
Deead [ Mugen ]
Guild Wars/Guild Wars 2 | Wątek Oficjalny | Część 101
Witamy w wątku poświęconym grze Guild Wars i Guild Wars 2!
- Opis gry:
Długo przed pojawieniem się ludzi, świat Tyrii zamieszkiwała sprowadzona przez bogów rasa węży. Nie były to jednak zwykłe gady, lecz istoty poruszające się w pozycji wyprostowanej, posiadające własny język i bogatą kulturę. Ich misją było zachowanie na ziemi pokoju. Jednak ludzkość, charakteryzująca się nieograniczonym dążeniem do ekspansji, wkrótce zaczęła przejawiać ambicje do samodzielnego władania światem. Starożytne węże, utraciwszy wpływ na losy Tyrii, usunęły się z oczu ludzkości, odeszły w zapomnienie i stały się jedynie mitem...
Bogowie raz jeszcze postarali się ułatwić życie mieszkającym na Tyrii istotom i zapobiec w przyszłości zagrożeniom - obdarzyli wszystkie myślące rasy magią. I tym razem nie wzięli pod uwagę chciwości ras. Wkrótce rozpoczęły się wojny o totalną dominację nad światem. Tym razem to ludzie zwrócili się do bogów o interwencję. Ci zebrali ze świata całą magię i zamknęli ją w pięciu Kamieniach Krwi, podzielonych na cztery szkoły magii. Przez wiele lat były one ukryte przed oczami ciekawskich, jednak potężna erupcja wulkanu odkryła je mieszkańcom Tyrii na nowo. Powstałe w latach pokoju gildie, których wpływy nierzadko były potężniejsze od niejednego królestwa, zaczęły teraz walczyć o odpryski Kamieni. Przeciągające się przez kolejne lata współzawodnictwo o pozyskanie jak największej ilości magicznego kruszcu mogło zakończyć tylko jeszcze większe zagrożenie. Rasom Tyrii zaczęły zagrać przeraźliwe bestie z północy. Wkrótce walczące dotąd ze sobą gildie zjednoczyły się, by ramię w ramię bronić granic swych cywilizacji...
Ludzkość potrzebuje bohaterów jak nigdy dotąd. Czy staniesz do walki ze złem i obronisz Tyrię od zagłady?
- Opis świata Elony:
Elona, kraina Złotego Słońca, to głównie sawanny, pustynie, równiny i pustkowia. Sprzymierzone prowincje wspólnie troszczą się o dumny lud Elony. Na zachodzie leży Istan, wyspiarska kraina, pełna ruin z okresu wcześniejszego Cesarstwa elońskiego. Wschodnią prowincją jest Kourna, znana z niezwykle lojalnych żołnierzy, oddanej armii, bogatych folwarków i rolnictwa. Natomiast północne Vabbi jest domem bogatych magnatów kupieckich, tamtejsi mieszkańcy sądzą, że ze względu na swoje bogactwo i bezpieczeństwo mogą swobodnie sponsorować wiele z najsłynniejszych osiągnięć kraju.
Wszystkie cywilizowane narody czczą pięcioro prawdziwych bóstw. Zarówno na najwyższych szczytach Dreszczogór jak i w najniżej położonych dolinach Elony, ludzie wyzywają tych samych bogów. Wznoszą modły i stawiają pomniki poświęcone tym samym mocom, lecz heretycy wspominają o istnieniu szóstego, upadłego boga. Tysiąc lat temu duchowi przodkowie heretyków, Margonici, stoczyli epicką bitwę na płytkim morzu, na północ od Elony. Zniszczenie wynikłe z tej bitwy spowodowało wyjałowienie wielkich obszarów, obecnej Kryształowej Pustyni. Wzmocnieni błogosławieństwem swego mrocznego boga, Margonici wypowiedzieli wojnę Pięciorgu – niszczyli kaplice i bezcześcili świątynie. Jednak, pomimo mocy jakie posiedli dzięki straszliwym przeobrażeniom, ich armia została unicestwiona, a fałszywy bóg wygnany do Krainy Cierpienia.
Słoneczne Włócznie gotowe są do boju i to ty będziesz je prowadzić. Niebezpieczeństwo jest o wiele większe, niż ktokolwiek sądził. Tuż za granicą znanego nam świata rośnie w siłę pradawny koszmar. Twoja wyprawa zaprowadzi cię we wszystkie zakątki ogarniętego zamętem kraju, od istańskich wiosek po pałace potężnych vabbiańskich książąt. Twoja postać, ramię w ramię z innymi śmiałkami, musi odeprzeć ciemności, nim nastanie wieczny Zmierzch.
- Wymagania sprzętowe:
- Minimalne:
* Windows XP/2000/ME/98
* 800 MHz Pentium III
* 256 MB RAM
* ATI Radeon 8500, GeForce 3 lub 4 MX z 32MB pamięci
* 2+ GB miejsca na dysku
* Połączenie z internetem
* DirectX 8.0
- Zalecane:
* Windows XP/2000/ME/98
* Pentium III 1GHz
* 512 MB RAM
* ATI Radeon 9000, GeForce 4 Ti Series z 64MB pamięci
* 2+ GB wolnego miejsca na dysku
* Połączenie z internetem
(Mała uwaga: Aktualnie gra zajmuje 3-4 GB i cały czas się rozrasta ;))
- Data premiery:
Guild Wars Prophecies
* Świat: 28 kwietnia 2005r.
* Polska: 16 czerwca 2005r.
Guild Wars Factions
*Świat/Polska: 28 kwietnia 2006
Guild Wars Nightfall
*Świat/Polska: 27 października 2006
Guild Wars Eye of the North
*Świat/Polska: 31 sierpnia 2007
Guild Wars 2
*Świat/Polska: kiedyś na pewno wyjdzie (TBA)
- Przydatne Linki:
Guild Wars
* Strona oficjalna -
* Największa Polska strona poświęcona GW i GW 2 -
* Mapy i zadania na anglojęzycznej wersji GOL'a -
* Mapy i zadania - kolejna przydatna stronka -
* Jeszcze inny spis zadań -
* Umiejętności rozpisane na poszczególne klasy -
* Trenerzy umiejętności -
* Zadania premiowane umiejętnościami -
* Zdolności Elitarne (z podziałem na klasy) -
* Przewodnik po wydobywaniu materiałów z przedmiotów -
* Gdzie i jakie zbroje i dodatki możemy sobie zapewnić -
* Największe kompendium wiedzy o Guild Wars -
Guild Wars 2
* Strona oficjalna -
* Największa Polska strona poświęcona GW i GW 2 -
* Oficjalna strona i blog ArenaNet - -
* Twitter ArenaNet i GW 2 - -
* YouTube ArenaNet -
* Guild Wars 2 Guru -
* Kompilacja materiałów z Gamescom (bardzo dużo filmików) -
* Kompilacja link'ów z najróżniejszymi materiałami na temat GW 2 -
* Kompilacja materiałów z PAX -
FAQ (Frequently Asked Question) - czyli często zadawane pytania - zapraszam do odwiedzenia i dokładnego przeczytania tych pytań i odpowiedzi, które są pod linkami:
- Guild Wars FAQ (PL)
- Guild Wars Factions FAQ (PL)
- Guild Wars Factions FAQ (EN)
- Guild Wars Nightfall FAQ (EN)
- Pytania i odpowiedzi dla nowych osób i nie tylko ;)
GOLowi miłośnicy Guild Wars: (ksywka z forum | imię w grze | nazwa gildii)
........
Uwaga! Aby zostać dopisanym do listy publikujemy post zawierający tylko pogrubioną ksywkę!! Nie kopiujemy całej listy, bo jest już bardzo długa ;)
Zapraszamy do zabawy!
Link do poprzedniego wątku:
https://forumarchiwum.gry-online.pl/S043archiwum.asp?ID=10275578&N=1
Deead [ Mugen ]
Dodałem trochę linków z materiałami do GW 2.
Jeśli ktoś ma jeszcze jakieś ciekawe, macie 1h na to abym dodał do wstępniaka.

cronotrigger [ Lechia Gdansk ]
Powitać w nowej odsłonie.
the_Night [ nie cierpię tolerancji ]
Guild Wars/Guild Wars 2 | Wątek Oficjalny - nice! ;)
kil69 [ Senator ]
Co do mini korzystając z innego źródla dowiedziałem sie, ze czesc pluje co jakis czas czyms co jest odpowiednikiem run w GW. Inne zas potrafią trzymać smieci.

Lt.Matts [ Epitaph ]
Piersi!
Reaper1996 [ Generaďż˝ ]
Witam wszystkich. Zainteresowałem się grą Guild Wars 2 i prosiłbym o jakieś wprowadzenie o co tam chodzi, jakieś klasy postaci, rasy itp. Wiadomo już może kiedy będzie premiera ? Do jakiego mmo można ją porównać ?
Dycu [ zbanowany QQuel ]
Pytanko - czy są gdzieś wiarygodne informacje JAK DOKŁADNIE będzie wyglądało PvP w GW2?
Głównie moje pytanie odnosi się do ligowych GvG, aczkolwiek z chęcią poczytałbym też o arenach, oraz jak do PvP ogólnie odnosić się będzie brak Monka (Bo z tego co pamiętam w tej części go nie będzie?)?
Po prostu zastanawiając się czy spisać tą gre ostatecznie na straty chciałbym w końcu znaleźć jakieś rzetelne info odnośnie interesujących mnie aspektów gry...
kil69 [ Senator ]

kil69 [ Senator ]
na 2 stronie tego wywiadu jest co nieco o HoM'ie. Izzy przetłumaczył "very soon" z podanego przeze mnie cytatu na "next couple of months" czyli nie aż tak "very". Co do reszty mozna było sie tego spodziewać.
Gmp3 [ Chuck ]
Głównie moje pytanie odnosi się do ligowych GvG, aczkolwiek z chęcią poczytałbym też o arenach, oraz jak do PvP ogólnie odnosić się będzie brak Monka (Bo z tego co pamiętam w tej części go nie będzie?)?
Brak monka? To kim ja będę grać?! Mam nadzieję, że nie zostało to oficjalnie potwierdzone.
Ujawnione już postacie kompletnie nie pasują do mojego stylu gry. Mam nadzieję, że pojawi się coś w rodzaju monka/priesta, shamana czy druida.
Serek55 [ Sercio Polski ]
Ujawnione już postacie kompletnie nie pasują do mojego stylu gry. Mam nadzieję, że pojawi się coś w rodzaju monka/priesta, shamana czy druida.
To nie World of Warcraft :|
I to oficjalne od pewnego czasu, że monka nie będzie, za to każda klasa będzie posiadać jakieś tam skille leczące.
TeadyBeeR [ Legend ]
Beznadzieja jak nie bedzie monka. Caly urok GW byl w patrzeniu sie wczerwone paseczki. :D
Inquisitio [ Pull the trigger ]
Opłaca się dopisywać na listę czy już jej od dawna nie ma ? :D

Matt [ I Am The Night ]
Nie wiem czy od dawna, faktem jest ze jej nie ma - prawda jest taka, ze zainteresowani bywalcy tego watku, ktorzy nadal graja w GW i bez listy wiedza kto oprocz nich gra, a calej reszty to nie obchodzi ;)
Xenrocs [ Pretorianin ]
Oj modle się żeby był rytualista.Chociaż pewnie nie mam co liczyc bo to kontynent Tyrii.
W GW grałem parę lat ale już od 2 lat nie grałem.Muszę koniecznie wrócić.Cały ten klimat GW.
Swoją drogą, GW 1 ma chyba najładniejsze artworki wśród gier komputerowych.

Piotrasq [ Legend ]
Nabiłem 29 tytuł. I teraz mam dylemat: albo 2500 goldów, albo 1800 chestów, albo 6 poziomów kurzicków.
Co będzie szybciej ? Zna ktoś ewentualnie ciekawe trasy chestrunów ?
Lt.Matts [ Epitaph ]
Szybko Piotrze... :)

Piotrasq [ Legend ]
Się starałem.
kil69 [ Senator ]
Ludzie biegaja na kolroyu..czy jak tam sie go pisze..
Jak by co. Nie biegałem na tych runnach więc sie nie wypowiem na ich temat ];> (sam biegałem na The mirror of Lyss)
Co do tego co najszybciej..jeżeli nie brak Ci kasy to ładuj w goldy - kupienie 7=5k wiele nie zajmie. Patrząc przyszłościowo (jeżeli masz zamiar wbijac sobie do HoMa title) to wpierw TH a później goldy. Zejdzie dłużej z wbijaniem goda, ale później będzie łatwiej.

Piotrasq [ Legend ]
Jednak goldy. Myślałem, że będą z tym problemy, ale wczoraj w nocy w ciągu pół godziny kupiłem setkę.
Powinno szybko iść :)

Piotrasq [ Legend ]
Po całodniowym spamowaniu w Kamadanie znudziło mi się. To jest nawet gorsze niż nabijanie drunkarda :D
Przerzuciłem się na chestruny - Kilroy jest świetny. Dobiegnięcie do chesta zajmuje 20-30 sekund. Co prawda dziadostwo leci, ale za to szybciorem.

kil69 [ Senator ]
Niezła akcja. Jeżeli serio prawda, ze dostał za flejm to AN mógł odczekać w końcu nic by sie nie stało a tak uwalili 7 innych osób
Edit. - bo screena ktos ununął

Piotrasq [ Legend ]
Ale o co cho ? Bo ja w PvP, to nie teges :)
Lt.Matts [ Epitaph ]
Ban w HoH'u
Piotrasq [ Legend ]
No i ?
Lt.Matts [ Epitaph ]
No i teraz 7 osób straciło trochę czasu, które poświęciło by dojść do ostatniej walki i stanąć w szranki o pkt., gdyż przegrają niechybnie ^ ^

Frogus121 [ RAKIET FJUEL ]
Gdzie tu HoH? Toż to GvG, finała MaTa. :
Vaerin [ Balls of Steel ]
Szkoda że z observa zniknęło to :(
Lt.Matts [ Epitaph ]
Przesłanie to samo: elita, ban, przegrywają, płacz.
kil69 [ Senator ]
Nie to samo. Bana bez problemów można zoabaczyć choćby w kama. Był to final mAT więc co jak co, ale najbardziej zaawansowane PvP w GW. No i nagroda za jego wygranie też nie bez znaczenie 4,5k (dla każdego) reward pointsów. Więc nie to samo co ban w HoH'u

Lt.Matts [ Epitaph ]
Jak chcecie. PvP to dla mnie czarna dziura.
Vaerin [ Balls of Steel ]
Orzesz kur
Piotrasq [ Legend ]
Ja nawet do 5k nie dobiłem :)
Vaerin [ Balls of Steel ]
ja dobiłem do 5k i się nie ciesze z tego powodu.
kil69 [ Senator ]
Jakis miesiac temu bylo pisane o tym, ze ktos ma 20k age w Lineage II i zada od NCsoftu zadosc uczynienia za to, ze nie napisali, ze gra moze uzalezniac :)
Co do tematu: sporo tego ma :) Najwiecej ile widzialem wbite przez polaka to jakies 16k. standardem jest miedzy 3 a 5k
TeadyBeeR [ Legend ]
Standardem czego?

Matt [ I Am The Night ]
Nom, Teady wbil tylko skromne 2 tysiace ....bo byl zajety robieniem 150tys punktow na Xbox Live! ;)

TeadyBeeR [ Legend ]
Hehe, nawet udalo sie dobic do 2.5k. ;)
Po prostu nie wiedzialem, ze tak malo gralem w GW.

Piotrasq [ Legend ]
Ja mam dokładnie 4657 :)

Matt [ I Am The Night ]
"udalo sie dobic do 2.5k" = "nie wiedzialem, ze tak malo gralem w GW" ?

TeadyBeeR [ Legend ]
No czytalem gdzies, ze 3-5k to taki standard w GW. Jak widac nawet minimum nie wyrobilem.

Matt [ I Am The Night ]
Eh, te wspolczesne normy.... jak ja bylem młody... ;)
Deead [ Mugen ]
Na to wygląda, że będzie crafting.

kil69 [ Senator ]
łapać!

Lt.Matts [ Epitaph ]
Zajebiozaaaa
Matt [ I Am The Night ]
41/50
....musze poszukac jakiego FAQa jak to to przelicza, bo np za minipety i fellowship dostalem po 7/8 a bylem pewien ze wszystko mialem wymaksowane ...no chyba, ze trzeba miec 150 minipetow....
[edit]
OK, juz wiem, 50 minipet'ow na i brakujacy MOX, zaraz nadrobimy ;)
....moze nawet do 45 uda sie dociagnac.
PS - Kil - 49/50 - impressive!
Vaerin [ Balls of Steel ]
36 :/ O 10 gorszy od froga :/
Niech cie licho.
Kil nieźle przynołlajfił :D
Matt [ I Am The Night ]
cholera, mialem na dzisiejsza noc w planach sesje z ME2, ale czuje ze bede gonil brakujace elementy tego HoMa ...sorry Shephard ;P

kil69 [ Senator ]
you made my day :D
Gdybym wiedzial ze bedzie tak to wygladalo to bym sobie kupil IG dedi a nie mini po 2ke :D

Matt [ I Am The Night ]
seriously, you crazy

Deead [ Mugen ]
Widać, że będę miał co robić :D
Vaerin [ Balls of Steel ]
złap black moe i dodaj do homa + 2 będziesz mieć
Matt [ I Am The Night ]
ok, jest 44 ....i teraz pytanie za 10 punktow - kto:
a) ma na zbyciu armbrace of truth / tormented weapon
b) chce sie bawic w quest po zaliczeniu ktorego mozna wyhaczyc bronie oppresorow (choc nie mam nawet pojecia co to za jedne ;))?

kil69 [ Senator ]
Zdechłu kurczak owni wszystko :)
yasiu [ Legend ]
[54] ke? :D
Deead [ Mugen ]
Matt ja do b się zgłaszam.
Matt [ I Am The Night ]
Deead - taka mialem nadzieje ....ale potrzebujemy jeszcze kogos, kto jest troche bardzie kumaty od 2 zardzewialych weteranow.
Kto sie zglasza? Kil, w grze zrobiles juz wszystko, boostniesz nas? ;)
[edit]
Yasiu -
tego zwierzaka zlapac masz ;)
Deead [ Mugen ]
Sky'a może naciągnę. Niestety chłopak po 3 operacjach, ale mam nadzieję, że się załapie wieczorem jak się umówimy na kiedy.

Matt [ I Am The Night ]
Niestety chłopak po 3 operacjach
WTF?!

Piotrasq [ Legend ]
Opresorzy są dosyć łatwi, ale finalnej bitwy nie da się zrobić samemu z herosami.
Deead [ Mugen ]
Ano coś tam mu się zrobiło z tyłem. Dokładnie nie chciał mówić to i ja się nie pytałem. Chyba w domu już odpoczywa z dobry miesiąc czy dwa. Chyba nawet już niedługo do roboty wróci.
Tak przeglądam prezenty w poszukiwaniu zielonego mini peta do HoM'a, a tu z paczki mi wyskoczył Eye of Janthir :D
Matt [ I Am The Night ]
Piotrasq - na guildwiki widze, ze to chyba caly chain - dlugie to?
Trzeba miec bo tego zaliczone war in kryta?
Deead - jesli dzis sie nie zgramy, to jutro raczej nie dam rady, ale w niedziele powinienem moc - wysle Ci na @ nr komorki - wyslij mi esesmana jak sie ze Sky co do terminu dogadacie.
yasiu [ Legend ]
jakby kto cicha cme widzial w grze czy cus - niech sie do mnie na maila odezwie (yasiu071 na gmailu) - mieszkam blisko, odwiedzilbym go
Piotrasq [ Legend ]
Matt - dosyć długie. Sporo latania po Krycie jest. A "War in Kryta", to jest właśnie droga do broni Opresorów :)
yasiu ---> ja gram z Ćmą - dam mu znać.
kil69 [ Senator ]
matt-> jutro odpada impreze mam. Jak coś to pisz na gg w niedziele jeżeli będzie aktualne.
eeee...WiK tak naprawdę nie musisz robic. Wystarczy te 60?100k nie wiem po ile to chodzi i kupić samego weapona, a to liczy sie do hom'a
Matt [ I Am The Night ]
No ładnie, jak trzeba bedzie war in kryta robic, to zanim sie z Deeadem i Sky wyrobimy to sroda bedzie ...ale spoko, do premiery "dwojki" jeszcze chwila ;)

Serek55 [ Sercio Polski ]
Aj aj....
Tylko 16/50.
Sądzę że za niedługo czeka mnie dużo roboty :)
kil69 [ Senator ]
Matt-> oppresor's weapons to zadne problem kwestia kasy, ale widze,, ze brakuje Ci titla PvP - sprawdź czy liczy sie chocby zaischen ew. kurzyck/luxon wtedy byś miał latwo.
Ogólnie ciekawi mnie pozostała 20 - co to tak naprawde będzie biorąc pod uwagę, ze jak sie ma powyżej 30pkt to pisze "All reward items unlocked!" czyli jak ? no more items ? Ponadto wymagania ustawione sa dosc nisko, oczywiscie mozna bylo sie tego spodziewac, ale zeby chocby god'a nie było? - dziwne. Ponadto nie ma zadnej wzmianki o nadchodzacych contentach - kolejna faza GW:B w Cantha czy inne, moze zwiększą to ilosc możliwych do zdobycia pkt?
Matt [ I Am The Night ]
Z kasa nie ma problemu, kupilem dzis matsy na brakujacy armor i ciagle mam ~750 platynek i pare ecto, od biedy moglbym tez sprzedac mini kuunvie, albo oni, skoro i tak nie bede mogl ich zabrac do sequela - na kilka sztuk broni by starczylo ....ale jak na questy zbierze sie fajna ekipa, to chetnie sie pobawie zamiast spamowac WTB w kamadanie.
Piotrasq [ Legend ]
Ja nie mogę sprzedać Opressor Sworda za 45k, więc ceny są trochę niższe :)
A tak w ogóle to mam 39/50 :P
Matt [ I Am The Night ]
Piotrasq - jezeli nie mozesz, a chcesz go sprzedac, to ja chetnie kupie.
...kupie tez z-keys w ilosci od 0 do 200 - jesli ktos ma to badziewie na zbyciu, prosze o info.

Piotrasq [ Legend ]
O kurrr... właśnie wlazłem na guru, żeby wycofać aukcję na tego sworda i okazało się, że właśnie poszedł za 60k - a nie widziałem żadnego maila.
Sorry Matt :(
Żeby nie było, że sobie fantazjuję :
Prawdopodobnie ludziska poczytali sobie te kalkulatory, bo nikt się nim nie interesował od dwóch tygodni...
Matt [ I Am The Night ]
Spoko loko - mysle, ze po wprowadzeniu tej informacji o tym co jest do czego w HoM ceny wszystkiego pojda w gore, tak wiec kolo ktory kupil po 60k tez pewnie zaciera rece ;)

Piotrasq [ Legend ]
Ale to udowadnia, że warto się pomęczyć w War in Kryta :)
Mam też laski dla rytka i elema, ale podobają mi się i ich nie sprzedaję.

kil69 [ Senator ]
mnie ino ciekawi co sie stanie z minipetami tak naprawde.
Matt [ I Am The Night ]
Jeszcze 1 pytanie - po ile teraz wlasciwie chodza z-keye?
Piotrasq [ Legend ]
Ja niestety w pogoni za tytułami zapomniałem o zakupie piątego rocznika - teraz pewnie wszystko pójdzie w górę :)
baso [ Konsul ]
Jak można w tej grze porządnie zarabiać?? przeszedłem 3 kampanie prop-zabójca, faction-zabójca,rytualista i nightfall-wojownik
Matt [ I Am The Night ]
Baso - handlując albo farmiac - w obu przypadkach musisz wiedziec co akurat sie sprzedaje ...jesli masz na zbyciu bronie oppresorow / tormented / z-keye, to moze wlasnie trafiles klienta ;)
Azeldoh [ Chor��y ]
Tylko tak wtrącę :)
Wielu ludzi sądzi, że gw umiera/umarło itd. A tu proszę - jeden, tak naprawdę mało znaczący dodatek i jednak okazuje się, że coś jednak może być z naszego starego gw.
Najbardziej zdziwił mnie fakt, że dzisiaj połowa mojej od dawna martwej friends listy była online. Oraz ilość postów jakie pojawiły się wszędzie w odpowiedzi na tę wiadomość. Nie wspominając nawet o tym wątku, w którym taki zalew postów był ostatnio chyba tylko przy wprowadzeniu hero/nowej części gry :)
Jeśli tak miałyby wyglądać co ciekawsze dodatki, to szczerze wątpię, że gw umrze niedługo po premierze gw2 :)
ps. 44/50 :)
ps2. wiem, że ma to zwiazek z gw2 itd. ale niektórzy po prostu wrócili do gry, gdy zobaczyli, że jednak coś się z nią dzieje :)
Ambitny Łoś [ Wielki Przedwieczny ]
Jak byłem w Eye of the North to tłumy biegły do HoM :)
Frogus121 [ RAKIET FJUEL ]
No to wracam do GW w ten weekend. :D
Matt [ I Am The Night ]
Ten wczorajszy zryw jest raczej chwilowy - kazdy chce zobaczyc co moze dostac w GW, ile mu brakuje zeby dostac cos wiecej i ile czeka go w zw z tym roboty - polowa z tej grupy zniecheci sie po weekendzie, reszta bedzie odpadac stopniowo, takze na zaden powazny renesana bym nie liczyl ...ale naprawde fajnie, ze aNet w koncu powiedzialo co i jak z tym naszym "dziedzictwem".
kil69 [ Senator ]
A i owszem bedzie to bardzo krótkotrwały zryw choćby z tego względu, że wymagania są naprawde symboliczne. Do tego należy dodać, ze podobno pozostałe 20 to tytuły i nic więcej nie wiem ile w tym prawdy, ludzie twierdzą to na podstawie tego, ze powyżej 30 pisze "All reward items unlocked! "
Matt [ I Am The Night ]
To fakt, wyciagniecie 30 punktow potrzebnych do odblokowania wszystkich bonusowych broni / petow nie powinno byc wiekszym problemem dla kogos kto kto gral w GW troche bardziej powaznie niz casualowo ...prawde mowiac, jesli zdobede te 200 z-keys, to 50 punktow mam w kieszeni, kwestia jest wiec tylko to, czy starczy mi na nie kasy bez koniecznosci wracania do gry i zabawy w handel na powanie.
yasiu [ Legend ]
zapodaj ktoś jakiegoś guide do tego moa. to - - nie działa, gość nie daje mi questa, mowi tylko ze go wystraszylem bo myslal, ze jestem black moa :(

kil69 [ Senator ]
matt-> Jeżeli sprzedasz oni to owszem - waty jest dosc sporo...a przynajmniej był :)
Lt.Matts [ Epitaph ]
yasiu-> a nie wykonałeś go już? Moa powinien być w dolince w Ferndale kawałek od wyjścia z fortu

Piotrasq [ Legend ]
Ja już czwarty raz Moa nie będę robił. Zbieranie Skree Wings do szału mnie doprowadzało.
Deead [ Mugen ]
Jeśli potrzebujecie Black Moa, wystarczy jak wejdziecie do Ferndale z osobą, która już quest skończyła. Na spokojnie bez robienia questów można sobie Moa złapać.

Deead [ Mugen ]
Ma ktoś na zbyciu 65 Jadeite i 33 Bolts of Damask?
CocaineSilkk [ V8 ]
Panowie a jak tam Warrior stoi? Bo nie grałem z rok albo i 2 lata. Słyszałem że ostatnio słabo i nikt warków do niczego nie potrzebuje :/ W sumie na te elitarne lokacje (zapomniałem nazw LOL) to chodzić nie musze bo obsi armor mam, obsi edge też i inne bajery. Jedynie kasy trochę muszę zarobić żeby pokupować brakujące pety i destroyer weapons bo porozdawałem jak kończyłem grać. Tak sobie patrzę na ten kalkulator i mam 12 punktów, może coś bym znowu pograł żeby dobić do 20 :)
Deead [ Mugen ]
Do zdobycia zostało mi 60 Jadeite. Zgłaszać się jak ktoś ma jakieś na zbyciu.
Frogus121 [ RAKIET FJUEL ]
Mam 4, zawsze coś. :)
kaszana16 [ Pretorianin ]
A ja mam 15, ale do końca dnia nabije do 20.
A jak myślicie, co najbardziej się będzie opłacało za te pkt brać? Zbroje, minipety, bronie czy tytuły?
kil69 [ Senator ]
skasznaoO_> jeżeli masz 15pkt to masz 15pkt i tyle, zdobędziesz wszytko co masz wypisane 1 tyvch 15 pkt

Deead [ Mugen ]
Me in HoH!
Niestety nie udało się wygrać, jeden nam odpadł i w 7 byliśmy :(
Matt [ I Am The Night ]
A dobiles w koncu do R6?
Deead [ Mugen ]
Jeszcze nie, ale chyba wczoraj z 10-15pkt sobie nabiłem. Grać długo też nie grałem.

Matt [ I Am The Night ]
gz!
kaszana16 [ Pretorianin ]
Mam już 20 pkt, nabiłem od wczoraj z 15. A jak to jest, dostanę wszystkie rzecz, które są do 20 pkt, czy te punkty będę wydawał na te rzeczy (w sensie, że np. mogę wziąć coś za 12 pkt i coś za 8 pkt, i tyle)?
Frogus121 [ RAKIET FJUEL ]
Ile masz punktów, tyle masz rzeczy. To by było bez sensu, że się kupuje za te punkty, cnie?

Lt.Matts [ Epitaph ]
"cnie" to taki skrót od "zacnie"? czy od cnoty?

Frogus121 [ RAKIET FJUEL ]
Od "nieprawdaż".

Lt.Matts [ Epitaph ]
Byłem blisko
sonyrlz [ Chor��y ]
Witam, chciałbym was się o coś zapytać. Otóż posiadam tylko propha i fc, ale mam zamiar zakupić gwen (tak chodzi o bonusy w gw2 :p) i tu pojawia się moje pytanie. Czy będę mógł moją obecną postać wraz z wszystkimi tytułami, broniami, armorami i minipetami (undead) przypisać do hom'a?
Matt [ I Am The Night ]
Tak
[edit]
...to tak w najwiekszym skrocie, a w wersji rozszerzonej - nie ;)
Do HoMa mozesz przypisac postac na levelu 20, z wymaksowanymi (albo doprowadzonymi do scisle okreslonego poziomu - wiecej info na wiki) tytulami. Do HoMa moza tez przypisac tylko elitarne armory i tylko 3 typy broni - tormented, destroyers' i opprossor's, jesli wiec jestes kolekcjonerem oldchoolowych broni bez inskrypcji itp, to bedziesz rozczarowany.
sonyrlz [ Chor��y ]
Ok, a co z mini-petami (undead)?
kil69 [ Senator ]
wszystkie dostepne w grze. musisz miec ponadto jakies dywany (nie pamietam jak to sie zwie) zdobywasz w czasie przechodzenia fabuły gwen.
yasiu [ Legend ]
wkurza mnie to war of kryta... zebym musial farmic jakies skalefiny co by zupe zrobic... skandal. nie ma ktos zarcia i picia do oddania? :D
kil69 [ Senator ]
Nie wiem kto Ci powiedzial, ze trzeba to robic by rozpoczac WIK, ale korzystasz dziwnych źródeł.
Tomkow [ Konsul ]
Nie ma ktoś do sprzedania Armbrace of Truth albo jakiś broni typu Destroyer, Tormented czy Oppressor? Zbroje dla herosów też bym kupił, bo nie mam dla wszystkich.

Deead [ Mugen ]
Aż się pochwalę, że pierwszy raz coś wygrałem na GOL'u w konkursie :D Drakensang będzie mój!!
yasiu -->
Matt [ I Am The Night ]
Deead - gz!
Tomkow - jaka postacia grasz? Dobrze pamietam, ze wojownikiem? Z Deeadem i jeszcze 1 kolega z gildii robimy wlasnie wieczorami questy na opproessor's weapons - jesli zgralibysmy sie czasowo, moze mozna by podzialac razem.

Piotrasq [ Legend ]
Czyżby Vabbian Armory też się wliczały do HoHa ? Tydzień temu nikt nie chciał kupować rubinów i szafirów za 4500, a dzisiaj sprzedałem ze 40 po 9k. I jeszcze błagali o więcej.
Frogus121 [ RAKIET FJUEL ]
Tak, wliczają się.
yasiu [ Legend ]
kil - nie muszę tego romansidła przejść, żeby dojść do tego: Exit Eye of the North to Ice Cliff Chasms to view Evennia and the Ebon Vanguard.?
deead - z tego samego korzystam :)
kil69 [ Senator ]
Oczywiście, ze nie te dialogi (z HoM'a) sa tylko smaczkiem fabularnum.
Tu: w akapicie "War in Kyrta" jest niezbędne do zakończenia WiK i zarazem otrzymania możliwości wymiany medalików na weapona.
Tomkow [ Konsul ]
Matt - gram mniszką. Ale mógłbym i dociągnąć wojownika.
Matt [ I Am The Night ]
Dla healera zawsze znajdzie sie slot ;)
....musimy tylko sie teraz jakos ugadac kiedy ruszamy w "drugą rundą" - wczoraj skonczylismy chaina na mainach, teraz czas na alty, bo kazdy z nas potrzebuje broni kilka sztuk.
Deead - robiliscie cos dzis ze Sky'em?
Deead [ Mugen ]
Nie, cały dzień go nie widziałem.
Yemet [ Konsul ]
Moglby ktos mi podac przyblizone ceny mini palawa joko i mini jora.
BTW, jest ktos w jakijs spoko, w miare aktywnej gildii?
Indoctrine [ Her Miserable Servant ]
Po kilku latach gry mam 11/50 w tym szpanerskim czymś :(
Nie opłacało się grać tylko ot tak, trzeba było grindować różne achievy....
Teraz już za późno :)
Matt [ I Am The Night ]
Indoctrine - zamiast marudzic, sprawdz co Ci brakuje, zeby miec wiecej - raczej nie powinno to byc problemem, tym bardziej jesli grales duzo ....inna sprawa, ze jesli grales duzo, to sila rzeczy tytuly powinny Ci po drodze wpasc.
yasiu [ Legend ]
indoctrine - ja nie gralem pare lat, nie grindowalem, a mam wiecej. po prostu graj, rob rzeczy ktorych jeszcze nie robiles i tyle :)
kil - mi sie ten dialog Evenii z Ebon Vanguard nie uruchamia... stąd pomyślałem, że najpierw muszę ukończyć romansidło... sprawdzę to jeszcze :)
Deead [ Mugen ]
yasiu --> Leć po prostu do końca War. Ja z Mattem olaliśmy chyba prawie wszystkie bonusowe dialogi i tak cały WiK skończyliśmy chyba 3 wieczory czy nawet może 2.
Świetny jest ten obrazek -->

Vaerin [ Balls of Steel ]
Kalkulator nagród HoM'a zrobił swoje.
Dinozaury wracają do gry :P
yasiu [ Legend ]
heh... to prawda, ale ogolnie arenanet robi swietna robote z budowaniem zainteresowania gw2... podoba mnie sie to :)
Tomkow [ Konsul ]
Takie trochę noobowate pytanie, ale jakoś nigdy się w tym dobrze nie orientowałem.
Jaka jest różnica pomiędzy staff, a zestawem wand+focus? Oczywiście nie w obrażeniach istota, a raczej w bonusach, jakie oba zestawy dają. Czy wychodzi na to samo, czy któryś wybór jest lepszy?
I drugie z tym związane pytanie. Biorąc Tormented Protection Staff jestem w stanie zrobić z niego inskrypcjami coś jak Scar Eater tylko na Protection? Scar Eater ma w sumie 5 bonusów, a Tormented Staff po kupieniu 3...
Lt.Matts [ Epitaph ]
Dla staffów możesz ułożyć całkiem inne kombinacje niż dla focus+wand
Np dla staffa +20% enchanty, 30hp,+5 ene
a dla wand+focus np. 40/40
całkiem co innego

kil69 [ Senator ]
Tomkow-> Jest róznica i to znacząca.
Staff to przedewszystkim +20 do enchantów oczywiście mają go też swordy, spear itp ale tylko staff ma mody umożliwiające half casta i half reacharge. Natomiast wand i focus to podstawowy zestaw castera i powinno być conajmniej 2 a nawet do 4 setów, ale to pod PvP :) Skoro zacząłem to dokończę ^^:
40/40 najpopularniejszy i najbardziej przydatny 2xhalf cast i half recharge of item's spels.
low set wykożystywany w zasadzie tylko przez monków pod PvP - zmniejsza maxymalną energie jaką ma postać. Mniej niż swordzie i shieldzie. Wkłada sie bonusy dające coś w zamian za minusy do ene, jak dobrze pamiętam wymagany jest jakiś requ, ale już nie pamiętam tego. Ostatni to przeciwieństwo low seta czyli high ene set. Dajesz bonusy do ele są dwa po +15 czyli max możesz mieć +30ene, ale kosztem 2 kresek regeneracji, więc trzeba uważać, bo jak sie zginie nna takim secie to mogą być problemy.
Liczba modów w tym greenia jest taka sama jak w tormie, jedyne w czym on sie różni i czego nie zrobisz to staff na divine a half cast 20% bedzie pod heal. Jednak jak pisałem ten staff (jak dla mnie) jest bez sensu daje hp, a od tego jest sword/spear/axe i shield.

Piotrasq [ Legend ]
Produkt uboczny War in Kryta. Zawsze jakieś 150k wpadnie. Miły dodatek za ciężką pracę :)
Matt [ I Am The Night ]
Elegancko, mi z giftow same badziewia wypadly ...czyli jak zwykle ;)
Deead - robimy cos w weekend?
Deead [ Mugen ]
Można by coś zrobić. Muszę się tylko dowiedzieć kiedy Sky może być on.
Matt [ I Am The Night ]
OK. Jezeli o mnie chodzi, to sobota wydaje sie bardziej odpowiednia.
Tomkow - daj znac, czy Tobie pasuje.
Tomkow [ Konsul ]
Czy godz. 21.00 mogłaby być? Tak powiedzmy z 3 godz. max.
Vaerin [ Balls of Steel ]
Ja otworzyłem już coś ponad 100 giftów. Absolutnie nic ciekawego nie wypadło. :<
Matt [ I Am The Night ]
Sorry Panowie, mi sobota odpada - cos wyskoczylo i tyle.
Deead [ Mugen ]
Może nawet i dobrze, nadal nie wiem czy Sky'owi pasuje. Jak nie dziś to jutro wieczorem może da radę.
Deead [ Mugen ]
Sky się odezwał i chyba mu pasuje jutro wieczór. Matt, Tomkow jak wam pasuje to?
Matt [ I Am The Night ]
Jutro na 90% mi pasuje, wprawdzie wolalbym raczej popoludnie niz wieczor, ale jak Wam pasuje tylko wieczor...
Tomkow [ Konsul ]
Dla mnie niedziela może być. Wolałbym także koło 21.00 (jak już dzieci będą spały).
Indoctrine [ Her Miserable Servant ]
Heh, chciałem sobie skończyć GWENa w końcu, ale..
Takie małe ups, jak wykończyć tą cholerną glizdę w podziemiach, co beczkami z prochem się obrzuca? Z racji, że moja Gildia nie aktywna, znajomych lista szara od lat, a nikt z ludzisków nie chodzi na tą misję za bardzo, pytam, jak to draństwo wykończyć mając tylko herosów, henchy i elemkę :)
kil69 [ Senator ]
Proste - wysadź ją. Weź coś do biegania (dla siebie) i podkładasz beczki pod nia - 3 beczki i lejesz. Mi wystarczała jedna runda, więc misja trudna nie jest. I oczywiście rostaww h/h żeby nei były koło siebie bo długo nie pożyja
Matt [ I Am The Night ]
Hmm... nie pamietam czy to bylo do zrobienia solo, pewnie na upartego z jakimis speed boostami by sie dalo, ale lepiej poszukaj jeszcze co najmniej 1 osoby - z tego co pamietam, to w eye of the north PUGi na to sie zbieraly.
yasiu [ Legend ]
da się solo, wszystkie kampanie pokończyłem solo :) poczytaj na wiki, tam są podpowiedzi.
Matt [ I Am The Night ]
Mowilem, ze nie paietam ;)
Indoctrine [ Her Miserable Servant ]
Czytałem trochę wiki, w sumie niby się da, ale nie wychodzi mi za bardzo ;)
A do próbowania ciągle, to kupę czasu zabiera, zanim tam się dojdzie itp...
Deead [ Mugen ]
Matt --> Gadałem ze Sky'em i mu pasuje po południu/wieczór, zależy też od tego jak się będzie czuł ale myślę, że kilka misji damy radę zrobić.
Matt [ I Am The Night ]
To elegancko. Jak skonczymy to drugie przejscie, to bede mial 50/50, dzis skonczylem kupowac z-keye, sprzedalem reszte smieci ktore mialem do sprzedania i kupilem armbrace, takze teraz brakuje juz tylko 15 broni w HoMie.
Piotrasq [ Legend ]
Indoctrine ---> tak jak pisał kil - rozstawienie h/h to podstawa - nie mogą stać w kupie. Jak masz 2 monków, to nie powinni paść. Latasz z bekami i jak glizda jest volnurable - walisz wszystkim co masz. Pain Inverter powinien załatwić sprawę.
Choke [ Lets do this! ]
Po ponad miesiecznej walce z supportem, myślę, że udało mi sie odzyskać konto... Z tego co widzę to w GW nadal można ostro grindować, dzięki temu kalkulatorowi, to lubię! :D
Matt [ I Am The Night ]
sorry Panowie, ale na chwile obecna czuje sie troche zbyt dennie, zeby chcialo mi sie grac - idzcie dzis beze mnie...
Vaerin [ Balls of Steel ]
Na cynda najlepiej mieć 2 hero touchery z takimi buildami jakie kiedyś były popularne na ab :]
Choke [ Lets do this! ]
[157]Nah, na Cynda najlepiej mieć Cme w drużynie, przynajmniej kiedys była taka meta ;D
Deead [ Mugen ]
No to jakiegoś innego dnia się umówimy, jak wszyscy to wszyscy. W tygodniu wieczorem jeśli będziecie mieli wolny można zawsze się wybrać. Misje nie uciekną.
Matt [ I Am The Night ]
zawsze mozecie zrobic 1 postacia, a potem ze mna pojdziecie inna ....o ile oczywiscie nadal myslisz o zdobyciu 11 oppressorow ;)
Tomkow [ Konsul ]
Nie wiecie czy powyżej 30 pkt. będą jeszcze jakieś przedmioty? Tytuły nie są dla mnie jakaś szczególną motywacją do tracenia czasu przed monitorem, przedmioty to co innego :)
P.S.
Dzięki za odpowiedzi w temacie staff vs. wand.
Vaerin [ Balls of Steel ]
Powyżej 30 już tylko tytuły.
kil69 [ Senator ]
powyżej 30 ma nie byc więcej itemów. Mówione ze pozostałe 20 to tylko tytuły, ale mi to bardzo nie psi - jęzeli tak by było, to by mogli pokazać od razu a nie bawić sie w ceregiele. Na moje tam będą jakies emotki itp, może coś zupełnie nowego.

Piotrasq [ Legend ]
Opłacało się mieć kilka postaci do robienia War in Kryta: ludziska łykają opressor weapony po 18e.
Szkoda tylko tego sworda za 65k :)
Choke [ Lets do this! ]
Po wykonaniu całego WiK ile się ma medali? I ile mniej więcej to zajmuje?
Piotrasq [ Legend ]
Medale zależą od questów i giftów, ale przeważnie 10 się uzbiera - dlatego bardziej się opłaca robić WiK niż wanted. Jak się człowiek mocno ogarnie, to w 3 godziny skończy.
Choke [ Lets do this! ]
Mhm, to myślę, że jak mi zabraknie na homa, albo już go skończę to będzie trzeba pobiegac po tyrii: )
Matt [ I Am The Night ]
Deead, Tomkow - dzis okolo 21 by Wam pasowalo?
Deead [ Mugen ]
Pasuje. Gadałem ze Sky'em jeśli chcesz na niego czekać, to będzie mógł jutro do niedzieli, bo mu nikt laptopa nie zabierze. Dzisiaj dopiero będzie mógł się pojawić koło 24 naszego czasu.
Matt [ I Am The Night ]
Jutro tez mi pasuje, ale sobota i niedziela juz odpadaja, raczej mnie w chacie nie bedzie.
Deead [ Mugen ]
Ma ktoś może działające konto w PayPal?
Tomkow [ Konsul ]
Ja na razie odpadam. Idźcie beze mnie.
Frogus121 [ RAKIET FJUEL ]
Deead - ja mam, ale to podstawowe, żadne biznesowe czy coś.
Deead [ Mugen ]
Frogus --> Potrzeba mi 13 Euro przesłać na mojego PayPal'a. Jesteś w stanie mi przesłać, a ja bym Ci przesłał na normalne konto bankowe? Cholerny PayPal nie może pobrać z mojego konto bo jak zakładałem to podałem dwa imiona, a na bankowym mam tylko jedno.
Matt [ I Am The Night ]
Deead - moze sie zdazyc, ze sie na 21 dzis nie wyrobie - gdyby tak sie stalo, to sorki ...i idzcie bez mnie, jakos nadgonie ;)
Frogus121 [ RAKIET FJUEL ]
Niestety nie mam żadnych pieniędzy na koncie.
Deead [ Mugen ]
Deead [ Mugen ]
Dwa całkiem ciekawe nowe filmiki, nic nowego co do tej pory się pojawiło nie pokazali ale zawsze można sobie obejrzeć.

Dymion_N_S [ Bezimienny ]
Co powinienem zrobić jeśli zapomniałem imienia swojej postaci ?
Amadeusz ^^ [ Forgotten son ]
Jeżeli masz stary folder GW to poszukaj screenów, tam będzie imię Twojej postaci. A jeśli nie masz już żadnych fotek, to jedyne co przychodzi mi na myśl to mail do supportu.
Edit: Tak jak myślałem:

Dymion_N_S [ Bezimienny ]
Jeszcze jedno pytanie mam, podczas logowania do gry w polu: Nazwa konta - wpisujemy adres e-mail, tak ?
Amadeusz ^^ [ Forgotten son ]
Tak, adres e-mail do którego przypisałeś klucze Guild Wars.
kil69 [ Senator ]
Deead -> czy ja wiem czy zupełnie nic nowego ?
po raz pierwszy pokazali jak sie strzela z broni, pokazali, ze można miec więcej jak 2 weapony (nie było to w cale takie oczywiste choćby ze względu na to, ze broń determinuje skille) no i co najdziwniejsze broń bedzie miała różne staty w dzień i w nocy oO?
Piotrasq [ Legend ]
Udziwniają na siłę.
Lt.Matts [ Epitaph ]
I dobrze :P
Deead [ Mugen ]
Każdemu zawsze się będzie co innego podobać. Mnie tam te zmiany wyglądu broni dzień/noc wygląda na całkiem ciekawy dodatek.

Choke [ Lets do this! ]
To ja juz skończyłem :))

Matt [ I Am The Night ]

Frogus121 [ RAKIET FJUEL ]
Gratuluję, nie zapominaj kto dołożył swoją cegiełkę!
Matt [ I Am The Night ]
ok, Deead, koniec slackowania - co powiesz na srode wieczorem? :D
Choke [ Lets do this! ]
Gratuluję, nie zapominaj kto dołożył swoją cegiełkę!
Nawet kilka <3
Deead [ Mugen ]
Matt --> Pasuje. Nie wiem jak Sky, ale najwyżej pójdziemy bez niego :)

Piotrasq [ Legend ]
Ja wciąż GODa gonię. Zostało już tylko 800 chestów. Nie myślałem, że to takie długie i nużące będzie...
Matt [ I Am The Night ]
Deead - to o ktorej? 20?
Deead [ Mugen ]
Może być. Sky'a na pewno nie będzie więc we dwójkę idziemy, no chyba że Tomkow się pojawi :]
Matt [ I Am The Night ]
sounds like a plan!

Dymion_N_S [ Bezimienny ]
Witam, pytanie mam - gdzie można sprawdzić orientacyjną wartość poszczególnych minipetów ?
Matt [ I Am The Night ]
Dymion - szukaj tu >>

Dymion_N_S [ Bezimienny ]
Matt ---> dzięki serdeczne.
baso [ Konsul ]
Mam wszystkie kampanie guild wars
Za ile można je sprzedać
wojownik cały armor ten za 100k z nightfall przeszedł kampanie nightfall
i sina kampania fc prop
Ile jest warte to konto ??
kil69 [ Senator ]
baso ->nie mnie nie wiecej jak bana.
baso [ Konsul ]
bana wtf za co??
Choke [ Lets do this! ]
War Supplies lepiej wymieniac na medale czy gifty? generalnie chodzi mi o zrobienie troche kasy, na co sie bardziej opłaca?
HumanGhost [ Senator ]
Pytanko mam do was. Czy można wyhodować tylko jednego Black Moa mini na postać?
Matt [ I Am The Night ]
HG - z tego co pamietam, to tak.
Choke [ Lets do this! ]
Huh, naszło mnie na robienie solo WiK, na początku było całkiem spoko, aż doszedłem do zadania z tym ich ukrytym laboratorium, udało mi się dojść i zabic tego pierwszego warrior bossa, lecz potem zaczęły się kłopoty. Okazuje się, że muszę się przebić się przez hordę napalonych opończy :<
Moze ktos równiez ma problem w tej czesci wojny i chciałby się podczepic pode mnie i moich herosów? Wiadomo, ze zawsze lepiej sie robi w parę osób, niż ciągnąć ze sobą henchów.
Piotrasq [ Legend ]
Jeżeli chodzi o War Supplies, to lepiej wymieniać na gifty. Z giftów całkiem sporo medali mi leci, a i mini Livię można trafić :P
Co do WiK, to te grupy trzeba po kolei wyciągać - z h/h się robi całkiem łatwo discordem.
Choke [ Lets do this! ]
Generalnie chodzi mi o quest "A little help from above", w pewnym momencie natrafia sie na grupe ~20 mobów, której za cholere nie można lurować (próbwałem kilka razy), zawsz przylatują wszyscy, a nwet jak uda mi się kilkoro z nich zabic, to zaraz jakis inny pacan podniesie wszystkich i tak to po krótce wygląda...
Co do giftów, wymieniłem War'y na 6 giftów z czego dostałem 3x indentyfikator, alko i te summoenr fangi, zero medali/minipetow :D

kil69 [ Senator ]
Choke -> piotrek ma racje lepiej wymieniac na gifty, smieci i owszczem leci wiecej, ale masz w ogólnym rozrachunku powinienes wyjsc lepiej. Ja wyszedłem.
Co do tego questa. Jak dobrze sądze mówisz o tym miejscu przy bramie? musisz ostrożnie lurować, moobki tam sie dalej spawnują, więc nie wolno za daleko wchodzić.
Dla mnie problemy z solo robieniem WiK zaczęły sie od kolejnego questa, którego de facto sam nie skończyłem ani raz - wybieranie miedzy HM a dwoma chenczami o 10lvli wyższe był gupie :P

Piotrasq [ Legend ]
Ja tylko sam nie skończyłem finałowej bitwy. Próbowałem wiele razy, z różnymi ustawieniami i consami - nie daje rady. Henki za słabe. Na HM nawet nie próbowałem.
Deead [ Mugen ]
Coś ciekawego do poczytania.
Matt [ I Am The Night ]
Nie chce mi sie czytac calosci - jest cos na co warto zwrocic uwage, czy to takie tam ogolne pierdoly?
Deead [ Mugen ]
Takie średnie pierdoły, za dużych konkretów nie ma. Podali tak wszystkiego po troszku (PvP, WvW, Eventy, Itemy, Personal History, o rasach raczej mało). Ciekawi mnie jak będzie wyglądać WvW (World vs World).
Cyber Rekin [ Sharkee ]
Na pewno już się ktoś o to pytał, jak nie w tym to w poprzednim wątku. Kiedy będzie premiera Guild Wars 2? Tak, twórcy mówili, że ,,gdy będzie gotowa", ale myślę, że oni mają już przybliżone daty premier, może kilka i będą sobie wybierali kiedy będzie im wygodniej. To są tylko domysły, ale ja mam 3 możliwe daty:
Kwiecień 2011 - W tedy bodajże są urodziny Arena Net i Guild wars, więc ta data jest możliwa., że będą chcieli to w jakiś specjalny sposób uczcić.
Czerwiec/Lipiec 2011 - No wiadomo, wakacje tuż przed sezonem ogórkowym. W wakacje raczej nie wyjdzie żadna konkurencja dla GW2, więc taki rarytasek na wolne dni gdy żadna inna równie dobra gra nie wyjdzie.
Najczarniejszym dla mnie scenariuszem jest Grudzień 2011 - Chyba nie muszę objaśniać dlaczego wtedy miało by akurat wyjść.
Jak na razie znamy już 4/8 profesji, co jest niezłym wynikiem, poza tym w większości ich wypowiedzi padają słowa ,,testujemy, poprawiamy" itd. Co może świadczyć o tym, że gra jest już na całkiem niezłym etapie produkcji. Widzieliśmy już nawet gameplay, a na E3 każdy mógł sobie pograć.
Pewnie sobie tylko dumam bez sensu, ale może wy wiecie coś więcej ode mnie.
Matt [ I Am The Night ]
Deead - o ktorej dzis? Tak jak poprzednio, kolo 8?
Deead [ Mugen ]
Matt --> Pewnie.
Vaerin [ Balls of Steel ]
Wielki lol z tegorocznych masek.
Lt.Matts [ Epitaph ]
Trzeba się narobić na maskę? czy jakoś zdatnie?
Cyber Rekin [ Sharkee ]
Dobra, instaluje po prawie rocznej przerwie Guild Wars i przy okazji dopisuje się do listy.
Cyber Rekin | Verik San | brak
Vaerin [ Balls of Steel ]
Listy nie ma.
Aby maskę dostać wystarczy poafczyć se w zielonym kręgu jak będzie thorn :P

Matt [ I Am The Night ]
cya in gw2 ;)
Choke [ Lets do this! ]
O której są finały? Jakoś nie mogę nigdzie na wiki info znaleźć.
Frogus121 [ RAKIET FJUEL ]
To nie wiem jak Ty szukasz. :o
First Mad King Thorn appearance starts in 8 hours and 9 minutes.
Choke [ Lets do this! ]
Dzięki Żabko, jakoś nie pomyślałem żeby do słowa Halloween dodać 2010 ;)

Imak [ Generaďż˝ ]
EEch, mam duży problem.
Otóż postaniwiłem znów zagrać w Guild Warsy, ale adres e-mail na który było przypisane moje konto wykasowałem już dawno, ponadto zapomniałem hasło i je usunąłem i nowe zostało wysłane na mój dawny adres(który już nie istnieje), czy jest możliwość zmiany adresu e-mail bez logowania się?
Ponadto było pytanie kontrolne o nazwę dowolnej postaci na moim koncie, niestety tak dawno już nie grałem, że nie pamiętam tego, czy jest dla mnie jakaś nadzieja, czy mam sobie od razu podarować?
Dycu [ zbanowany QQuel ]
Imak - Kontakt z tech-supportem, wyjaśnienie sytuacji, przesłanie zdjęcia gry + widoczny key i nie chce mi się wierzyć żeby był problem z ODZYSKANIEM ISTNIEJĄCEGO KONTA.
Choke [ Lets do this! ]
Wszędzie każdy pisze o zdjęciach pudełek z kluczem, ode mnie nigdy czegoś takiego nie wymagali, wytarczyło jak podawałem klucze do wszystkich kampani, jakie są na koncie, do tego pare danych, któe były podawane podczas jego tworzenia. Anyway, Imak, jedyne co mozesz zrobić to skontaktować się z supportem, wg mnie nie będzie zadnego problemu z odzyskaniem konta.

Piotrasq [ Legend ]
Gogle są faktycznie do dupy, ale uszy wyglądają genialnie na moim czerwonowłosym necrosie :D

Piotrasq [ Legend ]
Zwariowałem do reszty: po pięciu latach grania, zamiast wywalić tą grę w cholerę, zrobię sobię kolejną postać - ósmą. Obiecałem sobie, że koniec z kampaniami, ale wciąż mi się to nie nudzi :)
Czekam tylko jak mój ranger, który służył za storage dostanie prezent na piąte urodziny ( na dniach powinien ) wywalam go i robię Paragona. Nie robiłem jeszcze postaci z Elony :)
Vaerin [ Balls of Steel ]
Med, białasy z 4 roku po ile kupowałeś ?
Choke [ Lets do this! ]
~40K. Raz nawet udało mi się dostać za 15.
Vaerin [ Balls of Steel ]
łolaboga. dobicie do 50/50 zajmie mi wieki o0
Choke [ Lets do this! ]
Ja kupiłem wszystki white/purple/goldy z pierwszego i drugiego roku, wyszło taniej niż 40k za sztuk, a zawsze to kilka miniatur do przodu.

Piotrasq [ Legend ]
A ja kupowałem undedy po 1k. Nieźle ich teraz porypało.
Vaerin [ Balls of Steel ]
Mnie boli to że pooddawałem sporo minipetów, w tym nornbeara, dredga oraz quetzala których akurat mi brakuje. doh !
Vaerin [ Balls of Steel ]
48 minipetów na pokładzie. Do kupna mi zostały właśnie quetzal oraz nornbear. Los jest złośliwy :<
Piotrasq [ Legend ]
Ja właśnie dostałem Quetzala i Desert Griffona. Oba już ded.
cronotrigger [ Lechia Gdansk ]
Martin --> gdybym wiedział, ze potrzebujesz to bym nie dedykowal mojego Nornbeara bo ja i tak tam za bardzo tego homa nie kompletuje..
Mogur [ Srogi Dik ]
Co potrzebuje w tym momencie jesli chcialbym zaczac grac?
Vaerin [ Balls of Steel ]
Kompa, czasu, cierpliwości, sporo samozaparcia.
Rąk nie potrzebujesz. Można zaliczyć sporą część gry szurając twarzą po klawiaturze. W lewo i w prawo. W lewo i w prawo ...
Mogur [ Srogi Dik ]
Bardziej mialem na mysli ktora czesc gry potrzebuje... wszystkie po kolei czy tylko ostatnia?
Vaerin [ Balls of Steel ]
Dowolna część oprócz Eye of The North.

Lt.Matts [ Epitaph ]
Rąk nie potrzebujesz. Można zaliczyć sporą część gry szurając twarzą po klawiaturze

Dymion_N_S [ Bezimienny ]
Takie malutkie pytanie - jest gdzieś może jakiś nieoficjalny cennik toników, cukierków, alkoholi itp. ?
kil69 [ Senator ]
Vaerin [ Balls of Steel ]
Nie wiem gdzie jest, ale:
1 minutowy alko -55-80g (w tym absynt i witch brew)
3 minutowy alko - 240-300g
grog - 400g
beczka piwa -12-13k
spamowalne party pointy -150-200g (w tym squash serum oraz ghost in the box)
toniki z questów (phantasmal,transmogrifier,frosty) -200g
Mysterious tonik -500-700g
Candy corn, Candy apple -150-200g
spamowalne cukierki 120g-140g
Pumpkin cookie 100-120g
Red rock -2k
Blue rock- 1,2k
Green rock -nie wiem, ale mało raczej

Dymion_N_S [ Bezimienny ]
Dziękuję za informacje.
Choke [ Lets do this! ]
Congrats! :)
Matt [ I Am The Night ]
go go, power rangers! ;)
Deead, a Tobie jak idzie?
Deead [ Mugen ]
Nie idzie, jak ostatnio coś robiliśmy to tak się nie logowałem :D Nie spieszy mi się za bardzo :P
Mogur [ Srogi Dik ]
Nie potrafie sie zalogowac.. rano normalnie uruchomilem gre (po raz pierwszy) a teraz co chwile wyskakuje bledny login/haslo :/

Vaerin [ Balls of Steel ]
Vaerin [ Balls of Steel ]
Anet zaszalał z tymi questami Keirana. Myślałem że dadzą jeden albo dwa questy i znów będzie trzeba czekać na następne jakiś czas. A tu zonk. Cały watek fabularny jednym ciągiem puścili.
Zrobienie wszystkich questów zajęło mi z całkiem sporo czasu i przyznam, że sprawiło mi to dużo frajdy.
GG anet. Tym razem bez ironii.
Piotrasq [ Legend ]
Że co ? Jakie questy ?
Lt.Matts [ Epitaph ]
Ale o sooo chodzii?
Deead [ Mugen ]
This -->
Paty [ Chor��y ]
Zapomniałam hasła, miał ktoś podobnie? Bo z tego co widziałam, to trochę z tym odzyskiwaniem jest roboty..
Matt [ I Am The Night ]
Paty - znaczy sie czego od nas oczekujesz? Oficjalna metoda odzyskiwania hasla, jak czasochlonna by ona nie byla, jest jedyna ktora mozemy Ci polecic ....no chyba ze wolisz, zeby ktos Cie zahipnotyzowal? ;)
Snorty [ Raszyński Wariat ]
Mam pytanie, postanowilem odpoczac chwile od wowa i ogarnac GW. Wystarczy, ze zainstaluje pierwsza czesc (tylko ta mam), wklepie kupione na allegro klucze (za 60zl 1 klucz do 3 czesci) i pozostale dwie ktorych nie mam zainstalowanych mi sie same sciagnal? Czy musze kazda czesc kupic i zainstalowac recznie?
Matt [ I Am The Night ]
Snorty - podobnie jak w WoWie, nawet nie majac wykupionych wszystkich rozserzen, faktycznie duza ich czesc masz sciagnieta na dysk, zeby jednak oszczedzic sobie dogrywania danych przy wchodzeniu do kolejnych stref odpal po prostu 1 raz gre z parametrem -image
Gra sciagnie wszystkie pliki ktorych moze potrzebowac i bedziesz mial z glowy.

Piotrasq [ Legend ]
W mordę - nie mam czasu zagłębiać się w niuanse - jak te nowe questy dostać ?
Paty [ Chor��y ]
Matt
Właśnie o to mi chodziło.. Chciałam wiedzieć, czy jest to jedyna metoda. No nic, będę musiała się z tym pomęczyć.
kil69 [ Senator ]
Piotrasq->
najprościej jak sie da

Piotrasq [ Legend ]
Dzięki.
Matt [ I Am The Night ]
Kil - czy zeby zrobic te questy, trzeba wykonac calego tego badziewnego chaina z szukaniem jakiegos gowna dla Gwen?
Paty - powodzenia.
kil69 [ Senator ]
Matt-> O ile ogarniam trzeba mieć skończonego WiK, czyli wszystkie główne questy w tym ten z oblężeniem LA. Natomiast zbieranie tego śmiecia dla Gwen nie było wymogiem (?) do zrobienie WiK, więc teraz nic sie nie zmieniło.
Co do samych questów są w stylistyce BMP. Krótkie, samotne, ze specjalnymi skillami i w skórze kogoś "ważnego". Gorsze od samego BMP jakoś mniej istotna fabula mi sie wydaje..
Matt [ I Am The Night ]
Podbije watek, chyba zestarzal sie na tyle, ze wylecial mi z listy podwieszonych ;)

Piotrasq [ Legend ]
Ja wciąż żyję. Spowolniłem prace na rzecz GODa, koncentrując się na nowej postaci Paragona :)
baso [ Konsul ]
Witam jaką kupić ruszczke do farmu na uw z jakimi bonusami dlarytualisty
build: OACjAqiKZSXT+glTfTnNQTVT0gA
kil69 [ Senator ]
Po pierwsze ortografia bo się nóż w kieszeni otwiera.
Po drugie staff +30hp i up'y 10% casting i recharge of any spels - co to jest dojdź sobie sam.
baso [ Konsul ]
Sorki za ortografię, ale w większości postach piszę poprawnie. Teraz się śpieszyłem i dzięki za staffa
Edit: co lepiej wand czy staff?
Vaerin [ Balls of Steel ]
Staff.
baso [ Konsul ]
mam jakieś 15k jaki dobry staff mogę za to kupić na uw taki jak kolega wyżej napisał?
kil69 [ Senator ]
Między bogiem a prawdą ten build nie wymaga żadnego specjalnego ekwipunku. powiedziałem ,że staff +30hp 20%/20% ze względu na 2-3 skille, na reszte NIC nie działa. Równie dobrze może być jakiś shield z +30 hp i sword/axe/spear z +30hp i +5ene. W 15k bez wydziwiania w skinach sie zmiescisz.
baso [ Konsul ]
Chciałem kupić ale nikt nie ma na sell ;/
baso [ Konsul ]
jak można mieć założonego staffa i miecz?
i o co chodzi w skinach?
Lt.Matts [ Epitaph ]
Edycja.
Nie można.
Skin = wygląd danej rzeczy
baso [ Konsul ]
Jak mam napisać??
przykład:
WTB gold and green staff, got +30hp i up'y 10% casting i recharge of any spels (Ritualist)
Piotrasq [ Legend ]
Tutaj sobie poszukaj. W zależności od wymaganego req:
Vaerin [ Balls of Steel ]
Jako że dmg ze staffa nie ma większego znaczenia. Najprostszym sposobem zdobycia staffa będzie kupienie czegoś takiego:
Można go kupić w vlox falls ame1 za jakieś 2k od osób biegających na soosc.
baso [ Konsul ]
jest może jakiś fajny staff za 30k??
Matt [ I Am The Night ]
Po co chcesz wydawac 30k, jezeli mozesz miec to co potrzebujesz za 2k [vide: post Vaerina]?
Kase na pewno bedziesz mogl wydac na cos innego.
baso [ Konsul ]
kupiłem takki wand za 30k chyba zostałem wyrolowany bo typek mi wciskał ze ona za 30k jest tyle warta czy moze tylko 1k??
Wiecie gdzie można znaleźć jakiś cennik do tej gry bo ciągle tracę kasę przez swoją głupotę
Vaerin [ Balls of Steel ]
Ktoś właśnie jest szczęśliwy, że wcisnął frajerowi szajs 10 raz drożej niż jest to warte.
A tak serio po co nas o coś pytasz skoro i tak robisz swoje ?

kil69 [ Senator ]
Życie nie bajka ktoś musi być na dole drabinki. Inna kwestia, ze pytasz sie, ludzie Ci podpowiadaja, a ty robisz z siebie wielce hojnego i przeplacasz kilkunastokrotnie jeżeli nie kilkudziesięciokrotnie.
baso [ Konsul ]
Jest jakiś cennik :?
do tej gry
kil69 [ Senator ]
Wyprzedając pytanie nie, nie ma po polsku.

Lt.Matts [ Epitaph ]
W sumie to tak przykro trochę..

kil69 [ Senator ]
Biorąc pod uwagę, ze nie raz zarabiało sie na "takich" to wcale nie :P
Amadeusz ^^ [ Forgotten son ]
Taa, to były czasy jak niedługo po premierze NF się farmiło Exuro's Will Necrusem i sprzedawało naiwnym za 20-30k ;]
Vaerin [ Balls of Steel ]
Po premierze NF chyba ciebie jeszcze w GW nie było o ile dobrze pamiętam :D
A co do wyceny przedmiotów:
Nowym się nie przyda, starym już niepotrzebne :D

kil69 [ Senator ]
Mój deal to Fellblade ...gosciowi rzuciłem, ze chce 4e ...dał 25 jak dobrze pamiętam :P
baso [ Konsul ]
Vaerin- dlaczego ten cennik nowym sie nie przyda??
Vaerin [ Balls of Steel ]
Ze względu na specyfikę handlu w kama ame 1.
baso [ Konsul ]
Znalazłem taki farm w 30 min 5k nawet 8 sie da wyciągnąć ale rzadko
Dobry taki farm czy lepiej ekto farmić??
Frogus121 [ RAKIET FJUEL ]
DEEAD OCIĄGASZ SIĘ! Toż to 301 post!
Matt [ I Am The Night ]
Dobry taki farm czy lepiej ekto farmić??
5k w 30 min to raczej slabizna, choc z drugiej strony gdybym wydal ostatnie 30k na staffa to pewnie i to bylo by dobre...
Vaerin [ Balls of Steel ]
Takim 55hp więcej nie dało się wyciągnąć kiedyś ;D
Deead [ Mugen ]
Next:
https://forumarchiwum.gry-online.pl/S043archiwum.asp?ID=10877295&N=1