GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Xbox 360 czy PS 3

31.08.2010
19:55
[1]

kubiak999 [ Legionista ]

Xbox 360 czy PS 3

Witam chciałbym się dowiedzieć, która konsolka jest lepsza Xbox 360 slim czy PS 3 slim.
Mam możliwość kupna konsoli ale własnie zastanawiam się na ile mi ona starczy i która jest lepsza???

31.08.2010
20:09
smile
[2]

Onomatopeter [ Generaďż˝ ]

Chyba PS3.

31.08.2010
20:37
smile
[3]

Scortch [ Light ]

NIE wpisywać się w tym wątku.

Do autora: Przyjacielu, użyj wyszukiwarki wątków - znajdziesz mnóstwo topiców o tej tematyce, które pomogą Ci dokonać wyboru.

31.08.2010
20:39
smile
[4]

^_CHazY•_•chAZz._^ [ Generaďż˝ ]

dla ciebie Nintendo DS bedzie w sam raz

31.08.2010
20:39
[5]

Bodokan [ Starszy od węgla ]

Zrób tak jak ja - kupiłem obydwie. Nie będziesz miał dylematu ;-)

31.08.2010
20:42
smile
[6]

hbk18 [ Generaďż˝ ]

No właśnie kup Nintendo DS i PS2, tak jak ja.

31.08.2010
20:42
[7]

Egzek [ Tits Lover ]

Xbox starczy ci do ok. 2013 a ps3 do ok. 2016

Jak nie miałeś jeszcze konsoli to oby dwie są super.

31.08.2010
20:50
[8]

baso [ Konsul ]

Dlaczego xbox starczy do 2013 a ps3 do 2016??

31.08.2010
21:25
[9]

kubiak999 [ Legionista ]

Mi właśnie chodzi o to, która konsolka będzie miała dłuższą żywotność.

31.08.2010
21:38
[10]

Egzek [ Tits Lover ]

Baso - kinect miał przedluzyc zywot konsoli a okazał sie totalną porażką xbox360 tez juz stary. Wiec w 2013 albo i wczesniej będzie premiera nowego. Tymczasem masa najnowszych wiesci donosi o tym że ps3 ma pożyć 10 lat czyli ps4 ma mieć premiere w roku 2016. Nawet jesli branża i ja się całkowicie mylimy to i tak NAPEWNO ps3 będzie miało dłuższą żywotność choćby dlatego że ruszyło dopiero w 2009 i jest młodsze od xboxa.

[9] Bezdyskusyjnie PS3 ^ w dodatku na PS2 do dziś wychodzą gry wiec nawet po wyjściu PS4 trójka jeszcze pożyje.

Edit: dobrze że zaczyna sie szkoła bo kordi zniknie : )

31.08.2010
22:37
[11]

kordi pl [ Pretorianin ]

Egzek ty śmieciu,nie pisz w takich wątkach bo tylko dupę trujesz każdemu....do 2016 to ps3,tak samo jak xbox umrze.PS3 ledwo co ciągnie gry multiplatformowe więc nie gadaj głupot.
Co do Autora - Jeśli interesują ciebie EXY i blu-ray to PS3,jeśli gry multiplatformowe takie jak: Modern Warfare 2,Assasin Creed II itp i granie przez sieć - to tu Xbox,ponieważ ma lepszą usługę sieciową i grafikę w grach mutliplatformowych.Co do kinecta nie wypowiadaj się bo nawet na nim nie grałeś.Przypominam,że xbox też posiada exy godne uwagi : Alan Wake,Seria Halo,Crackdown,Seria Gears Of War itp
Tego Fanboya wyżej nie słuchaj bo nie wie co gada

03.09.2010
11:07
[12]

PS3fan [ Konsul ]

[10] masz rację, dobrze że zaczyna się szkoła. Żal mi takich dzieci jak kordi...

03.09.2010
11:25
smile
[13]

-=Esiu=- [ Everybody lies ]

Też miałem dylemat ale szybko zniknął gdy porównałem gry które mnie interesują. Na Xa interesowały mnie Alan Wake i... no i właśnie nic więcej HALO nie dla mnie, crackdown też nie, nawet Gears of War mnie nie ruszył mimo że przeszedłem pierwszą część na pc, fable także nie dla mnie. A ps3? God of War, Heavy Rain, Motorstorm, Uncharted, Little Big Planet, w przyszlosci The Last Guardian i prawdopodobna konwersja ICO i Shadow of the Colossus. Do tego darmowy multi (dobra wiem 100 zł na rok to nie dużo ale jednak trzeba płacić... co mi sie nie uśmiecha żeby placic za cos co powinno byc darmowe) i jeszcze bluray gdzie filmy na 42 calowym tv w hd ogląda sie z przyjemnością.

I nie jestem żadnym fanboyem, po prostu ps3 było dla mnie lepsze i nie zawiodłem sie kupując je.

03.09.2010
12:11
smile
[14]

legrooch [ MPO Squad Member ]

Do tego darmowy multi (dobra wiem 100 zł na rok to nie dużo ale jednak trzeba płacić... co mi sie nie uśmiecha żeby placic za cos co powinno byc darmowe)

Za co niby płacisz tą stówę?

03.09.2010
13:19
smile
[15]

-=Esiu=- [ Everybody lies ]

legrooch - za szybko pisałem. Odnosiło sie to do opłaty za usługe xbox live. Nie płacąc za nią nie pogramy nawet w multiplayera co jest smieszne.

03.09.2010
13:32
smile
[16]

Hans87 [ Konsul ]

Osobiście posiadam Xboxa i chwale sobie ten zakup, ale jest to moja pierwsza konsola więc dużego rozeznania nie mam.

03.09.2010
13:50
[17]

Mark24 [ Legend ]

X360 generalnie same plusy:
+ nowsze modele maja obnizons zawodnosc
+ mozliwosc odczytu filmow dvd
+ niska oplata za online
+ bardzo dobre gry i tylko nieznacznie drozsze od pctowskich a nie tna na konsoli
+ najnowsze modele posiadaja wifi (oszczednosc ok. 200zl)
+ kinect - rewelacyjny, rewolucyjny, i nie jest to kopia wiilota do tego tani
+ kupa fajnych exclusivow: halo 2, forza3, halo odst., a niedlugo wychodzi halo reach

03.09.2010
13:51
smile
[18]

Heavy Deszcz [ Generaďż˝ ]

<-----

+ niska oplata za online
+ kinect - rewelacyjny, rewolucyjny, i nie jest to kopia wiilota do tego tani
+ kupa fajnych exclusivow: halo 2, forza3, halo odst., a niedlugo wychodzi halo reach


03.09.2010
19:19
smile
[19]

kubiak999 [ Legionista ]

A gry konsolowo to na której lepiej wyglądają, ale nie mówcie mi że jak chce dobrą grafikę to kupić kompa bo on nie wchodzi w rachubę tylko jak już wspomniałem wyżej to na której gry wyglądają lepiej pod względem graficznym.

03.09.2010
19:22
[20]

oskarxdd [ Generaďż˝ ]

multiplatformy xbox, exy ps3. tylko tych ladnych exow jest az 3.

03.09.2010
19:24
smile
[21]

ProTyp [ For the Horde! ]

[12]
Mnie też żal fanboyów, a szczególnie tych, którzy przyznają się do tej choroby w swoim nicku.
Swoją drogą nie wiem czemu przyczepiłeś się do kordiego, skoro nic takiego nie napisał, prócz prawdy, że PS3 ma lepsze exy, a na Xboxie lepiej wyglądają gry multiplatformowe.

[22]
Na PS3 gry wychodzą w ciągu 5 dni roboczych od zapowiedzi, na xboxie coś koło 20.
[23]
+ps move - A xbox ma kinecta. Skoro nie napisałeś, że Move jest lepszy, lub, że już wyszedł a Kinect jeszcze nie, to trochę nie rozumiem argumentu.
+internet - będziesz pisał wszystkie możliwości konsoli? Teraz chyba wszystkie mają internet... :o
+psn jest też w polsce - XboxLive już prawie jest w polsce :P.
+lżejszy pad - dla niektórych plus, dla niektórych minus. Co do pada to trzymałem go aż 2 razy w życiu, i nie podobały mi się spusty i umiejscowienie analogów, podobno jest mały, ale nie pamiętam dokładnie ;). No ale to już zależy od gustu.

spoiler start
Mam nadzieję, że czytelnie to napisałem ;). Chciałem wyrobić przed końcem edycji.
spoiler stop

03.09.2010
19:25
[22]

kubiak999 [ Legionista ]

a jeszcze spytam jak wychodzą gry, na którą konsolkę szybciej???

03.09.2010
19:26
[23]

ziom@l [ Centurion ]

ps3 bo ,
+jest coraz więcej exclusivóv
+psn jest darmowy
+lżejszy pad
+cichszy
+ps move
+internet
+psn jest też w polsce
+blue ray

p.s mam też x360

03.09.2010
19:33
smile
[24]

Darth Father [ Chicago Blackhawks ]

Baso - kinect miał przedluzyc zywot konsoli a okazał sie totalną porażką xbox360 tez juz stary. Wiec w 2013 albo i wczesniej będzie premiera nowego. Tymczasem masa najnowszych wiesci donosi o tym że ps3 ma pożyć 10 lat czyli ps4 ma mieć premiere w roku 2016. Nawet jesli branża i ja się całkowicie mylimy to i tak NAPEWNO ps3 będzie miało dłuższą żywotność choćby dlatego że ruszyło dopiero w 2009 i jest młodsze od xboxa.

03.09.2010
19:35
smile
[25]

ProTyp [ For the Horde! ]

[24]
LOL

Poza tym rozumiem, że w 2013 wyjdzie nowy Xbox, a Sony przez następne 3 lata nadal będzie próbowało być lepszym już przestarzałym (wtedy) PS3, choć nowa generacja zetrze obecną z powierzchni ziemi, tak ?
[26]
Xbox, ale nie fanboyuje jak reszta, chyba ;).
Odnaleźć? Chyba ogarnięcie systemu operacyjnego konsol nie jest trudne. Ale chyba dashboard z Xboxa jest łatwiejszy. Nie wiem czy dobrze zrozumiałem :D.

03.09.2010
19:39
smile
[26]

kubiak999 [ Legionista ]

ProTyp, a ty z jakiej konsolki korzystasz i jeszcze, w której konsolce lepiej się odnaleźć???

[27] jeszcze tak

03.09.2010
19:41
smile
[27]

^_CHazY•_•chAZz._^ [ Generaďż˝ ]

ten watek jeszcze zyje?

03.09.2010
19:44
[28]

oskarxdd [ Generaďż˝ ]

ziom@l, lzejszy pad to na pewno nie jest plus, dodaj ze ten pad wedlug wiekszosci ludzi jest gorszy i w moim odczuciu ten od ps3 to zart a nie pad. nie mieszcza mi sie az 2 dolne palce. cichszy, slim jest podobnej glosnosci/cichszy. kinect to samo co move. internet. w xoxie nie ma bardziej rozbudowanego xbl, no tak. xbl tez jest juz prawie w polsce. blu ray zalezy jak dla kogo. dluzsze loadingi to nie jest +

03.09.2010
19:45
[29]

ziom@l [ Centurion ]

jak pad jest lżejszy to się przyjemniej gra

03.09.2010
19:48
[30]

Darth Father [ Chicago Blackhawks ]

ziomal-->Przyjemnie,ale dla osób z małymi dłońmi czyli dla chińczyków ew. dzieci.

03.09.2010
19:50
[31]

ziom@l [ Centurion ]

dzieci też ludzie

03.09.2010
19:55
[32]

kubiak999 [ Legionista ]

na Xbox 360 są punkty microsoft, za które można kupić dodatki albo mini gierki, a jak to wygląda w przypadku PS 3 i jeszcze co jest przyjemniejsze???

03.09.2010
19:57
[33]

ziom@l [ Centurion ]

kupuje się karte i ma się 100 lub 200 zł

03.09.2010
20:01
smile
[34]

ProTyp [ For the Horde! ]

kupuje się karte i ma się 100 lub 200 zł

Gratis?

03.09.2010
20:02
[35]

Darth Father [ Chicago Blackhawks ]

Mama wpłaca.

03.09.2010
20:02
[36]

ziom@l [ Centurion ]

i się doładowuje konto

03.09.2010
21:17
smile
[37]

kubiak999 [ Legionista ]

Panowie na piszcie wszystko najlepsze co jest w Xbox 360 i PS 3.

03.09.2010
21:19
[38]

dzony600 [ Generaďż˝ ]

jak pad jest lżejszy to się przyjemniej gra

nie udźwigniesz pada od x360 ?
wiadomo, że akurat pad rządzi w xboksie...

03.09.2010
21:36
[39]

ProTyp [ For the Horde! ]

na piszcie wszystko najlepsze co jest w Xbox 360 i PS 3.

CPU 3.2 GHz trójrdzeniowy PPC Xenon, ze względu na awaryjność wprowadzono nowe procesory w technologii 65 nanometrów, początkowo Zephyr, Falcon, następnie Jasper
GPU 500 MHz ATI Xenos GPU w 90 nanometrach – Falcon), 65 nm – Jasper (od października 2008)
Nośniki danych DVD, CD, jako dodatek: HD DVD

04.09.2010
08:42
[40]

Mark24 [ Legend ]

Najwiekszym plusem X360 jest niewatpliwe mozliwosc odczytu plyt dvd.
Druga rzecz to wbudowane wifi w X360 slim - juz nie musisx ciagnac kabla przez caly dom.
Trzecia przewaga to ciezki pad na baterie paluszki (nie musisz ladowac tylko w kiosku kupujesz nowe baterie, o wiele lepiej to dziala niz jakies akumulatorki w sony) brak czujnika ruchu w padach nie czyni pada od X360 gorszym technicznie - jest wrecz przeciwnie
Nisks oplata za tryb online, naprawde pogranie z kolegami kosztuje niewiele a jaka frajda.

Kupuj X360 masz to samo co na 5-letnim pc tylko 2 razy drozej i z platnym trybem online. Rocznie microsoft wypuszcza mase exclusivow, ktore po ok. miesiacu najczesciej laduja na pc (w wersji tanszej i ladniejszej, juz kwestie oplat za tryb online).

A te multiplatformy ktore ponoc 10 razy lepiej wygladaja na X360 to tez nie do konca prawda. Owszem jak masz profesjonalny sprzet i bedziesz doszukiwal sie szczegolow to cos tam znjdziesz. W kazdym badz razie coraz wiecej gier wyglada i bedzie wygladac na ps3 lepiej. Niestety:-(

04.09.2010
09:34
smile
[41]

ProTyp [ For the Horde! ]

Rocznie microsoft wypuszcza mase exclusivow, ktore po ok. miesiacu najczesciej laduja na pc (w wersji tanszej i ladniejszej, juz kwestie oplat za tryb online).

Np.?

04.09.2010
09:45
smile
[42]

diman00 [ not yet rated ]

Mnie ciekawi co by zrobił Mark gdyby jego żona okazała sie fanbojką Xboxa :D

04.09.2010
09:47
smile
[43]

Heavy Deszcz [ Generaďż˝ ]

baterie paluszki (nie musisz ladowac tylko w kiosku kupujesz nowe baterie, o wiele lepiej to dziala niz jakies akumulatorki w sony) brak czujnika ruchu w padach nie czyni pada od X360 gorszym technicznie - jest wrecz przeciwnie

04.09.2010
09:57
[44]

oskarxdd [ Generaďż˝ ]

a potem mark sie obudzil

04.09.2010
09:59
[45]

Apokalipsis [ Generaďż˝ ]

[43] - oj, mylisz się ;]

Dużo lepszy jest pad(wygodniejszy), ma swoje świetnie exy(X360). Radziłbym ci porównać encyklopedie gier obu konsol, live'a do psn'a i całe menu. Wystarczy, że porównasz exclusivy X'a i PS'a, to będziesz wiedział która konsola lepsza.

04.09.2010
11:19
smile
[46]

ProTyp [ For the Horde! ]

Ja do pada mam akumulatorki i jest git ;). Baterie trzymają podobno 40h, i jest to bardzo prawdopodobne, bo przez gdzieś 10 miesięcy ładowałem je 4-5 razy.
Jak ktoś ma dwie pary akumulatorów to może na czas ładowania wsadzić drugie.

04.09.2010
11:31
[47]

Scortch [ Light ]

Przepraszam, ale jestem uczulony na bzdury...

Mark24

"Trzecia przewaga to ciezki pad na baterie paluszki (nie musisz ladowac tylko w kiosku kupujesz nowe baterie, o wiele lepiej to dziala niz jakies akumulatorki w sony)"

Ja Cię przepraszam, ale weź nie przekręcaj faktów na stronę Xboxa, bo twój przekaz jest wyjątkowo nieobiektywny. Nie żeby zasilanie pada było jakimś czynnikiem decydującym o wyborze konsoli, ale akurat podłączenie pada do konsoli na 20 minut (można w tym czasie grać) wydaje się lepszym rozwiązaniem, niż konieczność kupowania baterii lub ewentualnie inwestowania w akumulatorki (dodatkowe koszty).

"Nisks oplata za tryb online, naprawde pogranie z kolegami kosztuje niewiele a jaka frajda."

Fajnie, fajnie - tylko, że na PS3 nie płacisz NIC. I to nie jest fanbojstwo, tylko fakt.

"brak czujnika ruchu w padach nie czyni pada od X360 gorszym technicznie - jest wrecz przeciwnie "


Cholera, to mnie zagiąłeś - brak dodatkowego elementu sterowania to jest twoim zdaniem wyższość technologiczna? Sixaxis może nie jest jakoś specjalnie zaawansowany ale jest dodatkowym atutem jaki można wykorzystać przy projektowaniu gry (wcale w końcu nie trzeba). Więc chyba lepiej mieć więcej opcji, niż mniej, prawda? Poza tym już teraz mamy świetne przykłady wykorzystania Sixaxisa w grach takich jak Heavy Rain, czy Flower.

"A te multiplatformy ktore ponoc 10 razy lepiej wygladaja na X360 to tez nie do konca prawda. Owszem jak masz profesjonalny sprzet i bedziesz doszukiwal sie szczegolow to cos tam znjdziesz. W kazdym badz razie coraz wiecej gier wyglada i bedzie wygladac na ps3 lepiej. Niestety:-("


Kolejna bzdura - rzeczywiście, multiplatformery wyglądają w większości lepiej na Xboxie (są wyjątki, choćby FF XIII), ale na PS3 nie "zaczynają" wyglądać lepiej. W końcu wszystko zależy od twórców i tego jak radzą sobie z odmienną strukturą konsoli podczas programowania. I tak, jest to zarzut pod adresem PS3, bo jak na odrobinę mocniejszy sprzęt od Xboxa powinien generować przynajmniej taką samą grafikę. Na szczęście first party ekskluziwy na PS3 są aktualnie najładniejszymi grami konsolowymi.

04.09.2010
11:48
smile
[48]

yazz_aka_maish [ Legend ]

Scortch przeciez to ironia, wyluzuj :D

04.09.2010
11:51
smile
[49]

dranzer8 [ EXTERMINATE!!! ]

Scortch---> radzę przeczytać co Mark24 ma w sygnaturce;)

04.09.2010
12:01
smile
[50]

Darth Father [ Chicago Blackhawks ]

Scortch-->Serio nie wyczułeś ironii?

04.09.2010
12:26
[51]

Mark24 [ Legend ]

(41) mass effect chociazby. Jaki to byl glosny ex na X360... dopoki nie ukazala sie poprawiona pod kazdym wzgledem wersja na pc.

04.09.2010
12:44
smile
[52]

ProTyp [ For the Horde! ]

ME1 wyszedł po pół roku, a nie po ok. 1 miesiącu.

04.09.2010
13:35
smile
[53]

yazz_aka_maish [ Legend ]

flame mode on

Ja tam wspolczuje tym ludziom, ktorzy musza sie meczyc z gra garbiac sie przed monitorem z myszka i klawiatura w rekach, zamiast rozsiasc sie wygodnie na kanapie dzierzac pada w rekach :]

flame mode off

04.09.2010
13:40
[54]

Mepha [ Mhroczny Pogromca ]

[1] stary było już pełno takich tematów, bierz PS 3 ;]

05.09.2010
10:33
smile
[55]

Ezio007 [ Konsul ]

Ja bardziej polecam Ps3

05.09.2010
10:41
[56]

_MaZZeo [ Legend ]

Mark24 = transcended, to jakieś alter ego czy co? Myślałem że ten idiota dostał bana.

Dobrze że dał info w sygnaturce, od razu wiadomo że nie ma co się produkować na dyskusję z kretynem.

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.