GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Spowolnione działanie kompa - po eMule

03.07.2010
01:27
[1]

Juanhijuan [ Hawkeye ]

Spowolnione działanie kompa - po eMule

Niestety musiałem zainstalować ten shit na jedno popołudnie - potrzebowałem koncertu Maidenów z Rio, a niestety nigdzie nie mogłem znaleźć więc taki akt desperacji. Po ściągnięciu koncertu odinstalowałem eMule, ale komp zaczął strasznie mulić. Co zrobić by poprawić działanie systemu ?
Jakiś antywirus online/porządkowanie systemu/przywracanie systemu, co można zrobić w takiej sytuacji. Chce się uratować przed formatem.

Przykładem niech będzie odpalenie jakiejkolwiek gry, nawet głupie Diablo II, które kiedyś śmigało bez zarzutów po włączeniu wszystko się zacina.
Kolejnym przykładem niech będzie odpalenie filmu, zwykle po dwukliku myszkom film się włączał max 2 sek, a teraz zanim pojawi się okno WMP i film w ogóle ruszy to dobrych kilkanaście sekund trzeba czekać.
Usuwanie plików/przenoszenie trwa również kilkakrotnie dłużej.
Norton Protection Center ze 2 tygodnie temu wynalazł jakiegoś trojana ale nie potrafił nic z nim zrobić, chociaż zamulanie całe rozpoczęło się dopiero dzisiaj.

Teraz wysiu poproszę jakąś radę dotyczącą mojego problemu.

03.07.2010
01:28
[2]

wysiak [ Legend ]

Zla kategoria, zero szczegolow - to na poczatek.


Teraz jeszcze moze napisz przynajmniej jakiego masz windowsa, moze jaki sprzet, itp.


Najprosciej to sprawdz w task managerze czy dziala ci tam jakis proces, zajmujacy 100% procesora albo duzo pamieci. Jesli task manager nic nie pokaze, to poszukaj w googlu Process Explorer, i zobacz nim.

03.07.2010
01:29
smile
[3]

pablo397 [ sport addicted ]

po kategorii i ilosci szczegolow wnioskuje, ze bez formata sie nie obejdze.... przykro mi :(

03.07.2010
01:34
[4]

Juanhijuan [ Hawkeye ]

pablo397 --> dzięki, Twój post wniósł wiele w moim życiu.

03.07.2010
01:35
[5]

chop [ smiech to zdrowie ]

Może użyj Przywracania Systemu.

03.07.2010
01:41
[6]

Juanhijuan [ Hawkeye ]

Wysiu ---> system operacyjny to Windows Vista 32-bitowy, laptop ASUS:
- 3 Gb
- 2,2 GHz Dual-Core


task manager nie wskazał nic co by zajmowało powyżej 10% użycia procesora, ściągam już ten program który poleciłeś.

03.07.2010
01:45
[7]

wysiak [ Legend ]

Nasci process explorer


od razu od tych samych ludkow pociagnij Rootkit Revealer


Z tego co pamietam po sieci kraza rozne podrabiane wersje emula, cholera wie co tam sobie zainstalowales razem z nim..

03.07.2010
01:48
[8]

Juanhijuan [ Hawkeye ]

Screen, wysortowałem dla zużycia cpu -->

Jakbyś mógł teraz dokładniej mi powiedzieć co to za program - Rootkit i co mam z nim zrobić ?

Dodatkowo jako zwykły użytkownik komputera nie wiem co powinienem tam wkleić do tego Hijack, a raczej nie wiem jak znaleźć te logfiles.


Spowolnione działanie kompa - po eMule - Juanhijuan
03.07.2010
02:01
smile
[9]

wysiak [ Legend ]

"nie wiem co powinienem tam wkleić do tego Hijack, a raczej nie wiem jak znaleźć te logfiles"
Sorry - na gorze strony jest link do sciagniecia programu, ktory masz uruchomic, i on ci te logi wygeneruje:)


Rootkit Revealer zostaw moze na pozniej - on skanuje kompa w poszukiwaniu rzeczy, ukrytych przed zwyklymi skanerami, ukrytych nawet przed samym systemem operacyjnym.

03.07.2010
02:06
[10]

Juanhijuan [ Hawkeye ]

Po odpaleniu tego Root zawiesił się komputer i musiałem ponownie uruchamiać.

Dodam jeszcze, że przy każdym ponownym uruchomieniu komputera znikają mi wszystkie ikony z pulpitu i musze je przywracać, szczegół ale może pomoże zdiagnozować problem.

Już analizuje HiJack


Spowolnione działanie kompa - po eMule - Juanhijuan
03.07.2010
02:10
[11]

Juanhijuan [ Hawkeye ]

Otrzymałem jakiś wynik analizy, ale jak go zinterpretować to już nie mam pojęcia.

Zamieszczać dalej ? zostały jeszcze 3 screeny


Spowolnione działanie kompa - po eMule - Juanhijuan
03.07.2010
03:28
[12]

Erard [ Konsul ]

Na stronce od tego sam sobie sprawdż ;p

03.07.2010
08:33
[13]

Waran z Komodo [ Chor��y ]

Po odpaleniu tego Root zawiesił się komputer i musiałem ponownie uruchamiać.
Dodam jeszcze, że przy każdym ponownym uruchomieniu komputera znikają mi wszystkie ikony z pulpitu i musze je przywracać, szczegół ale może pomoże zdiagnozować problem.


Oczywiście, że pomoże, masz doczynienia z wirusem.
Musiałeś naprawdę ściągnąć jakiegoś podrobionego eMula... Pamiętasz stronkę, z której ściągałeś?

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.