GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Pytanie do Silesian

02.07.2010
15:05
[1]

Ziom91 [ ohjehr ]

Pytanie do Silesian

Co można zobaczyć w Katowicach? Gdzie są jakieś zabytki, coś wartego obejrzenia, dobre jedzenie itd. (Nie polecajcie Spodka, bo tam się wybieram)

02.07.2010
15:18
[2]

Ziom91 [ ohjehr ]

up

02.07.2010
15:20
[3]

fire [ Spacz ]

Co można zobaczyć w Katowicach?

Zaraz Ci napiszą, że powietrze :)

02.07.2010
15:21
[4]

Ziom91 [ ohjehr ]

Nie no szczerze i bez jaj :)

02.07.2010
15:22
[5]

rog1234 [ Gold Cobra ]

Cóż, okolice spodka, ale warto zobaczyć "skrzydła" niedaleko głównego Ronda, w zasadzie takich głównych "atrakcji turystycznych" wielu tu nie ma. W zasadzie warto się po mieście po prostu przejść, ludzie, dla których to miasto nie jest zwykłą (i w sumie całkiem szarą) codziennością czasem mówią, że jako całokształt ma "oryginalny" klimat ;)

02.07.2010
15:29
smile
[6]

Bukol88 [ _-LORD VADER-_ ]

W Katowicach to ciężko jest muzeum blisko ronda, ale takie sobie, przejedź sobie w stronę Chorzowa i wejdź do WPKiW dam link:
Polecam dużo miejsc do zwiedzania, atrakcji jak wesołe miasteczko, ZOO, planetarium i wiele innych wystarczy poczytać ;)

02.07.2010
15:36
[7]

Ziom91 [ ohjehr ]

Dzięki :) Na pewno będzie to jakaś ciekawa odmiana, od tych wszystkich kamienic, kościołów i wszystkich budynków, które mnie wpieniają w Przemyślu.

02.07.2010
15:39
[8]

Egzek [ Tits Lover ]

przejedz sie do ZOO i do wesołego miasteczka, w Katowicach nic ciekawego nie znajdziesz ; )
co do jedzienia to zaraz ci powiem jak sobie przypomne ; P

02.07.2010
15:51
[9]

Egzek [ Tits Lover ]






Restauracja mieści się w ponadstuletniej kamienicy przy ul. Mikołowskiej. Już w 1906 r. Karol Schyniala, Kurt Nikisch i Eduard Klimsa założyli w tym miejscu "Promenaden Restaurant". - Nazwa nawiązywała do promenady lip, które wysadzono wzdłuż drogi prowadzącej do Parku Kościuszki. W okresie międzywojennym zmienił się właściciel restauracji i jej nazwa. Adolf Barber nadał jej imię "Patria". Prawdopodobnie wzorował się na nazwie willi, którą Jan Kiepura kazał wybudować w Krynicy - mówi Jadwiga Lipońska-Sajdak, dyrektorka Muzeum Historii Katowic.

Aż do końca lat 80. restauracja była chętnie odwiedzana przez mieszkańców Katowic. - To było miejsce kultowe. "Patria" zawsze była pełna. Inna sprawa, że przed 1989 r. w Katowicach działały cztery, może pięć dobrych knajp. Teraz jest ich wiele, ale stoją puste - uważa Krzysztof Kowalski, stały bywalec "Patrii", mieszkający w pobliżu.

02.07.2010
15:58
[10]

Ziom91 [ ohjehr ]

Dzięki! Czy jest to gdzieś blisko Spodka?

02.07.2010
16:00
[11]

hopkins [ Zaczarowany ]

Wieza spadochronowa w Parku Kosciuszki, pomniki itp :) Duzo pamiatek wojennych znajdziesz w Katowicach i ciekawych historii z nimi zwiazanych.

02.07.2010
16:01
[12]

Zgred [ WREDNY ]

To nie jest blisko spodka (ta restauracja), ale będziesz miał blisko do wieży spadochronowej.

02.07.2010
16:18
[13]

Promyk [ nikczemny ]




02.07.2010
16:58
smile
[14]

K4B4N0s [ Filthy One ]

Za tydzień będzie mecz z Niemcami w Spodku :D

02.07.2010
17:01
[15]

NeroTFP [ Senator ]

Dworzec PKP. Takiego dworca nigdzie nie znajdziesz.

A tak poważnie, to Promyk podał bardzo przydatne i ciekawe linki.

02.07.2010
17:54
[16]

Ziom91 [ ohjehr ]

Kabanos - a po co ja tam jadę :)

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.