GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Czy warto kupić Wiedżmina ?

03.08.2010
15:10
smile
[1]

kriswar [ Centurion ]

Czy warto kupić Wiedżmina ?

Mam pytanko szukam dobrego rozwiniętego fabularnie erpga o klimacie mrocznego fantasy moi kumple polecają mi Wiedżmina w ty wątku napiszcie mi zalety i wady gry oraz czy warto wydawać n niego kasę ??

03.08.2010
15:18
[2]

mrgiveman [ Forza Milan ! ]

Wiedźmina bardzo warto kupic

Zalety -
Klimat
Postaci
Grafika ( nie dla każdego)
Fabuła
System walki

Minusy -
Czasy ładowania

03.08.2010
15:21
[3]

Poohatch [ The Evil Candy ]

Nie warto. Nudny, jak flaki z olejem. Kasę lpiej przeznaczyć na coś lepszego, np. Dragon Age'a.

[4] gralem

03.08.2010
15:25
smile
[4]

Karule [ Konsul ]

Poohatch-> Bo nie grałeś w Wiedźmina, mamusia Ci nie pozwoliła :)

Wiesiek jest gra genialną i każdy powinien w nią zagrać, jedyną wadą gry są właśnie czasy ładowania, ale te nie zawsze są długie.

03.08.2010
15:26
[5]

Loon [Forza Inter] [ Konsul ]

Wiesiek jest trochę za wysoko oceniany, to dobra, rzemieślnicza produkcja, takie 7+/10. Kupić warto, ale ta gra trochę męczy.

03.08.2010
15:27
smile
[6]

kriswar [ Centurion ]

Dragon Age już mam

03.08.2010
15:31
smile
[7]

wojtul [ Generaďż˝ ]

Też mi pytanie. Kup Edycję Rozszerzoną Wiedźmina, wtedy czasy ładowania będą krótkie. To świetna gra. Na dziewiątkę zasługuje.

03.08.2010
15:36
[8]

Aurelinus [ Amun-Ra ]

Taka na 1 przejście, jeśli nie znudzi się po drodze, a - niestety - jest to możliwe i będzie całkiem uzasadnione.

7/10. "9/10" to tylko pod warunkiem, że 2 punkty za pochodzenie...

03.08.2010
15:37
smile
[9]

smuggler [ Advocatus diaboli ]

Wiedzmina nie mozna kupic, a co najwyzej wynajac...

03.08.2010
15:40
[10]

graczoman xd [ Pretorianin ]

Wiedżmin może nie jest nudny jak flaki z olejem, ale lepiej kup Dragon Age.

03.08.2010
15:41
smile
[11]

Aurelinus [ Amun-Ra ]

Coś ci - smuggler - dowcip stępiał, oj, zdecydowanie. Mam nadzieję, ze to chwilowe osłabienie. :)

03.08.2010
15:45
smile
[12]

kriswar [ Centurion ]

graczoman xd powtarzam mam Dragon Age i przeszedłem go 2 razy !!!!

03.08.2010
15:47
[13]

Dennoss [ Child of the Prophecy ]

graczoman xd ---------> Przeczytaj post [6].

03.08.2010
16:13
[14]

diman00 [ not yet rated ]

Jasne, że kup sobie Wieśka bardzo fajna gra :)

03.08.2010
16:18
[15]

MichałPolak [ Pretorianin ]

Wiedźmin jest grą wybitną. Co prawda słabo skonfigurowana ( długie czasy wczytywania, wysokie wymagania sprzętowe i ogólnie jest nazwijmy to ciężka no dużo zajmuje i ma ciężki silnik gry) ale pomijając to jest wymagająca, ma świetny klimat, świetne walki, dużo do roboty poza misjamii dużą nieliniowość. Polecam Ci ją.

03.08.2010
16:22
[16]

casip [ Chor��y ]

Skoro szukasz dobrego rozwiniętego fabularnie erpga o klimacie mrocznego fantasy istnieje większa szansa, że Ci się spodoba, niż przeciwnie.

03.08.2010
16:30
smile
[17]

Storm [ Hardstyler ]

Jak najbardziej warto. Zapomniałem o otaczającym mnie świecie na tydzień przez tą grę.

03.08.2010
16:42
[18]

SzymEn [ Go Szpadyzor! ]

Jeżeli szukasz to co napisałeś Wiedźmin powinienen Ci sie spodobać. Jest to dla mnie jeden z najlepszych erpegów ostatnich kilku lat. ;)
Poohatch-->Wiedźmin nudny?jakbym mojego brata słyszał który jest zachwycony Dragon Age'em a wiedźmina nie trawi...Może dlatego że jest to gra dal dojrzałych. ;]

03.08.2010
16:52
[19]

SilentFisher [ Generaďż˝ ]

Dla mnie jest to jedna z najlepszych gier ostatnich lat i najlepszy mój cRPG, choć przyznaję, że nie gustuję w tym typie gier. Jest jeszcze jeden plus tej gry, jeżeli nie czytałeś sagi to ta gra napewno Cię do tego zachęci.

03.08.2010
16:56
smile
[20]

andrey226 [ Konsul ]

SzymEn,Wiedżmin z całą pewnością jest grą dla dojrzałych,a dzieci przy tej grze na pewno się będą nudzić.Dla mnie jak i dla wielu innych graczy jest to obowiązkowa pozycja do ,,przejścia''i moja ocena dla tej gry to soczyste ,,9''na ,,10''

03.08.2010
17:00
[21]

kluha666 [ Legend ]

Kupuj ! Gra jest boska, jeden z najlepszych RPG'ów w historii (według mnie), powala klimatem, i posiada chyba najlepszą muzykę z wszystkich gier na PC i konsole.

03.08.2010
17:23
[22]

Apokalipsis [ Generaďż˝ ]

Według mnie Wiesiek jest za wysoko oceniany, ja bym mu dał 7.5,8/10. Fabuła, system walki to wszystko jest genialne, ale jakoś taki napalony na niego nie jestem.

03.08.2010
17:35
[23]

gracz12301 [ Senator ]

Ci co mówią, że Wiedźmin jest nudny to chyba jacyś niepatriotyczni... Przecież to jeden z najlepszych cRPGów ostatnich lat. Pieprzycie głupoty. Polak potrafi, kupuj bez zastanowienia. Każdy polski gracz powinien tą grę mieć na swojej półce. A ci mi tu będą bluźnić, że Wiesiek jest nudny... Pff.

03.08.2010
21:56
smile
[24]

Valter [ El Romantico ]

Nie ma co się zastanawiać :) Wiedźmin to genialna gra. Śmiało możesz zakupić, najlepiej edycję rozszerzoną.

03.08.2010
22:13
smile
[25]

<SEBEK> [ Centurion ]

czy brać Wiedźmina ? no nie rób scen :D pewnie że brać. żaden eRPeG nie ma takiego klimatu.

zalety:
-klimat
-muzyka
-fabuła
-grafika
-grywalnosć

wady
-brak otwartego świata
-jeden rozdział jest wg mnie kijowy

oczywiście mowa o edycji rozszerzonej

03.08.2010
22:17
[26]

Kosiorsky [ Konsul ]

Hymm szkoda, że nie mogę ci go polecić bo mój zasilacz mi przy nim wysiada xD hehe (200 wat przy GTX 260 hehe, jak go do końca nie konfigurowałem, myślałem że dadzą odpowiedni do karty, procka itd. hehe) Przedwczoraj mi się spalił, w środą jadę do Legnicy naprawiać :P

03.08.2010
22:18
smile
[27]

gracz12301 [ Senator ]

200 wat przy GTX 260

chodził Ci system na takim zasilaczu przy takiej grafice ? Temperatury pewnie z 90 stopni. :P

03.08.2010
22:18
[28]

Llordus [ exile ]

Oczywiście jest to rzecz gustu.
Niemniej z mojego punktu widzenia Wieśka skończyłem 3 razy i jestem pod wrażeniem gry na tyle, że Wiedźmin 2 to dla mnie must have (a i przed wydaniem W2 skończę Wiedźmina po raz czwarty).
A Dragon Age? Dość dokładnie przeszedłem raz (ponad 100h gry na liczniku) - i mi wystarczy chyba na zawsze. Nie tylko mam gdzieś wszystkie "dodatki" jakie do tej gry wychodzą ale zastanawiam się, czy w ogóle warto zawracać sobie głowę wydaniem DA2 - bo jeśli ma przypominać jedynkę, to szkoda gadać.

03.08.2010
22:22
smile
[29]

Krzysiek201213 [ Pretorianin ]

Po prostu - warto. :D

03.08.2010
22:22
[30]

Azerko [ Alone in the wild ]

oczywiście, ze tak. Kazda zlotowke warto zainwestowac w te gre.Ci co mowia, ze nie to chyba jakies 13-letnie dzieci, ktore jaraja sie tylko crisisem.

03.08.2010
22:49
[31]

Kowal172 [ Music Producer ]

Wiedźmin-dobre, bo polskie:)

03.08.2010
22:58
[32]

rzaba89nae [ WTF!? ]

Pewnie, że warto! Gra się bardzo fajnie, fabuła jest świetna, a świat unikalny i bardzo klimatyczny. mimo kilku małych wad, to jedna z najlepszych RPG ostatnich czasów. Przy okazji swojska jest.

03.08.2010
23:51
[33]

Deton [ klein Zwerg ]

wiedzmin jest spoko, ale faktycznie może zmęczyć. Brałem go na cztery razy :D

03.08.2010
23:51
[34]

sszaki [ Senator ]

WARTO

04.08.2010
00:08
[35]

DarkKibs [ Leatherface ]

Nie grałem ale mój kuzyn mówił, że to najlepsza gra w jaką grał. Nawet teraz tak sądzi. Więc chyba warto.

04.08.2010
02:57
smile
[36]

3dD1e [ Zuo market ]

Osoby, które uważają, że każdy Polak powinien mieć wiedźmina na półce nie wzięły pod uwagę tego, że nie każdy ma dżina, który wyczaruje mu kasę na nową grę. Sam nie mam go u siebie, chociaż zastanawiałem się czy warto go kupować. To zależy od gustu. Nigdy nie grałem w żadne RPG, ale wiedźmin wydawał się bardzo fajny. Jedak obejrzałem kilka programów, przeczytałem recenzji i posłuchałem od innych ludzi na temat tej gry i stwierdziłem że nie jest to gra dla mnie. Ogląda ktoś czasem Hyper? Jest tam program "Review Territory", w którym w bardzo "inteligentny" sposób dwaj panowie mówią o wadach i plusach nowych gier. Jak mówili o wiedźminie była wzmianka o systemie walki. Nie wiem czy tak jest, ale zaklikiwanie wroga na śmierć nie jest fajne, a przynajmniej dla mnie. Ale faktem jest że ładnie wygląda animacja i grafika (z wyjątkiem drewnianych rozmów, które jakoś tam poprawiono w dodatkach), a kombinowanie z ziołami daje fajne środki odurzające, które jak cie nie zabiją to cie wzmocnią. Uważam że gra jest jednak przeceniana, ale dla tego że polski tytuł to zasługuje na 8/10.

Tak więc jeśli lubisz zaklikiwać potwory do usranej śmierci, jak już inni napisali, w klimatycznej, dobrze udźwiękowionej i polskiej grze RPG i nie szkoda ci pieniędzy, za które można kupić dużo bardziej potrzebnych rzeczy,to jest to gra dla ciebie.

05.08.2010
12:45
[37]

molik2121 [ Pretorianin ]

Grałem w ta gra niestety nie przeszedłem podobał mi się system walki jak i grafika jest piękna według mnie no i przede wszystkim czas rozgrywki dużo zabawy i co najmniej paręnaście godzin zabawy polecam gorąco ale jest tez taka opcja ,ze poczekasz 5-6 miesięcy i kupisz sobie Wiedźmina 2.

05.08.2010
13:04
[38]

rzaba89nae [ WTF!? ]

3dD1e > nie masz do końca racji, tzn. posiadasz jakiś zakrzywiony obraz tej gry. Nie rozmowy są drewniane, a animacje podczas rozmów. Dialogi to mocna strona tej produkcji, podobnie jak system walki. Nie chodzi tu o jak najczęstsze klikanie w przeciwników, a o robienie tego w odpowiednim czasie. Im wyższy lvl tym twoja walka jest efektowniejsza, bo dochodzą akrobacje i finiszery, a napotkani przeciwnicy silniejsi. Jeżeli klikniesz w złym momencie, kombo zostaje przerwane. A do zabicia standardowego potworka potrzeba ok. 3 kliknięć, przy czym gdy walczysz z kilkoma na raz walisz tylko w jednego, a reszta też obrywa (są 3 style walki- szybki, silny i grupowy), tak więc do zabicia grupy ok 20 potworów czy ludzi wystarczą 3-4 kliknięcia myszką. Dodaj do tego uniki, magię (czyt. znaki) i miksturki wspomagające, a masz jeden z najlepszych systemów walki w tego typu grach. W to trzeba zagrać by się przekonać, że jest fajne.

Z eliksirami jest ciekawa sprawa, bo musisz się uczyć identyfikować rośliny i zwierzęta, potem szukasz u kupców recept, różnych książek, zdobywasz składniki i warzysz mikstury. Możesz też warzyć w ciemno i albo ci coś wyjdzie, albo się zatrujesz.

Do tego zadania poboczne, które ciągną się przez całą grę, a nie tylko na obrębie danej lokacji (te są piękne, bo nie przekolorowane) jak np. zabijanie rzadkich potworów, gra w kości i walka na pięści, szukanie legendarnej zbroi...
I nie można zapomnieć o systemie wyborów moralnych, których konsekwencje odczuwa się dopiero po kilku(nastu) godzinach gry, gdzie do sejwa nie można już wrócić.

Z tego co wiem gra kosztuje już mniej niż 50 zł, a ja gdybym miał dziś zapłacić za nią stówę, zrobiłbym to. 70 godzin super zabawy, emocji, fabuły i bardzo dobrych dialogów jest tego jak najbardziej warte. Dla tej gry, gdy wychodziła, zrobiłem upgrade kompa i było warto.

ale jest tez taka opcja ,ze poczekasz 5-6 miesięcy i kupisz sobie Wiedźmina 2.

taa.. bo zawsze nowsze musi oznaczać lepsze? Ja nie wyobrażam sobie jak można zagrać w dwójkę, nie znając jedynki. Przecież w ogóle w fabule się nie będzie można połapać, a co to za RPG którego fabuły się nie czai?

06.08.2010
16:28
[39]

TEMRO [ Konsul ]

Chyba sobie jaja robisz czy warto jeszcze jak warto kupuj śmiało

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.