Masakiero [ Konsul ]
Własny robocik ?
Elo, poszukuję jakiejś gry lub programu w którym bym mógł zbudować jakąś maszynę, coś dla zabicia czasu. Istnieje coś takiego ?
Będę wdzięczny za pomoc, pozdrawiam.
Montera [ Michael Jackson zyje ]
Robocik to raczej nie będzie, ale jeśli chcesz trochę poeksperymentować to polecam Crazy Machines.
Masakiero [ Konsul ]
A coś typu spore znajdzie się ? Czy za wcześnie na tego typu poszukiwania ?
HETRIX22 [ PLEBS ]
LEGO Racer?
Albo była taka gra o walce robotów RobotArena czy jakoś tak?
Apocaliptiq [ Legend ]
Istnieje coś takiego - Robot Arena 2.
Z tego co się orientuje istnieje program Robotica, który funkcjonuje na tych samych zasadach. Grupa tworzy robota, który na samym końcu musi sprawdzić się na arenie. W przypadku gry - zniszczyć przeciwnika.
Robota budujemy od podstaw, zaczynając od wyboru materiału i rozmiarów, poprzez montaż wszelkiego rodzaju kół, dźwigni i silników, na akumulatorach i elektronice kończąc. Do tego wszystko przypisujemy pod odpowiedni klawisz a co za tym idzie - możemy sterować ruchomymi ramionami robota oraz nim kierować.
Ogranicza nas tylko wyobraźnia no i rozmiar maszyny. Nie są to może roboty w stylu Robocopa ale bardziej zabójcze pojazdy siejące zniszczenie na każdym kroku.
Ciekawe jest to, że im robot cięższy (materiał, rozmiary, ilość mechanizmów wewnątrz) tym więcej energii potrzebuje. Zatem trzeba pamiętać o akumulatorach (które również mogą się wyczerpać w połowie walki, jeżeli wrzucimy jakieś maleństwa do wielkiego potwora).
Grafika może nie powala ale jak lubisz takie rzeczy, spędzisz miło czas :P