GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Problem z grą. proszę o pomoc.

06.08.2010
16:30
[1]

amandax33 [ Junior ]

Problem z grą. proszę o pomoc.

Mam problem z grą the sims 3. Otóż rok temu grałam na tym samym laptopie normalnie w tą grę bez żadnych problemów, lecz gdy laptop wrócił z naprawy i zainstalowałam na nowo Windowsa wyskakuje mi takie coś.
Urządzenie 0 nie mogło uruchomić tego tytułu.
Nie wykryto obsługiwanej karty grafiki. Sprawdź swój sprzęt.
Co ja mam zrobić??
Proszę pomóżcie!

Informacje o mojej karcie graficznej:

Właściwości urządzenia:
Opis sterownika Standardowa karta graficzna VGA
Data sterownika 2006-06-21
Wersja sterownika 6.0.6001.18000
Dostawca sterownika Microsoft
Plik INF display.inf
ID sprzętu PCI\VEN_1002&DEV_7210&SUBSYS_11071734&REV_CE
Location Information @system32\drivers\pci.sys,#65536;PCI bus %1, device %2, function %3;(1,0,0)
Urządzenie PCI Standardowa karta graficzna VGA [NoDB]

Zasoby sprzętowe:
Pamięć 000A0000-000BFFFF
Pamięć CFEF0000-CFEFFFFF
Pamięć D0000000-DFFFFFFF
Port 03B0-03BB
Port 03C0-03DF
Port 2000-20FF

Mam windowsa viste.

06.08.2010
16:34
[2]

mirencjum [ operator kursora ]

Po instalacji windowsa powinno zainstalować się sterowniki. Jak to jest laptop to powinny być na stronie producenta. Jaki to jest system?

Sprawdź w menadżer urządzeń czy nie ma żółtych znaków.(PPM --> mój komputer --> właściwości ---> sprzęt ---> menadżer

06.08.2010
16:36
[3]

kjx [ Nelson Tethers ]

Wygląda na to, że nie masz zainstalowanych sterowników od karty graficznej.

Gógle mówi, że to ATI Mobility Radeon seria X2000, więc trzeba zainstalować Catalysty z:


Domyślam się również, iż system to Vista 32bit więc zainstaluj to:

06.08.2010
16:42
[4]

amandax33 [ Junior ]

nie ma zadncyh zółtych znakow w menadzeruurzadzem

06.08.2010
16:44
[5]

mirencjum [ operator kursora ]

W komunikacie błędu pisze:

Nie wykryto obsługiwanej karty grafiki. Sprawdź swój sprzęt.

Kliknij prawym przyciskiem myszy na pulpit->wlasciwosci->ustawienia i mniejwiecej po srodku pisze "Ekran: Monitor [nazwa monitora] na [nazwa karty graficznej]. Albo, Panel sterowania->system->sprzet->menedzer urzadzen->karty graficzne.

06.08.2010
16:53
[6]

amandax33 [ Junior ]

w mnenadzeru urdzadzen pod kartami graficznymi mam tylko standardowa karta graficzna vga

06.08.2010
16:59
[7]

kjx [ Nelson Tethers ]

Podałem Ci wyraźnie rozwiązanie w poście numer 3.
Nie masz zainstalowanych sterowników od karty graficznej i "jedziesz" na tych z Windowsa, które są do niczego.

06.08.2010
17:05
[8]

amandax33 [ Junior ]

tak... tylko, że ja nie wiem co mam wybrać w tym linku..

06.08.2010
17:10
[9]

kjx [ Nelson Tethers ]

https://a248.e.akamai.net/f/674/9206/0/www2.ati.com/drivers/mobile/catalyst_mobility_32-bit_util.exe

Pobierz i zainstaluj. Pewnie potem będzie restart komputera potrzebny. Niech może ktoś z kartą Ati napisze dokładniej.

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.