GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Kursy, kursy, kursy!

06.08.2010
07:56
smile
[1]

mirencjum [ operator kursora ]

Kursy, kursy, kursy!

Kursy, nowa moda na strzyżenie baranów. Spory przypływ gotówki do budżetu i organizatorów kursów.
Teraz będzie wprowadzony nowy kurs za punkty karne, cena 2 tys:

"nowy kurs reedukacyjny, na który trafią kierowcy z 24 punktami. Nie będzie to dobrowolne, lecz obowiązkowe szkolenie. Nauka potrwa aż 40 godzin i może kosztować 2 tys. zł."



Cały tydzień mam wolne z pracy, bo chodzę na kurs "przewóz osób" (35 godzin "szkolenia" za 600 zł dla starych kierowców, dla "świeżych" chyba 280 godz. i około 8 tys.)+ opłata za badania lekarskie trzech specjalistów i wymianę prawa jazdy. Za pięć lat znów trzeba płacić.

Jak chcę sobie dorobić i przewieść w wolnej chwili coś ciężarówką, to mimo, że mam odpowiednie prawo jazdy, to nie wolno mi. Najpierw muszę wykupić identycznie wyglądający kurs z inną tylko nazwą"przewóz rzeczy" (70 godz, 600 zł dla starych, dla nowych parę tysięcy).

Jaki nowy kurs wylęgnie się w ministerialnych głowach? Strach się bać!

06.08.2010
08:01
[2]

Loon [Forza Inter] [ Konsul ]

Ja to odczytuję tak - dobiorą się do dupy kretynom za kółkiem, bo uzbieranie 24 pkt wbrew pozorom łatwe nie jest. Będą jeździć ostrożniej, a jeśli nie - czekają ich surowsze konsekwencje.

Ale oczywiście można pokrzyczeć, że zła władza nas krępuje i w PRL było lepiej.

06.08.2010
08:12
smile
[3]

Morbus [ TIR DRIVER_ SKYDIVE ]

mirencjum --- > wlasnie myslalem czy nie zrobic sobie D i cena jest jeszcze przystepna ale mam pewien probelm gdyz mam tylko "kurs na przewoz rzeczy" czy w tej chwili naleze do grupy "starych" kierowcow czy jednak za przewoz rzeczy musze placic pare tysiow ??

Jesli byloby to tylko 600zl to zrobilbym sobie dla samego papieru no ale znajac moje szczescie juz sie nie zalapie

06.08.2010
08:12
[4]

mirencjum [ operator kursora ]

Loon [Forza Inter] --> Ale oczywiście można pokrzyczeć, że zła władza nas krępuje i w PRL było lepiej.

W przypadku kursu za punkty jestem w stanie się zgodzić, ale jakby przyszło Ci zapłacić parę tysięcy za to, że jakiś facet na slajdach pokazuje Ci jak wygląda autobus, to byś miał inne nastawienie.

06.08.2010
08:15
[5]

mirencjum [ operator kursora ]

Morbus --> Nie opłaca Ci się, bo prawie na pewno będziesz potraktowany jako "świeży" i razem z kursem prawa jazdy, lekarzami i kursem na przewóz osób to wyjdzie około 10 tys jak nie lepiej.

Tak mi się wydaje, ale poszukaj szczegółowych informacji.

Przepraszam, dwa razy cyknął mi się nowy wpis.

06.08.2010
08:28
[6]

Loon [Forza Inter] [ Konsul ]

W przypadku kursu za punkty jestem w stanie się zgodzić, ale jakby przyszło Ci zapłacić parę tysięcy za to, że jakiś facet na slajdach pokazuje Ci jak wygląda autobus, to byś miał inne nastawienie.

2000 zł, moim zdaniem to dobra kwota, nawet nie wiem czy bym jej nie podniósł. Gdyby taki kurs kosztował 300 zł, to jaka by to była kara?

06.08.2010
08:34
[7]

mirencjum [ operator kursora ]

Ale przecież jest już kara, ten kurs to haracz dla .... Obowiązuje zabranie prawa jazdy.

po przekroczeniu 24 punktów karnych policjant kontrolujący zatrzyma prawo jazdy uniemożliwiając dalsze kierowanie pojazdem,
po utracie prawa jazdy za przekroczenie dozwolonej liczby punktów karnych, kierujący jest zobligowany do poddania się badaniu psychologicznemu oraz zdać egzamin państwowy, w zakres którego wchodzi część teoretyczna i praktyczna kursu na prawo jazdy.

06.08.2010
08:43
[8]

Loon [Forza Inter] [ Konsul ]

Kara powinna być dotkliwa, 24 punkty karne to nie jest przechodzenie przez ulicę na czerwonym świetle, im dotkliwiej tym lepiej (w granicach rozsądku).

06.08.2010
08:51
[9]

Sizalus [ Senator ]

Nie po raz pierwszy nasze uregulowania prawne zasługują na miano idiotyzmu. Niestety robi się teraz tego tyle, że coraz mniej zwraca się uwagę na stopień golenia społeczeństwa przez rząd.

06.08.2010
09:20
smile
[10]

Dycu [ zbanowany QQuel ]

Kary za 24 punkty powinny być jak najdotkliwsze, za to ceny za licencje przewożenia osób i towarów są wręcz przerażająco wysokie.

I ponownie - nic nowego mirencjum nie odkryłeś : )

06.08.2010
09:50
[11]

Morbus [ TIR DRIVER_ SKYDIVE ]

mirencjum ---> wlasnie tak sie mi wydaje ze glupi bylem i nie zroiblem sobie jednoczesnie obu kursow - musialbym doplacic wtedy 300zl a teraz 10000 bedzie malo ;] madry polak po szkodzie.. gdy robilem kurs bylem w wojsku na urlopie i szkoda bylo mi kasy dzis zaluje ;)



a co do sprawy 24 punktow to kara powinna byc doktliwa bo jak kogos stac na mandaty to i na taki kurs tez go zapewne stac... niestety prawo jest prawem i jak sie ma przepisy w dupie to trzeba miec albo glowe na karku albo placic pieniadze takie zycie dla mnie miec tyle punktow jest dosc abstrakcyjne tymbardziej ze km robie przewaznie wiecej niz gosc ktory jedzie do kosciola co nie znaczy ze jade tak jak przepisy mowia wiec panowie jak 3ba jezdzic aby nalapac tyle punktow..

06.08.2010
10:34
[12]

smokinnhobo [ czolgista ]

Uzbieranie 24 pkt latwe nie jest? Wystarczy kilka sekund

06.08.2010
10:42
smile
[13]

stealth1947 [ Miejsce na Twoją reklame ]

‹11 i 12› ->

06.08.2010
10:49
smile
[14]

smokinnhobo [ czolgista ]

[13] -> No wlasnie to mi sie skojarzylo, swoja droga - pustak

06.08.2010
10:57
smile
[15]

youngsta [ Pretorianin ]

Najlepiej to zabierać samochody i zakuwać w dyby.

06.08.2010
11:07
[16]

_MyszooR_ [ Senator ]

Nie wiem jak trzeba jezdzic zeby tyle puntkow nabic, bo ja sam czesto a to wymine na podwojnej ciaglej ,a to cos innego... ale nic sie nie dzieje , bo policja tego nie widzi :P

06.08.2010
11:41
[17]

zapomnialem_stary_login [ Konsul ]

Te kursy na przewóz rzeczy i osób to jest totalny socjalistyczny kretynizm, inaczej nie da się tego nazwać. Zakładając że miałbym prawo jazdy kat. C, to gdybym teraz miał kaprys że kupię sobie starą ciężarówkę i od czasu do czasu coś sobie przewiozę, to mi nie wolno, bo nie mam tego bzdetnego kursu. Czyli tym samym prawo jazdy C stało się bezużyteczne, chyba że ktoś lubi dojeżdżać do szkoły czy pracy Starem, albo ma opancerzonego Hummera o wadze >3,5t.

Słyszałem też, że z powodu tych kursów, zastępowalność starych kierowców autobusów przez nowych, wyniosła zaledwie ok 2%. Dawniej z zawodu odchodziło ok 5000 osób rocznie i mniej więcej tyle samo przychodziło. Natomiast w rok po wprowadzeniu kursów, odchodziło tyle samo, a przyszło zaledwie ok 100 nowych. Nie wiem czy te dane sa zgodne z rzeczywistością, ale mówił to były szef WORD w Krakowie, więc ufam że człowiek jest w temacie.

Jest jeszcze kwestia z symulatorami na kursach na przewóz rzeczy. O ile wiem, w zeszłym roku był taki symulator w Polsce jeden. Koszt czegoś takiego to parę milionów, dlatego nikt w to nie inwestuje, bo ludzie się boją że wyłożą pieniądze, a przepisy się zmienią i nie będzie wymogu symulatora- zostaną wtedy z bezużytecznym barachłem. I faktycznie, już w zeszłym roku była mowa że symulatory mogą zniknąć, a czy tak się stało to nie wiem, bo już później się tym nie interesowałem. W każdym razie sytuacja jest totalnie chora.

Z tymi 24 punktami to się nie wypowiadam, bo tym się akurat nie interesowałem. Widzę natomiast jak niektórzy ludzie jeżdżą i czasem żałuję że nie mam jakiejś kamerki w samochodzie, gdyż takich potencjalnych morderców kapowałbym zwyczajnie na policję, bo jeszcze trochę chcę po tych drogach pojeździć.

06.08.2010
11:44
[18]

_MyszooR_ [ Senator ]

A to wszystko wina tych ktorzy jezdza 60km/h na trasie gdzie jest dozwolone 90... przez takie zawalidrogi sa wypadki, bo ktos chce ich wyprzedzic i bach...

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.