c3rsH [ Pretorianin ]
Poleccie kartę
WItam
mam do wyboru kilka kart, i nei wiem ktora jest najlepsza.
snailes1 [ Konsul ]
a jaką masz aktułalnie ?? jeżeli chdodzi to ja bym brał tą ostatnią
c3rsH [ Pretorianin ]
nvidia geforce 7300 gt, ale sie sypie i grzeje strasznie wiec musze wymienic
c3rsH [ Pretorianin ]
jeszcze ta:
alien75 [ Generaďż˝ ]
Radeona 4850 bym brał
polak111 [ Legend ]
Podaj specyfikację twojego komputera i ile możesz przeznaczyć pieniędzy na kartę.
c3rsH [ Pretorianin ]
no wlasnei w granicach 300zl
Browar Drinker [ Szef wszystkich szefow ]
podaj konfig kompa, model i moc zasilacza. Bez sensu byłoby kupować taką kartę gdyby reszta kompa ją ograniczała.
polak111 [ Legend ]
Jaki masz procesor i ile pamięci RAM oraz jaki zasilacz?
c3rsH [ Pretorianin ]
plyta: Gigabyte GA-M720-US3 (rev. 1.0)
procesor:AMD Athlon(tm) 64 x2 7850 (~2,8GHz)
ram: PDP Patriot 2x1GB 800MHz (ddr2)
zasilacz: OCz StealthXStream 500W SLI
c3rsH [ Pretorianin ]
góra 350zł.
Browar Drinker [ Szef wszystkich szefow ]
w takim razie do 300 zł bierz 9800 GT. Jeśli możesz trochę dołożyć to Radeon HD4850
c3rsH [ Pretorianin ]
ps: pasuje mi z dobrym chlodzeniem, na pci-e x16 (2.0) i z wejsciem hdmi.
polak111 [ Legend ]
To w takim razie Radeon 4850
Np:
c3rsH [ Pretorianin ]
c3rsH [ Pretorianin ]
[14]
no wlasnie tylko ze nei ma hdmi.
a ta amd ati?
Browar Drinker [ Szef wszystkich szefow ]
[16] jak najbardziej ;)
c3rsH [ Pretorianin ]
[17]
I ona jest lepsza od Geforca 9800gt?
i czy bez problemów podejdzxie pod komputer? :D
Browar Drinker [ Szef wszystkich szefow ]
jest lepsza i bez problemu będzie działać na Twoim kompie.
c3rsH [ Pretorianin ]
A powie mi co to jest to czestotliwosc shaderów?
c3rsH [ Pretorianin ]
i co to jest to SLI? :D
polak111 [ Legend ]
SLI - w skrócie jest to możliwość podłączenia drugiej takiej samej karty co równa się zwiększeniu wydajności o ileś tam %
btw. Staraj się edytować posty.
c3rsH [ Pretorianin ]
a to czestotliwosc shaderów?
Częstotliwość Shaderów 1500 MHz
ilość jednostek Pixel/VertexShader 800
Sprite [ Centurion ]
Częstotliwość z jaką działają shadery...
Nie ma najmniejszego sensu porównywać specyfikacji tych dwóch kart- są to dwie zupełnie inne konstrukcje nie mające ze sobą wiele wspólnego, a na wydajność układu wpływają setki czynników o których i tak nigdzie nie przeczytasz.
HD4850 jest wydajniejszy i tyle.
c3rsH [ Pretorianin ]
czyli wezme to:
dziekuje wszystkim za szybkie odpowiedzi
c3rsH [ Pretorianin ]
PS: ostatnie pytanie:
czym się różnią te 2 karty?
pierwsza ma taktowanei pamięci 1800 a druga 2000
polak111 [ Legend ]
Druga jest wersją OC, czyli jest fabrycznie podkręcona.
RaZoR_247 [ Capo Di Tutti Capi ]
Bo druga jest podkręcona.
c3rsH [ Pretorianin ]
Czyli tą drugą mogę jeszcze podkręcić czy nie?
polak111 [ Legend ]
Możesz, ale już sama w sobie jest ciut lepsza od zwykłych wersji.
c3rsH [ Pretorianin ]
ok dziękuję. mam nadzieję, że karta nie przyneisie mi żadnych problemów :)
jeszcze raz dziękuję wszystkim :D