Apokalipter [ Centurion ]
Jakie mmo?? Aion czy Age of conan
Siemka. Wiem, że wiele razy był zakładany taki wątek, ale i tak się zapytam w co grać w aion czy w age of conan, gdzie się lepiej gra, gdzie taniej i który z wymienionych jest bardziej ambitny czyli dopracowany??

jees [ Freeride Downhill ]
Taniej? lol :D
Ja bym wybrał Aion, AoC to podobno nie wypał. Aion wygląda wprost niesamowicie, sam nie wiem czy nie zagrać.
PS. na twoim miejscu wolałbym World of Warcraft.
Ponieważ AoC podobno nie wypalił, po prostu, nie przyjął się. Tak czytałem. Podobno nikt nie chce płacić za tą grę i liczba graczy drastycznie zmalała. Epic fail.
Weź Aiona.
Apokalipter [ Centurion ]
WoW mi się nie podoba, nie wiem czemu, może że grałem w jego kopię czyli roma i mi się znudził, i aion nie jest po polsku. Dlaczego AoC to nie wypał ??
N0wak [ Generaďż˝ ]
grałem w jego kopię czyli roma
No to rzeczywiscie masz spore pojecie o WoWie :D AoC ostatnio redukuja liczbe serwerow do tego genialni tworcy postanowili ze POlacy beda grali z Ruskimi...
Aion slyszalem opinie ze gra jest tragiczna chociaz ma kilka fajnych elementow.

jees [ Freeride Downhill ]
Co do WoW:
RoM do tej gry, to po prostu żałosne porównanie :) ściągnij 10 dniowy trial i ogarnij WoW, albo jak to każdy pirat, zagraj na prywatnym żeby " przetestować "
[4] - z ruskimi ? fail xDD
Ostatecznie wybrałbym WoW, serio :)
Apokalipter [ Centurion ]
Wiele osób mówiło mi że Rom to prawie wow. To im wierzyłem, nie grałem w wowa to nie wiedziałem
Apokalipter [ Centurion ]
Ile wynosi miesięczny i 3 miesięczny abonament dla wowa?
hardcoholic [ Centurion ]
Oczywiscie, ze AoC. Klimatyczny, porzadna oprawa graficzna i polsko-rosyjski realm w zamian za niski abonament. Przypomina troche LOTRO, aczkolwiek jest bardziej brutalny i dynamiczny. Posiada udogodnienia do solowego grania, jak i PvP oraz GvG. Jesli sie zdecydujesz polecam od razu zakupic dodatek: Rise of the Godslayer w ktorym podstawka jest za darmo. Opoznionym WoW maniakom przypominam, ze AoC mialo w tym roku swoja druga premiere, tym razem po gruntownych poprawkach. Teraz gra sie bardzo przyjemnie, a nowy dodatek wprowadza jeszcze wiecej zawartosci, szczegolnie dla wysoko rozwinietych postaci. Ewentualnie jesli nie zalezy ci na dynamicznej rozgrywce i PvP/GVG, mozesz poczekac do jesieni, kiedy LOTRO bedzie za free. WoWa osobiscie odradzam (gralem 5 lat) jego era powoli sie konczy, polecam zainteresowac nowszymi projektami, ktorych obecnie w dostatek (kilka kolejnych wiekszych w drodze), chyba ze posiadasz komputer sprzed 10 lat. Ale nawet w takim wypadku lepiej przeznaczyc pieniadze na upgrade kompa i zadowolic sie F2P (kilka dobrych juz jest, kolejne w drodze).
Apokalipter [ Centurion ]
Lubie dynamiczną rozgrywkę i PvP/GVG.
Nie umiem zagrać na privach ;/ to nie wypróbuję
hardcoholic [ Centurion ]
A od czego jest TRIAL?
Apokalipter [ Centurion ]
7 dni nie starczy, a po za tym nie wiem gdzie go znaleść
hardcoholic [ Centurion ]
a o c 2 0 0 9 . p l / t r i a l
hardcoholic [ Centurion ]
Miesieczny abonament to koszt 30zl. Jesli zaplacisz za 3 miesiace z gory wyjdzie 20zl za miesiac. Jest jeszcze opcja triala nieograniczonego czasowo (testujesz jak dlugo chcesz) niestety tylko w wersji angielskiej na europejskich realmach: fileplanet . com / promotions / age-of-conan / unlimited-trial Powodzenia!
Blackthorn [ Generaďż˝ ]
jees -> Liczba graczy spadla, bo gra jest krotka i z nie dokonczona fabula(oraz w dniu premiery, miala dosc duzo bugow)...
N0wak -> Tylko serwer pvp jest Polsko-ruski, co jest bardzo dobrym rozwiazaniem.
W AoC Gralem dosc duzo, oraz duzo moge powiedziec o tej grze. Gra sie nie przyjela z kilku powodow - m.in. nie dokonca przemyslane serwery pvp(oraz rozgrywka na nich), krotka fabula(nie tylko jak na mmo ale jak na rpga), malo instancji(nie tylko rajdowych, ale grupowych - wiekszosc grupowych niczego ciekawego nie oferuje), mala roznorodnosc ubran/zbroi w wygladzie(wszystkie wygladaja jednakowo wedlug rodzaju, jedynie sa przeteksturowane), mala ilosc questow miedzy lvlami 70-80(wiekszosc czasu trzeba siedziec w willach, co z czasem robi sie monotomne i meczace) oraz mala mapa, ale AoC to nie tylko wady, ale tez sporo zalet: Bardzo fajny system walki(kombosy z fatality), bardzo ladna grafika, pelna polonizacja(napisy + dialogi), dosc nowatorski system gildii(kazda gildia moze miec wlasne miasto oraz twierdze), bardzo fajna sciezka dzwiekowa(mimo ze juz nie gram, to i tak od czasu do czasu lubie sobie posluchac), system pozyskiwania surowcow(zbieractwo) oraz profesje(kowal, platnerz itp) no i niezla gratka dla milosnikow conana oraz tworczosci R. Howarda(nawiazan jest naprawdo duzo).
polsko-rosyjski realm -> Z polska to te realia nie maja niczego wspolnego...
PS: Funcom z optymalizowal kod gry i gra dziala teraz znacznie plynniej.
PS2: Trial jest do 20 lvlu, bez limitu czasu(czyli cale miasto tortage).
PS3: Jest 12 klas postaci(straznik, mroczny templariusz, zdobywca, kaplan mirry, szaman niedzwiedzia, furia seta, barbarzynca, lowca, skrytobojca, herold xotli, demonolog oraz necromanta) oraz 3 rasy(cymeryjczycy, stygijczycy oraz Aquilonczycy).
Osobiscie polecam zapoznac sie z gra Global Agenda(do 5 lipca na steamie za 80zl jest, a gra jest bez abonamentu, jedynie za dodatki trzeba bedzie placic). Trial mozna sciagnac na steamie, do 15 lvla bez limitu czasowego. Alternatywa moze byc calkiem dobry Dungeons and dragons: Eberron unlimited - Sterowanie bardzo dobre(bardzo podobne do morrowinda), grafika fajna, oraz misje, ktore mozna robic samemu, albo w co-opie. Pozdrawiam.

QrKo_ [ ]
WoWa osobiscie odradzam (gralem 5 lat) jego era powoli sie konczy
Sorry musialem.
Pinokio21 [ Konsul ]
Runes Of Magic to 100% kopia WoW w troche ubozszym (ale naprawde spoko jakosci jak na darmowke) wykonaniu. Mozna powiedziec ze jak grales w ROM i ci sie nie podobalo to WoW tez ci sie nie spodoba. Nie rozumiem czemu co poniektorzy sie tak oburzaja na takie porownania - gry sa prawie identyczne. :)
A z dwojga zlego, czyli Aion vs. AoC wybralbym AoC bo mi bardziej odpowiada klimatem. Dodatkowy plus za boska grafe i swietny system walki, ktory nie jest tylko bezmozgim "zaznacz cel i naciskaj 1,2,3" (Hi World Of Warcraft!!!). :D
Natomiast jesli lubisz mange i japonszczyzne to wez sobie Aiona, tylko musisz byc odporny na grind mobkow. :)
"WoWa osobiscie odradzam (gralem 5 lat) jego era powoli sie konczy
Sorry musialem."
Jesli chodzi o rozwoj gry, nowe pomysly i tego typu rzeczy to "era WoW'a" skonczyla sie juz jakis czas temu. Gra zjada wlasny ogon a wiekszosc rozwiazan technicznych jest archaiczna. Jesli ktos teraz chce wybrac MMO nie widze powodu aby pakowal sie w "przedszkole MMO" czyli WoW'a.
Jest duzo gier (a jeszce wiecej jest na horyzoncie), ktore daja tyle samo (o ile nie wiecej) funu niz WoW a przytym sa bardziej zaaansowane technicznie, maja lepsze PvP czy bardziej dojrzale community.
WOW TO NIE WSZYSTKO. To tak podsumowujac. :)

slavo_cc [ MMORPG player ]
zabawo - żałosne są te zapowiedzi o końcu WoW-a
nie chce mi się pisać ale to co myślę najlepiej podsumowuje ten link :
Koksik590 [ Konsul ]
World of warcraft
DEFEDos [ Generaďż˝ ]
Ja bym wybrał AoC jeżeli chcesz grać max 3-6 miesięcy. Jak dłużej to jednak zainwestuj w Aion-a.
Wow-a sobie odpuść.

jees [ Freeride Downhill ]
WoWa osobiscie odradzam (gralem 5 lat) jego era powoli sie konczy
Świetny żart :) uśmiałem się jak cholera ;)
Abonament do WoW kosztuje 80 zł za miesiąc ( automat )
Naprawdę polecam..
Baranku? kto tu jest barankiem?:) przecież 30 dni jest kompletnie nie opłacalne (zresztą sam chciałem kiedyś kupić, napisałem gościowi który sprzedawał miesiąc temu i powiedział ze blizzard 30 dni wycofał), więc odpuść sobie te obelgi.
Ale baran z Ciebie :)

slavo_cc [ MMORPG player ]
jees--> za 80 zł masz baranku nie miesiąc ale 60 dni ....
'ekto [ Konsul ]
Podłącze się pod wątek i mam pytanie odnośnie populacji na polsko-rosyjskim serwerze. Opłaca się tam zaczynać przygodę z AoC czy może lepiej startować na europejskim serwerze? Pieniążki nie grają roli więc atuty, że na pl jest taniej do mnie nie przemawiają.
Inquisitio [ Pull the trigger ]
Zdecydowanie Age of Conan , w Aion dominuje grind i jest strasznie "zachodnio" , w AoC , są ciekawe questy , wyrazisty świat i niski dla polaka miesięczny abonament (29,99 zł).Polecam Ci AoC , to dobra gra !
ED : Z populacja na serwerze pl-rus nie jest źle , szczególnie po połączeniu i wyjściu dodatku , jest coraz więcej rajdów , wojen gildi , pvp , no i ten niski abonament :) Zresztą jeśli Ci się nie spodoba a ładnie poprosisz support o przeniesienie na serwer EU , to Ci go przeniosą.
Zebius [ Konsul ]
Zresztą jeśli Ci się nie spodoba a ładnie poprosisz support o przeniesienie na serwer EU , to Ci go przeniosą.
Przeniosą ale bez postaci, paru osobom udało się z postaciami dzięki nieświadomości GM, ale już tak nie można, tłumaczą się jakąś niekompatybilnością wersji językowych czy cuś. Na forum AoC napisali jednak, że Funcom pracuje nad tym by był możliwy transfer z PL na EU wraz z całym dorobkiem :)
Ja gram na EU i sobie chwalę, a przyszłość PL-RU to jednak niepewna jest. A abo na EU kosztuje 65zł na 2 miechy (kod z allegro), niedawno było jeszcze taniej, ale ten dolar...
Sezz [ Konsul ]
Bierz Aiona.
Za tydzien laczenie serwerow. Szykuje sie niezla jatka pvp :)
We wrzesniu patch 2.0, ktory calkowicie zmieni rozgrywke i zlikwiduje grind.
AoC to juz dawno umarlo. W gre graja Polacy i Ruscy, dla ktorych specjalnie zlokalizowano gre i obnizono abonament, bo nikt w to nie gral :) Teraz jest jeszcze gorzej. O czym swiadczy spamowanie mojego maila 14-dniowym powrotem do AoC.
Inquisitio [ Pull the trigger ]
Zebius ---> Pracują , bo nie opłaca im się już trzymać serwerów pl-rus , jak się zaczną ludzie na eu przenosić to Funcom , więcej kasy będzie brać.
Bierz AoC !
Apokalipter [ Centurion ]
Lubie grind :)
Jaki jest max lvl w AoC i w Aion, fajnie że abo do AoC jest tylko 30 zł gdzie go można kupić??
Apokalipter [ Centurion ]
Za ile mógłbym sprzedać konto w guild wars, wszystkie 4 kampanie??. Wojownik 1 kampania i primavel armor cały sin 2 kampanie przeszedł. I jeżeli bym sprzedał to da się, zmienić email konta, bo konto jest na mailu mojej mamy ;/
Pinokio21 [ Konsul ]
"Lubie grind :) "
To bierz Aion'a. :)
Albo w sumie spraw sobie tego WoW'a. Tam po dobiciu max lvl, co robi sie jak na MMO masakrycznie szybko jest tylko grind. :)
Apokalipter [ Centurion ]
A co myślicie o City of Heroes
Santarius [ Death knight ]
Oczywiście, że Aion. AoC to niewypał pakujesz tam kasy do cholery a kumple i tak odchodzą z serwera...
hardcoholic [ Centurion ]
Pinokio21: nareszcie ktos bardziej doswiadczony na tym forum. Bardzo skladnie opisales kwestie WoWa. BTW w sumie grind wystepuje w kazdym MMO w wiekszym lub mniejszym stopniu. Jezeli ktos lubi ciagle powtarzac to samo, to azjatyckie produkcje sa w sam raz dla niego. A zamiast pakowac pieniadze w archaicznego WoWa, lepiej (imho) zainstalowac sobie np darmowego Allods Online. Kilka lat temu WoW byl niesamowitym zjawiskiem, wyznaczal standardy, dlatego ludzie byli gotow placic niemale pieniadze, by tego doswiadczac. Dzis, te same standardy sa dostepne w kazdej nowej grze MMO, ktore technologicznie bija WoWa na glowe. Szkoda placic za cos, co obecnie dostepne jest za darmo. Chyba, ze ktos jest fanatykiem/maniakiem/fanboyem lub jest uzalezniony (detox jeszcze przed nim). Ale to tylko kwestia czasu, nic nie trwa wiecznie, a z biegiem czasu i po nabraniu doswiadczenia, punkt widzenia sie zmienia, nawet u przyslowiowej "swini".
Apokalipter [ Centurion ]
Siemka. Znalazłem jakiś taki priv w wowie żeby przetestować. I tu moje pytanie z kąd mam wziąść do neigo patche :
PrzeEemek [ Milanello ]
stary szkoda na taki fun serwer... weź znajdź taki serwer gdzie masz rate x2 x1 to wtedy zaznasz jako tako świat Warcrafta na takim jak jest tam to szkoda grać...
* 100x Experience & 100x loot
* 50x Reputation/ Honor
no proszę cię...
Apokalipter [ Centurion ]
to daj proszę jakiś dobry serwer :). Nie przeczytałem że tam taki exp xD. I powiedz z kąd wziaść wowa i z kąd wziąść patche :) Instrukcja jakaś by się przydała
PrzeEemek [ Milanello ]
ja np miałem wowa z wersją pod wotlk a póżniej jak odpalałem normalnie tego wowa pokazywało mi żeby ściagnąć wersje jakąś tam i mi ją ściągało co prawda 2 dni to zajeło ale mam teraz 3.3.3a
osobiście jeśli chodzi o niski rat i fajną grę to ja zaczynałem na Hellgroundzie tylko to jest pod tbc ma x2 rata a Avalon ma x1 exp i jest pod wotlk i one moim zdaniem są dobre
budziakowski [ Generaďż˝ ]
AoC jest w zasadzie martwy i praktycznie nikt w to nie gra, przez ostatnie miesiace wylaczyli sporo serwerow. Wez WoW'a, za kilka miesiecy wyjdzie Cataclysm i znowu caly swiat rzuci sie na te gre, bo zmiany beda naprawde spore.

andrey226 [ Konsul ]
Faktycznie AoC już chyba dogorywa.Grałem w tę grę 8 m-cy i niestety zrezygnowałem.Po prostu nie ma z kim grać.(W trybie pve).Wiele zadań w grze wymaga wsparcia innych graczy,a nie ma kogo poprosić o pomoc.Naprawdę żal mi to pisać,ale sama cudowna grafika to za mało,aby przyciągnąć nowych,a zatrzymać już grających.
Apokalipter [ Centurion ]
Siemak. Pobieram wowa ze strony producenta. I tu moje pytanie gdzie mi się ta instalka pobiera??

DEFEDos [ Generaďż˝ ]
>>>...gdzie mi się ta instalka pobiera??
i widać kto gra w Wow-a :D
a instalka Ci się pobiera do katalogu ;]
hellgate82 [ maruda ]
Jeśli nie masz pracy/szkoły/dziewczyny/przyjaciół to bierz Aiona. Tylko tam super grindowanie tych samych mobów przez wiele godzin. Grałem praktycznie we wszystkie płatne mmo, i Aion najbardziej mnie rozczarował, tylko dla ludzi o skośnych oczkach.
a tak btw, z tymi privami to się tak nie obnoś, bo to nie jest forum dla złodziei. Chcesz grać to płac, albo graj w darmowe, których jest masa do wyboru.
Inquisitio [ Pull the trigger ]
Apokalipter ---> W AoC max. lvl to 80.
ED : Privy to ZUO !