GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Baldur`s Gate - część 64

29.01.2003
09:43
[1]

Carrignarone [ Konsul ]

Baldur`s Gate - część 64

Twoja Historia zaczyna się wśród tych rozległych sal pełnych wiedzy. Pod opieką mędrca Goriona upłynęło Ci bez mała dwadzieścia lat. Wychował Cię jak ojciec, karmiąc niezliczonymi opowieściami o bohaterach, potworach, kochankach, bitwach i tragediach. Jednej wszakże nigdy Ci nie opowiedział: historii dotyczącej twojego pochodzenia i dziedzictwa. Wiadomo Ci jedynie, że jesteś sierotą o nieznanej przeszłości...

...

Gawędzą i zabijają problemy :

- Aschman, lubi wino, wódkę i mroczne elfki...;))
- Attyla, wódz Hunów, dzielny przewodnik ku świetlanej przyszłości wątku
- mgr Aurelinus, strażnik moralności, znający tajniki tworzenia dodatków, jak i rzeczy z tym związanych
- Ayertienna, piękna elfia czarodziejka wabiąca mężczyzn do swej wieży, acz niezwykle pomocna i skora do dawania rad (zwłaszcza, gdy nie ma pojęcia, o czym mówi)
- BarD, rymiarz i prześmiewca - jak to bard, jest nieco nawiedzony (i dziwny) ale zawsze skory do śmiechu
- Belt, przewodniczący przyjacielskiego nam wątku o BG II, raczy mawiać; hehe i tak do mnie wtraficie!
- Bullzeye_NEO, fan wywaru z rzepy, należy do NATF - Nadętych Amatorów Tupania Fenomalnego
- Carrignarone, zawsze dobrze poinformowany, prześciga często "starych wyjadaczy"
- Dwalin, mężny krasnolud, zakochany w swoim toporze, mieszkający na dalekiej północy
- Earina, znana w świecie zabójczyni ogrów-magów. Strzeżcie się!
- Gofer, stary jak świat (zgrzybiały), widocznie po praniu mózgu, bo wiele rzeczy zapomniał, założyciel wątku o BG
- Grjgori, podobnie jak Aurelinus, znawca IE; chcesz dobrać się do gry – on ci poradzi, jak to zrobić
- Hayabusa, Saki vazaki zarąbali mi mazaki-ot jego dewiza, bardzo rozmowny, a najbardziej ze sobą:)
- Ines, wiecznie pomykająca, szczęśliwa, wchodząca i wychodząca
- Krees, zmagający się z nieprawościami Wybrzeża Mieczy i z magisterką
- Mr. Kalgan rzadko wpadający, ale jak już to hucznie i z okrzykiem: Dawać dodatek!!!
- Regis, to takie niewiadomo co, czasem zapyta, czasem odpowie, nikt nie wie, jakie myśli ma na głowie
- n2n, ciężkokapujący, ale łopata i powtarzanie w kółko robi swoje
- Sakhar, zgłębiający tajniki aurelinusowego dodatku, władca Otchłani
- Valencis, chodząca encyklopedia świata BG, w quizie rzuć wyzwanie i wygraj - to dopiero zdanie!
- Zawisza Czarny, dawny Yossarian, ale dla alkoholu trza się poświęcać!
- Zed Nocear, twórca map i pięknych, stylowych ikonek
- Xelloss, tajemniczy mag o ogromnej sile, ciągle się o coś pyta, ciągle dostaje odpowiedź, ale i tak je zapomina
- @@@, znany też jako Kapucyn/Nostradamus powrócił i ma się dobrze..


Wejdź na szlak przygody, czekamy na Ciebie – uważaj, ogrzy mag ostrzy sobie na Ciebie zęby, hordy gibberlingów kryją się wśród drzew, martwi wstają z grobów, a syreny zwodzą wędrowców na manowce... Piękne wojowniczki przemierzają leśne ścieżki wespół z dzielnymi swymi towarzyszami, a bardowie snują swe pieśni...

link do poprzedniej części:

29.01.2003
09:59
[2]

Carrignarone [ Konsul ]

Buuu. A tak się starałem, żeby wszystko wyglądało idealnie. :(
Jak widzicie pozwoliłem sobie dopisać we wstępniaku nowych stałych bywalców. Pamiętam oczywiście rozmowę w tej sprawie z Zawiszą i swoją w tej rozmowie postawę. Ale już dwie części od niej minęły i nikt z zasuszonych, tzn. zasłużonych forumowiczów nie wciągnął na listę kilku osób, które regularnie pojawiają się w ostatnich wątkach. Ja dostąpiłem tego zaszczytu dzięki Earinie w poprzedniej części (muchos gracias seniorita!). Może więc nie powinienem się jeszcze tak rządzić, ale nie mogłem patrzeć na takie nieprawości! Więc dokonałem tejże samowolki. Oczekuję na wyrazy (poparcia lub dezaprobaty), wedle uznania. Byle by nasz wątek w jakiejś trzeciej lidze nie mieszkał.

29.01.2003
11:03
[3]

sakhar [ Animus Mundi ]

Niech pochwalony będzie Myrkul!:)
Carrignarone ----> Jak dla mnie to, okresliłeś mnie ekstra:) Siedzę sobie w robocie i zamiast robić jakieś e-szkolenie to stukam w kawiory i plotkuje:) Nie wiem czy też nie odnosisz wrażenia, że wątek trochę zamiera?

29.01.2003
11:16
smile
[4]

marko74 [ Pretorianin ]

witam wszytkich
1. instalowaliście może patcha który "uaktualnia polską wersję Baldur’s Gate II: Tron Bhaala do wersji 2.5.26498." ?? co daje ? w encyklopedii gracza nic wiecej o nim nie piszą..
2. słyszeliście coś o BG III ?

29.01.2003
11:30
[5]

Carrignarone [ Konsul ]

sakhar ---> Cześć. Wiesz, też tak uważałem, że zamiera. Zresztą są takie chwile, że np. po weekendzie trzeba go wyciągać z jakiejś trzeciej czy czwartej strony i wtedy właśnie tak sobie myślę. Ale trzeba pamiętać o paru rzeczach. Po pierwsze gra ma już swoje lata i dużo ludzi już ją poznało dogłębnie. Były też swego czasu liczne strony z naprawdę dobrymi solucjami do gry. Ja np. pojawiłem się na forum dopiero w związku z dodatkiem Aurelinusa. Więc jest ogólnie mniejsze zapotrzebowanie na ten wątek.
Poza tym zauważyłem, że późną jesienią zaszła tutaj zdecydowana zmiana warty. Zauważ, że ludzi ze wstępniaka prawie w ogóle tu nie ma. Często ostatnio zjawia się grjgori, niezawodny jest Valencis (choć też bywa rzadziej niż kiedyś), czasem wpadnie Zawisza, Earina czy jeszcze inni, ale generalnie oni już odpłynęli. Z jednej strony to zrozumiałe, bo ile można rozmawiać o jednej grze. Z drugiej strony takie rozmowy powinny jednak zbliżać, więc ten wątek moim zdaniem powinien generować jakiś e-więzi międzyludzkie. Chyba nieźle by było, jakby to był wątek w stylu na każdy temat (oczywiście z BG1 jako głównym motywem), gdzie spotykają się tacy e-znajomi, których kiedyś połączyła wspólna pasja grania w tą samą wspaniała grę. Tak bym to sobie wyobrażał. Ale nic nie można robić na siłę. To musi wyjść samo. Pamiętam, jak jeszcze nie byłem aktywny tylko sobie czytałem wątek, jak Aurelinus i Attyla (Attylo, gdzie jesteś?) flirtowali z Eariną. No może to za mocne słowo, ale na pewno nie rozmawiali o Balurze. Widać było, że to właśnie takie pogawędki dobrych znajomych. Ale niektórym się to wówczas nie podobało, choć zupełnie nie rozumiem dlaczego. Ja się w tym miejscu czuję dobrze, niezależnie od tego, czy się rozmawia o silniku gry i aspektach technicznych, czy o samej grze, czy np. tak jak teraz.

29.01.2003
11:35
[6]

Carrignarone [ Konsul ]

marko74 ---> O Baldurze III była kiedyś jakaś plota, ale strasznie dawno, zresztą później twórcy ogłaszali, że kolejnej części nie będzie. Aurelinus też kiedyś wspominał, że chętnie zrobiłby coś naprawdę dużego, na miarę trzeciej części, ale jako że się przerzucił na NWN to z tego też nici. Może ktoś inny coś takiego planuje, ale nic o tym nie wiem.
A co do patcha do ToBu, nie pomogę, bo nie wiem.

29.01.2003
11:36
[7]

Carrignarone [ Konsul ]

A, sakhar, co to są kawiory, w które stukasz?
Ale statsuję! :)

29.01.2003
11:57
[8]

sakhar [ Animus Mundi ]

Carrignarone ---> Czarne kawiory oczywiście:) Faktem jest, że przeglądając dawniejsze wątki stwierdziłem że działo się więcej. Niestety nie mogłem uczestniczyć w tych rozmowach, gdyż nie miałem stałego dostępu do sieci i jedynie co mogłem, to zapisywałem je na flopka i potem czytałem w domu. Ciekawe, gdzie podziali sie inni, jak np. Earina czy Zawisza Czarny - postuja na jakimś innym forum, czy też nie mają czasu lub też nie chce im się? Nie wiesz może co knuje Aurelinus - ostatnio co czytałem, to napisał że będzie przenosił BG i BG2 na platformę NWN?
Pewną nadzieję daje działalność Zed Nocear'a i -grjgori-'ja w związku z planami łączenia BG i BG2.
Niemniej obawiam się, że wątek ten umrze smiercią naturalną, podobnie jak wątek poświęcony Bg i dodatkom na forum cdprojekt.

29.01.2003
12:05
[9]

Carrignarone [ Konsul ]

sakhar ---> To starajmy się, żeby nie umarł. Cała nadzieja w nas!
Hmm, ja bym chyba tak nie oczekiwał na tą konwersję. Zed z gjgorijem tylko o tym rozmawiali teoretycznie, jeszcze nikt się za to nie zabrał. Byłaby to faktycznie wspaniała rzecz, ale droga do tego jeszcze bardzo daleka.

29.01.2003
12:07
[10]

gacus [ Legionista ]

Witam.
Carrignarone ---> Moze masz racje ze wątek zamiera ale do końca mu jeszcze daleko. Fakt - gra ma już kilka latek ale beda sie jeszcze pojaiwać nowi gracze - ja sam zacząłęm grać dopiero pod koniec zeszłego roku, a peceta mam od 4. To jest pierwsze forum, na którym sie pojawiłem cos pisząc i podoba mi sie coraz bardziej. Na tym forum żółtodzioby takie jak ja mogą sie dowiedzeć czegoś wiecej o BG - niestety serwisy tematyczne nie mówią o wszystkim, no i można sobie porozmawiać nie tylko na związane tematy, a poza tym nie ma jak wymiana doświadczeń

29.01.2003
12:11
[11]

Carrignarone [ Konsul ]

sakhar ---> To widzę, że my też jesteśmy stali bywalcy, jeno na początku nie ujawnieni. :) Ja też robiłem podobnie. Miałem co prawda stałe łącze, ale i tak zanim się odezwałem, przeczytałem kilkadziesiąt wcześniejszych części, a mam prawie wszystkie zrzucone na dysk.

gacus ---> Racja. Jeszcze wątka nie zginęła...

29.01.2003
12:25
[12]

sakhar [ Animus Mundi ]

gacus ---> Masz rację, ale ilu pozostało takich ludzi jak Ty, którzy sięgają po tak "leciwą" grę jak Bg? Większość to pyka w gierki naładowane efektami graficznymi i to ich jara. Można powiedzić, że należymy o wymierającej generacji:) Dodatek Aurelinusa rozbujał jeszcze temat BG i kilka osób zaczeło ponownie grać. Ale jak na razie nie widać żadnego godnego następcy Aurelinusa, który tchnął by ponownie ducha w Bg, tworząc jakiś dodatek.
Carrignarone ---> Masz rację, żywcem nas nie wezmą!:)

29.01.2003
12:30
[13]

sakhar [ Animus Mundi ]

A tak przy okacji, czy widzieliście już "Dwie Wieże"? Mam to już na płytkach (ten internet) ale nie oglądam, bo wybieram się do kona - lepszy efekt:)

29.01.2003
12:36
[14]

Carrignarone [ Konsul ]

sakhar ---> Ja idę jutro i odliczam godziny. :) Na HDD też mam, ale nie mam za to obrazu, tylko sam dźwięk i napisy. Może wiesz, jaki kodek jest do tego potrzebny?

29.01.2003
12:37
[15]

gacus [ Legionista ]

sakhar---> Muszę sie z tym zgodzić, ja do BG podchodzilem ze trzy razy i za ostatnim chyba na dobre, zostaly mi jeszcze wszystkie dodatki do przjeścia wiec mozna powedzieć że minie jeszcze sporo czasu zamim mi sie znudzi, a musze powiedziec że apetyt rośnie w miarę jedzenia.

29.01.2003
12:43
[16]

gacus [ Legionista ]

jakich programków używacie do ściągania z sieci, bo ja Direct Connect?

29.01.2003
12:49
[17]

sakhar [ Animus Mundi ]

Carrignarone --> Leci już do Ciebie na pocztę niezbędny kodek.

29.01.2003
12:53
[18]

Gilmar [ Easy Rider ]

Panowie, swietnie dajecie sobie radę. Gdyby wątek miał umrzeć, to dajcie tylko znać do Neverwinter, a wpadniemy całą chmarą i wytniemy wszystkich oponentow co do nogi i obronimy WROTA BALDURA!!!!!

29.01.2003
12:55
[19]

Carrignarone [ Konsul ]

gacus ---> Żadnych nie używamy, bo nie wolno. ;) Ale mamy jakieś KaZaA Lite zainstalowane...
sakhar ---> Jeszcze nie doszło, ale dzięki. A to, że mam Nimo zainstalowany, to nie będzie przeszkadzało?

29.01.2003
13:02
[20]

gacus [ Legionista ]

Carrignarone ---> to tak samo jak ja, pewnego pieknego dnia przyszedl do mnie admin cos mi pogmeral w kompie i powiedzial ze teraz juz nie bede sie tak nudzil w pracy ;),

Macie jakieś nowe kodeki?

29.01.2003
13:04
[21]

Hayabusa [ Niecnie Pełzająca Świnia ]

Niniejszym zaznaczam, że co prawda rzadko zabieram głos, ale często tu bywam. Chciałbym pojawiać sie częściej, tudzież zabierać głos, ale na ogól jestem na to za bardzo rzeczowy. Żałuję tego.

No ale skoro już tu jestem, to dodam że właśnie pogrywam w dodatek i... właśnie!
Byłem w tym lesie dusz ( BTW uważam w dalszym ciągu, że te żurawie są znakomite) i walczyłem z drapieżnymi cieniami, grozą i czyms jeszcze. W rezultacie, co zauważyłem poniewczasie, dwie osoby z druzyny straciły niemal całe doświadczenie... który z tych stworów za to odpowiada? Wiem, że ochrona przed negatywną energią... ale chcę wiedzieć.
Z samym doświadczeniem poradziłem sobie łatwo, walcząc z galaretą rozszczepialną. Szybklo odrobiłem utracone 300,000 punktów... :O

29.01.2003
13:07
[22]

Hayabusa [ Niecnie Pełzająca Świnia ]

Żeby było zabawniej, pogrywam równoczesnie z Morrowind, a więc tytuł troszeczkę, no, jakby nowszy i graficznie tego...
Nie powiem, oba tytuły kręcą mnie tak samo. Mioże dlatego, że przy BG komp mi nie stęka, cokolwiek by sie działo na ekranie.

29.01.2003
13:09
[23]

Carrignarone [ Konsul ]

Hayabusa ---> Generalnie to trzeba uważać na te szybkie. Doświadczenia na pewno nie redukują cienie, a na pewno redukują takie szybkie jasne (drapieżne cienie?). Wdaje mi się, że te szybkie podobne do cieni (grozy?) też redukują, ale pewności nie mam.

29.01.2003
13:35
[24]

Hayabusa [ Niecnie Pełzająca Świnia ]

OK, będę bardziej uważać.
Nawiasem mówiąc, zabawna sprawa- Cienie, Grozy i wampirzyce NIE wykrywają mojej postaci. Nie mam niewykrywalności, a jednak.. zawsze to ktoś z drużyny przeżywa cieżkie chwile. W ogóle moje przełażenie przez BG wygląda teraz tak, że jeden wysokopoziomowy wieloklasowiec ochrania resztę drużyny... to też nie zawsze jest łatwe.

29.01.2003
13:53
[25]

sakhar [ Animus Mundi ]

Carrignarone --> I co, dostałeś już kodek ode mnie? Jak tak, to działa?

29.01.2003
14:12
[26]

Carrignarone [ Konsul ]

sakhar ---> No przyznam, że nie dostałem. A jak nie dostanę do trzeciej, to nie będę go mógł dzisiaj sprawdzić. :( Jeśli możesz, to spróbuj wysłać raz jeszcze.

29.01.2003
14:46
[27]

sakhar [ Animus Mundi ]

Carrignarone --- Odsyla mi maila, bo rzekomo znajduje tam podejrzane pliki (wirusa). Dziwne. Jeszcze nad tym popracuje.

29.01.2003
14:53
[28]

Zawisza Czarny [ Sulimczyk ]

Oj chłopaki. Nie myślcie sobie, że na jakimś innym forum jestem... czytam bez przerwy wszystkie pościki jakie się pojawiają, ale niestety ze szkółki wracam późno... za wiele do powiedzenia nie mam w sprawie dodatku Aurelinusa z przyczyn technicznych [już dawno powinienem mieć nowy dysk twardy]... wtrącam się czasem, gdy wiem co nie co... poza tym na razie bawię się tworzeniem "itemów" do BG... i wciąga jak cholera...

To chyba jedyne w czym mogę pomóc, póki nie mam zbyt wiele czasu [w sprawie tego projektu]...

29.01.2003
14:55
[29]

Zawisza Czarny [ Sulimczyk ]

Aha... i ten wątek nie zamiera... on odżył po 4 miesięcznej pustce... :)) I to głównie dzięki wam...

29.01.2003
14:59
[30]

Hayabusa [ Niecnie Pełzająca Świnia ]

w BG gram. Jeśli chodzi o twórczość, to wyżywam się w Morrowind.

29.01.2003
15:14
[31]

Carrignarone [ Konsul ]

sakhar ---> Ok, jeśli Ci się uda, wyślij. A jeśli nie, to napisz mi dokładnie, jak ten kodek się zwie, to go sobie znajdę.

Aha, do wszystkich, dzięki za słowa otuchy. Gilmar, jakby co, to trzymam za słowo.

29.01.2003
15:48
[32]

Gilmar [ Easy Rider ]

Carrignarone -------> ja nie rzucam słów na wiatr, a nie odzywam się tutaj, bo nie gram w dodatki, więc nie mam nic rozsądnego do powiedzenia.
Pozdrowienia - niereformowalny zwolennik BG, zwłaszcza jedynki.

29.01.2003
16:29
[33]

sakhar [ Animus Mundi ]

Carrignarone ---> dekoder nazywa się XviD-04102002-1.exe. K..... znowu siedzę w robocie do wieczora, tak samo zresztą przyszły tydzień. Jak tak dalej pójdzie, to zapomnę jak wygląda moja pieczara. Wracanie do domu pomiędzy 22-23, to już lekka perwersja:) Ale cóż, trzba zarobić na kieliszek chleba:) Ale są i profity - KaZaA Lite dostarcza mi mnóstwo ciekawych rzeczy, zwłaszcza tych xxx. Od wczoraj nazbierało się tego 4 GB:) A w domu ponad 86 płyt:)

29.01.2003
16:31
[34]

sakhar [ Animus Mundi ]

Zawisza Czarny ---> Staram się, by coś się działo. A zresztą czas wtedy szybciej płynie, jak sobie z kimś platkuje (a robota czeka:))

29.01.2003
18:18
[35]

Ayertienna [ Konsul ]

Hejaaa kotki :) to znowu wasza walnieta elfica, ktorej znajomi zaczynaja masowo wracac do Baldura :) a jeden gra wlasnie w dodatek pana A. i fef zwiazku z tym czy moze ktos tu podac lub wyslac na moj mail opis przejscia cytadeli wraz z ewentualnymi, wykrytymi w trakcie gry i poprawionymi (nie wiem ktory patch ma zainstaloiwany moj kumpel) w ktorej łatce....a nio i jeszcze jakbyscie sie mogli sprezyc bo ja go pojutrze widze ostatni raz przed feriami, potem w piatek od biedy daloby sie mu to jakos przekazac, ale jeszcze pozniej to oj-oj....bylby problem.......

29.01.2003
18:28
[36]

sakhar [ Animus Mundi ]

Ayertienna ---> Witaj słoneczko!:) A o jaką cytadelę chodzi - Północną czy Południową? Bo jeżeli chodzi o tą pierwszą to jeszcze jej nie przeszedłem, zniechęcony pewnymi wystepującymi w grze robaczkami i na jakiś czas przerzuciłem się na Fallouta Tacticsa. Poza tym siedzę w robocie po 12 godzin i jak wracam to nie chce mi się w nic grać:)

29.01.2003
19:42
[37]

Paul12 [ Buja ]

Zabiłem Prisma i sprzedałem jego kamienie. Długo potem dowiedziałem się, że za kamienie jest nagroda :D Co ja mam zrobić?!

29.01.2003
20:05
[38]

Zawisza Czarny [ Sulimczyk ]

Paul12 --> A zabiłeś tego kolesia, co to chciał ukatrupić Prisma? [ma dobry miecz +2, a nazywa się " jakiś Wilk" czy cośtam podobnego i to jego szukał "grubcio" w Nashkel] ... jeśli nie, to wczytaj save poprzedni... aha i wiedz, że w sklepie dostaniesz za kamienie dużo więcej pieniążków, niż o "grubasa", choć gdy wykonasz quest, będzie doświadczenie...

29.01.2003
21:24
[39]

Ayertienna [ Konsul ]

a to nawet prawdopodobne ze w tamtej wlasnie....bo on mowil ze nie moze gdzies przejsc w sensie ze bug jest....czy nie usuwa go zaden dotychczasowy patch ?

29.01.2003
21:50
[40]

Paul12 [ Buja ]

Zawisza - Sejwa już nie wczytam, bo to było dawno... Szkoda czasu na powtarzanie :/ Zabiłem tego zabójcę, mam jego miecz (fajny, długi +2; +1 od zimna), ale grubas nic nie wspominał o mieczu.

Jeśli nie przyjmujemy Xana do teamu, zabiera swój miecz. A ja go przyjąłem w ten sposób, że włączył mi się ekran z członkami drużyny i musiałem kogoś wywalić. Wywaliłem Xana (długo sobie u nas nie pobył) i w ten sposób miecz został w kieszeni. Ale po co mi do cholery on, jak i tak nie można go sprzedać :(

30.01.2003
00:08
[41]

mr_brain [ Pretorianin ]

Jedno pytanie
Czaszki szkieletów mozna gdziesz sprzedac??

30.01.2003
00:32
[42]

Gilmar [ Easy Rider ]

mr_brain------> czaszki szkieletow kupuje Thalantyr mag siedziba Beregost.

30.01.2003
08:22
[43]

marko74 [ Pretorianin ]

jaaaa... to ja nie jestem jedyny odludek co jeszcze w BG 1 sie włóczy !!! no rewelacja
pozdro dla wszystkich

30.01.2003
08:33
smile
[44]

marko74 [ Pretorianin ]

i jeszcze pytanie:
czy można gdzieś znaleźć butelke wina którą miałem dla ostatniego z czterech strażników przed zejściem do podziemi wieży Durlaga?? nieopatrznie zostawiłem ją tak po prostu na ziemi, i gdy wracam do wieży po zaliczeniu sporej ilości innych zadań oczywiście jej tam nie ma... :_(((

30.01.2003
10:14
[45]

Zed Nocear [ Pretorianin ]

Krees ---> Wysłałem Ci maila z patchem lvl50_for_BG1. Do tego co napisałem w liście chcę dodać małe sprostowanie.

Trochę przyglądałem się limitom PD (punktów doświadczenia) dla poszczególnych klas w dodatku Aurelinusa i w tym patchu. W dodatku Aurelinusa te wartości pochodzą z DSotSC i umożliwiają rozwój do 40 poziomu postaci, ale NIE SĄ ZGODNE nawet w zakresie pierwszych 10 poziomów z sagą BG czyli niekompatybilne już z BG1+Opowieści. Nie mówię już o błędzie w awansie druida od 16 do 24 poziomu. Totalna kaszana.

W patchu lvl50_for_BG1 wartości PD dla kolejnych poziomów są zgodne z BG2:ToB aż do 40 poziomu z ekstrapolacją do 50 poziomu dla wszystkich postaci Z WYJĄTKIEM druida. Domyślam się, że wynika to z absurdalnie wysokich wartości PD dla druida w ToB, tam może uzyskać maksymalnie 31. poziom, gdy inne postacie 40. poziom. Na poziomie 40.-50. druid musiałby mieć ponad 2x więcej PD niż kapłan dla tego samego poziomu. Dlatego driud w tym patchu jest zgodny z sagą BG do 13 poziomu a potem limit punktów zrównuje się z wartościami dla kapłana. Jeżeli uważasz to za cheat mogę Ci podesłać plik XPLEVEL.2DA z wartościami druida jak w ToB, lub dowolnym miksem tych 2 skal, np. zgodność do 20. poziomu z ToB, a potem zrównuje się z kapłanem.

Napisz co o tym sądzisz.

30.01.2003
10:41
smile
[46]

Zed Nocear [ Pretorianin ]

Przeglądając konstrukcję patcha lvl50_for_BG1 wpadłem na pewien pomysł. Udało mi się stworzyć małą modyfikację powodującą, że postacie przy awansie na wyższy poziom zawsze otrzymują maksimum punktów życia, zgodnie z regułami AD&D wersja 2, podobnie jak pewne opcke konfiguracji w BG2 i IWD.

Może się coś takiego komuś przyda. Dla odważnych do przetestowania podaję link do pliku:

30.01.2003
10:45
smile
[47]

Zed Nocear [ Pretorianin ]

Kurka wodna , bezpośredni link nie działa, ale można ściągnąć przez moją stronę.

30.01.2003
11:14
[48]

sakhar [ Animus Mundi ]

Zed Nocear --> Czy patch lvl50_for_BG1 może spowodować konflikt po zainstalowaniu w trakcie gry z dodatkiem Aurelinusa?

30.01.2003
11:18
[49]

gacus [ Legionista ]

Witam, jaki jest maksymalny poziom reputacji bo jam 20 i po kilku questach powinna mi jeszcze troche wzrosnac a tak sie nie dzieje.

30.01.2003
11:37
[50]

marko74 [ Pretorianin ]

gacus ---> chyba właśnie 20

30.01.2003
11:46
[51]

gacus [ Legionista ]

Tak wlasnie myslalem, ale chcialem sie upewnic

30.01.2003
13:05
[52]

Zed Nocear [ Pretorianin ]

Sakhar ---> Nie wypróbowałem, bo zacząłem grę z dodatkiem Aurelinusa i od razu z patchem lvl50, ale śmiem twierdzić, że nie będzie żadnych konfliktów.

Z moich innych doświadczeń wynika, że takie możliwe problemy, jak ilość PD niezgodna z poziomem postaci, czy ilość zapamiętanych czarów, większa niż maksimum możliwych gra dopasowuje w locie, bez wykrzaczeń. Jeśli po zmianie tabeli doświadczenia dla poziomów okaże się, że aktualne PD jest teraz wyższe niż poziom postaci, to pojawi się po prostu możliwość awansu, a gdy niższe, to poziom nie jest redukowany, tylko dłużej poczekasz, aż uzbierasz punkty na następny poziom dłużej. Podobnie jest z innymi rzeczami, zostaną dynamicznie dopasowane do nowych regół w trakcie gry. Wiem, że Aurelinus przestrzegał przed ustawieniami niezgodnymi z regułami gry przy okazji nauki tworzenia postaci (kurs IE), ale gra jest na większość z nich odporna.

30.01.2003
13:26
[53]

Zed Nocear [ Pretorianin ]

Krees ---> Jeszcze odnośnie wywalania się gry w cytadeli Daertmarca na pierwszym poziomie podziemi z poprzedniego wątku. Nie doszedłem w grze tak daleko, ale czy to te podziemia co na załączonym obrazku obok?

Porównywałem poprawki Aurelinusa 4 i 4A. Różnią się tylko 5 nowymi plikami w 4A, 3 to nowe CRE dla wampirów, więc problem jest związany z którymś z 2 pozostałych. Jeśli to te podziemia, to przyczyną może być zmieniony plik definicji "atrakcji" na tym obszarze ARC009.ARE. Wtedy nie potrzebne by było przeinstalowywanie Override. Wystarczy wyrzucić ten plik z patcha 4A, a kto go już zainstalował, nadpisanie ARC009.ARE wersją z NTotSC 1.0, aby gra chodziła w obu sytuacjach poprawnie, bez przeinstalowywania czegokolwiek.

Krees ---> Czy mógłbyś sprawdzić to, teoretyczne jak na razie, rozwiązanie? Please, please, please.

30.01.2003
14:14
[54]

sakhar [ Animus Mundi ]

Zed Nocear --> Może też popróbuję, zachęcony Twoimi odkryciami:)?

30.01.2003
14:29
[55]

sakhar [ Animus Mundi ]

Carrignarone --> Żyjesz?:) I co znalazłeś tego kodeka, o którym Ci pisałem? Jest on NIEZBĘDNY do The Two Towers.

30.01.2003
14:31
smile
[56]

Zed Nocear [ Pretorianin ]

Sakhar ---> Nie pytaj się, tylko działaj! Trudno zostać ekspertem, ale nic trudnego zacząć od czegoś małego.

To też kwestia motywacji i nastawienia. Ja, grzebiąc w grze, bawię się równie dobrze, albo i lepiej, niż gdy gram.

30.01.2003
14:46
[57]

sakhar [ Animus Mundi ]

Zed Nocear ---> Tak, ale u mnie stoi na przeszkodzie mój impulsywny charakter - jak czegoś nie mogę skumać (albo powinno działać a nie działa), to komputer jest w niebezpiczeństwie, a nie chciałbyn go rozwalić w napadzie złości:)))
A tak poważnie, to nawet już miałem narzędzia ściągniete ze strony teambg, ale szlag trafił mi twardziela. Dzisiaj będę je ściągał od nowa. Czy są one jakoś opisane tj. co do czego służy lub czy mają jakiś mały help?

30.01.2003
15:48
[58]

Zed Nocear [ Pretorianin ]

sakhar ---> Narzędzia są bardzo dobrze opisane do czego służą, aby się zorientować, co ściągać. Część narzędzi znajduje się na stronach prywatnych członków TeamBG. Gorzej z instrukcjami obsługi, choć niektóre je posiadają. Trzeba jednak przeważnie wiedzieć, do czego je się używa. Osobno jest strona z tutorialami (po angielsku), ale tutoriale nastawione są "obiektowo", czyli np. jak stworzyć obszar mapy, niż w jaki sposób i jakich używać narzędzi, aby stworzyć obszar mapy. Rozumiesz różnicę?

30.01.2003
15:58
[59]

sakhar [ Animus Mundi ]

Zed Nocear ---> Tak sądze, ale może lepiej będzie jak mi to objaśnisz łopatologicznie:)
Na wczesnym etapie bardziej chciałbym połozyć nacisk na nowe postacie i questy (czyli skrypty rozmów, itemów oraz PD), a za tworzenie lokacji zabrałbym się później.

30.01.2003
16:02
[60]

gacus [ Legionista ]

Slyszeliscie cos na temat "Dark Awakenings "- jakis dodatek do DSotSC

30.01.2003
16:13
[61]

Zed Nocear [ Pretorianin ]

sakhar ---> Chyba mnie przeceniasz. Ja też się dopiero uczę i zbieram wiadomości gdzie się da. Ten przykład z "obszarem mapy" był właśnie tylko przykładowy. Jeszcze się nie bawiłem w edycję obszarów, ani nie zabierałem za tworzenie skryptów i dialogów.

Pusta nauka jest bez sensu. Ja zaczynam od pomysłu, co chciałbym zrobić, potem dopiero zastanawiam się, czy jestem w stanie oraz jak i czym. Przy okazji się uczę.

Oczywiście gdybyś miał konkretne pytania lub problemy, postaram Ci się odpowiedzieć, na ile wiem.

30.01.2003
16:15
[62]

sakhar [ Animus Mundi ]

Zed Nocear --> Poza tym dochodzą problemy z polskimi czcionkami, z tym jak zrobić estetycznie portrety NPC'ów mogących przyłączyć się do ekipy (te z Dtosc są oblechowe), ustawieniami że jakiś NPC podchodzi do druzyny jak tylko zobaczy ich w swoim polu widzenia oraz jak wyciagać itemy z np. IWD.
gacus ---> tylko widziałem, że jest do ściagnięcia, ale o czym jest, to nie wiem.

30.01.2003
16:20
[63]

sakhar [ Animus Mundi ]

Zed Nocear --> a myślisz nad czymś konkretnym?:) A tak w ogóle, to niebawem na mapie zabraknie miejsca na nowe lokacje:) i trzeba będzie sie zabrac za jakieś lochy czy podziemia:)

30.01.2003
16:20
[64]

Zed Nocear [ Pretorianin ]

gacus ---> Tak, to ma być kontynuacja/rozszerzenie DSotSC. Ma nawet swoją stronę internetową, którą oglądałem, ale chyba nie jest odświeżana od miesięcy. Chyba ten projekt umarł śmiercią naturalną. A nawet gdyby powstał, to byłby następny problem z jego przetłumaczeniem i dopasowaniem do polskiego NTotSC i zmienionego przez Aurelinusa, przetłumaczonego DSotSC.

30.01.2003
16:27
[65]

Zed Nocear [ Pretorianin ]

sakhar ---> Gdzie widziałeś Dark Awakenings do ściągnięcia? Na jego stronie macierzystej w dziale dawnload nie ma obecnie nic.

Na mapie głównej jest jeszcze trochę miejsca na północy, w razie czego da się ją chyba powiększyć, przynajmniej w pionie, jak zrobił to Aurelinus.

30.01.2003
16:28
[66]

Zed Nocear [ Pretorianin ]

Oto link do Dark Awakenings Home Page

30.01.2003
16:34
[67]

gacus [ Legionista ]

Zed Nocear---> ja tez bylem natej stronie, bylem tez na forum poswieconemu temu dadatkowi, cos tam ludzie pisza generalnie sie tylko pytaja kiedy wyjdzie - ostatni wątek w tym temacie jest ze stycznia ale nic konkretnego nie jest podane. Mysle ze jak by sie nasi Wielcy wzieli to by byli szybsi ;))

30.01.2003
16:45
[68]

Carrignarone [ Konsul ]

Heloł ewrybady!
Widzę, że nasz z sakharem wczorajsze narzekania pozytywnie wpłynęły na frekwencję na wątku. Super. Baldur`s Gate up-up-up.
Zed Nocear ---> A mógłbyś i mi podesłać ten level50_dla_BG1? Tylko z tymi levelami, to jest tak, że i tak się tego nie da przenieść do dwójki. Rozmawiałem o tym niedawno z Valencisem. To, że w NTotSC są obniżone progi podatkowe dla poszczególnych poziomów doświadczenia, umożliwia jedynie osiągnięcie wyższych pozów w BG1. W momencie, kiedy przenosimy postać do dwójki, a ma ona więcej pedetów niż 161000, gra automatycznie redukuje wartość do ww. wartości, wraz z levelem zresztą. Dość mnie to wkurzyło, bo wychodzi na to, że cała praca w jedynce idzie na marne. I co gorsze mój laicki rozumek podpowiada mi, że ciężko byłoby to obejść. Ale może znajdziesz sposób? :)
A co do podziemi w Południowej Cytadeli, to w tej ośmiokątnej komnacie na dole mnie się gra wieszała za każdym razem w momencie, gdy mnie wampirzyca atakowała. Ile razy próbowałem, tyle mnie wywaliło na pulpit, więc w końcu odpuściłem, bo i tak tam nic ciekawego nie było.

sakhar ---> Dzięki, już ściągnąłem. Co do życia, to nie wiem, czy mogę mój stan tak określić. Ale może? Co do porad do narzędzi Teamu BG, Aurelinus założył specjalny wątek na ten temat, gdzie prowadził kurs ich obsługi. To się bodajże nazywało "obsługa silnika IE" i wyszły tego dwie części, gdzieś w okolicach września. Jeśli nie znajdziesz, to mam to ściągnięte (wraz ze zdjęciami), więc mogę wysłać.

30.01.2003
16:47
[69]

Carrignarone [ Konsul ]

sakhar i nni chętni ---> oto link do kursu Aurelinusa:

30.01.2003
17:10
[70]

sakhar [ Animus Mundi ]

Carrignarone ---> Czołem szefie! Co tak dzisiaj późno? Już ściągnęłem sobie to szkolonko. Cóż, zamiast oglądać pornosy w weekend zabiorę się za studiowanie objaśnień:) Zed Nocear zdopingował mnie w końcu do pracy twórczej, tylko nie wiem jak to odbije się na mojej psychice:) Co tam panie słychac?

30.01.2003
17:20
[71]

Carrignarone [ Konsul ]

sakhar ---> Ano panie, już nie wiem, jak się nazywam. Tyle roboty, że dopiero teraz mogłem zajrzeć na forum. I tak będzie przez najbliższy tydzień. Ale potem już luzik, oczywiście jeśli mnie nie wywalą, bo mi się umowa kończy za 2 tygodnie. (Czy ja aby nie powinienem Ci tego pisać co najwyżej na gg?) Generalnie trochę jestem zajęty, o graniu nie myślę, a o nauce obsługi narzędzi nawet nie marzę. Ale wierzę, że wkrótce się to zmieni. A propos, dziś na 21.45 idę na "Dwie wieże". ;)

30.01.2003
17:22
[72]

Krees [ Generał ]

Cześć wszystkim!
Ależ tu się tłoczno zrobiło! Szkoda, że nie mogę tu bywać tak często, jak bym chciał (~^#& magisterka).
Zacznę od podziękowań dla Zed Nocear`a-przesyłka dotarła, wielkie dzięki!
Co do Twojej prośby przetestowania podmienionego pliku ARC009.ARE to spróbuję, o ile znajdę jakiegoś tak starego save`a. Zgadzam się, że brzmi to sensownie.
Tak, to jest ten "problematyczny" poziom. Konkretniej, problem pojawia się przy próbie wejścia na tę lokację. Podobnie jest z wampirzycą w pd-wsch częsci tego poziomu-za każdym razem gra ucieka na pulpit. Ale tam nie ma nic ciekawego, więc nie warto sobie psuć krwi.
Z kolei jak chodzi o patcha lvl50_for_BG1, to myślę, że jest on wystarczający jak na OzPWM, gdzie nie ma aż tylu przeciwników i akcji, aby można było awansować druida powyżej 20 lev, więc problem niejako nie istnieje. Nie, nie uważam tego za cheat. :) Cheatem jest dla mnie np. używanie Clua Console w celach innych, niż poznawcze. Ja osobiście lubię eksperymentować z grą i jej możliwościami, ale nie w trakcie przeżywania nowych przygód, bo to tylko zepsuło by mi zabawę.
Carrgnarone ---> dzięki za umnieszczeni mnie w "powszechnym spisie ludności" tego forum :).
A teraz wiadomość dnia:
Udało mi się dziś w nocy rozwiązać zagadkę kamiennego kręgu w Lesie Umarłych.
Wewnątrz czeka walka, przy której rozprawa z Kultystami Czarnej Ręki to jak odebranie dziecku grabek w piaskownicy :).
Nie chcę Wam w rzaden sposób psuć zabawy nadmiernymi podpowiedziami, zamieszczę więc tylko 2 screeny, które wystarczają do rozwikłania tej tajemnicy.
Pierwszy przedstawia pierścień zdobyty w świątyni kultu Czarnej Ręki, drugi zaś list znaleziony przy ciele bądź w skrzyni maga z wieży w Kniei Larsa.

30.01.2003
17:25
[73]

Krees [ Generał ]

Niestety, nie udało mi się zamieścić tych obrazków-jakiś problem z formatem :(, choć przecież zapisałem je jako jpg. Dobra, spróbuję później, albo jutro.

30.01.2003
17:27
[74]

sakhar [ Animus Mundi ]

Carrignarone --> Rozumiem Twój ból, jak pisałem wcześniej, też siedzę w robocie do nocy, w sobotę i przyszły tydzień też - całe szczęścię że mam sieć na swoim kompie:) Wieczorami mam tylko czas by przesiać sprośne filmy i spać - rano pobudka i chodzę jak zombie:) A co do pracy to ja cały czas szukam czegoś odpowiednego w swoim zawodzie. Właśnie ściągam narzędzia i w niedzielę się nimi pobawię. A co do filmu to wybieram się w niedziele.

30.01.2003
17:35
smile
[75]

Valencis [ Transmuter ]

Krees --> Jeżeli obrazki nie chcą się wstawiać, sprawdź czy w ścieżce dostępu na ekranie dodawania odpowiedzi [.JPG] nie jest napisane dużymi literami. Zmień je na małe [.jpg] i wtedy powinno się udać. Właściwie nie wiem czy to przyczyna, ale już mi się takie cuda udawały.

30.01.2003
17:56
[76]

Krees [ Generał ]

Valencis --->to jest prawdopodobna przyczyna. Poprzednio zamieszczone przeze mnie obrazki miały rozszerzenie napisane małymi literami.
Zaraz to zmienię i spróbuje jeszcze raz :).

30.01.2003
18:02
[77]

Krees [ Generał ]

Oto one :)

30.01.2003
18:06
[78]

Krees [ Generał ]

I kolejny :)

30.01.2003
18:08
[79]

Carrignarone [ Konsul ]

Krees ---> To ja mam chyba oba przedmioty, o których piszesz. Tylko że nie mogę odkryć lokacji Umarłego Lasu. (chlip)

Ja tu jeszcze wrócę, ale już po weekendzie, więc pewnie będzie już nowa część (z takim tempem!). Jak ktoś będzie zakładał, to proszę o usunięcie tej spacji przed Grjgorijem i przed linkiem do poprzedniej części. My mistake. Z góry dziękuję.

30.01.2003
18:09
[80]

sakhar [ Animus Mundi ]

Carrignarone --> Uf, ściagnąłem wszystko ze strony teambg i co się dało od innych ludzi. A teraz zacznie się zabwa!:)

30.01.2003
18:10
[81]

Krees [ Generał ]

Poszło :)
Drogą dedukcji można dojść do rozwiązania zagadki tego grobowca, to naprawdę daje mnóstwo satysfakcji!
Carrignarone ---> pisałeś o 13 odnalezionych przez siebie lokacjach; czy mógłbyś podać mi ich nazwy dla konfrontacji, czego mi jeszcze brakuje?
Ja odkryłem jak dotąd 11 nowych (wyspy syren nie wliczyłem :))

30.01.2003
18:22
[82]

sakhar [ Animus Mundi ]

Krees --> Zagadzam się z tą satysfakcją ale tez trzeba mnieć na to trochę czasu, a z tym u mnie kiepsko;-( Swoją drogą to jestem ciekaw ile ja odkryłem lokacji? Zbliżamy się chyba do końca watku, i rodzi się pytanie kto założy nowy?

30.01.2003
21:12
[83]

Krees [ Generał ]

Zrobił bym to,mówię o nowym wątku, ale jako "nowemu" raczej mi nie wypada :)).
Carrignarone, Sakhar ---> Te dwa przedmioty z załączonych obrazków nie wystarczą, żeby tam wejść. To dopiero informacja, gdzie szukać brakującego elementu układanki. Pierścień to tylko połowa klucza.
W OzPWM podoba mi się właśnie ten tajemniczy klemat, choć i tak do końca nie jestem pewien, czy fabuła układa się w jakąś naprawdę logiczną całość, czy to tylko mniej lub bardziej luźno powiązane ze sobą wątki. Niestety, nie mam aż tyle czasu, żeby grać i grać i grać...
Dlatego prosiłem Was o podanie mi nazw odnalezionych przez Was nowych lokacju, bo nie wiem, czy dużo opuściłem, a nie mam czasu na szukanie wszystkiego na chybił-trafił.
Zed Nocear ---> Mam starego save`a z poziomu poniżej tego,o którym pisaliśmy. Spróbuję się wrócić i wejść tam ponownie wprowadziwszy sugerowane przez Ciebie poprawki.
Skoro lubisz grzebać w grze i ją usprawniać, to może przyjrzałbyś się temu ostatniemu poziomowi tej wieży? Wygłada jak podziemia Szkoły Ulcastera. Jeśli nie zabije się Lorda wampirów wcześniej, to do ostatecznego pojedynku dochodzi właśnie tam i gra niemiłosiernie się wykrzacza. Ja przeszedłemto metodą "load game" i zajęło mi to około 4 godzin. Pojawiał się taki sam bład, jak przy walce z wampirami, tzn. Assertion filed...itd.

30.01.2003
21:38
smile
[84]

Zawisza Czarny [ Sulimczyk ]

Krees --> Skoro nie ma chętnych, to zakładaj. U nas nie liczy się staż na forum. Poczekaj tylko, aż liczba postów w tym wątku dojdzie do 100.

31.01.2003
11:12
[85]

sakhar [ Animus Mundi ]

Witam wszystkich
Czy jest tu ktoś jeszcze prócz mnie?:)

31.01.2003
11:54
smile
[86]

Zawisza Czarny [ Sulimczyk ]

sakhar --> Na przykład ja jestem... dziś do szkółki nie poszedłem... najmniejszego sensu nie było... czyli zaczynam grać... całe ferie przede mną... :)))

31.01.2003
12:19
[87]

gacus [ Legionista ]

Ja też jestem ,
Sakhar ---. jak tam kurs Aurelinusa?

31.01.2003
12:25
[88]

sakhar [ Animus Mundi ]

Zawisza Czarny ---> Szczęściarz z Ciebie:) Ja siedzę w robocie i raczej za szybko nie będę miał czasu by rozwalić się w fotelu przed kompem i giercować po 12 godzin:)(kiedy ja ostatnio miałem ferie?:)) Mam teraz programowć jakieś szkolenie ale od rana jeszcze nic nie zrobiłem - totalna niemoc - i buszuję sobie po różnych stronkach i m.in. kompletuję narzędzia do Mod'ów BG.
Tak na marginesie - pogrywałeś może w Fallouta Tacticsa? Gram już trzeci raz (po 0,5 h w nocy wygospodarowane ze snu:) i mam wciąż tą samą zgwostkę w jednym miejscu.

31.01.2003
12:29
smile
[89]

Zawisza Czarny [ Sulimczyk ]

sakhar --> Niestety nie... ale w ciągu kilku dni już będę miał... i pogram... jak skończę BG... w tym przypadku liczę na Twoją pomoc.. :))

Tak nawiasem mówiąc, jest to mój 1000 post... :)))

31.01.2003
12:33
[90]

sakhar [ Animus Mundi ]

gacus ---> Kurs przsłany mi przez Carrignarone już sobie wydrukowałem i w sobotę będę go studiował. Brakuje mi jeszcze opisu tworzenia nowych obszarów. Pomysł na Mod'a rodzi mi się bańce coraz wyraźniejszy - będzie mroczno i ciężko:)! Całe szczęście, że mam dwóch kumpli grafików, więc pomogą mi zrobić portrety nowych postaci.
Carrignarone ---> Jak znowu się pojawisz na sieci, to proszę doslij mi opis tworzenia obszarów.

31.01.2003
12:34
[91]

gacus [ Legionista ]

Zawisza Czaerny ---> gratulacje , mi jeszcze troche brakuje,
Poza tym właśnie awansowałem :))))

31.01.2003
12:36
[92]

gacus [ Legionista ]

Sakhar ---> to jest link do strony z tutorialami z TeamBG

31.01.2003
12:40
[93]

sakhar [ Animus Mundi ]

gacus ---> dzięki, ale niestety na razie nie widzę na tej stronie jak tworzyć obszary a jedynie jak konwertować mapy z BG1 do BG2:-(

31.01.2003
12:51
[94]

gacus [ Legionista ]

sakhar---> spróbuj ściągnąc "IE Tileset Map Editor (IETME) v2.2.2" z TeamBG z sekcji Graphical & Area Tools w info podają że ten programik zawiera też tutoriala
Jak wolisz to moge Ci go podesłać

31.01.2003
13:01
[95]

sakhar [ Animus Mundi ]

gacus ---> Już mam. Chodzi mi o to, że Aurelinus prowadził na GOL kiedyś kurs tworzenia dodatkow, gdzie wyjasniał wszystko dość przystepnie i jasno. Wolałbym się oprzeć na tym.

31.01.2003
13:04
[96]

gacus [ Legionista ]

Sakhar ---> Rozumiem, nic wiecej nie moge pomóc, będziesz się chyba musiał udać do źródła, ale chyba Zed Nocear też mógłby Ci pomóc

31.01.2003
13:07
[97]

sakhar [ Animus Mundi ]

gacus --> I tak dzięki z chęci:) A jak się Zed Nocear ujawni, to z nim pogadm w stej sprawie:)

31.01.2003
13:28
[98]

Radzikikik [ Centurion ]

Mam mały problemik. Mam Opowieści z Wybrzeża mieczy, ale mapa nie chce mi się aktualizować. Gdy wyjdę z jakiejś nowej lokacji już nie mogę do niej wrócić. Co mam robić???

31.01.2003
13:29
[99]

Radzikikik [ Centurion ]

A poza tym jak jestem w Ulgoths Beard to na mapie pokazuje mi jakbym był we wrotach baldura

31.01.2003
13:38
[100]

sakhar [ Animus Mundi ]

Radzikikik ---> A co i jak instalowałeś?

31.01.2003
13:44
[101]

Radzikikik [ Centurion ]

Instalowałem Orginał BG a potem orginalne OzWM.

31.01.2003
13:55
[102]

Radzikikik [ Centurion ]

OK, problem rozwiązany. Przeinstalowałem jeszcze raz i chodzi jak trza!

31.01.2003
13:56
[103]

sakhar [ Animus Mundi ]

Radzikikik ---> Cholera wie co to moż być - pierwszy raz słyszę o czymś takim. Ja instalowałem BG1 (inst. zalecana lub pełna) a do tego od razu OzWM (zalecana lub pełna), konwerowałem save'y i wszystko grało. Zapewne przeinstalowywałeś ją już parę razy, przy róznych instalacjach. Jak to nie pomaga, to nie wiem co by tu jeszcze poradzić. A jakieś patche, upgrade'y instalowałeś?

31.01.2003
13:58
[104]

Zawisza Czarny [ Sulimczyk ]

Radzikikik --> Napisałeś "Ulgoths Beard"... czy to znaczy, że masz angielską wersję OzWM ?? A może całego BG masz w tym języku?? Jeśli tak, to może zainstaluj patche...

31.01.2003
14:00
[105]

Zawisza Czarny [ Sulimczyk ]

I masz problem z głowy... :))

Ja spadam do drukarni... będę wieczorkiem... więc do-wi-dże-nia...

31.01.2003
14:37
[106]

-grjgori- [ Konsul ]

sakhar --> Tutoriale można też znaleźć na forum TeamBG i ForgottenWars i w kilku innych miejscach. Zawsze jak ma się jeszcze jakiś problem można sie popytać ludzi z dwóch wymienionych grup. Zawsze mogą pomóc i udzielić niezbędnych informacji.

Tutoriale:
TeamBG: https://www.teambg.net/forum/?board=30
ForgottenWars: https://forums.forgottenwars.net/index.php?board=13

Pomoc w dodatkach:
TeamBG: https://www.teambg.net/forum/?c=4
FogottenWars: https://forums.forgottenwars.net/index.php?board=29

31.01.2003
15:09
[107]

Hayabusa [ Niecnie Pełzająca Świnia ]

Hej!!!!

Gdzie jest ta cała wieża maga???? Naszukałem się jej ... i nic! A widzę, że jest potrzebna aby dostać się do kręgu. Buuuu......Pomóżcie!

31.01.2003
15:28
[108]

sakhar [ Animus Mundi ]

Hayabusa ---> jeżeli chodzi Ci o TĄ wieżę maga potrzebną do ukończenia questu z z kręgiem w lesie umarłych to jest ona w Knieji Larsa (pd-wsch. część mapy)

31.01.2003
15:56
[109]

Hayabusa [ Niecnie Pełzająca Świnia ]

OK... bedę szukać wytrwale.

31.01.2003
17:16
[110]

Krees [ Generał ]

Zed Nocear ---> W sprawie podziemi w Cytadeli Daerthmaca nic nowego nie mogę Ci, niestety, powiedzieć, bo problem...jakby tu rzec...sam mi się rozwiązał. Tzn., kiedy teraz tam wchodzę, gra się już nie wywala, wszystko działa płynnie, jak powinno. Niestety, nie mam już starszych save`ów sprzed pierwszej tam wizyty, więc nie mogę sprawdzić Twojej teorii :(.
A`propos udziwnień w OzPWm. Zauważyliście z pewnością, że wiele przedmiotów nie działa zgodnie z opisem, prawda?
Ja niedawno znalazłem fantastyczny dwuręczny miecz, który przy zmianie broni, np. z łuku na niego, w tym samym momencie przenosi mojego bohatera dokładnie w lewy górny róg mapy. Pół biedy, jeśli to się dzieje w małym pokoju, ale w terenie otwartym nie było mi do śmiechu, zwłaszcza podczas walki.
Jak to wytłumaczyć?

31.01.2003
17:57
[111]

Zawisza Czarny [ Sulimczyk ]

Krees --> Pewnie w statystykach broni ustawione jest coś jakby teleport w tenże róg... możesz to sprawdzić w odpowiednim programie... na przykład w Infinity Engine Editor Pro...

Już czas na nowy wątek...

31.01.2003
19:00
[112]

sakhar [ Animus Mundi ]

Zawisza Czarny -->Może uczynisz honory Pana Domu i założysz:)?

31.01.2003
20:54
[113]

Krees [ Generał ]

Link do następnej części:

© 2000-2021 GRY-OnLine S.A.