Bucha [ Hashish Air Kahn ]
Siec wireless lan - how to??
Chcialbym stworzyc mala siec poprzez karty wi-fi. Do tej pory tworzylem tylko taka siec za pomoca kabli stad tez nie za bardzo mam pojecie jak sie za to zabrac. Obok stworzylem schemat jak to obecnie wyglada. Czy w zwiazku z taka sytuacja nalezaloby zakupic dodatkowe karty bezprzewodowe do 2 stacjonarnych oraz do tego z ktorego idzie net, ktory jednoczesnie moglby byc serwerem czy tez lepiej kupic jakis tani serwerek i za jego pomoca stworzyc siec? Co jednak z laptopem? Czy ktos poprowadzi mnie za reke krok po kroku??:)
wysiak [ Legend ]
Najprosciej to byloby zwyczajnie po ludzku podlaczyc do netu router, i do niego wszystkie 4 kompy - czy to po wifi, czy kablem, jak wolisz (praktycznie kazdy router z wifi ma te 4 porty sieciowe). Ale mozesz tez zrobic tak jak narysowales, czyli router podlaczyc do kompa, udostepniajacego polaczenie, jesli lubisz komplikowac sobie zycie. Szczegoly konfiguracji zaleza od konkretnego przypadku i konkretnych urzadzen i oprogramowania, instrukcje, zwykle zawierajaca wystarczajaca ilosc szczegolow, otrzymasz razem z routerem.