GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Dysk - coś padło - w 5 minut - system nie wykrywa dysku....

31.07.2010
22:30
smile
[1]

Tester28 [ Imperator ]

Dysk - coś padło - w 5 minut - system nie wykrywa dysku....

Witam Wszystkich. Mam pytanie i prośbę .

Przytrafiło mi się to wczoraj o 19:30 - korzystałem z kompa - mając 2 dyski.

250 Gb i 500 GB

Wchodząc w " Mój Komputer "

Miałem takie o to dyski:

Dysk 250 GB:

- C - bez partycji i system na nim.

Dysk 500 GB: - 3 partycje

- F - system na nim

- G

- H

F,G,H to cały dysk 500 GB

Dysk który mi sprawił problemy:

Seagate Barracuda 7200.11 500GB 32MB Cache S-ATA 2

I teraz opisuje sytuacje:
Było to tak:

Jestem na kompie wszystko ładnie gra ...
Widzę że nadchodzi burza ... było to godz.19:30 wszystko ładnie funkcjonuje .
Ze względu na burze , wyłączam kompa - burza zaczyna mijać ( minęło okolo 30 minut ) właczam kompa i dyski z 500-tki " F,G,H" są nie wykrywalne. Zgłupiałem.

odpiałem 1 dysk

Chciałem sprawdzić czy system ruszy z dysku tego drugiego ten co jest w awarii. Nic.Bios go nie wykrywa.

Myślę tak: Zrobię formata , albo zainstaluję od nowa system .

Niestety nie pokazywało mi w biosie żadnych z 3 partycji:

To znaczy - chcąc robiąc instalację - nie mogę się dostać ani do formatu , ani do postawienia systemu.

Nie wiem co zrobić bo dysk ogólnie jest nowy i jeszcze na gwarancji.

Robiłem setki razy formaty i instalacje systemu , ale takich jaj to nie widziałem.

Po prostu nie mogę się dostać do partycji , ani aby uruchomić dysk. Czas dosłownie awari przypadł ni to z burzy , ni z wyłączenia kompa. Tak nagle z nieba spadł. Męczę się , a dane na dysku tam mam ważne - system był tam zainstalowany - Windows XP Home Edison.

Prób instalacji i kombinacji robiłem na różne sposoby.

Nie wiem co się stało z dyskiem jeżeli podchodzę do czystej instalacji - a partycje które istniały nie istnieją.

miał ktoś coś podobnego , albo poradzi w tej sprawie ?

Dzięki . Czekam na poradę.

31.07.2010
22:45
[2]

BlackBolt [ Senator ]

- C - bez partycji i system na nim.
Jak mogłeś mieć dysk bez partycji, z przydzieloną literą i do tego jeszcze zainstalowany na nim system?

Niestety nie pokazywało mi w biosie żadnych z 3 partycji:
Może dlatego, że BIOS nie służy do wyświetlania struktury dysków?

miał ktoś coś podobnego , albo poradzi w tej sprawie ?
Jeżeli dysk wykrywa poprawnie, to można skorzystać z narzędzi do odtwarzania tablicy MBR (bo pewnie to się popsuło), lub narzędzia, które samo wykryje, gdzie znajdowała się dana partycja i ją przywróci. Wszystko znajdziesz na Hiren's Boot CD.

PS. Spację stawia się tylko po znakach interpunkcyjnych, a nie jednocześnie przed i po.

31.07.2010
23:03
[3]

SysOp [ Generaďż˝ ]

Jeżeli były tam ważne dla Ciebie dane, to sam się nic nie baw tylko daj to komuś kto się zna na tym. ;) Generalnie odtworzenie MBR może pomóc to częsty przypadek.

Opcje te wpisujesz w konsoli odzyskiwania, którą uruchamia się poprzez uruchomienie kompa z płyty instalacyjnej Windows XP i wybranie pierwszej opcji "Napraw". Wpisujesz po kolei. Jak nie pomoże to już trzeba będzie bardziej zaawansowane metody zastosować, to co podałem to najprostsze działanie w takim wypadku.

fixmbr
fixboot

01.08.2010
00:46
[4]

Tester28 [ Imperator ]

Jeżeli były tam ważne dla Ciebie dane, to sam się nic nie baw tylko daj to komuś kto się zna na tym. ;) Generalnie odtworzenie MBR może pomóc to częsty przypadek.

Opcje te wpisujesz w konsoli odzyskiwania, którą uruchamia się poprzez uruchomienie kompa z płyty instalacyjnej Windows XP i wybranie pierwszej opcji "Napraw". Wpisujesz po kolei. Jak nie pomoże to już trzeba będzie bardziej zaawansowane metody zastosować, to co podałem to najprostsze działanie w takim wypadku.

fixmbr
fixboot


No coś pokombinuje tak jak mówisz z tymi komendami w konsoli

01.08.2010
00:53
[5]

toaster [ MrBook? ]

02.08.2010
17:08
[6]

Tester28 [ Imperator ]

SysOp <--- jednak wlazłem w konsole i oto co wyszło.

Wpisałem:

fixmbr - nic mi się nie pokazało.

Wpisałem:

fixboot - wyskoczył mi taki oto komunikat: " Fix Boot nie może znaleźć dysku systemowego albo określony dysk nie jest prawidłowy "

02.08.2010
17:55
[7]

mirencjum [ operator kursora ]

Kiedyś nie mogłem zainstalować systemu, wyskakiwał błąd "uszkodzony dysk". Poleciałem kupić drugi dysk i to samo. Miałem uszkodzoną kość RAM. Ten komunikat mnie zmylił. Może wyjmij jedną kość i uruchamiaj, potem drugą.

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.