McTire [ Mocin ]
Dzisiaj mija 66 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego.
Z tej okazji polecam posłuchać tego utworu:
Pamiętamy.
Psychedelic [ Legionista ]
Piękny utwór, piękne wydarzenie, gdy się słucha to aż zabiera dech w piersiach.
Krew przelana na ulicach była ich dobrowolną ofiarą..
Pamiętamy.
boskijaro [ Nowoczesny Dekadent ]
Ciekawy (z punktu widzenia historycznego i nie tylko) temat, bo jak wiadomo opinie o Powstaniu są bardzo różne i często skrajne.
Z "czysto obiektywnego" punktu widzenia nie było ono korzystne, straty w infrastrukturze i ludności ogromne, a tak naprawdę żadnych realnych korzyści. Ale sprawa wygląda zupełnie inaczej gdy wczuć się w sytuację ludzi wtedy - nie chcieli, czy wręcz nie mogli być bezczynni gdy miasto było okupowane.
Napewno należy się im wielki szacunek i pamięć, ale niestety jak to w naszej historii bywa, korzyści z tego nie wynieśliśmy ...