
Tygrys205 [ Klimat breaker ]
World Of Tanks - [część 2] - Niedługo wipe
World of Tanks to darmowa gra MMO koncentrująca się na bitwach pomiędzy czołgami. Za produkcję odpowiada studio Wargaming.net, znane z Order of War oraz serii Massive Assault.
Gra oferuje nam szansę pokierowania jednym z ponad 150 czołgów pochodzących z różnych okresów historycznych, od czasów poprzedzających II wojnę światową, aż po Wojnę koreańską. Każdy z nich posiada unikalną i zgodną z rzeczywistością charakterystykę, którą można usprawniać poprzez rozbudowę i różnorodne ulepszenia. Udostępnione zostały sprzęty amerykańskie, niemieckie i sowieckie. Starcia mają postać krótkich mini kampanii oraz turniejów, jak również pojedynczych bitew toczonych w różnorodnych trybach. Można też spróbować sił w jednej z masywnych Wojen Klanowych, w których gracze toczą boje o kontrolę nad mapą składającą się z setek prowincji. W tym trybie wymagane jest nie tylko celne oko, ale również zdolności strategiczne i dyplomatyczne. W poszczególnych bitwach biorą udział oddziały złożone z maksymalnie 30 graczy.
Wymagania minimalne:
CPU: 2 GHz
RAM: 1 GB
Video: GeForce 6600GT (128 MB) / ATI analog
HDD: 2GB
Wymagania rekomendowane:
CPU: 3 GHz
RAM:2 GB
Video: GeForce 8600GT (256 MB) / ATI analog
HDD: 2GB
Małe faq:
Q: Czy gra jest/będzie płatna?
A: Nie, WoT jest darmowe. Będzie można kupić konto Premium.
Q: Co zyskuje posiadając konto Premium?
A: Dostajesz 50% więcej doświadczenia i kasy.
Q: Jak kupić konto Premium i ile ono kosztuje?
A: Podczas beta testów nie ma możliwości zakupu konta Premium. Cena aktualnie nie jest znana.
Q: Skąd pobrać betę?
A: Torrenty:
Q: Kiedy ukaże się pełna wersja?
A: W okolicach października.
Q: Kiedy kończy się beta?
A: Gra nie chce mi się spatchowac, co robić?
Q: Nic się nie martw. Pobierz to archiwum: i rozpakuj w folderze z grą.
A: Czy ta gra jest dobra?
Q: Oczywiście! Bardzo przyjemnie się gra.
Szersze faq:
Modele czołgów:
Najnowszy teaser:
Polska strona o WoT:
Oficjalna strona:
Link do poprzedniej części - https://forumarchiwum.gry-online.pl/S043archiwum.asp?ID=10444906&N=1
Caine [ Legend ]
Pierwszy!

dVk. [ me gusta ]
Siema. Ściągnąłem już i teraz się patche mają ściągać, ale muszą na dysku C?? Teraz drugi raz włączyłem i error jest ;/
preDratronIX - Nie mam tego ;/

Yaca Killer [ Regent ]
Zapomniał strzelec o swej dziewczynie,
Przysięgą pogardził świętą,
Na zgubę oślep bieży w głębinie,
Nową zwabiony ponętą.

Caine [ Legend ]
^^
BlackBolt [ Senator ]
Q: Kiedy kończy się beta?
A: Gra nie chce mi się spatchowac, co robić?
Q: Nic się nie martw. Pobierz to archiwum: i rozpakuj w folderze z grą.
A: Czy ta gra jest dobra?
Q: Oczywiście! Bardzo przyjemnie się gra.
dVk. [ me gusta ]
BlackBolt -> To samo ;|
BlackBolt [ Senator ]
Mi chodziło o to, że jest błąd we wstępniaku.
Tygrys205 [ Klimat breaker ]
Szkoda mi kasy na abonament, więc niech sobie będzie.
gro_oby [ Senator ]
zgredek wcale nie badziew! ja nim zarabiam średnio 10-15K ponosząc raptem 2K kosztów, plus exp w granicach średnio za bitwę 400 wiec naprawdę się opłaca nim grac żeby dorobić kasy;P
ZgReDeK [ Wredne Sępiszcze ]
Które rzeczy z dodatkowego ekwipunku warto kupic ?
Cappo [ Senator ]
Ja w KT mam Anti-fragmentaion liner i Wet ammo racka i muszę powiedzieć że ani razu jeszcze nie wybuchała amunicja(choć moja załoga jest dobrze wyszkolona i szybko gasi pożar), słyszałem że dobry jest też kamuflaż, nie działa(podobno potwierdzone) to skrócone ładowanie.
bone_man [ Omikron Persei 8 ]
To 20% faster aiming też podobno nie trybi.
Heh, mam dostatecznie dużo koko, żeby wynaleźć od razu Tygrysa II. Ma ktoś 2M credsów na zbyciu. :D

dVk. [ me gusta ]
[3] up ;(
preDratronIX [ Generau ]
dVk
dVk. [ me gusta ]
Działa. ;] Wcześniej pobrałem samego clienta, teraz instalke i wszystko ok. A czemu jak strzelam do innego czołgu to wcale nie ujmuje mu hp? Czołg jest taki sam jak mój, a mi obrażenia zadawało...
neXus [ Fallen Angel ]
A czemu jak strzelam do innego czołgu to wcale nie ujmuje mu hp? Czołg jest taki sam jak mój, a mi obrażenia zadawało...
a) czołg taki sam, ale może działo miał lepsze
b) mogłeś strzelać w jego czołowy pancerz a samemu być trafiany w bok
c) mógł strzelać podkalibrowymi, które są do kupienia za złoto a maja lepszą przebijalność
d) każde działo strzelając do celu o pancerzu na granicy przebijalności ma pewną losowość czy będzie rykoszet czy penetracja. Może miał większego farta :P
preDratronIX [ Generau ]
Jak pomogłłem to daj nominację do gwiazdki
Lukis' [ POZnanska Pyra ]
Jak się zostanie rozwalonym to ile trzeba czekać? Bo rozumiem że respawnu nie ma.
Tygrys205 [ Klimat breaker ]
Aż się bitwa skończy.
Samzabijaka [ 00000000 ]
Co najpierw trzeba ściągnąć ? Installer 100 mega czy full 1.1gb ? Czym to się różni ? A może trzeba oba ściągać ?
preDratronIX [ Generau ]
Full 1.1gb potem to włączasz i instalacja przebiega, a po instalacji klikasz na WoT launcher i Ci patchuje.

merkav [ Aguś ]
Ile przeważnie trzeba czekać na przysłanie przez nich e-maila potwierdzającego rejestrację?
preDratronIX [ Generau ]
merkav - napisali że KILKA dni, jednak ja dostałem 16 Lipca, czyli ok. dwa tygodnie od rejestracji.
Klucz otrzymałem przez gola =D
Cappo [ Senator ]
Jeżeli rejestrowałeś się na koncie z o2 nie doczekasz się go wcale.

merkav [ Aguś ]
Rejestrowałem dla pewności na dwóch kontach, na o2.pl... i na poczcie.fm. No nic pożyjemy, zobaczymy...
edit. no na gmaila przyszło błyskawicznie
preDratronIX [ Generau ]
=D
Tyle że frajerski tygrys II strzelił mi CHAMSKO W DUPE i staciłem możliwość szansy na osiągnięcie.
p.s tygrysek rozwalil mnie ratujac swojego kolege z vk :D. Już mialem klikać gdy oberwalem w dupsko D:
Duriii [ Konsul ]
Krótkie pytanie - czy mogę jakos przerobić doświadczenie z Churchilla na free XP? Na Tech-Tree nie da się, bo nie ma tam tego czołgu. A jeśli się nie da, to po co tam zdobywa się doświadczenie? Przeczeż tego czołgu nie da się ulepszyć...
Madkongothonurgh [ Konsul ]
Normalnie, w garażu powinno się wyswietlać Transfer, klikając w to zamieniasz zdobyte exp na free exp, płacąc goldem.
Samzabijaka [ 00000000 ]
Jako pierwszy zakup:
Pz II czy Pz 35 ?
który waszym zdaniem przydatniejszy na początek gry ? Pz II chyba jest szybszy, ale 35 ma działko lepsze. Proszę o help.
T_bone [ Henchman 24 ]
To nie tyle kwestia tego co jest lepsze tylko jakie drzewko chcesz rozwijać. Pz II to dość sprawny pojazd w "Beginner Battles".

Big B [ Konsul ]
T_bone---> "Recruits Battle". Wiesz może jak szybko się rozwinąć tank destroyerami? Pytam się, bo masz już Ferdka i znasz się na grze.
Madkongothonurgh [ Konsul ]
Nie siedzieć w krzakach w bazie ;D

Big B [ Konsul ]
Może przestanę.
Samzabijaka [ 00000000 ]
O co chodzi z tym research ? Nie moge kupic czolgu bo pisze research i za gruma nie wiem co począć. Pomocy.
preDratronIX [ Generau ]
Research polega na "odkrywaniu" nowych części i pojazdów za zdobywanie punktów experience.
Samzabijaka [ 00000000 ]
Czyli choć mam już kasę na nowy czołg to muzę grać jeszcze starym i zdobywać exp ? Czy kupować jakieś konkretne części ?
Samzabijaka [ 00000000 ]
sorki za post pod postem:
dlaczego nie dostałem złota choć wczoraj grałem ?

Big B [ Konsul ]
Samzabijaka--->Nie musisz kupować wszystkich części, ale żeby kupić nowy czołg trzeba go odkryć.
A wczoraj dostałeś? Jeśli dzisiaj zagrasz to dzisiaj będziesz mieć złoto.
Cappo [ Senator ]
Dziś chyba grać się nie da.
DrEaM88 [ Pretorianin ]
Cappo ---> da się grac ale zrobili restart serva bo straszne lagi były
preDratronIX [ Generau ]
No restart przed chwilą był i pewnie tak o 4 będzie można grać.
pompaziom [ Hatifnat ]
Kiedy się kończy beta ??
bone_man [ Omikron Persei 8 ]
Ziomal to kretyn. Kilka razy z nim grałem (ZAWSZE lądował w moim teamie). Myślał, że wymiata i zawsze wydawał polecenia na lewo i prawo + bluzgi, a koniec końców i tak w większości nic potrafił zdziałać.
pompaziom [ Hatifnat ]
kupiłem sobie pierwszy czołg i amunicje do niego i gdy chce zacząć grę to pojawia sie komunikat ze amunicji nie ma a kredyty poszły. Trzeba jakoś ją załadować do czołgu jak tak to w jaki sposób ??
Cappo [ Senator ]
Ten "Ziomal" może i ma ISa 4 ale grać nim nie umie, mi udało się go rozwalić w walce 1 vs 1.
Reavek [ life coach ]
[46] - Na chacie zamazałeś nick, ale tego niżej już nie ;P
Danewcieło [ Starszy Orzechowy ]
ziomal ostro się wkurzał na artylerie :D
pompaziom- nie masz ŻADNYCH kredytów?
Tylko na 1 dziale w 1 czołgu masz amunicje za free.
Jeśli nie masz żadnych kredytów to sprzedaj 1 czołg
dVk. [ me gusta ]
pompaziom - Nic nie sprzedawaj! Jak masz złoto to wejdź w Profile i na górze będzie można wymienić złoto na credyty.
1 gold = 400 credits

Shifty. [ Marksman ]
Za dwa tygodnie, razem z patchem będzie softwipe. :) Its official.
btw: Bestia w nowym kamuflażu ambush. :) -->
bone_man [ Omikron Persei 8 ]
Shifty --> A cóż to za działo masz tam?
Cappo --> Masz jakieś sugestie dla podstawowego Tygrysa II (jedynie najlepszy silnik mam zamontowany)?
Działo ma to z Pantery, ale i tak jest dosyć ciężko, bo rzadko kiedy mam jakąś ochronę. Zmuszony jestem raczej siedzieć na bazie i bronić, bo inaczej następuje zerg rush i po zawodach.

Caine [ Legend ]
kiedy zacząłem się bawić ze skinami, nagle z modelu Leoparda zostały mi tylko gąsiennice. Dodałem kolejny custom skin, i wyparowały wszystkie Hetzery...
Tygrys205 [ Klimat breaker ]
Shifty - pfff, ale mi tam bestia :P Mój Tygrys jedzie twoją 'bestię' jak chce.
Shifty. [ Marksman ]
Bone --> 75mm i wieża Ausf. G na potrzeby fotki, bo są zajebiste.
Tiger --> Yeah right... A moja Pantera jedzie Ltraktory bez żadnych problemów, szkoda że to nie ta liga, niee? :P
Tygrys205 [ Klimat breaker ]
Tier ten sam więc nie wiem o co ci chodzi...
Cappo [ Senator ]
@bone_man jak najszybciej nowe zwieszenie żebyś mógł założyć wieżę Hentschel'a która jest dużo lepsza i daje bodajże 150 hp, później to już rozwijasz 105. Krótkie jest słabe odkryj nie kupuj, kup dopiero to długie, zostaw też sobie długie 88. Ammo do 105 jest drogie i bez premium ciężko wyjść na zero, jak ma się sporo do naprawy. KT mimo że mocny, nie nadaje się do walki z kilkoma czołgami(szczególnie jeśli nas otoczą), bo szybko nas ubiją, a 105 ma 6 strzałów na minute, co bardziej sprzyja ubijaniu z daleka.
Shifty a wiadomo czy podczas softwipe całe wyposażenie i modułu też będą sprzedane za 100% wartości? i co z kasą jaką mam na koncie?

Sezz [ Konsul ]
Wlasnie zainstalowalem gre i mam pytanie odnosnie research.
Kiedy moge odblokowac pojazdy z T2?
Nie widze zadnych informacji na temat ilosci potrzebnego doswiadczenia, kredytow etc.
edit:
Wchodze w store, mam wystarczajaca ilosc kasy,ale Research na czerwono.
Jak to odblokowac?
Sezz [ Konsul ]
ehh, nie zdazylem z kolejna edycja.
Znalazlem. W ulepszeniach badziewnego czolgu (ktorego nie ulepszalem)
Shifty. [ Marksman ]
Cappo --> Mają ogłosić dokładnie co i jak w ciągu najbliższych 2 tygodni, ale najprawdopodobniej będzie tak jak pisałem wcześniej - zostanie cała kasa, doświadczenie zostanie skonwertowane na free xp, a wszystkie pojazdy i moduły zostaną sprzedane za 100% ich wartości.
Tygrys --> Use your brain Luke. Spróbuj postawić Hummela na przeciw Panzera IV, czy cokolwiek... Ten sam tier przecież. :) Whatever, ide pograć. :P
Tygrys205 [ Klimat breaker ]
Nie, use your brain. Chwalisz się tak tą Panterą, a tak naprawdę to może ją pojechać głupie T-34/85, ot co. Ten czołg wcale nie jest taki zajebisty. Już T-44 jest lepsze w sferze czołgów średnich.
Shifty. [ Marksman ]
Tygrys, nie grałeś Panterą więc nie pierdol. Będzie wipe, spróbuj, polecam. :) Prawda jest taka, że wszystko co nie jest Tygrysem 2(choć zdarza się), IS-4/7, bądź Mausem można spokojnie pojechać. T34-85, teeheee.
A T44 to już inna bajka... :P
bone_man [ Omikron Persei 8 ]
Nie od dziś wiadomo, że balans w becie nie istnieje i 90% rosyjskich czołgów jest lepszych niż ich niemieckie odpowiedniki.
Nie wiem, o co łazi ale mam dzisiaj nieziemskie lagi. Kilka razy był freez i po freezie już mnie nie było. Ping w normie czyli 70-80ms, kropka zielona a gra laguje potwornie. W innych sieciówkach nie mam dziś problemów...
Shifty. [ Marksman ]
Bone --> Od trzech dni mam takie cyrki. Czołg laguje, pociski przelatują przez czołgi, autoaim się sra czasem, itd. Snafu. :)
Diplo [ Generaďż˝ ]
Jedna z bardziej emocjonujących końcówek-->
Gdy zostałem sam miałem przeciwko sobie 4 czołgi i ok 60% życia.
Były to: JagdPanther, PzKpfw IV, Grille i Tygrysek
Tygryska pojechałem z ok 70% energii, chyba mu amunicje rozwaliłem bo wolno strzelał, reszta poszła lekko :)
Jak skończyłem zostało mi jakieś 12 pocisków ;-)
T_bone [ Henchman 24 ]
"90% rosyjskich czołgów jest lepszych niż ich niemieckie odpowiedniki".
Zupełnie się nie zgadzam seria KW, IS-1/2 to fragi, T34-/85 i wyżej to zagrożenie tylko jeśli się je zignoruje, niszczyciele czołgów przerażająco żałosne.
bone_man [ Omikron Persei 8 ]
Shifty. --> Pierwszy raz jak mnie tak zlagowało to nie wiedziałem, co się dzieje. Czołg jechał sam, gdzie chciał. Reszta czołgów jeździła, strzelała, ludzie normalnie sobie rozmawiali. Cuda, panie. :D
T_bone --> Może przesadziłem. Niemieckie TD nie mają sobie równych.
KV są zrobione z papieru. ISy już trochę przywalić potrafią, a taki IS4 to już przypomina niestety medium. Szybkie to, zwrotne i strasznie mocno wali.
A i żeby nie było. Uważam, że Pantera to wypas czołg, tylko niestety trzeba nim grać trochę jakby to był heavy.
Edit:
Cappo, dzięki. A powiedz mi, to najlepsze działo da się zamontować na standardowej wieżyczce? Pytam ponieważ z drzewka rozwoju wychodzi, że tak. Jednak jak się okaże, że wynajdę to działo a go nie założę, bo nie mam jeszcze wieżyczki to trochę lypton.
Cappo [ Senator ]
Ja przed zakupem 105 i tak kupowałem zawieszenie, wieże i dopiero działa, w drzewko masz charakterystykę danej części także jeżeli coś tam jest napisane to tak jest.
Na moje to akurat niemieckie odpowiedniki do IS-3 są dużo lepsze niż radzieckie.
[73] Zdecydowanie wieżyczka !!!
preDratronIX [ Generau ]
Shifty, tyle że gracze inni nie widzą twojego kamuflażu, widzą go normalnie, tak jakby był szary metalik :D
Więc to tylko ozdoba wizualna dla siebie :
Ssie to bardzo i ssie bardzo brak outfitów (czyli pewnie kolorków/kamuflaży), ciekawe jaki to wpływ będzie mieć na odnajdywanie wroga, i powinny w oficjalnej wersji gry być jeszzce mapy "Pustynne"
Co wy na to? :D
bone_man [ Omikron Persei 8 ]
Cappo --> Mam silnik, zawieszenie, radio czyli teraz albo wieżyczka albo od razu działa. :)

Shifty. [ Marksman ]
preDratronIX --> Geeeeee! Thanks Sherlock!
edit: I specjalnie dla Tygryska :* moja niesamowita Pantera raz jeszcze. woop woop! xD
Jutro będę na swoim sprzęcie już swoją drogą, więc liczę na jakąś solidną rundę w Armę, albo chociaż group gangbang w WoT. :D

dVk. [ me gusta ]
Jak to jest z tymi creditami? Gdy ma się lepszy czołg to dostaje się więcej, czy zawsze tyle samo, a więcej, gdy niszczymy innych?
I który wybrać czołg? PzKpfw IV czy PzKpfw III/IV?
Szczep83 [ Pretorianin ]
Z przykrością stwierdzam że pantera dobrym czołgiem jest i basta.

Madkongothonurgh [ Konsul ]
A ja z autopsji stwierdzam, że ruskie drzewko heavy jest bezużyteczne w porównaniu do niemieckich odpowiedników, także mediumów (dopiero od IS-4 zmienia się układ sił).
Jeżdżąc takim kv-1s muszę kombinować jak koń pod górę by sensownie coś pokosić i nie zginąć od jednego strzału VK bądź PzIV. Nie oznacza to jednak, że nie czerpie przyjemności z gry tym czołgiem, przyjemnie jest od czasu do czasu palić ferdynandy i mścić się na wszystkich znienawidzonych przeze mnie tank destroyerach :)
Szczep83 [ Pretorianin ]
Co fakt to fakt Kv moja jpanthera otwiera jak chce.
Natomiast IS-3 i w górę to jest jakaś inna bajka. Zupełnie od czapy jest wytrzymałość tego sprzętu na moje 105mm
Kravas [ Niepokonan ]
Ja też jeżdżę teraz KV, i żałuję, że wybrałem drzewko ruskich.
Jest niesamowicie powolny, wieża obraca się godzinami, i nie mogę nikogo ustrzelić, coby exp. zdobyć.
Do tej pory najlepiej grało mi się T-28 :)
Po zamontowaniu 85mm, rozsądnie celując, udało mi się upolować ISa i Tygrysa.
preDratronIX [ Generau ]
i znowu servery padły - jedyne słowo które mi się na rzuca to $*%wa
Po kupieniu VK3601H dostajemy gówniane działo wyglądem przypominające mikro penis, które jest żalowe i nie da się nic trafić (jedyne co do tej pory ustrzeliłem to PZIII, reszte ktoś mi za przeproszeniem podpierdalał :))
Czekam tylko do 75mm L/70 , czyli kupić zawieszenie i wieżyczkę co razem daje nam ok. 9 tysięcy exp'a
Madkongothonurgh [ Konsul ]
@Kravas
Miałem dokładnie tak samo, dlatego kupiłem valentine'a, olałem większość researcha KV (nie uśmiechało mi się jeździć toitoyem) i uciułałem na KV-1S.

Danewcieło [ Starszy Orzechowy ]
Ech...muszę jak najszybciej kupić jakieś dobre działo do pzIV bo tym co mam to mogę sobie postrzelać do komarów :P
preDratronIX [ Generau ]
danewcieło
Od razu mówię że jak będziesz miał wszystkie odkryte to kupuj 7,5cm KwK 42 L/70 (Ta długa rura :D)
Tylko musisz do niej mieć wieżyczkę Schmallturn
Samzabijaka [ 00000000 ]
Mam kilka pytań:
Jak przenieść operatorów czołgu z jednego czołgu do drugiego ( lepszego ) ?
Czy jak skończy się beta to złoto i reszta zdobytych dóbr zostanie czy wszystko zostanie z zerowane ? Mają być jakieś upominki/bonusy dla testujących betę ?

LAJTUS [ Tank Buster ]
Póki co nie posiadam Rome Total War.
edit:Nie ten wątek sry.
Danewcieło [ Starszy Orzechowy ]
preDratronIX
Już mam i jestem bardzo zadowolony :)
Mogę nawet nawiązać walkę z Tygryskiem (tylko muszę uważać na pancerz :P)

Tygrys205 [ Klimat breaker ]
Dream Team operational.

LAJTUS [ Tank Buster ]
Te czołgi mają chyba dziwne rozmiary.
Madkongothonurgh [ Konsul ]
Ja wiem ja wiem!
T_bone [ Henchman 24 ]
A ze mną tylko kanapkę robicie :(
Też coś wrzucę, screen z jednej z cięższych bitew w Ferdynandzie. Po ostrzale z arty, pojedynku z Tygrysem i kilkoma małymi maszynami, ostatecznie zostałem tylko ja (z paroma HP) oraz Hummel przeciwko JpzIV na 100%. Jagd przejmował naszą flagę, udało mi się do niego wyjechać, jego pierwszy strzał zrykoszetował, niestety drugi przypieczętował mój los, przegrana.

Shifty. [ Marksman ]
madkongo --> Gratuluję, wygrałeś loda. Kulkę czy z automatu? :>
preDratronIX [ Generau ]
tiger2 ma t-44 zamiast Tygrysa?
A tak normalnie to
1.Właśnie Shifty, jak zrobiłeś taki bajer który pokazuje nam tiery pojazdów?
2. Mój skin do "fałkacza"
Lukis' [ POZnanska Pyra ]
Siema :)
Też gram, mam już lepsze czołgi niż podstawowe. Da się jakoś umawiać na grę?
Sezz [ Konsul ]
Wiadomo, kiedy wipe i co zresetuja?
Gold, exp, pojazdy?
NIe wiem czy oplaca sie teraz expic, bo zaraz sie okaze, ze x godzin poszlo w cholere :)
Lukis' [ POZnanska Pyra ]
Jak zdobywać złoto? Bo mi się sloty skończyły a widzę, że czołgów sprzedać się nie da.
qLa [ MPO Medic ]
Sezz
Z tego co wiadomo wipe ma byc w przyszly poniedzialek.
Ma to byc softwipe tj. dostajesz zwrot XP pod postacia Free XP i pelny zwrot kasy za posiadane czolgi.
Sezz [ Konsul ]
Dzieki.
Swietna wiadomosc.
gro_oby [ Senator ]
a ciekwe czy mi zwrócą gold za kupienie churchila czy dadza te marne 300k co w sklepie mozna go sprzedac
lukis normlanie da sie sprzedac czołg
mirasek [ Generaďż˝ ]
Da się jakoś umawiać na grę?
Da sie wchodzisz na kanal "poland" tam juz dostaniesz instrukcje.
widzę, że czołgów sprzedać się nie da.
Czol mozna sprzedac , wystarczy wejsc do dzialu "DEPOT" i tam wybieramy co chcemy sprzedac

Shifty. [ Marksman ]
<--- Rotfl Tygrys.
dVk. [ me gusta ]
mirasek -> Gdzie to?
Lukis' -> Codziennie dostajesz 150 gold
Caine [ Legend ]
Tygrys, przecież to nie Valentine! Ani nawet nie Churchill...
preDratronIX [ Generau ]
Tygrys, ta skórka bardziej pasowała by pod Leoparda :D
Danewcieło [ Starszy Orzechowy ]
Madkongothonurgh ->
Miałem dziś podobną sytucję, 2 IS-4 vs 2 VK45 :D
Madkongothonurgh [ Konsul ]
Moja skromna "życiówka", "personal best" czy jak tam zwał. Cieszy 100% celność ;)
Lindil [ Lumpenliberal ]
Asmodeusz-> Ja tam zawsze szybko umieram, ale kilka razy szybko wygraliśmy jadąc środkiem - zajęliśmy bazę zanim przeciwnik zorientował się co się dzieje;)
Asmodeusz [ Legend ]
Zdarza sie - ale wiekszosc czasu rush nie ma sensu. Konczy sie na tym ze wasze lighty wpadaja we wrogie light+med+heavy. Zanim support dojedzie to wasze medy (bo lighty juz sa martwe) zostaja vs wrogie light+med+heavy. Wiekszosc rushy niestety przegrywa. Ofc jak macie przewage jakosciowa mozna rushowac, ale przy tym co teraz bylo? niezbyt
A tak przy okazji to malo juz grywam. Znudzilo mi sie :) No i co wbic w 2giego rig slota na pantere? Mam rammera. Zastanawialem sie nad 20% aiming speed albo nad 15% armor
Lindil [ Lumpenliberal ]
Ja jestem na poziomie T-34 i T-34/85, docelowo T-44. Zawsze chciałem być czołgiem Stalina:D A co do rushy to faktycznie przeważnie się przegrywa, gra dość mocno faworyzuje obronę. Ale przez to kończy się jak zwykle na Kampinówce - 10 minutowy standoff, nudno jest.
PS - gratuluję Pantery:)
Asmodeusz [ Legend ]
Ja na Kampinowce zazwyczaj alt-tab robie na jakies 5-10 minut :)
Pantera fajna ale osobiscie VK3002 bardziej mi przypadl do gustu - moze i ma mniejszy pancerz ale jest znacznie zwrotniejszy. Imo blizej mu do "tru" medium tanka niz panterze (ktora to zachowuje sie bardziej jak "medium-heavy"). T44 to wlasnie taki "tru medium", cholernie szybki, bardzo zwrotny, dosyc wytrzymaly a jak pieprznie to boli :)
Lindil [ Lumpenliberal ]
Ja w niemieckiej linii średnich doszedłem do w pełni ulepszonego VK3001P, ale przerzuciłem się na Rosjan, bo VK ciągle był dość niezadowalający - wolny i wcale niezbyt odporny. Ostatecznie zrejdżquitowałem jak mi 88 zrykoszetowała od PZIV;) T34-85 niby jest jeszcze wolniejszy, jednak mimo teoretycznie gorszych statsów wydaje się być o wiele odporniejszy i mocniej strzelający, nawet bez najlepszej armaty.
Asmodeusz [ Legend ]
VK3001p miala jedna DUZA wade. Czesto wybuchala ni z tego ni z owego ;p. Zderzenie z plotem - bum. Strzela w ciebie Luchs/leopard - bum. Ale ogolnie dobrze ze mial 60km/h na prostych no i 88mm. VK3002db to czolg bardziej manewrowy. 54km/h wiec wolniejszy ale o wiele bardziej zwrotny niz vk3001p no i bardziej opancerzony. Dodaj 88mm i wymiata. Pantera? Cholernie mocno opancerzona ale bardzo wolna ("bardzo"... 48km/h czy cos kolo tego) i malo zwrotna. Ciezko nia krecic koleczka wokol heavy tankow a o robieniu koleczek wokol ISow mozna zapomniec. Ogolnie z linii niemieckich medium tankow podoba mi sie najmniej.
Lindil [ Lumpenliberal ]
60km/h to jedno, a osiągnięcie takiej prędkości to drugie;) Trzeba długiego rozpędu z górki. 48 km/h jest zupełnie ok jeśli da się szybko do takiej prędkości rozpędzić. T34-85 ma niby 54km, ale jadąc po równym, nieutwardzonym podłożu rozpędza się max do 30, a jak spróbuję zakręcać, to już całkowita kaplica. Czekam na T-44 bo tam dopiero jest niezły balans moc/waga.
Do tej pory najlepiej chyba grało mi się Pz III/IV, po wipie planuję kupić T-44 i Leoparda/A20.
Asmodeusz [ Legend ]
Pierwsze kupowalem zawsze silniki (oprocz pantery) - wiec max bez problemu wyciagal na rownym. Moja pantera ma na razie pierwszy silnik wiec jest malo zwawa...
Lindil [ Lumpenliberal ]
Też zaczynam od silnika, ale na T34-85 przyrost jest rzędu 5%, czyli zupełnie niezauważalny. Dopiero T-44 ma możliwość dobrego ulepszenia.
Asmodeusz [ Legend ]
Ja wlasnie dlatego jeszcze nie przekreslilem pantery. Pierwszy silnik ma jakies 600koni, drugi jakies 690, 3ci 950 czy cos. Wiec skok zauwazalny.
Lukis' [ POZnanska Pyra ]
Ogólnie cięzko cokolwiek wywalczyć pierwszymi czołgami z tych które rywalizują z T-34, IS czy Tygrysami.
Nie dość, że pociski nic nie robią, to jeden strzał i bye bye.

pablo397 [ sport addicted ]
dla takich chwil warto sie meczyc - piekna bitwe przed chwila rozegralem, zrobilem screena wyniku, ale nie zapisalo :/
druzyna przegrywa, 4:8, sam marderem II pilnuje bazy, nadciagaja cztery wrogie czolgi z IS na czele - na taka okazje wlasnie trzymalem te pare *gold* pociskow - zniszczenia IS mi nie policzylo (ktos inny dobil), ale pozostale 3 wrogie czolgi sam zalatwilem plus jeszcze jeden ktory pozniej nadjechal. w koncu zostalo nas dwoch na dwoch i wygralismy :D
na 22 strzaly - 10 w celu, moj personal best (jesli chodzi o wieksza liczbe strzalow)
kazdy kolejny strzal to adrenalina na maksa - kolejnym wrogom sie ujawnialem i widzialem jak celowali do mnie - i mialem tylko jedna na szanse na strzal z penetracja i zniszczeniem - kazdy w cel :D fakt, ze mialem tez fuksa, bo pare pociskow w moja strone tez polecialo, ale wszystkie niecelne. w koncu zaczynam czuc piekno tej grupy, bo do tej pory to tylko irytacja i rage, ze 4 pocisk w celu i 4 rykoszet i zero dmg - i tylko sobie moglem patrzec jak lufa przeciwnika ladnie sie obraca w moja strone i zalatwia mnie jednym strzalem, bo marder ani nie ucieknie ani wytrzyma ataku czegos wiekszego od ltraktora...
Caine [ Legend ]
Ciekawe czy po soft wipe zostawią nam gold.
preDratronIX [ Generau ]
Caine - o ile mi się zdaje, to gold, xp i kredyty zostaną, tylko wozy zlikwidują, dziwne?
Xarexon [ Generaďż˝ ]
siema może ktoś mi napisać jak kupić nowy czołg ?
mam potrzebne 22.400 kredytów na BT 2 i nic ?
BlackBolt [ Senator ]
Xarexon --> Musisz go wynaleźć najpierw. Otwórz Tech Tree, zobacz, jaki czołg jest nad tym, który chcesz kupić a potem ile punktów doświadczenia trzeba przeznaczyć na wynalezienie go (i ewentualnie części po drodze). Dopiero potem będziesz mógł go kupić
.:Jj:. [ Legend ]
Jakby ktoś chciał, kod do bety: 7EFFE368DA-7101B776AB-0A3364CB8D-R53994
Mam już jeden, z innej strony. Ten jest po zarejestrowaniu się na stronie oficjalnej... 2 tygodnie temu :/ Mają reakcję.
Shifty. [ Marksman ]
Pełno kluczy do World of Tanks mają jeszcze te serwisy:
<--- Gratis M3 Stuart
chyrlok [ Into the Wild ]
Kiedy ten vipe?!
bone_man [ Omikron Persei 8 ]
Ja na razie włażę tylko po to by golda dostać. Mam straszne lagi na serwerach, no ale to pewnie przez to, że Rosjanie już grają w pełniaka i trochę zamulają system...
Myślałem, żeby po resecie iść w drzewko ruskich - celem zdobycia T-44. Chociaż znając moje szczęście, to okaże się, że Niemcy dostali mega buffa a Rosjanie nerfa. :›
Shifty. [ Marksman ]
Sejf --> Nie grają w pełniaka. Ruscy są tylko o patcha do przodu w stosunku do nas. A lagi podobno "z powodu przewlekłych prac konserwacyjnych oraz montowania nowych maszyn", jak to określił Overlord, admin forum WoT.
T44 to typowy troll tank, doskonały do jeżdżenia w kółko i robienia z siebie idioty. :) Miałem okazję pograć parę dni na koncie znajomego i nie przypadł mi do gustu. Cholernie szybki i zwrotny, kosztem celności, zadawanych obrażeń i HP. Stockowe działo jest słabe i nie zachwyca czasem przeładowania, a chcąc być konkurencją dla Panter, trzeba montować setkę, która jest aż 2 sekundy wolniejsza niż 88mm. Przepaść.
Ps. 122 przemilczę. :P
Ja po resecie pewnie jeszcze jedną Panterę wezmę, plus Tiger I lub II, a jak się wyrobię z XPkami i kasą to może jeszcze JagdPanther. :)
preDratronIX [ Generau ]
Ja po reset'cie chyba przeniosę się na Rosjan. Nie grałem jeszcze nimi, stawiam tylko na Niemców teraz, i mam pytanie, czy aby tak dalej? Czy jednak zmienić na Ruskie? P.S czytałem że w nowym patchu ma ukazać się Jagdtiger, czy to prawda? Też słyszałem że Nasi wschodni sąsiędzi już go mają :)
Lukis' [ POZnanska Pyra ]
A jak się sprawuje T-34?
BT7 nie ma szans zadać jakichkolwiek obrażeń przeciwnikom...
Chyba troche przesadzili z różnicą poziomów. By 4 pociski w stronę Tygrysa nie zadały ani jednego obrażenia...
pablo397 [ sport addicted ]
Lukis' --> BT7 jak to BT7 - nawet w rzeczywistosci byl to szybki tank do celow stricte rozpoznawczych, wieksza frustracje powoduje gdy jakims niszczycielem czołgów ladnie zasadzony w krzaczkach z bliska, pewny 100% penetracji (co jak co, ale na tak male odleglosci na jakich czesto tocza sie bitwy w tej grze to przewaga w postaci grubego pancerza bardzo maleje) dajesz strzal jeden za drugi, kazdy w celu a tylko iskry sie sypia i nawet wglebienia w pancerzu nie ma...

Big B [ Konsul ]
Wow 27 strzałów i 29 damage-ów.
Lindil [ Lumpenliberal ]
Jak robić zrzuty ekranu? Uszkodziłem Tigera II strzelając z Luchsa, a printscreen nie zachował się dla potomności:(
mirasek [ Generaďż˝ ]
Jak robić zrzuty ekranu? Uszkodziłem Tigera II strzelając z Luchsa, a printscreen nie zachował się dla potomności:(
Alt+print screen
Fotki sa w folderze z gra (dla jasnosci)
Lindil [ Lumpenliberal ]
A, jednak się zapisało, tylko nie do schowka a do katalogu z grą. Więc: Phear tha Powa of da Luchs!
Zaznaczam: bez amunicji premium.
Sezz [ Konsul ]
Fajna gierka.
Pograc 2-3 dni i zapomniec, bo strasznie szybko sie nudzi.
Nawet juz nie loguje sie po darmowe zloto a oni chca brac cash pozniej :)
Szczep83 [ Pretorianin ]
Kiedy wipe?
Co się stanie z odłożonym goldem?
Czy ktoś wie?

Madkongothonurgh [ Konsul ]
Nowa tajna broń niemieckiej myśli technologicznej.
Introducing: dwugłowy Ferdynand.
Bosmanfrx [ Tankista ]
Tak sobie myślę, co by się bardziej opłacało po wipe. Mam dość expa, żeby wziąć VK 3002 i do Pantery, albo ISa. Co byście doradzili?
Lukis' [ POZnanska Pyra ]
Coraz bardziej gra mnie odrzuca. Starcie Panzer IV vs. moje A20 i Panzer IV, ja daje ciągle w okolice silnika i zero procentów ubywa (podstawowymi pociskami) a oni się tylko nawalają.
Zupełnie bez sensu. Nie masz możliwości zdobyć fraga podstawowymi czołgami.
Lindil [ Lumpenliberal ]
Masz, tylko trochę szczęścia potrzeba. Zresztą w podstawowych czołgach nie chodzi o fragi a o znajdywanie celów dla artylerii i zwiad.
qLa [ MPO Medic ]
Lukis
Polowanie A20 na PIV jest conajmniej smieszne.
A20 raczej sie nadaje do scoutingu/niszczenia arty.
Victor Sopot [ Generaďż˝ ]
A-20 zostało celowo osłabione, bo było trudne do trafienia. Nie przyśpiesza już gdzieś przy 45km/h choć licznik dobija do 72, nie ma w nim przyzwoitej armaty.
Lukis' [ POZnanska Pyra ]
Nie polowałem. Po prostu zauważyłem starcie i się dołączyłem, strzlejąc kilka razy z kilku metrów w tył i 0 obrażeń.
Ech to czekam aż bedzie mi dane wziąć moje ukochane T-34.

Big B [ Konsul ]
Podobno dzisiaj wipe. Ktoś wie o której?
neXus [ Fallen Angel ]
Lukis' - czołgiem adekwatnym do A20 jest PzIII. i w zasadzie głównie z nim masz równe szanse.
Ta gra mimo swojej "arkadowości" w miarę dokładnie odzwierciedla możliwości przebijania pancerzy. Więc jak masz działo, które jest na granicy przebijalności danego pancerza, to raz - przy optymalnych warunkach tylko co jakiś pocisk zaliczy penetrcję (przy trafieniu pod kątem 90 stopni), dwa - jakiekolwiek odchylenia od optymalnych warunków (np. strzały pod kątem) powodują prawie 100% nieskuteczność ostrzału. Moja 88-ka mimo potężnej przebijalności rykoszetuje od wieży od pantery zamontowanej na PzIV - szczególnie z tą najdłuższą 75 - nie dość że wieża ma 110 mm to jeszcze ma specyficzne jarzmo od działa co również jest uwzględnione.
Z tego co zauważyłem, model trafień i przebijalności jest chyba po Combat Mission najwierniej oddany z gier:)
A A20 w zasadzie głównie nadaje się na rozpoznanie, podobnie jak PzIII :)

Tygrys205 [ Klimat breaker ]
to jeszcze ma specyficzne jarzmo od działa co również jest uwzględnione.
Bzdura. Jarzmo działa w ogóle nie ma ani modelu kolizji, ani dodatkowego pancerza na wieży (który, nota bene, powinien być - w końcu przebić 200mm pancerza a 110 to różnica). Ponadto, penetracja jest liczona na zasadzie +/- 30% penetracji twojego działa, na przykład:
Twoje działo to KwK 41 88mm L/56 z penetracją 138mm. Ta wartość może skoczyć w dół lub w górę o 41mm. Także równie dobrze możesz przebić pancerz o grubości około 179mm, jak mieć problemy z pancerzem o grubości 97mm.
Dlatego powstają cyrki typu jesteś pewien, że przebijesz tego ISa przed tobą a tu nagle niespodzianka - nie przebiłeś go, bo losowy system penetracji stwierdził 'wal się, dzisiaj nie przebijamy ISów'.
Mówiłem to już kilka razy - ta gra za bardzo polega na szczęściu. Jeśli uda ci się odstrzelić komuś jakiś ważny moduł typu ładowniczy, strzelec albo amunicję to dla tego kolesia jest praktycznie po zabawie. A jak go zapalisz albo odstrzelisz amunicję w pierwszym strzale i eksploduje - na pewno weźmie go kurwica. Wiem po sobie, jak jakiś szczęściarz trafia mi w amunicję w T-44, kiedy ja mam go dobić i mam 100%.
Co do rykoszetów to nie wiem jak działają, ale też będzie to miało związek z losową penetracją, która powoduje, że pociski, które miały się odbić magicznie wchodzą w cel.

Caine [ Legend ]
tygrys, przesyłka odebrana i zabezpieczona.
bone_man [ Omikron Persei 8 ]
Big B --> Nikt nie wie, kiedy będzie wipe. Bardzo prawdopodobne, że dopiero na początku września, bo dopiero wtedy będzie drzewko US.
Madkongothonurgh [ Konsul ]
Nowy patch planowo miał być dzisiaj, ale zgodnie z informacją z 19 sierpnia, zalicza obsuwę.
Swoją droga mam w dupie patcha, wipe'a. Jak dla mnie powinni najpierw zrobić porządek z serwami, rozbudować czy wygonić jankesów z EU serwera.
Tygrys205 [ Klimat breaker ]
Wyć - excellent! Swoją drogą co chciałeś ode mnie ho ho i jeszcze dawniej na gadu? Ja gadu mam tylko dla zasady, więc jak coś chcesz to masz większe szanse dostać odpowiedź na mejlu.
Pawlo94 [ Illusive Man ]
A ja mam pytanie czy umiejscowienie czołgu lekkiego PzKpfw III Ausf A w bitwie razem z cięzkimi czołgami, z którymi prawdę mówiąc nie mam szans, jest bugiem i czy ot będzie naprawione? Posiadam ten czołg, ale gdy podjadę do tyłu np. tygrysa czyli najsłabiej opancerzonej jego części i strzelę mu w tył z paru centymetrów to mu nic nie robię i tutaj pytanie co robić?
Lindil [ Lumpenliberal ]
Robić zwiad. Lekkie czołgi do tego służą, za zauważanie przeciwników też masz punkty. Poza tym możesz powalczyć z lżejszymi przeciwnikami niż Tygrys.
neXus [ Fallen Angel ]
Tygrys205 ->
Bzdura. Jarzmo działa w ogóle nie ma ani modelu kolizji, ani dodatkowego pancerza na wieży (który, nota bene, powinien być - w końcu przebić 200mm pancerza a 110 to różnica).
Co do jarzma mogę się mylić - co do wieży jestem pewien. Parę razy miałem okazję na bliskie odległości to przetestować, znajomi którzy też grają w WoT zauważyli to samo.
Jest element losowości ale nie aż tak duży jak ci się wydaje :) choć jestem ciekawy skąd masz takie dane o tych 30% - możesz podać źródło?
T_bone [ Henchman 24 ]
Pawlo94---> To proste, nie podjeżdżać do Tygrysa. To nie bug tylko selekcja naturalna.
PzIIIA, A-20... Te czołgi służą do jazdy na maksymalnej prędkości, zwiadu, drażnienia większych przeciwników swoją prędkością oraz niszczenia artylerii. W przypadku porażki koszty utrzymania są tak niskie że nie ma co narzekać.
neXus---> Model penetracji stoi jeszcze na wysokim poziomie także w takich produkcjach jak Steel Fury: Kharkov 1942 czy Achtung Panzer, ten z World of Tanks jest cóż... Przystosowany do tego jaka jest ta gra.
qLa [ MPO Medic ]
Pawlo94
To naprawde nie jest tak skomplikowane - twoj czolg jest do a) scoutingu b) rapowania arty c) walki z innymi lekkimi czolgami.
Na prawde nie potrafie zrozumiec tego narzekania ludzi w Pzr III, A-20 etc, ktorzy mowia "Jakie to zle, ze ja nie moge zniszczyc Tygrysa krolewskiego".... Prosze Was...
Lindil [ Lumpenliberal ]
Zresztą sprzęt w stylu Leoparda czy A20 potrafi wspaniale spisywać się w walce z ciężkimi czołgami, pod warunkiem, ze trafisz na idiotę/gościa który nie lubi jak mu coś ciągle 'dinga' w pancerz. Jeździsz sobie koło takiego w kółko, biedaczek przeważnie stoi w miejscu lub lekko manewruje, próbując wykręcić w Twoją stronę swoje 200mm działo, a tymczasem kasuje go artyleria lub T-44 podjeżdżający z tyłu.

Caine [ Legend ]
qla, zło to jest że ja działem 100mm muszę brzękać w KT przez minutę, nawet jeśli trafiam w przedział silnika.
tygrys: zapewne chciałem cię o coś zapytać w wyż wzm temacie.
qLa [ MPO Medic ]
Cain
Zlo to jest, ze ja 128 na ferdinerdzie dinguje czasem od PzrIII/IV ;)
Lindil
Mozna jeszcze lekkim gasienice przeciwnikowi wciaz urywac - zawsze przydatne dla teamu.
Tygrys205 [ Klimat breaker ]
neXus - jarzmo działa w grze nie jest wymodelowanie i nie daje dodatkowej ochrony wieży. Na Tygrysie II, jeśli by to działało, miałbyś wtedy do przebicia jakieś 10cm pancerza jarzma i jeszcze 18cm pancerza wieży a tak nie jest.
Element losowości jest i jest zwyczajnie za duży. Kilka razy już dostałem w bok kadłuba i nagle mój strzelec albo ładowniczy są ranni. Chyba dostali po paznokciach, bo innego wytłumaczenia nie widzę. Pomijając historie typu jedzie sobie IS-2, dostał w wieżę i nagle spadła mu gąsienica albo obydwie. Widziałem na własne oczy jak to się stało, kiedy jednego obserwowałem po moim zejściu. Koleś dostał w przód wieży z prawej strony a spadła mu lewa gąsienica.
Co do penetracji to opisywał to Overlord w jakimś starym wątku na forum WoT. Nie wiem gdzie jest ten temat i nie mogłem go znaleźć, więc jeśli chcesz to dokładnie sprawdzić, to przeszukaj kategorie Game Discussion na 'ichnim' forum.
Lindil - idiotów w tej grze jest wielu, fakt. Ale nie ma piękniejszego widoku jak kiedy trafisz Leoparda albo inny szybki syf w Tygrysie, który próbuje ciebie objeżdżać. Albo dostaje w gąsienicę i ginie w ułamku sekundy, albo schodzi za pierwszym strzałem.

Caine [ Legend ]
^^ they see me rollin, they hatin'.
nie ma nic przyjemniejszego niż kręcenie kółek 70km/h wokół stada nołlajfów w kanonierkach.
neXus [ Fallen Angel ]
Tygrys205->
Kilka razy już dostałem w bok kadłuba i nagle mój strzelec albo ładowniczy są ranni.
A słyszałeś o wewnętrznych odpryskach pancerza? :) Nie ma penetracji ale pancerz odpryskuje w postaci drobnych fragmentów wewnątrz - szczególnie często to się dzieje często przy trafieniu pociskiem HE. Żeby było zabawniej - nawet jest do kupienia moduł o 15% zmniejszający możliwość tych odprysków :P
jarzmo działa w grze nie jest wymodelowanie i nie daje dodatkowej ochrony wieży. Na Tygrysie II, jeśli by to działało, miałbyś wtedy do przebicia jakieś 10cm pancerza jarzma i jeszcze 18cm pancerza wieży a tak nie jest.
Toż pisałem że do tego mogę się mylić
Lindil [ Lumpenliberal ]
W sumie całkiem miło jest też zatrzymać się w T34-85 vis-a-vis Tygrysa i wygrać pojedynek strzał za strzał:D
Pawlo94 [ Illusive Man ]
Widzę, że doczepiliście się tego przykładu. Dobra chodziło mi o to, że nawet średnie trudno uszkodzić, ale to, że za zauważenie tż dostaje expa to nie wiedziałem
Shifty. [ Marksman ]
0.5.4 is coming supposedly in a few hours. If everything is fine, EU beta will be updated to this version. - Overlord
Lindil [ Lumpenliberal ]
Zależy jakie średnie. T-44 jest średni, Pantera też. Jednak na nie lepiej w Pzkpfw IIIA nie polować;)
Tygrys205 [ Klimat breaker ]
neXus - tylko, że ja dostałem z przeciwpancernego a nie z odłamkowego... O odpryskach pancerza to chyba każdy głupi wie, kto chociaż trochę interesuje się tematyką.
A o modułach to ja sam doskonale wiem i też doskonale wiem, że trzy czwarte z nich nie działa. Ani-fragmentation liner też działa na zasadzie 'kiedy chce'. Mokra amunicja czy te CO2 w czołgach to wszystko mity, 500 tysięcy wyrzucone w błoto. Jedyne, z tego co wiem i sam doświadczyłem, co działa to rammer i siatka maskująca a arsenału peryskopów chyba nikt nie używa.

Big B [ Konsul ]
Shifty.---> Czyli że jutro będzie aktualizacja i wipe?
Shifty. [ Marksman ]
Big B --> Na razie patcha wrzucili na ruskie serwery. Jeśli będą z niego zadowoleni to wrzucą i do nas, ale kiedy? Nie wiadomo. Overlord napisał tylko, że jest niewielka szansa na patch do końca tego tygodnia.

Shifty. [ Marksman ]
Jedna z ciekawszych od dawna bitew na Karelii. Myślałem, że ludzie do usranej będą klepać jeden wytarty schemat na tej mapie. Drużyna przeciwna odwróciła naszą uwagę próbą przedarcia się przez prawą flankę sześcioma czołgami. Team skupił się na tamtej flance niemal w stu procentach, kanion zostawiając mi i dwóm innym czołgom, a to właśnie tędy szło główne natarcie. Po chwili walk zostałem sam, przeciwko 6 czołgom, praktycznie bez wsparcia artylerii, bo Hummel nie miał ze mną łączności radiowej. Powstrzymywałem wrogie natarcie przez dobre parę minut, zostawiając drużynie wystarczająco czasu na zajęcie flagi. Zniszczone: Tiger II, T-44, Panther, JgPanzer IV, VK3601(H) i bodajże T-43, a kilka kolejnych poważnie uszkodzonych.
Nagroda: blisko 59tys kredytów. :)
btw: madkongo --> Spotkałem dziś kolesia o ksywce madgringo, znajomy? :D
Petron900 [ GLaDOS ]
Mam pytanie jaki czołg kupić, T-34 czy PzKpfw IV ??
Caine [ Legend ]
shifty: jak to zrobiłeś, że masz 3D sylwetki na liście graczy? To zasługa nowego patcha?

Madkongothonurgh [ Konsul ]
Caine: z tego co opowiadał Shifty na TSie, jest to user-made mod.
Shifty: nie znam dziada, możesz go rozwalać :P
Przed chwilką pobiłem Twój rekord,
Szczegóły tutaj:
Wystrzelałem wszystkie 20 AP i 1 HE :) 34K zysku.
Petron900 [ GLaDOS ]
I jeszcze pytanie żeby np. odkryć A-20 muszę najpierw kupić BT-7? Bo A-20 na drzewku jest po BT-7
Shifty. [ Marksman ]
Wycior --> Ścieżka: WoT/res/gui/maps/icons/vehicle. Skopiuj zawartość folderu small do contour - gotowe. :) Nie zapomnij o backupie.
Shifty. [ Marksman ]
I Panther z wieżą od czwórki. Czołg premium, prawdopodobnie będzie dołączony do wersji pudełkowej, wraz z 2500 golda i premium na rok, jeśli wierzyć translatorowi google.
ZgReDeK [ Wredne Sępiszcze ]
U nas pewnie nie będzie pudełkowej :/ btw jaka cena ?
Madkongothonurgh [ Konsul ]
Hamerykańskie czołgi prezentować będą się tak:

Caine [ Legend ]
loltraktor ma godnego konkurenta>>>
edit:
Shifty. [ Marksman ]
Zgredek --> Niewykluczone, że chodziło po prostu o jego koszt, tj. 2500g. Translator google wiadomo jak tłumoczy. :P

Shifty. [ Marksman ]
--->
+ tekst po wczytaniu się, "what the fuck are you guys doing in my recruit battle?" - Priceless. :D
xMAXIMx [ Rallye driver ]
1. Kiedy ten wipe?
2. Ile będzie kosztowała wersja pudełkowa?
3. Czemu ta gra jest taka zajebista? :)

Big B [ Konsul ]
Shifty.---> Jak to zrobiłeś, że wasz obrazki czołgów na ekranie wczytywania i tiery w bitwie?

pablo397 [ sport addicted ]
[177] --> mausem nawet nie widzialem, zeby ktos odparl atak 6-ciu czolgow... szacun
Shifty. [ Marksman ]
Big B --> W poście 179 napisałem.
Wycior --> It wasn't me! :P Tylko po rankingu dostałem sporo, ale obyło się bez banhammera. :P

Madkongothonurgh [ Konsul ]
W najbliższej przyszłości ani patcha ani poprawy kwestii serwerów/lagów nie odnotujemy.
Cytując Overlorda z forum:
Our game servers in the US will have been up and running by September, 10. Their capacity will allow us to solve "unable to connect" problem, caused by server overload. We are switching to new game engine version, most likely that it will happen at the end of September (from BigWorld 2.0.9pre up to 2.0.11pre), that should significantly decrease so-called "warping/teleportation" or, if we are lucky, put an end to it once and for all.
EU beta will get updated when our US servers are ready, so as not to do double work (launch US servers, update EU servers, update US servers). The update will be based greatly on current 0.5.4 version of Russian online release plus some minor bug fixes to it.
Znając życie pod koniec września gra będzie spatchowana. Fajna sprawa, rzetelnie beta-testujemy w Europie wersję gry, która już dawno jest nieaktualna.

Yaca Killer [ Regent ]
To w takim wypadku sobie w weekend zaszaleję i wykupię premium na miesiąc.
A co :)

Tygrys205 [ Klimat breaker ]
madkongo - a czego się spodziewałeś po komunistach, którzy cenzurują Ci pół posta na ich jedynym i słusznym forum?
Lindil [ Lumpenliberal ]
Biedactwa, nie dość, że poświęcacie się i gracie za darmo, to jeszcze ci źli deweloperzy nie dają wam najnowszej wersji:D
Tygrys205 [ Klimat breaker ]
Geniuszu, jaki jest sens testowania tego samego od prawie dwóch miesięcy, skoro to jest beta test a ruskie miały już chyba z cztery czy pięć paczy. Beta testy są po to, żeby szukać błędów (Captain Obvious), ale jak my mamy to robić, skoro taką kupę czasu siedzimy na tej samej wersji, z tymi samymi bugami, co?
Madkongothonurgh [ Konsul ]
Należy też pamiętać, iż jesteśmy potencjalnymi klientami tej usługi. W naszym interesie leży wyłapywanie błędów, bezsensów produkcji na dość wczesnym etapie - by w rezultacie otrzymać grę przemyślaną, technicznie bez zarzutu. Wtedy można poważnie myśleć o dalszym wspieraniu Twórców, dokonując w przyszłości mikropłatności.
Jaki jest sens raportować teraz błędy, skoro i tak gro z nich zostało już dawno usuniętych/wyłapanych podczas testów u ruskich? Inna sprawa, że warpy i upierdliwe lagi w znaczny sposób zakłócają odbiór mechaniki rozgrywki.
qLa [ MPO Medic ]
Tygrys
Spokojnie.
Lindil
Sek w tym, ze wieksza przysluge robia gracze tworcom gry, niz na odwrot.
Maja po prostu darmowych testerow gry, dodatkowo pozyskujac w ten sposob klientow, ciezko mi wiec calowac w stopki tworcow, tylko dlatego, ze testuje ich produkt.
Jak juz pare razy mowilem - podejrzewam, ze Ruscy traktuja rynek Europejski troche powazniej, natomiast rynek Rosyjski jako poligon doswiadczalny :)

Caine [ Legend ]
dla porównania, przez miesiąc bety Bad Company2 mieliśmy ile - 2 patche?

Shifty. [ Marksman ]
Co więcej, przez pewien czas będziemy grać tylko na serwerach amerykańskich, bo devsi chcą je przetestować, co oznacza dla nas jeszcze wyższe pingi niż teraz... Fucking great.
Lukis' [ POZnanska Pyra ]
No wg. informacji które kilka razy były podawane podczas gry, od jutra do 1.09 serwer bedzie wyłączony i wtedy nowy patch.
Nie wiem na ile potwierdzone inf.
Madkongothonurgh [ Konsul ]
It's official.
Shifty. [ Marksman ]
Zgadza się Lukis. Na głównej stronie pojawił się news:
Ale po tej krótkiej przerwie podłączą nas jedynie do amerykańskich serwerów, patch wrzucą Several days after that, zatem conajmniej tydzień dalej we wrześniu. Lecą sobie w ch*ja i tyle. W moim przypadku gra na amerykańskich serwerach to pingi z rzędu 200-250ms, więc podziękował serdecznie pieprzonym hamburgerom. :)
COCK!
Także więcej konkretniejszych informacji na temat soft wipe'a: CAŁY(myśleli nad ograniczeniem) dotychczas zdobyty xp zostanie skonwertowany na free experience, czołgi/moduły/podzespoły zostaną sprzedane za 100% wartości(ceny ze store), a także każdy gracz otrzyma jednorazowo 5000golda.
Ponadto, jeśli ktoś zakupił czołg premium, lub złotą amunicję, całkowity koszt zostanie zwrócony w goldzie. I z niepotwierdzonych informacji, podobno mamy dostać też refund w gold za każdego straconego członka załogi. Dokładnych wartości, ani czy to faktycznie prawda nie znamy.
Pawlo94 [ Illusive Man ]
To nawet lepiej. Teraz zamiast mojego PzKpfw II będę miał IV, albo tygrysa, bo kasy mi starczy wiadomo gold, a expa przeznacze tylko na rozwój do kolejnych czołgów, a nie inne bzdety, których się nie dało bardziej rozwinąć

Tygrys205 [ Klimat breaker ]
Dajcie spokój... Takie beta testy to sobie można o kant dupy potłuc. 'Several days after', ale pewnie w Valve time, czyli pewnie gdzieś w środku października. I dodatkowo mam grać na hamerykańskich serwerach? No komuś się chyba w tyłku poprzewracało. Durni devowie komuniści...
Poza tym, spodziewam się bana na jedynym i słusznym forum WoT :D Znowu pojechałem po jakimś ciulu artyleryjskim i pewnie komisarz moderator zaraz wpadnie i mi ocenzuruje pół posta, albo bez patyczkowania ban :D
EDIT
Pfffahaha! Wątek już poleciał :D
mirasek [ Generaďż˝ ]
A dlaczego granie na amerykanskim serwerze ma byc takie zle? Teraz amerykanie graja na serwerze europejskim i nikt nie placze ze ma ping jak ktos napisal 200-250ms
Ps.
Ja aktualnie lacze sie z serwerami z usa i nie mam ping wiekszy jak 140ms
srednio ok 110

Caine [ Legend ]
[204] co mi przypomina, żeby po patchu wybróbować ruską arty. 1850 dmg na strzał brzmi smakowicie.
Shifty. [ Marksman ]
mirasek --> Hamburgery grały na europejskich serwerach z własnej woli, my będziemy grać na amerykańskich z przymusu. Nie wierzę, że nie istnieją inne sposoby przeprowadzenia stress testu niż zmuszanie graczy z EU do męczenia się z wysokimi pingami. Ja dla przykładu nie wyobrażam sobie rozgrywki przy pingu ~120-150, a na moim łączu i amerykańskich serwach w grach często przekraczam 300. Dlatego darowałem sobie po części WoT z powodu lagów, tak jak i daruję sobie granie na US serwerach.
Optimum przy którym gra mi się przyjemnie to 70-100 tops. Wyższe pingi po prostu mnie męczą, a fun z gry rozpływa się w powietrzu.
btw: No i dostałem kolejne minusy na komunistycznym forum wot, razem -26. Fuck Yea. :) Nevermind, ban.
BlackBolt [ Senator ]
Artyleria w walkach rekrutów potrafi niezłe zniszczenia zrobić. Za to ta ze standardowych walk dostępna na początku nie jest zupełnie warta uwagi. W wielu wypadkach nawet złotą amunicją trzeba trafić gościa 3-4 razy, żeby coś mu zrobić. Ogólnie powinni zrobić więcej poziomów. Standardowe są za trudne na początku jak dla mnie, bo właściwie to mogę nie kupować wcale amunicji. Czołgi drugiego poziomu nie są w stanie zrobić nic czołgom z 4 poziomu, którymi większość osób już jeździ.

Big B [ Konsul ]
Już chyba zaczynają, bo nie mogę się połączyć.

Petron900 [ GLaDOS ]
Ja też nie mogę się połączyć.

Big B [ Konsul ]
W newsach jest napisane: "Setting Testing Servers and Preparing New Patch".
Its Official

Zgred [ WREDNY ]
To co, przerwa z graniem do 01.09.2010.

Big B [ Konsul ]
Niestety :(
neXus [ Fallen Angel ]
Niezłe jaja miałem podczas wczorajszej gry... Na miejskiej planszy, na górce z kościołem miałem spotkanie moim VH 3201 z zwykłym t-34. Najpierw widziałem jak tłukł się z naszym t-34-85, po czym nasz teciak padł. Myslę "dobiję gada" i wyjeżdżam na tamtego - gość ma 100%. Najpierw myślałem, że nasz teciak ani razu go nie trafił ale okazało się że to nie to. Pierwszy pocisk z długiej 88 poszedł czołowo - żadnego rezultatu, myślę "ma gość farta", drugi poszedł w kadłub na boku pod kątem prostym na poziomie górnej gąsienicy - nic! Nawet komunikatu, rykoszet... Trzeci strzał prosto w tyłek... i znów to samo. Tymczasem gość 3 strzałami posłał moją puszkę na złom... Wyglądało jakby gość miał włączony "good mode". Jeszcze może w swojego pecha bym uwierzył, ale żeby 2 czołgi i ani jednego draśnięcia??
Coś chyba gość miałł okazję korzystać z buga :)
Choć najzabawniejszym bugiem jaki w WoT miałem to plansza miejska, która wgrała się bez destrukcji (czołg blokował się o zwykły słupek na chodniku) i czołgi wybuchające od 1 strzału :D

D3O [ Leutnant ]
Zawaliście, dzisiaj akurat miałem kupować JagdPanthere, brakowało mi tylko 300 tysięcy kasy. Nosz kurna. Po ponownym włączeniu serwerów każdy ma podobno dostać 5000 golda. Jeśli to prawda to beznadzieja. Można się spodziewać wysypu Tygrysów(II), ISów i całej reszty ciężkiego sprzętu. To ja po to grałem intensywnie przez ostatnie dni na premium(do piątku), żeby zdobyć upragnioną JgPantherę a tu dają 5000 golda przez co każdy sobie kupi coś super bez problemów.
neXus [ Fallen Angel ]
Takie są uroki bety :P :P
Ale na pocieszenie powiem ci, że sporo ludzi szybko wróci do słabszych sprzętów, bo naprawa zniszczonego Tygrysa II sporo kosztuje, a jak same takie sprzęty będą jeździły, to mimo wszystko szyyybko kasa na naprawy im się skończy :P
PS. A 5000 G to tylko 2 mln kredytów - czyli dobrze wyposażony Tygrys I :P
Shifty. [ Marksman ]
D3O --> Po pierwsze, patcha nie będzie pierwszego dnia po uruchomieniu serwerów. Po drugie, wymiana 5000g na credits to chyba najgorsze z możliwych rozwiązań. Pomijając, że całe doświadczenie i kasę dostaniemy z powrotem po soft wipe.
Więcej info wyżej.
Tygrys205 [ Klimat breaker ]
Cała kasa, która się zarobiło do tej pory i nie wydało oraz czołgi i moduły zostaną sprzedane za 100% wartości i oddane w postaci czystej kasy we wrześniu...

D3O [ Leutnant ]
Nie no, to jak ma wyglądać soft wipe to ja wiem i rozumiem. Tym się nie przejmuję. Chodzi mi tylko o poroniony(wg. mnie) pomysł rozdania każdemu 5000 golda. I idę o zakład, że pewnie ponad połowa obecnego wysypu VK3601H, kupi sobie bez problemu Tygrysa z dnia na dzień, bez wysiłku zarobienia na niego. Potem, pomimo trudności w utrzymaniu takiego pojazdu(droga amunicja, naprawy) będą w stanie sprawnie funkcjonować właśnie z tego golda. I tak, rozumiem że nic mi do tego, tyle że ze zróżnicowanych bitew zrobi się Tigerfest :)
neXus [ Fallen Angel ]
Swoją drogą wcale się nie dziwie że takie coś robią - walki na niskich trierach przetestowali - teraz będą testowali jak będzie w późniejszej fazie gry, gdzie wszyscy dorobią się już ciężkich sprzętów...
Sam skorzystam z zakupu tygrysa, choć mi zostało zaledwie 150 tys do samodzielnego zakupu :) Za to przez reset punktów uwolni mi się ponad 40 tys jakie mi się naprodukowało na VH3201 podczas farmienia kasy na tygrysa.
Shifty. [ Marksman ]
Nawet gdyby wipe miał nastąpić w tej chwili, to przeciętny gracz (~600-700 tys XP + ~3mln credits) byłby w stanie odblokować i kupić sobie conajmniej Tygrysa I, bądź Bengalskiego. :P I jestem pewien, że stałoby się tak i bez darmowego golda, więc szczerze wątpię, by te 5000g poważnie namieszało w tej kwestii. Jak myślę, większość graczy raczej wykorzysta je na przetrenowanie załogi (5-6x200g) bo ją z wipem stracimy, lub wykupi premium, niż zamieni na kredyty.
Zgadzam się, początkowo pewnie będzie można oczekiwać Tygrysów II w roli skautów, jako najlżejszych czołgów na polu bitwy, ale z czasem ludziom przejdzie i wrócą do teciaków, leopardów, panter i vk, chcąc cokolwiek zarabiać.

Big B [ Konsul ]
Rzeczywiście. Granie z takimi samymi czołgami to nie wyzwanie, a kwestia szczęścia.
Madkongothonurgh [ Konsul ]
E tam, w tej grze jak w mało której arkadówce najważniejszy jest myślący team oraz pełna współpraca na polu walki. Nieraz się widziało rejpione VK4502 przez "średniaków" :) Nie przejmowałbym się tak wysypem high tierowych czołgów.
Co do czynnika "szczęście" to niestety jest on wrzodem na dupie, doprowadzającym do frustracji ;d

Madkongothonurgh [ Konsul ]
Przydatna informacja - czyli progi xpeków potrzebne do odblokowania danego czołgu (pomijane są wszelkie "zbyteczne" ulepszenia poszczególnych czołgów). Pozwoli to mniej więcej wybadać, na co będzie można sobie pozwolić po wipie.
Zapożyczone z forum WOT:
Russian "heavy"
T-26 - 190 exp
T-46 - 1.020 exp
T-28 - 5.040 exp
KV - 19.725 exp
KV-3 - 48.775 exp
IS - 102.045 exp
IS-3 - 209.120 exp
IS-4 - 396.785 exp
IS-7 - 708.200 exp
German "heavy"
PzKpfw II - 175 exp
PzKpfw III Ausf A - 1.320 exp
PzKpfw III - 5.555 exp
PzKpfw IV - 21.010 exp
VK3601(H) - 50.965 exp
PzKpfw VI Tiger - 105.030 exp
PzKpfw VIB Tiger II - 225.525 exp
VK4502 (P) Ausf B - 411.275 exp
Maus - 691.145 exp
Russian "medium"
BT-2 - 190 exp
BT-7 - 1.520 exp
A-20 - 6.310 exp
T-34 - 21.000 exp
T-34-85 - 54.860 exp
T-43 - 116.945 exp
T-44 - 217.703 exp
German "medium"
PzKpfw II - 175 exp
PzKpfw III Ausf A - 1.320 exp
PzKpfw III - 5.555 exp
PzIII/IV - 21.010 exp
VK3001P - 50.645 exp
VK3002(DB) - 91.825 exp
PzKpfw V Panther - 186.960 exp
Cappo [ Senator ]
Ja myślę że kupię premium na miesiąc + wytrenowanie załogi, przez miesiąc znów uzbiera się złoto na premium. Expa mi starczy na IS-7/Mausa + KT + T44 :D (nawet na coś jeszcze starczy o ile kupię Mausa) trochę gorzej z kasą bo po kupnie IS-7/Mausa zostanie mi jakieś 1,5 mln kredytów ale myślę że szybko się uzbiera na KT.
Shifty. [ Marksman ]
Statystyki stockowego JagdTigera, auf deutsch. :P -->
Cena: 3.550.000 cr
Shifty. [ Marksman ]
Prawdopodobne ceny abonamentu i złota:
$1 = 250g.
Gold Only Packages -
$50 - 12500 Gold, "Free" A-32 Tank.
$100 - 25000 Gold, "Free" Pz V/IV Tank.
Subscription Packages -
$10 - One Month Premium + 250 Gold.
$50 - "Semi Annual" Premium + 1250 Gold.
$100 - Annual Premium + 2500 Gold + Pz V/IV

Big B [ Konsul ]
Oby z czasem wprowadzili język polski i płatności za PLN(oby była możliwość SMS).
qLa [ MPO Medic ]
Big B
Smiem w to watpic, nie znam zadnej gry MMO, ktora mialaby mozliwosc oplat w zł
Shifty. [ Marksman ]
qLa --> Akurat w przypadku WoT to się może zmienić. Jeden z devsów wspomniał, że będzie możliwość płatności sms w polsce.

Big B [ Konsul ]
qLa---> Mogę wymienić dwie: BF Heroes oraz Runes of Magic.
P.S Jutro wstaję wcześniej(początek roku szkolnego, ok 6) i od razu włączam WoT. Zdam wam relacje czy już jest aktualizacja.
preDratronIX [ Generau ]
Big B wszystko rusza o 12 w nocy, więc nie ma potrzeby sprawdzania.
P.S Sprawdź czy masz 8k golda :PPP
bone_man [ Omikron Persei 8 ]
Serwery już trybią. Można grać.
edit: minimum 150ms, ah jak cudownie :)
Lukis' [ POZnanska Pyra ]
Heh teraz nie ma. Nic nie zostało zresetowane ;/

Caine [ Legend ]
mam jakieś 6,5 k golda
Lindil [ Lumpenliberal ]
Mam nadzieję, że wraz z przeniesieniem serwerów do USA sporo Amerykanów zacznie grać w WoT. Już nie mogę się doczekać walki z nowymi graczami w ich PZIII:D
bone_man [ Omikron Persei 8 ]
Lukis' --> Bo nie miało być teraz zresetowane, tylko trochę później (gdzie później = od jutra do nieskończoności). Teraz każdy dostaje 5k złota a po resecie kolejne 3k.
Na razie mam jakieś 7500 złota, więc nie jest źle. :P

Big B [ Konsul ]
Sytuacja jest dziwna. Patch pobierał się kilka sekund. Wersja nie zmieniona. Wipe-a nie ma. Dostałem 5k golda.

Zgred [ WREDNY ]
Mam lamerskie pytanie, jak się kupuje konto PREMIUM/VIP za złoto?
UncleTusky [ El Pollo Diablo ]
Górne menu: Profile i w okienku, które się pojawi: Buy Premium Account.
BlackBolt [ Senator ]
Pingi powyżej 200? Ja podziękuję.
Pawlo94 [ Illusive Man ]
Pingi są w granicach 150 przynajmniej u mnie, ale co ciekawe nie ma zauważalnych lagów. Tzn., że czołgi nie przeskakują jak wcześniej z miejsca w miejsce. Ale słyszałem, że wszystko co mamy ma być przerobione na expa, a nie jest przed chwilą pocinałem moim wysłużonym już PzKpfw III
A i jeszcze jedno pytanko czy IS-7 da radę rozwalić Mausa
Madkongothonurgh [ Konsul ]
Wipe, a co za tym idzie wszystko to czego się spodziewałeś, będzie miał miejsce wraz z pojawieniem się patcha. Nastąpić to ma w ciągu kilku(nastu) najbliższych dni.
U mnie też ping 150, nie czuję zbytnio różnicy pomiędzy europejskim 80-100 ms ;)
preDratronIX [ Generau ]
U mnie nic ciekawego oprócz 5k golda... Jagdtigera jak nie było tak nie ma.
Pawlo94 - jasne że da. Nawet jest lepsze.
Pawlo94 [ Illusive Man ]
Ponawiam pytanie z [242] jest ono kierowane głównie do posiadaczy tych czołgów
Cappo [ Senator ]
[245] lub
Madkongothonurgh [ Konsul ]
Dać ludzikom 5000 gold... Efekt:
Btw. Mój Walentyn ma już dobre 4 tygodnie ;)

Petron900 [ GLaDOS ]
Ehh załamałem się dalej mam beznadziejne czołgi mogę sobie pozwiedzać mapę moim PzKpfw III, z niewiadomych powodów z moich 300 tysięcy zrobiło się nagle 50 tys.
Caine [ Legend ]
madkongo mój Churchill nawet więcej. Grać się da, pingi jak wspomniano ok 150 na bardzo kulawym łączu, czołgi nadal lagują z daleka, a przynajmniej auto aim skacze.

neXus [ Fallen Angel ]
Ja tam nie mam nic przeciwko Churchill'om - od Pz IV z długą 75 są baardzo wdzięcznym celem - nawet rykoszetów za dużo nie ma :)
chyrlok [ Into the Wild ]
Busy?

Big B [ Konsul ]
Ja byłem na meczu z czterema Churchillami.

Madkongothonurgh [ Konsul ]
Z cyklu: "Nie ma co robić z goldem, kupmy sobie po Matildzie."
Swoją drogą mogę śmiało polecić ów czołg jako premium tank farmujący kasę dla VII+ tiera ;)
Pancerz, hp, prędkość oraz działo ma takie samo jak podstawowy KW1 :)
Ps. W temacie patcha, dzisiejszy cytat Overlorda:
bone_man [ Omikron Persei 8 ]
Jedne, co mi się bardzo podoba w WOT to bardzo mili ludzie, w większości. Czasem się jednak trafią takie palanty, że szkoda gadać.
Pierwszy mój pierwszy celowy TK. Standardowo, mapa się zaczyna, wszyscy wyjeżdżają.
Jadę, obok mnie, po lewej jedzie Jagdpz IV i nagle skręca w prawo uderzając w moją gąsienicę = on traci swoją gąsienice, a ja dostaję tylko uszkodzenie.
Sekundę później zaczyna plumkać się na czacie i zaczyna do mnie walić. Efekt - stracone ammo rack i coś tam jeszcze, czyli w sumie gg dla mnie.
Olałbym to wszystko, gdybym to ja się wpakował w niego, ale ten kretyn wjechał we mnie, a później jeszcze zaczyna się rzucać.
Jakiś inny gracz obserwował całe zajście, a później zgłosił mnie do devsów, więc kto wie, może nawet niedługo wyłapię bana. :P

Shifty. [ Marksman ]
Sejf --> A według mnie większość graczy wot to kretyni i skończone dysmózgowia. Można odnieść inne wrażenie, ale to tylko przez to, że większość podczas gry siedzi cicho. Cała prawda wypływa dopiero na forum. Myślisz, że za co mam bana u nich, za porno i pirackie linki? :) Po części sam zasłużyłem rage'ując na idiotów artylerzystów tu i tam, ale w większości za wyrażanie własnej opinii w sposób w miarę kulturalny na różne tematy - oczywiście na forum wot coś takiego jak własne zdanie nie ma prawa bytu. Tutaj ludzie nie zgadzając się z Tobą walą minusową reputację od razu. Pieprzeni komuniści. Ba, miałem nawet przypadki, gdzie zwykłe posty, pisane zupełnie bez emocji w niczyim kierunku, ot zwykłe komentarze kończyły z minusami - zapewne od kretynów, których gdzieś tam kiedyś ustrzeliłem w grze. Napisałem co o nich sądzę, co poskutkowało banem read only. Minusów przybywało, aż skończyłem z perma banem, przy wyniku ok -60. :) Dobrze, że tylko na forum. A i przynajmniej spokój będę miał.

qLa [ MPO Medic ]
Sejf
To ja znowu powtorze - wpadalbys czasem na TS'a - przewaznie znajdzie sie pare osob grajacych w WoT ( przynajmniej Cappo, madkongo i ja ), zawsze przyjemniej, troche wiecej TP, no i przynajmniej w gronie swojakow :)
BlackBolt [ Senator ]
Gram sobie, gram, aż tu nagle wyskoczył komunikat, że zostałem wylogowany z powodu resetu serwerów.
Chyba zaraz będzie patch.

Victor Sopot [ Generaďż˝ ]
IS coming

Madkongothonurgh [ Konsul ]
Coś ruszyło:

D3O [ Leutnant ]
Fajnie, nareszcie. Teraz będę mieć lekki problem w co iść po wipe'ie. Mam ok 235 k expa, obecnie grałem na ulepszonym(oprócz najlepszego silnika) JagdPantherze. Powiem tak: świetny pojazd, ale zaczynam się za bardzo wkurzać awaryjnością działa(zbyt często po pierwszym strzale jest uszkodzone działo), a przede wszystkim zrywaniem u mnie gąsienic, przez co praktycznie w 80% jestem już na straconej pozycji(a największa zmora to czołg klasy T-44). No ale ogólnie pojazd naprawdę dobry, i bardzo dochodowy. Tak myślę, czy iść w to samo czy może spróbować swoich sił w czołgach. Planowałem kupić Ferdinanda, ale ponoć nie da się go utrzymać, taki drogi. Mam co prawda premium(a golda mam na kolejny miesiąc) ale sam już nie wiem.
preDratronIX [ Generau ]
Widzę,że znowu serwery off. Ze względu na patch?
xMAXIMx [ Rallye driver ]
Taa, implementują patch. Nie ma napisane kiedy mają skończyć.
Caine [ Legend ]
Moje about 700K expa starczy na Tigera2 i JagdPanthere? Kilka dni temu wyszedłem w pole teciakiem i zebrałem straszne bęcki, uznałem więc że pora wypróbować ciężki sprzęt.
Ewentualnie, zawsze zostaje S-51...
Cappo [ Senator ]
Caine w [224] masz podane koszty.
No to czyli dziś pobawię się IS-7 , skoro będzie wipe.
Madkongothonurgh [ Konsul ]
Czołgi ostatniego tieru są imho bez sensu :)
Wyciu: na forum WoT są JPgi z całymi drzewkami sprzętu (uwzględniające wartości xp oraz kasy).
Madkongothonurgh [ Konsul ]
Forum nie działa. Damn!
Jak dla mnie to IS-4 jest najbardziej uniwersalny z czołgów tego tieru. Jest lepiej opancerzony od IS-3, ma mniej słabych punktów oraz posiada top endowe działo (to samo co w IS7). No i idzie wyżyć przy jego kosztach napraw :P
IS 7 jest zbyt wielkim chłopcem do bicia, a wysoka prędkość może mu tylko zaszkodzić (ciężko trzymać się nim z tyłu jako support).
Tak czy siak docelowo zostanę przy Matyldzie, IS-3 + research IS-4.
@cappo
No co fakt to fakt, ale ja wolę sobie tej irytacji oszczędzić :P
bone_man [ Omikron Persei 8 ]
Ja nadal nie wiem, co kupić. Ciągle myślę, że może wezmę T-44 i Panterę, i będę po prostu na zmianę jeździł. Ciężkie czołgi są jednak nie dla mnie.
Z drugiej strony po resecie 85% czołgów to będą same ciężkie maszyny, więc...
Cappo [ Senator ]
Mad z tą ilością złota premium starczy do końca bety, a jak mi się nie spodoba to zawsze można to pchnąć i kupić ISa-4, na brak kasy też pewnie nie będę narzekać.
Patch ma ważyć około 450MB, tak przynajmniej czytałem na forum.
preDratronIX [ Generau ]
Mógłbyś wyjaśnić. Bo obrazek adekwatnie do Twojej wypowiedzi jest jak "Ja o zupie a ty o dupie...."
neXus [ Fallen Angel ]
Ja się zastanawiam, czy z niemieckiego drzewka przenieść się po wipe na sowieckie by zakupić sobie T-44. na moje rozeznanie to chyba jeden z najlepszych czołgów w grze. 2 T-44 z sensownymi graczami potrafiły bezproblemowo zając bazę :)
Madkongothonurgh [ Konsul ]
Patch zapewne około +/- 500mb, z tego co zapowiadali.
@up
Obrazek ma się do poprzedniego pytania Caine'a.
@neXus
Wieść gminna niesie, że T44 doczeka się pewnego znerfienia, wstrzymałbym się zatem z decyzją :)
neXus [ Fallen Angel ]
Pytanie tylko jakiego :) jest gdzieś opisane w jakim czołgu co zrobią?
Madkongothonurgh [ Konsul ]
Swego czasu była o tym mowa w starszych change logach. Niestety nie wiadomo czemu zniknęły w związku z 0.5.4.1.
Faktem jest również to, że wszystkie czołgi zostaną dotknięte różdzką balansu i zmian. Przytaczając wypowiedź Overlorda to: naszym zajęciem będzie odkrycie tych zmian i dalszy feedback :D

Caine [ Legend ]
predatronix: mam nadzieję, że wrzucając pożyteczny acz zupełnie nie związany z treścią postu obrazek, będący jednakoż logicznym uzupełnieniem obrazku z mojego poprzedniego wpisu, nie sprokurowałem u Ciebie dysonansu poznawczego skutkującego poważnymi uszkodzeniami neuronów zawiadujących wyższymi czynnościami życiowymi.
bone_man [ Omikron Persei 8 ]
Madkongothonurgh --> Podobno Pantera i T-44 mają otrzymać o 5% mniejszą moc silnika. Czy to prawda i czy tylko o 5% to już nie wiadomo.

D3O [ Leutnant ]
Ja mam pytanie do posiadaczy Ferdinanda. Czy na premium da się spokojnie nim grać nie posiadając innych pojazdów? To znaczy czy zarobione creditsy wystarczą na naprawę i amunicję(powiedzmy, ze 88 mm bo 105 wiem ile kosztuje z doświadczeń JagdPantery)?
neXus [ Fallen Angel ]
Hmmm czytam sobie wpisy na forum WoT i wygląda na to że będzie zabawnie - mają podnieść koszty naprawy czołgów o 20% :D
ooo i amerykańskie czołgi chyba wejdą :) w każdym razie jeśli patcha jest 400 mb to by na to wyglądało :)
Szczep83 [ Pretorianin ]
Przesiadam się z jpantery i ferdka na tygrysa i pantere.
Wiecie czy mają tygrysa poprawić?
neXus [ Fallen Angel ]
Wygląda na to, że pełne info o tym patchu dostaniemy dopiero jak podniosą oficjalne serwery. Przynajmniej tak napisał jeden z moderatorów - by czekać na oficjalne info.

qLa [ MPO Medic ]
Patch dostepny!!!

Madkongothonurgh [ Konsul ]
Linki "pozalauncherowe":
Reavek [ life coach ]
O dzięki Mad. Bo luncher pewnie będzie wiekami pobierał.
Cappo [ Senator ]
Na luncherze leci jak krew z nosa, na torrencie trochę lepiej ale najlepiej (niecałe 200KB/s) flashgetem z tego linka w poście.
niestety przeklej wprowadził teraz jakieś konta.
preDratronIX [ Generau ]
Nom przez FG najlepiej
Cappo [ Senator ]
Mój IS-7 , IS-4 Mada i JagdTiger Qli
Walki wyglądaj teraz tak że całą masa ISów-4 i 7 czy Mausów.
bone_man [ Omikron Persei 8 ]
To co się dzieje to dowcip. Wiedziałem, że tak będzie.
bone_man [ Omikron Persei 8 ]
Czy ja wiem, ta była całkiem niezła. Przegraliśmy.

Big B [ Konsul ]
Dajcie więcej linków, bo te mi nie działają. Rzeczywiście przez launcher leci jak krew z nosa.
Kravas [ Niepokonan ]
A ja trafiłem na fajną bitwę, gdzie było z 7 Churchillów.
Big B -
Szybko leci.

Petron900 [ GLaDOS ]
Czemu nie ma bitew rekrutów ?? mam heavy tanka ale chciałem se powalczyć ,,Bisonem''
Lukis' [ POZnanska Pyra ]
No to teraz idę dalej w T34, Xp razem miałem chyba jakieś 50 000 więc może mi starczy na T-34-85

Victor Sopot [ Generaďż˝ ]
Mojego Iosifa zjadły myszy, cięzkie czasy.

Caine [ Legend ]
nie ma drzewka US?

D3O [ Leutnant ]
Masakra. Mam nadzieje, że ludziom się odechce grać tymi IS-7, Mausami bo to co teraz się dzieje to bezsens. Miałem bardzo identyczne bitwy jak w Waszych screenach. Przed wipe'm jak były dwa IS-4'y w jednej bitwie to był szok. Mam nadzieje, że koszty utrzymania takiego czołgu są naprawdę ogromne, i że dużo z tych co pokupowali taki sprzęt będzie musiało go sprzedać :) Sam mam Ferdinanda, ale musiałem dokupić JgPanthere do zarabiania bo ciężko z kasą...
BTW, serwery znowu off?
Petron900 [ GLaDOS ]
Was też przed chwilą wywaliło ??

UncleTusky [ El Pollo Diablo ]
By Schperling: 2 września o godzinie 19 serwer będzie wyłączony. Czas trwania prac konserwacyjnych - około 60 minut.
Widocznie serwer sie zawiesil od natloku tych Myszy ;>
Cappo [ Senator ]
[297] akurat koszty są teraz dużo mniejsze na IS-7, naprawy póki co maksymalnie miałem 26k(a chyba było 100%) to na KT przed patchem miałem 21k za 100% napraw. W IS-7 z premium zarabiam po 40-60k na bitwę, a za golda mam teraz premium na 37 dni.
Madkongothonurgh [ Konsul ]
Potwierdzam to co pisze Cappo.
Dawniej pełne naprawy na IS-3 kosztowały ~18k.
Teraz pełne naprawy IS-4 kosztują ~18k.
Generalnie dzięki walkom tierowym, łatwiej się zarabia czołgami tieru 7+ - więcej wartościowych celów oznacza większe zarobki i mniej zmarnowanych pocisków :-)
Oczywiście będzie bardzo brakowało urozmaicenia, mogli zostawić dla chętnych opcję w pełni randomowych walk.
Bardzo przyjemny motyw z consumables, apteczka i zestaw naprawczy oraz gaśnica = ekwipunek obowiązkowy. Szkoda, że te naprawy utrzymują się tylko 2 min.
Reavek [ life coach ]
NOWA: https://forumarchiwum.gry-online.pl/S043archiwum.asp?ID=10620439&N=1
Chyba będziemy z Tygrysem co drugim, na zmianę, zakładać ;P
Następnym razem postaram się odświeżyć wstępniak.

Big B [ Konsul ]
Serwer jeszcze jest off czy po prostu jest dużo graczy, bo jest napisane, że server busy?
preDratronIX [ Generau ]
Kolejny patch. A kurwa prędkości są kijowe ;/
Diplo [ Generaďż˝ ]
Koledzy, co proponujecie kupić po wipe'ie?
Obecnie mam 10 550 golda
3740955 kasy
435331 exp'a
Przedtem grałem t-43 i próbowałem KV.
Teraz mogę kupić pewnie coś ok IS-4 albo t-44. Niemieckie drzewko mnie nie interesuje.
Czym będzie się fajniej grało?
Edit, sorka, nie zauważyłem nowej części :/