GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Laptop, problem z zainstalowaniem XP

01.07.2010
13:49
smile
[1]

boskijaro [ Nowoczesny Dekadent ]

Laptop, problem z zainstalowaniem XP

Kupiłem laptopa (bez systemu operacyjnego) i gdy go dziś uruchomiłem i próbowałem zainstalować Windowsa XP taki problem się pojawiał po załadowaniu wszystkich plików -

próbowałem z dwiema różnymi płytami i nic. O co może chodzić ?

01.07.2010
13:50
[2]

BlackBolt [ Senator ]

BIOS --> Szukasz AHCI --> wyłącz lub przestaw na IDE.

Edit: Jeżeli nie ma takiej opcji lub nie można jej przestawić to masz 2 wyjścia - nowszy system albo zabawa z nLite i integracja sterowników od SATA/RAID z płytą od XP (sporo zabawy i możesz nie znaleźć sterowników).

01.07.2010
13:51
[3]

boskijaro [ Nowoczesny Dekadent ]

Może głupie pytanie, ale jak wejść w biosa gdy nie ma systemu operacyjnego zainstalowanego? :p

01.07.2010
13:58
smile
[4]

DEXiu [ Senator ]

A przepraszam jak z reguły do niego wchodziłeś (o ile w ogóle kiedyś korzystałeś z BIOSa)? Bo ja przez system operacyjny nie umiem, ale może powinienem się jeszcze doszkolić.

Odpowiadając na pytanie: w czasie bootowania systemu (pierwszy ekran jaki widzisz po włączeniu komputera) wciskasz Del, F1, F2, Esc albo coś w ten deseń - powinno być napisane na ekranie (jeżeli nie ma a zamiast tego jest jakiś ozdobny ekran z logiem producenta to wciśnij Esc albo Tab). Zapewne będzie to tekst w rodzaju: Press <nazwa_klawisza> to enter SETUP

01.07.2010
13:58
[5]

wt_lesny [ Generaďż˝ ]

a jak do niego wejsc jak jest zainstalowany ?

01.07.2010
14:01
smile
[6]

BlackBolt [ Senator ]

01.07.2010
14:01
[7]

boskijaro [ Nowoczesny Dekadent ]

Od razu jak wcisne power to klikam delete i nic to nie daje, pojawia się tylko napis

"Reboot and select proper Boot device
or Insert Boot Media in selected Boot device and press a key"
edit OK wszedlem f2 pomoglo ;P

zmieniłem OnChip SATA Type z IDE->AHCI na NATIVE IDE

01.07.2010
14:04
[8]

Kyahn [ Rossonero ]

Nie wiem czy osoba, która nie potrafi wejść do BIOSu powinna w nim w ogóle grzebać.

Właśnie dla takich użytkowników są laptopy z firmowo zainstalowanym oryginalnym windowsem.

01.07.2010
14:06
[9]

BlackBolt [ Senator ]

Proponuję poczytać to, co jest napisane na ekranie na początku (na samym dole). Będzie tam pewnie podany klawisz, dzięki któremu dostaniesz się do BIOSu.

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.