mirencjum [ operator kursora ]
Dobra i zła wiadomość na rozpoczęcie roku szkolnego.
Dobra i zła wiadomość na rozpoczęcie roku szkolnego. Dobra to ta, że mamy zdrowe, silne dzieci, będzie komu dźwigać ciężar budowy świetlanej przyszłości.
A zła to, że nauczycielki jakieś słabowite, nie dokarmione. Czy to z powodu głodowych pensji jak twierdzi grono pedagogiczne?
"Dwunastolatek pobił nauczycielkę
Oberwała, bo stanęła w obronie słabszego ucznia....do zdarzenia doszło w poniedziałek w jednym z ośrodków wychowawczych.
- Chłopak bez żadnego powodu pobił młodszego o rok kolegę – Widząc to nauczycielka próbowała przerwać bójkę. Wówczas 12-latek całą swoją złość wyładował na niej.
... nastolatek bił opiekunkę po twarzy, kopał ją."

Royal_Flush [ Generaďż˝ ]
Gdzie byli rodzice ja się pytam??
koniec jest blisko [ Generaďż˝ ]
Co na to Kościół!!!

Mada Fakir [ Bel-Shamharoth ]
A nauczyciele oczywiście nie zareagowali, nie poślę swoich dzieci do szkoły.
Pan Kleks [ Chor��y ]
...a mogl zabic!
Will Barrows [ take one shot fo my pain ]
Jak jest taka ciota, to na nauczyciela się nie nadaje. Proste. Z takimi małymi neo psycholami trzeba szybko i skutecznie działać.

eJay [ Quaritch ]
To wina gier komputerowych, a nie rodziców!
ILEK [ Człowiek z dyktafonem ]
Dzieci zdrowe to akurat dobrze. Nauczycielka nie koniecznie słabowita...może miała ręce związane regulaminami i przepisami.
Prawda taka ze dzieciaki zawsze się lały. Problem w tym, że ciało pedagogiczne powinno temu zapobiegać a niema jak przy determinacji niektórych dzieci:)
Kurde, gdzie te piękne czasu kiedy się najnormalniej w świecie szlo po szkole, za szkołę na zwyczajne SOLO.
LooZ^ [ intermarum ]
Moze powstanie nowa kategoria na forum? Nazwalbym ja mirencjumy, ladne, nie?

maviozo [ man with a movie camera ]
Jak jest taka ciota, to na nauczyciela się nie nadaje. Proste.
Od dziś zatrudniajmy tylko pudzianów.
PitbullHans [ Legend ]
To wszystko przez pałac, zasłania krzyż!

bezio007[IsBack] [ Konsul ]
Gdzie byli rodzice ja się pytam??
Pod krzyżem.
lostman [ Pretorianin ]
Haha kategoria "mirencjumy" - kapitalne!
Pierwsza kategoria do wyłączenia by byla :D
PatriciusG. [ Legend ]
Może mu zabił postać w Tibi.
To i tak dobrze, że było bez narzędzi...
Lukis' [ POZnanska Pyra ]
Ech miał być poważny temat. A wiecie co jest najgorsze? Gdyby ta nauczycielka uderzyła go, to na drugi dzień byliby rodzice ze skargą na nauczycielke...
Ja sobie nie wyobrażam uderzyć nauczyciela...miało się do nich szacunek...
Bez stresowe wychowanie...

Przemo_888 [ Legend ]
Od dziś zatrudniajmy tylko pudzianów.
No a jak. Dzieciaki jakby coś odstawiły, to by im nauczyciele taki spacer farmera urządzili, że hoho.
ILEK [ Człowiek z dyktafonem ]
Pierwsza kategoria do wyłączenia by byla :D
To po kiego się wpisujesz?
lostman [ Pretorianin ]
[17] bo żyję w demokracji i mam takie prawo

Will Barrows [ take one shot fo my pain ]
Od dziś zatrudniajmy tylko pudzianów.
Oczywiście, to miałem na myśli.
Bullzeye_NEO [ 1977 ]
szalenie wazne jest, aby uczniowie nie bili nauczycieli
Bartesso94 [ Konsul ]
Wziąłbym szczyla i zamknął na tydzień w pokoju, a żywiłbym go tylko chlebem i wodą. Może to by go pokory nauczyło. Acha i skasowałbym mu jeszcze komputer.
Co to są teraz za czasy, że takie rzeczy się dzieją, masakra...
koniec jest blisko [ Generaďż˝ ]
Lukis: nie, to nie mial byc powazny temat.
Powazny temat zaczyna sie mniej wiecej tak:
"Uczen pobil nauczycielke, ktora nie mogla sie bronic bo mialaby odpowiedzialnosc karna za pobicie dziecka."
Mowienie o niedozywionych nauczycielach i silnych dzieciach to zaproszenie do tego co dalej powstalo.
Slasher11 [ Senator ]
Dziwne to prawo. Nad czym tu sądzić? Za taki wybryk z miejsca powinni wsadzić rodziców do więzienia, a dzieciaka do poprawczaka. Z osiągnięciem pełnoletności odpracowywałby swoje winy przy ciężkich pracach fizycznych.
Herr Pietrus [ Gnusny Leniwiec ]
Już ja widzę, co by sie działo, jakby mu nauczycielka nie daj Boże oddała...
Praca w Tesco juz by na nia czekała...
A druga sprawa jest taka, zę co prawda nie wiem, jaka hołota teraz zaludnia gimnazja, ale z moich czasów też pamiętam paru debili. O dziwo na jednych lekcjach robili kompletny burdel, a na innych... cicho, cichuśko... (pozdrawiam panią od chemii :))
Zawsze mi ten przykład przychodzi do głowy, więc wychodzi na to, że skoro rodzice maja wszystko w dupie, to, nawet ze szkoda dla ogólnej atmosfery i i tych normalnych uczniów, którzy chcieliby w fajnego klimatu, trzeba zatrudniać albo konkretne babki, do których hołota czuje respekt ( nie wiem, jak to pani od chemii robiła, bo jędzą jakąś nie była, ot tylko konkretna i surowa, ale raczej dopiero gdy ją mocno wq....ili) albo stare zolzy. Wtedy całe kompania przynajmniej w szkole poczuje mores...
_MaZZeo [ Legend ]
Gdzie byli rodzice ja się pytam??
Gdzie był mirencjum ja się pytam??
a nie sorry, w autobusie.
gracz12301 [ Senator ]
[7]
Dokładnie. Dzieciak myśli, że jak sobie może walić w GTA: San Andreas, IV babcię na ulicy bejsbolem to równie dobrze może za przeproszeniem zaj*bać nauczycielce. Gry to na pewno jeden z dzisiejszych problemów wśród "mniejszej" (czyli jeszcze nie myślącej, że życie to nie GTA) młodzieży. Ale to i tak wina rodziców, nie upilnuje dzieciaka w co gra, co ogląda w telewizji, na komputerze i z kim się zadaje. Najważniejsza dziś jest praca. Taka prawda...
Ragnus [ thrash ]
[26] Jak to nie upilnuje? Trzeba byłoby siedzieć 24/7 poza domem żeby nie upilnować...
gracz12301 [ Senator ]
^ A co to dziś powiedz za problem? Są blokady rodzicielskie w komputerach czy telewizorach. W ostateczności można zabrać kabel zasilający i dawać dziecku kiedy rodzic jest w domu i widzi w co gra. Zawsze jest jakiś sposób. Najważniejsze jest jednak aby wyjść z dzieciakiem, np. w weekend na zakupy, na wycieczkę. Trochę z nim przebywać, a nie tylko dawać mu jeść i 3 zł do szkoły na chipsy.
Herr Pietrus [ Gnusny Leniwiec ]
Nie, to nie jest wina gier, tylko rodziców, którzy wychowują debili od najmłodszych lat. Nie rozmawiaja z nimi, nie tlumaczą, jak należy postępować... No i, owszem, zostawiają przed telewizorem/komputerem i niewykluczone, że taki 4-5 latek ogląda brutalne kreskowki ( ?... ale niech będzie, ze tak jest ) i gra w nieodpowiednie gry. Ale jeśli morduje na ekranie i mamy przyjać, ze przez to mordowanie jest potem taki, jaki jest, to gry muszą na jego psychice odcisnać pietno wtedy, kiedy to rodzice maja jeszcze absolutna kontrole nad tym, czym taki gówniarz sie bawi i co oglada.
Normalne dziecko w wieku 8,9, a tym bardziej 12 lat powinno nie mieć najmniejszy problemów z odróżnieniem fikcji od rzeczywistości. W innym wypadku to strach im też dawać książki, a nawet klocki lego, bo swiaty w nich kreowane też opierały sie na walce dobra i zła i, co tu duzo mówic, przemocy. Jak zabawa w czterech pancernych...
No chyba,z ę cała dzisiejsza młodzież jest niedorozwinieta...
Ale oczywisćie racje maja i ci którzy twierdzą, zę kiedys też sie dzieciaki bily. i to ostro. Tyle tylko, zę nie tak wiele jak dzis i podejrzewam, ze raczej w gronie tych mniej grzecznych. Fali, kocenia i przemocy fizycznej wobec tych "ciot i frajerów" chyba aż takiej nie było. Jak już, to psychiczna.

mirencjum [ operator kursora ]
Dobra, dobra. Już czas uspokoić i zwrócić uwagę, że sytuacja wydarzyła się w ośrodku wychowawczym.
Trzeba też wyjaśnić sprawę wypowiedzi, że nauczyciel nie może się bronić. Może. Nauczyciel podpisując umowę o pracę przecież nie zrzeka się gwarantowanego prawa do obrony koniecznej. Czyli w obronie własnej może przyiwanić szczylowi, by ten zapadł w śpiączkę wieczystą.
lostman [ Pretorianin ]
a myslałem że w autobusie :/

Herr Pietrus [ Gnusny Leniwiec ]
Aaa... tka to jest, jak sie czyta tylko tendencyjne cytaty mirencjuma, prawda, mirencjum? :D
olivierpack [ Senator ]
12 lat, czy to jeszcze pokolenie JPII czy już tylko JP ?
LooZ^ [ intermarum ]
To pokolenie 12 latkow z problemami. Jak wy chodziliscie do podstawowki to nie bylo w waszej szkole dzieciakow z zaburzeniami psychicznymi? Ja chodzilem do najwiekszej podstawowki w miescie i bylo ich conajmniej kilku.

zoor!n [ Legend ]
Myślisz, że ten dwunastolatek chodzi w garniturze? Skoro dopuścił się tak skandalicznego czynu, to chyba tak, prawda?

Dycu [ zbanowany QQuel ]
LooZ - Kiedyś piwo smakowało inaczej, politycy byli lepsi, nie było garniturów, a młodzież to cały dzień się uczyła i ewentualnie grała w bierki, szachy oraz warcaby przeprowadzając równocześnie niewidome babcie przez jezdnię. Nie wiedziałeś? A, no tak - gówno widziałeś, boś młody i jeszcze nic nie przeżyłeś. Zapomniałem.