GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

jaki telewizor?

03.09.2010
23:43
smile
[1]

NewGravedigger [ spokooj grabarza ]

jaki telewizor?

Mam za zadanie znaleźć dla rodziców odpowiedni TV, nie znam się na tym, dlatego zwracam się o pomoc.

edit: inaczej - jak największy
telewizor na kilka dłuższych lat, więc hd
lcd oled - w zależności co lepsze
3000 zł - max te 3200
ktoś pomoże?

03.09.2010
23:47
[2]

zoloman [ Legend ]

Panasonic TX-P42S20

Ostatnio też szukałem tv dla rodziców i ostatecznie zdecydowałem się na tego Panasa. Podobno w swojej cenie jest bezkonkurencyjny i bardzo często polecany.
Ale jeszcze zależy jaki budżet macie.

Edit: za 3k, to pewnie coś lepszego się znajdzie ;)

04.09.2010
10:03
[3]

NewGravedigger [ spokooj grabarza ]

up?

04.09.2010
20:15
[4]

NewGravedigger [ spokooj grabarza ]

up

04.09.2010
20:25
[5]

fredzio92 [ Treasure Hunter ]



Miałem okazje widzieć go w akcji. Obok modelu V20 zdecydowanie jeden z najlepszych obecnie telewizorów na rynku. Wzorowy wręcz stosunek ceny do oferowanych możliwości.

04.09.2010
20:33
smile
[6]

zając poziomka [ Centurion ]

Polecam Samsunga UE40C6000.

04.09.2010
22:15
[7]

NewGravedigger [ spokooj grabarza ]

jeszcze jeden łup

05.09.2010
10:19
[8]

NewGravedigger [ spokooj grabarza ]

up?

05.09.2010
11:58
[9]

NewGravedigger [ spokooj grabarza ]

może ktoś się pokusi jeszcze o podpowiedź.,.

05.09.2010
12:00
[10]

_MyszooR_ [ Senator ]

P42S20E i tyle w temacie. Wyczerpany

05.09.2010
12:24
[11]

fredzio92 [ Treasure Hunter ]

Jeżeli pobór prądu w porównaniu do obecnych LCD nie ma w twoim przypadku znaczenia, wybór pozostaje jeden. Panel G20 oferuje naprawdę głęboką czerń, znakomite skalowanie obrazu SD, obraz bogaty w detal (nawet przy szybkich, dynamicznych scenach), duże możliwość kalibracji(funkcje C.A.T.S), tryb THX (dla tych, którzy nie bawią się w ustawienia, a pragną wrażeń kinowych, że tak powiem prosto z pudła), świetną redukcję szumu oraz niski input lag (najbardziej hardcorowi gracze nie powinni zauważyć żadnych opóźnień). Poza tym TV ma możliwość podłączenia do niego dysku i nagrywania oglądanych materiałów. Dlna również na wysokim poziomie.

Przy budżecie max 3200 imo, warto pokusić się o serie G20. Świecą lepiej niż starsze modele, a cenę jak na oferowane możliwość maja adekwatną.

05.09.2010
12:31
[12]

NewGravedigger [ spokooj grabarza ]

no właśnie tak patrzyłem wcześniej proponowany przez Ciebie model, potem poczytałem o plazmach i trochę przestraszyłem się tego 'większego" poboru prądu.. Duża różnica jest pomiędzy LED a plazmą? Wolałbym oszczędzić rodzicom takich wydatków..

05.09.2010
12:53
[13]

fredzio92 [ Treasure Hunter ]

Pobór prądu zależy od tego ile "wyciskamy" z naszego telewizora. Im więcej ustawień, kalibracji tym więcej tv musi się napocić, czyli pobrać energii. G20 mimo wszystko broni się pod tym względem. Więcej jak 170W na mierniku nie powinieneś dostrzec, nawet po kalibracji.

LEDy, a tak właściwie Edge Ledy (w większości przypadków mamy do czynienia z podświetlaniem krawędziowym) mimo wszystko pod tym względem górują na plazmami, aczkolwiek nie jest to tak duża przewaga jak dawniej. Ostatnio testowałem Sharpa LE 820 (RGBY). Miernik pokazywał średnio 90W. Owszem zdarzały się skoki przekraczające "stówkę", ale były to chwilowe wahania.
Ów Sharp pod tym względem zawojował. Jednakże są i ledy co pobierają po ~150W.

Dużo zależy również od poziomu podświetlenia matrycy. Im większy, tym pobór automatycznie się zwiększa.

Jeżeli martwisz się o rachunki za prąd, a masz w chwili obecnej stary dobry CRT, śpij spokojnie. Powinny być one mimo wszystko jeszcze mniejsze, jak dotychczas.

05.09.2010
12:57
[14]

_MyszooR_ [ Senator ]

fredzio92 - o tym ze do g20 mozna hdd podlaczyc i nagrywac co sie oglada , to nie wiedzialem :)

05.09.2010
19:43
[15]

NewGravedigger [ spokooj grabarza ]



czy [patrząc na 40"] ten tv jest dobry? Moi rodzicom facet wmówił to w sklepie

05.09.2010
19:52
[16]

dolek_17 [ pawian_akrobata ]

nie ma jeszcze OLED-ów tak w ogóle a odradzam kupowanie LED-a... to jest zwykły LCD tylko, że z podświetleniem ledowym, moze jest cienszy i ciagnie mniej pradu ale jakoscia sie nie różni.

Co innego RGB LED ten ma podswietlenie Ledowe pod kazdym pikselem co daje zarąbisty efekt czarnego koloru ale tv jest tak samo gruby jak normalne LCD

05.09.2010
19:54
[17]

dolek_17 [ pawian_akrobata ]

a ten temat radzilbym ci wrzucic na to forum:

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.