
Selman [ Legend ]
Mercedes CL550 AMG 2008 za 280 zł
biedak pewnie ceny minimalnej nie ustawił.. podobna sytuacja jak ostatnio u gacki[ https://forumarchiwum.gry-online.pl/S043archiwum.asp?ID=10493641&N=1 ]
ArtoseruS [ The Big Stone ]
Albo sobie jaja robi... choć nie raczej nie - na allegro za oszustwa są ponoć niezłe kary - no cóż, wtopił facet :P
Voutrin [ łojant ]
z tego co widze aukcja byla Kup Teraz, to juz wogole ma pozamiatane ;P

eltexo [ Idzie Grzes przez wies ]
Tadaaaaam!
No to jest jakieś 279720zł w plecy ;p
redan [ Wiking ]
no koleś będzie miał duuuuużo w plecy. albo za dużo wypiłem, ale obie aukcje wystawia ten sam kolo, w dodatku to te same auto :)
gromusek [ keep Your secrets ]
juz wierzycie w tej bajki ze to pojdzie za 270zl....

unclesam [ Generaďż˝ ]
jasne, już widzę jak ktoś dostanie tego merca za 280 zł...

Sizalus [ Senator ]
Szkoda, że się nie załpałem.

Dell` s [ d-_-b ]
O lol. Nieźle się pomylił. ;) Ten co kupił szczęściarz. Ciekawa ile za dostawę do domu.
heaton1910 [ Pretorianin ]
na bank pusi za 280 pewnie zejdzie do 275
COOLek [ Konsul ]
Ewidentna pomylka, na pewno sad w ewentualnej sprawie przyznalby racje sprzedajacemu.

Herr Pietrus [ Gnusny Leniwiec ]
Ach, golowi juryści :D
Na pewno ktos go dostanie za 280zł, na pewno...
Mati176 [ King Klick ]
To że nikt tego merca za 280 zł nie dostanie to wiadomo, ale swoją drogą wystawiajacy aukcje mógłby się bardziej skupić bo popełniając taką gafę przy przedmiocie takiej wartości...
budziakowski [ Generaďż˝ ]
Nic nie bedzie mial w plecy, bo zgodnie z prawem nie ma obowiazku sprzedazy za taka cene i nikt go do tego nie zmusi. Jesli kupujacy bedzie probowal isc z tym do sadu, to nie tylko przegra, ale jeszcze narobi sobie klopotow,
Łysack [ Przyjaciel ]
Pewnie dojdzie do ugody, za którą kupujący uzyska niemałą kwotę. Tak czy siak sprzedający będzie kilka ładnych patyków w plecy.
Ostatnia sprawa, w której ktoś sprzedawał jacht i wpisał przecinek po liczbie tysięcy zakończyła się rozstrzygnięciem na korzyść kupującego, a to dlatego, że allegro nie pozwala na wpisanie 3 cyfr po przecinku, a informacja potwierdzająca cenę jest wyświetlana kilkukrotnie, po czym każde wyświetlenie musi być zatwierdzone kliknięciem.
Budziakowski -> pokaż mi to prawo, gdzie sprzedający po zawarciu umowy nie ma obowiązku wydania towaru, bo ja takiego nie znam.
peterkarel [ DX ARMY ]
Tak jak mówi Łysack, jak wszystko zgodnie z regulaminem Allegro zostało kupione to każdy sąd rozstrzygnie sprawę na rzecz kupującego. Kiedyś coś było podobnego z Jeepem , też poszedł za grosze
Raku_16 [ Centurion ]
Jeżeli to była opcja Kup Teraz, to wygra sprzedający, były takie sprawy i było to uznane jako błąd sprzedającego,
Jeżeli aukcja, to kupujący ma prawo do kupna tego samochodu za wylicytowaną kwotę.
Łysack [ Przyjaciel ]
peterkarel -> przy Jeepie to było tak, że sprzedający wystawił aukcję dla osoby, która miała kupić ten samochód, ustawiając cenę KT na 100zł i zaznaczając aukcję prywatną. Niestety sprzedający nie zaznaczył aukcję prywatną i zgodnie z prawem Jeep został sprzedany osobie, która go kupiła przez allegro.
Z jachtem było tak, że gościu źle wstawił przecinek, przez co zamiast XX czy tam XXX tysięcy wstawiła się kwota pomniejszona o 3 rzędy jednostek. Allegro wyjaśniło wtedy, że nie ma możliwości wpisania trzech cyfr po przecinku, przez co zatwierdzenie takiej aukcji było ewidentnym błędem sprzedającego, którego to błędu miał wiele możliwości uniknięcia.
Było jeszcze wiele aukcji pokroju takich jak ta Gacka, lecz zazwyczaj nie były to już śmiesznie niskie kwoty (rzędu kilkudziesięciu czy kilkuset złotych, za przedmioty o wartości dziesiątek i setek tysięcy), a jedynie znacząco niższe od wartości rynkowej, przez co mniej spektakularne.
COOLek [ Konsul ]
Było to "kup teraz". Sprzedający nie miał czasu zauważyć błędu i w porę go naprawić.
Baron Samedie [ Generaďż˝ ]
Ja bym na miejscu sprzedającego zrobił tak - sprzedał samochód normalnie za właściwą cenę, a temu pierwszemu kupującemu złożył oświadczenie, że umowy wykonać nie mogę, bo samochodu nie ma - może najwyżej żądać odszkodowania, które zamknie się kwotą 260 zł.
N3 [ negroz ]
Przecież takie sytuacje już były i z tego co mi wiadomo w takiej sytuacji sprzedający nie musi sprzedać samochodu, mogła nastąpić pomyłka w liczbie zer, sądy to biorą pod uwagę i nici z okazji. Co innego gdy była to licytacja, wtedy kupujący ma prawo kupić towar w cenie takiej jaką złożył ofertę.