GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Internet 20mb/s w Netii.

06.09.2010
15:11
[1]

Bartesso94 [ Konsul ]

Internet 20mb/s w Netii.

Witam, mam zamiar zakupić u nich internet 20mb/s, chodzi mi przede wszystkim o to czy to nie jest ściema. Czy prędkość pobierania danych będzie na pewno taka jaką oferują w reklamie, a nie że się okaże, że z obiecanych 1mb/s będzie 500kb/s. Zależy mi także na pingu w grach, jaki się powinno osiągać, np. w Counter Strike??? Nie mieszkam w centrum tylko tak bardziej na obrzeżu, ok. pół godziny drogi autobusem. Piszę o tym gdzie mieszkam, ponieważ słyszałem, że odległość ma znaczenie co do prędkości internetu.

06.09.2010
15:17
smile
[2]

ProTyp [ For the Horde! ]

Witam, mam zamiar zakupić u nich internet 20mb/s
obiecanych 1mb/s będzie 500kb/s

To jaki w końcu ten internet?

06.09.2010
15:19
[3]

Vader [ Legend ]

To jest internet: "Do 20mbit", a nie 20mbit przez cały czas. Zatem faktyczny transfer pewnie będzie zależał od obciążenia systemu i odległości od głównej centrali.

06.09.2010
15:19
[4]

Bartesso94 [ Konsul ]

To był tylko przykład ProTyp :)

Chyba mogę liczyć na i tak wysoki transfer i dobry ping w grach przy takim internecie. Teraz mam Neostradę TP 1mb/s, prędkość pobierania do 132kb/s , a ping wynosi 40-60 przy 32 osobach na serwerze.

06.09.2010
15:31
[5]

Slasher11 [ Senator ]

Chyba mogę liczyć na i tak wysoki transfer i dobry ping w grach przy takim internecie. Teraz mam Neostradę TP 1mb/s, prędkość pobierania do 132kb/s , a ping wynosi 40-60 przy 32 osobach na serwerze.

Prędkość transferu ma się nijak do pingu.

06.09.2010
15:33
[6]

Stinger [ Generaďż˝ ]

Ja mam netie 4 mb, mieszkam pod warszawą, wiec też kawałek od centrali. Predkość ściągania jest ciągle taka sama - maksymalna dla 4mb. Jeżeli chodzi o ping to ostatnio w left4dead mam ok 40-50.

aha - upewnij się czy napewno w twoim miejscu zamieszkania jest możliwość na 20mb. Znajomemu powiedzieli ze będzie śmigało, a po miesiącu ciąglych problemów okazalo się, że kable są zbyt słabe (stare?) na obsluzenie takiej predkości.

06.09.2010
15:36
[7]

RoBhaal [ Konsul ]

Mam netię do 20MB/s i polecam. Transfery spokojnie sięgają 1MB/s pingi w grach są niskie, nawet, gdy buforuje się jakiś film w wysokiej rozdzielczości czy coś się pobiera.

06.09.2010
15:44
[8]

Coy2K [ Veteran ]

transfery spokojnie sięgają 1MB/s ? takie transfery to są przy internecie 10Mbit a nie 20Mbit...

nie wiem po co ludzie płacą za taką prędkość skoro ledwo mają połowę tego. Dla szpanu że się ma 20 mega na papierku ? czy po prostu ludzie nie wiedzą jaki rzeczywisty transfer jest przy takim łączu ?

06.09.2010
15:46
[9]

Bartesso94 [ Konsul ]

Płacą, bo w Netii jest raczej tanio, jak ostatnio dzwonił do mnie gościu to wszystko się ładnie prezentowało, ale nie wiadomo jak może wyjść. Co do 20mb/s to patrzyłem, w moim miejscu zamieszkania mogę posiadać taki internet.

06.09.2010
15:48
smile
[10]

ProTyp [ For the Horde! ]

[8]
Przy necie 10mb powinno być gdzieś 1400-1500kb/s IMO, skoro przy 8mb mam niemal równy 1mb

06.09.2010
15:56
[11]

Ski_drow [ Konsul ]

[10] to prawda mam również 8MB/s i targa mi spokojnie po 1mb

06.09.2010
15:57
[12]

Grooby_BCN [ Konsul ]

Przy necie 20mbit/s teoretyczny maksymalny transfer wynosi 2560kB/s = dokładnie 2,5MB/s

Jeśli chcesz tak szybkie łącze musisz do nich zadzwonić i dokładnie wypytać, podając adres, czy taka szybkość jest u ciebie możliwa.

06.09.2010
16:09
[13]

Coy2K [ Veteran ]

Protyp przy necie 10mbit powinno być 1225 kB/s, więc się trochę przeliczyłeś, no w każdym razie powyżej 1mB/s co nie zmienia tego co napisałem - jak ktoś przy łączu 20mbit cieszy się że ma transfer nieco ponad 1mB/s to jest coś nie tak...

a drugi pisze, że bierze 20mbit tylko dlatego, że jest tanio, nawet nie patrzy na to czy te 20mbit będzie rzeczywiście miał, no śmiech na sali

06.09.2010
16:17
smile
[14]

ProTyp [ For the Horde! ]

[13]
Racja, coś mi się pomyliło ;).

06.09.2010
16:50
[15]

budziakowski [ Generaďż˝ ]

Mam netię do 20MB/s i polecam. Transfery spokojnie sięgają 1MB/s

Jesli siegaja tylko 1MB/s to Netia Cie ladnie dyma, bo dostajesz 8Mbit, a placisz za 20Mbit. Przy 20Mbit powinienes miec okolo 2.4MB/s. Ale nie przejmuj sie, takie sa wlasnie uroki Netii, ze dostajesz gora 30% tego za co placisz.

Bartesso94 ->
Płacą, bo w Netii jest raczej tanio

A tanio jest wlasnie dlatego, ze dostajesz zaledwie ulamek tego za co placisz.

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.