Cracko [ Gladiator ]
!!! MOD'owanie KOMPUSIA - czyli jak to kupiłem sobie parę DIÓD i podświetlany coolerek !!!
Ostatnimi czasy kupiłem sobie podświetlany coolerek - pa3 zdjęcie - i parę diód LED - całość kosztów - 45pln za cooler i po pare pln za diody
oczywiście do wprawienia diód zamiast ledów HDD i POWER użyłem lutownicy i nie da sie tak łatwo zastosować diody niebieskiej jako zammiennej za POWER diode
dlatego należy lekko przerobić wtyczke tak aby pasowała do podpięcia jej jako TURBO - na płycie - ma wtedy większe napięcie na tych pinach
przerobienie włącznika kompa wymagało zasssstosowania wiertarki i glue-guna ( naprawde fajnie sie wierci w komputerku ! ) a efekty? - pa3cie sami
Cracko [ Gladiator ]
lekko z prawej->
Cracko [ Gladiator ]
i bardziej z prawej ->
Cracko [ Gladiator ]
full zoom->
Cracko [ Gladiator ]
remake prostackiej klawiatury za 30pln z zielonych diód na niebieskie - lutownica i go!
fotka "na jasno"->
Cracko [ Gladiator ]
fotka "na ciemno"->
Cracko [ Gladiator ]
Frontal ( sorx za Qual ale noc to noc - robione przed kFilą zdjęcie ) -> lampka hdd i button niebieski
Cracko [ Gladiator ]
Hdd Led->
na tym moje prace się nie kończą - to mówiąc/pisząc właśnie wyjmuje kabelki IDE niebieskie i coś jeszcze - pa3 fotka niżej :)
Cracko [ Gladiator ]
niebieski kabelek USB :)
Cracko [ Gladiator ]
Podsumowywując - na przednim panelu na następne lutowanie i wiercenie idzie napęd FDD - jak to się robi i z czym to się jje - zobaczycie w kolejnej odsłonie Adama Słodowego - czyli wątku NIE dla mięczaków.
to tyle - till next time
A na fotce A.Sł na kiedyś - czyli jak wystawić kamerę za okno na deszcz/śnieg i podglądać sąsiadkę :)
hubihubi [ Chor��y ]
Mam pytanko??
Czym robiłeś zdjęcia----gorszej jakości jeszcze nie widziałem (a duzo zdjęć widziałem)
poza tym komp ma być szybki a nie piękny, ale nawet to Ci się nie udało :(
snowman [ Konsul ]
hubihubi-> pokaż swojego grzyba zawieszonego na gwoździu ?!
zdjęcia widziałeś ale swoje chyba
ciekawe jaki masz komp że sie tak chwalisz?
sam nie posiadasz żadnej webcamery - a tu ewidentnie webcamem robione i tak jak napisał cracko "sorx za Qual ale noc to noc - robione przed kFilą zdjęcie" - ale co ci tu tłumaczyć ...zrób zdjęcie swojego szmelca to porozmawiamy
o kobietach oczywiście - no chyba że na tapetkę wybrałeś jednego z menenów proponowanych w wątku "cos na pulpit... czyli "fajne ciacho"... - https://forumarchiwum.gry-online.pl/S043archiwum.asp?ID=1044789&N=1" bo tak mi wyglądasz
Cracko - super zabawa - wiem coś o tym bo klawiature sam próbowałem przerobić ale niestety polutowałem przy tym scieżki :)
Cracko [ Gladiator ]
hubihubi-> "niezgrabnej baletnicy......"
snowman - mnie też się udało "zniszczyć" jedną keyb dlatego teraz użyłem keyb mediatechu czyli jeden z tańszych modeli tak żeby mi nie było żal w razie czego :) - próbuj próbuj
Zdjęcia wykonane Creative webcam PLUS - w pokoju oświetlonym lampką biurkową 20Watt :)
Ostatnia fotka i kimono
arthemide [ Prawdziwa kobieta ]
He hehehehe
a ja mam orginalnie niebieska diode przy powerze...............
griz636 [ Jimmi ]
Ba, nie takie rzeczy sie podświetla :)
https://forumarchiwum.gry-online.pl/S043archiwum.asp?ID=1014286&N=1
Cracko [ Gladiator ]
griz636 - ładnie - widziałem i podoba mi się hehehe
no to czas się zabrać za inny element - atakuj !
Rendar [ Senator ]
No ładnie Panowie... bardzo ładnie.
Niebieskie diody Power i na klawisza OK, ale podświetlany wiatrak to dla mnie (nie obarżajcie się) głupota....
Ja mam kompa złożonego do kupy i wstawionego w biurko więc i tak nic nie byłoby widać - nie wiem jak u Was...
Dla mnie osbiście liczy się moc maszyny i jej cicha praca.
Cracko [ Gladiator ]
Rendar-> jasne że sie nie obrażamy - w końcu zabawa to zabawa - jeżeli jeszcze jest to kompuś 1.8XP+ z 512MB DDR i Gf4Ti to od razu się na duszy lepiej robi ..,nie ?
Rendar [ Senator ]
U mnie to P4 2,8 GB, 512 DDR + G4Ti - więc i bez kolorowego witraczka jest zaj******!
Cracko [ Gladiator ]
Rendar->rozumem że dysk masz 2.8Gigabyte'a
aa to nie ma sie czym chwalić
__________________________________________________-
Btw - zapraszam wszystkich zainteresowanych na wieczorne zmagania z lutownicą i napędem FDD - czyli adam słodowy w drugiej odsłonie "jak przerobić kulturalnie i ładnie LED FDD z zielonego na niebieski ewentualnie na UV" - oczywiście wątek na forum
LooKAS [ Konsul ]
witam
ja na razie pomalowalem swoja bude i klawe na nowe, bardziej odpowiednie kolory :)
zdjecia w linku
Cracko [ Gladiator ]
LooKAS - witaj w klubie :)
LuBeK [ Konsul ]
To Ja też pochwale się swoim dziełem, mianowicie zrobiłem sobie obudowe z plexi. Efekt jest powalający, na zdjęciu nie jest jeszcze skończona i plexi zabezpieczona jest folia wiec nie ma tego efektu co wynik końcowy. Kosztowało mnie to około 150zl oraz jakies 15h pracy.
Bdx [ Senator ]
LuBeK - kawał dobrej roboty... jak będziesz mógł pochwal się efektem końcowym
LuBeK [ Konsul ]
Bdx ---> dzięki:) myśle że w weekend dorwe kamere którą robiłem zdjęcia i na 100% się pochwale:P chociaz ze nie mam jeszcze wszystkich wiatraczków, panelu do zmiany prędkości do poszczególnych wentylatorów, oraz grili (na wiatraczki).
Fuzzy [ Pretorianin ]
mi sie podoba, fajnie swieci, a szczegolnie w ciemnosci
Fuzzy [ Pretorianin ]
ale ten 2 tesz fajny
Cracko [ Gladiator ]
LuBeK-> czym wycinałeś plexi, czym kleiłeś ( ile sie kleiło ) i jak zamierzasz uziemić obudowę - tzn w metalowej płyta głowna jest uziemiona normalnie przez obudowę do zasilacza a dalej wiadomo - robisz jakieś specjalne kablekowe połączenie ?
thx za answer
LuBeK [ Konsul ]
Cracko ---> plexi wycinałem specjalą piłą stolarską, oczywiście nie taka ręczna piła a maszyna ktora waży chyba 1000kg, sciany skręcałem ze soba ponieważ nie byłem pewien czy na klej bedzie sie dobrze trzymac na zdjęciu zaznczyłem kontowniki lączące przedni panel z resztą obudowy, płyta główna jest uziemiona przez zasilacz do dwóch śrubek z tylu obudowy.
donzoolo [ Senator ]
Zajebista opcja
Cygan_moder [ Legionista ]
------> LuBeK
Czesc,
Na poczatek chcialem powiedziec ze wykonales naprawde nie zly kawalek roboty. Widac, ze sie przylozyles do tej obudowy.
Mam takie pyatanko jak zrobiles otwory pod wiatraki?? Co przewidujesz w srodku za oswietlenie?? A i jeszcze jedno jak uporales sie z przednim panelem, bo jak sie przyjrzalem na zdjeciu chcesz spore chlodzenie tam zalozyc:)
Pozdrawiam.
Cygan_moder [ Legionista ]
Cracko-----> Fajne zdjeciowki:) Widze, ze lubisz kolor niebieski. Teraz pytanko do ciebie. Czemu zalozyes ten wiatrak w tym miejscu?? On pompuje powietrze do srodka czy na zewnatrz??
xywex [ mlask mlask! ]
hint dla tych którzy będą klejć plexi: nie bawcię się z klejem do plexi, kupujecie chloroform (to do usypiania :)). nalewasz chloroform do słoiczka, i dodajesz kawałki plexi aż do uzyskania odpowiedniej konsystencji :) polecam z herbatką z miodem, PYCHA! :)
za skutki użycia tudzież spozycia nie odpowiadam :)
Cracko [ Gladiator ]
CYGAN_MODER->
Od początku.. Docelowo obudowe mam mieć z plexi razem z zasilaczem plexi czyli co sie da wymienić to totalnie przezroczyste ( dlatego pytałem o klejenie i wycinanie bo nie mam pojęcia gdzie to w Krk wyciąć ) - LED'y będą zmienione nawet w nagrywarce i CD/DVD na niebieskie - kable niebieskie, usb niebieskie i LEDY w kayb tez niebieskie ( pa3 zdjecie ) i w monitorze lampka ( LED ) stanu też niebieska Wszystkie coolery ( nawet w zasilaczu na świecące - oczywiście niebieskie )
Odpowiadam teraz na twoje pytanie - jako że używam jeszcze obudowy standardowej - powiesiłem go tam gdzie będzie go widać a że DVD Pioneera grzeje mi sie tak ( i przy okazji nagrywarke wyżej ) bardzo że dmucha i chłodzi dwa te napędy ,ale tak jak mówie - umieściłem go tam bo go ładnie z daleka widać.
Cooler którego używam ( ten świecący ) naprawdę dmucha mocno i jest mega cichutki !!!- POLECAM
snowman [ Konsul ]
xywek-> żal mi cie chłopie -> inteligencja - lat 12
LuBeK [ Konsul ]
Cygan_moder ---> wielke dzieki, poświęciłem na moje cacko razem z kumplem 15h naprawde ciężkiej pracy ale warto było:) Otwory na wiatraki zrobiłem tak: pierw zaznaczyłem sobie koło które miałem wyciąć, następnie wiertarką wywierciłem duzo otworów na granicy koła które następnie również wiertarką połaczyłem, dalej pilnikiem wyrównałem idealnie do linni i na koniec papierem ściernym wszystko ładnie wygładziłem. Co do oświetlenia jeszcze nie wiem, najchętniej zamątował bym nie wydzielający ciepła neon który reaguje na dzwięk, niestety jest całkiem drogi:( Natomiast co do chłodzenia na przednim panelu mam zamiar zamątować cztery wentylatory wtłaczające powietrze, na samej gorze bedzie duzy 120mm wyciągający nagrzane powietrze z obudowy, oraz z tyłu jeden wtłaczający i jeden wyciągający powietrze.
Cracko ---> 45zl ten wiatraczek ale w jakimś sklepie wysyłkowym czy normalnym??
Cracko [ Gladiator ]
LuBeK-> tak wysyłeczka na tweak.pl albo na pc-tuning.pl ( tuning-pc.pl czy jakoś tak ) -
hmm do konca nie czaje jak tą plexe ciąć - coś zasugeruj prosze - czy ciąłęś w zakładzie jakimś czy sam brzeszczotem może ?
Cygan_moder [ Legionista ]
LuBeK ----> Jeszcze kilka pytan:) Jakie ma wymairy ma to cacko?? Masz jakis juz przygotowany schemat tego kontrolera wiatrakow??
LuBeK [ Konsul ]
Cracko - w zakladzie tego nie cialem. Moj tata ma takie super urzadzenie jak w czesniej napisalem. Mozesz pojsc do jakiegos stolarza lub szklarza, jezeli w domu nie masz wyzynarki. Jesli jednak masz wyzynarke tez mozesz sprobowac. Tyle, ze wyzynarka mozesz krzywo pociac. Jest strona gdzie jest pokazane wykonanie obudowy z plexi od podstaw. Tylko, ze jest jeden mankament to niemiecka strona, link masz na dole.
Cygan_moder - ciekaw jestem czemu pytasz akurat o ten panel?? Widze ze spodobało Ci sie moje dzieło i sam zaczniesz takie tworzyc:P Wracając do panela bedzie to chyba najtrudniejsze co mam do zrobienia, ale mam nadzieje że jakoś sobie poradze:) Masz tu jedno zdjęcie przedstawiające sam panel, oczywiście mój nie bedzie tak wyglądał (a szkoda) ale bedzie cos w tym stylu. Wymiary obudowy to: 50/50/20cm, wystarczająca ilośc miejsca aby wszystko ładnie się zmieściło.
LuBeK [ Konsul ]
A tu schemat panelu...
LuBeK [ Konsul ]
Cracko ---> zapomnialem linka:P
snowman [ Konsul ]
Cracko-> no i może zrobisz ten tutorial jak tą lampkę w FDD zmienic bo czekam aż ty rozbierzesz sobie napęd - boje się że ja bym o czymś zapomniał i bum - po FDD