GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Problem z łączeniem się z siecią w laptopie

21.09.2010
20:09
[1]

Tomasij ZaYceV [ Leike ]

Problem z łączeniem się z siecią w laptopie

Witam.
Mam problem. Otóż dostałem od ojca laptopa Dell Latitude D820. Był już na nim zainstalowany WinXP oraz internet - Livebox TP. Z modemem łączyłem się pomocą prawdopodobnie karty sieciowej.
W komputerze była tylko jedna partycja. Nie miałem żadnego programu, którym mógłbym dodać nowe partycje, więc przeinstalowałem system. Niestety, chciałem zainstalować Neostradę - nie dało się. Najpierw proszą mnie o włączenie karty sieciowej. Ale nie mogę włączyć. Nie ma odpowiedniego przycisku na klawiaturze, Fn+F2 nie działa. Jeśli chodzi o kartę sieciową to jest to karta sieciowa 1394. W necie wyczytałem, że to nie jest karta sieciowa tylko jakieś Wireless czy jakoś tak.
Co mam zrobić? Jak włączyć to coś, żeby mogło odebrać sygnał z Livebox'a?

Bardzo proszę o pomoc.

21.09.2010
20:15
[2]

BlackBolt [ Senator ]

Po pierwsze primo zainstaluj sterowniki do tego laptopa. Wszystkie. Potem nagle wszystko zacznie działać. Ta "karta sieciowa 1394" to firewire i są bardzo małe szanse, że będziesz się przez to łączył.
Do Liveboxa nie potrzebujesz żadnego oprogramowania ani sterowników chyba, że chcesz się łączyć z nim przez USB. W wypadku łączenia się przewodowo podpinasz kabel do karty sieciowej i odpowiedniego gniazda w Liveboxie i tyle. W wypadku łączenia się bezprzewodowo musisz znaleźć odpowiednią sieć, spróbować się do niej podłączyć i podać odpowiedni kod dostępu.

21.09.2010
20:17
[3]

redan [ Wiking ]

1394 to nie karta sieciowa a port firware (często w menadżerze urządzeń identyfikowany mylnie jako karta sieciowa)

co do karty wifi to spróbuj:
- panel sterowania > sieć > łącza lokalne > ppm wybierz łącze wifi (jeśli nie jest włączone, to poznasz po ikonie nieaktywnego łącza)
- po złapaniu sygnały z LB musisz na min wcisnąć przycisk "reg" (chyba? - a spodzie obudowy, nie reset)
- ew. trzeba będzie wpisać hasło dla połączenia sieciowego (o ile takie zostało ustalone dla wifi - a najlepiej by takie ustalić)

21.09.2010
21:02
[4]

Tomasij ZaYceV [ Leike ]

Nie działa...

21.09.2010
21:05
[5]

wysiak [ Legend ]

21.09.2010
21:23
[6]

Tomasij ZaYceV [ Leike ]

No byłem na tej stronie wcześniej i zainstalowałem piątą pozycję. Mam zainstalować wszystkie?

21.09.2010
23:06
[7]

Sharky [ Renegat ]

Tomasij ZaYceV --> nie, no, Dell dla jaj umiescil te sterowniki na stronie...
Najpierw chipset i notebook system software (narzedzia systemowe), potem juz dowolnie - grafika, LAN, WiFi, BT, dzwiek, mozna tez quickset i touchpad.
Laczysz sie z Liveboxem przewodowo czy bez kabla? Jak kablem - po prostu wkladasz jeden koniec do LB, drugi do notka i powinno dzialac (chyba ze masz namieszane w konfiguracji LB). Bezprzewodowo - wyszukujesz odpowiednia siec WiFi i laczysz sie wklepujac haslo.

22.09.2010
07:37
smile
[8]

BlackBolt [ Senator ]

Tomasij ZaYceV --> Nie. Powiedziałem, żebyś zainstalował wszystkie tak dla jaj...

© 2000-2025 GRY-OnLine S.A.