GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Czy jest ktoś z dzisiejszej młodzieży

31.08.2010
19:38
[1]

niewirnik [ Pretorianin ]

Czy jest ktoś z dzisiejszej młodzieży

Kto słucha muzyki KLASYCZNEJ? Ewentualnie innej niespotykanej wśród młodych ludzi, eksperymentalnej, awangardowej? A może bardziej kosmiczne gatunki, power electronics, noise, dark ambient, industrial? Ja w swoim towarzystwie nie spotkałem się z osobami słuchającymi innych niż popularne gatunki muzyczne. Więcej, zostałem wyśmiany, jak powiedziałem, że lubię Ravela, czy Czajkowskiego.












Czy jest ktoś z dzisiejszej młodzieży - niewirnik
31.08.2010
19:42
[2]

Zenedon [ Burak cukrowy ]

Straszne. Ja nie znam nikogo, kto jarałby się country i jakoś mi to nie przeszkadza w słuchaniu;).

31.08.2010
19:43
smile
[3]

Will Barrows [ take one shot fo my pain ]

Uwielbiam. Michael Giachino, OST z filmów (Harry Potter, bajki Pixara i wiele innych filmów), soundtrack Lost.

31.08.2010
19:46
smile
[4]

Łoker men [ Generaďż˝ ]

o mój boże prędzej basshuntera czy nawet biebera niż klasyczną wolałbym słuchać;/

31.08.2010
19:47
smile
[5]

Loon' [ Generaďż˝ ]

Ja słucham, nie jakoś przesadnie, rozkładając się przed wieżą i wpierd*lając kawior, ale lubię kilku wykonawców, szczególnie Mozarta. Podobnie znajomi, niby nie, ale jak czasem coś zapuszczę na afterze to pojawia sie potem lista życzeń "a puść jeszcze to i to" :)

31.08.2010
19:50
[6]

RockyX [ Tygrys ]

Mam 17 lat i uwielbiam muzykę klasyczną, filmową itp. Znam też kilka osób w moim wieku, które lubią ten typ, ale zdecydowanie przy reszcie moich znajomych nawet lepiej się nie wypowiadać na temat muzyki klasycznej.

31.08.2010
19:53
[7]

SzymX_09 [ Mr. Irony ]

Nie słucham nałogowo, codziennie, ale czasami lubię sobie puścić Mozarta czy Chopina.

31.08.2010
19:57
[8]

faner [ Druid Ewenement ]

Nie słucham, wole darcie mordy, punk moim żniwem!

Zenedon - a co ty byś polecił z takich wymiataczy country? Nashville Pussy mi wpadło w ucho, lubie jeszcze Johnego Cascha.

31.08.2010
19:59
smile
[9]

K4B4N0s [ Filthy One ]

nie spotkałem się z osobami słuchającymi innych niż popularne gatunki muzyczne.

Dziwne masz towarzystwo.

31.08.2010
20:01
[10]

binkset [ Acacia Avenue ]

ja za to nie znam nikogo kto by słuchał tego co ja(IM,AC/DC,Deep Purple,Van Halen...)
Wszyscy ciągle rap i techno :(

Klasyczna jest może dla mnie zbyt spokojna, dlatego jej wogóle nie słucham tzn. jak już gdzieś puszczą to mogę posłuchać. Tak naprawdę gdyby nie Mozart, Chopin itd. to nie powstałby nikt z tych kogo dzisiaj słuchamy. Taka jest prawda...

31.08.2010
20:01
[11]

rog1234 [ Gold Cobra ]

Klasyki nie słucham, nie lubię, nie mój "zestaw instrumentów", nie ma tam brzmień które mnie jakoś szczególnie kręcą. Ale gdy jakieś zespoły adaptują elementy klasyki, to zawsze mi się podoba (poza shrederami i tym przegiętym metalem neoklasycznym), na przykład projekty typu Elect the Dead Symphony (Tankian + orkiestra) albo riff do Plug In Baby od Muse (wzięty bezpośrednio od Bacha, brzmi fenomenalnie).

31.08.2010
20:08
[12]

Onomatopeter [ Generaďż˝ ]

Ja szczerze wolę lata 80-te bo klimat. Z klasycznych to tylko Karbina Buana czy jakoś...

31.08.2010
20:14
smile
[13]

litlat [ (A)//(E) ]

A power violence się łapie?;)

31.08.2010
20:14
[14]

SilentFisher v2 [ ManWithNightVision ]

Czasami się zdarza.

31.08.2010
20:42
[15]

Michlos [ ! - C - O - O - L - ! ]

Zdarzało mi się klasycznej muzyki słuchać ale jedynie pianino wchodzi w grę:)
W tyk okresie odkryłem taką "nową" perełkę jak Rob Costlow, polecam!

31.08.2010
21:10
[16]

<SEBEK> [ Centurion ]

niektóre soundtracki z filmów są nawet fajne.

31.08.2010
21:12
[17]

niewirnik [ Pretorianin ]

litlat -> wszystko, co nie jest głównym nurtem aktualnych gatunków muzycznych ;) 70% społeczeństwa słucha to, co leci w vivie/radiu, a 20% słucha to, co słuchają ich koledzy.

31.08.2010
21:14
[18]

zoloman [ Legend ]

słucham grindcore'u i pokrewnych oraz industrialu / dark electro

31.08.2010
21:17
smile
[19]

Langert [ Generaďż˝ ]

Więcej, zostałem wyśmiany, jak powiedziałem, że lubię Ravela, czy Czajkowskiego.

Zmień towarzystwo

31.08.2010
21:39
smile
[20]

Deepdelver [ Legend ]

Jak słuchałem rodziców, to też się ze mnie rówieśnicy śmiali.

31.08.2010
21:42
[21]

PatriciusG. [ Legend ]

Może nie, że od razu słucham...
Czasem mi się zdarzy zaglądać do mojej zacnej kolekcji winyli muzyki klasycznej. Strasznie fajna sprawa.

31.08.2010
21:44
[22]

Lt.Matts [ Epitaph ]

Lata 60', 70', 80' pojedyncze utwory współczesne, muzyka filmowa, trochę klasyki.
W liceum to norma, w gimnazjum odmienność.. Dziwne, nie?

[12] Carmina Burana? wersja klasyczna czy Carla Orffa? Czy nie o to chodzi?

31.08.2010
21:50
[23]

zoloman [ Legend ]

W liceum to norma, w gimnazjum odmienność.. Dziwne, nie?

Wszyscy tak mówią, ale ja chyba miałem jakąś dziwną klasę w liceum, bo na palcach jednej ręki można było policzyć osoby, które słuchały czegoś innego niż właśnie to co na vivie czy jakieś sety z energy 2000 (lol2).

31.08.2010
21:51
[24]

Zenedon [ Burak cukrowy ]

Faner --> Obczaj sobie top 3 na moim last.fm.

03.09.2010
20:29
[25]

alexa gear [ Legionista ]

A czy poezja spiewana, typu michal bajor, sdm, pod buda itk. zalicza sie do muzyki awangardowej? Bo jesli tak to owszem slucham, a nawet czasami siegne dla relaksu po muzyke klasyczna

03.09.2010
20:45
[26]

platfoos [ Pretorianin ]

Chopin i OST ( LOTR, Dextera )

03.09.2010
20:52
smile
[27]

meryphillia [ Forever Psychedelic ]

Młodzieżą nie jestem 9fizycznie, bo duchowo, to co innego ;]), za klasyczną klasyka zbytnio nie przepadam, ale John Cage ze swoimi eksperymentami mi nie straszny, Alvin Lucier, Gavin Bryars czy Terry Riley także, no a wszelakie Neo Folki, Martial Industriale, Harsh Noise czy niesamowite Dark Ambienty, to już w ogóle.

Muzyka elitarna (szczególnie Noise), tylko dla prawdziwych oszołomów-melomanów, ale udaje mi się zainteresować przez neciq od czasu do czasu kogoś, mocno szczególnie promując netlabele wydające takie dźwięki.

Wydaje mi się, że podobnie jak z klasyką Mozarta czy innego Chopina, po prostu trzeba mieć odpowiednią wrażliwość muzyczną, by być zdatnym do słuchania czegoś takiego.

BTW. Zresztą, jakby ktoś mi powiedział jeszcze trzy lata temu, że będę w stanie przesłuchać kilku płytową składankę Noise za jednym zamachem, to bym tego ktosia puknął nogą w czoło chyba. ;]

03.09.2010
21:01
[28]

Łysy. [ Pretorianin ]

Muzyki klasycznej nigdy poza najbardziej znanymi dziełami nie zgłębiałem.
Za to lubię sobie posłuchać dobrego jazzu: Coltrane, Mingus, Monk, czasami coś nowszego. Znam może z 3 osoby, którym te nazwiska w ogóle coś mówią.

03.09.2010
21:01
[29]

spamer [ Never Register ]

faner:

03.09.2010
21:09
[30]

Roycewicz [ Pretorianin ]

Lat 16, słucham Black Metalu, Rave a'la Prodigy, ale głównie elektroniki: Vangelisa, Jarre'a, Tangerine Dream. Ale i nie pogardzę mrocznym gotykiem, jak i Barokiem (tu głównie, Mozarta ). A i Zimmera słucham.

Weźcie dajcie spokój, bo mowa o muzyce klasyczej/awangardowej. A wy tu z Rockiem wylatujecie (co niektórzy z Grindcorem). Rock to muzyka obecnie, zawsze popularna ale w pewnych kręgach. Znajdź mi w Technikum/Liceum kogoś kto słucha Vangelisa

03.09.2010
21:37
[31]

asdasd793 [ Konsul ]

ja lubie klasyczne disco polo :D

03.09.2010
21:47
[32]

Luzer [ Music Addict ]

[20]

a jaki gatunek graja twoi rodzice?

03.09.2010
21:52
smile
[33]

Roycewicz [ Pretorianin ]

Prongrind

03.09.2010
21:53
smile
[34]

Pavilon [ Legionista ]

Ja nie ograniczam się do konkretnego gatunku - słucham prawie wszystkich. Oczywiście słucham również muzykę klasyczną, najbardziej lubię Vivaldiego. Z nietypowej muzyki ostatnio najbardziej zaciekawiła mnie płyta grupy The Irrepressibles - Mirror Mirror.



EDIT: A, bardzo lubię też ambient.
EDIT drógi: Lat mam 21, więc niekoniecznie określisz mnie jako reprezentant dzisiejszej młodzieży - w zależności od swojego wieku, różni ludzie mogliby mnie nazwać młodzikiem, albo starym prykiem. Jednak słucham takiej muzyki nie od wczoraj. :P

03.09.2010
22:07
[35]

HUtH [ pr0crastinator ]

lubię coś rozwalić w chaosie digital harcore

03.09.2010
22:13
smile
[36]

Aen [ Anesthetize ]

"ja za to nie znam nikogo kto by słuchał tego co ja(IM,AC/DC,Deep Purple,Van Halen...) "
O kurwa, ale awangarda. Nie ma co, musisz się czuć samotny...

03.09.2010
22:18
smile
[37]

faust7 [ FullMetal Alchemist ]

Może być metal symfoniczny lub symfoniczny power metal? np.

- spokojna, klimatyczna... jakby filmowa...
- świetny wstęp... jak i cała piosenka...

03.09.2010
22:18
smile
[38]

Deser [ neurodeser ]

Kurcze, nie wypada się dopisywać bo z młodzieżą to mam tyle wspólnego co spostrzeżenie, że student i gimnazjalista to ten sam poziom :)

Pasjami jak kiedyś byłem młody i żyły dinozaury słuchałem Arvo Parta i Góreckiego, na dzień dzisiejszy to mi raczej został Grieg i Ravel, a czasem Wagner ale po nim to mam ochotę kupić czołg i najechać na Polskę.

meryphillia - a Throbbing Gristle do porannej kawy też zapuszczasz? :)

03.09.2010
22:19
smile
[39]

Pavilon [ Legionista ]

lubię kilku wykonawców, szczególnie Mozarta.

Loon, Mozart to nie wykonawca, to kompozytor... i pewnie właśnie przewraca się w grobie.


EDIT: z młodzieżą to mam tyle wspólnego co spostrzeżenie, że student i gimnazjalista to ten sam poziom :)

Trafne spostrzeżenie - coraz częściej spotykam inteligentnych gimnazjalistów i studentów, którzy są totalnymi debilami i bardziej im w głowie imprezki, niż książka ambitniejsza, niż Harry Potter, czy Eragon... ;P

03.09.2010
22:20
[40]

Ciekawy Fryzjer [ Generaďż˝ ]

Chopin zawsze spoko

03.09.2010
22:21
smile
[41]

binkset [ Acacia Avenue ]

Aen - nie no bez przesady, ale mało ludzi tego słucha. Typem samotnika to ja nie jestem :) Lubię dyskutować itd. Aha... no i chodziło mi raczej o ludzi w wieku 15-16 lat. Może źle się wysłowiłem :P

03.09.2010
22:26
smile
[42]

Retox128 [ Konsul ]

Industrial jak najbardziej!

03.09.2010
22:26
[43]

fredzio92 [ Treasure Hunter ]

Generalnie słucham tego, co wpadnie w ucho. Jednakże OSTy z filmów, gier, anime najczęściej. Orkiestra symfoniczna, to jest to.

03.09.2010
22:28
smile
[44]

meryphillia [ Forever Psychedelic ]

Deser >>> No ba! Klasykę znać, chociażby wpada.
Coil, Neu!, Cabaret Voltaire, SPK, Clock DVA.

Ostatnio dorwały moje łapy zacne wydawnictwo The Industrial Records Story (1976 - 1981), czyli praktycznie pierwociny sceny industrialnej można powiedzieć. ;]

03.09.2010
22:53
smile
[45]

.exe [ Pretorianin ]

OST i to w dużych ilościach, ostatnio jaram się muzyką z "How To Train Your Dragon" Johna Powella. Genialna sprawa

03.09.2010
22:55
smile
[46]

Jakub130994 [ Konsul ]

Jak byłem w gimnazjum to jedna kujonka słuchała muzyki klasycznej.

03.09.2010
23:04
smile
[47]

szymonmac [ Legend ]

Słucham i to coraz częściej. Poza Mozartem, Beethovenem, Chopinem, czy chociażby Bachem, bardzo lubię Erika Satie, Griega, czy z trochę bardziej współczesnych Carla Orffa, Henryka Góreckiego, czy Krzysztofa Pendereckiego.

Muzyka Góreckiego z wyżej wymienionych, jakoś najbardziej pobudza emocje, przynajmniej moje, jest w niej coś naprawdę wyjątkowego.

Polecam :)

03.09.2010
23:11
smile
[48]

Deser [ neurodeser ]

meryphillia - do listy dopiszę Chrome, Tuxedomoon, Gong, a i Freda Fritha z Henry Cow wspomnę :) Miałem okazję widzieć go na zywo z projektem Skeleton Crew... do dzisiaj wspominam koncert na piętnascie osób gdy sobie z piwem (ech, jak ono wtedy smakowało) siedziałem przed artystami na parkiecie wrockowego Pałacyku :) Na Laibachu byl już tlok, jak i na Young Gods.

Chuba sobie Neu! na noc puszczę :)

03.09.2010
23:15
smile
[49]

Tomasij ZaYceV [ Leike ]

Oczywiście, że tak. Najpiękniejsza muzyka jaka istnieje. Dla mnie Bogiem jest Mozart, uwielbiam też Beethovena. Albo Vivaldiego.

03.09.2010
23:17
[50]

meryphillia [ Forever Psychedelic ]

Deser >>> Chrome i Gong kojarzę, choć one to już tak bardziej w psychodelię podpadały, choć fakt mocno ekperymentalną.

Laibach miodzio. Do dzisiaj żałuję, że ostatecznie pomimo kupionych biletów nie udało mi się dotrzeć do Łodzi na koncerto-spektakl.

03.09.2010
23:24
[51]

napster92 [ Why so serious?! ]

Mozart, Czajkowski, Beethoven, Chopin, Bach... Poza tym muzyka filmowa - Hans Zimmer, Klaus Badelt, Clint Mansell etc. Niektóre "kawałki" Yirumy są bardzo dobre. Uwielbiam też takie klasyczne aranżację, czy tez wykorzystywanie motywów klasycznych w muzyce mainstreamowej np. bity.

Z klasyki są to pojedyncze utwory oczywiście, nie jestem aż takim koneserem. Jakby ktoś mnie wyśmiał, że słucham takiej muzyki to spojrzałbym na niego z politowaniem. Słucham przede wszystkim muzyki... Nie można się zamykać tylko na garstkę gatunków.

03.09.2010
23:25
smile
[52]

Shoggoth [ Stairway to Heaven ]

Przedobrzyłeś.

04.09.2010
00:03
[53]

Fett [ Avatar ]

Caccini ! :)

04.09.2010
10:26
smile
[54]

Playboy95 [ Master of Puppets ]

Czasami coś posłucham z klasyki.

04.09.2010
10:46
[55]

los_hobbitos [ Rojiblanco ]

Ja bardzo lubię i słucham. I nie przypominam sobie, żebym kiedykolwiek został wyśmiany, bo słucham jakichś gatunków muzyki (a trochę tego jest:) ). Musisz mieć dziwnych znajomych, niewierniku :P

04.09.2010
11:15
[56]

Bartesso94 [ Konsul ]

Bardzo dobrze, że jest jeszcze młodzież, która lubi muzykę klasyczną, ja także do niej należę w pewnym stopniu. :)

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.