GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Dzisiaj mija 66 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego.

01.08.2010
15:15
[1]

McTire [ Mocin ]

Dzisiaj mija 66 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego.

Z tej okazji polecam posłuchać tego utworu:



Pamiętamy.

01.08.2010
15:19
[2]

Psychedelic [ Legionista ]

Piękny utwór, piękne wydarzenie, gdy się słucha to aż zabiera dech w piersiach.

Krew przelana na ulicach była ich dobrowolną ofiarą..
Pamiętamy.

01.08.2010
15:26
[3]

boskijaro [ Nowoczesny Dekadent ]

Ciekawy (z punktu widzenia historycznego i nie tylko) temat, bo jak wiadomo opinie o Powstaniu są bardzo różne i często skrajne.

Z "czysto obiektywnego" punktu widzenia nie było ono korzystne, straty w infrastrukturze i ludności ogromne, a tak naprawdę żadnych realnych korzyści. Ale sprawa wygląda zupełnie inaczej gdy wczuć się w sytuację ludzi wtedy - nie chcieli, czy wręcz nie mogli być bezczynni gdy miasto było okupowane.

Napewno należy się im wielki szacunek i pamięć, ale niestety jak to w naszej historii bywa, korzyści z tego nie wynieśliśmy ...

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.