GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Projekt na technikę do szkoły

23.05.2010
12:27
[1]

mr 45 [ Hero of the Wastelands ]

Projekt na technikę do szkoły

Witajcie towarzysze.

Na przyszły poniedziałek muszę zrobić układ elektroniczny. Postanowiłem zrobić coś takiego, żeby podłączyć zasilacz ATX 350W od kompa(jakiś noname), do potencjometra i wiatraka, kilku diód LED(szeregowo), i żarówki. I teraz tak, mam ten potencjometr od wiatraka, wszystko powinno działać. W złączu molex mam 4 kabelki - jeden żółty, jeden czerwony i dwa czarne, natomiast na potencjometrze 3 kable - żółty, czarny i czerwony. Jak to podłączyć żeby działało. Zacznijmy od potencjometra, a potem przejdę do kolejnych elementów

23.05.2010
12:49
smile
[2]

mirencjum [ operator kursora ]

No, nareszcie odpowiednie powitanie w starym sprawdzonym stylu. Nie pomogę Ci towarzyszu, ale może inny towarzysz coś wymyśli.

23.05.2010
17:01
[3]

mr 45 [ Hero of the Wastelands ]

UP

Ma ktoś pomysł jak włączyć zasilacz bez kompa?

23.05.2010
17:03
[4]

mirencjum [ operator kursora ]

Uruchomienie zasilacza na sucho:

uruchomienie zasilacza na sucho to inaczej uruchomienie zasilacza bez użycia komputera

aby uruchomić zasilacz na sucho wystarczy zewrzeć ze sobą piny 14(poweron – najczęściej jest to kabel zielony) z 15(gnd), na stałe,spowoduje to uruchomienie zasilacza, starajmy się nie przesadzać z ilościami włączania oraz wyłączania zasilacza gdyż powoduje to bardzo duże obciążenie dla jego elektroniki co może doprowadzić do jego uszkodzenia.



© 2000-2025 GRY-OnLine S.A.