GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

podkręcanie karty graficznej

03.07.2010
15:51
[1]

Send1N/Light/ [ Generaďż˝ ]

podkręcanie karty graficznej

Witam. mam karte EVGA GF 8800GTS 512 MB G92 reszta cfg jak widac sygnatura mam tą grafike juz 2 lata i zawsze ją podkręcalem i rdzen z deflautowych 650mhz spokojnie dziala w granicach 800MHz ale pamięci niemoge wogle ruszyc z tego co zauwazylem po 5 minutach gry w F.E.A.R 2 wyskakuja czerwone kwadraty i komp wisi przy podkręconym rdzeniu na 790mhz i standardowych pamieciach 1944 wszystko jest ok w kazdych testach i grach jaka moze byc przyczyna że rdzen tak dobrze się podkręca a pamięci wogle niechcą isc w gore nawet do 2000mhz? :)

03.07.2010
16:12
[2]

Khameir [ 5150 ]

Ledwo cie rozszyfrowałem. Pewnie pamięci się przegrzewają? Nie ma na nich radiatorów albo nie stykają się z chłodzeniem karty.

03.07.2010
16:16
[3]

toaster [ MrBook? ]

Obniż taktowanie na core i wrzuć więcej na mem.

03.07.2010
16:50
[4]

Send1N/Light/ [ Generaďż˝ ]

hmmm a czy zakladają wogle radiatory na te karty ?? czaisz jakie tam jest chłodzenie ustawienie powyżej 80% wiatraka to katastrofa jest suszarka na maxa. Radiatorki na pamięciach widywalem tylko na kartach z chlodzeniem ktore nie zakrywa całej karty plastikową obudową ..

04.07.2010
13:22
[5]

Send1N/Light/ [ Generaďż˝ ]

co ma do tego to że zmniejszyłbym taktowanie rdzenia żeby pamięć poszła w górę ?? wydaje mi sie to jakieś nielogiczne

04.07.2010
13:40
[6]

Pawlo94 [ Illusive Man ]

więcej prądu może pójść na ram to już chyba logiczne. Po prostu po podkręceniu rdzeń pobiera więcej prądu, i nie starcza prądu na podkręcenie memorek. Teraz rozumiesz. Musiłbyś zwiększyć napięcie na karcie, ale nie polecam

04.07.2010
13:50
[7]

Send1N/Light/ [ Generaďż˝ ]

aha nom masz racje w podnoszenie napięcia na karcie nie będę się bawił bo bardzo latwo jest ją uszkodzić a co do podkręcania to w przypadku tej karty i po 2 ze gram w rozdzielczości 1440x900 chyba lepiej wycisnąć jak najwięcej z rdzenia to znacznie wzrasta wydajnosć czy jednak równomiernie troche na rdzen i pamięć ?? jak myslicie

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.