
mirencjum [ operator kursora ]
Portret przywódcy
Pamiętam ten piękny zwyczaj, gdy w każdym urzędzie, szkole itp wisiał portret Pierwszego Sekretarza, premiera i Lenina.
Postanowiono wrócić do tego. Niech urzędnik i petent spogląda na postać przełożonego i przywódcy. W szkole też powinien wisieć.
"Radosław Sikorski przywraca dawny zwyczaj i wydał dyspozycję, by w każdej polskiej ambasadzie wisiał portret urzędującego prezydenta. Tak było w II RP oraz w początkach PRL, zwyczaj zniósł w 1971 roku Edward Gierek."
mefek [ Senator ]
Widzę że powracamy do dawnych czasów. Fajnie.

artiart [ Pretorianin ]
Wieszanie Komorowskiego w ambasadach to narazie mały pikuś i niezły żart ale ja się obawiam że spadkobiercy nieboszczki niedługo każą nam wieszać w domach portrety pierwszego sekretarza KC PZPO Donalda Tuska.

smuggler [ Advocatus diaboli ]
Przesuniesz po prostu oltarzyk sw Lecha od Tupolewa pod sciane i bedzie miejsce i na portret Tuska.
A tak ogolnie PiSowcy teraz maja zgryz, bo
1. Powiesic Komorowskiego to by chcieli, ale nie na scianie...
2. Cokolwiek zrobi PO, a szczegolnie Sikorski Zdradek, to - zle.
3. Uchyla postanowienia Gierka, a to przeciez lewicowy patriota - bardzo zle.
4. Nawrot do polityki historycznej - dobrze.
Ale w drodze kompromisu zgodza sie by wieszac portrety Lecha Kaczynskiego, a Komorowskiego powiesic. :]
olivierpack [ Senator ]
Były takie czasy gdzie Polacy ochoczo wieszali portrety...
smuggler [ Advocatus diaboli ]
Olivierpack
A nie mowilem? :)
Wasze typowe reakcje sa bardzo proste do przewidzenia. :)
Tomuslaw [ Superbia ]
"Radosław Sikorski przywraca dawny zwyczaj i wydał dyspozycję, by w każdej polskiej ambasadzie wisiał portret urzędującego prezydenta. Tak było w II RP oraz w początkach PRL, zwyczaj zniósł w 1971 roku Edward Gierek."
To chyba jakaś kpina. Jak tak patrzę na posty powyzej... czy tylko ja widzę w tym coś złego / niestosownego? A może to po prostu kwestia poglądów politycznych?
req_ [ Legend ]
Wieszanie portretów w ambasadach jest całkowicie normalne. Jestem za. Tak robi się na całym świecie, ale tylko u nas portret kojarzy się z totalitaryzmem.
micmur13 [ Generaďż˝ ]
ja sobie model tupolewa skleiłem ale mi spadł...
.:Jj:. [ Legend ]
Ja jestem za.
[6] hah :)
Tomuslaw [ Superbia ]
req_ - Wieszanie portretów w ambasadach jest całkowicie normalne. Jestem za.
Rozumiem zatem, że jeśli w przyszłych wyborach nie wygra Komorowski, a np. Korwin-Mikke, Kaczyński, Miller, Wałęsa, Napieralski czy Brzęczyszczykiewicz albo Krystyna z Gazowni, to nie będziesz miał nic przeciwko wieszaniu ich portretów w ambasadach.

artiart [ Pretorianin ]
req_ --> dobrze że chociaż wiesz z czym działania PO ci się kojarzą.
Fett [ Avatar ]
Tomusław - a jaka różnica kto będzie prezydentem? Ambasada to ambasada a nie szkoła podstawowa czy zakład pracy... Nikt się do tego modlić nie będzie.
Przypomniał mi się Straszny film 3 i "Ciekawe co powiedziałby na to prezydent Ford" ;)
smuggler [ Advocatus diaboli ]
ja nie bede nic mial - skoro to prezydent(ka) to niech se wisi, i ojcowsko/matczynym okiem ogarnia sytuacje.
Dopoki nie bedzie obowiazku przyklekac czy oddawac poklonu takiemu portretowi, to w czym problem?
Wisi polskie godlo, to czemu nie ma byc prezydenta? Jakby nie patrzec - ambasada. Niech postronni wzdy znaja, ze Polacy nie gesi, swego prezydenta maja. :) Nawet jesli Kaczynski wygra, to niech se tam wisi, jesli bedzie taki przepis.
misio ssj [ Konsul ]
A niby dlaczego mialbym miec cos przeciwko wieszaniu portretow chociazby Korwina-Mikke?
Jezeli wygra w demokratycznych wyborach , wybierze go wiekszosc narodu , nie bedzie w tym nic zlego
Tomuslaw [ Superbia ]
Fett - a jaka różnica kto będzie prezydentem?
Naprawdę mamy czekać do kolejnych wyborów, podczas których zmieni się partia rządząca i prezydent, by stwierdzić to, co jest oczywiste i co widać na tym forum od dobrych ładnych paru lat?
.:Jj:. [ Legend ]
Tomuslaw=> z co by było w tym złego? Prezydent to prezydent, wstydzić się wieszania portretu? Wstydzić to się można społeczeństwa, a nie zwyczaju honorowania głowy państwa.
deTorquemada [ I Worship His Shadow ]
Sęk w tym, że PiS niczego nie wieszał na ścianach, wyście sobie jedynie takie coś wyobrazili sami i wyśmiewali vide posty od [7] do [10].
No a teraz wasza partia miłości robi dokładnie to co komuchy, czyli to co wyście sobie tak wyśmiewali. Łyso wam co? E nie .. na pewno nie .. teraz musicie po prostu kota ogonem odwrócić i jak widać ruszyliście z kopyta.
Zieeeew. Nudne to i tak przewidywalne.
Fett [ Avatar ]
Tomuslaw - myślę, że przesadzasz. Nie mam najmniejszego pojęcia co ma wspólnego portret prezydenta w ambasadach do tego co się dzieje na tym forum od kilku ładnych lat (o cokolwiek Ci chodzi)
Tomuslaw [ Superbia ]
No to poczekamy. Temat na pewno zostanie w archiwum.
Fett - patrz post [22] (chodzi o stanowisko ludzi wobec pewnych osób / partii). Jakby np. SLD za swoich czasów czy PiS za swoich by coś takiego chcieli wprowadzić obudziłyby się protesty. Ale wiem, zmyślam.
misio ssj [ Konsul ]
A musi byc ta opozycja w sejmie ? Ona tylko blokuje prace rządu. Przeszkadza , marudzi nic tym nie wnoszac. Szukka tylko pretekstow do nowej wojny ,nie przedstawiajac zadnych konkretow .Partie opozycyjne wcale nie mysla o pantwie ,a tylko o obaleniu rzadu i przejeciu wladzy :)

lordpilot [ Generaďż˝ ]
@Tomusław,
To chyba jakaś kpina. Jak tak patrzę na posty powyzej... czy tylko ja widzę w tym coś złego / niestosownego?
A co konkretnie jest złego w powieszeniu w ambasadzie portretu aktualnie urzędującego prezydenta Polski ?
Bo ja tu nie mam żadnych obiekcji. Rozumiem, że sympatycy PiSu mogą czuć niesmak, ale spójrzcie na to tak - te pięć lat przeleci jak z bicza trzasnął :) Być może następne wybory prezydenckie wygra kandydat PiSu i w ambasadach zamiast Bronka zawisną portrety Jarosława :)
Ja wtedy będę tam gdzie teraz - nadal nie będę protestował, nadal nie będę widział nic złego w wieszaniu portretu prezydenta w ambasadach. Za to ciekaw jestem, czy Wy wtedy będziecie równie żarliwie protestować :) ?
Tomuslaw [ Superbia ]
misio ssj - A musi byc ta opozycja w sejmie ? Ona tylko blokuje prace rządu.
No nie mów, że mówisz poważnie?
lordpilot - A co konkretnie jest złego w powieszeniu w ambasadzie portretu aktualnie urzędującego prezydenta Polski ?
To, że mi się to osobiście kojarzy z totalitaryzmem. Takie już mam skojarzenia i odczucia.
Rozumiem, że sympatycy PiSu mogą czuć niesmak, ale spójrzcie na to tak - te pięć lat przeleci jak z bicza trzasnął :) Być może następne wybory prezydenckie wygra kandydat PiSu i w ambasadach zamiast Bronka zawisną portrety Jarosława :)
Wyobraź sobie, że to nie ma absolutnie nic do rzeczy kto rządzi. Wiem, że może być Ci trudno, ale postaraj się pomyśleć w ten sposób.
Ja wtedy będę tam gdzie teraz - nadal nie będę protestował, nadal nie będę widział nic złego w wieszaniu portretu prezydenta w ambasadach.
Chciałbym to widzieć przegranych przez PO wyborach. I nie, nie mówię ironicznie czy szyderczo.
Za to ciekaw jestem, czy Wy wtedy będziecie równie żarliwie protestować :) ?
Ja protestuję teraz. Bez względu na to kto rządzi, bo razi to w moje odczucia.
misio ssj [ Konsul ]
Naprawde , mowie powaznie. To co wyprawia opozycja przechodzi ludzkie pojecie, Tak jak mowilem , tylko utrudnia pelnienie wladzy przez partie rzadzaca , a sama nic nie robi dla poprawy panstwa. Mowcie co chcecie ja swojego zdania nie zmienie.
Fett [ Avatar ]
Tomuslaw - Raz, że cokolwiek by nie zrobiono, protesty i tak będą. Dwa, spekulujesz co by było gdyby, podczas gdy zachowujesz się w identyczny sposób.
I cholera jasna, co ma wieszanie portretu prezydenta w ambasadzie do totalitaryzmu?

olivierpack [ Senator ]
smuggler. Coś kiepsko chyba, bo edytowałeś wypowiedź już po mnie.
Teraz to pytacie, co w tym niesmacznego, a dlaczego nie wyszła taka propozycja kiedy ostatni prezydent jeszcze żył, co oczywiście trudno sobie wyobrazić, wszak to dwie inne opcje polityczne. Gdyby rząd PiS coś takiego wymyślił, to wszystkie Miecugowy miałyby z tego ubaw na lata, co zresztą widać tutaj, choć nie miało takie kuriozum wówczas miejsca to już oczywiście są właściwe plakaty gotowe, jak powyżej zamieszczono. Po prostu jesteście tak zakłamani i dwulicowi w życiu, czy tylko słowo pisane wszystko przyjmie?
Tomuslaw [ Superbia ]
misio ssj - a sama nic nie robi dla poprawy panstwa
Naprawdę uważasz, że partie opozycyjne nie wprowadzają ustaw, które są czasem nawet jednogłośnie przegłosowywane w sejmie?
Fett - spekulujesz co by było gdyby, podczas gdy zachowujesz się w identyczny sposób.
Nie spekuluję. Na forum znaczna część osób popiera obecną partię rządzącą. Gdy rządziła obecna partia opozycyjna lały się fale krytyki każdego dnia, tworzono różne komiczne obrazki takie jak w postach [7], [9] i [10], mówiono o dyktaturze nawet jak nie wieszano obrazów. Gdy Kaczyński zmarł nagle "biedny człowiek i w sumie dobry prezydent". Tak ciężko zajrzeć w archiwum? Czy po prostu udajesz, że nie pamiętasz?
I cholera jasna, co ma wieszanie portretu prezydenta w ambasadzie do totalitaryzmu?
Nie denerwuj się. Cholera to poważna choroba. Ambasada, szkoła, szpital, urząd miasta... mnie się coś takiego w ogóle nie podoba. Nieważne w którym z tych miejsc. Takie są moje osobiste odczucia i po prostu razi mnie portret jakiegokolwiek prezydenta/premiera/władcy/króla w w.w. miejscach. Ot, zwyczajnie. I nie chcę, a mam do tego prawo, aby były.
artiart [ Pretorianin ]
Dobrze jest się zastanowić dlaczego Sikorski wyskoczył z tym dokładnie teraz, tuż po wyborach prezydenckich i to jeszcze przed zaprzysiężeniem? Pokazuje to jak płytki to człowiek, wejdzie do d... każdemu byle tylko u żłoba.
misio ssj [ Konsul ]
To ,ze wprowadzaja wlasne ustawy ,nie oznacza tego ,ze ciagle prowadzi wojnne z PO co wychodzi tylko na niekorzyść prac i atmosfery panujacej w sejmie. Dobrze jest to widoczne szczegolnie podczas posiedzen komisji sledczych. Klotnie , oskarżanie sie nawzajem itp. Czy partie nie moglyby wspolpracowac , debatowac w normalnej atmosferze ? Moim marzeniem jest koalicja PO-PIS ,aby zapanowal swiety spokoj:)
smuggler [ Advocatus diaboli ]
Olivierpack - jej Bohu ze jak dopisywalem to twego wpisu nie widzialem.
Racja o tyle, ze wieszanie Kaczorka pewnie bym przyjal z ironia, choc mysle ze argument "przed wojna tez tak bylo" troszke by mnie ostudzil.
Tomuslaw
Nie spekuluję. Na forum znaczna część osób popiera obecną partię rządzącą. Gdy rządziła obecna partia opozycyjna lały się fale krytyki każdego dnia, tworzono różne komiczne obrazki takie jak w postach [7], [9] i [10],
>>>Ale za to olivierpack by nie wieszal swoich obrazkow. :)
. Gdy Kaczyński zmarł nagle "biedny człowiek i w sumie dobry prezydent".
Skarz Bog, nigdy go nie nazwalem dobrym prezydentem, ani za jego zycia, ani po. Ale bylo mi go zal, tak po ludzku, jak zginal. Jako czlowieka. A prezydentem byl fatalnym i tyle, tu zdania nie zmienilem ani o jote.
Zatem nie generalizujmy.
Portrety prezydenta w ambasach (i nigdzie poza nimi) moga w sumie byc, choc i bez nich swiat by sie nie zawalil. W sumie pusty gest.
Trael [ Mr. Overkill ]
Pokazuje to jak płytki to człowiek, wejdzie do d... każdemu byle tylko u żłoba.
Był już taki jeden co polował na postkomunę a jak się później okazało terminy się pozmieniały i nawet z samym Gierkiem chętny był się przytulać. Co to wtedy było?
Wracając do tematu zdjęcia to nie mam nic przeciw. Niech wisi niezależnie z jakiej opcji politycznej prezydent.
Tomuslaw [ Superbia ]
misio ssj - To ,ze wprowadzaja wlasne ustawy ,nie oznacza tego ,ze ciagle prowadzi wojnne z PO co wychodzi tylko na niekorzyść prac i atmosfery panujacej w sejmie.
PO ma większość w sejmie. PO ma większość w senacie. PO ma prezydenta. Atmosfera panująca w sejmie... to żeś teraz dowalił. Doliczmy jeszcze wszystkim po premii i dodatkową kwotę do wynagrodzenia za trudne warunki pracy.
Dobrze jest to widoczne szczegolnie podczas posiedzen komisji sledczych.
Naprawdę uważasz, że komisja powinna składać się tylko z partii rządzącej? Czy taka komisja, wg Ciebie, byłaby bezstronna?
misio ssj [ Konsul ]
Ogonie to powinny zlikwidowac te wszystkie komisje , tak naprawde zadna niczego nie wyjasnila i w dodatku podatnicy wykladaja pieniazki na jej obrady. Bezstronna czy nie na pewno szybciej zalonczyla by swoje prace i nie dochodzilo by do takch sytuacji jak z B. Kempą i M. Sekułą

maniekk44 [ Pretorianin ]
wpisy POwców są bezcenne :D
gdyby to się działo za czasów PiS ale smuggler by przeżywał - "najpierw portret, później składanie hołdu, dyktatura !!!! ratujcie nas, zaściankowy kraj, podpisujmy się pod listem Wajdy !!"
smuggler [ Advocatus diaboli ]
Artiart - a KIEDY bedzie wlasciwy moment na to, zeby sie nie czepil? Gdy wygra ktos z PiS czy wczesniej? :)
No i jakze nie lubicie tego Radka, ktorego w 2007 tak wynosiliscie pod niebiosa, ze jezyki, mlody, zdolny, Oxford, Afganistan... ale ze zdradzil, to juz nie ma przebacz - to samo tyczy zreszt np. Wajdy. I co z tego, ze Kanal, Lotna, Katyn, Panny z Wilka, Oskar, itd. - fuj, wstreciuch, bo na naszych szczeka! Tylko to sie liczy. Kto z nami - swiety, kto przeciw nam - sk***n. A czasem to ta sama osoba... ale PiSowcy maja bardzo selektywna pamiec, :)

olivierpack [ Senator ]
Ale za to olivierpack by nie wieszal swoich obrazkow.
Doprawdy po cóż te imputacje? Ja nie chcę wieszać żadnych portrecików bo nie lubię i nie potrzebuję żadnych wizerunków na ścianie, czy to doda elektroda, jezusicku, papieżycku, czy Tuscescu. PiS nie chce wieszać obrazków, Kaczyńscy nie wieszali obrazków. Portreciki to wasza POwska bajka i trzymajcie ją dla siebie, a nie wpychacie mi tu portreciki Komorusa w butonierkę.
Tomuslaw [ Superbia ]
misio ssj - Ogonie to powinny zlikwidowac te wszystkie komisje , tak naprawde zadna niczego nie wyjasnila i w dodatku podatnicy wykladaja pieniazki na jej obrady.
Lew Rywin. Dostał, co prawda, tylko 2 lata (i chyba po roku wyszedł "za dobre sprawowanie"), ale jednak. To taka najsławniejsza chyba.
Bezstronna czy nie na pewno szybciej zalonczyla by swoje prace
Sądy też powinny nie być bezstronne (bo w sumie komisja to taki sąd, jakby tak ogólniej spojrzeć), żeby szybciej zakończyły swoje prace? Genialne!
i nie dochodzilo by do takch sytuacji jak z B. Kempą i M. Sekułą
To zlikwidujmy wszystkie sądy! Czas trwania prac spadnie wówczas do zera. I pieniędzy nie będziemy trwonić na takie głupoty. Startujesz może na prezydenta w najbliższym czasie?
Fett [ Avatar ]
Czy tylko mi się wydaje, że rozmowa "co by było gdyby" nie ma najmniejszego sensu?
.:Jj:. [ Legend ]
BTW nie szkoda czasu na grzebanie w czymś co nas osobiście nie dotyczy i na co nie mamy żadnego wypływu?
Baron Samedie [ Generaďż˝ ]
Ja proponuję jeszcze wprowadzić gustowne główki Komorowskiego z brązu bądź innego szlachetnego materiału do postawienia na stole, ewentualnie użycia w charakterze przycisku do papieru bądź podpórki do drzwi. A, i niech dowcipnisie z PIS powstrzymają się od złośliwych komentarzy, że idealnym materiałem na głowę Komorowskiego byłby gips.
misio ssj [ Konsul ]
Trzeba wstrzasnac tym panstwem , aby w koncu sie cos zmienilo ! Cz ja napisalem , ze sady sa niepotrzebne lub maja byc stronnicze? Komisje sa bezcelowe , co z tego j,zeRywin dostal 2 lata , to byla bardziej pokazowka ,niz dochodzenie prawdy. Sady dzialaja w slusznej sprawie , a komisje co? Poslowie ,albo sie kloca albo jaja sobie robia i na co te komisje pytam sie na co? ZGODA BUDUJE -w pelni popieram .PIS RUJNUJE
smuggler [ Advocatus diaboli ]
Dla kaczynskiego beton. :)
Olivierpack - mowilem o tym obrazku, cos go teraz w tym watku powiesil. Gdyby to byla inicjatywa PiS tez bys go dal? :)
olivierpack [ Senator ]
nie szkoda czasu na grzebanie w czymś co nas osobiście nie dotyczy i na co nie mamy żadnego wypływu?
Jak to nas nie dotyczy? A ta polska ambasada to za przeproszeniem co? Eksportowany cyrk czy restauracja? To jest terytorium Polski i urząd taki sam jak urząd gminy w Pcimiu Dolnym. Po prostu skrajną głupotę trzeba wyśmiać, szczególnie kiedy jest namacalna i sama się podkłada.
Smuggler. A ty dalej swoje. Wróć [40.] i do skutku.:)
Tomuslaw [ Superbia ]
misio ssj - Cz ja napisalem , ze sady sa niepotrzebne lub maja byc stronnicze?
No ale przecież komisja to (jakby nie patrzeć, z goła) sąd. Skoro nieistotne czy ma być bezstronna czy stronnicza - jak sam napisałeś - to dlaczego i inne sądy miałyby być?
misio ssj [ Konsul ]
Za takie sady to ja dziekuje. Sady to nie pole do politycznej , gierki czy zablysniecia w mediach ,a poslowie w komisjach ewidentnie na to licza.
smuggler [ Advocatus diaboli ]
Olivierpack - pomijajac juz fakt, ze wieszanie portretu prezydenta nie ma sensu, to jednak jest to jakies podtrzymanie tradycji II RP, co akurat PiS powinien pochwalac albo chociaz zniesc w godnym milczeniu.
Dodam, ze bede pierwszym, ktory wrzasnie, gdy jakies lizusy zaczna wieszac portrety prezydenta w urzedach, stawiac popiersia, itd. bo to juz bedzie przesada.
PS. A gdyby PiS wieszal Kaczorka, to ty bys mowil moje argumenty, a ja wieszal ten obraz, to chyba oczywiste.
olivierpack [ Senator ]
II RP miała wiele tradycji, jak pamiętam niektóre z nich, to nie chcielibyśmy ich kontynuacji. Ambasada to nie urząd? Więc co? Może szalet miejski?
PiS nie wieszał Kaczorka, nikogo nie wieszał.
Tomuslaw [ Superbia ]
smuggler - A gdyby PiS wieszal Kaczorka, to ty bys mowil moje argumenty, a ja wieszal ten obraz, to chyba oczywiste.
Jeśli to prawa, to jest to w swej istocie bardzo smutne i zarazem przerażające.

smuggler [ Advocatus diaboli ]
Po prostu odruch warunkowy by zadzialal.
Olivier - a ja mowie, ze nie jest urzedem?
PiS nikogo nie wieszal, bo nie bylo kary smierci, nad czym OberPiS ubolewal.
Ale pare medialnych linczow sie zrobilo.
A ze ktos nie chcac w takim uczestniczyc sie zastrzelil... pewnie byl winny. Znamy, znamy...
olivierpack [ Senator ]
Tak, tak zastrzelił się, ale się nie wieszał. Michniewicz, Zielonka...

maniekk44 [ Pretorianin ]
smuggler -> ośmieszaj się dalej - tak PiS bardzo płakał że nie było kary śmierci - codziennie myśleli kogo by tu powiesić... ty normalnie wszystko wiesz co PiS by zrobiło, książkę napisz, twoje talenty wróżbity nie powinny się marnować...
czemu się zastrzeliła ? - zapytaj się jej kolegów z SLD, którzy przypomnieli sobie o niej dopiero jak już popełniła samobójstwo ...

mos_def [ Senator ]
Tomuslaw w tym watku jest rozbawiajacy :)
"to jakas kpina!"
no tak, szok bo jak mozna w ambasadach wieszac podobizny prezydenta :)
ty w jakiejs ambasadzie kiedys był?
ciesz sie ze Polska to nie Stany, bo w co drugim panstwowym urzedzie widywałbys mordke Bronka przez conajmniej kolejne 5 lat :))
Tomuslaw [ Superbia ]
mos_def - "to jakas kpina!"
Zdajesz sobie sprawę, że pomijając słowo "chyba" oraz dodając wykrzyknik zmieniłeś ton mojej wypowiedzi? Mam pytanie. Zrobiłeś to świadomie, czy po prostu nie znasz Metody Kopiego-Pejsta (celowo spolszczyłem)?
no tak, szok bo jak mozna w ambasadach wieszac podobizny prezydenta :)
Patrz "kłótnie" panów powyżej. Zresztą, nie zamierzam się powtarzać. Więcej niż raz napisałem dlaczego mi się to nie podoba. Ale skoro przeczytanie paru postów przerasta Twoje możliwości, może popełniam błąd, że w ogóle Ci odpisuję?
olivierpack [ Senator ]
Świetnie, przeszczepmy z USA wszystko to co dobre, kiedy już nam się to uda, niech ostatnią zapożyczoną rzeczą będzie właśnie ta, ale widzę że zaczynamy od dupy strony, ciekawe tylko czy pójdziemy choć o kroczek zapożyczeń dalej?

Qverty™ [ Legend ]
[5] Oczywiście gdyby ktoś wydał dyspozycje by wieszać porttrety Jarka gdyby został prezydentem w ambasadach to byłbyś oburzony, zniesmaczony i wogóle na nie bo Jarkacz jest buee.
Cokolwiek zrobi PO, a szczegolnie Sikorski Zdradek, to - zle.
Za to wg platformersów i ciebie cokolwiek zrobi PiS a szczególnie Jarek to źle. Witaj hipokryzjo :)
smuggler [ Advocatus diaboli ]
Ja bym z USA wzial te zasade, ze aby zostac KIMS w polityce to trzeba zwykle wczesniej sie wykazac - byc burmistrzem miasteczka, potem wiekszego miasta, potem gubernatorem czy senatorem, a jak juz udowodniles, ze sie znasz, ze potrafisz zarzadzac ludzmi i strukturami, to mozesz startowac do najwyzszych stanowisk.
A nie, ze lider - ktory wzial sie skads - pokazuje palcem "ty bedziesz naszym kandydatem". A potem sie zobaczy czy Ziutek sie sprawdzi na stanowisku, a jak sie nie sprawdzi, to i tak powiemy, ze byl wielki.
Qverty - jakby ci sie chcialo przeczytac nie tylko moj pierwszy i ostatni post, to bys oszczedzil czas na [59].
Gdyz rzeklem w nich ze
a) znioslbym i Kaczynskiego (w ambasadach! bo w kazdym urzedzie to juz przesada ale tam i owszem, niech sobie chlopaki wisza.
b) na pewno bym sie tak samo burzyl na samym poczatku na Kaczynskiego, jak niektorzy z PiS teraz na Komorowskiego, na zasadzie alergii, ale - patrz a).
Wiec sorry ale Hameryki zes nie odkryl. A co do hipokryzji to z checia poczytam dla odmiany co w ostatnim polroczu rzad PO zrobil twoim zdaniem DOBRZE. Znajdziesz cos takiego, o nieustraszony pogromco hipokrytow? :P

Qverty™ [ Legend ]
smuggler--->czyli idąc twoim tokiem myślenia Komor nie nadaje się na urząd prezydenta...kim on w końcu był w swojej karierze politycznej. Marszałkiem sejmu i raz chyba ministrem obrony narodowej...Wiesz, Jarek przynajmniej był premierem...Lechu był prezydentem Wawy i też kręciłeś nosem.
znioslbym i Kaczynskiego
Nie nie zniósłbyś, kłamiesz :)
A co do hipokryzji to z checia poczytam dla odmiany co w ostatnim polroczu rzad PO zrobil twoim zdaniem DOBRZE
No o to chodzi że właśnie jak zwykle - wiekie jajowate tłuste NIC
mos_def [ Senator ]
Tomuslaw
to jaki był prawdziwy ton tej twojej wypowiedzi? czekam z niecierpliwoscia na wyjasnienie tej prawidłowej "narracji" :D
Tak, napisales dlaczego ci sie to nie podoba, dlatego ze - zacytuje co do kropki zeby nie było - "To, że mi się to osobiście kojarzy z totalitaryzmem."
:D
wow, kpina bo Tomuslawowi kojarzy sie to z totalitaryzmem..
tym z Jagged Alliance czy z Red Faction? :)
oliverpack
tzn co zaczynamy? ze wieszamy wizerunek prezia w ambasadach jak (prawie) cała reszta swiata, czy ze wedlug ciebie juz w kazdym urzedzie zawisnie taki wizerunek?
Houston do oliverpacka, jak nas slyszysz?? :DD
Qverty
nie przeczytałes uwaznie, nie chodzi o to czy "był" a czy sie sie "sprawdził"
zarowno jeden jak i drugi z braci w swoich rolach odniesli sromotne porazki
smuggler [ Advocatus diaboli ]
Qverty - strasznie fajnie jest widac jak fajnie selektywnie czytasz moje posty - zapewne tylko prawa polkula mozgu, acz ostatnio PiSowcy ponoc uzywaja tez troszke lewej.
Moja wypowiedz tyyczyla sie OGOLNIE polskiej "tradycji" politycznej, wktorej wzieci z d... ludzie namaszczaja innych z d... wzietych.
A co do tego, ze Jarek byl premierem - kiedys byl niejaki Styka (malarz), ktory malowal Matke Boska na kolanach zawsze, bo taki byl religijny. I ponoc objawila mu sie matka owa i rzekla
- Ty mnie nie maluj na kleczaco, ty mnie maluj DOBRZE.
Jesli atutem Kaczynskiego ma byc to, ze byl fatalnym premierem, ktory nie potrafil sklecic dobrej koalicji i po 2 latach utracil wladze, majac za soba prezydenta i wiekszosc parlamentarna, to Karski jest lepszy, bo potrafil prowadzic melex :] i ma prawo jazdy.
Qverty - zatem facio, ktory nie potrafi znalezc w opozycjnym rzadzie NIC dobrego przez pol roku, mowi ze ja jestem hipokryta, bo nie lubie "jego" rzadu. TO jakby hiena mowila do sepa "ty padlinozerco, ty!". LOL.
PS. DOceniam, ze wiesz lepiej ode mni co bym zrobil. Na tym polega wlasnie problem PiS, ze im/wam sie wydaje, iz wiecie lepiej co dla ludzi dobre i sila staracie sie im narzucic owe normy.
Tomuslaw [ Superbia ]
mos_def - to jaki był prawdziwy ton tej twojej wypowiedzi? czekam z niecierpliwoscia na wyjasnienie tej prawidłowej "narracji" :D
Znowu nie chce Ci się czytać paru postów. Ani nawet tego jednego w całości -.-
wow, kpina bo Tomuslawowi kojarzy sie to z totalitaryzmem..
Wyobraź sobie, że nie tylko ja bym się znalazł. Dla mnie to jest kpina. Gdybyś umiał czytać wiedziałbyś, że napisałem o swoich odczuciach, a nie o tym, co powinno ogólnie obowiązywać. Mam siebie cytować?
mos_def [ Senator ]
Skoro nie chcesz zdradzic tej tajemnicy, to nigdy juz nie dowiemy sie co chciałes powiedziec przez ten brak wykrzyknika i "chyba" :)
czy moze mam rozumiec ze chciales wyrazic swoje powatpiewanie?
"Gdybyś umiał czytać wiedziałbyś, że napisałem o swoich odczuciach, a nie o tym, co powinno ogólnie obowiązywać."
dlatego napisalem ze jestes doprawdy rozbawiajacy :)
btw. nie musisz nikomu tłumaczyc sie z wlasnych uczuc
edit
doceniam ze wyksowales to ostatnie zdanie
jak mniemam przeczytales swoja sygnaturke i poskromiłes demona?

Lutz [ Legend ]
piekny watek
Tomuslaw [ Superbia ]
Skoro nie chcesz zdradzic tej tajemnicy, to nigdy juz nie dowiemy sie co chciałes powiedziec przez ten brak wykrzyknika i "chyba" :)
Nie odwracaj kota ogonem. Tu chodzi o to, co Ty chciałeś przekazać przez wykrzyknik i ominięcie tego słowa.
dlatego napisalem ze jestes doprawdy rozbawiajacy :)
No tak. Rzeczywiście. Wyrażanie poglądów, które - jakby nie patrzeć - bazują również i na odczuciach, jest zabawne. Musisz mieć zatem nie lada ubaw, gdy słyszysz dwóch rozmawiających ze sobą ludzi.
doceniam ze wyksowales to ostatnie zdanie
jak mniemam przeczytales swoja sygnaturke i poskromiłes demona?
Nie. Po prostu stwierdziłem, że na Ciebie nie warto.
Qverty™ [ Legend ]
zatem facio, ktory nie potrafi znalezc w opozycjnym rzadzie NIC dobrego przez pol roku, mowi ze ja jestem hipokryta, bo nie lubie "jego" rzadu.
Nie, facio który nie potrafi znaleźć w opozycyjnym rządzie NIC dobrego przez ostatnie pół roku mówi ci że jesteś hipokrytą bo PiS i Jarek wg ciebie zawsze będą tylko matołami, moherami i ludźmi nie nadającymi się do polityki a ponadto imperialistami dążącymi do podboju wszechświata :) Ja nie potrafię znalexć w pracy obecnego rządu nic dobrego bo- to zabawne- naprawdę przez ostatnie pół roku PO nie zrobiło nic dobrego więc mam skłamać i powiedzieć że zrobili coś dobrze?
Tomuslaw [ Superbia ]
Qverty™ - naprawdę przez ostatnie pół roku PO nie zrobiło nic dobrego więc mam skłamać i powiedzieć że zrobili coś dobrze?
No jak to nic? Przecież większość w tym wątku mówi, że to dobrze przyjmować amerykańskie (i nie tylko) - ich zdaniem dobre - zwyczaje. Skoro to większość to muszą mieć rację. Tak działa wspaniała demokracja ;). To już mamy +1. Potem będzie 2, 3... i zanim się obejrzysz a liczba ta zacznie rosnąć wykładniczo! Nie patrzysz globalnie i dalekosiężnie.
A jeśliby się okazało, że większość mówi "nie, to złe" to i tak musiałbyś kłamać. Jak to bowiem wygląda w internecie, że psioczy się na własny rząd? Przecież ludzie zza granicy mogą to czytać. Tylko idiota kala własne gniazdo. Przynajmniej na tę parę lat... bo po zmianie partii / prezydenta / prowadzącego w Tańcu z Gwiazdami w myśl słów "w imię zasad, sk...!" trzeba będzie mówić jak to źle. Niech i na nas nawet napadną, byleby tylko tych innych nie było przy korycie! Bo to nasze koryto i nikt nie ma do niego prawa!
mos_def [ Senator ]
No skoro nie da sie frontem to sprobuje przez ogrodek :)
Wiec, co to takiego chcialem przekazac poprzez wykrzyknik i ominiecie slowa "chyba", co nie zawierałoby sie juz w twoich slowach? Dlaczego to tak bardzo zmieniło sens twojej wypowiedzi, he?
(a tak btw to poprostu pisalem z pamieci)
"Musisz mieć zatem nie lada ubaw, gdy słyszysz dwóch rozmawiających ze sobą ludzi."
Oj mam :) tak to juz stety niestety mam, ze zawsze mi sie morda cieszy gdy slucham podobnych ostrych wypowiedzi na takie tematy, bazujace na uczuciach :)
Dlatego tez nigdy nie głosuje na PiS :)
"Nie. Po prostu stwierdziłem, że na Ciebie nie warto."
czyli sygnaturka to jednak na pokaz?
:D
Tomuslaw [ Superbia ]
Gdybym nie edytował ostatniego postu nie wiedziałbym, że już mogę komuś odpisać.
Wiec, co to takiego chcialem przekazac poprzez wykrzyknik i ominiecie slowa "chyba", co nie zawierałoby sie juz w twoich slowach?
To Ty sam nie wiesz? Przecież to ja Ciebie pytam. No ale skoro sam nie wiesz to chyba uznam zwyczajnie, że nie wiesz co piszesz.
Dlaczego to tak bardzo zmieniło sens twojej wypowiedzi, he?
1. Twojej*.
2. Chyba jest różnica między tym, czy ktoś normalnie mówi (czasami spoglądając z politowaniem, choć tego akurat nie robiłem, to taki przykład), a krzyczy.
(a tak btw to poprostu pisalem z pamieci)
No to trzeba było od razu, a nie mnie tu od snu odciągać.
Oj mam :) tak to juz stety niestety mam, ze zawsze mi sie morda cieszy gdy slucham podobnych ostrych wypowiedzi na takie tematy, bazujace na uczuciach :)
Ostrych... bym się musiał nad tym zastanowić czy ostrych. Nie mniej na pewno nie były wypowiedziane z agresją.
Dlatego tez nigdy nie głosuje na PiS :)
Nigdy nie mów "nigdy". A tak poważnie - Twoje poglądy polityczne mnie nie interesują, bo ten temat nawet nie nadaje się tak naprawdę na forumową politykę (czytaj: PO vs PiS). Bo nie jest istotne czy wisi Kaczor czy Komor czy Lenin, co niektórzy zdają się zapominać.
czyli sygnaturka to jednak na pokaz?
Czasem warto być surowiej potraktowanym by nabrać pokory. Ale to taka ulotna myśl (pierwsza, która mi przyszła na myśl). Uprzedzam pytanie: tak, zgodzę się być surowiec potraktowany, jeśli jest to wymagane (np. chamstwo, ośmieszanie itd.). Nie bierz jej do siebie... a zresztą, rób co chcesz.
Dobranoc (ostatecznie).
olivierpack [ Senator ]
Wyłożę to po młotkowemu, widać inaczej nie trafia.
Sikorski jest ministrem MSZ od 16. listopada 2007. W tym czasie prezydentem RP był Lech Kaczyński, aż do 10. kwietnia 2010. Tyle w temacie tego co i w ambasadach jakich krajów wisi.

maniekk44 [ Pretorianin ]
"Jesli atutem Kaczynskiego ma byc to, ze byl fatalnym premierem, ktory nie potrafil sklecic dobrej koalicji i po 2 latach utracil wladze, majac za soba prezydenta i wiekszosc parlamentarna, to Karski jest lepszy, bo potrafil prowadzic melex :] i ma prawo jazdy. "
co za brednie ...
Raziel [ Action Boy ]
niesamowite jest to jak bojówka PO na forum z smugglerem na czele potrafi nawet takiego pomysłu bronić, oczywiście szybko zmieniając temat na jakieś brednie o PISie.
Prawda jest taka, ze za Kaczora portrety nie wisiały, a za Komora będą. Możecie sobie kwiczeć i pluć na PIS i zmarłego Prezydenta do woli, ale takie są fakty.
Tak jak myślałem, komuna powoli wraca. Cenzura w internecie już się rozpoczęła, pogląd o Jedynej Słusznej Partii już mamy wpajany od paru lat. Tylko czekać na delegalizację pozostałych:)
Rod [ Niereformowalny Sceptyk ]
req -> genialne te obrazki, aż je zapisałem na dysku xD
smuggler [ Advocatus diaboli ]
Maniek 44 - takie jest moje osobiste przekonanie, nie musisz sie z nim zgadzac, ale metoda polemiczna "to sa brednie, bo ja sadze co innego" jest obosieczna bardzo. Musisz przyjac te niewiarygodnie bolesna prawde, ze sa ludzie, ktorzy maja zupelnie inne poglady niz ty i wcale nie oznacza to, ze sa debilami/zdrajcami/nieprawymi Polakami itd. Ze nie ma tylko jednego slusznego - twojego - swiatopogladu.
Dasz rade to przyswoic w tym piecioleciu?
Bo taki Jaroslaw 60 lat ma i dalej nie daje rady...
maniekk44 [ Pretorianin ]
smuggler -> najpierw piszesz że kandydaci na prezydenta powinni mieć za sobą doświadczenie w pełnieniu ważnych stanowisk - gdy zostało wymienione stanowisko premiera to piszesz że był fatalnym premierem bo stracił władze mając większość parlamentarna i że nie potrafił sklecić dobrej koalicji = to są brednie - po 1 nie stracił władzy tylko sam zdecydował się na wybory, po 2 NIE MIAŁ większości parlamentarnej, po 3 koalicja popisu nie wyszła bo PO jej nie chciała, a historię innej koalicji znamy ...
i jeśli chodzi o kwalifikacje to najwięksi wrogowie Jarka przyznają że jest on politykiem wybitnym, a że tacy jak Ty mają pewność że jest przy okazji chorym na władzę człowiekiem to już wynik prania mózgów przez media ...
... ale za bardzo schodzimy z tematu - gdyby pomysł taki wyszedł za czasów PiS skończyło by się jak z Wawelem, protesty, listy "autorytetów" itp itd

Raziel [ Action Boy ]
maniek44 - nie znasz się, doktor Prawa się nie nadaje do bycia premierem czy prezydentem. Te stanowiska pasują wyłącznie do magistrów historii:D
smuggler [ Advocatus diaboli ]
maniekk44 [ gry online level: 29 - Centurion ]
smuggler -> najpierw piszesz że kandydaci na prezydenta powinni mieć za sobą doświadczenie w pełnieniu ważnych stanowisk - gdy zostało wymienione stanowisko premiera to piszesz że był fatalnym premierem bo stracił władze mając większość parlamentarna i że nie potrafił sklecić dobrej koalicji = to są brednie - po 1 nie stracił władzy tylko sam zdecydował się na wybory, po 2 NIE MIAŁ większości parlamentarnej, po 3 koalicja popisu nie wyszła bo PO jej nie chciała, a historię innej koalicji znamy ...
>>>>Kaczynski BYL fatalnym premierem w moim przekonaniu. Sam zdecydowal sie na wybory, bo nie mial innego wyjscia - PiS inaczej musialby oddac kase otrzymana na poprzednie wybory (odrzucono sprawozdanie finansowe), a do tego posypala sie mu koalicja i mialby rzad mniejszosciowy, z rozwscieczonym Lepperem i Giertychem, ktorzy na zlosc PiS poparliby wtedy pewnie i likwidacje KRUS oraz wprowadzenie islamu jako religii panstwowej. :]
Nie mial wiekszosci parlamentarnej? To co, to byl rzad mniejszosciowy do momentu krachu koalicji? Powstala koalicja PO-PiS? Nie powstala. Kto powinien byc jej glownym architektem? Premier, bo kto buduje koalicje? On odpowiada za jej powstanie, lub nie.
Jesli nie potrafil przekonac PO do wejscia, to jego wina. Jak ja nie potrafie poderwac laski, to jest jej wina, ze mi nie ulegla, czy moja, ze nie potrafilem jej zbajerowac? :) Potem powstala - Dla Dobra Polski, tadamm! - kulawa koalicja z LPR i Samoobrona, co do ktorej chyba nie trzeba dyskutowac, ze byla do d... A i ona sie rozleciala z hukiem i smrodem. A jako premier Kaczynski skupil sie na ideologii (choc w sumie moze i dobrze, bo jakby wzial sie za nacjonalizacje etc. to...), a o jego pozycji swiadczyly rankingi zaufania do niego i sam fakt, ze przerznal w cuglach nastepne wybory. Jak na dobrego premiera, to zaprawde imponujace osiagniecia.:)
i jeśli chodzi o kwalifikacje to najwięksi wrogowie Jarka przyznają że jest on politykiem wybitnym,
>>>Moze byc i "wybitnym politykiem" ale to nie znaczy, ze byl dobrym premierem, tak jak wybitny pulkownik moze calkowicie zawiesc jako dowodca dywizji, czy armii. Po prostu premierostwo go przeroslo. A jak na Genialnego Polityka to cos blisko w przyszlosc patrzyl, skoro wszystkie plany po 2 latach trafil szlag...
a że tacy jak Ty mają pewność że jest przy okazji chorym na władzę człowiekiem to już wynik prania mózgów przez media ...
>>> Tak, tak, jasne, jasne, pucio-pucio oraz Michnik. :) Wszystko zawsze mozna wyjasnic "bo ci mozg media wypraly", dalbys spokoj, to nie Onet jeszcze, tu sie staraj uzywac jakichs racjonalnych argumentow, a nie ideologicznych zaklec. Moglbym odparowac, zes sam marionetka Jarka i RM ci mozg wypralo, tylko co taka wymiana "argumentow" da?
... ale za bardzo schodzimy z tematu - gdyby pomysł taki wyszedł za czasów PiS skończyło by się jak z Wawelem, protesty, listy "autorytetów" itp itd/
>>>I portret Lecha by i tak zawisl, tylko nie byloby wiadomo kto byl pomyslodawca. :D
>>>Dobrze mowisz. W sprawie Komorowskie nie ma zas protestu "autorytetow" bo takowych PiS po prostu nie posiada (Migalski? Staniszkisz? Rysio Czarnecki? bohaterski Lysiak?). Ale to juz calkiem inna historia...

maniekk44 [ Pretorianin ]
smuggler -> nie ma protestów bo ludzie popierający Kaczyńskiego nie chorują na polityczną wściekliznę taką jak komitet honorowy Bronka ... gdyby PO atakowały media tak jak PiS to by Bronek nie miał nawet 5% poparcia ...
... boję się że jak Bronek się rozkręci jako prezydent to te portrety mogą być szybko pozasłaniane ;P
smuggler [ Advocatus diaboli ]
Nie moga chorowac na polityczna wscieklizne, bo sami nia sa w stanie czystym, przynajmniej niektorzy. AIDS nie choruje na AIDS. :)
A takie przepychanki i eskalacje do niczego nie prowadza, wiec moze wrocmy do merytorycznej dyskusji, a nie gdybolenia, co by bylo gdyby media traktowaly Kaczynskiego jak, a Michnik byl lektorem RM itd.

Jedziemy do Gęstochowy [ PAINKILLER ]
A ja odnoszę się do tego pomysłu neutralnie, skoro Kaczora pochowano na Wawelu i ma się mu postawić w Warszawie pomnik, to dla mnie Komor może i wisieć wszędzie.
wolę oglądać wszędzie twarz Komora (i każdego jego następcy potem - nie zapominajcie) niż tolerować ołtarzyki i rozdawanie obrazków ( pewno niedługo do tego dojdzie) jak dewocjonalia z naszym (wkrótce) męczennikiem i świętym Lechem.

Lutz [ Legend ]
smuggler [ gry online level: 93 - Patrycjusz ]
[...] wiec moze wrocmy do merytorycznej dyskusji, a nie gdybolenia [..]
el f [ RONIN-SARMATA ]
Wreszcie jakiś cud! Teraz, dzięki portretom będzie się żyło lepiej. Wszystkim...
I nikt już nie powie, że rząd nic nie robi...
smuggler [ Advocatus diaboli ]
Lutz - no dobra, to dla odmiany poobrzucajmy sie blotem, ty pisowski wypierdku :]
El f - nadal jeszcze trauma powyborcza?

halfmaniac [ Dr. Freeman ]
A kto za to zapłaci ? Kto ? Zwykły polski podatnik, któremu jeszcze podatki chcą kurwa mać podnosić !
olivierpack [ Senator ]
Nie ma protestów? To z czego teraz leją Miecugowy wieczorami, może ktoś ogląda?

smuggler [ Advocatus diaboli ]
Sam ogladasz, jak wiekszosc PiSowcow, i to oni robia frekwencje :)

olivierpack [ Senator ]
Nie mam tego kanału ale oglądam. Ot POlacy jak zwykle wiedzą lepiej.

smuggler [ Advocatus diaboli ]
Doceniam determinacje i rozumiem, ze ostatnio sasiad firanke zaciagnal i juz nie mozesz ogladac... Bol.
Obejrze i ci powiem z czego Miecugow zlewa, bo widze ze cie meczy ta kwestia.
PS. Moglbys mi wytlumaczyc dlaczego niektorym ludziom sie zdaje, ze literki PO w jakims wyrazie, pisane duza litera, zamieniaja go w obelge?
olivierpack [ Senator ]
Nie wiem smuggler co tak na ciebie działa ostatnio, ale może nie pal już tego świństwa. Czekam niecierpliwię na relacje. Dlaczego zaraz obelgę, ja jestem PiSowcem, choć w życiu bym nie pomyślał, pozostaje mi jednak być z tego dumnym, cóż innego?
el f [ RONIN-SARMATA ]
Smuggler
Nie, trauma po zapowiedziach podwyżek VAT, PIT, składki zusowskiej, likwidacji ulgi rodzinnej i zamrożenia płac w budżetówce.
Oczywiście, żeby się żyło lepiej. Wszystkim...
thenaturat [ Konsul ]
Temat zastępczy, znowu wielka dyskusja w mediach, a tu myk i podatki w górę

rzaba89nae [ WTF!? ]
Zdjąć krzyż, założyć platfusa. OMFG...
maniekk44 [ Pretorianin ]
smuggler - tłumaczysz sobie że rozkaz Radka to pusty gest i Ty byś przełknął nawet portret Kaczyńskiego mimo że słowa Kaczyńskiego stawały Ci w gardle ...
tu się okazuje że Vat podnoszą twoi ulubieńcy więc jak to wytłumaczysz ? portret próbujesz zwalić na pusty gest i można się zgodzić ale zielona wyspa i podnoszenie podatków tydzień po wyborach i obietnicach Bronka ? jak to wytłumaczysz ? ...

Backside [ Senator ]
Ja tylko nieśmiało przypomnę, że pomysł podwyższenia autorytetu prezydenta pojawił się po 10 kwietnia wraz z decyzją ulokowania trumny na Wawelu. Jeśli komuś się ten pomysł podobał albo denerwowały go "ataki" i uznał, że Wawel jest faktycznie najlepszym miejscem pochówku dla prezydenta, to poproszę o odrobinę konsekwencji.
Po za tym, wbrew idiotycznym porównaniom do PRL-u, porter Komorowskiego nie ma wisieć wiecznie, tylko zostanie zmieniony przy następnej kadencji niezależnie kto wygra.
el f [ RONIN-SARMATA ]
Backside
Po za tym, wbrew idiotycznym porównaniom do PRL-u, porter Komorowskiego nie ma wisieć wiecznie, tylko zostanie zmieniony przy następnej kadencji niezależnie kto wygra.
Albo i nie - wieszania portretów nie regulują żadne przepisy. Być może Tusk wykopie Radzia z MSZ i następny minister każe portrety usunąć wcześniej :P
Herr Pietrus [ Gnusny Leniwiec ]
Szczerze? Ja wiem, że była tradycja II RP, ba, magnaci kiedyś całe domy mieli portretami poobwieszane - tu sam jaśnie oświecony pan, tu jego małżonka...
TYlko, jakby nięi patrzeć, był też PRL, portrety sekretarzy i towarzyszy i komiczne jest odwoływanie sie do historii II RP, podczas gdy społeczeństwo ma jasne skojarzenia :D
A swoja drogą, to jednak obrzydliwe jak niektórzy zwolennicy PO odwracają kota ogonem - gdyby tak z pomysłem wyskoczył jakis minister za kadencji Lecha...
I żeby nie było - dla mnie to idiotyczny pomysł niezależnie od tego, kto go zgłosił. Oczywiście przy wodzowskich zapędach pewnych polityków, przy ich arogancji i i prychaniu na wszystko komizmu w tym byłoby więcej, teraz raczej razi głupota...
smuggler [ Advocatus diaboli ]
Manieczku - zadlawisz sie ta zloscia i ciagle wiesz lepiej co ja bym zrobil, co za zdolniacha z ciebie, marnujesz sie na tym forum, wez przewidz moze 6 liczb w totku albo co.
Podwyzszaja VAT, bo inaczej kicha - dlug wewnetrzny narasta od wielu lat (twoje ukochane Kaczorki tez dorzucily do puli paredziesiat mld i to w czasach najwyzszej prosperity gospodarczej, zamiast zmniejszyc deficyt czy chcby zbilansowac budzet, nie boj zaby...). To jak z szambem - sral dziadek, sral tata, ty tez srales i widzisz, ze juz sie przelewa, wiec czy ci sie podoba czy nie, musisz to g... wywiezc albo bedziesz wkrotce siedzial w nim po kostki.
Wszyscy wokol zaciskaja pasa - znasz jakis kraj, ktory ostatnia poluzowal polityke fiskalna, obnizyl podatki, zmniejszyl wiek emerytalny etc? Wiec odpusc sobie, bo lepperowska argumentacja cie po prostu kompromituje. Tu nie Onet... jeszcze.
BYC MOZE PO powinna teraz rozdac paredziesiat mld elektoratowi, zeby sie podlizac, potem przerznac wybory, oddac PiSowi wladze z g... juz zalegajacym na 20 cm na podlodze mowiac "teraz WY sie martwcie jak to uprzatnac" (a sami beda siedziec z boku i krytykowa, ze oni rozdawali a PiS teraz tnie emerytury, etc.). Ale problem w tym, ze w tym g... WSZYSCY tkwimy i tkwic bedziemy, wiec zamiast glupawych docinkow i argumentacji typu "a za PiS to VATu nie podnoszono..." warto razem pokombunowac jak sobie z ta smierdzaca bomba poradzic. Bo im pozniej sie zacznie robote, tym bardziej bedzie smierdziec...
No ale nie w Polsce, nie tutaj, nawet nie mam zludzen, ze sprobujesz przez chwilke byc powazny i ze stac sie na ODROBINKE racjonalizmu.
...szczerze mowiac zaczynaja mnie te """dyskusje""" juz okrutnie nuzyc i nudzic... NIC z nich nie wynika poza "to wasza/nie! wasza!!! wina" etc. Taka gowniarska napinka...
Chyba potrzebuje urlopu i to daleko od Polski... :/

Regis [ ]
Wszyscy wokol zaciskaja pasa - znasz jakis kraj, ktory ostatnia poluzowal polityke fiskalna, obnizyl podatki, zmniejszyl wiek emerytalny etc?
Gruzja. Z kapitalnym efektem - pną się obecnie w górę zarówno w rankingach atrakcyjności biznesowej (pierwsza 10-tka o ile pamiętam), jak i rankingach perspektyw gospodarczych dla kraju i obywateli.
A podnoszenie podatków bez zmniejszania wydatków to zatykanie przepełniającej się kanalizacji deskami i kładzenie na niej co raz większych kamieni. W pewnym momencie deska pęknie, kamień wpadnie w gówno rozbryzgując je dookoła, a potem szambo wyleje się tak szybko, że nie będzie już czasu na ratowanie czegokolwiek. A niestety ciągle słyszymy o tym, że wzrost podatków jest konieczny, żeby pokryć rosnące wydatki, a nikt nie mówi nic o tym, dlaczego te wydatki rosną. Bo czym się różni szukanie oszczędności przez obcinanie wydatków np. na służbę zdrowia od podnoszenia podatków? Efekt jest ten sam - albo dostaniemy mniej, albo wydamy więcej. Nie miałbym nic przeciwko podniesieniu podatków na 2-3 lata, gdyby wiązało się to z reformą ZUS i likwidacją KRUS, reformą służby zdrowia, likwidacją "pomostówek", gruntowną rewizją rent, reformą polityki wobec bezrobotnych (vide: model Belgijski) i zlikwidowaniem uprzywilejowania jakichkolwiek grup zawodowych. Niestety, nic z tych rzeczy nie słychać, słyszymy natomiast ciągle o potrzebie zaciskania pasa. A może zamiast zaciskać pasa trzeba po prostu zacząć mniej wpierdalać?
Hajle Selasje [ Eljah Ejsales ]
Jednak zapowiedź Sikorskiego pachnie przyprawiającym o mdłości cynizmem. Człowiek, który kilka miesięcy wcześniej mówił o Lechu Kaczyńskim per “cham” i “mały człowiek”, który nie widział niczego niestosownego w systematycznym oczernianiu głowy państwa, nagle dostrzega w prezydencie RP godną najwyższego szacunku ikonę polskości. Wniosek jest prosty: jeśli prezydent jest z naszej partii, wieszamy portrety. Jeśli jest z wrogiej partii, z portretów robimy wycieraczki.
Nic dodać, nic ująć.
olivierpack [ Senator ]
A który to rząd i gdzie w czasach prosperity tnie wydatki? Jak ja mam w budżecie prosperity to wydaje, chociaż nie na oślep. Natomiast w tym Tuskowym rządzie to takie tęgie głowy, że jeszcze przed 4. lipca wieścili, jaka to w Polsce kraina szczęśliwości, podczas gdy za granicami walczą po lasach o korzonki, a tu zaraz się nagle się okazuję, że trzeba klecić budżet, a w budżecie dziura panie! Do tego cóż za błyskotliwość, doprawdy to nawet szkoły podstawowej nie trzeba ukończyć, by zdobyć się na takie pomysły jak podwyższenie LEDWO Vat, a tam panie w rządzie, ministerstwach profesory, doktory, habilitacje. Po prostu już nie mogę tej telewizji oglądać, bo leże i kwiczę ze śmiechu.
mos_def [ Senator ]
Ja tak cos czuje - bo juz troche udało mi sie poznac sympatykow PiSu tutaj na forum - ze ogolnie zapewne podoba im sie idea portretow urzedujacego prezydenta w ambasadach... tylko ze problem w tym, iz jest nim aktualnie "wrog" wiec mowia nie to co czuja i naprawde mysle, a co wypada im mowic... zwłaszcza po swiezo przegranych wyborach (tfu, tzn wygranych! :)
Spojrzcie na to w ten sposob - w nastepnej kadencji moze prezydentem zostanie ktos z PiS i to jego portrety w koncu zawisna w ambasadach.
I jeszcze raz dodam bo widze, ze mało kto zdaje sobie z tego sprawe - tu chodzi wylacznie o ambsaday! Mało kto z was pewnie w jakiejkolwiek kiedykolwiek był i bedzie, tak wiec chodzi o placowki dyplomatyczne za granicami naszego kraju, majace niejako nas reprezentowac na obcej ziemi tak jak i prezydent.
Tu nie chodzi o portrety na poczcie czy na waszym ulubionym dworcu PKP itd.. wiec spusccie troche powietrza.
Hajle Selasje
Oczywiscie ze moment w ktorym Sikorski wydał takie rozporzadzenie nie jest przypadkowe :)
Z Kaczynskimi ma na pienku od dawna wiec nie dziwne ze nie spieszyło mu sie z podjeciem takiej decyzji.
Tylko co tu wam pachnie cynizmem?
"godną najwyższego szacunku ikonę polskości" - he? 99% Polakow nigdy nie zobaczy tych portretow, bo nie do nich sa "adresowane"...
Kurde ta sprawa jest przykładem jak bardzo ludzie nie potrafia spojrzec na to co sie dzieje własnymi oczami i samemu ocenic "czy to dobrze, czy to zle" tylko plota, kopiuja i powtarzaja jak te robociki.
Jak te lemingi bym powiedział ale nie bede zawłaszczał tego słowa, he
[102]olivierpack
A ktory to rzad jak nadchodza ciezkie czasy, to z miejsca straszy ludzi ze bida z nedza bedzie?
Cale szczescie ze Jarek nie jest juz u sterow, bo jakby tak wlasnie postapił i szczerze postawił kawe na ławe czego oczekujesz od Tuska, to by nawet połowa inwestorow nie została z tych co sa teraz, i wlasnie bysmy dyskutowali o "trzeciej w tym roku podwyzce podatkow"
hehe!
olivierpack [ Senator ]
Ja tak cos czuje - bo juz troche udało mi sie poznac sympatykow PiSu tutaj na forum - ze ogolnie zapewne podoba im sie idea portretow urzedujacego prezydenta w ambasadach...
Tu nie chodzi o portrety na poczcie czy na waszym ulubionym dworcu PKP itd.. wiec spusccie troche powietrza.
A nie mówiłem? POlak wie lepiej, co myśli i czego chce PiSowiec. Ambasada nie poczta, ani nie dworzec, ale prawie jak szalet miejski. Doprawdy co to za argumenty i do kogo one mają trafić?
A ktory to rzad jak nadchodza ciezkie czasy, to z miejsca straszy ludzi ze bida z nedza bedzie?
Grecki na pewno nie, ciekawe jak tam polski? Znając fenomenalne wręcz zdolności medialnej kreacji i lukrowania doprowadzone przez ten rząd do perfekcji, chyba czas zacząć pakować walizki..
mos_def [ Senator ]
oliverpack
Napisałem ze domyslam sie, wiec nigga please, nie doprawiaj mi geby ze "wiem lepiej".
Wielu etatowych :) sympatykow PiS jakos tutaj nie postawiło krzyzyka pod ta litania płaczu i żalu, tak wiec podejzewam ze rozumieja temat i - mimo ze chwilowo nie w smak im Komorowski to - nie protestuja. Wiec pewnie nie jestem daleki od prawdy, he?
Prowadzenie panstwa w globalnym rynku to biznes, a jak w kazdym biznesie przychodza czasem gorsze czasy i wtedy trzeba robic dobra mine do złej gry, zeby przetrwac.
Takie sa realia oliverpack, wiec prosze skoncz z ta opozycyjna obłudna paplanina bo zaczyna mnie skrecac, no chyba ze nie zdajesz sobie sprawy z tych realiow to zrobie ci szybki wykład zeby cie uswiadomic:
Jak jakas firma zaczyna miec problemy ze zleceniami i przyplywem gotowki, to nie rozpowiada tego odrazu na lewo i na prawo, bo pracownicy zaraz uciekna, dostawcy nie beda odbierac telefonow, a wierzyciele zaraz ustawia sie po odbior swoich naleznosci co do ostatniego grosza.
A nie majac pracownikow, materiałow ani pieniedzy na biezace działanie, to ty zadnych nowych klientow i zlecen wiecej juz nie pozyskasz, oliverpack...
Hajle Selasje [ Eljah Ejsales ]
mos_def---->
Nie zrozumiałeś chyba. Sęk nie w tym, że Sikorski poczekał do wyboru nowego prezydenta - z punktu widzenia oszczędności to ma nawet pewien sens - koszty powieszenia tych portretów nie będą na pewno wielkie, ale nie było sensu wieszać ich na kilka miesięcy przed nowymi wyborami, po to, żeby je potem zamieniać na nowe. Chociaż, przyznaję, ładniej by wyglądało, gdyby ogłosił swój pomysł jeszcze przed wyborami.
Sam pomysł powieszenia portretów może się podobać lub nie - oba stanowiska można racjonalnie uzasadnić. Ja jestem przeciwny, bo uważam, że format ludzi sprawujących urząd prezydenta na takie hołubienie nie zasługuje, taka jest dotychczasowa praktyka i oby Bóg dał, że za jakiś czas powiem inaczej, jak rzeczywiście będziemy wybierać na głowę państwa osoby, o których z czystym sumieniem można powiedzieć, że reprezentują w życiu publicznym określone cnoty, nie zniżając się jednocześnie poniżej pewnego poziomu.
Chodzi o coś zupełnie innego - o obłudę Sikorskiego, który z jednej strony potrafi obrzucić głowę państwa obelgami i jako osoba publiczna oraz jeden z najbardziej rozpoznawalnych polityków neguje autorytet głowy państwa, a z drugiej funduje jej określone zaszczyty - to zresztą wpasowuje się doskonale w politykę czołobitności wobec liderów PO, do tej pory był to Tusk, teraz także pan prezydent Komorowski. Wierzę, że potrafisz ten prosty przekaz zrozumieć bez zniekształceń, w końcu nie jesteś leming, prawda? :D
olivierpack [ Senator ]
Ale obłudna gadanina to która? Czy oby nie tylko ta, która mąci panu premierowi ustanowione 500 dni spokoju, jak wiadomo 1000 wcześniejszych okazało się nie wystarczające? Przykro obrażać ciężko pracujących uczciwych przedsiębiorców, przyrównując do nich bierną radę ministrów RP, ale ta hipotetyczna firma chyba właśnie się wygadała, że jest źle. Przy okazji wydało się coś, co w sumie wielką tajemnicą nie było, kierownictwo tej firmy jest nie tylko bierne, ale jeszcze mierne, nawet jeżeli poprzednie można by uznać za nie lepsze. Najłatwiej sięgnąć po kolejną łatwą forsę z kieszeni Polaków, zamiast wsiąść się uczciwie za robotę, okazać się facetami z jajami, wykorzystać zdobytą władzę i przeprowadzić tą mityczną reformę finansów publicznych, której chyba w Polsce nie ujrzymy, póki nie powtórzymy czegoś na kształt wariantu greckiego, ale wtedy reformy przyjdą nakazem z zewnątrz. Bolało by bardziej niż wzrost podatków, ale złego słowa bym nie powiedział, w przyszłości przyniosłaby niezłe owoce. Takiego premiera Buzka jak widać historia i teraźniejszość oceniła pozytywnie, choć popłynął na reformach, a jednak się dokonały i trwają. Jak chce być zapamiętany Tusk?

halfmaniac [ Dr. Freeman ]
Rząd podnosi podatek - co jest karygodne, ale na czołówkach głównych serwisów informacyjnych w głównych wydarzeniach ani słowa. Tylko gdzieś tam w ekonomicznych. Podają tylko propagandowe i nikomu niepotrzebne sondaże nt popularności rządu. Paranoja.
mos_def [ Senator ]
Hajle
Gdyby Sikorski czy inny rzadowy minister wydał rozporzadzenie wieszania portretow w srodowisku szeroko publicznym, gdzie przebywa "szary Kowalski" i wtedy faktycznie zarzut hołubienia Komorowskiego moznaby podnosic.
Ale w ambasadach? to mocno hermetyczny i ograniczony "swiatek", wiec o szukaniu publiki tu nie moze byc mowy. Chodzi o narzedzie ktorego przeznaczenie jest zbiezne z funkcja urzedu do ktorego trafia.
Co w tym jest złego? no doprawdy...
"bo uwazam, ze format ludzi sprawujących urząd prezydenta na takie hołubienie nie zasługuje, taka jest dotychczasowa praktyka i oby Bóg dał, że za jakiś czas powiem inaczej, jak rzeczywiście będziemy wybierać na głowę państwa osoby, o których z czystym sumieniem można powiedzieć, że reprezentują w życiu publicznym określone cnoty, nie zniżając się jednocześnie poniżej pewnego poziomu. "
No tak oceniasz aktualnego prezydenta ty, ja rownie krytycznie oceniałem poprzedniego, za nami stoi Xmln podobnie uwazajacych Polakow... tylko ze to nie ma tutaj nic do znaczenia, gdyz nie do nas adresowane sa te portrety.
Tu chodzi o placowki dyplomatyczne, gdzie przecietny interesant John Smith ma gdzies, czy cnoty tego polskiego prezydenta na scianie sa odpowiednio wysokie...
Zenedon [ Burak cukrowy ]
Myślę, że sprawa wieszania wizerunków czerstwej, wąsatej gęby w ambasadach ma wielki wpływ na życie każdego Polaka.
Ciekawa sprawa, że serwowanie tematów zastępczych sprawdza się idealnie od niepamiętnych czasów.
albz74 [ Legend ]
olivierpack, el f i s-ka - w sumie to są 'wasze' wątki ale jak już offtopujecie i wypowiadacie się o podatkach albo finansach państwa to:
proponuję nie wypowiadać się w tematach, o których pojęcie macie mizerne, a jedyny wkład jaki możecie zaproponować to wykresy, w których pokazywane są najczęściej efekty działania poprzedników.
Wylewając łzy nt podwyżki VAT o 1pkt proc proponuję sprawdzić, co Brytyjczykom zaproponował w tym roku ich rząd na najbliższe lata. Albo o ile procent planowano zmniejszyć emerytury czy pensje pracowników budżetówki np w krajach bałtyckich.
Budżet brytyjski - zachęcam, to jest naprawdę 'eye-opener'.
Jak już porównacie, ochłoniecie, to wracajcie do wątków o krzyżu i zawartości alkoholu w krwi Lecha K.
olivierpack [ Senator ]
proponuję nie wypowiadać się w tematach, o których pojęcie macie mizerne, a jedyny wkład jaki możecie zaproponować to wykresy, w których pokazywane są najczęściej efekty działania poprzedników.
Jak ja kocham takie górnolotne wstawki. Mój guru ekonomii, oświeć więc nas niegodnych, gdzież zbłądziliśmy?
Przykro mi, ale budżet i zawarty w nim deficyt jest dziełem rządu w roku poprzednim, wedle ścisłego kalendarza budżetowego, tak mówi konstytucja.
mos_def [ Senator ]
oliverpack
wiem ze na kazdy zbity zarzut, mozesz wyciagnac 10 kolejnych, bo wiem ze atakowanie partii rzadzacej to najprostsza robota na swiecie :) wysytarczy wszystko co złe na nich zwalac, w kazdym razie ja juz nie mam zamiaru tego dalej ciagnac, moj free time jest zbyt ograniczony na przeciaganie tego w nieskonczonosc.
"Bolało by bardziej niż wzrost podatków, ale złego słowa bym nie powiedział, w przyszłości przyniosłaby niezłe owoce."
naprawde chcesz zeby to komentowac? :)
"(..) finansów publicznych, której chyba w Polsce nie ujrzymy, póki nie powtórzymy czegoś na kształt wariantu greckiego, ale wtedy reformy przyjdą nakazem z zewnątrz."
To byłoby dla nas jak błogosławienstwo, wiec oby jak najszybciej :) Przyjdzie paru urzedasow i bez wnikania w nasze podworkowe spory i przepychanki, poprostu zrobia robote...
wow, az sie rozmarzyłem...
albz74 [ Legend ]
Jak ja kocham takie górnolotne wstawki. Mój guru ekonomii, oświeć więc nas niegodnych, gdzież zbłądziliśmy?
Jeżeli prowadzisz najprostsze przedsiębiorstwo pt. rodzina, to wiesz, że pieniędzy brakuje zawsze chyba że nazywasz się Ted Turner. Resztę złośliwości daruj sobie.
Przykro mi, ale budżet i zawarty w nim deficyt jest dziełem rządu w roku poprzednim, wedle ścisłego kalendarza budżetowego, tak mówi konstytucja.
Mi również jest przykro, ale cykle w ekonomii są trochę dłuższe, niż rok budżetowy. Dlatego PiS z podejściem rządu Belki do pompowania wydatków (a w zasadzie nie-pompowania) budżetowych miał fuksa porównywalnego do szóstki w totka. Trafili na okres, w którym PKB w niektórych krajach sąsiadujących z Polską rosło po 15-20%, u nas 'skromne' 5-7% . Mieli tyle kasy, że nie wiedzieli co z nią robić. Dzisiaj to brzmi śmiesznie, ale tak było, PiS nie potrafił nawet deficytu zaplanować na odpowiednim poziomie, bo poziom przychodów ich 'nieco' zaskoczył.
I to tyle, jak chcesz się dalej kompromitować to zapraszam do wymiany poglądów na tematy ekonomiczne.
olivierpack [ Senator ]
Taki luksus władzy, że pławi się w jej serwitutach, a maluczcy poza nią mogą jedynie sobie pokrzyczeć i pomachać łapkami, nic więcej, taki to skromny przywilej demokracji. A jeśli chodzi o naszą władzę naczelną, to jak to mówią, ten nic nie spierdol., kto nic nie robi i naprawdę chciałbym móc chwalić ten rząd za coś jak i ganić chociaż po równo, ale on mi nie daje zbytnio szansy na pochwały.
Mi również jest przykro, ale cykle w ekonomii są trochę dłuższe, niż rok budżetowy. Dlatego PiS z podejściem rządu Belki do pompowania wydatków (a w zasadzie nie-pompowania) budżetowych miał fuksa porównywalnego do szóstki w totka. Trafili na okres, w którym PKB w niektórych krajach sąsiadujących z Polską rosło po 15-20%, u nas 'skromne' 5-7% . Mieli tyle kasy, że nie wiedzieli co z nią robić. Dzisiaj to brzmi śmiesznie, ale tak było, PiS nie potrafił nawet deficytu zaplanować na odpowiednim poziomie, bo poziom przychodów ich 'nieco' zaskoczył.
Rząd PiS skończył się w 2007 roku. Od trzech lat mamy już inny rząd, który na każdym kroku podkreśla swoją rolę (czyżby?) w utrzymaniu wzrostu gospodarczego na plusie coś koło 2%, zwiększając na progu kryzysu deficyt o niebotyczne 90% (cholera nawet nie wiedziałem, że aż tyle!) i zwyczajnie nie zrobił nic by go zmniejszyć w obliczu tego kryzysu, a musiałby wsiąść się do roboty ostro i ostro się narazić. Nic się nie dzieję, rząd dryfuję z prądem kryzysu, to że ma zwyczajnie pecha to naprawdę do mnie nie przemawia, a jakieś rozpaczliwe chwyty za 5 mld to tylko odwlekanie katastrofy, ciekawe ile wyniesie deficyt na rok następny, stawiam na wzrost o kolejne kilkadziesiąt procent. No ale PiS miał fuksa, PO ma pecha, ot kochani tak się robi politykę na szczeblu rządowym, patrzcie i uczcie się, może kiedyś zostaniecie ministrami, baa premierem nawet, tylko czy macie dość szczęścia w życiu czy prześladuję was pech?!
albz74 [ Legend ]
To idź do bukmacherów . Skoro chcesz stawiać a pojęcia o tym nie masz żadnego.
Nie mówię, że ten rząd robi jakąś niesamowitą pracę ale powiem tak: Ty się ciesz że teraz finansami państwa nie zajmuje się ogromna rzesza specjalistów od gospodarki z PiS, LPR i Samoobrony. Wybacz ale nie będę Ci tłumaczyć rzeczy, które są trochę zbyt skomplikowane dla internauty, któremu brakuje oddechu na wieść o wzroście deficytu.
Nie masz zielonego pojęcia o tych sprawach więc teksty w rodzaju 'rozpaczliwe chwyty' czy 'odwlekanie katastrofy' są dobre dla 16-latków. Ale na GOL są również starsi userzy.
Hajle Selasje [ Eljah Ejsales ]
mos_def--->
Gdyby Sikorski czy inny rzadowy minister wydał rozporzadzenie wieszania portretow w srodowisku szeroko publicznym, gdzie przebywa "szary Kowalski" i wtedy faktycznie zarzut hołubienia Komorowskiego moznaby podnosic.
Ambasady są miejscami szczególnymi, ale co to tak naprawdę zmienia? Skoro wprowadza się nowy obowiązek, to przydałoby się nieco lepsze uzasadnienie, niż "a bo w USA czy w Wielkiej Brytanii jest tak samo". Jak rozumiem, argumentacja wiąże się z tym, że głowie państwa przynależy się odpowiedni szacunek, a pada ona z ust człowieka, który udowodnił już wielokrotnie, iż szacunek ten ma za nic. Warte odnotowania? Myślę, że jednak tak. Argumentacja, że to nic złego jest śmieszna - obowiązek wieszania skarpet przed 6 grudnia we wszystkich polskich urzędach też nie niesie ze sobą żadnych negatywnych konsekwencji, co nie znaczy, że jest dobry.
olivierpack [ Senator ]
Nie masz zielonego pojęcia o tych sprawach więc teksty w rodzaju 'rozpaczliwe chwyty' czy 'odwlekanie katastrofy' są dobre dla 16-latków. Ale na GOL są również starsi userzy.
Czekam niestrudzenie, aż mi to objaśnisz. Przykro mi, ale jak nic się nie dzieje, to nie ma o czym się rozwodzić, ograniczam się do faktów. Ciężko rozprawiać o niczym, lepiej skupić się już na tych suchych wykresach.
albz74 [ Legend ]
Skoro ograniczasz się do faktów to czekaj na fakty.
Większe zmiany w ekonomii znajdują odzwierciedlenie po 3 latach. Dlatego nie warto się skupiać na wykresach, bo dopóki się nie zrozumie zależności, to są zwykłe obrazki.
Pan Kaczyński spijał w swoim czasie efekty wejścia do EU i wzrostów w Azji. Gdyby Donek i s-ka ze swoją polityką miłości trafili na te czasy, to mieliby mandat do rządzenia na 20 lat.
el f [ RONIN-SARMATA ]
albz74
Nie mieszkam w Anglii ani na Łotwie, nie brałem tam udziału w wyborach i nie wiem, co tam wyborcom napletli. Mam wprawdzie paru znajomych na Wyspach i jakoś nie zamierzają wracać do tuskowego raju.
Natomiast widziałem jak Donald Tusk, uroczyście podpisywał 10 zobowiązań i widzę na bieżąco, jak je realizuje...
Większe zmiany w ekonomii znajdują odzwierciedlenie po 3 latach. Dlatego nie warto się skupiać na wykresach, bo dopóki się nie zrozumie zależności, to są zwykłe obrazki. - no cóż, PO rządzi już 3 lata. Efekty właśnie widać...
I na koniec - my nie mieliśmy mieć ekonomi. My mieliśmy mieć CUD. Tak obiecywał Słońce Peru.
Belert [ Legend ]
szkoda ze nie pamietasz co obiecywał WÓDZ.
albz74 [ Legend ]
My mieliśmy mieć CUD
Wpisz to sobie w sygnaturkę. Szkoda micię. Ale w sumie... to nie szkoda. Dorośli ludzie nie są tak naiwni, żeby wierzyć że słońce zawsze świeci na dobrą stronę.

Victor Sopot [ Generaďż˝ ]
To byliśmy ? jesteśmy ? tą zieloną wyspą ?
albz74 [ Legend ]
No, właśnie chłopcy. Na tyle mniej więcej was stać.. Miłej zabawy życzę.
mos_def [ Senator ]
Hajle
No chwila moment, ja mowie ze obecnosc portretu prezydenta kraju w ambasadzie - ktory to owa ambsada reprezentuje - ma swoje zalety a nie widze w tym niczego szkodliwego.
Odrazu tutaj z gory moge zapowiedziec ze gdy za 5 lat wygra Jarek i jego portrety zawisna w polskich ambasadch na całym swiecie, nie bede miał nic przeciwko, ba nawet pewnie do tego czasu o sprawie zapomnie i nie bede sobie zdawał juz wtedy z tego sprawy (tak jak teraz 99% tutaj tu piszacych, gdyby nie podchwycenie tego przez media)
Ty za to i (sorry za generalizacje) tobie podobni, z gory negujecie owa idee jako cos niedobrego. Dlaczego?
Jakie sa to argumenty?
(pomijam wczesniej wspomniane nieszczesne skojarzenie z totalitaryzmem...)
Otoz - format człowieka sprawujacego urzad prezydenta (czyt. Komorowskiego) nie zasługuje na to aby jego portret (jako prezydenta, nie jakiegos tam Komorowskiego) wisiał w ambasadach jako symbol głowy panstwa, ktorego owe placowki reprezentuja.
Ale! - juz taki poprzedni, zmarły prezydent (Kaczynski) oczywiscie zasługuje na to, zeby zostac pochowanym na Wawelu. Tutaj jak mnienam format człowieka sprawujacego urzad prezydenta, jak najbardziej juz zasługuje na owe (tym razem celowe) hołubienie?
No wiec panie Selasje, pan tu nie mowisz czy dany pomysł jest zły czy dobry, tylko ktorego prezydenta lubisz (wtedy wszystko co go dotyczy jest ok) a ktorego nie (wtedy wszystko sux i wogole to juz lepiej skarpety wywieszac w ambsadach niz wizerunek prezydenta, yeah)
A w srodku tego wszystkiego jeszcze cytacik o "mdłym cynizmie" pana Sikorskiego? tylko kto tu jest cyniczny? a fe
olivierpack [ Senator ]
albz74. Pięknie, że znasz się na ekonomii, przynajmniej tak twierdzisz i skromnie zachwalasz, ale z logiką chyba gorzej. Może wiele już z fachowej terminologii zapomniałem, studia zwyczajnie za mną i życiem się jakby rozminęły, to jednak na logikę i pewną zdolność łączenia faktów na pewno nie narzekam. Otóż w 2009 roku, kiedy światowy kryzys już się rysował w pełni, polski rząd zwyczajnie przyjął ten fakt jako naturalną kolej rzeczy, stwierdzając że pokaźny wzrost gospodarczy spokojnie zamortyzuje skutki kryzysu, a i tak pozostanie na plusie, natomiast zamiast cięcia wydatków w roku wyborczym, spokojnie pożyczy się te dodatkowe 25 miliardów, bo cóż szkodzi? Polacy wszak spłacać je będą za kilkadziesiąt lat, a władza i stanowiska są do zdobycia i utrzymania tu i teraz. Nie wiem po co mi tu wykładasz teorię o cyklach gospodarczych, jeżeli nijak mają się one do zaniechań rządu w kierunku jakichkolwiek działań w sferze racjonalnego bilansowania budżetu w oparciu o wpływy i wydatki. Tych działań, których prawie nie było, a zapowiadają się teraz przymusowo, ale też raczej symbolicznie i w postaci najbardziej łopatologicznej. Pożyczymy jeszcze więcej niż w tym roku, wszak wybory za rok...
Hajle Selasje [ Eljah Ejsales ]
mos_def --->
No chwila moment, ja mowie ze obecnosc portretu prezydenta kraju w ambasadzie - ktory to owa ambsada reprezentuje - ma swoje zalety a nie widze w tym niczego szkodliwego.
Ja też nie widzę w tym niczego szczególnie szkodliwego, podobnie jak w skarpetach dla Św. Mikołaja. Powtórzę: to nie jest wystarczająca argumentacja dla podjęcia pozytywnej decyzji. Przeciwnie, fakt że coś nie jest szkodliwe jest dostatecznym argumentem za niedokonywaniem zmian i pozostaniem przy status quo, a przecież do tej pory portretów nie było i nic złego się nie stało.
Ale! - juz taki poprzedni, zmarły prezydent (Kaczynski) oczywiscie zasługuje na to, zeby zostac pochowanym na Wawelu. Tutaj jak mnienam format człowieka sprawujacego urzad prezydenta, jak najbardziej juz zasługuje na owe (tym razem celowe) hołubienie?
Ja nie pisałem nigdzie, że decyzja o pochówku na Wawelu jest najlepsza z możliwych. Protestowałem tylko przeciwko zachowaniom niegodnym, braku szacunku dla śmierci czy wydarzeń kształtujących nasz naród jako wspólnotę. Decyzja o powieszeniu portretów to jest zupełnie inna ranga, ja się na nią nie oburzam, faktycznie jest ona drugorzędna - natomiast jestem zszokowany, że nie potrafisz przyznać, że Sikorski zachowuje się jak człowiek nie mający szacunku nie tylko do obywateli, ale nawet do samego siebie. Najpierw na symbole plując, a potem wzywając do szczególnego szacunku wobec nich - tylko dlatego, że zmieniła się osoba piastująca urząd.
Widać, że nie jesteś w stanie oderwać się od politycznych, doraźnych sporów i okładania się po głowach, mnie to naprawdę nie rajcuje. Ja śp. Lechowi Kaczyńskiemu portretów wieszać nie chciałem, Ty za to Bronkowi widzę, że tak.
el f [ RONIN-SARMATA ]
Belert
Ależ doskonale pamiętam, jak "rozliczaliście" Kaczyńskiego, że w dwa lata nie wybudował 3 milionów mieszkań.
Dziwisz się, że teraz jest polewka z Twojego idola i jego gruszek na wierzbie?
mos_def
Mnie jest obojętne, czy portrety będą czy nie. Ale mówienie o konieczności podnoszenia podatków, zaciskaniu pasa etc przy jednoczesnym wyrzucaniu państwowych pieniędzy na nikomu nie potrzebne portrety to po prostu jakaś paranoja. Wiem, że to będzie kosztować jakieś grosze ale w tej podobno strasznie ciężkiej sytuacji brzmi to jak jakiś ponury żart.
mos_def [ Senator ]
el f
ta sama argumentacja blokowała zakup nowych samolotow przez lata
oczywiscie kaliber inny, ale mechanizm ten sam
Hajle
Aha, czyli tutaj chodzi o zachowywanie status quo, na zasadzie jestem konserwatysta wiec z załozenia zmiany sux :)
ale ktorego status quo?
dlaczego nie tego z II RP tylko uprales sie na to z czasow PRL?
Co do Sikorskiego i jego sprow z Kaczynskich to nie przypominam sobie zeby obrał za cel funkcje prezydenta, raczej dotyczyły to czysto osoby Kaczynskiego.
Moze jednak jestem zbyt wyrozumiały dla Radka bo przyznam sie ze goscia lubie, jak przypomnisz mi jak i w jakich okolicznosciach tak szargał prezydencki urzad to rozwaze twoje zszokowanie.
Pare linkow wystarczy :)
A kto mowi ze uwazales pochowek na Wawelu za ten najlepszy z mozliwych? (pewnie zaraz kazałbys sie cytowac?:) Ja na pewno nie.
Wystarczy ze byłes goracym zwolennikiem i gorliwym obronca tej "hołubiacej" ideii.
Ostatnie zdanie mnie rozbawiło, widze ze retoryka uwolniona przez pierwotne instynkty sie załaczyła.
Niech bedzie ze Bronkowi chce wieszac portrety! Pod warunkiem ze wszyscy kolejni prezydenci beda tez Bronki :)
Lutz [ Legend ]
Albz, probujesz mydlic oczy przykladem UK, niestety juz rzad G.Browna zaczal mocno przeciwdzialac skutkom kryzysu i bylo to praktycznie na jego poczatku. Co oprocz desperackich planow prywatyzacji w kwestii budzetu zrobil rzad Polski? Obecne prace konserwatystow sa nie tyle obliczone na dorazne dzialania, ile przygotowanie gruntu pod niezbedne reformy, takie same reformy predzej czy pozniej czekaja inne panstwa EU, im szybciej sie je zacznie tym mniej bedzie problemow.
Kraj kapitalowo stojacy na takim poziomie jak UK, raczej trudno porownywac z krajem biednym jak Polska, tym bardziej "eye opening" powinny byc reformy gotowane przez brytyjskich konserwatystow. Jednak nie dla nas, czytelnikow forum gry-online, a rzadzacych ta bananowa republika.
el f [ RONIN-SARMATA ]
mos_def
Tu nawet nie o skalę chodzi ale o potrzebę. O ile wydatek na nowe samoloty rządowe jest racjonalny i uzasadniony o tyle wydawanie pieniędzy na portrety jest wydatkiem zbędnym.
"Niech bedzie ze Bronkowi chce wieszac portrety! " - poprzednikowi nie chciał...
Belert [ Legend ]
el f :-->polewka to jest z Twojego Idola:)
OMG naprawde uwazasz ze Jareczek ma cos wiecej do zaoferowania niz p... o agentach , mordzie smolenskim i rozliczeniu afer?
O ile ci idzie latwo wysmieawnie sie z rzadu to nie wiem czy pamietasz ale Jareczek mial komfortowa sytuacje bo prosperity swiatowe bylo u szczytu potegi.Praktycznie kasa sypala sie z lewa i prawa.
Tusk musi dzialac w srodku kryzysu i po kilku falach powodziowych.I jak na tak ciezka sytuacje to mu calkiem niezle na razie wychodzi.
Sadzac po sondazach i PO i PiS sie juz wypalily i jako alternatywa zostaje "stare i dobre i sprawdzone"SLD.
el f [ RONIN-SARMATA ]
Belert
Bla, bla, bla... "Jareczek" już od trzech lat nie rządzi. Teraz są już trzy lata z wierzbami na których jednak gruszki nie rosną i polewki z naiwniaków którzy uwierzyli w bajery złotoustego kaczora Donalda.
Poczytaj sobie zobowiązania uroczyście podpisane przez kaczuszkę-kłamczuszkę :P
lon [ Pretorianin ]
to poprosze portret zawiesze se nad lozkiem
radek niech pomysli jeszcze o ksiazecze tyle zeby nie bylo czerwana proponuje tytul
zlote gafy hrabiego bronka