GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Rzeczy tajemnicze a niewyjaśnione Cz. 2

18.01.2003
12:33
[1]

atari800 [ Pretorianin ]

Rzeczy tajemnicze a niewyjaśnione Cz. 2

Czy znamy świat, który nas otacza ? Pełni pychy mówimy, że tak. A jednak, na Ziemi jest więcej dziwów niż się śniło filozofom.
W tym watku rozmawiamy o rzeczach niezwykłych: artefaktach wysokorozwinietych cywilizacji (np. kryształowa czaszka), anachronicznych znaleziskach (np. mapa Antarktydy z 1530 r), tajemniczych budowlach (piramidy).

Link do pierwszej części:

18.01.2003
12:34
[2]

atari800 [ Pretorianin ]

a tutaj kolejna ciekawostka z powierzchni Marsa: "IO". przypadkowy układ pagórka i krateru czy sygnał od nieziemskiej cywilizacji ?

18.01.2003
12:35
[3]

atari800 [ Pretorianin ]

Rav_s ->
"3. Czyli potwierdzasz, ze to mogly byc wplywy chrzescijanskie?

nie potwierdzam. napisałeś, że nie wiesz skąd, wiec podaje potencjalne źródło takich wpływów. a jednak Nommo u Dogonów, który ginie ukrzyżowany jest "istotą ziemno-wodną". z tego co wiem, chrześcijański Jezus nie był jakimś płazem

"1. (...)Uwazam, ze nie mozna na niebie wskazac gwiazdy, ktorej nie widac. Ale z tego co zrozumialem z Twoich wypowiedzi to Syriusza widac tylko Syriusza B nie widac. Skoro tak to rzeczywiscie wiadomo o jaka konkretna gwiazde chodzi. Co wcale nie oznacza posiadaja od UFO.

Syriusz to najjaśniejsza gwiazda na niebie - widać ją doskonale. Jest wielki i jasny, z tego powodu niezwykle trudno wypatrzyć jego bliźniaka - Syriusza B. A Dogoni nie tylko wiedzieli o jego istnieniu na długo przed Europejczykami, ale znali mase szczegółów (że jest cięższy od Syriusza A, znali okres obiegu, itp.). Nie wiem skąd posiadają swoją wiedzę, ale oni sami twierdzą, że od istoty przybyłej z kosmosu (Nommo).

DarkStar-->

1. (...) W ktorych ksiazkach doczytales sie o jakiejs tajemniczej cywilizacji walczacej z Grekami?

np. "Iliada"

18.01.2003
12:37
[4]

Arahno [ Senator ]

Wkleje takze inne zdjecia ze strony ktora podaj Atari, bo sa naprawde bardzo ciekawe.

1 -->

18.01.2003
12:38
[5]

Arahno [ Senator ]

Wyzej kliknijcie na obrazek, bo byl za maly, zeby zrobilo podglad. Na razie wiecej nie wkleje - inne sa calkiem 'normalne';-) Poszukam czegos jeszcze..

18.01.2003
14:23
[6]

DarkStar [ PowerUser ]

atari --->
miasto Troja, a tajemnicza cywilizacja to dwie rozne rzeczy.

co do zdjec powierzchni Marsa ---> sa stare, najnowsze dowodza, ze np. twarz podana przez Arahno jest zwykla gora

18.01.2003
16:41
[7]

atari800 [ Pretorianin ]

DarkStar -->
Troja to jest tajemnicza cywilizacja.Szczególnie interesujące jest to, co stało się z niedobitkami spod Troi. Kilka narodów wywodzi swoje korzenie od nich. Najbardziej mocno robili to Rzymianie (Eneida).

18.01.2003
16:43
[8]

Arahno [ Senator ]

Polecam wszystkim strone www.kosmos.pl - przepraszam, jesli juz ktos podawal linka do tej strony. Milego czytania.

19.01.2003
13:58
[9]

Narmer [ Legionista ]

DarkStar--->
1. Mapy nie są dokładne mówia jedynie, o wielkiej wyspie, która z niknę w ciągu jednego dnia pod wpływem kataklizmu. Bynajmiej jej usytuowanie jest gdzieś koło Egiptu, ale gdzie dokładnie-mapy są niedokładne. Co do Greków to przeczyraj jescze raz posty Platona na temat Atlantydy, a napewno znajdziesz.
2. Jeżeli od czasu wojny kości miały by byc rozłożone to musi tam być środowisko kwaśne, a przecież jest może o odczynie obojętnym. Jeżeli dziś odnajdujemy kości, które były w znacznie gorszych warunkach to czemu miały by "wyparować" te z wraków. Poza tym wraki zbudowane są przede wszystkim z metali, które są mniej odporne niż kosci na działalność chemiczną czy biologiczną, a jednak są tam nadal.
3.Dziekuję za stronę udało mi sie przeczytać tylko część tekstów ze wzgledy na czas(ale napewno dokończe przy następnym razie). Däniken i niektórzy naukowcy dopusczaja teorią z "kosmitami". Osobiście neguję tą teorię, a Ty?

19.01.2003
14:14
[10]

Jake [ R.I.P. ]

Chciałem powiedzieć że na takie tematy rozmawiamy również w "Dziurawym Kotle"

19.01.2003
19:41
smile
[11]

Misato [ tajemnicza gejsza ]

Co do wpływów pozaziemskich na naszą planetę - ja wierzę, że tam jest życie. Symbole na powierzchni planet to nie są jednak żadne przekazy, ale powstałe pod wpływem ingerencji innych ciał obcych z kosmosu zwyczajne... pogorzeliska. Niemniej jednak, kosmici na pewno pozostawili ludziom pewien klucz do nawiązania kontaktów i wyjaśnienia wszystkiego, co zostało niewyjaśnione... istoty pozaziemskie z pewnością odwiedziły niegdyś Ziemię i pomogli ludziom w przyśpieszeniu ewolucji (np. cywilizacja Majów)

--->Atari800: I O w tym wypadku może być... czystym przypadkiem?? :) pozdrawiam i przykro mi, że próbuję delikatnie negować Twoje przekonania ...

© 2000-2021 GRY-OnLine S.A.