GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

World Of Tanks - [część 2] - Niedługo wipe

05.08.2010
17:46
smile
[1]

Tygrys205 [ Klimat breaker ]

World Of Tanks - [część 2] - Niedługo wipe

World of Tanks to darmowa gra MMO koncentrująca się na bitwach pomiędzy czołgami. Za produkcję odpowiada studio Wargaming.net, znane z Order of War oraz serii Massive Assault.

Gra oferuje nam szansę pokierowania jednym z ponad 150 czołgów pochodzących z różnych okresów historycznych, od czasów poprzedzających II wojnę światową, aż po Wojnę koreańską. Każdy z nich posiada unikalną i zgodną z rzeczywistością charakterystykę, którą można usprawniać poprzez rozbudowę i różnorodne ulepszenia. Udostępnione zostały sprzęty amerykańskie, niemieckie i sowieckie. Starcia mają postać krótkich mini kampanii oraz turniejów, jak również pojedynczych bitew toczonych w różnorodnych trybach. Można też spróbować sił w jednej z masywnych Wojen Klanowych, w których gracze toczą boje o kontrolę nad mapą składającą się z setek prowincji. W tym trybie wymagane jest nie tylko celne oko, ale również zdolności strategiczne i dyplomatyczne. W poszczególnych bitwach biorą udział oddziały złożone z maksymalnie 30 graczy.

Wymagania minimalne:

CPU: 2 GHz
RAM: 1 GB
Video: GeForce 6600GT (128 MB) / ATI analog
HDD: 2GB

Wymagania rekomendowane:

CPU: 3 GHz
RAM:2 GB
Video: GeForce 8600GT (256 MB) / ATI analog
HDD: 2GB

Małe faq:
Q: Czy gra jest/będzie płatna?
A: Nie, WoT jest darmowe. Będzie można kupić konto Premium.
Q: Co zyskuje posiadając konto Premium?
A: Dostajesz 50% więcej doświadczenia i kasy.
Q: Jak kupić konto Premium i ile ono kosztuje?
A: Podczas beta testów nie ma możliwości zakupu konta Premium. Cena aktualnie nie jest znana.
Q: Skąd pobrać betę?
A: Torrenty:


Q: Kiedy ukaże się pełna wersja?
A: W okolicach października.
Q: Kiedy kończy się beta?
A: Gra nie chce mi się spatchowac, co robić?
Q: Nic się nie martw. Pobierz to archiwum: i rozpakuj w folderze z grą.
A: Czy ta gra jest dobra?
Q: Oczywiście! Bardzo przyjemnie się gra.

Szersze faq:

Modele czołgów:

Najnowszy teaser:

Polska strona o WoT:

Oficjalna strona:

Link do poprzedniej części - https://forumarchiwum.gry-online.pl/S043archiwum.asp?ID=10444906&N=1


World Of Tanks - [część 2] - Niedługo wipe - Tygrys205
05.08.2010
18:08
[2]

Caine [ Legend ]

Pierwszy!

05.08.2010
18:11
smile
[3]

dVk. [ me gusta ]

Siema. Ściągnąłem już i teraz się patche mają ściągać, ale muszą na dysku C?? Teraz drugi raz włączyłem i error jest ;/

preDratronIX - Nie mam tego ;/

05.08.2010
18:14
smile
[4]

Yaca Killer [ Regent ]

Zapomniał strzelec o swej dziewczynie,

Przysięgą pogardził świętą,

Na zgubę oślep bieży w głębinie,

Nową zwabiony ponętą.


World Of Tanks - [część 2] - Niedługo wipe - Yaca Killer
05.08.2010
18:34
smile
[5]

Caine [ Legend ]

^^

05.08.2010
18:38
[6]

BlackBolt [ Senator ]

Q: Kiedy kończy się beta?
A: Gra nie chce mi się spatchowac, co robić?
Q: Nic się nie martw. Pobierz to archiwum: i rozpakuj w folderze z grą.
A: Czy ta gra jest dobra?
Q: Oczywiście! Bardzo przyjemnie się gra.

05.08.2010
18:44
[7]

dVk. [ me gusta ]

BlackBolt -> To samo ;|

05.08.2010
18:48
[8]

BlackBolt [ Senator ]

Mi chodziło o to, że jest błąd we wstępniaku.

05.08.2010
18:55
[9]

Tygrys205 [ Klimat breaker ]

Szkoda mi kasy na abonament, więc niech sobie będzie.

05.08.2010
20:44
[10]

gro_oby [ Senator ]

zgredek wcale nie badziew! ja nim zarabiam średnio 10-15K ponosząc raptem 2K kosztów, plus exp w granicach średnio za bitwę 400 wiec naprawdę się opłaca nim grac żeby dorobić kasy;P

05.08.2010
23:12
[11]

ZgReDeK [ Wredne Sępiszcze ]

Które rzeczy z dodatkowego ekwipunku warto kupic ?

05.08.2010
23:24
[12]

Cappo [ Senator ]

Ja w KT mam Anti-fragmentaion liner i Wet ammo racka i muszę powiedzieć że ani razu jeszcze nie wybuchała amunicja(choć moja załoga jest dobrze wyszkolona i szybko gasi pożar), słyszałem że dobry jest też kamuflaż, nie działa(podobno potwierdzone) to skrócone ładowanie.

06.08.2010
00:01
[13]

bone_man [ Omikron Persei 8 ]

To 20% faster aiming też podobno nie trybi.

Heh, mam dostatecznie dużo koko, żeby wynaleźć od razu Tygrysa II. Ma ktoś 2M credsów na zbyciu. :D

06.08.2010
08:20
smile
[14]

dVk. [ me gusta ]

[3] up ;(

06.08.2010
11:41
[15]

preDratronIX [ Generau ]

dVk

06.08.2010
12:49
[16]

dVk. [ me gusta ]

Działa. ;] Wcześniej pobrałem samego clienta, teraz instalke i wszystko ok. A czemu jak strzelam do innego czołgu to wcale nie ujmuje mu hp? Czołg jest taki sam jak mój, a mi obrażenia zadawało...

06.08.2010
14:47
[17]

neXus [ Fallen Angel ]

A czemu jak strzelam do innego czołgu to wcale nie ujmuje mu hp? Czołg jest taki sam jak mój, a mi obrażenia zadawało...
a) czołg taki sam, ale może działo miał lepsze
b) mogłeś strzelać w jego czołowy pancerz a samemu być trafiany w bok
c) mógł strzelać podkalibrowymi, które są do kupienia za złoto a maja lepszą przebijalność
d) każde działo strzelając do celu o pancerzu na granicy przebijalności ma pewną losowość czy będzie rykoszet czy penetracja. Może miał większego farta :P

06.08.2010
16:10
[18]

preDratronIX [ Generau ]

Jak pomogłłem to daj nominację do gwiazdki


spoiler start
Tak, jestem okropny i szczery, więc fanatycy nie obraźcie się =D
spoiler stop

06.08.2010
16:36
[19]

Lukis' [ POZnanska Pyra ]

Jak się zostanie rozwalonym to ile trzeba czekać? Bo rozumiem że respawnu nie ma.

06.08.2010
16:45
[20]

Tygrys205 [ Klimat breaker ]

Aż się bitwa skończy.

06.08.2010
19:29
[21]

Samzabijaka [ 00000000 ]

Co najpierw trzeba ściągnąć ? Installer 100 mega czy full 1.1gb ? Czym to się różni ? A może trzeba oba ściągać ?

07.08.2010
00:57
[22]

preDratronIX [ Generau ]

Full 1.1gb potem to włączasz i instalacja przebiega, a po instalacji klikasz na WoT launcher i Ci patchuje.

07.08.2010
12:19
smile
[23]

merkav [ Aguś ]

Ile przeważnie trzeba czekać na przysłanie przez nich e-maila potwierdzającego rejestrację?

07.08.2010
12:49
[24]

preDratronIX [ Generau ]

merkav - napisali że KILKA dni, jednak ja dostałem 16 Lipca, czyli ok. dwa tygodnie od rejestracji.

Klucz otrzymałem przez gola =D

07.08.2010
12:50
[25]

Cappo [ Senator ]

Jeżeli rejestrowałeś się na koncie z o2 nie doczekasz się go wcale.

07.08.2010
12:58
smile
[26]

merkav [ Aguś ]

Rejestrowałem dla pewności na dwóch kontach, na o2.pl... i na poczcie.fm. No nic pożyjemy, zobaczymy...

edit. no na gmaila przyszło błyskawicznie

07.08.2010
13:14
[27]

preDratronIX [ Generau ]

=D


Tyle że frajerski tygrys II strzelił mi CHAMSKO W DUPE i staciłem możliwość szansy na osiągnięcie.

p.s tygrysek rozwalil mnie ratujac swojego kolege z vk :D. Już mialem klikać gdy oberwalem w dupsko D:


World Of Tanks - [część 2] - Niedługo wipe - preDratronIX
07.08.2010
16:04
[28]

Duriii [ Konsul ]

Krótkie pytanie - czy mogę jakos przerobić doświadczenie z Churchilla na free XP? Na Tech-Tree nie da się, bo nie ma tam tego czołgu. A jeśli się nie da, to po co tam zdobywa się doświadczenie? Przeczeż tego czołgu nie da się ulepszyć...

07.08.2010
16:21
[29]

Madkongothonurgh [ Konsul ]

Normalnie, w garażu powinno się wyswietlać Transfer, klikając w to zamieniasz zdobyte exp na free exp, płacąc goldem.

07.08.2010
17:38
[30]

Samzabijaka [ 00000000 ]

Jako pierwszy zakup:

Pz II czy Pz 35 ?

który waszym zdaniem przydatniejszy na początek gry ? Pz II chyba jest szybszy, ale 35 ma działko lepsze. Proszę o help.

07.08.2010
18:12
[31]

T_bone [ Henchman 24 ]

To nie tyle kwestia tego co jest lepsze tylko jakie drzewko chcesz rozwijać. Pz II to dość sprawny pojazd w "Beginner Battles".

07.08.2010
20:17
smile
[32]

Big B [ Konsul ]

T_bone---> "Recruits Battle". Wiesz może jak szybko się rozwinąć tank destroyerami? Pytam się, bo masz już Ferdka i znasz się na grze.

07.08.2010
20:22
[33]

Madkongothonurgh [ Konsul ]

Nie siedzieć w krzakach w bazie ;D

07.08.2010
20:57
smile
[34]

Big B [ Konsul ]

Może przestanę.

07.08.2010
21:09
smile
[35]

Big B [ Konsul ]

Niektórzy wykazują się pomysłowością w nickach--->


World Of Tanks - [część 2] - Niedługo wipe - Big B
07.08.2010
21:11
smile
[36]

Big B [ Konsul ]

Jeden strzał i zero szansy na trafienie--->


World Of Tanks - [część 2] - Niedługo wipe - Big B
07.08.2010
22:16
[37]

Samzabijaka [ 00000000 ]

O co chodzi z tym research ? Nie moge kupic czolgu bo pisze research i za gruma nie wiem co począć. Pomocy.

07.08.2010
22:41
[38]

preDratronIX [ Generau ]

Research polega na "odkrywaniu" nowych części i pojazdów za zdobywanie punktów experience.


08.08.2010
08:37
[39]

Samzabijaka [ 00000000 ]

Czyli choć mam już kasę na nowy czołg to muzę grać jeszcze starym i zdobywać exp ? Czy kupować jakieś konkretne części ?

08.08.2010
09:13
[40]

Samzabijaka [ 00000000 ]

sorki za post pod postem:

dlaczego nie dostałem złota choć wczoraj grałem ?

08.08.2010
09:38
smile
[41]

Big B [ Konsul ]

Samzabijaka--->Nie musisz kupować wszystkich części, ale żeby kupić nowy czołg trzeba go odkryć.
A wczoraj dostałeś? Jeśli dzisiaj zagrasz to dzisiaj będziesz mieć złoto.

08.08.2010
15:15
[42]

Cappo [ Senator ]

Dziś chyba grać się nie da.

08.08.2010
15:20
[43]

DrEaM88 [ Pretorianin ]

Cappo ---> da się grac ale zrobili restart serva bo straszne lagi były

08.08.2010
15:26
[44]

preDratronIX [ Generau ]

No restart przed chwilą był i pewnie tak o 4 będzie można grać.

08.08.2010
22:26
[45]

pompaziom [ Hatifnat ]

Kiedy się kończy beta ??

08.08.2010
22:33
smile
[46]

Caine [ Legend ]

zagadałem do ziomala...


World Of Tanks - [część 2] - Niedługo wipe - Caine
08.08.2010
22:38
[47]

bone_man [ Omikron Persei 8 ]

Ziomal to kretyn. Kilka razy z nim grałem (ZAWSZE lądował w moim teamie). Myślał, że wymiata i zawsze wydawał polecenia na lewo i prawo + bluzgi, a koniec końców i tak w większości nic potrafił zdziałać.

08.08.2010
22:48
[48]

Caine [ Legend ]

bone man skad ta surowa ocena?


World Of Tanks - [część 2] - Niedługo wipe - Caine
08.08.2010
23:30
[49]

pompaziom [ Hatifnat ]

kupiłem sobie pierwszy czołg i amunicje do niego i gdy chce zacząć grę to pojawia sie komunikat ze amunicji nie ma a kredyty poszły. Trzeba jakoś ją załadować do czołgu jak tak to w jaki sposób ??

09.08.2010
10:48
[50]

Cappo [ Senator ]

Ten "Ziomal" może i ma ISa 4 ale grać nim nie umie, mi udało się go rozwalić w walce 1 vs 1.

09.08.2010
10:51
[51]

Reavek [ life coach ]

[46] - Na chacie zamazałeś nick, ale tego niżej już nie ;P

09.08.2010
20:38
[52]

Danewcieło [ Starszy Orzechowy ]

ziomal ostro się wkurzał na artylerie :D
pompaziom- nie masz ŻADNYCH kredytów?
Tylko na 1 dziale w 1 czołgu masz amunicje za free.
Jeśli nie masz żadnych kredytów to sprzedaj 1 czołg

10.08.2010
15:30
[53]

dVk. [ me gusta ]

pompaziom - Nic nie sprzedawaj! Jak masz złoto to wejdź w Profile i na górze będzie można wymienić złoto na credyty.
1 gold = 400 credits

10.08.2010
15:51
smile
[54]

Shifty. [ Marksman ]

Za dwa tygodnie, razem z patchem będzie softwipe. :) Its official.


btw: Bestia w nowym kamuflażu ambush. :) -->


World Of Tanks - [część 2] - Niedługo wipe - Shifty.
10.08.2010
16:23
[55]

bone_man [ Omikron Persei 8 ]

Shifty --> A cóż to za działo masz tam?

Cappo --> Masz jakieś sugestie dla podstawowego Tygrysa II (jedynie najlepszy silnik mam zamontowany)?
Działo ma to z Pantery, ale i tak jest dosyć ciężko, bo rzadko kiedy mam jakąś ochronę. Zmuszony jestem raczej siedzieć na bazie i bronić, bo inaczej następuje zerg rush i po zawodach.

10.08.2010
16:25
smile
[56]

Caine [ Legend ]

kiedy zacząłem się bawić ze skinami, nagle z modelu Leoparda zostały mi tylko gąsiennice. Dodałem kolejny custom skin, i wyparowały wszystkie Hetzery...

10.08.2010
16:47
[57]

Tygrys205 [ Klimat breaker ]

Shifty - pfff, ale mi tam bestia :P Mój Tygrys jedzie twoją 'bestię' jak chce.

10.08.2010
17:07
[58]

Shifty. [ Marksman ]

Bone --> 75mm i wieża Ausf. G na potrzeby fotki, bo są zajebiste.

Tiger --> Yeah right... A moja Pantera jedzie Ltraktory bez żadnych problemów, szkoda że to nie ta liga, niee? :P

10.08.2010
17:10
[59]

Tygrys205 [ Klimat breaker ]

Tier ten sam więc nie wiem o co ci chodzi...

10.08.2010
17:30
[60]

Cappo [ Senator ]

@bone_man jak najszybciej nowe zwieszenie żebyś mógł założyć wieżę Hentschel'a która jest dużo lepsza i daje bodajże 150 hp, później to już rozwijasz 105. Krótkie jest słabe odkryj nie kupuj, kup dopiero to długie, zostaw też sobie długie 88. Ammo do 105 jest drogie i bez premium ciężko wyjść na zero, jak ma się sporo do naprawy. KT mimo że mocny, nie nadaje się do walki z kilkoma czołgami(szczególnie jeśli nas otoczą), bo szybko nas ubiją, a 105 ma 6 strzałów na minute, co bardziej sprzyja ubijaniu z daleka.


Shifty a wiadomo czy podczas softwipe całe wyposażenie i modułu też będą sprzedane za 100% wartości? i co z kasą jaką mam na koncie?

10.08.2010
18:32
smile
[61]

Sezz [ Konsul ]

Wlasnie zainstalowalem gre i mam pytanie odnosnie research.
Kiedy moge odblokowac pojazdy z T2?
Nie widze zadnych informacji na temat ilosci potrzebnego doswiadczenia, kredytow etc.

edit:
Wchodze w store, mam wystarczajaca ilosc kasy,ale Research na czerwono.
Jak to odblokowac?

10.08.2010
18:45
[62]

Sezz [ Konsul ]

ehh, nie zdazylem z kolejna edycja.
Znalazlem. W ulepszeniach badziewnego czolgu (ktorego nie ulepszalem)

10.08.2010
18:52
[63]

Shifty. [ Marksman ]

Cappo --> Mają ogłosić dokładnie co i jak w ciągu najbliższych 2 tygodni, ale najprawdopodobniej będzie tak jak pisałem wcześniej - zostanie cała kasa, doświadczenie zostanie skonwertowane na free xp, a wszystkie pojazdy i moduły zostaną sprzedane za 100% ich wartości.

Tygrys --> Use your brain Luke. Spróbuj postawić Hummela na przeciw Panzera IV, czy cokolwiek... Ten sam tier przecież. :) Whatever, ide pograć. :P

10.08.2010
18:57
[64]

Tygrys205 [ Klimat breaker ]

Nie, use your brain. Chwalisz się tak tą Panterą, a tak naprawdę to może ją pojechać głupie T-34/85, ot co. Ten czołg wcale nie jest taki zajebisty. Już T-44 jest lepsze w sferze czołgów średnich.

10.08.2010
19:24
[65]

Shifty. [ Marksman ]

Tygrys, nie grałeś Panterą więc nie pierdol. Będzie wipe, spróbuj, polecam. :) Prawda jest taka, że wszystko co nie jest Tygrysem 2(choć zdarza się), IS-4/7, bądź Mausem można spokojnie pojechać. T34-85, teeheee.

A T44 to już inna bajka... :P

10.08.2010
20:36
[66]

bone_man [ Omikron Persei 8 ]

Nie od dziś wiadomo, że balans w becie nie istnieje i 90% rosyjskich czołgów jest lepszych niż ich niemieckie odpowiedniki.

Nie wiem, o co łazi ale mam dzisiaj nieziemskie lagi. Kilka razy był freez i po freezie już mnie nie było. Ping w normie czyli 70-80ms, kropka zielona a gra laguje potwornie. W innych sieciówkach nie mam dziś problemów...

10.08.2010
20:53
[67]

Shifty. [ Marksman ]

Bone --> Od trzech dni mam takie cyrki. Czołg laguje, pociski przelatują przez czołgi, autoaim się sra czasem, itd. Snafu. :)

10.08.2010
21:04
[68]

Diplo [ Generaďż˝ ]

Jedna z bardziej emocjonujących końcówek-->

Gdy zostałem sam miałem przeciwko sobie 4 czołgi i ok 60% życia.

Były to: JagdPanther, PzKpfw IV, Grille i Tygrysek

Tygryska pojechałem z ok 70% energii, chyba mu amunicje rozwaliłem bo wolno strzelał, reszta poszła lekko :)

Jak skończyłem zostało mi jakieś 12 pocisków ;-)


World Of Tanks - [część 2] - Niedługo wipe - Diplo
10.08.2010
21:18
[69]

T_bone [ Henchman 24 ]

"90% rosyjskich czołgów jest lepszych niż ich niemieckie odpowiedniki".

Zupełnie się nie zgadzam seria KW, IS-1/2 to fragi, T34-/85 i wyżej to zagrożenie tylko jeśli się je zignoruje, niszczyciele czołgów przerażająco żałosne.

10.08.2010
21:18
[70]

bone_man [ Omikron Persei 8 ]

Shifty. --> Pierwszy raz jak mnie tak zlagowało to nie wiedziałem, co się dzieje. Czołg jechał sam, gdzie chciał. Reszta czołgów jeździła, strzelała, ludzie normalnie sobie rozmawiali. Cuda, panie. :D

T_bone --> Może przesadziłem. Niemieckie TD nie mają sobie równych.
KV są zrobione z papieru. ISy już trochę przywalić potrafią, a taki IS4 to już przypomina niestety medium. Szybkie to, zwrotne i strasznie mocno wali.

A i żeby nie było. Uważam, że Pantera to wypas czołg, tylko niestety trzeba nim grać trochę jakby to był heavy.

Edit:
Cappo, dzięki. A powiedz mi, to najlepsze działo da się zamontować na standardowej wieżyczce? Pytam ponieważ z drzewka rozwoju wychodzi, że tak. Jednak jak się okaże, że wynajdę to działo a go nie założę, bo nie mam jeszcze wieżyczki to trochę lypton.

10.08.2010
21:58
[71]

Cappo [ Senator ]

Ja przed zakupem 105 i tak kupowałem zawieszenie, wieże i dopiero działa, w drzewko masz charakterystykę danej części także jeżeli coś tam jest napisane to tak jest.

Na moje to akurat niemieckie odpowiedniki do IS-3 są dużo lepsze niż radzieckie.


[73] Zdecydowanie wieżyczka !!!

10.08.2010
22:10
[72]

preDratronIX [ Generau ]

Shifty, tyle że gracze inni nie widzą twojego kamuflażu, widzą go normalnie, tak jakby był szary metalik :D

Więc to tylko ozdoba wizualna dla siebie :›

Ssie to bardzo i ssie bardzo brak outfitów (czyli pewnie kolorków/kamuflaży), ciekawe jaki to wpływ będzie mieć na odnajdywanie wroga, i powinny w oficjalnej wersji gry być jeszzce mapy "Pustynne"

Co wy na to? :D

10.08.2010
22:14
[73]

bone_man [ Omikron Persei 8 ]

Cappo --> Mam silnik, zawieszenie, radio czyli teraz albo wieżyczka albo od razu działa. :)

10.08.2010
23:36
smile
[74]

Shifty. [ Marksman ]

preDratronIX --> Geeeeee! Thanks Sherlock!


edit: I specjalnie dla Tygryska :* moja niesamowita Pantera raz jeszcze. woop woop! xD

Jutro będę na swoim sprzęcie już swoją drogą, więc liczę na jakąś solidną rundę w Armę, albo chociaż group gangbang w WoT. :D


World Of Tanks - [część 2] - Niedługo wipe - Shifty.
11.08.2010
08:57
smile
[75]

dVk. [ me gusta ]

Jak to jest z tymi creditami? Gdy ma się lepszy czołg to dostaje się więcej, czy zawsze tyle samo, a więcej, gdy niszczymy innych?
I który wybrać czołg? PzKpfw IV czy PzKpfw III/IV?

11.08.2010
08:57
[76]

Szczep83 [ Pretorianin ]

Z przykrością stwierdzam że pantera dobrym czołgiem jest i basta.

11.08.2010
09:31
smile
[77]

Madkongothonurgh [ Konsul ]

A ja z autopsji stwierdzam, że ruskie drzewko heavy jest bezużyteczne w porównaniu do niemieckich odpowiedników, także mediumów (dopiero od IS-4 zmienia się układ sił).

Jeżdżąc takim kv-1s muszę kombinować jak koń pod górę by sensownie coś pokosić i nie zginąć od jednego strzału VK bądź PzIV. Nie oznacza to jednak, że nie czerpie przyjemności z gry tym czołgiem, przyjemnie jest od czasu do czasu palić ferdynandy i mścić się na wszystkich znienawidzonych przeze mnie tank destroyerach :)

11.08.2010
12:13
[78]

Szczep83 [ Pretorianin ]

Co fakt to fakt Kv moja jpanthera otwiera jak chce.
Natomiast IS-3 i w górę to jest jakaś inna bajka. Zupełnie od czapy jest wytrzymałość tego sprzętu na moje 105mm

11.08.2010
12:18
[79]

Kravas [ Niepokonan ]

Ja też jeżdżę teraz KV, i żałuję, że wybrałem drzewko ruskich.
Jest niesamowicie powolny, wieża obraca się godzinami, i nie mogę nikogo ustrzelić, coby exp. zdobyć.

Do tej pory najlepiej grało mi się T-28 :)
Po zamontowaniu 85mm, rozsądnie celując, udało mi się upolować ISa i Tygrysa.

11.08.2010
12:38
[80]

preDratronIX [ Generau ]

i znowu servery padły - jedyne słowo które mi się na rzuca to $*%wa

Po kupieniu VK3601H dostajemy gówniane działo wyglądem przypominające mikro penis, które jest żalowe i nie da się nic trafić (jedyne co do tej pory ustrzeliłem to PZIII, reszte ktoś mi za przeproszeniem podpierdalał :))

Czekam tylko do 75mm L/70 , czyli kupić zawieszenie i wieżyczkę co razem daje nam ok. 9 tysięcy exp'a

11.08.2010
12:39
[81]

Madkongothonurgh [ Konsul ]

@Kravas

Miałem dokładnie tak samo, dlatego kupiłem valentine'a, olałem większość researcha KV (nie uśmiechało mi się jeździć toitoyem) i uciułałem na KV-1S.

11.08.2010
22:48
[82]

Shifty. [ Marksman ]

Kanapka z Ferdynerda. :P


World Of Tanks - [część 2] - Niedługo wipe - Shifty.
12.08.2010
00:31
smile
[83]

Danewcieło [ Starszy Orzechowy ]

Ech...muszę jak najszybciej kupić jakieś dobre działo do pzIV bo tym co mam to mogę sobie postrzelać do komarów :P

12.08.2010
11:17
[84]

preDratronIX [ Generau ]

danewcieło

Od razu mówię że jak będziesz miał wszystkie odkryte to kupuj 7,5cm KwK 42 L/70 (Ta długa rura :D)

Tylko musisz do niej mieć wieżyczkę Schmallturn

12.08.2010
13:15
[85]

Samzabijaka [ 00000000 ]

Mam kilka pytań:

Jak przenieść operatorów czołgu z jednego czołgu do drugiego ( lepszego ) ?

Czy jak skończy się beta to złoto i reszta zdobytych dóbr zostanie czy wszystko zostanie z zerowane ? Mają być jakieś upominki/bonusy dla testujących betę ?

12.08.2010
17:23
[86]

Shifty. [ Marksman ]

KV: Atak ToiToi :P


World Of Tanks - [część 2] - Niedługo wipe - Shifty.
12.08.2010
18:54
smile
[87]

LAJTUS [ Tank Buster ]

Póki co nie posiadam Rome Total War.

edit:Nie ten wątek sry.

13.08.2010
15:37
[88]

Cappo [ Senator ]


World Of Tanks - [część 2] - Niedługo wipe - Cappo
13.08.2010
21:09
[89]

Danewcieło [ Starszy Orzechowy ]

preDratronIX
Już mam i jestem bardzo zadowolony :)
Mogę nawet nawiązać walkę z Tygryskiem (tylko muszę uważać na pancerz :P)

14.08.2010
00:43
smile
[90]

Tygrys205 [ Klimat breaker ]

Dream Team operational.

spoiler start
Ciacho dla tego, który skapnie się, co jest nie tak :P Shifty i Cappo ciiii.
spoiler stop


World Of Tanks - [część 2] - Niedługo wipe - Tygrys205
14.08.2010
01:09
smile
[91]

LAJTUS [ Tank Buster ]

Te czołgi mają chyba dziwne rozmiary.

14.08.2010
09:43
[92]

Madkongothonurgh [ Konsul ]

Ja wiem ja wiem!

14.08.2010
11:04
[93]

T_bone [ Henchman 24 ]

A ze mną tylko kanapkę robicie :(

Też coś wrzucę, screen z jednej z cięższych bitew w Ferdynandzie. Po ostrzale z arty, pojedynku z Tygrysem i kilkoma małymi maszynami, ostatecznie zostałem tylko ja (z paroma HP) oraz Hummel przeciwko JpzIV na 100%. Jagd przejmował naszą flagę, udało mi się do niego wyjechać, jego pierwszy strzał zrykoszetował, niestety drugi przypieczętował mój los, przegrana.


World Of Tanks - [część 2] - Niedługo wipe - T_bone
14.08.2010
12:03
smile
[94]

Shifty. [ Marksman ]

madkongo --> Gratuluję, wygrałeś loda. Kulkę czy z automatu? :>

15.08.2010
11:01
[95]

preDratronIX [ Generau ]

tiger2 ma t-44 zamiast Tygrysa?


A tak normalnie to

1.Właśnie Shifty, jak zrobiłeś taki bajer który pokazuje nam tiery pojazdów?


2. Mój skin do "fałkacza"


World Of Tanks - [część 2] - Niedługo wipe - preDratronIX
15.08.2010
11:52
[96]

Lukis' [ POZnanska Pyra ]

Siema :)

Też gram, mam już lepsze czołgi niż podstawowe. Da się jakoś umawiać na grę?

15.08.2010
11:59
[97]

Sezz [ Konsul ]

Wiadomo, kiedy wipe i co zresetuja?
Gold, exp, pojazdy?
NIe wiem czy oplaca sie teraz expic, bo zaraz sie okaze, ze x godzin poszlo w cholere :)

15.08.2010
13:48
[98]

Lukis' [ POZnanska Pyra ]

Jak zdobywać złoto? Bo mi się sloty skończyły a widzę, że czołgów sprzedać się nie da.

15.08.2010
14:21
[99]

qLa [ MPO Medic ]

Sezz
Z tego co wiadomo wipe ma byc w przyszly poniedzialek.
Ma to byc softwipe tj. dostajesz zwrot XP pod postacia Free XP i pelny zwrot kasy za posiadane czolgi.

15.08.2010
14:25
[100]

Sezz [ Konsul ]

Dzieki.
Swietna wiadomosc.

15.08.2010
14:29
[101]

gro_oby [ Senator ]

a ciekwe czy mi zwrócą gold za kupienie churchila czy dadza te marne 300k co w sklepie mozna go sprzedac


lukis normlanie da sie sprzedac czołg

15.08.2010
15:01
smile
[102]

Tygrys205 [ Klimat breaker ]

Super skórka kur... :D


World Of Tanks - [część 2] - Niedługo wipe - Tygrys205
15.08.2010
15:06
[103]

mirasek [ Generaďż˝ ]

Da się jakoś umawiać na grę?
Da sie wchodzisz na kanal "poland" tam juz dostaniesz instrukcje.

widzę, że czołgów sprzedać się nie da.
Czol mozna sprzedac , wystarczy wejsc do dzialu "DEPOT" i tam wybieramy co chcemy sprzedac

15.08.2010
16:54
smile
[104]

Shifty. [ Marksman ]

<--- Rotfl Tygrys.

15.08.2010
21:49
[105]

dVk. [ me gusta ]

mirasek -> Gdzie to?

Lukis' -> Codziennie dostajesz 150 gold

15.08.2010
21:54
[106]

Caine [ Legend ]

Tygrys, przecież to nie Valentine! Ani nawet nie Churchill...

16.08.2010
10:38
[107]

preDratronIX [ Generau ]

Tygrys, ta skórka bardziej pasowała by pod Leoparda :D

16.08.2010
16:45
[108]

Madkongothonurgh [ Konsul ]

Zaczyna się robić na serwerach ciekawie:


World Of Tanks - [część 2] - Niedługo wipe - Madkongothonurgh
16.08.2010
16:59
[109]

Danewcieło [ Starszy Orzechowy ]

Madkongothonurgh ->
Miałem dziś podobną sytucję, 2 IS-4 vs 2 VK45 :D

17.08.2010
13:29
[110]

Madkongothonurgh [ Konsul ]

Moja skromna "życiówka", "personal best" czy jak tam zwał. Cieszy 100% celność ;)


World Of Tanks - [część 2] - Niedługo wipe - Madkongothonurgh
17.08.2010
15:31
[111]

Lindil [ Lumpenliberal ]

Asmodeusz-> Ja tam zawsze szybko umieram, ale kilka razy szybko wygraliśmy jadąc środkiem - zajęliśmy bazę zanim przeciwnik zorientował się co się dzieje;)

17.08.2010
15:33
[112]

Asmodeusz [ Legend ]

Zdarza sie - ale wiekszosc czasu rush nie ma sensu. Konczy sie na tym ze wasze lighty wpadaja we wrogie light+med+heavy. Zanim support dojedzie to wasze medy (bo lighty juz sa martwe) zostaja vs wrogie light+med+heavy. Wiekszosc rushy niestety przegrywa. Ofc jak macie przewage jakosciowa mozna rushowac, ale przy tym co teraz bylo? niezbyt

A tak przy okazji to malo juz grywam. Znudzilo mi sie :) No i co wbic w 2giego rig slota na pantere? Mam rammera. Zastanawialem sie nad 20% aiming speed albo nad 15% armor

17.08.2010
15:39
[113]

Lindil [ Lumpenliberal ]

Ja jestem na poziomie T-34 i T-34/85, docelowo T-44. Zawsze chciałem być czołgiem Stalina:D A co do rushy to faktycznie przeważnie się przegrywa, gra dość mocno faworyzuje obronę. Ale przez to kończy się jak zwykle na Kampinówce - 10 minutowy standoff, nudno jest.
PS - gratuluję Pantery:)

17.08.2010
15:43
[114]

Asmodeusz [ Legend ]

Ja na Kampinowce zazwyczaj alt-tab robie na jakies 5-10 minut :)

Pantera fajna ale osobiscie VK3002 bardziej mi przypadl do gustu - moze i ma mniejszy pancerz ale jest znacznie zwrotniejszy. Imo blizej mu do "tru" medium tanka niz panterze (ktora to zachowuje sie bardziej jak "medium-heavy"). T44 to wlasnie taki "tru medium", cholernie szybki, bardzo zwrotny, dosyc wytrzymaly a jak pieprznie to boli :)

17.08.2010
15:49
[115]

Lindil [ Lumpenliberal ]

Ja w niemieckiej linii średnich doszedłem do w pełni ulepszonego VK3001P, ale przerzuciłem się na Rosjan, bo VK ciągle był dość niezadowalający - wolny i wcale niezbyt odporny. Ostatecznie zrejdżquitowałem jak mi 88 zrykoszetowała od PZIV;) T34-85 niby jest jeszcze wolniejszy, jednak mimo teoretycznie gorszych statsów wydaje się być o wiele odporniejszy i mocniej strzelający, nawet bez najlepszej armaty.

17.08.2010
15:54
[116]

Asmodeusz [ Legend ]

VK3001p miala jedna DUZA wade. Czesto wybuchala ni z tego ni z owego ;p. Zderzenie z plotem - bum. Strzela w ciebie Luchs/leopard - bum. Ale ogolnie dobrze ze mial 60km/h na prostych no i 88mm. VK3002db to czolg bardziej manewrowy. 54km/h wiec wolniejszy ale o wiele bardziej zwrotny niz vk3001p no i bardziej opancerzony. Dodaj 88mm i wymiata. Pantera? Cholernie mocno opancerzona ale bardzo wolna ("bardzo"... 48km/h czy cos kolo tego) i malo zwrotna. Ciezko nia krecic koleczka wokol heavy tankow a o robieniu koleczek wokol ISow mozna zapomniec. Ogolnie z linii niemieckich medium tankow podoba mi sie najmniej.

17.08.2010
15:59
[117]

Lindil [ Lumpenliberal ]

60km/h to jedno, a osiągnięcie takiej prędkości to drugie;) Trzeba długiego rozpędu z górki. 48 km/h jest zupełnie ok jeśli da się szybko do takiej prędkości rozpędzić. T34-85 ma niby 54km, ale jadąc po równym, nieutwardzonym podłożu rozpędza się max do 30, a jak spróbuję zakręcać, to już całkowita kaplica. Czekam na T-44 bo tam dopiero jest niezły balans moc/waga.
Do tej pory najlepiej chyba grało mi się Pz III/IV, po wipie planuję kupić T-44 i Leoparda/A20.

17.08.2010
16:02
[118]

Asmodeusz [ Legend ]

Pierwsze kupowalem zawsze silniki (oprocz pantery) - wiec max bez problemu wyciagal na rownym. Moja pantera ma na razie pierwszy silnik wiec jest malo zwawa...

17.08.2010
16:09
[119]

Lindil [ Lumpenliberal ]

Też zaczynam od silnika, ale na T34-85 przyrost jest rzędu 5%, czyli zupełnie niezauważalny. Dopiero T-44 ma możliwość dobrego ulepszenia.

17.08.2010
16:15
[120]

Asmodeusz [ Legend ]

Ja wlasnie dlatego jeszcze nie przekreslilem pantery. Pierwszy silnik ma jakies 600koni, drugi jakies 690, 3ci 950 czy cos. Wiec skok zauwazalny.

17.08.2010
19:11
[121]

Lukis' [ POZnanska Pyra ]

Ogólnie cięzko cokolwiek wywalczyć pierwszymi czołgami z tych które rywalizują z T-34, IS czy Tygrysami.

Nie dość, że pociski nic nie robią, to jeden strzał i bye bye.

18.08.2010
00:16
smile
[122]

pablo397 [ sport addicted ]

dla takich chwil warto sie meczyc - piekna bitwe przed chwila rozegralem, zrobilem screena wyniku, ale nie zapisalo :/

druzyna przegrywa, 4:8, sam marderem II pilnuje bazy, nadciagaja cztery wrogie czolgi z IS na czele - na taka okazje wlasnie trzymalem te pare *gold* pociskow - zniszczenia IS mi nie policzylo (ktos inny dobil), ale pozostale 3 wrogie czolgi sam zalatwilem plus jeszcze jeden ktory pozniej nadjechal. w koncu zostalo nas dwoch na dwoch i wygralismy :D

na 22 strzaly - 10 w celu, moj personal best (jesli chodzi o wieksza liczbe strzalow)

kazdy kolejny strzal to adrenalina na maksa - kolejnym wrogom sie ujawnialem i widzialem jak celowali do mnie - i mialem tylko jedna na szanse na strzal z penetracja i zniszczeniem - kazdy w cel :D fakt, ze mialem tez fuksa, bo pare pociskow w moja strone tez polecialo, ale wszystkie niecelne. w koncu zaczynam czuc piekno tej grupy, bo do tej pory to tylko irytacja i rage, ze 4 pocisk w celu i 4 rykoszet i zero dmg - i tylko sobie moglem patrzec jak lufa przeciwnika ladnie sie obraca w moja strone i zalatwia mnie jednym strzalem, bo marder ani nie ucieknie ani wytrzyma ataku czegos wiekszego od ltraktora...

18.08.2010
00:25
[123]

Caine [ Legend ]

Ciekawe czy po soft wipe zostawią nam gold.

18.08.2010
10:54
[124]

preDratronIX [ Generau ]

Caine - o ile mi się zdaje, to gold, xp i kredyty zostaną, tylko wozy zlikwidują, dziwne?

18.08.2010
11:59
[125]

Xarexon [ Generaďż˝ ]

siema może ktoś mi napisać jak kupić nowy czołg ?
mam potrzebne 22.400 kredytów na BT 2 i nic ?

18.08.2010
12:05
[126]

BlackBolt [ Senator ]

Xarexon --> Musisz go wynaleźć najpierw. Otwórz Tech Tree, zobacz, jaki czołg jest nad tym, który chcesz kupić a potem ile punktów doświadczenia trzeba przeznaczyć na wynalezienie go (i ewentualnie części po drodze). Dopiero potem będziesz mógł go kupić

18.08.2010
16:30
[127]

.:Jj:. [ Legend ]

Jakby ktoś chciał, kod do bety: 7EFFE368DA-7101B776AB-0A3364CB8D-R53994

Mam już jeden, z innej strony. Ten jest po zarejestrowaniu się na stronie oficjalnej... 2 tygodnie temu :/ Mają reakcję.

18.08.2010
16:40
[128]

Shifty. [ Marksman ]

Pełno kluczy do World of Tanks mają jeszcze te serwisy:



<--- Gratis M3 Stuart

18.08.2010
17:04
[129]

chyrlok [ Into the Wild ]

Kiedy ten vipe?!

18.08.2010
21:16
[130]

bone_man [ Omikron Persei 8 ]

Ja na razie włażę tylko po to by golda dostać. Mam straszne lagi na serwerach, no ale to pewnie przez to, że Rosjanie już grają w pełniaka i trochę zamulają system...

Myślałem, żeby po resecie iść w drzewko ruskich - celem zdobycia T-44. Chociaż znając moje szczęście, to okaże się, że Niemcy dostali mega buffa a Rosjanie nerfa. :›

18.08.2010
22:05
[131]

Shifty. [ Marksman ]

Sejf --> Nie grają w pełniaka. Ruscy są tylko o patcha do przodu w stosunku do nas. A lagi podobno "z powodu przewlekłych prac konserwacyjnych oraz montowania nowych maszyn", jak to określił Overlord, admin forum WoT.

T44 to typowy troll tank, doskonały do jeżdżenia w kółko i robienia z siebie idioty. :) Miałem okazję pograć parę dni na koncie znajomego i nie przypadł mi do gustu. Cholernie szybki i zwrotny, kosztem celności, zadawanych obrażeń i HP. Stockowe działo jest słabe i nie zachwyca czasem przeładowania, a chcąc być konkurencją dla Panter, trzeba montować setkę, która jest aż 2 sekundy wolniejsza niż 88mm. Przepaść.

Ps. 122 przemilczę. :P


Ja po resecie pewnie jeszcze jedną Panterę wezmę, plus Tiger I lub II, a jak się wyrobię z XPkami i kasą to może jeszcze JagdPanther. :)

18.08.2010
22:41
[132]

preDratronIX [ Generau ]

Ja po reset'cie chyba przeniosę się na Rosjan. Nie grałem jeszcze nimi, stawiam tylko na Niemców teraz, i mam pytanie, czy aby tak dalej? Czy jednak zmienić na Ruskie? P.S czytałem że w nowym patchu ma ukazać się Jagdtiger, czy to prawda? Też słyszałem że Nasi wschodni sąsiędzi już go mają :)

18.08.2010
22:45
[133]

Lukis' [ POZnanska Pyra ]

A jak się sprawuje T-34?

BT7 nie ma szans zadać jakichkolwiek obrażeń przeciwnikom...

Chyba troche przesadzili z różnicą poziomów. By 4 pociski w stronę Tygrysa nie zadały ani jednego obrażenia...

19.08.2010
09:04
[134]

pablo397 [ sport addicted ]

Lukis' --> BT7 jak to BT7 - nawet w rzeczywistosci byl to szybki tank do celow stricte rozpoznawczych, wieksza frustracje powoduje gdy jakims niszczycielem czołgów ladnie zasadzony w krzaczkach z bliska, pewny 100% penetracji (co jak co, ale na tak male odleglosci na jakich czesto tocza sie bitwy w tej grze to przewaga w postaci grubego pancerza bardzo maleje) dajesz strzal jeden za drugi, kazdy w celu a tylko iskry sie sypia i nawet wglebienia w pancerzu nie ma...

19.08.2010
13:49
smile
[135]

qLa [ MPO Medic ]

Rundka zycia :)
Moze jednak Ferdek nie jest az tak zly :P


World Of Tanks - [część 2] - Niedługo wipe - qLa
19.08.2010
19:23
smile
[136]

Big B [ Konsul ]

Wow 27 strzałów i 29 damage-ów.

19.08.2010
21:41
[137]

Lindil [ Lumpenliberal ]

Jak robić zrzuty ekranu? Uszkodziłem Tigera II strzelając z Luchsa, a printscreen nie zachował się dla potomności:(

19.08.2010
22:11
[138]

mirasek [ Generaďż˝ ]

Jak robić zrzuty ekranu? Uszkodziłem Tigera II strzelając z Luchsa, a printscreen nie zachował się dla potomności:(

Alt+print screen
Fotki sa w folderze z gra (dla jasnosci)

19.08.2010
22:22
[139]

Lindil [ Lumpenliberal ]

A, jednak się zapisało, tylko nie do schowka a do katalogu z grą. Więc: Phear tha Powa of da Luchs!

Zaznaczam: bez amunicji premium.


World Of Tanks - [część 2] - Niedługo wipe - Lindil
19.08.2010
23:55
[140]

Sezz [ Konsul ]

Fajna gierka.
Pograc 2-3 dni i zapomniec, bo strasznie szybko sie nudzi.
Nawet juz nie loguje sie po darmowe zloto a oni chca brac cash pozniej :)

20.08.2010
08:24
[141]

Szczep83 [ Pretorianin ]

Kiedy wipe?
Co się stanie z odłożonym goldem?
Czy ktoś wie?

20.08.2010
14:32
smile
[142]

Madkongothonurgh [ Konsul ]

Nowa tajna broń niemieckiej myśli technologicznej.
Introducing: dwugłowy Ferdynand.


World Of Tanks - [część 2] - Niedługo wipe - Madkongothonurgh
21.08.2010
19:00
[143]

Bosmanfrx [ Tankista ]

Tak sobie myślę, co by się bardziej opłacało po wipe. Mam dość expa, żeby wziąć VK 3002 i do Pantery, albo ISa. Co byście doradzili?

22.08.2010
12:26
[144]

Lukis' [ POZnanska Pyra ]

Coraz bardziej gra mnie odrzuca. Starcie Panzer IV vs. moje A20 i Panzer IV, ja daje ciągle w okolice silnika i zero procentów ubywa (podstawowymi pociskami) a oni się tylko nawalają.

Zupełnie bez sensu. Nie masz możliwości zdobyć fraga podstawowymi czołgami.

22.08.2010
12:44
[145]

Lindil [ Lumpenliberal ]

Masz, tylko trochę szczęścia potrzeba. Zresztą w podstawowych czołgach nie chodzi o fragi a o znajdywanie celów dla artylerii i zwiad.

22.08.2010
15:28
[146]

qLa [ MPO Medic ]

Lukis
Polowanie A20 na PIV jest conajmniej smieszne.
A20 raczej sie nadaje do scoutingu/niszczenia arty.

22.08.2010
15:43
[147]

Victor Sopot [ Generaďż˝ ]

A-20 zostało celowo osłabione, bo było trudne do trafienia. Nie przyśpiesza już gdzieś przy 45km/h choć licznik dobija do 72, nie ma w nim przyzwoitej armaty.

22.08.2010
16:07
[148]

Lukis' [ POZnanska Pyra ]

Nie polowałem. Po prostu zauważyłem starcie i się dołączyłem, strzlejąc kilka razy z kilku metrów w tył i 0 obrażeń.

Ech to czekam aż bedzie mi dane wziąć moje ukochane T-34.

23.08.2010
13:26
smile
[149]

Big B [ Konsul ]

Podobno dzisiaj wipe. Ktoś wie o której?

23.08.2010
14:12
[150]

neXus [ Fallen Angel ]

Lukis' - czołgiem adekwatnym do A20 jest PzIII. i w zasadzie głównie z nim masz równe szanse.
Ta gra mimo swojej "arkadowości" w miarę dokładnie odzwierciedla możliwości przebijania pancerzy. Więc jak masz działo, które jest na granicy przebijalności danego pancerza, to raz - przy optymalnych warunkach tylko co jakiś pocisk zaliczy penetrcję (przy trafieniu pod kątem 90 stopni), dwa - jakiekolwiek odchylenia od optymalnych warunków (np. strzały pod kątem) powodują prawie 100% nieskuteczność ostrzału. Moja 88-ka mimo potężnej przebijalności rykoszetuje od wieży od pantery zamontowanej na PzIV - szczególnie z tą najdłuższą 75 - nie dość że wieża ma 110 mm to jeszcze ma specyficzne jarzmo od działa co również jest uwzględnione.
Z tego co zauważyłem, model trafień i przebijalności jest chyba po Combat Mission najwierniej oddany z gier:)
A A20 w zasadzie głównie nadaje się na rozpoznanie, podobnie jak PzIII :)

23.08.2010
14:31
smile
[151]

Tygrys205 [ Klimat breaker ]

to jeszcze ma specyficzne jarzmo od działa co również jest uwzględnione.

Bzdura. Jarzmo działa w ogóle nie ma ani modelu kolizji, ani dodatkowego pancerza na wieży (który, nota bene, powinien być - w końcu przebić 200mm pancerza a 110 to różnica). Ponadto, penetracja jest liczona na zasadzie +/- 30% penetracji twojego działa, na przykład:
Twoje działo to KwK 41 88mm L/56 z penetracją 138mm. Ta wartość może skoczyć w dół lub w górę o 41mm. Także równie dobrze możesz przebić pancerz o grubości około 179mm, jak mieć problemy z pancerzem o grubości 97mm.
Dlatego powstają cyrki typu jesteś pewien, że przebijesz tego ISa przed tobą a tu nagle niespodzianka - nie przebiłeś go, bo losowy system penetracji stwierdził 'wal się, dzisiaj nie przebijamy ISów'.
Mówiłem to już kilka razy - ta gra za bardzo polega na szczęściu. Jeśli uda ci się odstrzelić komuś jakiś ważny moduł typu ładowniczy, strzelec albo amunicję to dla tego kolesia jest praktycznie po zabawie. A jak go zapalisz albo odstrzelisz amunicję w pierwszym strzale i eksploduje - na pewno weźmie go kurwica. Wiem po sobie, jak jakiś szczęściarz trafia mi w amunicję w T-44, kiedy ja mam go dobić i mam 100%.
Co do rykoszetów to nie wiem jak działają, ale też będzie to miało związek z losową penetracją, która powoduje, że pociski, które miały się odbić magicznie wchodzą w cel.

23.08.2010
14:46
smile
[152]

Caine [ Legend ]

tygrys, przesyłka odebrana i zabezpieczona.

23.08.2010
14:54
[153]

bone_man [ Omikron Persei 8 ]

Big B --> Nikt nie wie, kiedy będzie wipe. Bardzo prawdopodobne, że dopiero na początku września, bo dopiero wtedy będzie drzewko US.

23.08.2010
15:02
[154]

Madkongothonurgh [ Konsul ]

Nowy patch planowo miał być dzisiaj, ale zgodnie z informacją z 19 sierpnia, zalicza obsuwę.
Swoją droga mam w dupie patcha, wipe'a. Jak dla mnie powinni najpierw zrobić porządek z serwami, rozbudować czy wygonić jankesów z EU serwera.

23.08.2010
15:02
[155]

Tygrys205 [ Klimat breaker ]

Wyć - excellent! Swoją drogą co chciałeś ode mnie ho ho i jeszcze dawniej na gadu? Ja gadu mam tylko dla zasady, więc jak coś chcesz to masz większe szanse dostać odpowiedź na mejlu.

23.08.2010
15:19
[156]

Pawlo94 [ Illusive Man ]

A ja mam pytanie czy umiejscowienie czołgu lekkiego PzKpfw III Ausf A w bitwie razem z cięzkimi czołgami, z którymi prawdę mówiąc nie mam szans, jest bugiem i czy ot będzie naprawione? Posiadam ten czołg, ale gdy podjadę do tyłu np. tygrysa czyli najsłabiej opancerzonej jego części i strzelę mu w tył z paru centymetrów to mu nic nie robię i tutaj pytanie co robić?

23.08.2010
15:26
[157]

Lindil [ Lumpenliberal ]

Robić zwiad. Lekkie czołgi do tego służą, za zauważanie przeciwników też masz punkty. Poza tym możesz powalczyć z lżejszymi przeciwnikami niż Tygrys.

23.08.2010
15:28
[158]

neXus [ Fallen Angel ]

Tygrys205 ->
Bzdura. Jarzmo działa w ogóle nie ma ani modelu kolizji, ani dodatkowego pancerza na wieży (który, nota bene, powinien być - w końcu przebić 200mm pancerza a 110 to różnica).
Co do jarzma mogę się mylić - co do wieży jestem pewien. Parę razy miałem okazję na bliskie odległości to przetestować, znajomi którzy też grają w WoT zauważyli to samo.
Jest element losowości ale nie aż tak duży jak ci się wydaje :) choć jestem ciekawy skąd masz takie dane o tych 30% - możesz podać źródło?

23.08.2010
15:28
[159]

T_bone [ Henchman 24 ]

Pawlo94---> To proste, nie podjeżdżać do Tygrysa. To nie bug tylko selekcja naturalna.

PzIIIA, A-20... Te czołgi służą do jazdy na maksymalnej prędkości, zwiadu, drażnienia większych przeciwników swoją prędkością oraz niszczenia artylerii. W przypadku porażki koszty utrzymania są tak niskie że nie ma co narzekać.

neXus---> Model penetracji stoi jeszcze na wysokim poziomie także w takich produkcjach jak Steel Fury: Kharkov 1942 czy Achtung Panzer, ten z World of Tanks jest cóż... Przystosowany do tego jaka jest ta gra.

23.08.2010
15:31
[160]

qLa [ MPO Medic ]

Pawlo94
To naprawde nie jest tak skomplikowane - twoj czolg jest do a) scoutingu b) rapowania arty c) walki z innymi lekkimi czolgami.
Na prawde nie potrafie zrozumiec tego narzekania ludzi w Pzr III, A-20 etc, ktorzy mowia "Jakie to zle, ze ja nie moge zniszczyc Tygrysa krolewskiego".... Prosze Was...

23.08.2010
15:34
[161]

Lindil [ Lumpenliberal ]

Zresztą sprzęt w stylu Leoparda czy A20 potrafi wspaniale spisywać się w walce z ciężkimi czołgami, pod warunkiem, ze trafisz na idiotę/gościa który nie lubi jak mu coś ciągle 'dinga' w pancerz. Jeździsz sobie koło takiego w kółko, biedaczek przeważnie stoi w miejscu lub lekko manewruje, próbując wykręcić w Twoją stronę swoje 200mm działo, a tymczasem kasuje go artyleria lub T-44 podjeżdżający z tyłu.

23.08.2010
15:35
smile
[162]

Caine [ Legend ]

qla, zło to jest że ja działem 100mm muszę brzękać w KT przez minutę, nawet jeśli trafiam w przedział silnika.

tygrys: zapewne chciałem cię o coś zapytać w wyż wzm temacie.

23.08.2010
15:36
[163]

qLa [ MPO Medic ]

Cain
Zlo to jest, ze ja 128 na ferdinerdzie dinguje czasem od PzrIII/IV ;)

Lindil
Mozna jeszcze lekkim gasienice przeciwnikowi wciaz urywac - zawsze przydatne dla teamu.

23.08.2010
15:47
[164]

Tygrys205 [ Klimat breaker ]

neXus - jarzmo działa w grze nie jest wymodelowanie i nie daje dodatkowej ochrony wieży. Na Tygrysie II, jeśli by to działało, miałbyś wtedy do przebicia jakieś 10cm pancerza jarzma i jeszcze 18cm pancerza wieży a tak nie jest.

Element losowości jest i jest zwyczajnie za duży. Kilka razy już dostałem w bok kadłuba i nagle mój strzelec albo ładowniczy są ranni. Chyba dostali po paznokciach, bo innego wytłumaczenia nie widzę. Pomijając historie typu jedzie sobie IS-2, dostał w wieżę i nagle spadła mu gąsienica albo obydwie. Widziałem na własne oczy jak to się stało, kiedy jednego obserwowałem po moim zejściu. Koleś dostał w przód wieży z prawej strony a spadła mu lewa gąsienica.

Co do penetracji to opisywał to Overlord w jakimś starym wątku na forum WoT. Nie wiem gdzie jest ten temat i nie mogłem go znaleźć, więc jeśli chcesz to dokładnie sprawdzić, to przeszukaj kategorie Game Discussion na 'ichnim' forum.

Lindil - idiotów w tej grze jest wielu, fakt. Ale nie ma piękniejszego widoku jak kiedy trafisz Leoparda albo inny szybki syf w Tygrysie, który próbuje ciebie objeżdżać. Albo dostaje w gąsienicę i ginie w ułamku sekundy, albo schodzi za pierwszym strzałem.

23.08.2010
16:10
smile
[165]

Caine [ Legend ]

^^ they see me rollin, they hatin'.

nie ma nic przyjemniejszego niż kręcenie kółek 70km/h wokół stada nołlajfów w kanonierkach.

23.08.2010
16:15
[166]

neXus [ Fallen Angel ]

Tygrys205->
Kilka razy już dostałem w bok kadłuba i nagle mój strzelec albo ładowniczy są ranni.
A słyszałeś o wewnętrznych odpryskach pancerza? :) Nie ma penetracji ale pancerz odpryskuje w postaci drobnych fragmentów wewnątrz - szczególnie często to się dzieje często przy trafieniu pociskiem HE. Żeby było zabawniej - nawet jest do kupienia moduł o 15% zmniejszający możliwość tych odprysków :P

jarzmo działa w grze nie jest wymodelowanie i nie daje dodatkowej ochrony wieży. Na Tygrysie II, jeśli by to działało, miałbyś wtedy do przebicia jakieś 10cm pancerza jarzma i jeszcze 18cm pancerza wieży a tak nie jest.
Toż pisałem że do tego mogę się mylić

23.08.2010
16:15
[167]

Lindil [ Lumpenliberal ]

W sumie całkiem miło jest też zatrzymać się w T34-85 vis-a-vis Tygrysa i wygrać pojedynek strzał za strzał:D

23.08.2010
16:20
[168]

Pawlo94 [ Illusive Man ]

Widzę, że doczepiliście się tego przykładu. Dobra chodziło mi o to, że nawet średnie trudno uszkodzić, ale to, że za zauważenie tż dostaje expa to nie wiedziałem

23.08.2010
16:22
[169]

Shifty. [ Marksman ]

0.5.4 is coming supposedly in a few hours. If everything is fine, EU beta will be updated to this version. - Overlord

23.08.2010
16:24
[170]

Lindil [ Lumpenliberal ]

Zależy jakie średnie. T-44 jest średni, Pantera też. Jednak na nie lepiej w Pzkpfw IIIA nie polować;)

23.08.2010
16:25
[171]

Tygrys205 [ Klimat breaker ]

neXus - tylko, że ja dostałem z przeciwpancernego a nie z odłamkowego... O odpryskach pancerza to chyba każdy głupi wie, kto chociaż trochę interesuje się tematyką.

A o modułach to ja sam doskonale wiem i też doskonale wiem, że trzy czwarte z nich nie działa. Ani-fragmentation liner też działa na zasadzie 'kiedy chce'. Mokra amunicja czy te CO2 w czołgach to wszystko mity, 500 tysięcy wyrzucone w błoto. Jedyne, z tego co wiem i sam doświadczyłem, co działa to rammer i siatka maskująca a arsenału peryskopów chyba nikt nie używa.

23.08.2010
20:35
smile
[172]

Big B [ Konsul ]

Shifty.---> Czyli że jutro będzie aktualizacja i wipe?

23.08.2010
21:16
[173]

Shifty. [ Marksman ]

Big B --> Na razie patcha wrzucili na ruskie serwery. Jeśli będą z niego zadowoleni to wrzucą i do nas, ale kiedy? Nie wiadomo. Overlord napisał tylko, że jest niewielka szansa na patch do końca tego tygodnia.

24.08.2010
04:05
smile
[174]

Shifty. [ Marksman ]

Jedna z ciekawszych od dawna bitew na Karelii. Myślałem, że ludzie do usranej będą klepać jeden wytarty schemat na tej mapie. Drużyna przeciwna odwróciła naszą uwagę próbą przedarcia się przez prawą flankę sześcioma czołgami. Team skupił się na tamtej flance niemal w stu procentach, kanion zostawiając mi i dwóm innym czołgom, a to właśnie tędy szło główne natarcie. Po chwili walk zostałem sam, przeciwko 6 czołgom, praktycznie bez wsparcia artylerii, bo Hummel nie miał ze mną łączności radiowej. Powstrzymywałem wrogie natarcie przez dobre parę minut, zostawiając drużynie wystarczająco czasu na zajęcie flagi. Zniszczone: Tiger II, T-44, Panther, JgPanzer IV, VK3601(H) i bodajże T-43, a kilka kolejnych poważnie uszkodzonych.

Nagroda: blisko 59tys kredytów. :)


btw: madkongo --> Spotkałem dziś kolesia o ksywce madgringo, znajomy? :D


World Of Tanks - [część 2] - Niedługo wipe - Shifty.
24.08.2010
10:33
[175]

Petron900 [ GLaDOS ]

Mam pytanie jaki czołg kupić, T-34 czy PzKpfw IV ??

24.08.2010
10:50
[176]

Caine [ Legend ]

shifty: jak to zrobiłeś, że masz 3D sylwetki na liście graczy? To zasługa nowego patcha?

24.08.2010
11:03
smile
[177]

Madkongothonurgh [ Konsul ]

Caine: z tego co opowiadał Shifty na TSie, jest to user-made mod.

Shifty: nie znam dziada, możesz go rozwalać :P
Przed chwilką pobiłem Twój rekord,
Szczegóły tutaj:
Wystrzelałem wszystkie 20 AP i 1 HE :) 34K zysku.


World Of Tanks - [część 2] - Niedługo wipe - Madkongothonurgh
24.08.2010
11:11
[178]

Petron900 [ GLaDOS ]

I jeszcze pytanie żeby np. odkryć A-20 muszę najpierw kupić BT-7? Bo A-20 na drzewku jest po BT-7

24.08.2010
14:39
[179]

Shifty. [ Marksman ]

Wycior --> Ścieżka: WoT/res/gui/maps/icons/vehicle. Skopiuj zawartość folderu small do contour - gotowe. :) Nie zapomnij o backupie.

24.08.2010
15:57
[180]

Shifty. [ Marksman ]

JagdTiger -->


World Of Tanks - [część 2] - Niedługo wipe - Shifty.
24.08.2010
15:59
[181]

Shifty. [ Marksman ]

I Panther z wieżą od czwórki. Czołg premium, prawdopodobnie będzie dołączony do wersji pudełkowej, wraz z 2500 golda i premium na rok, jeśli wierzyć translatorowi google.


World Of Tanks - [część 2] - Niedługo wipe - Shifty.
24.08.2010
16:20
[182]

ZgReDeK [ Wredne Sępiszcze ]

U nas pewnie nie będzie pudełkowej :/ btw jaka cena ?

24.08.2010
16:32
[183]

Madkongothonurgh [ Konsul ]

Hamerykańskie czołgi prezentować będą się tak:

24.08.2010
16:46
smile
[184]

Caine [ Legend ]

loltraktor ma godnego konkurenta>>>

edit:

spoiler start
Shifty2, co ty tak rozrabiasz na forum wot? 10 dni karnego? i co to jest logo WN?
spoiler stop


World Of Tanks - [część 2] - Niedługo wipe - Caine
24.08.2010
16:57
[185]

Shifty. [ Marksman ]

Zgredek --> Niewykluczone, że chodziło po prostu o jego koszt, tj. 2500g. Translator google wiadomo jak tłumoczy. :P

25.08.2010
01:53
smile
[186]

Shifty. [ Marksman ]

--->

+ tekst po wczytaniu się, "what the fuck are you guys doing in my recruit battle?" - Priceless. :D


World Of Tanks - [część 2] - Niedługo wipe - Shifty.
25.08.2010
07:52
[187]

xMAXIMx [ Rallye driver ]

1. Kiedy ten wipe?
2. Ile będzie kosztowała wersja pudełkowa?
3. Czemu ta gra jest taka zajebista? :)

25.08.2010
08:43
smile
[188]

Big B [ Konsul ]

Shifty.---> Jak to zrobiłeś, że wasz obrazki czołgów na ekranie wczytywania i tiery w bitwie?

25.08.2010
08:48
smile
[189]

pablo397 [ sport addicted ]

[177] --> mausem nawet nie widzialem, zeby ktos odparl atak 6-ciu czolgow... szacun

25.08.2010
10:50
[190]

Shifty. [ Marksman ]

Big B --> W poście 179 napisałem.

Wycior --> It wasn't me! :P Tylko po rankingu dostałem sporo, ale obyło się bez banhammera. :P

25.08.2010
15:40
smile
[191]

Madkongothonurgh [ Konsul ]

W najbliższej przyszłości ani patcha ani poprawy kwestii serwerów/lagów nie odnotujemy.
Cytując Overlorda z forum:

Our game servers in the US will have been up and running by September, 10. Their capacity will allow us to solve "unable to connect" problem, caused by server overload. We are switching to new game engine version, most likely that it will happen at the end of September (from BigWorld 2.0.9pre up to 2.0.11pre), that should significantly decrease so-called "warping/teleportation" or, if we are lucky, put an end to it once and for all.

EU beta will get updated when our US servers are ready, so as not to do double work (launch US servers, update EU servers, update US servers). The update will be based greatly on current 0.5.4 version of Russian online release plus some minor bug fixes to it.

Znając życie pod koniec września gra będzie spatchowana. Fajna sprawa, rzetelnie beta-testujemy w Europie wersję gry, która już dawno jest nieaktualna.

25.08.2010
15:50
smile
[192]

Yaca Killer [ Regent ]

To w takim wypadku sobie w weekend zaszaleję i wykupię premium na miesiąc.
A co :)

25.08.2010
16:02
smile
[193]

Tygrys205 [ Klimat breaker ]

madkongo - a czego się spodziewałeś po komunistach, którzy cenzurują Ci pół posta na ich jedynym i słusznym forum?

25.08.2010
16:12
[194]

Lindil [ Lumpenliberal ]

Biedactwa, nie dość, że poświęcacie się i gracie za darmo, to jeszcze ci źli deweloperzy nie dają wam najnowszej wersji:D

25.08.2010
16:16
[195]

Tygrys205 [ Klimat breaker ]

Geniuszu, jaki jest sens testowania tego samego od prawie dwóch miesięcy, skoro to jest beta test a ruskie miały już chyba z cztery czy pięć paczy. Beta testy są po to, żeby szukać błędów (Captain Obvious), ale jak my mamy to robić, skoro taką kupę czasu siedzimy na tej samej wersji, z tymi samymi bugami, co?

25.08.2010
16:32
[196]

Madkongothonurgh [ Konsul ]

Należy też pamiętać, iż jesteśmy potencjalnymi klientami tej usługi. W naszym interesie leży wyłapywanie błędów, bezsensów produkcji na dość wczesnym etapie - by w rezultacie otrzymać grę przemyślaną, technicznie bez zarzutu. Wtedy można poważnie myśleć o dalszym wspieraniu Twórców, dokonując w przyszłości mikropłatności.

Jaki jest sens raportować teraz błędy, skoro i tak gro z nich zostało już dawno usuniętych/wyłapanych podczas testów u ruskich? Inna sprawa, że warpy i upierdliwe lagi w znaczny sposób zakłócają odbiór mechaniki rozgrywki.

25.08.2010
16:57
[197]

qLa [ MPO Medic ]

Tygrys
Spokojnie.

Lindil
Sek w tym, ze wieksza przysluge robia gracze tworcom gry, niz na odwrot.
Maja po prostu darmowych testerow gry, dodatkowo pozyskujac w ten sposob klientow, ciezko mi wiec calowac w stopki tworcow, tylko dlatego, ze testuje ich produkt.

Jak juz pare razy mowilem - podejrzewam, ze Ruscy traktuja rynek Europejski troche powazniej, natomiast rynek Rosyjski jako poligon doswiadczalny :)

25.08.2010
17:01
smile
[198]

Caine [ Legend ]

dla porównania, przez miesiąc bety Bad Company2 mieliśmy ile - 2 patche?

25.08.2010
18:36
smile
[199]

Shifty. [ Marksman ]

Co więcej, przez pewien czas będziemy grać tylko na serwerach amerykańskich, bo devsi chcą je przetestować, co oznacza dla nas jeszcze wyższe pingi niż teraz... Fucking great.

25.08.2010
18:38
[200]

Lukis' [ POZnanska Pyra ]

No wg. informacji które kilka razy były podawane podczas gry, od jutra do 1.09 serwer bedzie wyłączony i wtedy nowy patch.

Nie wiem na ile potwierdzone inf.

25.08.2010
18:45
[201]

Madkongothonurgh [ Konsul ]



It's official.

25.08.2010
18:46
[202]

Shifty. [ Marksman ]

Zgadza się Lukis. Na głównej stronie pojawił się news:

Ale po tej krótkiej przerwie podłączą nas jedynie do amerykańskich serwerów, patch wrzucą Several days after that, zatem conajmniej tydzień dalej we wrześniu. Lecą sobie w ch*ja i tyle. W moim przypadku gra na amerykańskich serwerach to pingi z rzędu 200-250ms, więc podziękował serdecznie pieprzonym hamburgerom. :)
COCK!

Także więcej konkretniejszych informacji na temat soft wipe'a: CAŁY(myśleli nad ograniczeniem) dotychczas zdobyty xp zostanie skonwertowany na free experience, czołgi/moduły/podzespoły zostaną sprzedane za 100% wartości(ceny ze store), a także każdy gracz otrzyma jednorazowo 5000golda.

Ponadto, jeśli ktoś zakupił czołg premium, lub złotą amunicję, całkowity koszt zostanie zwrócony w goldzie. I z niepotwierdzonych informacji, podobno mamy dostać też refund w gold za każdego straconego członka załogi. Dokładnych wartości, ani czy to faktycznie prawda nie znamy.

25.08.2010
19:13
[203]

Pawlo94 [ Illusive Man ]

To nawet lepiej. Teraz zamiast mojego PzKpfw II będę miał IV, albo tygrysa, bo kasy mi starczy wiadomo gold, a expa przeznacze tylko na rozwój do kolejnych czołgów, a nie inne bzdety, których się nie dało bardziej rozwinąć

25.08.2010
19:15
smile
[204]

Tygrys205 [ Klimat breaker ]

Dajcie spokój... Takie beta testy to sobie można o kant dupy potłuc. 'Several days after', ale pewnie w Valve time, czyli pewnie gdzieś w środku października. I dodatkowo mam grać na hamerykańskich serwerach? No komuś się chyba w tyłku poprzewracało. Durni devowie komuniści...

Poza tym, spodziewam się bana na jedynym i słusznym forum WoT :D Znowu pojechałem po jakimś ciulu artyleryjskim i pewnie komisarz moderator zaraz wpadnie i mi ocenzuruje pół posta, albo bez patyczkowania ban :D

EDIT

Pfffahaha! Wątek już poleciał :D

25.08.2010
21:21
[205]

mirasek [ Generaďż˝ ]

A dlaczego granie na amerykanskim serwerze ma byc takie zle? Teraz amerykanie graja na serwerze europejskim i nikt nie placze ze ma ping jak ktos napisal 200-250ms
Ps.
Ja aktualnie lacze sie z serwerami z usa i nie mam ping wiekszy jak 140ms
srednio ok 110

25.08.2010
21:56
smile
[206]

Caine [ Legend ]

[204] co mi przypomina, żeby po patchu wybróbować ruską arty. 1850 dmg na strzał brzmi smakowicie.

25.08.2010
22:03
[207]

Shifty. [ Marksman ]

mirasek --> Hamburgery grały na europejskich serwerach z własnej woli, my będziemy grać na amerykańskich z przymusu. Nie wierzę, że nie istnieją inne sposoby przeprowadzenia stress testu niż zmuszanie graczy z EU do męczenia się z wysokimi pingami. Ja dla przykładu nie wyobrażam sobie rozgrywki przy pingu ~120-150, a na moim łączu i amerykańskich serwach w grach często przekraczam 300. Dlatego darowałem sobie po części WoT z powodu lagów, tak jak i daruję sobie granie na US serwerach.

Optimum przy którym gra mi się przyjemnie to 70-100 tops. Wyższe pingi po prostu mnie męczą, a fun z gry rozpływa się w powietrzu.

btw: No i dostałem kolejne minusy na komunistycznym forum wot, razem -26. Fuck Yea. :) Nevermind, ban.

25.08.2010
22:04
[208]

BlackBolt [ Senator ]

Artyleria w walkach rekrutów potrafi niezłe zniszczenia zrobić. Za to ta ze standardowych walk dostępna na początku nie jest zupełnie warta uwagi. W wielu wypadkach nawet złotą amunicją trzeba trafić gościa 3-4 razy, żeby coś mu zrobić. Ogólnie powinni zrobić więcej poziomów. Standardowe są za trudne na początku jak dla mnie, bo właściwie to mogę nie kupować wcale amunicji. Czołgi drugiego poziomu nie są w stanie zrobić nic czołgom z 4 poziomu, którymi większość osób już jeździ.

26.08.2010
10:53
smile
[209]

Big B [ Konsul ]

Już chyba zaczynają, bo nie mogę się połączyć.

26.08.2010
10:54
smile
[210]

Petron900 [ GLaDOS ]

Ja też nie mogę się połączyć.

26.08.2010
11:05
smile
[211]

Big B [ Konsul ]

W newsach jest napisane: "Setting Testing Servers and Preparing New Patch".

Its Official

26.08.2010
11:18
smile
[212]

Zgred [ WREDNY ]

To co, przerwa z graniem do 01.09.2010.

26.08.2010
11:45
smile
[213]

Big B [ Konsul ]

Niestety :(

26.08.2010
12:23
[214]

neXus [ Fallen Angel ]

Niezłe jaja miałem podczas wczorajszej gry... Na miejskiej planszy, na górce z kościołem miałem spotkanie moim VH 3201 z zwykłym t-34. Najpierw widziałem jak tłukł się z naszym t-34-85, po czym nasz teciak padł. Myslę "dobiję gada" i wyjeżdżam na tamtego - gość ma 100%. Najpierw myślałem, że nasz teciak ani razu go nie trafił ale okazało się że to nie to. Pierwszy pocisk z długiej 88 poszedł czołowo - żadnego rezultatu, myślę "ma gość farta", drugi poszedł w kadłub na boku pod kątem prostym na poziomie górnej gąsienicy - nic! Nawet komunikatu, rykoszet... Trzeci strzał prosto w tyłek... i znów to samo. Tymczasem gość 3 strzałami posłał moją puszkę na złom... Wyglądało jakby gość miał włączony "good mode". Jeszcze może w swojego pecha bym uwierzył, ale żeby 2 czołgi i ani jednego draśnięcia??
Coś chyba gość miałł okazję korzystać z buga :)

Choć najzabawniejszym bugiem jaki w WoT miałem to plansza miejska, która wgrała się bez destrukcji (czołg blokował się o zwykły słupek na chodniku) i czołgi wybuchające od 1 strzału :D

26.08.2010
12:35
smile
[215]

D3O [ Leutnant ]

Zawaliście, dzisiaj akurat miałem kupować JagdPanthere, brakowało mi tylko 300 tysięcy kasy. Nosz kurna. Po ponownym włączeniu serwerów każdy ma podobno dostać 5000 golda. Jeśli to prawda to beznadzieja. Można się spodziewać wysypu Tygrysów(II), ISów i całej reszty ciężkiego sprzętu. To ja po to grałem intensywnie przez ostatnie dni na premium(do piątku), żeby zdobyć upragnioną JgPantherę a tu dają 5000 golda przez co każdy sobie kupi coś super bez problemów.

26.08.2010
12:50
[216]

neXus [ Fallen Angel ]

Takie są uroki bety :P :P

Ale na pocieszenie powiem ci, że sporo ludzi szybko wróci do słabszych sprzętów, bo naprawa zniszczonego Tygrysa II sporo kosztuje, a jak same takie sprzęty będą jeździły, to mimo wszystko szyyybko kasa na naprawy im się skończy :P

PS. A 5000 G to tylko 2 mln kredytów - czyli dobrze wyposażony Tygrys I :P

26.08.2010
12:53
[217]

Shifty. [ Marksman ]

D3O --> Po pierwsze, patcha nie będzie pierwszego dnia po uruchomieniu serwerów. Po drugie, wymiana 5000g na credits to chyba najgorsze z możliwych rozwiązań. Pomijając, że całe doświadczenie i kasę dostaniemy z powrotem po soft wipe.

Więcej info wyżej.

26.08.2010
12:55
[218]

Tygrys205 [ Klimat breaker ]

Cała kasa, która się zarobiło do tej pory i nie wydało oraz czołgi i moduły zostaną sprzedane za 100% wartości i oddane w postaci czystej kasy we wrześniu...

26.08.2010
13:34
smile
[219]

D3O [ Leutnant ]

Nie no, to jak ma wyglądać soft wipe to ja wiem i rozumiem. Tym się nie przejmuję. Chodzi mi tylko o poroniony(wg. mnie) pomysł rozdania każdemu 5000 golda. I idę o zakład, że pewnie ponad połowa obecnego wysypu VK3601H, kupi sobie bez problemu Tygrysa z dnia na dzień, bez wysiłku zarobienia na niego. Potem, pomimo trudności w utrzymaniu takiego pojazdu(droga amunicja, naprawy) będą w stanie sprawnie funkcjonować właśnie z tego golda. I tak, rozumiem że nic mi do tego, tyle że ze zróżnicowanych bitew zrobi się Tigerfest :)

26.08.2010
14:12
[220]

neXus [ Fallen Angel ]

Swoją drogą wcale się nie dziwie że takie coś robią - walki na niskich trierach przetestowali - teraz będą testowali jak będzie w późniejszej fazie gry, gdzie wszyscy dorobią się już ciężkich sprzętów...
Sam skorzystam z zakupu tygrysa, choć mi zostało zaledwie 150 tys do samodzielnego zakupu :) Za to przez reset punktów uwolni mi się ponad 40 tys jakie mi się naprodukowało na VH3201 podczas farmienia kasy na tygrysa.

26.08.2010
14:21
[221]

Shifty. [ Marksman ]

Nawet gdyby wipe miał nastąpić w tej chwili, to przeciętny gracz (~600-700 tys XP + ~3mln credits) byłby w stanie odblokować i kupić sobie conajmniej Tygrysa I, bądź Bengalskiego. :P I jestem pewien, że stałoby się tak i bez darmowego golda, więc szczerze wątpię, by te 5000g poważnie namieszało w tej kwestii. Jak myślę, większość graczy raczej wykorzysta je na przetrenowanie załogi (5-6x200g) bo ją z wipem stracimy, lub wykupi premium, niż zamieni na kredyty.

Zgadzam się, początkowo pewnie będzie można oczekiwać Tygrysów II w roli skautów, jako najlżejszych czołgów na polu bitwy, ale z czasem ludziom przejdzie i wrócą do teciaków, leopardów, panter i vk, chcąc cokolwiek zarabiać.

26.08.2010
14:26
smile
[222]

Big B [ Konsul ]

Rzeczywiście. Granie z takimi samymi czołgami to nie wyzwanie, a kwestia szczęścia.

26.08.2010
14:29
[223]

Madkongothonurgh [ Konsul ]

E tam, w tej grze jak w mało której arkadówce najważniejszy jest myślący team oraz pełna współpraca na polu walki. Nieraz się widziało rejpione VK4502 przez "średniaków" :) Nie przejmowałbym się tak wysypem high tierowych czołgów.

Co do czynnika "szczęście" to niestety jest on wrzodem na dupie, doprowadzającym do frustracji ;d

26.08.2010
15:11
smile
[224]

Madkongothonurgh [ Konsul ]

Przydatna informacja - czyli progi xpeków potrzebne do odblokowania danego czołgu (pomijane są wszelkie "zbyteczne" ulepszenia poszczególnych czołgów). Pozwoli to mniej więcej wybadać, na co będzie można sobie pozwolić po wipie.

Zapożyczone z forum WOT:

Russian "heavy"

T-26 - 190 exp
T-46 - 1.020 exp
T-28 - 5.040 exp
KV - 19.725 exp
KV-3 - 48.775 exp
IS - 102.045 exp
IS-3 - 209.120 exp
IS-4 - 396.785 exp
IS-7 - 708.200 exp

German "heavy"

PzKpfw II - 175 exp
PzKpfw III Ausf A - 1.320 exp
PzKpfw III - 5.555 exp
PzKpfw IV - 21.010 exp
VK3601(H) - 50.965 exp
PzKpfw VI Tiger - 105.030 exp
PzKpfw VIB Tiger II - 225.525 exp
VK4502 (P) Ausf B - 411.275 exp
Maus - 691.145 exp

Russian "medium"

BT-2 - 190 exp
BT-7 - 1.520 exp
A-20 - 6.310 exp
T-34 - 21.000 exp
T-34-85 - 54.860 exp
T-43 - 116.945 exp
T-44 - 217.703 exp

German "medium"

PzKpfw II - 175 exp
PzKpfw III Ausf A - 1.320 exp
PzKpfw III - 5.555 exp
PzIII/IV - 21.010 exp
VK3001P - 50.645 exp
VK3002(DB) - 91.825 exp
PzKpfw V Panther - 186.960 exp

26.08.2010
17:20
[225]

Cappo [ Senator ]

Ja myślę że kupię premium na miesiąc + wytrenowanie załogi, przez miesiąc znów uzbiera się złoto na premium. Expa mi starczy na IS-7/Mausa + KT + T44 :D (nawet na coś jeszcze starczy o ile kupię Mausa) trochę gorzej z kasą bo po kupnie IS-7/Mausa zostanie mi jakieś 1,5 mln kredytów ale myślę że szybko się uzbiera na KT.

26.08.2010
20:39
[226]

Shifty. [ Marksman ]

Statystyki stockowego JagdTigera, auf deutsch. :P -->

Cena: 3.550.000 cr


World Of Tanks - [część 2] - Niedługo wipe - Shifty.
31.08.2010
10:44
[227]

Shifty. [ Marksman ]

Prawdopodobne ceny abonamentu i złota:

$1 = 250g.

Gold Only Packages -

$50 - 12500 Gold, "Free" A-32 Tank.
$100 - 25000 Gold, "Free" Pz V/IV Tank.

Subscription Packages -

$10 - One Month Premium + 250 Gold.
$50 - "Semi Annual" Premium + 1250 Gold.
$100 - Annual Premium + 2500 Gold + Pz V/IV

31.08.2010
19:16
smile
[228]

Big B [ Konsul ]

Oby z czasem wprowadzili język polski i płatności za PLN(oby była możliwość SMS).

31.08.2010
19:47
[229]

qLa [ MPO Medic ]

Big B
Smiem w to watpic, nie znam zadnej gry MMO, ktora mialaby mozliwosc oplat w zł

31.08.2010
19:52
[230]

Shifty. [ Marksman ]

qLa --> Akurat w przypadku WoT to się może zmienić. Jeden z devsów wspomniał, że będzie możliwość płatności sms w polsce.

31.08.2010
21:56
smile
[231]

Big B [ Konsul ]

qLa---> Mogę wymienić dwie: BF Heroes oraz Runes of Magic.

P.S Jutro wstaję wcześniej(początek roku szkolnego, ok 6) i od razu włączam WoT. Zdam wam relacje czy już jest aktualizacja.

31.08.2010
22:38
[232]

preDratronIX [ Generau ]

Big B wszystko rusza o 12 w nocy, więc nie ma potrzeby sprawdzania.

P.S Sprawdź czy masz 8k golda :PPP

31.08.2010
22:42
[233]

bone_man [ Omikron Persei 8 ]

Serwery już trybią. Można grać.

edit: minimum 150ms, ah jak cudownie :)

31.08.2010
22:54
[234]

Lukis' [ POZnanska Pyra ]

Heh teraz nie ma. Nic nie zostało zresetowane ;/

01.09.2010
00:09
smile
[235]

Caine [ Legend ]

mam jakieś 6,5 k golda

01.09.2010
00:13
[236]

Lindil [ Lumpenliberal ]

Mam nadzieję, że wraz z przeniesieniem serwerów do USA sporo Amerykanów zacznie grać w WoT. Już nie mogę się doczekać walki z nowymi graczami w ich PZIII:D

01.09.2010
00:23
[237]

bone_man [ Omikron Persei 8 ]

Lukis' --> Bo nie miało być teraz zresetowane, tylko trochę później (gdzie później = od jutra do nieskończoności). Teraz każdy dostaje 5k złota a po resecie kolejne 3k.

Na razie mam jakieś 7500 złota, więc nie jest źle. :P

01.09.2010
07:43
smile
[238]

Big B [ Konsul ]

Sytuacja jest dziwna. Patch pobierał się kilka sekund. Wersja nie zmieniona. Wipe-a nie ma. Dostałem 5k golda.

01.09.2010
09:05
smile
[239]

Zgred [ WREDNY ]

Mam lamerskie pytanie, jak się kupuje konto PREMIUM/VIP za złoto?

01.09.2010
09:11
[240]

UncleTusky [ El Pollo Diablo ]

Górne menu: Profile i w okienku, które się pojawi: Buy Premium Account.

01.09.2010
09:17
[241]

BlackBolt [ Senator ]

Pingi powyżej 200? Ja podziękuję.

01.09.2010
09:43
[242]

Pawlo94 [ Illusive Man ]

Pingi są w granicach 150 przynajmniej u mnie, ale co ciekawe nie ma zauważalnych lagów. Tzn., że czołgi nie przeskakują jak wcześniej z miejsca w miejsce. Ale słyszałem, że wszystko co mamy ma być przerobione na expa, a nie jest przed chwilą pocinałem moim wysłużonym już PzKpfw III

A i jeszcze jedno pytanko czy IS-7 da radę rozwalić Mausa

01.09.2010
09:53
[243]

Madkongothonurgh [ Konsul ]

Wipe, a co za tym idzie wszystko to czego się spodziewałeś, będzie miał miejsce wraz z pojawieniem się patcha. Nastąpić to ma w ciągu kilku(nastu) najbliższych dni.

U mnie też ping 150, nie czuję zbytnio różnicy pomiędzy europejskim 80-100 ms ;)

01.09.2010
10:09
[244]

preDratronIX [ Generau ]

U mnie nic ciekawego oprócz 5k golda... Jagdtigera jak nie było tak nie ma.

Pawlo94 - jasne że da. Nawet jest lepsze.

01.09.2010
10:16
[245]

Pawlo94 [ Illusive Man ]

Ponawiam pytanie z [242] jest ono kierowane głównie do posiadaczy tych czołgów

01.09.2010
10:26
[246]

Cappo [ Senator ]

[245] lub

01.09.2010
10:52
[247]

Madkongothonurgh [ Konsul ]

Dać ludzikom 5000 gold... Efekt:

Btw. Mój Walentyn ma już dobre 4 tygodnie ;)

01.09.2010
11:06
smile
[248]

Petron900 [ GLaDOS ]

Ehh załamałem się dalej mam beznadziejne czołgi mogę sobie pozwiedzać mapę moim PzKpfw III, z niewiadomych powodów z moich 300 tysięcy zrobiło się nagle 50 tys.

01.09.2010
11:14
[249]

Caine [ Legend ]

madkongo mój Churchill nawet więcej. Grać się da, pingi jak wspomniano ok 150 na bardzo kulawym łączu, czołgi nadal lagują z daleka, a przynajmniej auto aim skacze.

01.09.2010
12:30
smile
[250]

neXus [ Fallen Angel ]

Ja tam nie mam nic przeciwko Churchill'om - od Pz IV z długą 75 są baardzo wdzięcznym celem - nawet rykoszetów za dużo nie ma :)

01.09.2010
17:32
[251]

chyrlok [ Into the Wild ]

Busy?

01.09.2010
19:06
smile
[252]

Big B [ Konsul ]

Ja byłem na meczu z czterema Churchillami.

01.09.2010
23:53
smile
[253]

Madkongothonurgh [ Konsul ]

Z cyklu: "Nie ma co robić z goldem, kupmy sobie po Matildzie."

Swoją drogą mogę śmiało polecić ów czołg jako premium tank farmujący kasę dla VII+ tiera ;)

Pancerz, hp, prędkość oraz działo ma takie samo jak podstawowy KW1 :)

Ps. W temacie patcha, dzisiejszy cytat Overlorda:

spoiler start
Perhaps, 0.5.4.1 update comes sooner than we've planned.
spoiler stop


World Of Tanks - [część 2] - Niedługo wipe - Madkongothonurgh
02.09.2010
01:37
[254]

bone_man [ Omikron Persei 8 ]

Jedne, co mi się bardzo podoba w WOT to bardzo mili ludzie, w większości. Czasem się jednak trafią takie palanty, że szkoda gadać.

Pierwszy mój pierwszy celowy TK. Standardowo, mapa się zaczyna, wszyscy wyjeżdżają.
Jadę, obok mnie, po lewej jedzie Jagdpz IV i nagle skręca w prawo uderzając w moją gąsienicę = on traci swoją gąsienice, a ja dostaję tylko uszkodzenie.
Sekundę później zaczyna plumkać się na czacie i zaczyna do mnie walić. Efekt - stracone ammo rack i coś tam jeszcze, czyli w sumie gg dla mnie.

Olałbym to wszystko, gdybym to ja się wpakował w niego, ale ten kretyn wjechał we mnie, a później jeszcze zaczyna się rzucać.
Jakiś inny gracz obserwował całe zajście, a później zgłosił mnie do devsów, więc kto wie, może nawet niedługo wyłapię bana. :P

02.09.2010
02:00
smile
[255]

Shifty. [ Marksman ]

Sejf --> A według mnie większość graczy wot to kretyni i skończone dysmózgowia. Można odnieść inne wrażenie, ale to tylko przez to, że większość podczas gry siedzi cicho. Cała prawda wypływa dopiero na forum. Myślisz, że za co mam bana u nich, za porno i pirackie linki? :) Po części sam zasłużyłem rage'ując na idiotów artylerzystów tu i tam, ale w większości za wyrażanie własnej opinii w sposób w miarę kulturalny na różne tematy - oczywiście na forum wot coś takiego jak własne zdanie nie ma prawa bytu. Tutaj ludzie nie zgadzając się z Tobą walą minusową reputację od razu. Pieprzeni komuniści. Ba, miałem nawet przypadki, gdzie zwykłe posty, pisane zupełnie bez emocji w niczyim kierunku, ot zwykłe komentarze kończyły z minusami - zapewne od kretynów, których gdzieś tam kiedyś ustrzeliłem w grze. Napisałem co o nich sądzę, co poskutkowało banem read only. Minusów przybywało, aż skończyłem z perma banem, przy wyniku ok -60. :) Dobrze, że tylko na forum. A i przynajmniej spokój będę miał.

02.09.2010
02:11
smile
[256]

qLa [ MPO Medic ]

Sejf
To ja znowu powtorze - wpadalbys czasem na TS'a - przewaznie znajdzie sie pare osob grajacych w WoT ( przynajmniej Cappo, madkongo i ja ), zawsze przyjemniej, troche wiecej TP, no i przynajmniej w gronie swojakow :)

02.09.2010
10:02
[257]

BlackBolt [ Senator ]

Gram sobie, gram, aż tu nagle wyskoczył komunikat, że zostałem wylogowany z powodu resetu serwerów.
Chyba zaraz będzie patch.

02.09.2010
10:29
smile
[258]

Victor Sopot [ Generaďż˝ ]

IS coming

02.09.2010
10:36
smile
[259]

Madkongothonurgh [ Konsul ]

Coś ruszyło:

spoiler start
last updated September 2, 2010

We are updating our game servers to beta 0.5.4.1 today. This procedure will be accompanied by “soft” reset/wipe user accounts
spoiler stop


Change log 0.5.4.1. (zawiera wszystkie zmiany wniesiona w patchach od 0.4.5)

Major changes:

- Introduced new system of waiting list for the battle formation.

- Added squad mode – possibility for two or three players to join the same battle (additional menu selection under the "Battle!" button).

- Introduced expendables – modules that can be used during the battle. Purchase and installations is through 3 slots in the hangar, to the right from the additional equipment slots.

- Reworked additional equipment: now some equipment cannot be uninstalled after being put on the tank, some equipment are divided into classes, introduced different prices for different types of equipment.

- Introduced crosshair settings. So far it's a test version with limited number of settings.

- Added 2 new maps: Erlenberg and Pagorki.

- Added new german TD level 9 - JagdTiger.

- Reintroduced markers "Attacking" and "Need help".

- Removed possibility of transferring experience from non-elite tank into the free experience.

- Added message when attempting to sell tank with crew or with installed additional equipment on it.

- Removed mortar trajectory for SPG.

- New calculations for the base capturing: large number of tanks at the base doesn't lead to the instant base capture.

- Changed the way the general channel works: now when player starts the game, (s)he does not get connected automatically to the general channel - to connect you need to open the channel window. Also when entering the battle, player gets disconnected from the general chat. When coming back from the battle, player will need to open the general channel window to reconnect.



Balance and gameplay:

- Reworked prices for all tanks and modules.

- Reworked profitability of tanks.

- Multiple balance changes for almost all tanks.

- Changed terms of receiving several medals of "hero of a battle".

- Doubled the price of transferring tank experience into free experience.

- Reduced cost of training crew members for gold.

- Reduced chance of fire for Maus' engine.

- Fixed damage models for several tanks.

- Reworked the influence of the driver on tank speed and maneuverability.

- Fixed possibility of the track to fully absorb the projectile.

- Fixed HE ricochet bug, which also sometimes led to reset of ammo selection into the first type, even though interface indicated that 2nd or 3rd type being used.

- Fixed errors with difficulty to destroy the open-air SPG when shooting into the open section.

- Limited changes in the repair cost for some tanks (to balance game economics).

- Fixed error when sometimes HE projectiles couldn't destroy the tracks.

- Increased number of slots for additional equipment to 3.



Content:

- Improved effects of shots and tank explosions.

- Added destruction for some objects.

- Added new effects for different types of destructible objects.

- Reworked hitpoints of destructible objects.

- Fixed speed of traverse rotation on some tanks.

- Fixed tire rotation on tanks Pz IV and T-28.

- Fixed errors in models of some tanks.

- Fixed excessive gloss of trunks on some trees.

- Improved and added some sounds.



Maps:

- Fixed and reworked minimaps.

- Lakeville: Fixed pass-ability and destruction of several objects.

- Ensk: improved decorations.

- Malinovka: fixed entrances into water.

- Murovanka: fixed appearance of "weird polygons", improved general performance.

- In order to improve performance, some extra objects were removed from the maps.



Interface:

- Added password saving option. The saved password is encoded.

- Fixed bug when settings "notification from other players" would not save.

- Fixed error with desyncing of counters before the start of battle.

- "Guard" vehicles renamed to "Elite".

- Fixed several typos.

- Fixed notification "Battle begins" which is visible throughout the battle.

- Fixed notification when you are trying to buy a tank you don't have enough money for.

- Reworked window with tanker's personal data.

- Added separate setting for wide-screen display mode.

- Fixed bug with blurry messages in hangar.

- Penetration "traffic light" (red-yellow-green will you penetrate or not) now does not work through the obstacles.

- Fixed small errors in the purchase window of a tank.

- Now in hangar only the tanker's experience will be reflected, without the commander's bonus.

- Added separate icons for premium HE shells.

- Improved icons of tankers in the hangar.

- When you click RMB in the strategic mode turret/gun will stop rotation.

- Return of the tip about in-game help (F1) to the loading screen.

- Added display of prices for all operations as floating messages in the hangar

- Added display of spread in armor-piercing and damage in the interface.

- Fixed switching from email to password by pressing TAB in the login window.

- Improved player's stats window.

- Expanded display of stats for other players and their tanks.

- Fixed error: "list of modules does not fit the edges of the window in the window mode".

- Fixed error with opening 2x information windows for modules when clicking RMB once.

- Fixed messages when unable to install turret because of weight limit.

- Removed confirmation window when leaving the battle waiting room.

- Added dialog window to turn on speed up crew training.

- Reworked display of tanker's personnel file and their training.

- Added possibility of changing face and name of the crew member.

- Added description of achievements/medals.

- Added description of secondary skills.

- Fixed error when some modules wouldn't display in the depot.

- Removed ticked off position of "ready for battle" square box in the tank lineup filter in the hangar.

- Fixed error with resizing of the tank after every hangar update.

- Added display of slot price on the slot itself.

- New hangar "header".

- Fixed error with display of Tip99.

- Fixed "compression" of the game window after switching from full screen into window mode by pressing Alt+Enter.

- Added images of medals to mark player's achievements.

- Fixed errors with display of side armor of some "open-air" SPGs.

- Fixed error: "When entering some amount of gold for exchange from a keyboard the key "exchange" stays inactive".

- Fixed error: «Entering the amount of experience on "elite" tank from a keyboard stays blocked.»

- Fixed wrong information on armor thickness of the tank in the store.

- Fixed error of exiting into the hangar without interface instead of entering the battle.

- Fixed some errors in the interface texts.



System:

- Fixed "black skies" bug.

- Fixed game crash when closing messages in the hangar.

- Fixed game crash with wrong tank coordinates.

- Fixed error with tank being moved beyond the edge of the map in the final stats of the battle.

- Reduced usage of system and video memory (approximately by 10-20% on different maps).

- Removed possibility of starting two clients at the same time.

- Reworked mechanics of memory cleanup. Now when the maximum RAM reached the game decreases texture resolution. And when it reaches the limit again - the game offers to restart the client.

02.09.2010
11:27
smile
[260]

D3O [ Leutnant ]

Fajnie, nareszcie. Teraz będę mieć lekki problem w co iść po wipe'ie. Mam ok 235 k expa, obecnie grałem na ulepszonym(oprócz najlepszego silnika) JagdPantherze. Powiem tak: świetny pojazd, ale zaczynam się za bardzo wkurzać awaryjnością działa(zbyt często po pierwszym strzale jest uszkodzone działo), a przede wszystkim zrywaniem u mnie gąsienic, przez co praktycznie w 80% jestem już na straconej pozycji(a największa zmora to czołg klasy T-44). No ale ogólnie pojazd naprawdę dobry, i bardzo dochodowy. Tak myślę, czy iść w to samo czy może spróbować swoich sił w czołgach. Planowałem kupić Ferdinanda, ale ponoć nie da się go utrzymać, taki drogi. Mam co prawda premium(a golda mam na kolejny miesiąc) ale sam już nie wiem.

02.09.2010
13:00
[261]

preDratronIX [ Generau ]

Widzę,że znowu serwery off. Ze względu na patch?

02.09.2010
13:40
[262]

xMAXIMx [ Rallye driver ]

Taa, implementują patch. Nie ma napisane kiedy mają skończyć.

02.09.2010
13:42
[263]

Caine [ Legend ]

Moje about 700K expa starczy na Tigera2 i JagdPanthere? Kilka dni temu wyszedłem w pole teciakiem i zebrałem straszne bęcki, uznałem więc że pora wypróbować ciężki sprzęt.

Ewentualnie, zawsze zostaje S-51...

02.09.2010
13:45
[264]

Cappo [ Senator ]

Caine w [224] masz podane koszty.

No to czyli dziś pobawię się IS-7 , skoro będzie wipe.

02.09.2010
13:57
[265]

Madkongothonurgh [ Konsul ]

Czołgi ostatniego tieru są imho bez sensu :)

Wyciu: na forum WoT są JPgi z całymi drzewkami sprzętu (uwzględniające wartości xp oraz kasy).

02.09.2010
13:58
[266]

Caine [ Legend ]

ok... IS4 dużo gorszy jest od reszty maszyn IX tieru?


World Of Tanks - [część 2] - Niedługo wipe - Caine
02.09.2010
14:05
[267]

Madkongothonurgh [ Konsul ]

Forum nie działa. Damn!

Jak dla mnie to IS-4 jest najbardziej uniwersalny z czołgów tego tieru. Jest lepiej opancerzony od IS-3, ma mniej słabych punktów oraz posiada top endowe działo (to samo co w IS7). No i idzie wyżyć przy jego kosztach napraw :P

IS 7 jest zbyt wielkim chłopcem do bicia, a wysoka prędkość może mu tylko zaszkodzić (ciężko trzymać się nim z tyłu jako support).

Tak czy siak docelowo zostanę przy Matyldzie, IS-3 + research IS-4.

@cappo
No co fakt to fakt, ale ja wolę sobie tej irytacji oszczędzić :P

02.09.2010
14:06
[268]

bone_man [ Omikron Persei 8 ]

Ja nadal nie wiem, co kupić. Ciągle myślę, że może wezmę T-44 i Panterę, i będę po prostu na zmianę jeździł. Ciężkie czołgi są jednak nie dla mnie.

Z drugiej strony po resecie 85% czołgów to będą same ciężkie maszyny, więc...

02.09.2010
14:09
[269]

Cappo [ Senator ]

Mad z tą ilością złota premium starczy do końca bety, a jak mi się nie spodoba to zawsze można to pchnąć i kupić ISa-4, na brak kasy też pewnie nie będę narzekać.


Patch ma ważyć około 450MB, tak przynajmniej czytałem na forum.

02.09.2010
14:12
[270]

Caine [ Legend ]

łup... ciekawe ile będzie zajmował patch


World Of Tanks - [część 2] - Niedługo wipe - Caine
02.09.2010
14:16
[271]

preDratronIX [ Generau ]

Mógłbyś wyjaśnić. Bo obrazek adekwatnie do Twojej wypowiedzi jest jak "Ja o zupie a ty o dupie...."

02.09.2010
14:19
[272]

neXus [ Fallen Angel ]

Ja się zastanawiam, czy z niemieckiego drzewka przenieść się po wipe na sowieckie by zakupić sobie T-44. na moje rozeznanie to chyba jeden z najlepszych czołgów w grze. 2 T-44 z sensownymi graczami potrafiły bezproblemowo zając bazę :)

02.09.2010
14:19
[273]

Madkongothonurgh [ Konsul ]

Patch zapewne około +/- 500mb, z tego co zapowiadali.

@up
Obrazek ma się do poprzedniego pytania Caine'a.

@neXus
Wieść gminna niesie, że T44 doczeka się pewnego znerfienia, wstrzymałbym się zatem z decyzją :)

02.09.2010
14:22
[274]

neXus [ Fallen Angel ]

Pytanie tylko jakiego :) jest gdzieś opisane w jakim czołgu co zrobią?

02.09.2010
14:25
[275]

Madkongothonurgh [ Konsul ]

Swego czasu była o tym mowa w starszych change logach. Niestety nie wiadomo czemu zniknęły w związku z 0.5.4.1.
Faktem jest również to, że wszystkie czołgi zostaną dotknięte różdzką balansu i zmian. Przytaczając wypowiedź Overlorda to: naszym zajęciem będzie odkrycie tych zmian i dalszy feedback :D

02.09.2010
14:28
smile
[276]

Caine [ Legend ]

predatronix: mam nadzieję, że wrzucając pożyteczny acz zupełnie nie związany z treścią postu obrazek, będący jednakoż logicznym uzupełnieniem obrazku z mojego poprzedniego wpisu, nie sprokurowałem u Ciebie dysonansu poznawczego skutkującego poważnymi uszkodzeniami neuronów zawiadujących wyższymi czynnościami życiowymi.

02.09.2010
14:30
[277]

bone_man [ Omikron Persei 8 ]

Madkongothonurgh --> Podobno Pantera i T-44 mają otrzymać o 5% mniejszą moc silnika. Czy to prawda i czy tylko o 5% to już nie wiadomo.

02.09.2010
14:56
smile
[278]

D3O [ Leutnant ]

Ja mam pytanie do posiadaczy Ferdinanda. Czy na premium da się spokojnie nim grać nie posiadając innych pojazdów? To znaczy czy zarobione creditsy wystarczą na naprawę i amunicję(powiedzmy, ze 88 mm bo 105 wiem ile kosztuje z doświadczeń JagdPantery)?

02.09.2010
14:57
[279]

neXus [ Fallen Angel ]

Hmmm czytam sobie wpisy na forum WoT i wygląda na to że będzie zabawnie - mają podnieść koszty naprawy czołgów o 20% :D

ooo i amerykańskie czołgi chyba wejdą :) w każdym razie jeśli patcha jest 400 mb to by na to wyglądało :)

02.09.2010
15:02
[280]

Szczep83 [ Pretorianin ]

Przesiadam się z jpantery i ferdka na tygrysa i pantere.
Wiecie czy mają tygrysa poprawić?

02.09.2010
15:15
[281]

neXus [ Fallen Angel ]

Wygląda na to, że pełne info o tym patchu dostaniemy dopiero jak podniosą oficjalne serwery. Przynajmniej tak napisał jeden z moderatorów - by czekać na oficjalne info.

02.09.2010
15:28
smile
[282]

qLa [ MPO Medic ]

Patch dostepny!!!

02.09.2010
15:29
smile
[283]

Madkongothonurgh [ Konsul ]

Linki "pozalauncherowe":

02.09.2010
15:35
[284]

Reavek [ life coach ]

O dzięki Mad. Bo luncher pewnie będzie wiekami pobierał.

02.09.2010
15:46
[285]

Cappo [ Senator ]

Na luncherze leci jak krew z nosa, na torrencie trochę lepiej ale najlepiej (niecałe 200KB/s) flashgetem z tego linka w poście.

niestety przeklej wprowadził teraz jakieś konta.

02.09.2010
16:16
[286]

preDratronIX [ Generau ]

Nom przez FG najlepiej

02.09.2010
17:12
[287]

Cappo [ Senator ]

Mój IS-7 , IS-4 Mada i JagdTiger Qli


Walki wyglądaj teraz tak że całą masa ISów-4 i 7 czy Mausów.


World Of Tanks - [część 2] - Niedługo wipe - Cappo
02.09.2010
17:23
[288]

bone_man [ Omikron Persei 8 ]

To co się dzieje to dowcip. Wiedziałem, że tak będzie.


World Of Tanks - [część 2] - Niedługo wipe - bone_man
02.09.2010
17:38
[289]

Cappo [ Senator ]

Ty dobrej bitwy nie widziałeś


World Of Tanks - [część 2] - Niedługo wipe - Cappo
02.09.2010
17:43
[290]

bone_man [ Omikron Persei 8 ]

Czy ja wiem, ta była całkiem niezła. Przegraliśmy.


World Of Tanks - [część 2] - Niedługo wipe - bone_man
02.09.2010
17:52
smile
[291]

Big B [ Konsul ]

Dajcie więcej linków, bo te mi nie działają. Rzeczywiście przez launcher leci jak krew z nosa.

02.09.2010
17:56
[292]

Kravas [ Niepokonan ]

A ja trafiłem na fajną bitwę, gdzie było z 7 Churchillów.

Big B -

Szybko leci.

02.09.2010
18:09
smile
[293]

Petron900 [ GLaDOS ]

Czemu nie ma bitew rekrutów ?? mam heavy tanka ale chciałem se powalczyć ,,Bisonem''

02.09.2010
18:19
[294]

Lukis' [ POZnanska Pyra ]

No to teraz idę dalej w T34, Xp razem miałem chyba jakieś 50 000 więc może mi starczy na T-34-85

02.09.2010
18:43
smile
[295]

Victor Sopot [ Generaďż˝ ]

Mojego Iosifa zjadły myszy, cięzkie czasy.

02.09.2010
18:58
smile
[296]

Caine [ Legend ]

nie ma drzewka US?

02.09.2010
19:09
smile
[297]

D3O [ Leutnant ]

Masakra. Mam nadzieje, że ludziom się odechce grać tymi IS-7, Mausami bo to co teraz się dzieje to bezsens. Miałem bardzo identyczne bitwy jak w Waszych screenach. Przed wipe'm jak były dwa IS-4'y w jednej bitwie to był szok. Mam nadzieje, że koszty utrzymania takiego czołgu są naprawdę ogromne, i że dużo z tych co pokupowali taki sprzęt będzie musiało go sprzedać :) Sam mam Ferdinanda, ale musiałem dokupić JgPanthere do zarabiania bo ciężko z kasą...

BTW, serwery znowu off?

02.09.2010
19:14
[298]

Petron900 [ GLaDOS ]

Was też przed chwilą wywaliło ??

02.09.2010
19:17
smile
[299]

UncleTusky [ El Pollo Diablo ]

By Schperling: 2 września o godzinie 19 serwer będzie wyłączony. Czas trwania prac konserwacyjnych - około 60 minut.

Widocznie serwer sie zawiesil od natloku tych Myszy ;>

02.09.2010
19:25
[300]

Cappo [ Senator ]

[297] akurat koszty są teraz dużo mniejsze na IS-7, naprawy póki co maksymalnie miałem 26k(a chyba było 100%) to na KT przed patchem miałem 21k za 100% napraw. W IS-7 z premium zarabiam po 40-60k na bitwę, a za golda mam teraz premium na 37 dni.

02.09.2010
19:29
[301]

Madkongothonurgh [ Konsul ]

Potwierdzam to co pisze Cappo.

Dawniej pełne naprawy na IS-3 kosztowały ~18k.
Teraz pełne naprawy IS-4 kosztują ~18k.

Generalnie dzięki walkom tierowym, łatwiej się zarabia czołgami tieru 7+ - więcej wartościowych celów oznacza większe zarobki i mniej zmarnowanych pocisków :-)
Oczywiście będzie bardzo brakowało urozmaicenia, mogli zostawić dla chętnych opcję w pełni randomowych walk.

Bardzo przyjemny motyw z consumables, apteczka i zestaw naprawczy oraz gaśnica = ekwipunek obowiązkowy. Szkoda, że te naprawy utrzymują się tylko 2 min.

02.09.2010
20:14
[302]

Reavek [ life coach ]

NOWA: https://forumarchiwum.gry-online.pl/S043archiwum.asp?ID=10620439&N=1

Chyba będziemy z Tygrysem co drugim, na zmianę, zakładać ;P

Następnym razem postaram się odświeżyć wstępniak.

02.09.2010
20:15
smile
[303]

Big B [ Konsul ]

Serwer jeszcze jest off czy po prostu jest dużo graczy, bo jest napisane, że server busy?

02.09.2010
21:20
[304]

preDratronIX [ Generau ]

Kolejny patch. A kurwa prędkości są kijowe ;/

03.09.2010
07:19
[305]

Diplo [ Generaďż˝ ]

Koledzy, co proponujecie kupić po wipe'ie?

Obecnie mam 10 550 golda
3740955 kasy
435331 exp'a

Przedtem grałem t-43 i próbowałem KV.

Teraz mogę kupić pewnie coś ok IS-4 albo t-44. Niemieckie drzewko mnie nie interesuje.

Czym będzie się fajniej grało?

Edit, sorka, nie zauważyłem nowej części :/

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.