzynka) .

31.01.2003
11:46
smile
[51]

Bogas [ Senator ]

Wczoraj po skończeniu gry popatrzyłem na mapę świata z wszystkimi miejscami i mi dech zaparło nie wiem czy zwiedziłem, chociaż 1/7 tego, co tam był nie mówiąc już o zadaniach. Czy komuś się udało kiedyś przejść cała mapę i wykonać wszystkie zadania, jakie są możliwe w danej grze? Może kiedyś to przejde teraz mi sie nie chciało:)

31.01.2003
12:35
[52]

Mr.Kalgan [ Gold Dragon ]

Ciągnie mnie ku magii (jak powiedziałem najpierw sie "uspołecznię" - handel, perswazja, hazard i te sprawy - co za tym idzie wygląda na to, ze przez pierwszych nie 3 a 10 poziomów bedę po prostu wojem. Czy bedąc wojem mogę np. strzelac ze znalezionego pistoletu i nie zaszkodzi to późniejszej magicznej scieżce? Czy korzystanie ze schematów nie wprowadzi mnie na droge technolodii? Z drugiej strony, technologia też apetycznie się do mnie zaleca......hmm....

31.01.2003
12:42
[53]

Mailman [ Pretorianin ]

Witam po raz pierwszy
Mam pytanie - rozwiązałem quest z czaszkami i zastanawiam sie, czy coś da się jeszcze w tym temacie zrobić. Znalazłem Tyrona, odwiedziłem Wyspę Półogrów, pogadałem z gnomem, którego po powrocie zastałem w domu Tyrona, nawet sprzedałem informację o laboratorium dziennikarzowi gazety (który okazał się oszustem) i... no własnie, czy to wszystko? Nie daje mi spokoju, co jest prawdą, a co nie. Nie jestem na 100% pewien. Być może to jedna z tajemnic Arcanum, które nie mają rozwiązania, ale może ktoś wie więcej?

31.01.2003
13:14
[54]

Kade [ Senator ]

Bogas-->Przeszłem całą mapę odkryłem wszystkie lokacje i zrobiłem wszystkie zadania które miałem w dzienniku.

Mr.Kalgan-->Jeśli będziesz używał broni palnej i uczył się schematów twoja postać będzie na drodze tevhnologii.
Aha i jeszcze coś z poziomami:
Jeśli nie będziesz odrazu wydawał punktów postaci uzyskanych za poziom to po kilku poziomach (chyba trzech)
zamiast 1 punktu dostaniesz 2 .Czyli jeżeli nie będziesz wydawał punktów postaci to na 6 poziomie będziesz miał ich 8 do wydania.Trochę chaotycznie to opisałem ale chyba zrozumiesz.

Mailman-->Tego nikt nie wiem .Wszyscy doszli do tego momentu co Ty.
Może jest to jedna z tajemnic Arcanum ale wątpię ,wydaje mi się że można to dalej rozwiązać.
Trzeba mieć tylko postać maksymalnie ulepszoną we wszystkim i dopiero zabrać się za tego qesta.

31.01.2003
13:15
[55]

VYKR_ [ Harvester Of Sorrow ]

Kade--> a topór? jakiś duży jesteś... ten mały to Twój uczeń? wychowujesz kolejne pokolenie technologów?! grr ;)
Mr.Kalgan--> na początek wszystko rozwala się toporem lub pięścią(tryb walki i ctr+klik na przeszkode), a nawet jakbyś miał wytrychy Virgil umiałby z nich robić pożytek tylko w pierwszej wiosce, bo ma kiepskie umiejętności. jak zostaniesz magiem będziesz miał na to czar. ewentualnie wytrychy znajdziesz już niedługo. pamiętaj , że wszechstronność nie opłaca się w Arcanum, podobnie jak w innych cRPGach - albo jesteś ekspertem w kilku dzidzinach albo mało-średnią dupą ze wszystkiego. zdecyduj, bo jak troche wybierzesz i to i to nigdy nie zostaniesz mistrzem w czymkolwiek.
Bogas--> heh, ja teraz znam ok. 90% lokacji. możesz pytać :) wszystkie zadania wykonywać wymagałoby no-level capa, którego nie używam, pozatym podział na dobre i złe, niektóre się wykluczają(np. jeśli rozwalisz części na most jako zadanie dla badytów we Wzgórzach, konstable nie będzie chciał cie widzieć, a jak choćby przyjmiesz od niego zadanie zabicia bandytów na moście, nie będą ci ufać i nie dadza juz zadania rozwalenia czesci na most i tak samo sprawa Appleby/Bates, nie wspominając o zadaniach na mistrza(znasz Mastera w 16 dzidzinach?). mogą ci też nie dać questa jak grasz jakąś rasą. jedyne rozwiązanie to kilkaktrotne przejscie gry lub load/save. mimo to zrobiłem podczas całego grania ok. 90% questów.
Mailman--> Witam. z wyspą pół-ogrów to największa zagadka Arcanum, jak dotąd nie rozwiązana przez nikogo, być może bedzie tego kontynaucja w Arcanum II. jak większość niesprawiedliwości tego świata nie da się tego załatwić, przynajmniej plus za realizm :/

31.01.2003
13:25
[56]

VYKR_ [ Harvester Of Sorrow ]

Kade--> chosi Ci o to, ze w poziomach podzielnych przez 5(5, 10, 15 itd) dostaje sie nie 1 punkt charakteru do wydania, a dwa?

31.01.2003
13:27
[57]

Mr.Kalgan [ Gold Dragon ]

Kade ------>>> A to ciułanie punktów to opłacalne? W końcu po 9 poziomach będę miał ich 12 po 12 będzie ich 16 i tak można do końca gry. Ale to CIEKAWE. No cóż daleko nie zaszedłem, mogę zacząć raz jeszcze.

31.01.2003
13:28
[58]

Mr.Kalgan [ Gold Dragon ]

Kade ---->>> No chyba, żeby rozdysponowywać punkty co 3 poziom i ciułać od początku ----->> będzie działać??

31.01.2003
13:31
smile
[59]

Kade [ Senator ]

VYKR_-->Niestety nie wiem o co Ci chodzi z tym "a dwa? "

Mr.Kalgan-->Właśnie o to chodzi że to się nie opłaca:))
Bo twoja postać będzie słabiutka jak jej nie będziesz ulepszał.
Powiedziałem to tylko tak żebyś wiedział.

31.01.2003
13:35
[60]

Mr.Kalgan [ Gold Dragon ]

Panowie, uzgodnijcie coś, bo za 3 godziny gram!!!
Kade ---->>> Jesliby to działało tak jak opisuje w poprzednim poscie, ti może by się opłacało.

TO JAK JEST Z TYMI AWANSAMI

31.01.2003
13:39
[61]

Kade [ Senator ]

Mr.Kalgan-->Jest tak na 100% tylko właśnie zapomniałem co który poziom .
Wydaje mi się że co 3 ale głowy nie dam sobie uciąć najwyżej lewą rękę:)

31.01.2003
13:40
[62]

VYKR_ [ Harvester Of Sorrow ]

z 'ciułaniem' to nie czaje, chociaż był taki czas jak miałem ich w zapasie 4-6 i chyba nic dodatkowego.
Kade--> chosi o to, że na początku przy tworzeniu postaci dostajesz 5 punktów, jak awansujesz na 2 poziom jeden dodatkowy i jeszcze jeden jak na 3 i jeszcze jeden jak na 4, a jak awansujesz na 5 dostajesz 2 punkty charakteru. 6-1, 7-1, 8-1, 9-1, 10-2 itd. czaisz?

31.01.2003
13:54
[63]

Kade [ Senator ]

VYKR_-->Tak teraz czaje :) ale oprócz tego jak nie wydawałem punktów postaci to co jakiś czas też mi dochodziły i to wcale ni po 5,10,15 poziomie tylko w między czasie.

31.01.2003
13:59
[64]

VYKR_ [ Harvester Of Sorrow ]

Kade--> aha, dzieki full obczaje mam, chyba po prostu nie zwróciłem na to uwagi, nie były mi potrzebne. mógłbym matematycznie policzyć(mam nawet tabelke z punktami gdzieś w notatniku, w szkole zrobiłem jak mi się nudziło) i to sprawdzić, chyba mi się nie chce... ale i tak nie będe 'ciułał' i tak mi punktów styka nawet bez no level capa.

31.01.2003
14:17
[65]

Mr.Kalgan [ Gold Dragon ]

To mam rozumieć, że tak ------ do trzeciego poziomu oszczedzać, na trzecim wykorzystać 2 punkty, na 4 i 5 oszczedzać a na 6 rozdysponować 5 punktów (jeden za trojcu a drugi gratis za piatkową podzielność)???????

31.01.2003
14:23
[66]

Kade [ Senator ]

Mr.Kalgan-->No tak to wygląda.
Ale jak byś chciał zacząć nową grę to sprawdz to jeszcze .
Bo jak by co to nie chciał bym żebyś miał do mnie pretensję:)

31.01.2003
14:29
[67]

Mailman [ Pretorianin ]

Dzięki za info w wiadomej sprawie. Trzeba szukać.
Mr.Kalgan - zastanów się mocno nad postacią - weź pod uwagę ograniczenia rozwoju umiejętności związane z cechami. Od czego innego zalezy handel, od czego innego hazard, a jeszcze od czego innego perswazja. Np. z maga może być dobry handlarz, bo i handel, i znajomość magii wymaga wysokiej Siły Woli (z moich magów zawsze byli mistrzowie handlu). Wiadomo, że na początku każda umiejętność kuleje (ale też nie jest potrzebne jakieś straszne wypasienie), choć juz koło 15 poziomu przy odpowiednio skonstruowanej postaci mozna dochrapać się poziomu mistrzowskiego (mówię ciągle o handlu). W tej grze - jak to w porządnym cRPG - nie opłaca się - jak słusznie zauważył konkretnie - znać po łebkach wszystkiego, tylko trzeba doskonalić postać w wybranych kierunkach.

31.01.2003
14:48
[68]

Mr.Kalgan [ Gold Dragon ]

Mailman ---->>> Dzięki. Dobrze, że to powiedziałes, (napisałeś).

31.01.2003
15:10
smile
[69]

Bogas [ Senator ]

Ktoś przedtem wspominał o Arcanum 2 macie może o tej grze jakieś informacje?

31.01.2003
15:17
smile
[70]

VYKR_ [ Harvester Of Sorrow ]

Bogas--> masz link do tego wywiadu rozjaśni Ci się pewnie

31.01.2003
15:22
[71]

Mailman [ Pretorianin ]

Mr. Kalgan - - - >>>"to", czyli co?
Widzisz, z tą grą jest tak, że nie raz i nie dwa zostaniesz zaskoczony tym, ze postać, którą sobie stworzyleś i rozwijasz i która - jak Ci się zdaje - poradzi sobie śpiewająco z zadaniami, ma spore kłopoty - nie będę Ci podpowiadał, bo to nie solucja, ale wiedz jedno: w Arcanum nie ma jednej drogi rozwiązywania zadań, i to jest świetne w tej grze. Radzi sobie i złodziej-wojownik, i technolog-łucznik, i mag-nekromanta z umiejętnością handlu. Więc jaką droge wybierzesz - zależy od Ciebie.
Aż sie podpaliłem i dziś znowu zacznę grać.
Pozdrawiam!

31.01.2003
15:42
[72]

VYKR_ [ Harvester Of Sorrow ]

Mailman--> racja. nawiasem mówiąc właśnie sobie radze wojownikiem-złodziejem-łucznikiem-technologiem :))

31.01.2003
15:59
[73]

Mailman [ Pretorianin ]

No własnie o to chodzi VYKR__ Ja grałem kilkoma magami-hadlarzami-przekonywaczami ;-) raz wojowniczym krasnoludem-złodziejem, raz paskudną panią technolog z plemienia bagiennych półorków ;-) I za kazdym razem grało się świetnie. A najbardziej rozwalały mnie teksty rabusiów w mieście Tarant podczas pomykania kobietą-półorkiem: "Dawaj pieniądze! Hmmm... przepraszam, siostro, nie poznałem w tym swietle" ;-) albo groźby elfów-strażników w Quintarze pod adresem tej samej pani.
Pozdrowienia, udanego weekendu życzę

31.01.2003
16:18
smile
[74]

VYKR_ [ Harvester Of Sorrow ]

Mailman--> też na początku grałem magiem, ale charyzmy to on nie miał wogóle(jak prawie wszystkie moje postacie we wszystkich grach). właśnie gram pół-orkiem i też mnie to rozbawiło. tak samo 'mylą się' barbarzyńcy na równinach. 'ciekawy' quest od Madam Lil mają tylko kobiety. nawiasem mówiąc właśnie wykończyłem Pollocka :)

31.01.2003
17:40
[75]

AK [ Senator ]

No i znowu się nasz wątek rozgadał :)

VYKR - Bezbronne zwierzątka? A kto na mnie napadał jak miałem level 3? Niby barbarzyńcy? Aż tacy barbarzyńscy to oni nie są... :>

Boginka - a wykład o powstaniu ras w Arcanum? Też dotyczył magii i jej natury, choć w stopniu mniejszym.

Kade - te twoje blizny to pamiętam :)
A teraz to wyglądasz jak Bin Laden ;)
I z tymi punktami to przewaliłeś. Dostajesz je chyba co 5 lub co 10 level - 2 zamiast 1, możesz wykorzystać wszystkie a i tak je będziesz miał. I zapewniam cię że jak miałeś dodatkowe, to ci się wydawało...

Bogas - Mody... Mody... Polskich nie ma. I niby gdzie krasnoludy się powybijały?? Gdzie tak mówią? Bo nie w wersji angielskiej... A może nie tak zagadałeś z Loghraimem?

Mailman - ma ten sam problem. Obawiam się że ten quest tu się kończy.

31.01.2003
17:52
[76]

VYKR_ [ Harvester Of Sorrow ]

AK--> ale one były głodne!! widziałeś ile tam jest zwierząt? całe watachy wilków, niedźwiedzi, małp, wywern i co tam jeszcze, a czegos na co mogłyby zapolować prawie wogóle - kilka króliczków(czasami blękitnych heh). jak kogoś widzą to muszą zaatakować! :)

31.01.2003
18:21
smile
[77]

Boginka [ Sybarytka ]

Witam

AK--> To o nim mówiłam w zwrocie "etnografowie i insze licha". Nie wiemy czy był technologiem, o ile wiem nic o tym nie ma w wykładzie. Nawet jeżeli parał się składaniem bambetli (śróbek, blach, pasków skóry etc.) to jego wywodu nie zachaczają o rozumienie dziedziny magii, a jedynie prezentują fakt jej udziału w tworzeniu części ras - nie ma tam ani słowa o tym jak użyto do tego magii. Obstaję przy swoim - od rozumienia magii był tam tylko jeden.

31.01.2003
19:15
smile
[78]

Bogas [ Senator ]

W końcowym filmiku jest mowa, że król nie wyszedł z podziemi a jego syn nie potrafił dowodzić krasnalami i wybuchła wojna, która potem zażegnał.

31.01.2003
20:33
[79]

Kade [ Senator ]

AK-->Dał bym sobie rękę uciąć że jak 'oszczędzasz' (nie wydajesz) punkty to dostajesz co jakiś czas 2 a nie 1 i to wcale nie co 5 czy 10 poziom .Ale skoro Ty mówisz że tylko mi się wydawało to chyba mi się wydawało .
Jeśli tak jest to Mr.Kalgan przepraszam za wprowadzenie w błą:(

31.01.2003
20:38
[80]

VYKR_ [ Harvester Of Sorrow ]

Bogas--> trzeba z wysoką perswazją z nim zagadać, wtedy można go nakłonić do powrotu z wygnania a nawet przyłączyć go do dróżyny - wtedy pewnie to się zmieni. ja oczywiście tego nie zrobiłem, bo raz że nie mam pojęcia o retoryce a dwa, że mam w d... jakieś kraśki :)

31.01.2003
20:42
[81]

VYKR_ [ Harvester Of Sorrow ]

Kade--> spróbuje jutro sprawdzić Twoją teze. tylko pytanie - nie instalowałeś przypadkiem takiego 'ulepszacza' z Terry co dostosowuje system awansu na poziomy do tego z AD&D(czy D&D) - może to zmienia(lub no-lev cap)?

31.01.2003
20:46
[82]

AK [ Senator ]

VYKR - jasne, wielkie połacie ziemi i zwierzęta nie mają czym się wykarmić? Przecież wszędzie jest tyle drwali do zeżarcia, bandy orków i jakichś kite'ów się włóczą, to jednak mają co żreć, tylko idą na łatwiznę, jak Bates :)

Boginka - chodzi o to że ta magia nie była użyta, tylko nastąpiła jej erupcja. To jak z naszym Big Bangiem - i trochę o tym jest w tej pozycji. A tak po prawdzie... To autorom też fantazji nie starczyło :)

Bogas - i wszystko jasne. Zaoszczędziłeś mi chęci popełnienia błędu, aby zobaczyć czym się skończy. Na następny raz, dla ciekawości, usiekę Willougsburry'ego i pozwolę się rozpanoszyć gangom po Tarancie...

31.01.2003
20:49
[83]

Kade [ Senator ]

VYKR_-->Jak to zauważyłem nie miałem zainstalowanych żadnych patchy.
Jak Ci się będzie chciało to mógł byś sprawdzić ale jak już mówiłem ,jeśli AK mówi że mi się wydawało to chyba mi się wydawało.

31.01.2003
20:50
[84]

AK [ Senator ]

Kade - twierdzę tak, bo sam sprawdzałem. Zbyt duży byłby to luksus, aby punkty procentowały. Miałem czasem i po 10-11 wolnych i przybywało mi stale według tego samego wzoru - po 1, tylko co 5 po 2 :(

VYKR - system leveli z AD&D jest wysoce do d***, więc trzymałbym się od niego z daleka, inaczej skończysz grę mając 14 leveli :)

VYKR, Bogas - do przegadania Loghairna styknie expert perswazji, za to trzeba uważać, co się mówi... I warto najpierw pogada z jego synalkiem piętro wyżej.

31.01.2003
21:01
smile
[85]

Bogas [ Senator ]

Zły jest link a w ogóle to Anglika znam na poziomie średnim więc czy mógłby mi ktoś powiedzieć co pisało w tym artykule o Arcanum2 i Greyhawk?:)

31.01.2003
21:05
[86]

VYKR_ [ Harvester Of Sorrow ]

AK--> racja hehe. BTW ja nie wykonalem zadnego zadania od pyziolkowatego gnoma(zieje rasizmem, o tak ;)) i chyba to nic nie zmieniło(zresztą nawet nie wspomniał o tym pomyśle , dziwne), Rada Przemysłowa w moim slideshowie została obalona(o ile pamiętam powróciła monarchia). żadnych patchy i hacków osobiście nie instalowałem, po prostu zauważyłem, że jest takie coś. a o ile pamiętam 3D&D jest wysoce kiepskie dla wieloklasowców, których lubie najbardziej, więc system dla mnie lipny. przegadanie Loghairna przeze mnie? hehe chyba żatujesz albo nie znasz mojej charyzmy(wahającej się od 1 do 6 przy blessingach) :)
Kade--> sprawdze, jestem w kopaliniach Czarnogóry, ;) więc nabijam poziomy.

31.01.2003
21:09
[87]

VYKR_ [ Harvester Of Sorrow ]

Bogas--> jutro moge siąść i Ci przetłumaczyć ale myśle, że byś zrozumiał, skoro ja to czaje na poziomie ok. intermediate - nie idz na łatwizne, przy okazji sie nauczysz, jak weźmiesz słownik

31.01.2003
21:18
smile
[88]

Bogas [ Senator ]

Ja znam Anglika ale link jest skopany (nie działa:)

31.01.2003
21:56
smile
[89]

Boginka [ Sybarytka ]

Oj, coś mi uciekło,
Byłam tu dziś tylko przez chwilę i przegapiłam "brodę" Pana Kadego
Krasnoludku, to jest taka broda jak ja jestem córka Chana Krymskiego i siostrzenica Nasturdina. ;-) A do tego jesteś niepospolicie wysoki........ Wniosek wciska się sam do głowy - takiś ty krasnolud jak Virgil świętoszek.

No - rachunek wyrównany, idę spowrotem do ksiąg.

31.01.2003
22:00
smile
[90]

Kade [ Senator ]

Boginka-->Bo to wszystko przez ten eliksir na porost włosów:)
Nie żdziwił bym się jeśli był by Twojej roboty .
Dlatego mam taką nienaturalną brodę i jeszcze do tego urosłem :)
Napewno zrobiłaś to specjalnie (ten eliksir) żeby publicznie mnie wyśmiać:))

31.01.2003
22:05
smile
[91]

Boginka [ Sybarytka ]

Kade--> Ja nawet porządnej herbaty nie robię, miałabym brać się za pitraszenie eliksirów? Nie bądź śmieszny, krasnoludku. A tak poza tym - topór w szafie? ;-) Tak na marginesie - normalny krasnolud jauż dawno rozniósł by mnie na strzępy za tę serię drwin i potwarzy. Twoje nienaturalnie spokojne zachowanie jest jeszcze jedym dowodem niejasnego pochodzenia... ;-)

31.01.2003
22:06
[92]

VYKR_ [ Harvester Of Sorrow ]

Bogas--> masz...
Boginka --> siostrzenica Nasrudina? jak umierał nie wspominał, że ktoś móglby go pomścić... ups ;))

31.01.2003
22:12
smile
[93]

VYKR_ [ Harvester Of Sorrow ]

Boginka --> ee tam daj spokój Kade już ma skleroze i pewnie pomylił eliksiry w sklepie, topór zostawił w kumpla, a o zachowaniu się jak krasnolu zapomniał sztachając się ziołami własnej produkcji. a z jego technologicznym zacięciem ma pewnie i bimbrownie w piwnicy, nie ma już czasu na kultywowanie tradycji ;)

31.01.2003
22:41
smile
[94]

Kade [ Senator ]

Boginka & VYKR_ :
Starałem się być miły ale .... :)))
<bierze swój topór> Grrrr.. Chodzie tu teraz grr wam udowodnię kim naprawdę grrr... Jestem .
Jam jest Kade Krwawy Topór z Klanu "Ostrza" i chcę waszych ughhh małych elfich głów .
Odrąbie wam je moim kochanym Toporkiem ghehehe będzie dużo krwi , z waczych szpiczastych wstrętnych uszu zrobię sobie wisiorki a z blah grr milutkich oczu koraliko :)))
Będzie krwiście haha będę się kąpał w waszej krwi a wasze nędzne ciała poćwiatruję i zjem ,mniam .

31.01.2003
22:50
smile
[95]

AK [ Senator ]

Kade - czekaj, czekaj... teraz poznaję! tak, ty to ten szalony krasnolud z Gorasula, z opuszczonej kopalni! I co, wypuścili cię na powierzchnię? Znalazłeś coś?

31.01.2003
22:50
smile
[96]

VYKR_ [ Harvester Of Sorrow ]

Kade--> lol ]:> chcesz walki to dawaj! <bum-szast-prast> wiedziałem nie masz za grosz honoru!! wyzywam Cie do walki, ja VYKR_ the Bane of Tarant & Derholm & Caladon & Ashbury & Blackroot & Quintarra & T'sen Ang & Stillwater & Shrouted Hills & Rosebought & Wheel Clan und nie pamiętam dalej(przerwa na reklame - zatrudnie herolda, dobrze płace)!! grrr wybieraj miejce spotkania, jeśli jeszcze nie zesraleś się ze strachu! przygotuj tone amunicji i kilka magazynów ziół, przyda Ci się na opatrzenie Twoich ran, jak cos zostanie, nie dbam o to!

31.01.2003
22:56
[97]

AK [ Senator ]

VYKR - phi tam, kilka miast! Jak raz rzuciłem nie to zaklęcie co trzeba to wylądowałem w takim śmiesznym miejscu, gdzie mnie władcą obrali. Pokazzałem im jak robić takie fajne Doom Stary, którymi w 20 można rozwalić flotę ze 82 i niszczyć całe światy :) I jak je potem odbudować też...
Więc jestem AK, Niszczyciel i Budowniczy Światów! Hehe...
I spokój, bo wrócę po taki jeden i będziecie sobie musieli poszukać nowego Arcanum, bo jak go nie odbuduję :P

31.01.2003
23:08
smile
[98]

VYKR_ [ Harvester Of Sorrow ]

AK--> co jak co ale Ciebie za Chiny nie przebije :))
runda pierwsza...
Kade (22:56)
Sam giń
Alan (22:56)
ty giń
Kade (22:56)
<wielki topór uderza w twoją głowę>
Kade (22:56)
:)
Alan (22:56)
<topór sie roztrzaskał>
Alan (22:57)
<ułamki tego co kiedyś było toporem oślepiły Kadego>
Kade (22:58)
<wyciąga karabin strzelając na oślep>
Kade (22:58)
<nagle czuje jak krew Alana ląduje na jego twarzy>
Kade (22:58)
<Alan ginie>
Kade (22:58)
:)))))
Alan (22:58)
<ale nagle okazało się że to było tylko jego lustrzane odbicie>
Alan (22:59)
<z nienacka rzuca Paraliż>
Kade (22:59)
hehe
Kade (22:59)
<rzut obronny>
Alan (22:59)
<nieudany>
Alan (23:00)
<nagle sztywnieje jego ciało a strzelba spada na ziemie>
Kade (23:00)
<naszczęście zdążył wyciągnąć zawleczkę i rzucić granat>
Alan (23:00)
<ale rzucił go sobie pod nogi>
runda druga jutro, bo starzy :/

31.01.2003
23:18
smile
[99]

Boginka [ Sybarytka ]

A ja tam swoim zwyczajem przycupnę gdzieś w kącie i poczekam aż krasnoludek się zmęczy, a potem w bitewnym zamieszaniu "pożyczę" od obu cietrzewi trochę ekwipunku.... ;-) (dlatego właśnie uwielbiam burdy)
BTW: Kade--> Jest mi szalenie przykro, ale nie mam spiczastych uszu (bom nie z elfiej rasy) i marne z nich by były wisiorki. Po ostatnim przemówieniu wyglądasz raczej na orka... Wprawiłeś mnie w zupełną konfuzję, bo już całkiem nie wiem coś jest. Może najbezpeczniej będzie przyjąć, że Cię wogóle nie ma?

01.02.2003
10:11
smile
[100]

Kade [ Senator ]

AK-->O Gorasulu to nic nie wspominaj bo była to gra na której najbardziej się zawiodłem :(

VYKR_-->Już Ci kiedyś to mówiłem jesteś zbyt pewny siebie to Cię kiedyś zgóbi :)
Więc strzeż się !

Boginka-->Hehe No to poprostu jesteś Hieną cmentarną :)
Już mówiłem jam jest Kade Krwawy Topór Wielki krasnolud Wojownik i zniszczę wszystkich którzy staną mi na drodze.A za tą zniewagę że jestem nikim bo mnie nie ma zginiesz w okropnych męczarniach ,obiecuje Ci to.

Jadę z nowym wątkiem.

01.02.2003
10:27
smile
[101]

Kade [ Senator ]

Link do następnej części:

© 2000-2022 GRY-OnLine S.A.