GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Hodowla krzyżaka zielonego.

14.07.2010
22:49
[1]

faner [ Druid Ewenement ]

Hodowla krzyżaka zielonego.

Witam, od przedwczoraj hoduję pajączka krzyżaka zielonego. Trzymam go w słoiku (sporym), więc trochę przestrzeni ma. Ma tam trochę piasku, dwie gałązki i listki. Zrobił sobie pajęczynę, karmię go komarami i muszkami, czasami żywymi. Miał ktoś takiego pająka? Jakieś porady, co mu tam dać jeszcze?


Tak.

14.07.2010
22:52
[2]

Snakepit [ aka Hohner ]

Hodujesz pająka co ma 8mm ??

14.07.2010
22:55
[3]

toaster [ MrBook? ]

Wypuść go na balkon niech zrobi sobie pajęczynę, to i dla ciebie i dla niego będzie lepiej.

14.07.2010
22:58
[4]

ŁuQciu5253 [ Konsul ]

Stary jesteś dziwny ... Hodujesz pająka co jest obrzydliwe jak i on sam ... a na dodatek 8 milimetrowego ... Puknij się w łeb i wypuść go na pewno będzie mu lepiej niż w słoiku

14.07.2010
23:00
[5]

faner [ Druid Ewenement ]

Ogólnie to pająk ma 3cm, nie liczyliście odwłoku?

Hellmaker - wielkie dzięki, a nie wiesz czy ziemia może być taka zwykła, czy jakaś specjalna do hodowli?

14.07.2010
23:01
smile
[6]

Hellmaker [ Legend ]

Snakepit ---> A co ma wielkość pająka do hodowli? Czarna Wdowa ma 8-10 mm :P

faner ---> Nic mu nie dawaj więcej. Można go karmić świerszczami, ale malutkimi, bo duże to wbrew pozorom agresywne sukinsyny i mogłyby Ci załatwić tego pajączka.
Jeżeli Ci się chce łapać muszki i komary to dobrze :)
Nie "przemeblowuj" mu za często, trzymaj go w cieniu, od czasu do czasu skrapiaj mu ziemie wodą, żeby miał troszkę wilgoci - ale NIE ZA DUŻO. Bo zacznie chorować i pleśnieć. Dosłownie :) Tak tylko, żeby ziemia była troszkę skropiona. Jak Ci zacznie słoik zaparowywać to go przewietrz trochę.

Chyba tyle :)

14.07.2010
23:06
smile
[7]

Qverty™ [ Legend ]

Wypuśc to pająke na wolność...

;D

14.07.2010
23:10
[8]

reksio [ Q u e e r ]

[7]
Lubi to.

14.07.2010
23:12
smile
[9]

XineX [ nacosiegupkupatrzysz!? ]

Ja się boję pająke, jak w ogóle można trzymać coś tak strasznego jak pająke!? Ja bym się bał, że wyjdzie i mnie zje ;(.

14.07.2010
23:15
[10]

Romo69 [ nvidiagm ]

Właśnie przed chwilą złapałem pająka na swojej szafce (uchylony balkon 24/7 robi swoje :) ) i z ciekawości zacząłem czytać o nich na wikipedii, wchodzę na Gol'a a tu proszę ^^

14.07.2010
23:19
smile
[11]

Minas Morgul [ Adenosine triphosphate ]

Weź jedynie poprawkę na to, że ta pająka ma w naturze dość odmienne warunki, jeśli idzie o wilgotność, bo w nocy na liściach pojawia się rosa.
Jeśli będziesz trzymał pająkę w zasuszonym na wiór słoiku, to istnieje drobne prawdopodobieństwo, że się przesuszy i zdechnie.

Możesz w nocy bryzgnąć ze strzykawki z 3 kropelki na ściankę.
A tak... no jasne!
Polskie pająke są świetne do hodowli i zachęcam jak najbardziej. To dobra droga do wkręcenia się w terrarystykę.
Ja hodowałem swego czasu sporo kątników.
A i fakt - wylęg świerszcza może być fajną alternatywą, choć mowa tu o naprawdę maleńkich świerszczykach.

14.07.2010
23:34
smile
[12]

Angel_Of_Pain [ Pretorianin ]

<--- [7]

15.07.2010
00:00
[13]

erton [ Fink ]

Ja też bym się chyba bał takiej pająki, ale zaczynać budowę terrarium od słoja po ogórkach i malutkiej zielonej pająki przyniesionej na miotle z piwnicy to trochę nierozsądne - pomyśl co będzie jak pająka urośnie większa od słoika, zesrasz się ze strachu przenosząc ją do akwarium.

15.07.2010
00:28
[14]

dave_mgs [ Senator ]

Nowa moda na końcówki słów widzę, przynajmniej śmieszna ;d

15.07.2010
01:04
[15]

jarek_murder87 [ Centurion ]

co masz na mysli dave_mgs ?

15.07.2010
01:19
[16]

dave_mgs [ Senator ]

jarek - tu -> https://forumarchiwum.gry-online.pl/S043archiwum.asp?ID=10453932&N=1 , a potem zwróć uwagę na niektóre słowa w tym wątku.

I mów mi dave.

15.07.2010
01:33
[17]

Devilyn [ Storm Detonation ]

To tak z okazji 600 rocznicy bitwy pod grunwaldem ;P?

A tak na poważnie, jedyna rada jaką ode mnie usłyszysz to żebyś go wypuścił ;P

15.07.2010
07:01
smile
[18]

miguel1995 [ Konsul ]

[6]Czarna wdowa rośnie do 6cm :P

02.08.2010
22:55
[19]

Hellmaker [ Legend ]

miguel1995 ---> Chyba w Czernobylu. Maksymalna - cholernie rzadko spotykana - wielkość samicy Czarnej Wdowy to najwyżej 4 cm. Przeciętna to ok. 10-15 mm.

03.08.2010
00:13
smile
[20]

Predi2222 [ Generaďż˝ ]

Wypuść krzyżaka a kup sobie do hodowli taką ślicznotkę ;]


© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.