GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

PS3 na monitorze 1680x1050 ?

03.07.2010
12:05
[1]

K4cz0r93 [ Drummer ]

PS3 na monitorze 1680x1050 ?

W przeciągu góra 2 tygodni kupię PS3. Kombinowałem z dźwiękiem, żeby mieć 5.1 a zapomniałem o obrazie. PS3 obsługuje rozdzielczości [w granicach moich] tylko 720p oraz 1080i/p . Więc jak to będzie wyglądać na moim 20" LG M2094D z rozdziałką 1680x1050 ? Może ktoś ma PS3 podpięte pod monitor z taką rozdzielczością ?

03.07.2010
12:10
[2]

Gastovski [ Konsul ]

Miałem kiedyś PS3 podpięte do Samsunga 206BW z dokładnie taką rozdzielczością. Polecam ustawić tryb 720p i 1080p, a wtedy nie będzie żadnego problemu. Jedyny problem jaki możesz napotkać to zwężenie obrazu spowodowane tym, że monitor jest 16:10, a nie 16:9. Sprawdź czy twój monitor obsługuje funkcję 1:1. Jeżeli nie, to będzie miał lekko zniekształcony obraz, i np. koło będzie trochę jajowate.

03.07.2010
12:26
[3]

K4cz0r93 [ Drummer ]

1:1 ? Tzn ?

03.07.2010
13:10
[4]

Yancy [ Legend ]

Na krótką metę - można się pomęczyć na 20 calowym motku. Ale na stałe? Ja męczyłem się całe 2 miesiące na 23 calach i nigdy więcej.

Monitor musi mieć HDMI albo DVI z HDPC.

03.07.2010
13:24
[5]

Gastovski [ Konsul ]

K4cz0r93 - Funkcja 1:1 nazywa się 1:1 Pixel Mapping

03.07.2010
16:48
[6]

K4cz0r93 [ Drummer ]

Mój ma HDMI, DVI, component, scart wszystko :) Tylko nie wiem mimo wszystko o co chodzi z tym pixel mappingiem i i czy mój monitor to ma.

03.07.2010
18:14
smile
[7]

K4cz0r93 [ Drummer ]

Tak myślę, bo przecież np. na YouTube filmiki w HD 720p otwierają mi się normalnie, tylko mam czarny pasek u góry. Więc czy po włączeniu 720p w PS3 też bym miał tylko pasek u góry a reszta normalnie ?

03.07.2010
19:31
[8]

K4cz0r93 [ Drummer ]

Aha, i jeszcze...na stałe na pewno nie będę z tym monitorem, za góra rok zmienię na jakąś 24-26 calówkę z FullHD. Pytanie aktualne co i jak, i co z tym co napisałem w poście wyżej o 720p...

03.07.2010
19:33
[9]

bisfhcrew [ Bis ]

Tak będziesz miał pasek w każdej panoramicznej rozdziałce, konsola daje obraz 16:9 a twój monitor ma 16:10, więc zawsze będziesz miał pasek.

03.07.2010
19:45
[10]

K4cz0r93 [ Drummer ]

A rozciągnięcia w poziomie będą ? Że np. zamiast kuli będę miał jajo ?

03.07.2010
19:50
[11]

bisfhcrew [ Bis ]

Nie wiem czy będą bo nie wiemy jaki masz monitor, wyżej masz napisane co musi mieć, już ci inni o tym pisali.

U mnie xbox na 2 monitach ma paski chyba że ustawię rozdzielczość niepasującą do monitora to wtedy mi rozciąga obraz.

03.07.2010
20:30
[12]

K4cz0r93 [ Drummer ]

Napisałem w pierwszym poście - LG M2094D. A czy ma tą funkcję to nie wiem...

Myślę o sprzedaniu tego monitora [nie wiem czy gwarancja jeszcze jest], ma tuner, ogólnie jest dobry, ceny nówki wahają się w 600-700 zł więc do 500 zł powinienem dostać. Kupiłbym do PS3 o jedną-dwie gry mniej i dopłacił do innego monitora z 22-24 cale, 16:9, 1920x1080 i nie będę miał żadnych problemów.

04.07.2010
10:45
[13]

Yancy [ Legend ]

Jeśli jesteś graczem to pomyśl raczej o TV. Obecne TV spisują się w tej roli w sposób przyzwoity i wystarczający dla przeciętnego usera.

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.