GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Perkusja vs Gitara Elektryczna "na czym łatwiej nauczyć sie grać"

29.05.2010
16:34
smile
[1]

Fraps [ Generaďż˝ ]

Perkusja vs Gitara Elektryczna "na czym łatwiej nauczyć sie grać"

jak w tytule:)

29.05.2010
16:40
[2]

Ambitny Łoś [ Wielki Przedwieczny ]

Chyba na gitarze :)

29.05.2010
16:41
[3]

Zenedon [ Burak cukrowy ]

Na gitarze.

Ale jak jeden i drugi nie potrafią grać na swoich instrumentach, efekt też może być ciekawy:D

Ilustracja:
Ten kudłacz to ten od Konona.

29.05.2010
16:42
[4]

rog1234 [ Gold Cobra ]

Podstawy gitary są zapewne (bo do perkusji nigdy na poważnie nie siadałem, a na gitarze swoje już gram) dużo prostsze, i przede wszystkim zajmuje to mało miejsca i da się grać cicho. Gdy mowa o "wyższym stopniu wtajemniczenia", to chyba nie ma "łatwiejszych" instrumentów.

29.05.2010
16:42
[5]

Windows XP 16 [ Senator ]

Zdecydowanie gitara.

29.05.2010
16:48
[6]

raziel88ck [ Legend ]

Ciezko mi powiedziec, bo na perkusji gralem bardzo malo. Owszem od razu potrafilem wyczuc rytm, ale nie potrafilem juz grac jednoczesnie inny rytm nogami, a inny rekoma. Na gitarze na poczatku nic nie potrafilem xD Na poczatku moze sie wydawac, ze na perkusji latwiej, bo cos tam mozna ogarnac rekoma, a na gitarze dla kogos kto nigdy nie mial z nia stycznosci nic nie zdziala sensownego.

29.05.2010
16:51
[7]

Fraps [ Generaďż˝ ]

heh no dokładnie na perkusji jak sam próbowałem na "sucho" ciężko jest jedną ręka uderzać szybciej druga wolniej w innym rytmie + nogą:(

bo właśnie chciałbym zacząć grac na jakimś instrumencie a ze wszystkich te dwa przyciągnęły moją największa uwagę jak chyba każdego:P
czy dla takiego hmm "żółtodzioba" jak ja taka gitara na sam początek wystarczy?
https://ssl.allegro.pl/item1048855711_gitara_elektryczna_stratocaster_piec_gratisy.html

29.05.2010
16:53
[8]

Fett [ Avatar ]

Podstawy na perkusji załapać można po miesiącu. Gorzej tylko jak się chce coś ambitniejszego później zrobić. Zalezy co chcesz grać, ale żeby wydudnić jakiś kawałek metallicy wirtuozem bębnów nie trzeba być

29.05.2010
16:56
[9]

raziel88ck [ Legend ]

Fraps - znaczy z rytmem w rekach problemu nie mialem, moglem rowniez grac nogami w takim samym rytmie jak rekoma, ale w innym juz wymiekalem :P

Poza tym na perkusje musisz miec miejsce, jesli mieszkasz w bloku to odpada.

29.05.2010
16:58
[10]

Aen [ Anesthetize ]

Bierz perkusję, gitarzystów są setki a dobrych, naprawdę dobrych perkusistów trzeba szukać. Będziesz zbawieniem dla zespołu.
Fett - Żeby wydudnić kawałki Mety często wystarczy po prostu poczucie rytmu :).

29.05.2010
17:04
smile
[11]

pooh_5 [ Czyste Rączki ]

Bierz perkusję, gitarzystów są setki a dobrych, naprawdę dobrych perkusistów trzeba szukać. Będziesz zbawieniem dla zespołu.

<--

Pamiętaj też że, myśląc poważniej o gitarze bez teorii się nie obejdzie.

29.05.2010
17:04
[12]

COOLek [ Konsul ]

Perkusja jest sto razy lepsza. Nie potrzeba sluchu muzycznego, jedynie koordynacja i wyczucie rytmu. W dodatku nie sa ci potrzebne zwinne palce, co dla ludzi z dysgrafia, takich jak ja, jest zbawieniem

29.05.2010
17:06
[13]

Windows XP 16 [ Senator ]

Pamiętaj też że, myśląc poważniej o gitarze bez teorii się nie obejdzie.
Z perkusją to samo. W każdym razie ja nie wyobrażam sobie jak można grać na perce bez nauczenia się nut.

Gdybyś zdecydował się na gary to

29.05.2010
17:08
[14]

Ambitny Łoś [ Wielki Przedwieczny ]

Możesz się jeszcze zastanowić nad basem :)

29.05.2010
17:13
[15]

czekers [ Legend ]

perkusja fajniejsza, z pewnością

wystarczy posłuchać

29.05.2010
17:17
smile
[16]

leszo [ Legend ]

Perkusja :D Gitarzystów w zespole mam 2, a z perkusistami ciągle problem :)

29.05.2010
17:21
[17]

Fett [ Avatar ]

Aen -
Żeby wydudnić kawałki Mety często wystarczy po prostu poczucie rytmu :).

Nie przesadzajmy... Czy Ty aby przypadkiem nie za wysoko oceniasz umiejętności Larsa? :P

29.05.2010
17:47
[18]

Aen [ Anesthetize ]

Może masz rację, w końcu "stopa-werbel" można wybić nawet bez jednej ręki i nogi.

29.05.2010
17:53
[19]

Mr. Noob [ Konsul ]

wszystko zalezy
do perkusji potrzebne wieksze skupienie niz do gitary ale za to obojetnie jakie palce masz i tak zagrasz
a w przypadku elektryka nie potrzeba tyle skupienia co do perkusji ale za to trza miec silne i dlugie palce zeby dobrze lapac chwyty a szczegolnie bare-owy

29.05.2010
18:13
smile
[20]

Dycu [ zbanowany QQuel ]

Progres w umiejętnościach gry na gitarze jest tak z 10 razy szybszy niż przy grze na perkusji.

Tyle z moich spostrzeżeń : )

29.05.2010
19:49
[21]

Fraps [ Generaďż˝ ]

no co do sąsiadów i mieszkania w bloku nie mam problemu gdyż mam duży dom wiec spoko nie w tym tkwi problem:))
bawiłem się trochę na gitarze (klasyku) u kuzyna no i ciężko jest z trzymaniem strun
chce czerpać z tego mega zabawę oraz by efekt tego co zagram np mając już wprawę był <wow> :)) coś co powali np. znajomych na kolana mówiąc w przenośni... :)

ps. padła też propozycja basowej gitary...
wiesz raczej odpada wole bardziej hardcorowe brzmienia na basowej nie wyżyje sie tak jak na elektrycznej czy perkusji:)

ps2: jeśli chodzi o długość palców to oj moje nie należą do takich:))
po wykonaniu profesjonalnego pomiaru ogłaszam iż najdłuższy ma 7,5cm:P

ps3: co rozumiem pod hardcore'm? rytmy jak w Metallice,coś z Death Metalu,Metal itp;]

ps:4 czy jest możliwa nauka "solo" w sensie bez brania nauk u jakiegoś gitarzysty czy też perkusisty? opierając sie na samych poradnikach,książkach?

29.05.2010
19:53
[22]

Ambitny Łoś [ Wielki Przedwieczny ]

Jak chcesz się pobawić w granie na gitarze to przestrój ją do Drop D i poszukaj piosenek, w których gitara rytmiczna gra same power chordy :) Na przykład wiele kawałków Paramore. Wtedy grasz tyko trzymając cały próg palcem. Prawie jak w Guitar Hero :)

29.05.2010
20:02
[23]

raziel88ck [ Legend ]

Na basie :D




A teraz moze malo emocjonujace, ale fajne, przynajmniej na gitarze. Specjalnie dalem te sama piosenke w obu przypadkach

Na elektryku - odnosnie tych power chordow, od 50 sekundy sa



na perce



Oczywiscie tym sie nie sugeruj, bo na obu intrumentach mozna zapodac taki hardkor, ze szczeka opada

29.05.2010
23:07
[24]

Fraps [ Generaďż˝ ]

no raziel gdybym miał sie tym sugerować gitara wypadła zdecydowanie lepiej:)

29.05.2010
23:47
[25]

Sanitarium [ Rough Boy ]

Pieprzenie, kazdy instrument ma to cos, z racji iz jestem basista to musze jednak oddac "3 grosze" basce. Tez myslalem nad gitara, ale jednak gitara basowa ma w sobie subtelnosc ale potrafi tez byc ostra i porywcza, zupelnie jak kobieta :)

30.05.2010
12:03
smile
[26]

Fraps [ Generaďż˝ ]

czy jest możliwa nauka "solo" w sensie bez brania nauk u jakiegoś gitarzysty czy też perkusisty? opierając sie na samych poradnikach,książkach?

30.05.2010
12:41
smile
[27]

kali93 [ Isildur ]

Też namawiam Cię na basa!

30.05.2010
12:46
smile
[28]

Dycu [ zbanowany QQuel ]

Fraps - Na perkusję z [23] nie patrz, bo gość gra jakby drewno rąbał O_o

30.05.2010
14:31
[29]

Fraps [ Generaďż˝ ]

no w [27] basowa daje nieźle:))
ja może upne swój post [26] :))
do perku musiałbym jeszcze trochę $$ uzbierać a na gitarę miałbym praktycznie od ręki;(

30.05.2010
14:44
[30]

miguel1995 [ Konsul ]

[26]Niby tak ale cięzko będzie .

30.05.2010
14:47
[31]

Aen [ Anesthetize ]

Powiem szczerze, tak patrząc na Twoje posty - Ty czujesz w ogóle że chcesz grać na którymś z tych instrumentów czy szukasz nowych sposobów na wyrywanie lasek? Bo gdybyś chciał grać to nie miałbyś problemów z wyborem tylko poszedł za głosem serca i tego co Ci się podoba. Mówię Ci to jako gitarzysta z dość długim stażem. Lepiej przemyśl sobie czy w ogóle chcesz niż jakbyś miał jebnąć po tygodniu instrument w kąt.
A nauka samemu jest jak najbardziej możliwa, potrzeba jednak większej determinacji.

30.05.2010
14:50
[32]

Robar2 [ Pretorianin ]

gitara oczywiście.
sam też się uczę

30.05.2010
14:51
[33]

raziel88ck [ Legend ]

Pojdz do sklepu muzycznego. Pograj sobie na gitarach i perkusji. Dodam, ze potrzebna jest cierpliwosc. Nie zaimponujesz nikomu ani sobie jesli szybko sie zniechecisz lub bedziesz chcial szybko osiagnac swoj cel. Mozesz uczyc sie grac tygodniami, a efekt twojej ciezkiej pracy moze ci sie wydac zbyt wolny po czym zrezygnujesz z nauki.

Grajac ostre kawalki na elektryku to mozesz zarwac najwyzej metalowy. Tylko uwazaj, bo moga one lepiej grac od ciebie i bedziesz spalony :D A tak na powaznie to nie proponuje grac na sile aby wyrywac laski, szczegolnie ze mozesz sie czuc zawiedziony z roznych powodow. To ma byc twoim hobby, twoim zyciem, a nie powodem to podrywu.

30.05.2010
14:56
[34]

Salado. [ Generaďż˝ ]

jeżeli zależy ci na wyrywaniu lasek to nie bierz basu

30.05.2010
18:45
[35]

Fraps [ Generaďż˝ ]

zaraz by wyrwać laskę.... mam już dziewczynę i nie na gitarę ją "zdobyłem":)
chce to robić dla siebie tylko i wyłącznie...

31.05.2010
18:03
[36]

Fraps [ Generaďż˝ ]

ostatni up jeśli ktoś ma coś jeszcze na ten temat do powiedzenia i koniec:)

31.05.2010
23:42
smile
[37]

raziel88ck [ Legend ]

Dopiero teraz sie kapnalem, ze basista z tego linku nie zyje -

Fraps - a co jeszcze chcialbys przeczytac? Moj kumpel w piecu ma taki efekt, ze dzwiek gitary elektrycznej bardzo przypomina dzwiek basu, ale jednak w 100% elektryk basu nie zastapi. Inny rozstaw strun oraz zastosowanie grubszych strun robi swoje. No i basy zazwyczaj maja 4, no powiedzmy, ze i 5 strun tez moga miec gdy elektryki maja 6. Na elektryku jak i na klasyku mozesz grac akordami uderzajac w wiekszosc lub we wszystkie struny, na basie tak nie mozesz :P

lodowa perkusja -

01.06.2010
00:04
[38]

Madril [ I Want To Believe ]

raziel88ck --> Bass też może mieć 6 strun. :P Choćby John Myung z Dream Theater na takim gra. :P Wydaje mi się, że Roberta Trujillo z Mety też z takim widziałem.

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.