
Axonn77 [ Warrior of Rock ]
Szybkie pytanie - wymiana chłodzenia na procku
Szybko! Zwięźle! Na temat!
Czyli wątek instant : ] Czas wielkich upałów bardzo odbija się na temp. procesora, a ja chciałbym temu zaradzić. A więc, to czego potrzebuję, to pasta termoprzewodząca i chłodzenie aktywne na procku.
Dane:
Podstawka AM2, AMD X2 5200+
Cena: W 200 zł mam się zmieścić, tj. za chłodzenie i pastę. Ale nie tak, żeby chłodzenie EXTRA, a pasta silikonowa dupa.
Zastanawiałem się nad Scythe Mugen II i pastą IC Diamond 7 Carat lub Arctic Cooling MX-3.
Ważna rzecz - kupuję na Allegro, więc miło by było, gdybyście podawali linki do aukcji, a nawet, jeśli już możecie, od tego sprzedawcy, bo można na przesyłce zaoszczędzić : ]
CroopMan [ Vito Scaletta ]
Proponowałbym SIlentiumPC Fortis HE1225
120 zł + 15 kurier
Oraz Arctic cooling mx-2
65. zł + 15 zł kurier
10 zł dopłaty i wydajne chłodzenie ;) lub z pasty Arctic Silver 5
50 zł+13 zł kurier
Axonn77 [ Warrior of Rock ]
O, widzę że wentylator jest 120x120, będzie mniejszy hałas : ] To też się liczy.
Ale po co mi tak dużo pasty? Nie wystarczy mniejsza tubka? Podałem pastę MX-3, co z nią?
Axonn77 [ Warrior of Rock ]
Czy ktoś się jeszcze wypowie?
CroopMan [ Vito Scaletta ]
To weź ten wentyl co ci poradziłem i tę pastę MX-3 :)
Dym14 [ C L I N I C ]
Axonn77->Ja bym brał Mugena II + AS 5.
Chłodzenie polecane przez CroopMana również jest niezłe ale ustępuje nieco Mugenowi II pod względem wydajności. Jeżeli nie będziesz procesora podkręcał to wsio ryba :)
PS. Tubka pasty 3,5 grama starczy ci na kilka razy :)

Axonn77 [ Warrior of Rock ]
Dzięki za odpowiedzi : ] Zacznę się bawić w podkręcanie procka, zasilania mi starczy, jedyny problem z chłodzeniem właśnie.
Czyli biorę Mugena II i MX-3, bo musi być bezpiecznie i zimno : D