GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

20 punktów za Kaczyńskim. Dla smugglera:)

21.05.2010
12:27
smile
[1]

olivierpack [ Senator ]

20 punktów za Kaczyńskim. Dla smugglera:)

Olaboga do czego to doszło. Nie znam go osobiście, ale poczytałem, pomyślałem i tyle co zauważyłem, usłyszałem, wyczytałem, albo wymyśliłem. Coś się nie zgadza w powszechnym odbiorze?

1. Ideowy. Wymiernie żąda i szuka wielu ważnych i potrzebnych fundamentów dla każdego państwa, tytułowej sprawiedliwości i prawa.
2. Konsekwentny politycznie. Nie skacze po partiach, nie zmienia poglądów, nie jest typem karierowicza, nie płynie z prądem.
3. Szczery. Często po prostu wali to co myśli.
4. Dobry orator i polemista. Chyba jasne.
5. Wyrazisty. Nie pozostawia nikogo obojetnym, skupia na sobie uwagę.
6. Skuteczny. Organizator, od zera mozolnie potrafi wypracować wielki sukces.
7. Strateg. Przewidujący i rozgrywający. Rzadka cecha największych w polityce.
8. Tradycjonalista. Taki swojski i polski, jak niedoskonała ale polska jest Polska, ale nie słomiany i zamknięty w tej polskości.
9. Patriota. Prawdziwy, nie kolorowany ani malowany.
10. Autentyczny. Nie mizdrzy sie przed kamerami, nie dorabaia ideologii do przekonań, a jednak wypada korzystnie.
11. Bezkompromisowy. Często dla skuteczności jedzie po bandzie.
12. Pracowity. Tego chyba nikt mu nie odmówi.
13. Autorytarny. Czyli taki ojciec co to w ogólnym chaosie wokół walnie pięścią w stół i podejmie decyzje.
14. Silny. Nigdy się nie poddaje, podnosi się nawet po najsilniejszych ciosach.
15. Skromny. Ot, po prostu. W pałacu nie mieszka, czasem nowych butów zapomni kupić.
16. Uczciwy. Czyli nie ubabrany w żadną aferę, współprace pomimo bogatej przeszłości politycznej w opozycji PRL i później.
17. Wykształcony. Doktor prawa. Czyli drugi z kolei prezydent Polski niczym niemieckim zwyczajem należycie przygotowany do swojej funkcji.
18. Nie bezkrytyczny. Potrafi publicznie przyznać się do błędów jak chocby pamiętna trójstronna koalicja.
19. Z poczuciem humoru i autoironią. Zażartuję, nakarmi kaczki czy pośmieje się ze wzrostu.
20. Charyzma. Słynna cecha przywódcza dostrzegana nawet przez przeciwników.

21.05.2010
12:33
smile
[2]

Devilyn [ Storm Detonation ]

Nie no człowiek ideał.

21.05.2010
12:35
smile
[3]

Montera [ Michael Jackson zyje ]

Ile Jaruś Ci zapłacił?

21.05.2010
12:36
[4]

ksips [ Legend ]

16. Tia? A o machlojkach PC słyszałeś?

Do reszty się nie odnoszę, bo jakby na to nie patrzeć, to o każdym to można powiedzieć :P

21.05.2010
12:38
[5]

Lindil [ Lumpenliberal ]

A o którym to?

21.05.2010
12:39
[6]

Vangray [ Hodor? Hodor! ]

Niczym wpis encyklopedyczny - nie wydaje mi się, żeby ktokolwiek mógł mieć jakieś wątpliwości względem rozlicznych przymiotów Jarosława.

21.05.2010
12:40
[7]

dodom [ Gregorio ]

Memłanie. Zero konkretów. Nie dałeś mi żadnego powodu, żebym się skusił i zagłosował na niego. (o ile piszesz o J.)

21.05.2010
12:44
[8]

Mortan [ ]

WTF ?

skad ty wytrzasnales dobrego oratora ? mnie to za sam sposb gadania juz wkurwia niesamowicie :]

21.05.2010
12:45
smile
[9]

Ogon. [ półtoraken fechten ]

No no... ten autorytaryzm to na pewno na rodzinie ćwiczył. Ojciec jak mało który! No i ta skuteczność, wielki biznesmen - od zera do wielkiego sukcesu... wszystkie jego firmy i przedsiębiorstwa funkcjonują sprawnie mimo kryzysu - takiemu to aż miło powierzyć los kraju!

21.05.2010
12:59
[10]

Langert [ Generaďż˝ ]

To ten Jarek co kiedyś premierem był i go na taczkach o mało nie wywieźli ?

21.05.2010
13:08
smile
[11]

_MaZZeo [ Legend ]

Dzięki, teraz nie będę miał wątpliwości na kogo zagłosować.

21.05.2010
13:11
smile
[12]

Schygneth [ Generaďż˝ ]

Nie no, "orator". Swoimi przemówieniami, mlask, porywa tłumy, ciam!

21.05.2010
13:11
smile
[13]

Konrad Wallenrod [ Major ]

6/10

Prowokacja całkiem całkiem

21.05.2010
13:15
smile
[14]

Vangray [ Hodor? Hodor! ]

Tak mnie tknęło - wszystko cacy, ale...


1. Ideowy. Wymiernie żąda i szuka wielu ważnych i potrzebnych fundamentów dla każdego państwa, tytułowej sprawiedliwości i prawa.
2. Konsekwentny politycznie. Nie skacze po partiach, nie zmienia poglądów, nie jest typem karierowicza, nie płynie z prądem.
3. Szczery. Często po prostu wali to co myśli.



VS


Tzw. pakt stabilizacyjny.

Kaczyński o Lepperze - "Po krótkim czasie powrócił do swoich praktyk, co trzeba określić jednym słowem - warcholstwo. My warcholstwa w żadnym razie nie możemy tolerować".

Dalej - "Można tu użyć takiego porównania, jest chory, któremu potrzebny jest lek, lek potrzebny dla ratowania życia - wyjaśniał w swoim przemówieniu Jarosław Kaczyński - Ten lek oferuje ktoś o marnej reputacji. Zapada decyzja, żeby z tym kimś rozmawiać. I on okazuje się oszustem. Tak było w tym wypadku. Ale trzeba z tego wyciągnąć wniosek, nigdy więcej nie wolno już rozmawiać z ludźmi o marnej reputacji. I chcę wam tutaj, w tym szczególnym miejscu, w tym, można powiedzieć, świętym miejscu Polaków, przyrzec, że nigdy więcej już z takimi ludźmi rozmawiać nie będziemy".

Później natomiast: "Mogę powiedzieć tak, że ja mam wyobraźnię szeroką i najróżniejsze rzeczy mi do głowy przychodzą - odpowiedział premier na pytanie, czy w jego wyobraźni możliwy jest powrót do rozmów z szefem Samoobrony Andrzejem Lepperem".

Jak się skończyło, wiemy.

I ten idealizm, konsekwencja i szczerość o kant dupy rozbić :(
Ale, ale - pozostaje jeszcze 17 szlachetnych cech i wartości :) Ba, można jeszcze "szeroką wyobraźnię" dopisać, to też atut :)

21.05.2010
13:19
smile
[15]

Flyby [ Outsider ]

..ojejku ..jakie ładne punkty ..no to szkoda że Palikot nie kandyduje:

21.05.2010
13:19
[16]

deTorquemada [ I Worship His Shadow ]

Vangray --> Spójrz na pkt 7, pomyśl, prześpij się. Jak nie zrozumiesz, to próbuj dalej. Życzę powodzenia ;)

W czasach kiedy każdemu wmawia się, że na polityce się zna, ukazywanie tak zacnych cech i umiejętności jakie J.K posiada, musi budzić sprzeciw i niedowierzanie. Wszak dla tych ludzi jedynie wygląda w TV i cacane gadanie się liczy ;)



21.05.2010
13:24
smile
[17]

Radzik [ Jaroo the PiSsmaker ]

Vangray---> Ten wątek koncentruje się na pozytywach, powiedz więc raczej - "elastyczny" i "konsyliacyjny". ;-)

21.05.2010
13:32
[18]

smuggler [ Advocatus diaboli ]

olivierpack [ gry online level: 36 - Senator ]

20 punktów za Kaczyńskim. Dla smugglera:)


1. Ideowy. Wymiernie żąda i szuka wielu ważnych i potrzebnych fundamentów dla każdego państwa, tytułowej sprawiedliwości i prawa.

>>>Nie neguje. Moze nie akceptuje idei jego ideowosci :), ale faktu nie neguje.

2. Konsekwentny politycznie. Nie skacze po partiach, nie zmienia poglądów, nie jest typem karierowicza, nie płynie z prądem.

>>>J/w.

3. Szczery. Często po prostu wali to co myśli.

>>>Problem w tym wlasnie co mysli...

4. Dobry orator i polemista. Chyba jasne.

>>>Polemizowalbym tutaj mocno. Zapala sie, "wali co mysli", dykcja - errrm - srednia, ma tendencje do upajania i nakrecania sie wlasnymi slowami, co konczy sie czesto czyms, co potem jest juz "sprawa zamknieta" albo "wyrwano to z kontekstu".


5. Wyrazisty. Nie pozostawia nikogo obojetnym, skupia na sobie uwagę.

>>>Powiedzmy.

6. Skuteczny. Organizator, od zera mozolnie potrafi wypracować wielki sukces.

>>>Umie wygrac bitwe. Ale czy umie wygrac wojne?

7. Strateg. Przewidujący i rozgrywający. Rzadka cecha największych w polityce.

>>>Wielki Strateg. :) Powiedzialbym, ze jak na stratega to malo przewidujacy w wielu sytuacjach.

8. Tradycjonalista. Taki swojski i polski, jak niedoskonała ale polska jest Polska, ale nie słomiany i zamknięty w tej polskości.

>>> Strzez mnie boze przed taka "swojskoscia i polskoscia" bo mi naftalina i zasciankiem zalatuje, a juz XIX wiecznym rozumieniem owych terminow na pewno. Przypominam, ze mamy wiek XXI.

9. Patriota. Prawdziwy, nie kolorowany ani malowany.

>>> "Patriotyzm" mozna rozumiec na najrozmaitsze sposoby, jego widzenie przez Kaczynskiego mi zupelnie nie odpowiada.

10. Autentyczny. Nie mizdrzy sie przed kamerami, nie dorabaia ideologii do przekonań, a jednak wypada korzystnie.

>>> Bardzo polemizowalbym, bo widzialem Kaczynskiego wojujacego i milujacego i (ostatnio) wybaczajaco-wyciszonego - kiedy byl soba?

11. Bezkompromisowy. Często dla skuteczności jedzie po bandzie.

>>> Bandzie tych z KPP czy tych, co stali tam, gdzie stalo ZOMO? Bezkompromisowosc nie jest zaleta u polityka, chyba ze mowimy o dyktatorze. Polityk to negocjator, a nie "ma byc jak mowie! A kto przeciw mnie ten podnosi reke na Polske" czy jakos tak.

12. Pracowity. Tego chyba nikt mu nie odmówi.

>>> Dowcip z czasow Gierka "czemu latasz po budowie z pusta taczka? Bo taki zapierd***, ze nie mam czasu zaladowac".

13. Autorytarny. Czyli taki ojciec co to w ogólnym chaosie wokół walnie pięścią w stół i podejmie decyzje.

>>>To ma byc zaleta!? o_0 :)

14. Silny. Nigdy się nie poddaje, podnosi się nawet po najsilniejszych ciosach.

>>Zobaczymy. :)

15. Skromny. Ot, po prostu. W pałacu nie mieszka, czasem nowych butów zapomni kupić.

>>>Niektorzy nazwa to brakiem zaradnosci albo i abnegacja... Polityk ma dbac TAZKE o swoj - doslowny - wizerunek.

16. Uczciwy. Czyli nie ubabrany w żadną aferę, współprace pomimo bogatej przeszłości politycznej w opozycji PRL i później.

>>>> 'Telegraf'?

17. Wykształcony. Doktor prawa. Czyli drugi z kolei prezydent Polski niczym niemieckim zwyczajem należycie przygotowany do swojej funkcji.

>>>Poprzedni byl nominalnie profesorem...

18. Nie bezkrytyczny. Potrafi publicznie przyznać się do błędów jak chocby pamiętna trójstronna koalicja.

>>>"Dla dobra Polski. Bo PO nie chcialo. To sprawa zamknieta." Zaprawde. Mozesz swoja droga wymienic 3 sytuacje, gdy Kaczynski przyznal sie do bledu? (BTW: przeprosil juz Wachowskiego, co mu sad nakazal, czy nadal chroni sie za immunitetem?)

19. Z poczuciem humoru i autoironią. Zażartuję, nakarmi kaczki czy pośmieje się ze wzrostu.

>>>No, pamietam - Tagelspiegel czy jakos takos. Gosc ma dystans do siebie i otoczenia. :)

20. Charyzma. Słynna cecha przywódcza dostrzegana nawet przez przeciwników.

>>>Moze, bo ja jej akurat nie widze, chyba ze zapalczywosc i inkwizytorski ogien w oczach to wlasnie charyzma.



A widzisz czego NIE napisales?


Koncyliacyjnosc, zdolnosc do kompromisu, zdolnosc wybaczania, wspolpracy, wysluchania (i akceptacji - chocby niechetnej) cudzego zdania? Umiejetnosc otoczenia sie silnymi osobowosciami i wartosciowymi wsplpracownikami, wysluchania opinii krytycznej?

Bez urazy ale te 20 punktow to w polowie mniej wiecej niezle powody by na niego NIE glosowac... A za zalety to z 3-4 mozna policzyc.

Jakos nie czuje sie przekonany.

21.05.2010
13:34
[19]

smuggler [ Advocatus diaboli ]

Torquemada

A nie uwazasz. ze "strategicznosc" w tym ujeciu jakos cholernie gryzie sie z ideowoscia, chyba ze to idea "za wszelka cene do wladzy, wszystkie metody dozwolone, liczy sie skutek, nie srodki".

21.05.2010
13:34
smile
[20]

Vangray [ Hodor? Hodor! ]

deTorquemada -> Zrozumieć nie mogę tego - w którym momencie brak konsekwencji czy nawet wiarołomstwo przechodzi tak płynnie w kunszt strategiczny.

Gdyby podobną, tak udokumentowaną (autentyczne, nie manipulowane wypowiedzi Jarkacza), dwulicowość okazał ktoś z przeciwnego obozu, to byście go zjedli. Ba, przecież on by nawet Polakiem już nie był! :D

Dla obserwatora to była zmiana podyktowana chęcią utrzymania się przy korycie za wszelką cenę, nawet konszachtów z typem lżonym wcześniej jak bura suka. Dla was - zmiana strategii dla dobra Polski. Zaprawdę, manewr godny Napoleona! Jarkusz Kaczyńskinus Kunktator, ba, Scypion Polski!

21.05.2010
13:37
[21]

smuggler [ Advocatus diaboli ]

Kaczawelli :)

21.05.2010
13:41
[22]

mos_def [ Senator ]

Mysle ze lista zdecydowanie niekompletna, brakuje conajmniej kilku punktow jak

- Buduje zgode narodowa, poprzez prowokowanie i szukanie konfliktow.
- Oddanie rodzinie, dzieki sprytnym zabiegom i wpływom brat spoczał na Wawelu.
- Tworzenie silnej prawicy, na zdrowych socjalistycznych zasadach.

itd :)

21.05.2010
13:46
[23]

Asmodeusz [ Legend ]

1 kwietnia byl 1,5 miesiaca temu

21.05.2010
13:49
[24]

smalczyk [ Senator ]

olivier ---> ty to na powaznie napisałeś? :)
Szczególnie ujął mnie punkt o Prawdziwym Patriocie, nie malowanym (jak w doomyśle wiadomo kto:)))

21.05.2010
13:59
[25]

jagged_alliahdnbedffds [ Rock'n'Roll ]

Inni kandydaci wypadliby na pewno zdecydowanie lepiej w takich "20 punktach" ;)

21.05.2010
14:01
[26]

neXus [ Fallen Angel ]

Aż mnie sprowokowałeś tą tanią propagandą :P

1. Ideowy. Wymiernie żąda i szuka wielu ważnych i potrzebnych fundamentów dla każdego państwa, tytułowej sprawiedliwości i prawa.
Bo ja wiem? jak wpiszesz zamiast "państwa" - PiS - o tak, to się zgodzę.A co do szukania "sprawiedliwości i prawa"... Tto zależy kogo ma ta sprawiedliwość i prawo dotyczyć...

2. Konsekwentny politycznie. Nie skacze po partiach, nie zmienia poglądów, nie jest typem karierowicza, nie płynie z prądem.
Proponuje poczytać choćby wpis w wikipedii ile partii zaliczył. I jakby nie był typem karierowicza to tak dziwnym trafem nie byłby w zasadzie dyktatorem w PiSie :P

3. Szczery. Często po prostu wali to co myśli.
Serio? No zaskoczyłeś mnie, pierwszy polityk co jest szczery :D

4. Dobry orator i polemista. Chyba jasne.
A tu się zgodzę :) Bym dodał jeszcze - demagog :)

5. Wyrazisty. Nie pozostawia nikogo obojetnym, skupia na sobie uwagę.
Zgadza się. Tak samo także dzieli Polaków - na tych co go popierają i na tych co stali tam gdzie było ZOMO

6. Skuteczny. Organizator, od zera mozolnie potrafi wypracować wielki sukces.
Zgadza się - co by nie mówić PiS to wyłącznie jego dzieło

7. Strateg. Przewidujący i rozgrywający. Rzadka cecha największych w polityce.
Eeeee? A możesz podać jakiś przykład?

8. Tradycjonalista. Taki swojski i polski, jak niedoskonała ale polska jest Polska, ale nie słomiany i zamknięty w tej polskości.
Jakoś inni, w tym choć prasa zagraniczna, z tym się nie zgadzają :P

9. Patriota. Prawdziwy, nie kolorowany ani malowany.
Hmmmm... To zależy jak się definiuje patriotyzm... Ale niech ci będzie...

10. Autentyczny. Nie mizdrzy sie przed kamerami, nie dorabaia ideologii do przekonań, a jednak wypada korzystnie.
Mizdrzyć się nie mizdrzy, co najwyżej walnie o "małpie w czerwonym" :P A czy wypada korzystnie? Nie żartuj :P

11. Bezkompromisowy. Często dla skuteczności jedzie po bandzie.
O tak - bardzo ładnie to widać jak odnosi się do członków własnej partii :)

12. Pracowity. Tego chyba nikt mu nie odmówi.
Jak się nie ma rodziny i dzieci to czymś trzeba się zająć...

13. Autorytarny. Czyli taki ojciec co to w ogólnym chaosie wokół walnie pięścią w stół i podejmie decyzje.
To się precyzyjniej nazywa - dyktator :P

14. Silny. Nigdy się nie poddaje, podnosi się nawet po najsilniejszych ciosach.
Tak, tu się zgodzę, nawet dodam "po trupach do celu"

15. Skromny. Ot, po prostu. W pałacu nie mieszka, czasem nowych butów zapomni kupić.
Cóż, ten wpis o butach raczej nie świadczy na jego korzyść mimo wszystko

16. Uczciwy. Czyli nie ubabrany w żadną aferę, współprace pomimo bogatej przeszłości politycznej w opozycji PRL i później.
Hahahaha, waćpan raczy żartować. Poczytaj sobie o końcówce działalności PC :)

17. Wykształcony. Doktor prawa. Czyli drugi z kolei prezydent Polski niczym niemieckim zwyczajem należycie przygotowany do swojej funkcji.
Tak, to faktycznie się mu liczy "in plus". Choć mimo wszystko mieć prawnika za prezydenta... Nie wiem czy to dobry pomysł :P

18. Nie bezkrytyczny. Potrafi publicznie przyznać się do błędów jak chocby pamiętna trójstronna koalicja.
Taaa, bo mu dział PR oznajmił że tylko tak się z tego wybroni....

19. Z poczuciem humoru i autoironią. Zażartuję, nakarmi kaczki czy pośmieje się ze wzrostu.
Jakby to jeszcze był naturalny humor a nie wyreżyserowany...

20. Charyzma. Słynna cecha przywódcza dostrzegana nawet przez przeciwników.
Tu się zgodzę, jakby zrezygnował z PiSu - partia momentalnie się rozpada....

21.05.2010
14:07
[27]

deTorquemada [ I Worship His Shadow ]

smuggler, Vangray --> No takim erudytom jak Wy, wspominać o Zasadach Walki, czy Machiavellim to chyba nie trzeba ? Ajajaj ... wracajcie do oglądania Ekipy

...dwulicowość okazał ktoś z przeciwnego obozu, to byście go zjedli.

Po pierwsze - Racja.
Po drugie - Ci z przeciwnego obozu łżą jak bure suki cały czas, więc i wołanie ich po imieniu, znaczy dwulicowcy, mija się już z celem ;]

21.05.2010
14:07
smile
[28]

Hellmaker [ Legend ]

1. Ideowy. Wymiernie żąda i szuka wielu ważnych i potrzebnych fundamentów dla każdego państwa, tytułowej sprawiedliwości i prawa.
Idealizm jest jedną z mniej pożądanych cech polityka. Idealizm wraz ze wzrostem władzy i wpływów często przemienia się w fanatyzm i skłonności do dyktatury. Biorąc pod uwagę przeszłość i inne cechy JarKacza - to niemalże pewne. Wystarczy popatrzeć jak rządzi swoją partią.

2. Konsekwentny politycznie. Nie skacze po partiach, nie zmienia poglądów, nie jest typem karierowicza, nie płynie z prądem.
Nie skacze - tylko zmienia ich nazwy, żeby się ludziom nie kojarzyły źle i głosowali na niego pomimo niezbyt uroczej przeszłości.

3. Szczery. Często po prostu wali to co myśli.
Może i wali to co myśli, ale czy jest szczery? Szczerze wątpię.

4. Dobry orator i polemista. Chyba jasne.
To już sobie chyba jaja robisz. Fatalna wymowa, fatalna składnia (jeżeli nie czyta z kartki), gubi się, powtarza, w miarę braku argumentów zaperza się i zaczyna - wybaczcie wyrażenie - pieprzyć.

5. Wyrazisty. Nie pozostawia nikogo obojetnym, skupia na sobie uwagę.
Raczej przyciąga uwagę. A to niestety niekoniecznie jest cecha pozytywna.

6. Skuteczny. Organizator, od zera mozolnie potrafi wypracować wielki sukces.
Czy na pewno? Czy może raczej potrafi przypisać sobie sukcesy innych?

7. Strateg. Przewidujący i rozgrywający. Rzadka cecha największych w polityce.
Raczej zaklinający rzeczywistość do swoich oczekiwań.

8. Tradycjonalista. Taki swojski i polski, jak niedoskonała ale polska jest Polska, ale nie słomiany i zamknięty w tej polskości.
Jak najbardziej słomiany i zamknięty w polskości. Rozpamiętujący, a nie pamiętający.

9. Patriota. Prawdziwy, nie kolorowany ani malowany.
Patriotyzm nie polega na skłócaniu własnego kraju z sąsiadami. A to jest to co mamy w jego wydaniu. Nacjonalista, a nie patriota.

10. Autentyczny. Nie mizdrzy sie przed kamerami, nie dorabaia ideologii do przekonań, a jednak wypada korzystnie.
Co robi? Wypada korzystnie? Gdzie?

11. Bezkompromisowy. Często dla skuteczności jedzie po bandzie.
Jeżeli chamskie obrażanie innych, to jechanie po bandzie, to ja dziękuję za takiego prezydenta.

12. Pracowity. Tego chyba nikt mu nie odmówi.
Możliwe.

13. Autorytarny. Czyli taki ojciec co to w ogólnym chaosie wokół walnie pięścią w stół i podejmie decyzje.
O Batiuszce też tak mówili.

14. Silny. Nigdy się nie poddaje, podnosi się nawet po najsilniejszych ciosach.
j.w.

15. Skromny. Ot, po prostu. W pałacu nie mieszka, czasem nowych butów zapomni kupić.
Pomiędzy skromnym, a niechlujem istnieje pewna różnica. On niestety należy do tego drugiego rodzaju.

16. Uczciwy. Czyli nie ubabrany w żadną aferę, współprace pomimo bogatej przeszłości politycznej w opozycji PRL i później.
Hehehehe. Oczywiście. Czysty jak łza.

17. Wykształcony. Doktor prawa. Czyli drugi z kolei prezydent Polski niczym niemieckim zwyczajem należycie przygotowany do swojej funkcji.
Doktor prawa ignorujący wyroki i naciągający to prawo poza jego granice?
Przypominam - doktorat zdobył za komuny :P

18. Nie bezkrytyczny. Potrafi publicznie przyznać się do błędów jak chocby pamiętna trójstronna koalicja.
Nie, nie potrafi.

19. Z poczuciem humoru i autoironią. Zażartuję, nakarmi kaczki czy pośmieje się ze wzrostu.
Zaciskając zęby i przyrzekając zemstę w późniejszym terminie.

20. Charyzma. Słynna cecha przywódcza dostrzegana nawet przez przeciwników.
Jarosław Kaczyński i charyzma? Wiesz co to słowo w ogóle znaczy?


Czyli: 20 powodów dla których nie powinno się głosować na JarKacza :) Dobra robota :)

21.05.2010
14:10
[29]

el f [ RONIN-SARMATA ]

neXus

Proponuje poczytać choćby wpis w wikipedii ile partii zaliczył. - poczytałem, zaliczył... dwie -> PC i PiS. Zaiste porażająca ilość...

21.05.2010
14:10
[30]

Aen [ Anesthetize ]

Victor_Sopot - Gówno wiesz o myślistwie, albo jesteś na tyle głupi by wyciągać taki bzdurny "argument". Najpewniej i jedno i drugie.

21.05.2010
14:18
[31]

Hellmaker [ Legend ]

"Może być i Jarek, byle nie psychopata ..." - no to nie może być Jarek :)

21.05.2010
14:19
[32]

Lutz [ Legend ]

olivierpack dobra robota, mimo ze forumowemu betonowi bedzie sola w oku.

hellmaker, dzieki, takie posty jak twoj sa potrzebne, niczym nie wymuszona zajadla nienawisc dziala tylko na plus, czekajmy do wyborow :D

21.05.2010
14:20
smile
[33]

Trael [ Mr. Overkill ]

olivierpack dobra robota, mimo ze forumowemu betonowi bedzie sola w oku.


20 punktów za Kaczyńskim. Dla smugglera:) - Trael
21.05.2010
14:22
[34]

smalczyk [ Senator ]

VS ---> a widziałes kiedyś z bliska wiewiórę? Toz to straszliwie krwiożercze bydlę!!

21.05.2010
14:22
[35]

el f [ RONIN-SARMATA ]

Aen ->

21.05.2010
14:25
[36]

Aen [ Anesthetize ]

el f - Nie rozumiem jaki to ma związek z myślistwem. To tak jakbym definiując Kościół wkleił link o pedofilii.
Ale wiadomo, Komor się tym zajmuje...
zapomniałem stary login - Ależ oczywiście, tylko wy myślicie, reszta zmanipulowana.
Skończ Waść...

21.05.2010
14:32
[37]

zapomnialem_stary_login [ Konsul ]

Z połową punktów się nie zgadzam, ale tak czy inaczej będzie to lepszy kandydat niż bezpłciowy i niedorobiony Komorowski. Oczywiście lemingi nie myślą samodzielnie, więc zagłosują tak jak nakaże Tusk Vision Network :)

Victor Sopot--> Komorowski od kilku dni już nie strzela do zwierząt. Cóż za przemiana! Ale to i tak nic w porównaniu do Tuska biorącego ślub przed wyborami, żeby przypadkiem nikt mu nie wygarnął że "żyje bez ślubu". Ciekawe jaką "zmianą" zaskoczy nas następny kłamca z PO.

21.05.2010
14:34
smile
[38]

smalczyk [ Senator ]

Lutz ---> mimo ze forumowemu betonowi bedzie sola w oku.

Przyznaj sie, który z podpunktów najbardziej zasolił ci oczy?

21.05.2010
14:37
smile
[39]

mos_def [ Senator ]

Myslałem ze ekolodzy, lewaki i inne jakies homo, to kurde plaga XXIw w oczach PiSowych fanow, a tu sie okazuje ze jednak nieeee, bo biedne wiewiorki gina, nie mowiac o tym ze pwenie Bronek jeszcze złosliwie szyszki im depcze!

21.05.2010
14:40
smile
[40]

misiek345 [ Generaďż˝ ]

Ciekawe jaką "zmianą" zaskoczy nas następny kłamca z PO.

no proszę..a ja myślałem, że to jarus deklaruje zmiane po śmierci brata...

Prawda jest taka że bardziej by sie przejął gdyby zdechł mu kot...

21.05.2010
14:41
[41]

Lutz [ Legend ]

Aen [ gry online level: 80 - Anesthetize ]

el f - Nie rozumiem jaki to ma związek z myślistwem. To tak jakbym definiując Kościół wkleił link o pedofilii.


dziwne, czytajac pare ostatnich watkow myslalem ze na tym forum tak sie definiuje kosciol

21.05.2010
14:43
[42]

mos_def [ Senator ]

Za duzo czytasz watkow i postow Attyli :)

21.05.2010
14:44
[43]

neXus [ Fallen Angel ]

el f - poczytałem, zaliczył... dwie -> PC i PiS. Zaiste porażająca ilość...

Znaczy niedokładnie czytałeś, bo jeszcze na początku siedział w "Solidarności" :P
Z resztą może byś się odniósł do kontekstu :) Jakby hasło "nie skacze po partiach" było prawdziwe to nadal by działał w Solidarności albo choćby w PC :P

21.05.2010
14:48
[44]

el f [ RONIN-SARMATA ]

To tak jakbym definiując Kościół wkleił link o pedofilii.
Nie, to nie tak.
Myślistwo polega na zabijaniu zwierząt dla rozrywki a duszpasterstwo nie polega na wykorzystywaniu seksualnym nieletnich. Każdy myśliwy zabija a czy każdy ksiądz wykorzystuje seksualnie dzieci?
Wykorzystywanie seksualne dzieci jest w każdym przypadku przestępstwem, zabijanie dla rozrywki zwierząt w niektórych przypadkach jest zgodne z prawem a w niektórych nie.

Nie rozumiem, jak komuś może sprawiać przyjemność zabijanie...


neXus

To Solidarność jest partią ???? A od kiedy...

21.05.2010
14:54
[45]

neXus [ Fallen Angel ]

olivierpack dobra robota, mimo ze forumowemu betonowi bedzie sola w oku.

Po prostu padłem :) Widzę że hasło "my jesteśmy tu, a oni tam gdzie ZOMO" nadal aktualne? :P
Swoja drogą naprawdę, panowie i panie - zwolennicy PiSu, ja wiem, że całym sercem popieracie Jarka na prezydenta, ale nawet dział PR PiSu wie, że zbyt nachalna i zbyt naciągana propaganda daje skutek odwrotny od zamierzonego... To co ostatnimi czasy się na forum dzieje po prostu już zaczyna być zabawne - nie róbcie z siebie większych oszołomów niż był s.p. Gosiewski... Pamiętajcie, że większość waszych rewelacji dzięki temu samemu medium, na którym się teraz wypowiadacie, może być szybko zweryfikowana :)

21.05.2010
14:55
smile
[46]

smalczyk [ Senator ]

mos def ---> a co napisalem w ostatnim wątku o odwróceniu ról na forum? ;)))

21.05.2010
14:58
[47]

neXus [ Fallen Angel ]

e lf ->
A sorry, wydawało mi się, że po okrągłym stole zarejestrowali ją jako partię. Ale mimo wszystko 2 partie to nie jedna, nie? :P

21.05.2010
14:59
smile
[48]

mos_def [ Senator ]

Victor
A czyj to cytat? bo juz nie podaja..
tuszu szkoda na tak nieistotyny szczegoł?

21.05.2010
15:02
[49]

smalczyk [ Senator ]

Widzę, że 'prawacy' forumowi po zaakceptowaniu homoseksualizmu i poszanowania praw zwierząt raźnym krokiem zmierzają do zakazu użytkowania broni palnej. Coraz zabawniej ;)))

Zdecydowanie musze zachowac oba wątki na późniejsze okazje ;P

21.05.2010
15:03
smile
[50]

Hajle Selasje [ Eljah Ejsales ]

Mnie tam się marzy taki nobliwy, konserwatywny (a jakże!) prezydent, który urządza sobie polowania. Jednak jeleń ze strzelbą nie robi na mnie takiego wrażenia.

21.05.2010
15:09
[51]

mos_def [ Senator ]

Bronek miałby przynajmniej z Bushem i innymi Republikanami pare wspolnych tematow, no ale teraz Demokraci w modzie to faktycznie Jarek lepiej sie sprawdzi, o trudno akceptowalnych zwiazkach sobie pogadaja i innych takich odmiennosciach :)

21.05.2010
15:10
[52]

smalczyk [ Senator ]

HS ---> a nie pomyślałeś, że jakby połączyć Bronka z dwururką z Jarkiem wyposazonym w kota łownego, moglibyśmy liczyć na niezłe trofea?

21.05.2010
15:10
[53]

smuggler [ Advocatus diaboli ]

A kaczka z malutkim pistolecikiem (chyba nie do obrony przed sarenkami noszonym) robi?

21.05.2010
15:21
[54]

Ward [ Legend ]

Flyby ..ojejku ..jakie ładne punkty ..no to szkoda że Palikot nie kandyduje:


czemu szkoda? paligniot gada głupoty po staremu ale odmieniony wygląda naprawdę inteligentnie, tylko jeśli nie ma wady wzroku to po co te okulary w grubych oprawkach?
aha
żeby inteligentnie wyglądać ;->

dajesz się nabrać na wygląd? jak ludzie przestaną traktować wybory jak konkurs piękności albo reality show ''5 lat z kamerą tvn u rodziny prezydenta'' , to może zaczną wybierać tylko najwartościowszych a nie ''najfajniejszych'' z polityków


21.05.2010
15:28
smile
[55]

mikmac [ Senator ]

poczekamy na wyjasnienie FOZZ to moze go jeszcze zamkna (?) i ch*j bombki strzeli ;)

21.05.2010
15:34
[56]

smalczyk [ Senator ]

Ward ---> zapomniałes o tym, że prezydent z racji swojego urzędu pełni głównie funkcje REPREZENTACYJNE - a więc siłą rzeczy prezencje jako taką miec powinien (oczywiście nietylko zewnętrzną)

21.05.2010
15:42
[57]

mos_def [ Senator ]

smalczyk
Wybacz, ale az tutaj slysze ten smiech Warda i pozostałych z ciebie :)
Naprawde uwazasz ze Jarek idzie na prezia zeby pełnic jakiekolwiek funkcje reprezentacyjne? to jest akurat najmniej interesujaca go czesc tej funkcji, hehe

21.05.2010
15:45
[58]

smalczyk [ Senator ]

mos def ---> to tylko dobne przypomnienie natury formalnej - jakby ktoś zapomniał o jaką funkcję toczy się walka
Ale przeca zdaję sobie sprawę, że inaczej rozumie to Ward, a inaczej konstytucja :)

21.05.2010
15:50
[59]

Ward [ Legend ]

a może jednak inaczej mówi konstytucja a inaczej kiowas?
tylko nie pytać gdzie go widać ;->
Smalczyk - przeca prezydenckie uprawnienia dużo większe w małej konstytucji dzisiaj nie są wcale małe,
gdyby były małe to tusk nie chciał by ich zmniejszyć tylko zostawił konstytucję w spokoju

ładnie że komorowski mu się postawił na samym początku ale jako kandydat nie podoba mi się - nie bo jest z PO , tylko już z powodu samego sposobu wyłaniania w wewnętrznym konkursie piękności zrobionym tylko po to , bo tuskowi odechciało się mieszkać w pałacu z ładnym żyrandolem i wyznaczył radzia i bronka do walki o coś na czym mu podobno niezależny

21.05.2010
15:53
smile
[60]

Caine [ Legend ]

Autorze wątku. Piszesz do ludzi, którzy zagłosują wbrew swoim przekonaniom, byle tylko nie na Kaczyńskiego. Czyś Ty oszalał?

ps. kiowas??!? Gdzie?

ps2. vangray: Gdyby podobną, tak udokumentowaną (autentyczne, nie manipulowane wypowiedzi Jarkacza), dwulicowość okazał ktoś z przeciwnego obozu, to byście go zjedli. Ba, przecież on by nawet Polakiem już nie był! :D
wciąż czekamy na inwestora z Kataru. albo na dymisję ministra Grada. temu należy zawdzięczać, że Donald jeszcze nie na talerzu :)

21.05.2010
15:53
[61]

smalczyk [ Senator ]

Ward ---> Tusk nie chce zmniejszyć uprawnień prezydenckich dla samego ich zmniejszenia, a rozjaśnić obecnie ewidentnie nie do końca zrozumiały (o czym doskonale wiesz) podział ról w polityce zagranicznej, które zazębiają się z kompetencjami choćby ministra SZ.

Dziwisz się Tuskowi, że woli realnie rządzić niż 'ładnie wyglądać w pałacu z ładnym żyrandolem'?
Bo ja wcale.

I po raz n-ty - widzisz gdzies tu kiowasa?

21.05.2010
16:01
[62]

Ward [ Legend ]

Smalczyk - ja się nie dziwię że tusk pożąda władzy i wie gdzie realnie się znajduje , wolałbym mocnego kanclerza obojętnie jak się nazywa a nie podział włazy - uprawnień i odpowiedzialności

chcę kandydata mocnego wyrazistego i z żelaznymi zasadami a nie z konkursu piękności i dopasowanego do butów w jakich ma chodzić kiedy od początku wiadomo że są za małe

jednemu się dziwię, że ktoś zakłada że kaczyński nie powinien kandydować
on to MUSIAŁ zrobić , nawet jeśli tak jak tusk wie czym się różni mały pałac od dużego

21.05.2010
16:08
[63]

mos_def [ Senator ]

Ward
Niezły szok, co? przez tyle miesiecy kazda decyzja Tuska była podsumowywana przez "zyczliwych" na zasadzie - ale ma parcie na prezydenture, zrobi wszystko zeby sie dostac do Belwederu.. a tu nagle psikus i Donald nie kandyduje!
Jeszcze wam pewnie dzwieczy w uszach, nie? :)

Anyway, wewnatrzpartyjny konkurs na kandydata to zadne dziwoty, praktykowane np w USA od lat, zreszta moge sie zalozyc ze jak tylko PiS przegra wybory, to za 5lat nie bedzie widział juz nic złego w takim konkursie gdy sam go zastostuje :)
No ale jak histora nas juz 254 razy nauczyła, w tej formacji to standardowe zachowanie...

21.05.2010
16:11
smile
[64]

Paudyn [ Kwisatz Haderach ]

Autorze wątku. Piszesz do ludzi, którzy zagłosują wbrew swoim przekonaniom

Czy wszyscy "kaczorowcy" zawsze lepiej wiedzą, jakie są przekonania innych i czego im do szczęścia potrzeba?

21.05.2010
16:17
smile
[65]

Ward [ Legend ]

mos_def - dobra, ja cywilną odwagę tuska by się przyznać do parcia na władzę doceniam , ale jakim ''wam'' piszesz ?
ja parcia ani zaparcia nie mam a do polityki i naszych polityków łowiących głosy w mętnej wodzie na muchę z pustych obietnic mam ogólnie zaufanie lekko-średnie
ale tyle na to patrzę że dobrego wędkarza od kiepściutkiego odróżnić chyba potrafię ;->

21.05.2010
16:18
smile
[66]

Wonski [ Hebrew Hammer ]

Aj, tam po co az 20 punktow. Ja mam jeden punkt dla smugglera.

1. Jarek też zna i nie lubi Ziemkiewicza

21.05.2010
16:19
smile
[67]

Caine [ Legend ]

Paudyn: widzę ludzi popierajacych afirmację pedalstwa, jak zarzucając je Kaczyńskiemu czynią z tej orientacji wadę.
Widzę obrońców życia żabeki jeży, jak wzywają do głosowania na zapalonego myśliwego.
Widzę zwolenników wolnych związków, jak oddają głosy na ojca piątki i męża typowej matki Polki.
Widzę zwolenników przebojowych polityków na wzór amerykański, jak zakreślają nazwisko facta o charyźmie mokrej szmaty, zerowej empatii i retoryce cyborga (no dobra, to akurat moja subiektywan opinia)

Jestem zdziwiony.

21.05.2010
16:22
smile
[68]

smalczyk [ Senator ]

Caine pewnie nie załapał, że jego wypiska to miecz obosieczny

21.05.2010
16:23
smile
[69]

Paudyn [ Kwisatz Haderach ]

Na dodatek widzi tylko jeden kierunek. Jestem zdziwiony.

21.05.2010
16:27
[70]

Konrad Wallenrod [ Major ]

Dobra to teraz poważnie : Proszę zwolenników JK o konkrety ( program )

Bronek zakreślił chociaż, że jest za tym ( in vitro ) albo przeciwko ( eutanazja ). Mało ale na tle liczących się kandydatów i tak sporo. Proszę powiedzcie mi : Wonski, Caine, Manolito, Lutz, Hajle Selasje, Victor_Sopot, Olivier i inni ( za pominięcie przepraszam - gdyby się ktoś poczuł urażony zaraz go dopiszę do listy ) : CO OFERUJE WASZ LIDER ? ( proszę bez bełkotu Polski solidarnej )

21.05.2010
16:28
[71]

olivierpack [ Senator ]

Niektórym nawet się chciało, niektórzy nawet się postarali, choć przyznam dość przeciętnie.
Smuggler. Nic ponad trzy z plusem nie mogę postawić:) Generalnie jak widać kiedy przychodzi do rzeczowej oceny, nie ma większych kontrowersji. Czego nie napisałem wiem, wymieniłem z grubsza to co da się obronić, a nie laurkę taką czy inną. Cech, które wymieniasz jeszcze w Polsce na tym urzędzie nie było i długo nie będzie, nie widzę ich też u drugiego najważniejszego kandydata, jakim partyjnym jest marszałkiem to chyba widać. Tu jest Polska, nie Stany, tu rewolucja była 20 lat temu, a ci wszyscy ludzie tam na górze brali w niej udział, krew się nie polała, a napięcie pozostało. Ale mimo wszystko chętnie bym poczytał o dających się jako tako wybronić zaletach Komorowskiego.

21.05.2010
16:31
[72]

smalczyk [ Senator ]

olivier ---> no powiedz sam, jak można na powaznie odnieść się do taniej propagandy i zjełczałych formułek (o Prawdziwym Patriocie już wspomiałem).
Poweim więcej - akurat tobie się dziwię, bo agitki na tym poziomie od razpudinga raczej, nie od ciebie bym sie spodziewał.

21.05.2010
16:31
[73]

Hellmaker [ Legend ]

Lutz ---> "niczym nie wymuszona zajadla nienawisc" - Ty naprawdę jesteś jakiś nietentego ... Wypunktuj mi chłopcze, gdzie ta "zajadła nienawiść" się pojawiła.
Masz taką samą manię prześladowczą jak Twój idol? Wszędzie widzisz ataki na polskość, Boga i Ojczyznę?

21.05.2010
16:37
smile
[74]

U.S.pheonix [ Pretorianin ]

To samo o Hitlerze można napisać. A może przesadzam. nie porównuje Jarusia do Hitlera, ale uważam że tak samo można wyidealizować Hitlera. A w ogóle to każdego się da, ale to potrzebuje (u niektórych) dużo czasu do namyślenia. :)

21.05.2010
16:51
[75]

twostupiddogs [ Senator ]

Smalczyk

Widzę, że 'prawacy' forumowi po zaakceptowaniu homoseksualizmu i poszanowania praw zwierząt raźnym krokiem zmierzają do zakazu użytkowania broni palnej. Coraz zabawniej ;)))

Dodaj to tego apoteozę metod putinowskich i mix gotowy :)
https://forumarchiwum.gry-online.pl/S043archiwum.asp?ID=10293861&N=1

21.05.2010
17:31
smile
[76]

Flyby [ Outsider ]

..Ward, przecież ja żartowałem ;) ..rozbawił mnie przede wszystkim tytuł ładnie współgrający z owymi "punktami" wątku ;)

..do tych "punktów" tak "pięknie" określających wartości Kaczyńskiego można by było dodać jeszcze z 10 innych tylko po co?
..na swój prawdziwy wizerunek pracował on latami działalności i rządów ..ten wizerunek niewiele mający wspólnego z "punktami" oliverpacka przecież został oceniony w swoim czasie przez wyborców..
..Od tego czasu nie zmieniło się w jego osobowości (zwłaszcza politycznej) nic ..jego "polityczne maski" i zagrywki pod opinię publiczną nie mają dla mnie znaczenia ..

21.05.2010
17:37
smile
[77]

Konrad Wallenrod [ Major ]

Tyle postów wysmażyli zwolennicy PiSu a nic o programie nie potrafią napisać ? No nie ...

21.05.2010
17:45
smile
[78]

Flyby [ Outsider ]

.."program" Konradzie? ..on się nie zmienił ..pisowcy tylko ostrożniej i "łagodniej" rozkładają jego "akcenty"

21.05.2010
17:50
smile
[79]

Caine [ Legend ]

'prawacy' forumowi po zaakceptowaniu homoseksualizmu i poszanowania praw zwierząt

2sd: jakby to napisać: "czytaj ze zrozumieniem".

21.05.2010
18:19
smile
[80]

olivierpack [ Senator ]

smalczyk. Prawdziwy patriota to taki człowiek, który pewne wartości, symbole stawia na przedzie w codziennym życiu i swojej działalności, promuje je, a nie przypomina sobie o nich tylko w obowiązkowe święta i na czas kampanii wyborczej. Na przykład taki człowiek, który mając kilka kroków, idzie do Muzeum Powstania Warszawskiego na co dzień, a nie po 6 latach w czasie kampanii wyborczej. Wcześniej pisowski smród unosił się przy wejściu i blokował panu marszałkowi dostęp?

Cóż tam jeszcze wyżej padło takie mniej naciągane. Polski tradycjonalizm w osobach reprezentujących ten kraj to w moim rozumieniu coś innego niż nawiązania do Licheń-landu, to przeciwieństwo pozowania na lordów po brukselsku. Dobry orator generalnie potrafi przemawiać i wzbudzać coś więcej niż ziewanie, ponadto fajnie jeżeli przeważnie nie czyta z kartki. Polemista potrafi przeciwstawnie dyskutować co pokazały choćby debaty przed ostatnimi wyborami do parlamentu gdzie Kaczyński rozwalił Kwaśniewskiego i nieznacznie uległ Tuskowi, ale Tusk też ma pewne zalety. Strateg może nie aż wielki, ale największy z tych na polskim horyzoncie. Telegraf, FOZZ coś jeszcze? Już sądy się wypowiadały w tych kwestiach kilkukrotnie. Do błędów się przyznał, wspominał o nich w różnych wywiadach. Tagespiegel znajdzie u siebie wystarczająco wiele obiektów do żartów, nie musi sięgać za granice. Idealizm, pożądany nie pożądany, co kto lubi, napisałem o cechach, a nie o pozytywnych absolutach. Doktorat zrobił już kiedy publicznie działał w opozycji. Większość wtrąceń to oczywiste złośliwości:)

O ile wiem Polska nie jest republiką prezydencką jak w USA. Rządzi rząd, a nie Prezydent. Program kandydata na prezydenta jest bez znaczenia, szczególnie gdy nie ma oparcia w Parlamencie. Wybiera się osobę.

21.05.2010
18:40
[81]

Konrad Wallenrod [ Major ]

No jeśli patriotyzm mierzymy ilością wizyt w ?Muzeum Powstania Warszawskiego ( ciekawe dlaczego akurat tego ) to ja nie mam pytań.

Gdzie ty widzisz tego genialnego stratega ? Wszedł w koalicję z LPR i Samoobroną, aby wywołać ciąg afer, które zniszczy te partie. Potem jego partia złożyła sprawozdanie do PKW, które zostało odrzucone i w ramach swej genialności ogłosił plan wcześniejszych wyborów, które dzięki genialnej strategii przegrał ...

Do błędów się przyznał, wspominał o nich w różnych wywiadach

To ja rzucę ostatnio modne na forum : dane, dokumenty, źródło

Tagespiegel - brukowce nie oszczędzają nikogo

Smuggler

Daleko przecież, a prezydent nie ma czasu na takie pierdoły poza rocznicami.

Olivier

A mi się wydaje, że Polska to nie Niemcy, gdzie mają słabego prezydenta. Nasz prezydent jednak ma konkretne kompetencje i dlatego winien określić jak z nich będzie korzystał ( np jakie projekty chce złożyć do sejmu, jakie plany ma wobec rządowych reform )

21.05.2010
18:41
[82]

smuggler [ Advocatus diaboli ]

Olivierpack - a ile razy w czasie swojej kadencji byl w Katyniu Lech Kaczynski i kiedy? A?

Przyznac sie do bledow kazdy potrafi. Ale tylko niektorzy za nie przeprosic. A nie "byly bledy. Sprawa zamknieta". WYbacz, ale w moralnosci katolickiej nie wystarczy wyznac grzechow, by dostac rozgrzeszenie. Wiec taki patriota-katolik jak Jarko nadal jest w stanie grzechu, nawet jesli baknal, ze jednak nie ma w nim ewentualnie "samego dobra"...

Dla mnie Jarko gra i to sztucznie. Przeprosiny i wyciszenie - nie jego styl. I tylko czeka kiedy bedzie mogl byc soba.

BTW: jak fan PiS pisze, ze glosuje sie na osobe, nie program, to czytam to jako "no dobra, mimo najlepszych checi nie jestem w stanie powiedziec jaki konkretny program ma nasz kandydat". A ja wiem: WAAAAADZAAAAAAAAAAA. Coz ma Jarek? Rodzine, dzieci, brata? Nie ma juz nic procz polityki -> wladzy. To zreszta zawsze bylo jego obsesja - vide teksty, ze jest premierem, ktory ma aktualnie przerwe w rzadzeniu.

21.05.2010
19:07
[83]

Hajle Selasje [ Eljah Ejsales ]

Bardzo dobry temat, gratuluję. Jego trafność nie tkwi bynajmniej w tym, że dostaliśmy listę dwudziestu bezsprzecznych zalet Kaczyńskiego, które zwalają z nóg i nie pozostawiają miejsca na polemikę. Z niektórymi z tych punktów się nie zgadzam, np. z bezkompromisowością - w przypadku Kaczyńskiego jest to moim zdaniem wada, a nie zaleta, bo zmierza do uzyskania władzy (a jeśli nie władzy, to w każdym razie realizowania swoich politycznych zamierzeń), podczas gdy ja szanuję ludzi, którzy są bezkompromisowi w stosunku do czegoś wyższego.

ALE:

Bądź co bądź dostaliśmy listę solidnych dwudziestu punktów. Które mówią o tym, że Kaczyński to jest KTOŚ. Zastanawiam się, kto ze zwolenników Komorowskiego jest w stanie spłodzić podobną listę. Rozumiem dramatyzm waszego położenia, więc przyjmijmy, że możecie się ograniczyć do piętnastu punktów, a jednym z nich mogą być wąsy kandydata.

21.05.2010
19:13
[84]

Coolabor [ dajta spokój! :) ]

11. Bezkompromisowy. Często dla skuteczności jedzie po bandzie.

Dwa zdania zupełnie sprzeczne i nieprawdziwe. Jednym z największych błędów, i to takich zasadniczych, powiedziałbym, że nawet ideowych, było zbratanie się z kryminalistami z SO i oszołomami z LPR. Naonczas Jarcio stracił ową "wyjątkowość", bo skumał się z szumowinami, które w założeniach miał tępić. Zatem poszedł na daleeeki kompromis. Zbyt daleki.

21.05.2010
19:28
[85]

Konrad Wallenrod [ Major ]

Hajle

Ja rozumiem, że odbijasz piłeczkę nie chcąc babrać się w taką bezsensowną rzecz jaką jest program polityczny ...

Twój wybieg jest dla mnie jasny - ponieważ Komorowski nie był premierem, więc nie był tak eksponowany w mediach i gazetach. Nie będzie więc można podać tak wielu, ważnych, STRATEGICZNYCH zalet jaką każdy z kandydatów prezydenta powinien się charakteryzować. ( w domyśle tylko jeden takie cechy posiada )

Mógłbym wymienić tyle samo zalet z profilu jego pozostałej kariery politycznej - od działalności opozycyjnej poprzez teki ministerialne, aż na marszałku sejmu i prezydencie kończąc ...

Ale jak tak ładnie pogrywasz - to najpierw proponuje abyś zaprzeczył tym 20 cechom w stosunku do Komorowskiego z przykładami jeśli łaska.

21.05.2010
19:31
smile
[86]

twostupiddogs [ Senator ]

Colaboor

Pojechał dla skuteczności po bandzie, bratając się z SO, w czym wykazał się wielkim idealizmem i konsekwencją patrz pkt 1 i 2.

21.05.2010
19:38
[87]

Coolabor [ dajta spokój! :) ]

twostupiddogs - taaa... :)

21.05.2010
19:42
[88]

Pirat099 [ Vito Scaletti ]

Nawet jakby to była prawda to nie zmienia faktu, że rządzić i tak nie umie - umie za to pitolić o "zajebistej polsce", która miała by zaistnieć, jeśli wygra wybory i tym właśnie przekonuje do siebie ciemną część społeczeństwa, umie też wykorzystać każdą sytuację (nawet śmierć swojego brata) do własnych celów.Całe szczęście, że raczej nie zostanie prezydentem.

[1]olivierpack --> Gdzie byłeś w latach 05-07?

21.05.2010
19:44
[89]

Hajle Selasje [ Eljah Ejsales ]

Konrad Wallendrod---->


Ja rozumiem, że odbijasz piłeczkę nie chcąc babrać się w taką bezsensowną rzecz jaką jest program polityczny

To Bronisław Komorowski ma jakikolwiek program polityczny? No tak, Jarosław ma program, bo był premierem, a Bronkowi należy wybaczyć.

Twój wybieg jest dla mnie jasny - ponieważ Komorowski nie był premierem, więc nie był tak eksponowany w mediach i gazetach.

Biedny ten Komorowski, do niedawna tylko Marszałek (druga osoba w państwie, liczne przemówienia, obecności na uroczystościach państwowych), a dzisiaj tylko marszałek, wykonujący obowiązki głowy państwa i kandydat na prezydenta najsilniejszej partii, która zdominowała przestrzeń medialną. Biedactwo, nie miało okazji się wykazać. Zapomniałbym o cyrku z prawyborami...


Ale jak tak ładnie pogrywasz - to najpierw proponuje abyś zaprzeczył tym 20 cechom w stosunku do Komorowskiego z przykładami jeśli łaska.

Raczysz sobie żartować. Oczywiście, że nie będę niczemu zaprzeczał. Ja utrzymuję, że warto na Kaczyńskiego zagłosować, bo to KTOŚ, a Bronek to dobry materiał na najwyżej kapciowego, a nie głowę państwa. Dokładnie dlatego fani Bronka nigdy nie mówią o zaletach swojego kandydata. Jak widzę tym razem będzie nie inaczej.

21.05.2010
19:48
[90]

Asmodeusz [ Legend ]

A tak wogole - kogo dotyczy sie te 20 punktow z [1]? I w jakim egzotycznym kraju zyje ta perfekcyjna osobistosc?

21.05.2010
19:51
[91]

Vangray [ Hodor? Hodor! ]

Wydaje mi się, że w gruncie rzeczy zarówno Caine (trochę przesadnie pisząc o facecie "o charyzmie mokrej szmaty, zerowej empatii i retoryce cyborga") jak i Hajle Selasje mają względem Komorowskiego sporo racji. Jest faktem, że Bronisław jest nijaki. Po prostu nijaki - ja go zupełnie nie czuję. Prawie tak samo bezbarwny jak Waldek Pawlak, a to już spory wyczyn.

Jarek bez dwóch zdań jest postacią bardziej kolorową. Jak to HS określił, można o nim powiedzieć, że to KTOŚ. Ale to, jaki jest ten KTOŚ, pozostawia wiele do życzenia. Żyjący w ciągłym zacietrzewieniu pieniacz. I tyle. Dodatkowo wrażenie potęguje jego elektorat - mohery, wsparcie z ambon, Pospieszalsko-Sobalscy - jedzie mi strasznie zaściankiem, prymitywizmem wręcz.

Głosować będę mimo wszystko na Komora - i nie dlatego, że jest tym, kogo chcę w pałacu prezydenckim, ale dlatego, że Kaczor jest tym, kogo bym na pewno tam nie chciał.

"Nie wiem, czego chcę, ale wiem, czego nie chcę". Dla mnie to wybór pomiędzy dwoma koncepcjami Polski :)

Jeśli zaś ktoś podejmie się próby stworzenia podobnych 20 punktów względem Komora - nie wróżę sukcesu :P

21.05.2010
19:53
[92]

Asmodeusz [ Legend ]

Jeśli zaś ktoś podejmie się próby stworzenia podobnych 20 punktów względem Komora - nie wróżę sukcesu :P

Moglbys zaczac od:
1. jest supermanem. Mniej-wiecej porownywalne z 1 z postu [1]

21.05.2010
19:54
smile
[93]

Konrad Wallenrod [ Major ]

To Bronisław Komorowski ma jakikolwiek program polityczny? No tak, Jarosław ma program, bo był premierem, a Bronkowi należy wybaczyć.

Czytaj to co napisałem - Bronek zakreślił chociaż, że jest za tym ( in vitro ) albo przeciwko ( eutanazja )

Gdzie twój lider podał jakiekolwiek konkrety ? No ? Śmiało - podawaj. Nie krępuj się

Biedny ten Komorowski, do niedawna tylko Marszałek (druga osoba w państwie, liczne przemówienia, obecności na uroczystościach państwowych), a dzisiaj tylko marszałek, wykonujący obowiązki głowy państwa i kandydat na prezydenta najsilniejszej partii, która zdominowała przestrzeń medialną. Biedactwo, nie miało okazji się wykazać. Zapomniałbym o cyrku z prawyborami...

Nie zaprzeczysz jednak, że nie ma takiej władzy jak premier - to nie marszałek rozdaje karty co zawęża pole manewru. Dzisiaj- oczywiście - spokojnie możesz ocenić jak sprawuje się na stanowisku głowy państwa - źródeł nie brakuje.

Raczysz sobie żartować. Oczywiście, że nie będę niczemu zaprzeczał. Ja utrzymuję, że warto na Kaczyńskiego zagłosować, bo to KTOŚ, a Bronek to dobry materiał na najwyżej kapciowego, a nie głowę państwa. Dokładnie dlatego fani Bronka nigdy nie mówią o zaletach swojego kandydata. Jak widzę tym razem będzie nie inaczej.

Zaprzeczyć nie potrafisz. Taki sam propagandowy właśnie osiągnąłem jaki próbuje PiS swoją polityką prowadzić. Założenia są trzy ( ja wykorzystałem tylko pierwsze )
a) jeśli nie potrafisz czemuś zaprzeczyć to znaczy, że to coś jest prawdziwe
b) istnieją ludzie, symbole itd o których się nie dyskutuje. Jeśli dyskutujesz to nie jesteś prawdziwym Polakiem
c) jeśli nie jesteś z nami to jesteś przeciwko nam

Pytasz o zalety ? Zadam Ci pytanie : czy jeśli wymienię Ci te zalety w liczbie przez ciebie żądanej ( pomijając wąsy ) to cóż uczynisz ? Jestem tego ciekawy bo nie wiem czy jest po co cokolwiek pisać skoro i tak zaraz przejdziesz do kolejnego tematu, a to coś wypomnisz, albo skończysz swoją wypowiedź "bo tak i już"

Edyta

+ za wypowiedzi Vangray. Krótko, treściwie i na temat
<---

21.05.2010
19:57
[94]

Vangray [ Hodor? Hodor! ]

Asmodeusz -> Zobacz wyżej, pisałem już odnośnie tej listy i jej zasadności :) Chodziło mi tylko o pewną bezbarwność Komora :) Jest mało kontrowersyjny, stąd trudniej o wady/zalety.

21.05.2010
20:00
[95]

Asmodeusz [ Legend ]

[94] z tym sie zgadzam. No i podejscie mam podobne do ciebie jesli chodzi o to na kogo glosowac. A 20 punktow zawsze da rade wyciagnac. Pamietaj ze wsrod osob obecnych w tym watku "genetyczny patriotyzm" daje juz mozliwosc dodania osobie +5pkt. A moze i od razu wszystkich 20.

21.05.2010
20:00
[96]

smalczyk [ Senator ]

Hajle ---> powiem ci tak - gdyby nie agitatorski ton autora listy mogłbym powiedzieć, że do do meritum nawet moge się zgodzić. Oczywiscie w wielu punktach to co dla oliviera jest zaletą, dla mnie bedzie wadą. Nie zmienia to postaci rzeczy, a mianowicie, że Kaczyński rzeczywiscie ma tak bogaty życiorys, a do tego tak wyrazisty (z czego zresztą wynika tak duża rozbieżność notowań pozytywnych i negatywnych), że komorowski raczej już pod tym względem mu nie dorówna.
Sęk jednak w tym, że dla mnie Kaczyński ma co najmniej tyle samo wad, co zalet - dlatego jest dla mnie kandydatem nie do przyjęcia. Co nie zmienia faktu, że jak juz powiedziałem Komorowski jest przy nim nijaki. Dlatego właśnie mojego głosu nie dostanie żaden z nich.

21.05.2010
20:03
smile
[97]

Hellmaker [ Legend ]

olivierpack ---> Zaklinasz rzeczywistość jak Twój idol :)

"Na przykład taki człowiek, który mając kilka kroków, idzie do Muzeum Powstania Warszawskiego na co dzień," - na przykład taki człowiek żyje przeszłością i jej rozpamiętywaniem. A nie teraźniejszością i pamięcią o przeszłości. I nie ma to wiele wspólnego z patriotyzmem.

"Dobry orator generalnie potrafi przemawiać i wzbudzać coś więcej niż ziewanie, ponadto fajnie jeżeli przeważnie nie czyta z kartki. " - Jasne. Pod warunkiem, że nie ma przygotowanego wcześniej tego przemówienia i tylko się go nauczył na pamięć - a przynajmniej głównych założeń. Wolę jeżeli ktoś przemawiając podpiera się kartkami, bo przynajmniej wiem, że się do tego przygotował, a nie leje wody opierając się na podstawowych, chwytnych hasełkach.

A propos. Oprócz PC i PiS był założycielem AWS, startował z ramienia ROP w 1997 ... więc nie tylko PC i PiS :P

"gdzie Kaczyński rozwalił Kwaśniewskiego i nieznacznie uległ Tuskowi" - Z Twojego punktu widzenia :D Każda strona uważała, że to ich kandydat wygrał - dyskusja była na ten temat zażarta i jak zwykle do niczego nie doprowadziła :) Więc nie ściemniaj :) Bo się postaram i znajdę ten wątek :)

"Strateg może nie aż wielki, ale największy z tych na polskim horyzoncie" - no proszę Cię, nie rób sobie jaj.

"Telegraf, FOZZ coś jeszcze? Już sądy się wypowiadały w tych kwestiach kilkukrotnie. " - Została umorzona z powodów formalnych. A nie dlatego, ze byli niewinni. Udawano, że to "pożyczka" od FPS dla PC, a została w końcu spłacona tylko dlatego, że wyszła na jaw. I takie było uzasadnienie. ... Pożyczka została udzielona łamiąc statut Fundacji.

Megaprzekręt z Glapińskim w roli głównej nie został do tej pory wyjaśniony, a wg mnie to się dopiero nadaje do sądu - wykorzystywanie Sejmu do własnych interesów w najbardziej bezczelny i wręcz chamski sposób.
"4 października 1991 r. Sejm przyjmuje ustawę dotyczącą budownictwa mieszkaniowego, w myśl przepisów której fundacja uzyskuje prawo do dzierżawy wieczystej budynków przy al. Jerozolimskich, ul. Nowogrodzkiej, Srebrnej i Ordona. Ustawa przygotowana została w Ministerstwie Budownictwa, kierowanym przez ówczesnego wiceprezesa Porozumienia Centrum Adama Glapińskiego."

"Doktorat zrobił już kiedy publicznie działał w opozycji." - Obronił pracę w tym samym roku w którym rozpoczął swoją współpracę z KOR. Obronił, a nie zrobił. Robił swoją pracę znacznie wcześniej. Taki mały cytat dla Ciebie :)
"Egzaminy doktorskie zdał z teorii państwa i prawa oraz filozofii marksistowskiej (oba na "bardzo dobrze"), a 8 grudnia 1976 r. obronił pracę doktorską "Rola ciał kolegialnych w kierowaniu szkołą wyższą""

21.05.2010
20:07
smile
[98]

Elegancki_Pan [ Centurion ]

skromny to on jest...

... duchem

21.05.2010
20:13
[99]

xanat0s [ Wind of Change ]

Ja z wieloma punktami się zgadzam - faktycznie w moim odczuciu, Kaczyński jest jak na nasze standardy politykiem wybitnym. Wykształcony, charyzmatyczny, stały w poglądach. No i według mnie świetnie przemawia - mało który polityk potrafi mówić bez kartki tak dobrze jak on. No i jest wyrazisty. A w porównaniu do Komorowskiego to już zupełnie, zwłaszcza w tej ostatniej kwestii. Mniej wyrazisty jest chyba tylko Pawlak, ale on to już totalna skrajność.

Jest tylko jeden problem - zupełnie nie zgadzam się z jego poglądami i wieloma zachowaniam, dlatego nigdy na niego nie zagłosuje*. Dobrze przemawia, ale co poradzę, że zupełnie nie pasuje mi to, co mówi.

* - no, chyba, że będzie druga tura Kaczyński - Napieralski :)

21.05.2010
20:15
smile
[100]

pr0gh0stpl [ World With Out End ]

nie ma to jak wpisywanie się do prowokacyjnych wątków...

spoiler start
+1
spoiler stop

21.05.2010
21:03
smile
[101]

Flyby [ Outsider ]

..przecież większość z tych punktów to "punkty - ogólniki" pod które można "podpiąć" dodatnio wszystkich (prawie) kandydatów na prezydenta ;)

..to się nazywa propaganda

..czyli jak z wyborców zrobić głupoli

21.05.2010
21:11
[102]

el f [ RONIN-SARMATA ]

smalczyk

Zapewne jestem jednym z tych Twoich forumowych "prawaków" i nigdy nie byłem zwolennikiem zabijania dla przyjemności choć w paru wątkach znajdziesz moją fascynację bronią. Weź pod uwagę, że istnieje coś takiego jak strzelnica, gdzie można sobie postrzelać do tarczy czy rzutek nie robiąc nikomu krzywdy.

neXus

Ok. Pewnie że dwie to nie jedna chociaż obie akurat głównie on zakładał , więc i tak nie podpada to pod "skakanie po partiach" ;)
Swoją drogą usiłowałem znaleźć coś o końcu PC i... nie jestem pewien, ale chyba ta partia nie została jakoś formalnie rozwiązana, więc być może że Kaczyński wciąż jest jeszcze w i PC...


Hellmaker

AWS nie był partią a startował z listy ROP nie będąc członkiem tej partii. Więc nadal tylko PC i PiS.

21.05.2010
21:17
smile
[103]

Lutz [ Legend ]

Hellmaker [ gry online level: 109 - Nadputkownik Bimbrojadek ]

Lutz ---> "niczym nie wymuszona zajadla nienawisc" - Ty naprawdę jesteś jakiś nietentego ... Wypunktuj mi chłopcze,


uuuuu to pojechalismy, normalnie chyba mamie sie poskarze zaraz...

21.05.2010
21:42
smile
[104]

gandalf2007 [ Generaďż˝ ]

Dawno się tak nie uśmiałem. Nawet widok jak się moher zimą wypierdzielił na lodzie tak się u mnie nie odbił śmiechem

21.05.2010
21:46
[105]

Caine [ Legend ]

tymczasme, w Polsce
Bronisław Komorowski:W zeszłym roku powódź, w tym roku powódź, więc pewnie ludzie są już oswojeni, obyci z żywiołem.

21.05.2010
21:55
smile
[106]

Hard as Stone [ Inkwizytor ]

tymczasem w Polsce, ktoś bawi się w redaktora Faktu

21.05.2010
22:09
[107]

Hajle Selasje [ Eljah Ejsales ]

Caine----->

Komorowski zachowuje się ostatnio jak gdyby nie chciał tych wyborów wcale wygrać. Jestem przy okazji ciekawy, czy spadnie na niego taka krytyka, jak na Cimoszewicza. Cimoszewicz wykazał się brakiem empatii, ale powiedział prawdę, która, osiągając taki a nie inny rozgłos, faktycznie mogła się przyczynić do tego, że więcej ludzi zaczęło się ubezpieczać. W przypadku Komorowskiego jest tylko brak empatii i zwykła (a w sumie niezwykła) bezmyślność.

Konrad Wallenrod---->

Gdzie twój lider podał jakiekolwiek konkrety ? No ? Śmiało - podawaj. Nie krępuj się

Nie mam żadnego lidera, a jeśli pytasz o kandydata, na którego zagłosuję, to poglądy Marka Jurka na eutanazję i in vitro są powszechnie znane. Swego rodzaju chwiejność Kaczyńskiego w poglądach na tematy bioetyczne jest jedną z przyczyn, dla których go nie lubię. Co w żadnym razie nie zmienia faktu, że wiemy całkiem sporo o programie Jarosława Kaczyńskiego dla Polski, a o programie Komorowskiego w zasadzie nic - poza tym, że nie będzie przeszkadzał Tuskowi.

Zaprzeczyć nie potrafisz. Taki sam propagandowy właśnie osiągnąłem jaki próbuje PiS swoją polityką prowadzi

Osiągnąłeś właśnie efekt propagandowy? Gratuluję. LOL.

czy jeśli wymienię Ci te zalety w liczbie przez ciebie żądanej ( pomijając wąsy ) to cóż uczynisz ?

Skąd mam wiedzieć? Nie wiem, co zrobię, dopóki nie ujrzę tych zalet. Jeśli będą prawdziwe, to się zgodzę. Jeśli nieprawdziwe, to postaram się ustosunkować. Jeśli będą skrajnie nieprawdziwe albo idiotyczne - to nie będę z nimi polemizował, tylko je wyśmieję.

smalczyk---->

Zasadniczo się zgadzamy, diabeł tkwi jak zwykle w szczegółach i różnicach pomiędzy nami. Poza tym ja programowo staram się chodzić na wybory i wybierać mniejsze zło, nawet jeśli kompletnie mi nie w głowie podtrzymywać dominację PiSu na polskiej prawicy.

21.05.2010
22:36
[108]

olivierpack [ Senator ]

Hellmaker. Oj pachnie demagogią. Raczej chyba wiesz, że AWS to nie była partia ale koalicja różnych partii w tym PC, a ROP z Olszewskim to było nieprzerwanie od czasów opozycji niemal jedno i to samo środowisko. Być może widzisz w polskiej polityce kogoś bardziej skutecznego długofalowo, ciekawe kto to taki. Chyba też nie jesteś sędzią ani nie masz dowodów, żeby ferować wyroki odnośnie konkretnie tej czy tamtej osoby. Porządek prawny wówczas był taki, że sto procent ówczesnych rządów, polityków i przedsiębiorców można by osądzić i skazać według dzisiejszego prawa. Jednak tą pracę doktorską obronił, a z czego to nie bardzo wiem do czego pijesz:)

21.05.2010
22:37
[109]

eros [ Senator ]

Caine ---> Ok, to jest jeden punkt, a gdzie pozostalych 19 (czy tez 15 lub 14)?

21.05.2010
22:40
[110]

alpha_omega [ Legend ]

Ech, darujcie sobie te dyskusje i lepiej obejrzyjcie "Podejrzanego" na Zone Europa. Właśnie się zaczyna :P

Niezły film, a względnie mało znany (w każdym razie nie zalicza się do "hitów"); nie czytać opisów.

22.05.2010
00:58
smile
[111]

Flyby [ Outsider ]

..dla Caine, czyli "tymczasem w Polsce" http:

22.05.2010
01:13
smile
[112]

Caine [ Legend ]

error 404
Nie znaleziono strony o podanym adresie.

Przepraszamy. Strona, której szukasz nie została odnaleziona. Prawdopodobnie została skasowana, zmieniono jej nazwę albo została czasowo usunięta. Sprawdź poprawność adresu lub zajrzyj na stronę startową naszego serwisu www.gazeta.pl


Calamity Bronek, is that You?

22.05.2010
01:37
[113]

Hajle Selasje [ Eljah Ejsales ]

Zwykły cudzysłów wdarł się do linka :)

Natomiast Radio Maryja zachęcam słuchać samemu i ewentualnie wtedy wyrobić sobie zdanie, a nie opierać się na przekazach dziennikarzy wiadomej gazety.

22.05.2010
01:43
[114]

el f [ RONIN-SARMATA ]

Hajle Selasje

Presstytutki z brukowca nawet nie raczą posłuchać tylko zrzynają z jakiegoś blogaska -> czytamy na glosrydzyka.blox.pl

22.05.2010
10:18
smile
[115]

Flyby [ Outsider ]

..z tego bloga zrzynają, elf? ..

..jeżeli chodzi o "słuchanie" Radia Maryja, to za wiele ode mnie wymagasz, Hajle ;)

22.05.2010
13:56
[116]

el f [ RONIN-SARMATA ]

Flyby

No, z tego. Bardzo to poważne źródło informacji... znacznie poważniejsze niż to, którym się posiłkuje nasz wikimarszałek :P

22.05.2010
14:35
smile
[117]

Caine [ Legend ]

Tymczasem Calamity Bronek wciąż grasuje:
Miałem dziś przyjemność wizytowania terenów powodziowych. (podkr. moje)

22.05.2010
14:46
smile
[118]

MajkelFPS [ Frag Per Second ]

<<Nigga plz
10. Autentyczny. Nie mizdrzy sie przed kamerami, nie dorabaia ideologii do przekonań, a jednak wypada korzystnie.
19. Z poczuciem humoru i autoironią. Zażartuję, nakarmi kaczki czy pośmieje się ze wzrostu.

Best!


20 punktów za Kaczyńskim. Dla smugglera:) - MajkelFPS
22.05.2010
20:51
[119]

MANOLITO [ Senator ]

tak przy okazji, ktoś wypisał w punktach zalety komorowskiego?

22.05.2010
21:20
[120]

Hellmaker [ Legend ]

Lutz ---> Nadal nie odpowiedziałeś. Pojęczeć sobie lubisz. A jakieś konkrety? Rzucić hasło o nienawiści bez argumentacji i zniknąć - jakież to PiSowskie. Jarek byłby z Ciebie dumny.

el f i inni :) ---> My bad. AWS mimo, że nie było partią zachowywało się jak partia z Wydymającym Wargi Wodzusiem na czele :)
"Startuję z listy, ale nie jestem członkiem" - zawsze mnie to bawiło :) No to niech się zdecyduje :) Jeżeli startuje z listy to znaczy, że popiera założenia wg których działa dana partia i jej program. Legitymacja jest tylko dodatkiem. A jeżeli nie popiera a tylko startuje z listy, bo inni go nie chcieli, to znaczy, że jest parszywym kłamcą i hipokrytą.

olivierpack ---> "Jednak tą pracę doktorską obronił, a z czego to nie bardzo wiem do czego pijesz" - z tego co tak zawzięcie teraz zwalcza i ponoć ZAWSZE zwalczał. Walczył sam ze sobą ... to pewnie dlatego taki zakręcony jak słoik z dżemem ...

22.05.2010
22:16
[121]

miki [ Too Deep ]

17. Wykształcony. Doktor prawa. Czyli drugi z kolei prezydent Polski niczym niemieckim zwyczajem należycie przygotowany do swojej funkcji.

Jarosław Kaczyński studia ukończył w 1971 r. W książce „O dwóch takich... Alfabet braci Kaczyńskich" przyznaje, że dzięki protekcji męża przyjaciółki mamy (posła ZSL i wiceministra oświaty) został asystentem w resortowym Instytucie Polityki Naukowej i Szkolnictwa Wyższego.

Macie tego niezłomnego bojownika. Za reżymu robi doktorat i jeszcze dostaje posady po protokcji w reżymowych wydziałach. Egzaminy doktorskie zdał z teorii państwa i prawa oraz filozofii marksistowskiej (oba na „bardzo dobrze")

22.05.2010
22:29
[122]

ADEK24 [ KOCHAM MARYSIENIECZKE ]

coz co do Komorowskiego trudno byloby nawet 1 z tych 20 pkt przypasowac ... czlowiek bez ambicji

22.05.2010
22:32
[123]

olivierpack [ Senator ]

Hellmaker. O nazizmie czy komunizmie powstała, powstaje i powstanie jeszcze niejedna praca, a jednak trudno obronić tezę, że ich autorzy promują lub popierają jedną czy drugą ideologię.

22.05.2010
22:50
[124]

el f [ RONIN-SARMATA ]

Hellmaker

"Startuję z listy, ale nie jestem członkiem" - zawsze mnie to bawiło :) - urok naszej chorej ordynacji wyborczej, nie jesteś na liście partyjnej, nie masz szans w wyborach.
Któreś ugrupowanie szło do ostatnich wyborów z hasłami JOWów ale... po wyborach chyba dopadła owo ugrupowanie amnezja... :P

Manolito

ktoś wypisał w punktach zalety komorowskiego? - mocne :)

22.05.2010
23:17
[125]

Hellmaker [ Legend ]

Manolito ---> A ktoś wypisał w punktach zalety JarKacza? :)

22.05.2010
23:57
[126]

MANOLITO [ Senator ]

Hellmkaer, olivier postarał się takie punkty wypisać, natomiast w waszym interesie jest poznać zalety komorowskiego dla których oddacie na niego swój głos. ;) macie coś tam?

23.05.2010
01:06
[127]

Hellmaker [ Legend ]

Manolito ---> widzę, że Kaczyzm zasłania Ci oczka i zupełnie nie rozumiesz o co mi chodzi. Kluczowym słowem tutaj jest "zalety".
To co OP przedstawił jako zalety - inni uważają za ściemę, zwykłe bujdy lub pobożne życzenia.
Jeżeli ktokolwiek wypisze - "postara się" - "zalety" Komorowskiego, to sytuacja będzie dokładnie taka sama - to Wy z kolei będziecie wyśmiewać je punkt po punkcie.
Więc jest to po prostu bezcelowe.

I jeszcze jedno - "natomiast w waszym interesie jest poznać zalety komorowskiego dla których oddacie na niego swój głos" - grzecznie Ci odpowiem - cmoknij się w pompkę. Nie jestem za Komorowskim, nie jestem za PO, bycie przeciwko PiSowi i JarKaczowi NIE OZNACZA automatycznie przynależności do wielbicieli PO.
Znakomita większość forumowych PiSiorów popełnia ten błąd. Przeciwko PiS = musi co za PO.
Myślę, że to dokładnie określa Waszą mentalność. Było już w historii parę takich ...

23.05.2010
06:31
[128]

MANOLITO [ Senator ]

Hellmaker, mylisz się, w przeciwieństwie do "was" zwolennicy kaczyńskiego nie pałają nienawiscią do komorowskiego więc i ocena będzie rozsądna, nie powodowana emocjami, z resztą większość z "nas" głównie skupia się na obronie kaczyńskiego, a nie atakowaniu bronka, który nie wywołuje takich emocji i tak na prawdę bardzo mało o nim wiemy.

ps. głosujac przeciw kaczyńskiemu oddajesz głos na komorowskiego, czyli jak by nie było oddajaesz głos na bronka, w tym wyścigu musi więc mieć jakieś zalety które przewyższają przymioty kaczyńskiego?

23.05.2010
10:20
[129]

Runnersan [ Generaďż˝ ]

Hellmaker, mylisz się, w przeciwieństwie do "was" zwolennicy kaczyńskiego nie pałają nienawiscią do komorowskiego

Oni tylko Tuska nie lubią i GW oraz wszystkich mediów prywatnych (co niektórzy ponoć pokazali na pogrzebie prezydenta i na wczorajszym spotkaniu z Kaczyńskim), no i przeciwników politycznych też nie lubią (wiadomo generalizuje).

Natomiast zgadzam się, że zwolennicy Tuska podobnie myślą o środowisku PiS.

Jeśli chodzi o zalety Bronka to miejsca od 1-20 zajmuje na moim prywatnym rankingu fakt, że nie jest Jarosławem Kaczyńskim.

23.05.2010
10:40
[130]

MANOLITO [ Senator ]

Runnersan, twoje twierdzenie, że nie lubimy tuska, jest trochę na wyrost, ja akurat w prezydenckich wyborach głosowałem na niego, a w parlamentarnych na PIS, marzyła mi się koalicja obu tych partii. Obecnie jestem wobec nich krytyczny bo porzucili ideę IVRP dla uwiedzenia centrolewicowego elektoratu (czytelników GW) między innymi bezpardonowo i zwyczajnie chamsko atakując PIS sprowadzając ich wyborców do mocherów i bydła, by w efekcie końcowym jedynie trwać przy władzy zajmujac się swoimi synekurami.

ps. to że komorowski nie jest kaczyńskim to my jasno wiemy, ale to chyba za mało by zostać prezydentem 38mln kraju?

23.05.2010
10:47
smile
[131]

Caine [ Legend ]

tymczasem, w Rzeczpospolitej:


Mazurek: „Biologia jest po naszej stronie, wygramy z geriatrią”- mógłbym tak mówić o ludziach z waszego komitetu?

Kidawa - Błońska: Przecież już mówiono w podobny sposób i mnie się to absolutnie nie podoba. Byłabym oburzona.

M: A wie pani, kto jest autorem tych słów?

B: Nie.

M: Sławomir Nowak

B; Pan spisuje wszystkie wypowiedzi moich kolegów?

M; Tylko tych wybitniejszych


[...]


M: Żebym dobrze zrozumiał: jak oni to mówili, to nie byli agresywni, a jak ja powtarzam, to jestem?

Błońska: Dobrze to pan zrozumiał.

23.05.2010
11:08
smile
[132]

Vangray [ Hodor? Hodor! ]

Caine, żeby tylko to! Ta kretynka jest w dodatku zboczona!

23.05.2010
11:13
smile
[133]

Caine [ Legend ]

Vangray: nie ona pierwsza i nie ona ostatnia zmaga się z upodobaniem do krzepkich parobków. wrzuć na luz.

23.05.2010
14:00
smile
[134]

olivierpack [ Senator ]

Tere fere. Wypisałem cechy. Po czym wypisałem dlaczego z grubsza uważam je za zalety. Nie są to wszystkie jego cechy w odbiorze publicznym, a ja nie jestem psychologiem. Zresztą niektórzy to trzeźwo zauważyli zgadzając się co do cech, ale różniąc się w ich interpretacji, czego nie neguje, każdy ma prawo do własnej oceny. Tym niemniej Kaczyński ma niezaprzeczalne cechy i ma ich więcej, w odróżnieniu od swego konkurenta.

Promotorzy Komorowskiego zwyczajnie się pomylili, ale nie byli wszak jasnowidzami. To miała być finezyjna strategicznie zagrywka, na bazie słabości PiS i Lecha Kaczyńskiego. Tusk pewno wygrałby w przedbiegach, ale Tusk to postać zbyt cenna żeby rozmieniać wszystko na urząd prezydenta, drugi garnitur PO, nawet taki byle Komorowski mógł spokojnie wygrać urząd, a Tusk zachować panowanie w partii i rządzie. Sytuacja jednak zmieniła się po katastrofie. Nagle w wyścigu stanął drugi Kaczyński, a po drugiej stronie ledwo Bronek. Sytuacja wygląda tak że jest faktycznie starcie Kaczyński vs PO, nie Kaczyński vs Komorowski i nie ma co lukrować rzeczywistości. Nawet komitet honorowy Komorowskiego znaczy PO, skupił się w sumie na Kaczyńskim, a nie Komorowskim. Do tego ciągłe klęski, fala pogrzebów, fala wody, kampania nie tylko krótka, ale jeszcze stoi na głowie, nerwy puszczają już nie tylko PO ale nawet co bardziej nerwowym zwolennikom.

Nie twierdzę że Kaczyński wygra na pewno, nawet jeżeli jest lepszy to ma duży elektorat negatywny. Wygrać może, ale czy chce? Jego zwycięstwo to mógłby być początek końca PiS, co pewno wielu z was by ucieszyło, jego przegrana to wzmocnienie tej partii.

23.05.2010
14:18
[135]

Caine [ Legend ]

rugi garnitur PO, nawet taki byle Komorowski mógł spokojnie wygrać urząd
Polemizowałbym. W 1995 roku, powszechnie już znienawidzony przez Salon Wałęsa, szarpany z lewa i prawa, skompromitowany wspieraniem lewej nogi i inszymi wybrykami przegrał z ultranowoczesnym Kwaśniewskim zaledwie o dwa procent.

23.05.2010
15:03
smile
[136]

Tlaocetl [ cel uświęca środki ]

Odmawiam prawa do nazywania siebie patriotą każdemu kto wchodzi w koalicję z takimi mentami jak Samoobrona. To psucie państwa byle tylko zyskać władzę i nie ma nic wspólnego z patriotyczną, czy ideową postawą.

23.05.2010
15:09
smile
[137]

Lutz [ Legend ]

Rozumiem, ze odmowa wejscia w koalicje z takimi mentami jak PiS patriotyzmem juz jest?

Toz to wlasciwie oczywiste...

23.05.2010
15:12
smile
[138]

Caine [ Legend ]

Tlaocetl: fakt, po co outsorcować kryminalistów, dyletantów i łapówkarzy skoro ma się własnych.

23.05.2010
15:34
[139]

Trael [ Mr. Overkill ]

fakt, po co outsorcować kryminalistów, dyletantów i łapówkarzy skoro ma się własnych

No przecież Tlaocetl wyraźnie napisał. Po co pomimo posiadania własnych kryminalistów, dyletantów i łapówkarzów PiS wszedł w koalicję z Samoobroną.

23.05.2010
15:42
[140]

Lutz [ Legend ]

PO pewnie dlatego odmowila, bo ich ilosc kryminalistow w polaczeniu z pisowska przekraczalaby mozliwosci dojenia gospodarki, no i nie na wszystko co chcieliby wydoic mieli akceptacje.

23.05.2010
15:59
[141]

Hellmaker [ Legend ]

Manolito ---> "głosujac przeciw kaczyńskiemu oddajesz głos na komorowskiego, czyli jak by nie było oddajaesz głos na bronka" - posrało Cię? Bo inaczej już chyba nie można zapytać ...
Kto powiedział, że oddaję głos na Komorowskiego? Widzisz gdzieś informację, że będę głosował na Komorowskiego?

Napiszę jeszcze raz dużymi literami. Może jakoś znajdzie te Twoje trzy szare komórki.
TO ŻE JESTEM PRZECIWKO KACZYŃSKIEMU, NIE OZNACZA, ŻE JESTEM ZA KOMOROWSKIM.

Dotarło?

A to, że uważam, że Kaczyński byłby szkodliwy dla Polski na urzędzie prezydenta jak jego brat, a nawet gorzej - nie oznacza, że go nienawidzę.
Opamiętajcie się ludzie. Czarno-Białe nie istnieje.

23.05.2010
19:33
[142]

MANOLITO [ Senator ]

Hellmaker, tak na przyszłość, jesli masz używać podobnego języka w moim kierunku, nie pisz więcej do mnie, musiałbym w końcu zareagować, a to oznaczało by zniżenia się do twojego poziomu, a chcę tego uniknąć;)

23.05.2010
19:42
smile
[143]

smuggler [ Advocatus diaboli ]

Manolito - niektorzy chca zostac prezydentem RP, bo jego brat byl, inni moga zostac prezydentem bo nie chca byc tym kims. :D

Caly problem, ze program Komorowskiego to "ja zamiast Kaczora", a Kaczynskiego "ja zamiast Lecha". A reszta tp bicie piany.

Kaczynski chce spelnic "testmanent brata" a wola brata bylo zeby Jarko byl premierem :).
Z drugie jstrony Jarko juz byl prezydentem, poslugujac sie awatarem w postaci Lecha (niech mi tylko PiSowcy nie mowia, ze Lech prowadzil jakakolwiek samodzielna polityke w jakiejkolwiek sprawie...) wiec teraz ubiega sie raczej o reelekcje... w sumie chce dalej kontynuowac "polityke brata" czyli swoja, a jednoczesnie mowi, ze sie zmienil - wiec jak chce kontynuowac swoja polityke, skoro wlasnie z nia - pro forma - zerwal? He?

23.05.2010
19:52
[144]

Wonski [ Hebrew Hammer ]

smuggler --> No znaczy kandydat wyrazisty, znaczy wie czego chce. Znaczy chyba dobrze, jak facet wie czego chce?!

23.05.2010
20:19
[145]

kadex [ Konsul ]

I tak zagłosuję na Komorowskiego :P

23.05.2010
20:26
[146]

smuggler [ Advocatus diaboli ]

Wszyscy wiedza czego chca - prezydentury. I nawet wydaje mi sie, ze wiemy po co chca, ale tego juz staraja sie nie mowic, szczegolnie jeden. :)

23.05.2010
20:28
smile
[147]

Hajle Selasje [ Eljah Ejsales ]

smuggler------>

niech mi tylko PiSowcy nie mowia, ze Lech prowadzil jakakolwiek samodzielna polityke w jakiejkolwiek sprawie

Widzę, że doskonale orientujesz się w realiach funkcjonowania prezydentury Lecha Kaczyńskiego. Mieć w ręku przewodnik w postaci Aborczej to tak jakby tam być, na co dzień przebywać w gabinecie prezydenta, śledzić wszystkie jego decyzje i rozmowy z bratem.

23.05.2010
20:33
smile
[148]

Alien.pl [ Generaďż˝ ]

Właśnie na kogo głosować, może ktoś zna zestawienie AQ poszczególnych kandydatów. Oraz oceny z religii, to wpływa zawsze na średnia w sposób pozytywny.

23.05.2010
20:59
[149]

smuggler [ Advocatus diaboli ]

Hajle - to oswiec moj otumaniony umysl - np, choc jedna ustawe PiSu w czasie ich rzadow, zawetowana przez Lecha. Chociaz jedna istotna dla Polski sprawa, gdzie Lech poparl PO a nie PiS. Albo w ogole jakas sprawe - wazna - w ktorej mial inne niz Jarek zdanie.

23.05.2010
21:04
[150]

Hellmaker [ Legend ]

Manolito ---> Wybacz. Być może jednak przejmiecie władzę i będzie trzeba uważać na każde słowo, bo tajne służby przyjdą i mnie zamkną :P
Do reszty oczywiście się nie odniesiesz, bo jest poza Twoim pojmowaniem, że ktoś będący przeciwko Kaczyńskiego nie musi być za Komorowskim. Typowe.
Przyczepić się do czegoś generalnie niezwiązanego z tematem, a udawać, ze reszta nie istnieje.
Ciekaw jestem cobyś odpowiedział gdybym - przepraszam jeszcze raz, bo wiem, że to lubicie - napisał to bez odniesień do Twojej kondycji umysłowej. Pewnie byś udawał, że posta nie było.

23.05.2010
21:07
[151]

Hajle Selasje [ Eljah Ejsales ]

smuggler---->

Uwierz mi, że gdybym np. ja był prezydentem, Marek Jurek premierem, a Wojtek Napieralski - szefem opozycji (postarałem się, żeby wszystkie trzy opcje były jednakowo kuriozalne), to też nie wetowałbym ustaw rządu, ani nie wspierał opozycji. Co nie czyniłoby jeszcze ze mnie politycznej marionetki.

Problem w tym, że uprawiasz na forum nachalną propagandę. Z przesłanki, że nie słyszałeś, żeby Lech Kaczyński wspierał PO zamiast PiSu NIJAK nie wynika, że był sterowany przez Jarosława.

Ale skoro tak bardzo Ci zależy - w minutę znalazłem pierwszy lepszy artykuł:



Nie zachowujmy się jak schetyniarze, naprawdę...

23.05.2010
21:14
[152]

smuggler [ Advocatus diaboli ]

Rozumiem, ze bezkrytyczne popieranie "lini partii" jednej partii jest tu dowodem niezaleznosci od tegj partii. Zaprawe mam mozg niezle sprany propaganda Wyborczej, bo nijak tego pojac nie moge.

A te roznice pomiedzy bracmai powstaly jakos dziwnym trafem mniej wiecej pol roku przed wyborami. No i sa zaprawde ogromne:

Jarek: Wszystkich, ktorzy nie popieraja PiS - powywieszac.
Lech: Ej no, przed powieszeniem powinni miec uczciwy proces. Poprosze Zbyszka Ziobre, zeby wyznaczyl sklad sedziowski.

No daj spokoj, Lechu lubi pepsi, a Jarko coca-cole. :) Jarko nie chce euro, a Lechu ewentualnie byc moze za 10.000 lat jesli gdyby...

No daj spokoj. Pamietasz te zenujace sceny gdy Lechu "negocjowal" traktat lizbonski, a prezydenci innch krajow zaczeli w koncu dzownic do Jarka, bo i tak on "konsultowal" kazda decyzje prezydenta.

Nie badzmy ziobrami :)

Prosilbym o symboliczny przyklad, np. gdy prezydent kierujac sie swoja wola - ktora przeciez jest samodzielna i niezalezna etc. - uznal jakas inicjatywe PiS za niekorzystna jego zdaniem dla Polski.

No bo nie powiesz, ze zdaniem Lecha K. "wszystko co postanowi dla PiS jest automatycznie dobre dla Polski". Tak to moze myslec jakis tam Jaroslaw Kaczynski, ale prezydent przeciez ma kierowac sie dobrem narodu, a nie jednej partyjki, jak mniemam.

23.05.2010
21:23
[153]

Wonski [ Hebrew Hammer ]

ehh niestety, z żalem, ale ->>


20 punktów za Kaczyńskim. Dla smugglera:) - Wonski
23.05.2010
21:25
[154]

Hajle Selasje [ Eljah Ejsales ]

Rozumiem, ze bezkrytyczne popieranie "lini partii" jednej partii jest tu dowodem niezaleznosci od tegj partii.

Przydałaby Ci się lekcja logiki. Serio. Udowodnij mi, że z faktu, że Lech Kaczyński popierał PiS wynika to, że Lech Kaczyński nie sprawował samodzielnej prezydentury. Oczywiście, że tego nie udowodnisz, bo to rozumowanie jest pozbawione elementarnego sensu.

23.05.2010
21:25
[155]

smuggler [ Advocatus diaboli ]

Jak sie nie ma co powiedziec... :)

23.05.2010
21:25
[156]

MANOLITO [ Senator ]

Hellmaker, gdybyś używał języka ludzi kulturalnych można by z tobą polemizować, a tak, zwyczajnie nie zamierzam cię już "dokarmiać".

Smuggler, do pewnego stopnia masz rację, ale ja bym chciał się mimo wszystko dowiedzieć, kto to jest ten komorowski, bo o kaczyńskim wszyscy wiemy już wystarczająco dużo;)

23.05.2010
21:28
[157]

smuggler [ Advocatus diaboli ]

Hajle Selassje - rozumiem, ze 100% zgodnosc prezydenta z linia jednej partii, z ktorej sie on wywodzil i ktorej szefem jest brat prezydenta, to zaden dowod.

Ale to, ze p/o prezydenta Komorowski Bronislaw nie postapil zgodnie z "testamentem Lecha" w sprawie IPN dowodzi jasno i oczywiscie, ze to tylko aparatczyk PO a nie Maz Stanu i Apolityczny Ojciec Wszystkich Polakow.

No jaki ja glupi bylem, ze takiej oczywistej oczywistosci dostrzec nie moglem... Szok.

23.05.2010
21:31
[158]

Hajle Selasje [ Eljah Ejsales ]

smuggler----->

A co mam odpowiedzieć komuś, kto sugeruje, że Lech Kaczyński nie podjął żadnej samodzielnej decyzji? Że wręczał odznaczenia zapomnianym polskim patriotom, wspierał wschodnich sąsiadów przed rosyjskim imperializmem, zapraszał wybitnych polskich intelektualistów na regularne i legendarne już seminaria w Lucieniu czy choćby nawet wetował ustawy - na polecenie swojego brata.

Oczywiście, że Lech Kaczyński nie był bezstronny. Całe szczęście. Przeżyliśmy czerwonych, przeżylibyśmy i "bezstronnych" prezydentów, ale wolałbym sobie tego oszczędzić.

Ale to, ze p/o prezydenta Komorowski Bronislaw nie postapil zgodnie z "testamentem Lecha" w sprawie IPN dowodzi jasno i oczywiscie, ze to tylko aparatczyk PO a nie Maz Stanu i Apolityczny Ojciec Wszystkich Polakow.

Kto tak powiedział? Jak dla mnie postawa Komorowskiego w sprawie IPNu jest co najwyżej niepokojąca w dwóch kontekstach - bynajmniej nie przywiązania Bronka do polityki PO. Pierwszym jest jakże ciekawa sympatia Bronka do oficerów WSI, a drugim - brak politycznej kultury, który nakazywałby odesłać ustawę do TK - tego bezstronnego TK, nękanego przez PiS swego czasu, bo przecież nie zawetować. Chyba by nie zaszkodziło? Chyba, że czas nagli...

23.05.2010
22:29
[159]

Taven [ Generaďż˝ ]

Z drugie jstrony Jarko juz byl prezydentem, poslugujac sie awatarem w postaci Lecha

A WIESZ to, bo...?


CDA to fajne pismo, ale z drugiej strony jest finansowane przez masonów i Mosad i żaden redaktor mnie nie przekona, że nie!

Hmm, a z tą logiką, co się Hajle czepia jest dużo racji - to co mówisz Smuggler jest niefalsyfikowalne, ja mogę sobie powiedzieć, że przykładowo Palikot to sabotażysta PiSu w PO i nie da się tego sprawdzić, bo może być zwyczajnie głupi na własny rachunek. Żadne okoliczności, przesłanki etc. NIGDY w 100% nie potwierdzają hipotezy, gdyby Lech nawet w 100% myślał zgodnie z Jarkiem nie znaczy to, że nie doszedł do podobnych przemyśleń niezależnie.

23.05.2010
22:48
[160]

Hellmaker [ Legend ]

Manolito ---> Biedactwo. Obraziłeś się i idziesz do innej piaskownicy? Czy po prostu nie masz argumentów, więc lepiej pokazać, że oponent jest niegodny Twojej uwagi niż przyznać się do posługiwania się stereotypami, które polegają na biało-czarnym widzeniu świata, gdzie każdy kto nie z Tobą, to przeciwko Tobie?
Czym się różni Twoja postawa "nie będę z Tobą rozmawiał, boś niegodzien moich butów wylizać", od tej, którą mi zarzucasz?
Przemyśl to. Chociaż to może być za trudne dla Ciebie.

23.05.2010
23:05
[161]

eros [ Senator ]

Taven ---> A NADredaktor? ]:->

Hajle ---> Tylko w przypadku ustawy o IPN sie spieszyl? Nie musial oglaszac sie wykonujacym obowiazki prezydenta 1,5h po katastrofie, nie musial wyznaczac szefa BBN w kilkadziesiat godzin po, nie musial mianowac dowodcow armii przed wyborami. A najlepsze jest to, ze potem jeszcze zalil sie u Lisa, ze taki zapracowany, ze az temu leniowi-Jarkowi zazdrosci sytuacji.

23.05.2010
23:17
[162]

Hajle Selasje [ Eljah Ejsales ]

eros----->

Jeśli idzie o pozostałe przykłady, to oczywiście masz rację, chociaż nie zgodziłbym się z jednym - dobrze, że Komorowski wystąpił jako wykonujący obowiązki prezydenta jak najszybciej - myślę, że z punktu widzenia morale społeczeństwa w chwili grozy miało to swoje uzasadnienie. Oczywiście, przeciętny człowiek mógł włączyć TV i usłyszeć o mechanizmach sukcesji od konstytucjonalisty albo dziennikarza, ale takiego oficjalnego wejścia w obowiązki nie zarzucałbym Komorowskiemu. Tym bardziej, że przecież kilka godzin po katastrofie mogło się np. okazać, że to był zamach. No, teraz to może pojechałem po bandzie :)

Przypadek IPN jest najbardziej wymowny, bo Instytut jest w ogóle wyjęty z pierwszej linii frontu, nie ma właściwie nic wspólnego z szybkim reagowaniem i bezpieczeństwem państwa.

23.05.2010
23:38
[163]

smuggler [ Advocatus diaboli ]

Hajle - Nadal nie podales - ani zaden fan Pis/Lecha - chocby jednego przy[adku, w ktorym Lechu nie podjalby decyzji identycznej z "linia przewodnia" PiS. Naturalnie moze byc przypadkiem, ze Lechu myslal zawsze tak samo jak Jarek, ze samodzielnie i niezaleznie zawsze podejowal takie decyzje, ktore byly po mysli Wielkieg... Starszego Brata. Na pewno szansa na to jest jest - tak samo jak na to, ze miliard malp stukajacych przez milard lat w klawiatury komputerow wystuka bezlednie inwokacje do Pana Tadeusza. Wierze w to! Przekonaliscie mnie! :D

Medale dal, obywatelstwo nadal Perejrze, czy jak mu tam. No przeciez widac rownie dobrze jak to, ze czarne jest biale! (I nikt nas nie przekona, ze jest inaczej).

PS. Warto przekonac tez Sarkozy'ego, Merkel itd. ze tak naprawde dzwonili do Lecha, ktory jako prawdziwy patriota posiada zdolnosc bilokacji. Jak? Bo medale dawal patriotom, czyz to nie jest dobry argument? Ale oni tez chyba czytuja Wyborcza, bo nie moga tego zrozumiec. Hmmm. Pewnie nie sa Polakami...



Ps, Akurat Palikot jasno dowodzi, ze podejmuje samodzielne decyzje, bo nieraz "sra we wlasne gniazdo" - wiec watpie zeby to na polecenie Tuska robil. Zly przyklad, panowie. :)

24.05.2010
00:20
[164]

eros [ Senator ]

Hajle ---> Dla mnie nie jest to tak oczywiste. Zwlaszcza w sytuacji, gdy kilka godzin po katastrofie podawano w mediach wiadomosc o osobach, ktore rzekomo przezyly. Oficjalnie nie bylo wiec nic potwierdzone.

No, teraz to może pojechałem po bandzie :)
Im bardziej komisje wyjasniaja te katastrofe, tym mniej mi sie chce wierzyc w wersje inna niz zamach. Zwlaszcza w tym panstwie, zwlaszcza przy takim premierze, zwlaszcza w swietle dotychczasowych dazen, celow i metod dzialania.

24.05.2010
00:20
[165]

el f [ RONIN-SARMATA ]

Smuggler

niech mi tylko PiSowcy nie mowia, ze Lech prowadzil jakakolwiek samodzielna polityke w jakiejkolwiek sprawie...

No cóż, to jest wada/zaleta wszystkich "partyjnych" prezydentów. Jeśli chcesz mieć nieprzewidywalnego prezydenta, to zagłosuj na niezwiązanego z żadną partią, np na Kornela Morawieckiego. Bardzo przyzwoity i niegłupi facet, niezwiązany z żadną partią, na pewno będzie prowadził samodzielną politykę jeśli wygra wybory.

24.05.2010
00:45
[166]

Hajle Selasje [ Eljah Ejsales ]

eros---->


Ciało Prezydenta zidentyfikowano chyba najszybciej, więc możliwe, że Komorowski wówczas miał już potwierdzenie o jego śmierci. Z drugiej strony masz rację, że byłoby zręczniej, gdyby Komorowski zadeklarował się już po identyfikacji ciała przez Jarosława Kaczyńskiego. Mógł po prostu stwierdzić, że w razie konieczności jest gotowy do wypełnienia przykrego obowiązku.

Jeśli chodzi o zamach, to wyraziłem się nie dość jasno. Pisałem o jechaniu po bandzie akurat nie dlatego, że wykluczam zamach, tylko dlatego, że nawet gdyby to był zamach, to nie ciężko mi uwierzyć, że byśmy się o tym dowiedzieli. To z grubsza oddaje dramatyzm mojego położenia. Nie wierzę, żeby to był zamach, ale wiem też, że jakakolwiek wersja nie zostanie ustalona przez zaprzyjaźnione rządy polski i rosyjski, również w nią nie uwierzę. W jakimś sensie niezależnie od tego, jaka wersja nie zostanie ustalona, ja z góry wiem, że najprawdopodobniej do końca życia będę żył w nieświadomości. Możliwości są dwie - albo jestem paranoikiem, albo nasze państwo nie jest poważne :)

smuggler----->

Hajle - Nadal nie podales - ani zaden fan Pis/Lecha - chocby jednego przy[adku, w ktorym Lechu nie podjalby decyzji identycznej z "linia przewodnia" PiS.

Oczywiście, że nie podaję, a z jakiej racji mam podawać? Już drugi raz w tym samym wątku ktoś próbuje ze mnie zrobić idiotę. Skoro coś piszesz na forum internetowym, licz się z tym, że ktoś powie sprawdzam. Przed chwilą od czapy wyjąłeś przykład Ziobry. A co tutaj robisz? Wychodzisz przed szereg i krzyczysz o Lechu Kaczyńskim "ten pan nigdy już przez nikogo sterowany nie będzie". Wiem, że standardy procesu karnego nie są nieco inne niż standardy rzetelnej dyskusji na forum internetowym, ale skoro stawiasz swoje tezy niczym prawdy objawione, to miej w zanadrzu coś więcej, niż proste odbijanie piłeczki i kazanie swoim oponentom udowodnić coś przeciwnego. Tymczasem król jest nagi - cała Twoja misterna konstrukcja oparta na założeniu, że skoro prezydent prowadził politykę nieodmienną od polityki PiSu, to znaczy, że prezydent był sterowany nie jest funta kłaków warta. Z punktu widzenia logiki równie możliwy jest wniosek przeciwny - że to Jarosław Kaczyński tańczył jak mu Lech zagrał. Najprawdopodobniej zaś bracia konsultowali ze sobą ważniejsze decyzje - i bardzo dobrze, nie każdy ma luksus posiadania brata bliźniaka w polityce. Nie chce mi się nawet wspominać o psychologicznym fenomenie bliźniactwa. Były pewne doniesienia medialne o tym, że Lech Kaczyński jest bardziej spolegliwy od Jarosława - jak mniemam ten drobniutki szczególik pozwala Ci twierdzić z całą pewnością, że Lech nie prowadził samodzielnej polityki w żadnej sprawie. To jest zwykłe "schetyniarstwo". Podobnie jak wyskakiwanie z Pereiro - co to ma w ogóle wspólnego z tematem? Nie musisz mi pisać o każdym swoim nieprzemyślanym skojarzeniu.


Warto przekonac tez Sarkozy'ego, Merkel itd. ze tak naprawde dzwonili do Lecha, ktory jako prawdziwy patriota posiada zdolnosc bilokacji. Jak?

Zacznij od przekonania Merkel, że Lech Kaczyński wcale nie był "autentycznym reprezentantem interesów swojego kraju" i że nie jest prawdą jakoby "Kochał swój kraj, był wojowniczym Europejczykiem".

24.05.2010
08:17
[167]

smuggler [ Advocatus diaboli ]

Hajle Selassje - "wall of text" nie pomogl. Lechu nigdy nie zrobil NICZEGO co nie byloby zgodne z linia polityczba PiS. PiS to Jarko, przy okazji brat Lecha. Lojalnosc rodzinna i partyjna w jednym. W sumie wiec sprowadza sie to do tego, ze rzadzil Jarko za pomoca Lecha. Zadnego sensownego dowodu, ze jest inaczej nie zobaczylem, ergo - pozostaje przy swym zdaniu w tej sprawie. EOT.

Ps. Dziwne argumenty - czy ja kiedykolwiek negowalem np. legalnosc wyboru Lecha K. na prezydenta? Moglo na niego glosowac i 98% spoleczenstwa, a on mogl byc prezydentem "partyjnym" gdzie tu zwiazek. O "kochaniu swego kraju" tez szkoda mowic, jedni dla dobra Polski wchodza w koalicje z kryminalistami, drugi z milosci do kraju na wszelkie sposoby staral sie sprzyjac partii, ktora jego zdaniem jest najlepsza dla Polski etc. O czym tu w ogole gadac.

Ja liczylem tylko na chocby jeden przykladzik, gdzie Lechu powiedzialby np. "wprawdzie to pomysl - tfu tfu - PO, ale moim zdaniem dobry dla Polski, wiec choc PiS jest przeciw, ja to przyklepie". Jeden jedyny, symboliczny, chocby w sprawie np. sadzenia kwiatkow na trawnikach.
Doczekam sie?

El f - no i o tym mowie -> partyjny prezydent na maksa... wiadomym jest, ze kazdy prezydent wywodzil sie z jakiejs partii i tym samym mial jakies poglady - ale wielkosc czlowieka polega na tym, ze potrafi sie wzniec ponad partykularne wlasne interesy. Choc czasem. A prezydentura Lecha po wygranej PO to byl "urzad premiera na wychodztwie"

Jeden z krolowa Francji, nie pomne imienia, ktory zostal krolem dosc przypadkowo (krol zmarl a jego nastepca zginal w glupim wypadku - przywalil glowa we framuge drzwi, gdy biegl zagrac w palanta - serio), a on byl w kolejce do tronu (byl bodaj ksieciem Orleanu). Wczesniej byl z krolem sklocony, prowadzil jakies wojny, dostal lomot byl uwieziomy, gdzie mu robiono wiele przykrosci itd. Gdy wiec zostal krolem, na tych. co mu zalezli za skore padl blady strach. Co na to krol?
- Byloby niegodne krola Francji, gdyby mscil krzywdy ksiecia Orleanu - rzekl.
I nie tylko rzekl ale i dotrzymal slowa. A do tego byl naprawde znakomitym krolem.

I do klasy tego kolesia naszym rodzimym politykom brakuje chyba z 3-4 rzedow wielkosci. I dlatego zaden nie przejdzie do historii niczym poza "pelnil obowiazki [nazwa funkcji] w latach [daty]. Plus ew. jedno zdanie podsumowania. Nawet jesli ktoremus sie urzadzilo pogrzeb na Wawelu...

24.05.2010
10:10
smile
[168]

Caine [ Legend ]

Widzę że wyborczy hit pijarowski SLD pt "Prezydent wszystkich Polaków" (1995!) nadal straszy. To może i wróci moda na muzykę disco polo i wyjściowe dresy?

24.05.2010
11:05
[169]

smuggler [ Advocatus diaboli ]

Dobra, dobra.

Poczekajmy pare miesiecy na placz "Komorra to pacholek Tuska, nie dba o interes Polakow i Polski, a jest tylko poslusznym wykonawca polityki PO" etc. etc.

Zachowam link do tej dyskusji, bede wklejal jako odpowiedz :)


PS. Zajrzyj na jakies juwenalia - a zobaczysz, ze disko-polo i dresy maja sie dobrze. :)

24.05.2010
11:28
[170]

el f [ RONIN-SARMATA ]

Smuggler, Caine

Nie ma czegoś takiego jak "prezydent wszystkich Polaków", Kwaśniewski zdecydowanie wspierał SLD, Wałęsa najczęściej był prezydentem samego siebie, no ewentualnie jeszcze Mietka... Jaruzelski był "kontraktowy", p/o prezydenta Komorowski już widać że dzieli a nie łączy - pełniąc obowiązki, nie czekając na wybory, nie waha się realizować partyjnych decyzji - nie wróży to dobrej, ponadpartyjnej prezydentury a grozi zmonopolizowaniem polityki przez jedną opcję.

Smuggler

Przewagą monarchii, szczególnie dynastycznej nad demokracją parlamentarną jest długofalowość polityki. W naszym systemie, politycy muszą myśleć w perspektywie wyborczej a król w perspektywie dziesięcioleci. Z czterech lat rządów w demokracji, pierwsze miesiące to z reguły przepychanki koalicyjne a pierwszy rok to budżet odziedziczony po poprzednikach, potem ewentualnie dwa lata własnych rządów i trzeci rok - kampania wyborcza.
Chyba najciekawszą opcję wypracowali nasi przodkowie, tworząc I Rzeczpospolitą której ustrój był kompromisem pomiędzy klasyczną monarchią dziedziczną a demokracją.

Co do współczesnych polityków polskich, mamy podobne zdanie. Przez 20 lat od transformacji, nie dość że cały czas są te same gęby, to na dodatek w porównaniu do międzywojnia, zupełnie nie mamy czym się poszczycić...
A najgorsze jest to, że nawet "światełka w tunelu" nie widać...

24.05.2010
12:03
[171]

smuggler [ Advocatus diaboli ]

El f - pewnie, ze nie ma ale jest cos takiego jak oczekiwanie od pierwszej osoby w panstwie, ze bedzie potrafila sie wzniesc ponad swoje partyjniactwo. Choc czasami. A potem sie dziwimy, ze autorytet prezydentury maleje nieustannie...?

IMO powinno sie sprowadzic prezydenta do roli czysto dekoracyjnej i bedzie spokoj. Wybierze sie na niego jakiegos szanowanego profesora z siwa grzywa, zeby w TV ladnie wygladal i nie przypina medale zasluzonym murarzom i klepie innych prezydentow po ramieniu, mowiac do nich w 3 jezykach jednoczesnie. :) A rzadzenie niech pozostawi parlamentowi...

To co, wybieramy monarche elekcyjnego albo dozywotniego prezydenta z duzymi uprawnieniami? :)

24.05.2010
12:10
[172]

Lutz [ Legend ]

Smuggler





pewnie cos tam sobie znajdziesz w podpisanych, tylko uprzedzam, jest tego sporo w porownaniu do tych zawetowanych i odeslanych do tk.
Chociaz i tak zastanawiam sie po co to robie, skoro to ty poczyniles jakies zalozenie i to raczej ty powinienes udowadniac swoje tezy, zamiast "pisowiec" probowac je obalac.

24.05.2010
12:14
[173]

MANOLITO [ Senator ]

smuggler, główną rolą prezydenta jest przyklepywanie ustaw, jeśli na lekko 300 z nich leszek zawetował 17 z czego 8 zostało zawetowanych dzięki trybunałowi konstytucyjnemu, oznacza to że nieżyjacy prezydent raczej szedł na rękę obecnej ekipie, znaczy sie wnosił się nad swoje partyjaniactwo, druga strona medalu jest taka, że to platforma przez trzy lata pluła na niego miedzy innymi palikotem i neisiołowskim wyzywając od chamów, sugerując chorobę alkocholowa, a potem narzekali w telewizorni, że to wszystko wina prezydenta, a może to premier powinien wznieść się ponad swoje partyjniactwo?

24.05.2010
12:18
smile
[174]

mos_def [ Senator ]

el f
PO ma jako pierwsza szansa na powtorne rzady i wtedy niejako owa monarsza długofalowosc polityki.
Wystarczy na nich głosowac i twoje marzenie moze sie ziscic.


MANOLITO
A ile z gory zapowiedział ze zawetuje?
No kabaret.."szedł na reke obecnej ekipie i WZNOSIŁ SIE PONAD SWOJE PARTYJNIACTWO"
ha ha haaaaa
Juz lezy na Wawelu, mozesz sobie oszczedzic cukrowania.

24.05.2010
12:38
[175]

MANOLITO [ Senator ]

mos_def, statystyki mówią same za siebie, wielki hamulcowy to mit.

24.05.2010
12:42
[176]

Yaboll [ Generaďż˝ ]

Nie zagłosuje na niego nigdy, nie zagłosowałem na jego brata pięć lat temu więc i na niego nie oddam swego głosu bo jest jeszcze gorszy. Mam wrażenie że on dąży do jakiegos swojego celu nie idącego w parze z założeniami części polaków, nie mam tu oczywiście ludzi nie uczciwych lecz ludzi normalnych, którym może się nie podobać wizerunek Polski jaki oferuje J. Kaczyński. Kaczyński Juz pokazał jaki jest i większość Polaków nie da się nabrać na jego pozorną zmiane która jest wyłącznie z pozoru.

24.05.2010
12:48
[177]

mos_def [ Senator ]

Bo statystyki maja to do siebie ze musza byc odpowiednio interpretowane, znasz ta statystyke z psem i jego panem na spacerze..

Leszek wiele razy z gory zapowiadał ze "danej ustawy i tak nie podpisze" czesto zanim nawet jeszcze powstała, tak wiec PO mogło sobie darowac fatygi. Oczywiscie w statystykach tego nie ma.
No i wychodzi na to ze wszyscy przez te kilka lat bylismy w jakiejs zbiorowej halucynacji, bo przeciez Lechu był ponadpartyjny, hehe!

24.05.2010
12:51
[178]

el f [ RONIN-SARMATA ]

Smuggler

Jeśli rola prezydenta ma się sprowadzać do "poklepywania", to lepiej w ogóle zlikwidować ten urząd. Byłyby chociaż znacznie niższe koszty utrzymania Państwa.


mos_def

Tylko że w przypadku PO, brak owej polityki - rządzą w komfortowej sytuacji parlamentarnej prawie trzy lata i nic... pod koniec zeszłego roku, Newsweek pokusił się o bilans obietnic wyborczych PO i osiągnięć rządu. Nie wyszła Platforma z tej konfrontacji zwycięsko...
Ma być kolejna zmarnowana przez nieudaczników kadencja?

Leszek wiele razy z gory zapowiadał ze "danej ustawy i tak nie podpisze" czesto zanim nawet jeszcze powstała, tak wiec PO mogło sobie darowac fatygi. - pokusisz się może o wiele przykładów?

24.05.2010
12:52
[179]

Lutz [ Legend ]

w tych linkach co podalem pare pieter wyzej, przy kazdej ustawie jest cos co sie nazywa "uzasadnienie"
mozesz sobie mos_def to sciagnac i poczytac.

"hehe"

24.05.2010
12:53
[180]

MANOLITO [ Senator ]

mos_def, platrormerskie ustawy to nie święte ikony, jesli połowę zawetowanych obalił kaczyński razem z trybunałem konstytucyjnym, znaczy się to samo w sobie wiele mówi o samych ustawach.

24.05.2010
13:12
[181]

mos_def [ Senator ]

el f
Masz racje, to jest wyjatkowo komfortowy swiatowy kryzys no i ta, parlamentarna sytuacja z ponadpartyjnym prezydentem.
Wiadomo wszyscy dookoła ostatnio rozwijaja sie w zawrotnym tempie, budzety strzelaja w gore, a doskonała sytuacja np Grecji, Łotwy, Hiszpanii czy Irlandii to tylko kontrast dla naszych kolejnych straconych lat.
hehe!

24.05.2010
13:29
[182]

el f [ RONIN-SARMATA ]

mos_def

bla, bla, bla.... nie głosuję w greckich czy hiszpańskich wyborach, nie wiem co tam obiecują. Głosuję w Polsce i słucham obietnic wyborczych polskich polityków.
Ale ok, wytłumacz mi proszę co ma wspólnego kryzys gospodarczy z rezygnacją z jednomandatowych okręgów wyborczych?
Co ma wspólnego kryzys z nie zlikwidowaniem NFZ?
Co ma wspólnego kryzys z nie dotrzymaniem obietnicy likwidacji 200 opłat urzędowych?
Co ma wspólnego kryzys z brakiem reformy ubezpieczeń rolniczych?
Co ma wspólnego kryzys z brakiem reformy zasad refundacji leków?
itd, itp

24.05.2010
13:35
[183]

smuggler [ Advocatus diaboli ]

El f - niekoniecznie. Bo wtedy bedzie to musial robic premier i bedzie marnowal czas. SPojrz na model niemiecki - kanclerz rzadzi, a prezydent (kto wie bez googlania kto jest teraz prezydentem Niemiec? A?) wrecza, poklepuje, zaszczyca, nominuje itd. Krotko mowiac odciaza premiera od masy niewatpliwie uciazliwych ale formalnych obowiazkow, zeby mogl sie takowy koncentrowac nad tym, co wazne.

24.05.2010
13:37
[184]

smuggler [ Advocatus diaboli ]

Manolito - statystyki :) Przyklepal wiekszosc ale zawetowal te najwazniejsze w sumie. Ja tez z checia przyklepie 300 typu "o standaryzacji bidetow w toaletach publicznych" a zawetuje tylko jedna: np. budzet. I bede mial 99% z hakiem "koncyliacyjnosci". Statystycznie.

Poza tym mowisz - 17 z 300. A jak wygladalo to w stosunku do rzadow PiS - w sumie tez dwa lata. Moze porownujamy statystyki. To pokaze obiektywnosc prezydenta w stosunku do rzadu/ow. No chyba, ze PiS pisal same idealne, ktore w zaden sposob nie trzeba bylo zawetowac (niestety pare razy ziomale z Trybunalu nie mogli tego zrozumiec, z tego co pamietam, i stad sluszne pretensje Jarka do tej opanowanej przez Uklad instytucji).

24.05.2010
13:42
[185]

el f [ RONIN-SARMATA ]

Smuggler

To niech to robi któryś wicepremier albo marszałek sejmu czy senatu.

24.05.2010
14:01
smile
[186]

Caine [ Legend ]

smuggler: Bo przecież Bronisław wygra w 1 turze...


20 punktów za Kaczyńskim. Dla smugglera:) - Caine
24.05.2010
14:07
[187]

smuggler [ Advocatus diaboli ]

Jak nie w Wehrmachcie to Sarmata :) I to tez zle.

Stacza sie ta nasza prawica, juz szlachta ich uwiera :D

Niedlugo zaczniecie spiewac Miedzynarodowke, albo co...

24.05.2010
14:11
[188]

Caine [ Legend ]

Jaka tam szlachta.. To już Gosiewski miał lepiej udokumentowany rodowód ;)

edit dla Vangraya

24.05.2010
14:30
[189]

kamyk_samuraj [ Legend ]

1. 2.

4. Jep

16. Jak Kurski?

24.05.2010
14:38
[190]

el f [ RONIN-SARMATA ]

Smuggler

O zasługach hrabiów dla RP to już pisałem wcześniej... madziarskie przybłędy a nie Sarmaci :P

24.05.2010
14:41
[191]

el f [ RONIN-SARMATA ]

Kamyk - ciekawe czy prokuratora ściga już panią aktorkę za fałszywe zeznania... bo na razie, to ona jest jeszcze mniej stabilna w zeznaniach, niż Niesiołowski w swoich woltach :P

24.05.2010
14:51
[192]

smuggler [ Advocatus diaboli ]

El f - to samo mowili pewnie o Jadwidze Andegawnce :)

No i Polak Madziar dwa bratanki

PS. Maja scigac Kotke za pierwsze czy drugie zeznanie?
Ale ciekawe, ciekawe, za sfingowanie przestepstwa sa sankcje karne... Kurski sie bedzie euroimmunitetem zaslanial?

24.05.2010
15:01
[193]

el f [ RONIN-SARMATA ]

Smuggler

Nie przypominam sobie, by król Polski ruszał zbrojnie na Jadwigę czy Jadwiga na wspomagała przeciwnika... jakiś link może?

A z przysłowiem... cóż, jak pokazuje historia, nawet wśród bratanków zdarzają się swary :P

ps
Za fałszywe :)

24.05.2010
15:07
[194]

mos_def [ Senator ]



Hahaha, co to jest?!
Czy PiS ma ambicje stworzyc jakis nowy rodzaj political-comedy-show ? :D

24.05.2010
15:07
[195]

smuggler [ Advocatus diaboli ]

El f - nie ma znaczenie, grunt ze madziarskie wyrzutki jakies pewnie :) A ze nie nasi, to pewnie wrog.
A na kogo napadli przodkowie Komorowskiego?



24.05.2010
15:14
smile
[196]

Caine [ Legend ]




Sylwester Latkowski na twitterze: Dzisiaj w redakcji spotkałem się z ludźmi, którzy chcieli by tygodnik Wprost uczestniczył w brudnej prowokacji wyborczej. Odmówiłem. W tle jest stacja TV i program, Wprost miał uwiarygodnić. Mogą mnie wywalić z Wprost, ale nie będę glejtował brudnych ataków wyborczych. Oni przyszli z reklamówką internetową, w której była zapowiedź, że więcej będzie w poniedziałkowym Wprost!!! Ciekawe.

Newsweek widocznie tonie, wezmą każdy materiał...

24.05.2010
15:23
[197]

el f [ RONIN-SARMATA ]

Smuggler

Na Polskę :)

24.05.2010
15:26
[198]

mos_def [ Senator ]

Caine jak zwykle na posterunku i w swoim stylu copy/paste.
Anyway czytajac ten uprzedzajacy "atak" tekscik z salonu24 ktory nam tu zaserwowales, widze ze staje sie to wszystko jeszcze bardziej komiczne, pamietajac ze całe to zamieszanie to wynik "sikania pod wiatr PiSu". Chcieli byc sprytni a wyszło jak zwykle, hehe!

24.05.2010
15:30
[199]

smuggler [ Advocatus diaboli ]

El f - a kto nie napadal, poza Zulusem Czaką.

Hetmana Gosiewskiego swoja droga wlasni zolnierze rozstrzelali, ponoc za kolaboracje z wrogiem.

Caine - jak rozumiem juz wiesz, ze to prowokacja i wrezyserowane, tak jak kiedys wiedziales, ze to Michnik z Niesiolowski pobili Kotke. :) (troszke przesadzam, wiem).

24.05.2010
15:31
smile
[200]

Caine [ Legend ]

mos_def: to nie moja wina, że wrzucasz to danie cokolwiek nieświeże.

smuggler: akurat ja po pierwszym wzburzeniu się powstrzymałem od jakiś gwałtownych deklaracji.

24.05.2010
15:36
[201]

mos_def [ Senator ]

Hej Caine, wiesz dla niektorych zeszlogodzinny wywiad jakiegos polityka juz jest dawno nieswiezy i sie temu nie dziwie, ale pozwol nam tu maluczkim tez sie posmiac z tych "nieswiezych" wiesci o ktorych dopiero sie dowiadujemy :)

24.05.2010
15:38
smile
[202]

Caine [ Legend ]

u was tam w sztabie
Nędza mos_def. Kiedyś przynajmniej się starałeś.

24.05.2010
15:46
smile
[203]

mos_def [ Senator ]

Sorry, mialem nie mowic.

Juz poprawiłem :)

24.05.2010
15:54
[204]

el f [ RONIN-SARMATA ]

Smuggler

Hetmana Gosiewskiego swoja droga wlasni zolnierze rozstrzelali, ponoc za kolaboracje z wrogiem. - dość niesmaczny żart... poczytaj kiedy i dlaczego zamordowano hetmana Gosiewskiego...

24.05.2010
15:56
[205]

qLa [ MPO Medic ]

Nawet milion plusow nie przewazy u mnie jedneg minusa - 2 letnich rzadow PiSu.
Powtorki juz nie chce, temu Panu podziekuje.

24.05.2010
15:58
smile
[206]

Wonski [ Hebrew Hammer ]

Swoja droga, dlaczego caly ciezar kampani PO na GOL spoczal na smugglerze? Kaczor ante portas nie czas takoż na Bramkarza lub reppu??

:):):)

24.05.2010
16:28
smile
[207]

mos_def [ Senator ]

Bo dobra marka nie potrzebuje nachalnej i nieustajacej reklamy.

24.05.2010
16:32
smile
[208]

Wonski [ Hebrew Hammer ]

Racja, zatem slusznie Kaczynski milczy, pozwalajac sie chlopakom z PO wygadac. I to pewnie z tego powodu, co rusz powstaja watki pt "PIS jest do bani, PO rulez!"

24.05.2010
16:48
[209]

mos_def [ Senator ]

A ile widziales reklam w ktorych produkt reklamuje sam siebie?
Toz zawsze inni go zachwalaja, tym bardziej jesli produkt niepewny, testow "na zywo" nikt nigdy nie przeprowadza dopoki dobrze sie nie sprzeda :D

24.05.2010
21:54
[210]

smuggler [ Advocatus diaboli ]

Wonski - brakuje ci flejmow? Spoko, po wyborach na pewno ich nie braknie, niezaleznie od wyniku.

25.05.2010
09:34
smile
[211]

Caine [ Legend ]

tymczasem, jakiś czas temu
- No i w końcu mnie tam zawieźli i pokazali. Wtedy zrozumiałem. Dunki nie są najpiękniejszymi kobietami, a to były... kaszaloty - śmiał się [Komorowski] wspominając to zdarzenie w wywiadzie dla "Gazety Wyborczej".

No, dyplomata pełną gębą

spoiler start
inb4 Małpa w czerwonym
spoiler stop

25.05.2010
09:43
[212]

r_ADM [ Senator ]

A kiedy bedzie 20 punktow za Komorowskim?

25.05.2010
16:40
smile
[213]

eros [ Senator ]

Sami zrobmy te 20 pktow.

1. Wymodli u Tuska cud gospodarczy.


20 punktów za Kaczyńskim. Dla smugglera:) - eros
25.05.2010
19:40
smile
[214]

qLa [ MPO Medic ]

r_ADM
Po co 20, starczy jeden - nie jest z PiS

26.05.2010
00:00
[215]

el f [ RONIN-SARMATA ]

2. Zniesie zakaz polowania na głuszce
3. Wystrzela wszystkie głuszce w Polsce

26.05.2010
00:08
[216]

eros [ Senator ]

1. Wymodli u Tuska cud gospodarczy.
2. Zniesie zakaz polowania na głuszce.
3. Wystrzela wszystkie głuszce w Polsce
4. Bedzie prezydentem wszystkich Polakow - w polowie kadencji zgoli wasy!


20 punktów za Kaczyńskim. Dla smugglera:) - eros
26.05.2010
00:10
smile
[217]

Vangray [ Hodor? Hodor! ]

5. Attyla na niego nie będzie głosował.

26.05.2010
00:11
smile
[218]

Caine [ Legend ]

6. jeśli wdroży dietę będzie miał najlepszą rozpoznawalność za granicą


20 punktów za Kaczyńskim. Dla smugglera:) - Caine
26.05.2010
00:16
[219]

eros [ Senator ]

7. Polska stanie sie krajem wysokiej kultury osobistej, savoir-vivre jako drugi najwazniejszy przedmiot obok P.O. (PO?).

26.05.2010
00:22
[220]

qLa [ MPO Medic ]

:o


20 punktów za Kaczyńskim. Dla smugglera:) - qLa
26.05.2010
00:25
[221]

MANOLITO [ Senator ]

8. doczeka się zamachu z prawdziwego zdarzenia na swoją osobę, bo jak sam powiada "jaki prezydent taki zamach!" (spodziewajmy się więc czegoś w wielkim stylu!)

26.05.2010
00:30
smile
[222]

eros [ Senator ]

qLa ---> Pelnymi zdaniami prosze. Moze napisze za Ciebie.

9. Nigdy nie bedzie tym kim jest Kaczynski (czy Tusk), pierwszoligowym politykiem. Za to z samozaparciem pilnowac bedzie zyrandola.

26.05.2010
00:34
smile
[223]

qLa [ MPO Medic ]

eros
Ale po co :) Nic tu madrego nie widze, wiec staram sie bawic w Waszym stylu :)
Przeciez juz moja zalete napisalem :)


Edit:
To juz ty o ciemnych chlopach ze wsi napisales :)

26.05.2010
00:43
smile
[224]

eros [ Senator ]

qLa ---> No, ale jak ma byc cos madrego, kiedy ciemne chlopy z zapadlej wsi, typowe wyborce PiSu pisza. Ale skoro nikt ze zwolennikow Bronislawa nie podjal sie zadania, to my staramy sie pomoc w tej ciezkiej misji.

26.05.2010
08:17
[225]

el f [ RONIN-SARMATA ]

10. Deportuje wszystkie kaszaloty do Danii


20 punktów za Kaczyńskim. Dla smugglera:) - el f
26.05.2010
08:21
[226]

smuggler [ Advocatus diaboli ]

Manolito

[8]. Moze zanim kogos zacytujesz, to sprawdz co RZECZYWISCIE powiedzial. Bo gdybym ja "zacytowal" Lecha K. "spierda** sk***nu!" to pewnie mialbys o to jakies pretensje. Prawidlowy cytat to "jaka wizyta, taki zamach". Ale dla PiS widac nie brzmialo to wystarczajaco obrazliwie...

Stara metoda, jeszcze Mazowieckiemu nie dosc, ze przerobiono "gruba linie" na "gruba kreske" to calkowicie podmieniono kontekst wypowiedzi.

26.05.2010
08:53
smile
[227]

Caine [ Legend ]



smuggler ma rację. kontekstem były tu słowa "z trzydziestu metrów nie trafić w samochód, to trzeba ślepego snajpera" co część słuchaczy interpretuje jako źle skrywane rozczarowanie. być może zawinił tu ton głosu Drogiego Bronisława?

ps. to już nie "sp....j dziadu"?

26.05.2010
09:30
smile
[228]

Tlaocetl [ cel uświęca środki ]

Punkt 1 jest już nieaktualny! Nie musimy być już "drugą Japonią", odkryte złoża gazu łupkowego sprawią, że będziemy bogatsi niż Saudyjczycy. :)
Czyż nie jest to pierwszy z "cudów Tuska" ?

26.05.2010
09:50
smile
[229]

lordpilot [ Generaďż˝ ]

Cieszą mnie te "wybitnie śmieszne" żarty z Komorowskiego, serwowane przez kolegów PiSowców :) Są tak łatwe do rozpracowania - strach przed zwycięstwem Komorry osiągnął w obozie pisowskim apogeum :)

26.05.2010
09:55
smile
[230]

olivierpack [ Senator ]

Cholera, człowiek medialnie nie jest czujny i nie wszystko zauważy:)

Odnośnie 10.

26.05.2010
10:01
[231]

MANOLITO [ Senator ]

smuggler, w praktyce oznacza to samo chyba że, komorowski odnosząc się do tej wizyty nie miał na myśli kaczyńskiego?

26.05.2010
10:09
smile
[232]

ElvesBrew [ Pretorianin ]

hehe, że też wam się tak chce bić pianę. Wiadomo przecież, że nikt tu nikogo nie przekona, a walka przypomina fanbojów Xboxa i PS3. Podnieca was to czy jak?

26.05.2010
10:43
smile
[233]

Caine [ Legend ]

ElvesBrew: trwa kampania, strona która się nie kłóci - nie istnieje. Nie dotyczy korwinistów.

26.05.2010
11:26
[234]

el f [ RONIN-SARMATA ]

Tlaocetl

odkryte złoża gazu łupkowego sprawią, że będziemy bogatsi niż Saudyjczycy. - przy skuteczności aferałów, obawiam się, że pod pojęciem "będziemy" skryje się kilku przyjaciół królika i jakiś hamerykański koncern, któremu sprzedadzą prawa do eksploatacji złóż za bezcen...
Ale obym się mylił.

26.05.2010
11:48
[235]

Belert [ Legend ]

1. Ideowy. Wymiernie żąda i szuka wielu ważnych i potrzebnych fundamentów dla każdego państwa, tytułowej sprawiedliwości i prawa.
ble ble
2. Konsekwentny politycznie. Nie skacze po partiach, nie zmienia poglądów, nie jest typem karierowicza, nie płynie z prądem.
bo to wodz parti wodzowskiej wiec za bardzo nie moze zmieniac forntu skoro jest wodzem

3. Szczery. Często po prostu wali to co myśli.
chyba zartujesz?

4. Dobry orator i polemista. Chyba jasne.
to juz zenada , zadny z niego polemista , sam fakt ze teraz milczy i pozwala zeby inni slawili jego dokonania , tak jakby sie wszyscy bali ze jk sie odezwie to bedzie katastrofa.

5. Wyrazisty. Nie pozostawia nikogo obojetnym, skupia na sobie uwagę.
Prawda

6. Skuteczny. Organizator, od zera mozolnie potrafi wypracować wielki sukces.
to co zrobil rozwalajac koalicje przypominalo film z rottena jak gosc strzelil sobie w stope z shotguna

7. Strateg. Przewidujący i rozgrywający. Rzadka cecha największych w polityce.
wszyscy to maja , w koncu o niczym inym nie mysla.

8. Tradycjonalista. Taki swojski i polski, jak niedoskonała ale polska jest Polska, ale nie słomiany i zamknięty w tej polskości.
taaa mieszka z kotem i nie ma zony ani dzieci.Moze homoseksualista :0

reszta poozniej

26.05.2010
16:45
smile
[236]

qLa [ MPO Medic ]

taaa mieszka z kotem i nie ma zony ani dzieci.Moze homoseksualista :0


Made my day xD

26.05.2010
22:23
[237]

eros [ Senator ]

Tlaocetl ---> Musze Cie rozczarowac. Surowce energetyczne czy jakiekolwiek inne, nie implikuja rozwoju gospodarczego. Wrecz przeciwnie - bardzo skutecznie hamuja one rozwoj panstw slabo rozwinietych, uzalezniajac je od cen surowca i koniunktury. Nie na darmo zreszta kraje o wielkich zasobach naturalnych sa krajami o watlej gospodarce - Rosja, Iran, Irak. Wiec nie tedy droga, jak powiedzial pewien filipinczyk do jednego psa.

26.05.2010
22:49
[238]

twostupiddogs [ Senator ]

eros

Co do zasady masz rację. Są jednak wyjątki np. Norwegia.

27.05.2010
08:19
[239]

smuggler [ Advocatus diaboli ]

Wyjatki potwierdzaja regule, a Norwegia juz byla w sumie zamozna i uksztaltowana gospodarczo, gdy odkryto owe zloza, wiec nie musiala bazowac tylko na nich.

Manolito - moze mial na mysli Saakaszwilego i organizacje tej wizyty? Krotko mowiac nie byl to atak bezposrednio wymierzony w prezydenta, co usiluja nam wmowic fani PiS.

27.05.2010
12:43
smile
[240]

el f [ RONIN-SARMATA ]

moze mial na mysli - mocne :)

27.05.2010
13:44
[241]

smuggler [ Advocatus diaboli ]

Tak czy siak - nie mozna powiedziec, ze to byl atak na Kaczynskiego, chyba ze zgodnie z pointa starego ruskiego dowcipu: : mołczat'! Katory car durak, ja łutsze znaju!

27.05.2010
14:29
smile
[242]

smalczyk [ Senator ]

olivier ---> to Bronko ma za żonę Dunkę? A to nowina!

27.05.2010
14:40
[243]

el f [ RONIN-SARMATA ]

Smuggler

Pytanie dziennikarza i odpowiedź wikiego :

Raczej jednak mówi Kaczyńskim...

27.05.2010
15:46
smile
[244]

Caine [ Legend ]

Tymczasem, gdzieś w Polsce:
Bronisław Komorowski rekomendując kandydaturę Marka Belki na prezesa NBP, określił go jako "człowieka spoza układu partyjnego

wat

27.05.2010
16:52
[245]

smalczyk [ Senator ]

Dwa fakty co do kandydatury Belki:

1. termin podania kandydata w oczywisty sposób zakrojony na przejęcie części lewicowego elektoratu
2. jest to jeden z lepszych kandydatów na to stanowisko - pomimo oporów psl i pis - i do tego rzeczywiscie pozapartyjny (mimo wczesniejszej 'rekomendacji' eseldowskiej)

27.05.2010
17:08
[246]

smuggler [ Advocatus diaboli ]

Ciekawe ktory z pkt. bardziej zabolal PiS :)

27.05.2010
17:22
smile
[247]

el f [ RONIN-SARMATA ]

Caine - może przeczytał o tym w... wikipedii? :P

27.05.2010
17:28
[248]

smalczyk [ Senator ]

Właśnie zauważyłem post 213 - żenada w absolutnie najniższej postaci. Równie dobrze trzeba było wrzucić zdjecie Kaczyńskiego nad trumną brata z 'dofcipnym' komentarzem.
Zreszta patrząc na przekrój watku osoby takie jak eros czy elf, od lat zachowujące umiar w swoich wypowiedziach, dziarskim krokiem zmierzają w stronę poziomu razpudinga. Przykro.

27.05.2010
17:28
smile
[249]

eros [ Senator ]

Tusk jest dumny z protegowanego, tyle lat wychowania, ale trud nie poszedl na marne:

Premier Donald Tusk powiedział, że pełniący obowiązki prezydenta marszałek Sejmu Bronisław Komorowski nie konsultował z nim kandydatury Marka Belki na szefa NBP. Jak dodał, z najwyższym uznaniem ocenia też odwagę Komorowskiego, który zaproponował kandydata niewywodzącego się z obozu Platformy.


smalczyk ---> Oczywiscie przesadzasz. Poza tym w zaden sposob nie pomagasz dobrnac do dwudziestki, Twoje gledzenie traktuje jako zaslone dymna.

micmur ---> Go ahead! Wystarczy marne 20, byle nie powtarzaly argumentu qLi :)

27.05.2010
17:31
[250]

micmur13 [ Generaďż˝ ]

o komorowskim znalazł bym z 50 a co do jarka to 18/20 się mija z prawdą...

27.05.2010
17:40
[251]

smalczyk [ Senator ]

Oczywiscie przesadzasz.

Czy mi się wydaje czy językiem Bartoszewskiego byłeś święcie oburzony? I znów powraca jak bumerang temat kalizmu. How typical.

Poza tym w zaden sposob nie pomagasz dobrnac do dwudziestki
Wystarczy marne 20

jakiś nowy slang?

Twoje gledzenie traktuje jako zaslone dymna.

Traktuj sobie jak chcesz, jak dla mnie dołaczasz poziomem do ekipy razpudingowej. czyli niewartej słowa pisanego.

27.05.2010
17:48
[252]

eros [ Senator ]

smalczyk ---> Czy mi się wydaje czy językiem Bartoszewskiego byłeś święcie oburzony?
Wydaje Ci sie. Poza tym jesli nie widzisz roznicy pomiedzy osoba publiczna, ktora w mediach publicznych wypowiada swe slowa do milionow Polakow, a mna - szaraczkiem, to mowie teraz - roznica jest zasadnicza.

jakiś nowy slang?
Slang? Chyba kontekst.

Traktuj sobie jak chcesz, jak dla mnie dołaczasz poziomem do ekipy razpudingowej. czyli niewartej słowa pisanego.
Bede musial z tym jakos zyc, razem z elfem bedziemy plakac w poduszke.

27.05.2010
17:59
[253]

Caine [ Legend ]

jest to jeden z lepszych kandydatów na to stanowisko

jakieś dowody na poparcie tej opinii?

bo ja znalazłem coś wręcz przeciwnego:

27.05.2010
18:25
[254]

Lutz [ Legend ]

Znalazlem wlasnie w komentarzach na interii, mi sie podoba.

Jestem pracowity jak Tusk,
wykształcony jak Bartoszewski,
uprzejmy jak Niesiołowski,
obiektywny jak TVN-24,
prawdomówny jak Michnik,
kulturalny jak Palikot,
zorganizowany jak Pitera,
przystojny jak Ćwiąkalski,
wierzący jak Senyszyn
kochający jak Biedroń,
trzeźwy jak Kwaśniewski
nieprzekupny jak Dochnal,
honorowy jak Michał Listkiewicz,
uczciwy jak Beata Sawicka.
Głosuj na mnie
Komorow-ski



Oczywiscie ze belka najlepsza, sam kwasniewski lobbowal:

27.05.2010
18:29
[255]

xanat0s [ Wind of Change ]

Lutz --> E, kiepskie - jakby się rymowało to byłoby ciekawsze. A takto można pod to bez problemu podstawić co się chce.

Do PiS:

obiektywny jak TVP;
uprzejmy jak Kurski;

Do Lewicy:

przystojny jak Kalisz;
uczciwy jak Pęczak

I tak dalej i tak dalej.

27.05.2010
19:01
[256]

smuggler [ Advocatus diaboli ]

Lutz - wrzuc jeszcze cos z Onetu, jak trzymac wysoki poziom dyskusji, to trza uzywac dobrych, rzeczowych argumentow.'


BTW: zabraklo czarnych charakterow w PO, ze sie trzeba innopartycjami i niezrzeszonymi w wyliczance podpierac? :)

27.05.2010
19:06
[257]

Lutz [ Legend ]

wybacz smuggler, ale czesto czytam tutaj zdecydowanie glupsze wypowiedzi niz na onecie czy interii,
ale gratuluje poczucia przynaleznosci do elity.

27.05.2010
20:12
smile
[258]

smuggler [ Advocatus diaboli ]

I widze, ze dbasz by poziom sie obnizal sukcesywnie i tutaj.

Elita... - nie naleze do PiSu, nie moge byc elita. Elita zreszta zginela 10.04.

Juz mnie niektorzy wyzywaja od intelektualistwo bo lubie czytac ksiazki, teraz zostane elita, bo nie podobaja mi sie onetowe zagrywki. Oj tania ta elitarnosc cosik, podziekowal, nie skorzystam.

27.05.2010
21:21
[259]

Lutz [ Legend ]

ja nie mowilem o przynaleznosci, tylko o poczuciu przynaleznosci. ale kazdy ma taki punkt odniesienia, jaki jest mu wygodny ;)

27.05.2010
21:26
[260]

qLa [ MPO Medic ]

Ulala, widze, ze wprowadzono juz nowe haslo - teraz jest "elita", pare lat temu byli oligarchowie :)
Swoja droga - czemu elektorat PiSu ma tak gigantyczna potrzebe reklamowania swojej partii i Kaczynskiego? Placa Wam za to :)? Czy to po prostu Wasz obowiazek wobec vaterlandu?:D

27.05.2010
21:45
[261]

smuggler [ Advocatus diaboli ]

Lutz - ja tam sie nie czuje dumny ani z tego, ze gdzies przynaleze (a przynaleze?) ani z tego ze gdzies NIE przynaleze. :) Tak sie sklada, ze jestem skrajnym indywidualista i wszelakie formalne organizacje mam w glebokiej pogardzie, w tym takze partie polityczne. Choc sa takie, ktorych nie lubie bardziej niz innych. Sam w zyciu do ZADNEJ partii nie nalezalem i nie zamierzam, glosuje na nie wylacznie na zasadzie "mniejszego zla".

qLa - kazda pliszka swoj ogonek chwali, a chwalipietow nie brak po obu stronach.

27.05.2010
22:13
[262]

qLa [ MPO Medic ]

smuggler
Tak, tylko jakos po stronie PiSu widze wieksza probe wmowienia innym, ktory kandydat jest tak naprawde lepszy :)

Swoja droga te punkty z 1 posta moglbym przepisac w wiekszosci i przypisac do Komorowskiego - tak samo pasowalyby one do niego, jak pasuja do Kaczora.

27.05.2010
23:02
[263]

Lutz [ Legend ]

qla widze, ze troche roznimy sie podejsciem, ja (moze blednie) twierdze, ze odsetek przyglupow jak i osob z ktorymi mozna slowo zamienic nie rozni sie niczym na tym forum od forow interii/onet/innych wiodacych forow internetowych, i nawet w tym watku widac jak wiele osob nie potrafi czytac ze zrozumieniem. Nie bierz tego do siebie, wiem jak to jest w ferworze forumowych dyskusji.

27.05.2010
23:18
[264]

Belert [ Legend ]

qla:--> to taka narodowa histeria.
Umarł Lech niech zyje Jarek

27.05.2010
23:18
[265]

qLa [ MPO Medic ]

Lutz
Nie kierowalem swojej wypowiedzi w Twoim kierunku, po prostu zauwazylem, ze elektorat PiSu wprowadzil nowe pojecie "elity" :)
Absolutnie tez tego co piszesz nie biore do siebie.

27.05.2010
23:25
[266]

Danewcieło [ Starszy Orzechowy ]

Ile dostałeś w łape?
Hehe,ja tam trzymam kciuki za Komorowskiego.

28.05.2010
00:17
[267]

el f [ RONIN-SARMATA ]

Smalczyk

Zreszta patrząc na przekrój watku osoby takie jak eros czy elf, od lat zachowujące umiar w swoich wypowiedziach, dziarskim krokiem zmierzają w stronę poziomu razpudinga. Przykro.

Przepraszam, ja w forumowych niuansach nieobyty - ten "poziom razpudinga" to komplement czy nagana?

28.05.2010
08:46
[268]

MANOLITO [ Senator ]

tak na marginesie, to musi być przykre wiedzieć, że zostało się prezydentem nie dlatego, że się na to zasługuje ze względu na własne przymioty, a dlatego że zagłosowano na mnie byle by kaczor nie dostał się do władzy, podejrzewam gdyby zamiast komorowskiego wystawić ocynkowane wiadro to wynik byłby podobny. Zresztą jak do tej pory jedyną osobą która go pochwaliła był, były dyktator, chwalący za (sic!) .............charyzmę;) wy jakos nie potraficie sklecić tych kilku punktów świadczących dobrze o waszym kandydacie.

ps. i za ziemkiewiczem, pamiętacie jak marudziliście że prezydent leszek chodzi na sznurku kaczyńskiego?, a teraz o dziwo hasłem komorowskiego jest "dobra współpraca z rządem" czyli właściwie to samo;)

28.05.2010
10:02
[269]

Aen [ Anesthetize ]

Jeśli przeciwnikiem jest taki szkodnik jak Kaczyński, to jest to ogromna zaleta.

28.05.2010
10:44
[270]

el f [ RONIN-SARMATA ]

taki szkodnik jak Kaczyński wot i nie jątrzący język miłości...

28.05.2010
10:49
[271]

smalczyk [ Senator ]

elf ---> pewnie zalezy od tego jak traktujesz taką personę jak razpuding

28.05.2010
10:51
[272]

Vader [ Legend ]

Forza Napieralski!!!!!!!

28.05.2010
10:56
[273]

Aen [ Anesthetize ]

el f - pffff
Wot i PiSowskie doczepianie metki platformersa do każdego kto ośmieli się uważać Wielkiego Wodza za oszołoma.

28.05.2010
11:46
[274]

el f [ RONIN-SARMATA ]

Aen

Czy ja Ci gdzieś imputuję platfusa?

ps
chciałem ale... się powstrzymałem :P


Smalczyk

Nie znam więc nie traktuję.

28.05.2010
12:14
[275]

Aen [ Anesthetize ]

Wiem że chciałeś. Przewidywalność i jednostronność odpowiedzi jest u was zadziwiająca.

28.05.2010
12:24
[276]

el f [ RONIN-SARMATA ]

Aen

Ale ja się zmieniłem. Chciałem ale się powstrzymałem :P
Jestem za pojednaniem i współpracą :)

29.05.2010
15:54
[277]

Aen [ Anesthetize ]



Mega, jak widać Jarek również.
Chryste, najgorsze jest to że ciemny lud to kupi. Diabeł na mszę dzwoni...

29.05.2010
16:19
[278]

Belert [ Legend ]

haha diabel ubral sie w ornat i na msze dzwoni :)

29.05.2010
20:11
[279]

el f [ RONIN-SARMATA ]

Dobre, czego by Kaczyński nie zrobił to i tak dla Was będzie źle...

29.05.2010
21:22
[280]

smuggler [ Advocatus diaboli ]

Nie, ale niech wytrwa tak przez rok, niezaleznie od wynikow wyborow, a bedzie mozna mowic o rzeczywistej zmianie. Na razie mamy swiete prawo byc nieufni, gdyz Jarek udowodnil juz, ze "dla dobra Polski" stac go nie na takie wolty...

29.05.2010
22:23
smile
[281]

Lutz [ Legend ]

"nieufni"

29.05.2010
22:51
smile
[282]

MajkelFPS [ Frag Per Second ]

Tak jakoś mi się skojarzyło xD


Mam nadzieję, że Polacy na tyle poznali Kaczyńskiego i jego zagrywy, że dadzą szansę Komorowskiemu i PO.
Mam nadzieję...


20 punktów za Kaczyńskim. Dla smugglera:) - MajkelFPS
29.05.2010
22:54
[283]

smuggler [ Advocatus diaboli ]

Lutz - a czemu mamy ufac? Jak widze stare wilczysko, ktore nagle zaczyna skubac trawke i robic "beee... beeee" to dlaczego mam mu wierzyc, ze teraz juz jest jagniatkiem i kielki mu sie w trzonowce zmienily? :)

29.05.2010
23:50
[284]

el f [ RONIN-SARMATA ]

Smuggler

Nie odmawiam nikomu prawa do nieufności, śmieszy mnie tylko to, że niektórzy już wystawili ocenę... i dla nich, cokolwiek by Kaczyński zrobił czy powiedział to i tak będzie be.

Nb
Wytrzymał i tak już dłużej od tuskowego błazna :)


Majkel

Polacy dali szansę PO trzy lata temu... jak na razie, Platforma jej nie wykorzystuje.

30.05.2010
09:19
[285]

smuggler [ Advocatus diaboli ]

El f - na tym polega nieufnosc. :)Jak ktos mnie pare razy znienacka strzelil w pysk, to potem jak przyjdzie deklarujac zgode, przyjazn itd. to jednak przez czas jakis bede uwaznie patrzyl na jego rece. Dopoki sie nie przekonam, ze jest szczery w tym co mowi. Do tej pory wole jednak uwazac. Dziwi cie to? Kaczor sobie solidnie na takie ludzkie nastawienie zapracowal, to i ma.

Majkel - na pewno zrobila mniej, niz mogla czy chciala - choc naturalnie mozna dyskutowac ile wyniklo to z braku checi/odwagi a ile z rozmaitych (nie tylko PiS i Kaczynski...) uwarunkowan zewnetrznych. Tym niemniej pod jej rzadami jest to kraj, w ktorym nie wlaczam TV/netu z jakims mdlacym uczuciem w zoladku "co dzisiaj wymyslili". Jest jakos... normalniej. Mniej paranoicznie. Moze to nieduzo, ale dobra atmosfera w pracy czesto jest wazniejsza niz obiecana wymiana foteli biurowych. Szczegolnie gdy wiesz, ze nikt cie nie oskarzy, iz swiadomie je niszczyles swoja d.... bo nalezysz do okreslonych kregow, ktorym nie zalezy zeby nasza firma byla wielka i prezna, a twoj dziadek - sa swiadkowie - byl
przylapany na tym, ze scyzorykiem dziobal porecze w urzedzie, wiec niewatpliwie dzialal na szkode Polski, a jak wiadomo sa genetyczni patrioci, wiec i genetycznie wrogowie tez sa...

etc.

Jej Bohu, jak sobie przypomne te atmosfere "moralnego wzmozenia" to gotow jestem glosowac nawet na Napieralskiego, jesli on bedzie w drugiej turze z Kaczorem.

30.05.2010
09:31
[286]

Belert [ Legend ]

dokladnie ,PO jest przewidywalna i calkiem sobie niezle radzi z krzysem.Natomiat PiS to partia nie dosc ze wodzowska to jeszcze socjalistyc\zna ,przynajmiej jesli chodzi o chec rozdawnictwa, rozdac mozna latwo tylko co potem.Grecja ?My nie jestesmy w strefie euro i nam nikt nie pomoze .

30.05.2010
11:13
smile
[287]

MajkelFPS [ Frag Per Second ]

[284] Właśnie chodzi tutaj o samą atmosferę Rządu. Bez afer, zastraszaniem CBA, czy też udanymi koalicjami.


[285] Platforma nie mogła zrobić wiele ponieważ wszystkie ważniejsze/pomysłowe ustawy były Vetowane. Jest normalnie. Muszę przyznać. Włączając Wp, Onet nie widzę oblicza Tuska z podpisem mówiącym o nieudanej koalicji/wpadce.
Każdy robi swoje. PO w mojej ocenie radzi sobie świetnie. Koalicja robi swoje i nie wtrąca się do tego co i JAK robi Platforma.
Za 2 lata będę mógł już głosować. Świetnie:]

30.05.2010
11:37
[288]

Aen [ Anesthetize ]

Mi tam jest dobrze - Pod domem budują autostradę, pieniądze są a w mediach nie ma konferencji co parę godzin. Starczy.

30.05.2010
11:45
[289]

MANOLITO [ Senator ]

atmosfera rzadów?, a to ciekawe, wystarczy np, że zawłaszczanie IPn, CBA, NIKu, a teraz NBP nazwie się "odpolitycznianiem", chamskie ataki na opozycję "obroną przed agresją", afery w rodzaju hazardowej dzięki której tusk zdziesiątkował swój gabinet, a mimo tego nadal twierdzi że jej nie było, a ostatnio powódż o której rząd doskonale wiedział, że będzie, po ostrzeżeniach synoptyków i nic nie zrobił, a już po fakcie wysłał "aż" 4000 żołnierzy pseudozawodowej armii do ratowania wałów, które jak wiadomo zostały zniszczone dzięki bobrom, i jeszcze śledztwo w sprawie katastrofy smoleńskiej które jak wiadomo układa się świetnie, ale na każde pytania czy wątpliwosci, otrzymujemy odpowiedż "jeszcze nic nie wiemy, czekamy aż nam strona rosyjska coś ujawni ". no to mamy nadzwyczaj świetną atmosferę, ale za to już obraz obecnych rzadów jest raczej tragiczny/żenujacy.

30.05.2010
12:06
[290]

Connor_ [ Are you still there? ]

Platforma nie mogła zrobić wiele ponieważ wszystkie ważniejsze/pomysłowe ustawy były Vetowane.

Taa a wiesz że veto można odrzucić?

Każdy robi swoje. PO w mojej ocenie radzi sobie świetnie.

Podaj przykład co zrobił takiego Tusk przez te kilka lat jego rządów?

30.05.2010
12:41
[291]

el f [ RONIN-SARMATA ]

Smuggler

Patrzysz na ręce, zgoda ale nie walisz go od razu na odlew.

Co do twojej odpowiedzi Majkelowi - wiesz jaką ksywę wśród posłów opozycji ma Komorowski? I na dodatek, nie nadali mu jej PiSowcy...
Otóż... "zamrażarka", bo wszelkie projekty ustaw zgłaszane przez opozycję, lądują u niego w "zamrażarce".


Aen

"Pod domem budują autostradę" - szczere wyrazy współczucia.

30.05.2010
12:43
[292]

Aen [ Anesthetize ]

To przenośnia...

30.05.2010
16:34
[293]

smuggler [ Advocatus diaboli ]

5 [289]
MANOLITO [ gry online level: 72 - Generał ]

atmosfera rzadów?, a to ciekawe, wystarczy np, że zawłaszczanie IPn, CBA, NIKu, a teraz NBP nazwie się "odpolitycznianiem",

>>>Zawlaszczenie OD KOGO? Od panstwa? PiS "odzyskiwal" albo tlumaczyl, ze osadza swoich, bo taka logika wygranych wyborow. Vide KRRiTV. Na podst. ustawy klepnietej juz nie w trybie "piorunujacym" ale wrecz "instant" nie tylko wsadzono tam samych swoich, ale po raz pierwszy w historii III RP calkowicie wycieto opozycje z niej/ NBP - ktoz byl w NBP. Skrzypek. Fan PSL czy moze SLD? A w CBA - apolityczny Kaminski. A teraz wredne PO "zawlaszcza" te PiSowe instytucje i to jest ZLEEEEEEEEEEEE.


chamskie ataki na opozycję "obroną przed agresją",

>>>My stoimy tu, a oni tam, gdzie stalo... co?


a mimo tego nadal twierdzi że jej nie było, a ostatnio powódż o której rząd doskonale wiedział, że będzie, po ostrzeżeniach synoptyków i nic nie zrobił,

>>>A mogl wzniesc 10.000 km walow w trzy dni.

a już po fakcie wysłał "aż" 4000 żołnierzy pseudozawodowej armii do ratowania wałów, które jak wiadomo zostały zniszczone dzięki bobrom,

>>> Same deszcze tez przez PO


i jeszcze śledztwo w sprawie katastrofy smoleńskiej które jak wiadomo układa się świetnie, ale na każde pytania czy wątpliwosci, otrzymujemy odpowiedż "jeszcze nic nie wiemy, czekamy aż nam strona rosyjska coś ujawni ".

>>>Jak powszechnie wiadomo sledztwa w sprawie katastrof samolotowych w innych krajach zamyka sie w 2-3 dni, gora tydzien.


no to mamy nadzwyczaj świetną atmosferę, ale za to już obraz obecnych rzadów jest raczej tragiczny/żenujacy.

>>> Zenujacy jest tu raczej dobor argumentow. Uwierz, ze moglbym wysmazyc 3x dluzsza liste - od apolitycznego Kaminskiego w CBA i jego osiagniec, poprzez wicepremierow koalicji, "polityczne negocjacje" i osiagniecia imc Ziobry na niwie walki z Ukladem. Ale wtedy byl to kraj, w ktorym "szeroka piersia wolny oddycha czlowiek"...



El f - ja go jeszcze nie walnalem. :) Garda sluzy do obrony, nie ataku. A nie opuszcze jej jeszcze dlugo, poki uwierze, ze "samo dobro" Kaczynski nie sciemnia. Deklraacje jego fanow i 1-2 wywiady udzielone w cieplutkie atmosferze przyjaznych mediow to "not enough".

"Zamrazarka" mowisz? Komorowski tez cytowal jakies statystyki, a la Lech Kaczynski. I tez wychodzilo z nich, ze wcale nie.

30.05.2010
18:06
[294]

MANOLITO [ Senator ]

smuggler, a o nowelizacji projektu ustawy o NIKU słyszałeś?, dzięki której instytucja ta staje się narzędziem marszałka sejmu (mianowanie wiceprezesów, bez udziału prezesa) o CBA pewnei też pamiętasz jak chamsko utrącili kamińskiego bo wykrył wałki na tuskowym dworze, a o skoku na IPN i forsowanej przyjaciółce komorowskiego która stwierdziła, że nie ma miejsca w tej instytucji miejsca, dla takich historyków, jak gontarczyk czy cenckiewicz nie słyszałeś? a o nekrofilach, psychopatach, chamach, pijaka i pedałach (o ziobrze i jarosławie) słyszałeś?, są to epitety na miarę tych o zomo?

"A mogl wzniesc 10.000 km walow w trzy dni"

nie nie musieli by tyle wybudować, ale już ostrzec ludzi by chronili swoje mienie, zaalarmować odpowiednie słuzby by ty się za wczasu przygotowały, to już się nie da?

"Same deszcze tez przez PO"

a co ciebie nie zastanowiło, jak to możliwe że z powodzią walczy 150000 strażaków, a jakowsparcie dostają aż 4000żołnierzy.


"jak powszechnie wiadomo sledztwa w sprawie katastrof samolotowych w innych krajach zamyka sie w 2-3 dni, gora tydzien."

ja tam nie pisze o szybkości śledztwa, tylko że rząd chwali się jak nam się świetnie współpracuje z rosjanami w sprawie katastrofy, a gdy przychodzi do konkretów, okazuje się że jesteśmy całkowicie zdani na ich łaskę i rosjanie praktycznie nic nam nie nie przekazują informacji zwiaznaych z katastrofą.

"żenujacy jest tu raczej dobor argumentow. Uwierz, ze moglbym wysmazyc 3x dluzsza liste - od apolitycznego Kaminskiego w CBA i jego osiagniec, poprzez wicepremierow koalicji, "polityczne negocjacje" i osiagniecia imc Ziobry na niwie walki z Ukladem. Ale wtedy byl to kraj, w ktorym "szeroka piersia wolny oddycha czlowiek"..."

żenująca to jest raczej twoja próba obrony obecnej ekipy, widać nie wziałęś sobie do serca dyskusji o obiektywiźmie jaką powyżej toczysz, a poza tym co wspólnego mają porażki tuska z porażkami kaczyńskiego (które neiwątpliwie miały meijsce) i poprzedniej koalicji, myślisz że jakoś "przykrywają" obecne zaniechania czy wpadki dzisiejszego rządu?

30.05.2010
18:32
[295]

smuggler [ Advocatus diaboli ]

"utracili kaminskiego bo wykryl walki na tuskowym dworze". No tak, INNYCH powodow utracenia goscia, ktory w przeddzien wyborow dokonuje aresztowania poslanki z opozycji "zeby bylo wiadomo na kogo glosowac" nie ma i nie bedzie.

Daj spokoj. Zawlaszczanie panstwa jak widac dziala w obie strony, a patrzac bezstronnie to wieksza hucpa wykazuje sie i w zawlaszczaniu i w podnoszeniu larum, gdy sie ich ludzi "odwlaszcza" PiS. KRRiTV - taktownie to pominales. Bo naprawde nawet Kurski z Bielanem na spolke nie wymysla niczego, co w sensowny sposob tlumaczyloby tamte dzialania. Wiec sie nie dziwie. Ale majac taka plame na sumieniu nie krzyczalbym za glosno o zawlaszczaniu. No chyba, ze tamte sprawy to tez juz "sprawy zamkniete" o ktorych nie mowmy, koncentrujmy sie na milosci i wspolpracy. :)

Nie bede sie dalej bawil w wyliczanki co kto mogl i nie zrobil, gdyz zawsze mozna to przebic, a to co przebiles przelicytowac. WIec po kiego.

PiS nie jest swiete, PO nie jest swiete, ale ja wole tyfus niz Ebole. I do tego sprowadza sie cala dyskusja. Ale zawsze mozna powiedziec, ze EBOLA oczyszcza organizm ze zlej krwi. A co gorsza w to wierzyc.
A

30.05.2010
19:09
[296]

MANOLITO [ Senator ]

smuggler, akurat prokuratora odstąpiła od postępowania tak w sprawie agenta "tomka" jak i kamińskiego i jego słynnej konferencji prasowej.

i masz rację każda opcja zawłaszcza państwo, mi się jedynie nie podoba, że gdy to robi to PIS nazywa się to zawłaszczaniem, a gdy robi to platforma, zwie się to odpolitycznianiem. Dla mnie demokracja między innymi polega na tym, że dwie frakcje zwalczają się na wzajem, kontrolują, wyciągają haki i brudy, jeśli wszystkie instytucje kontrolne należą do obecnej władzy (jakiejkolwiek) to będziemy mieć sytuację jak w piłkarskim pokerze "laguna to my teraz możemy wszystko, największe numery świata...."

30.05.2010
19:19
[297]

smuggler [ Advocatus diaboli ]

I Kaminski jako ta lelijka czysty i nieskalany jest teraz? Styl dzialania CBA i wobec kogo byly prowadzone "podchody" zaprawde chwaly PiS nie przynosi, gdyz ewidentnie zrobila sie z tego policja polityczna jednej partii.

Gdy robi to PiS to jest to odzyskiwanie, jak PO - odpolitycznianie. Jeden pies. Podkreslam tylko, ze PiS robil to nachalniej. Szkoda, ze mowa o wspolkontroli, nadzorze itd. zawsze mowi ta partia, ktora wlasnie traci "swoje" stolki... i znow wraca KRRiTV, bo to dla mnie KORONNY dowod na chamskie polityczne zawlaszczenie panstwowych stanowisk dla ewidentnie wlasnej korzysci - i sposob, i tempo realizacji ustawy, i wyciecie opozycji. I niestety po czyms takim moralny mandat PiS do krytykowania "odpolityczniania" brzmi mi cokolwiek anemicznie i falszywa nuta traci. (Ale zeby nie bylo - wcale nie bede szczesliwy, jesli PO zrobi dokladnie tak samo, czyli obsadzi cala rade swoimi i nikim innym.)

30.05.2010
19:34
[298]

MANOLITO [ Senator ]

smuggler, a co ty cały czas o tym PISie? już pisałem, że nie są w tym aspekcie święci, a twoje odczucie że PIS robił to nachalniej wynika z tego, że zawsze byli na cenzurowanym w mediach, to co obecnej ekipie przechodzi zwykle płazem, to za rządów PISu traktowano jak zamach na demokrację i pierwszy lepszy przykład, narzekano że prezydent chodzi na pasku jarosława, a teraz hasłem komorowskiego jest "dobra współpraca rządem" i już media nie alarmują że w praktyce oznacza to, że kormorowski będzie robił to co wymyśli donald.


ps. a tak swoja drogą, widzieliście najnowszy spot komorowskiego? w końcu dowiedzieliśmy się czegoś nowego, że jest z .......Polski!;)

30.05.2010
20:38
[299]

smuggler [ Advocatus diaboli ]

No a o czym mam - o LPR? :)

Nie ma "odczucia", ze nahalniej. Jest to fakt - czym przebijesz KRRiTV? Klepniecie ustawy przez wiekszosc sejmowa i prezydenta, po czym "czystka etniczna" i podzielenie sie kanalami. Kurde, w sumie to powinienem byc wdzieczny PiSowi, ze zrobil to w tak nahalny sposob, gdyz dostarczyl mi takiego argumentu, ze nie ma przebacz. :)


No ale Jarko tez obiecuje dobra wspolprace z rzadem, wiec tez bedzie dzialal na pasku Donka. Wot zagwozdka.

Myslisz, ze beda prezydencki do Donka telefonowac jak Komorowski czy Kaczynski beda jakies uklady negocjowac? hm?

03.06.2010
20:21
smile
[300]

eros [ Senator ]

Wladyslaw Komorowski po raz kolejny pokazal, ze jest czlowiekiem rozleglej wiedzy, rowniez geologicznej.

Eksploatacja gazu łupkowego musiałaby oznaczać zastosowanie metod odkrywkowych, jak w przypadku węgla brunatnego, a zatem byłaby to "dewastacja obszarów krajobrazowych Polski"


Ciekaw jestem, czy Pan Marszalek widzial kiedys na zdjeciu kopalnie odkrywkowa. Ja z checia natomiast zobaczylbym taka, ktora ma glebokosc kilku kilometrow.

Dnia 8.12.2009 NAFTA Piła podpisała kontrakt z firmą Lane na odwiercenie 3 otworów w rejonie Lęborka i Gdańska celem rozpoznania możliwości pozyskania gazu z utworów syluru i ordowiku czyli tzw. „shale gas’u”.
Pierwszym wierconym otworem będzie Łebień LE - 1 planowany do głębokości około 3300 m i do tego celu NAFTA użyje urządzenia Massarenti – 5000 wyposażonego w Top Drive. Pierwszy oraz drugi otwór mają być pionowe z dużym zakresem rdzeniowania i pomiarów geofizycznych w celu dokładnego rozpoznania łupków sylurskich i ocenienia możliwości produkcji gazu z tego pokładu. Jeżeli te dwa otwory okażą się pozytywne wiercony będzie trzeci z odcinkiem poziomym już dla celów eksploatacyjnych.



Mysle, ze przy takim zakresie wiedzy i poziomie merytorycznym kandydata, mozna bedzie spokojnie polikwidowac w Polsce sporo organow i urzedow, poczawszy od Jacka Jezierskiego, Glownego Geologa Krajowego. Zmniejszymy ilosc wydawanych na urzednikow pieniedzy, zmniejszy sie deficyt, Polska rozkwitnie. A to dopiero poczatek korzysci!

03.06.2010
20:51
[301]

Belert [ Legend ]

Przy poziomie wiedzy ekhm alternatywnego kandydata ,bedziemy sie zajmowac szukaniem agentow WSI pod lozkami , i nasze g... stosunki z ROsja stana sie jeszcze bardziej szambaiste.Za to ile sie naogladamy konferencji prasowych...hoho
-kotek Pana Prezydenta zrobil dzis kupke a nastepnie zwymiotowal pokarm.To na pewno reakcja na dzialania rzadu PO.
-Pan Prezydent poszedl na pierwsza w zyciu randke.Para spedzila upojna godzine w restauracji w siedzibie BBN otoczona przez sympatycznych 30 BORowikow.
-Kolumna samochodow Pana Prezydenta przejachala przez Warszawe i bylo w niej tylko 20 samochodow obstawy i 10 karetek pogotowia.
-Pan Prezydent zagrozil Panu Miedwiediewowi zaostrzeniem stosunkow a podlegli dowodcy sil zbrojnych rozpoczeli alokacje wojsk w kierunku granicy wschodniej.
-Pan Prezydent skrytykowal ustawe autorstwa koalicji rzadowej i zapowiedzial ze jej nie podpisze :) ( w sumie nic nowego)
-Pan prezydent zarzadal zwolania 29 w tym miesiacu Rady Gabinetowej w celu przedyskutowania 27 raz sytuacji w Grecji.
-w towarzystwie 300 ochroniarzy Pan Prezydent wzial slub w katedrze na Wawelu :)
I zapowiedzial ze po slubie ma byc pochowany kolo brata .
etc etc

03.06.2010
21:06
[302]

MANOLITO [ Senator ]

Belert, a ty pewnie swoje pomysły czerpiesz z ministerstwa prawdy i miłości?;)




03.06.2010
23:07
[303]

el f [ RONIN-SARMATA ]

Belert

W sumie lepiej żeby szukał agentów pod łóżkiem, niż miałby robić kopalnię odkrywkową o "odkrywce" głębokości 3 kilometrów :P

04.06.2010
22:31
smile
[304]

eros [ Senator ]

Belert ---> A wiesz, gdzie na pewno alterkandydat nie bedzie agentow WSI szukal?

spoiler start
w Wikipedii
spoiler stop


A propos WSI:

06.06.2010
23:02
[305]

anymous [ Konsul ]

21 Niczego nie spieprzy

06.06.2010
23:29
smile
[306]

Caine [ Legend ]

Tymczasem, w Londynie
(Przed czytaniem proszę zapiąć pasy i założyć folię na monitor):

07.06.2010
09:15
[307]

MANOLITO [ Senator ]

po tej wypowiedzi komorowskiego o wydobyciu gazu łupkowego z całą odpowiedzialnoscią mogę stwierdzić, że albo jest zwykłym idiotą, albo agentem gazpromu, ewentualnie jedno i drugie;) do tej pory jego lapsusy były albo niezawinione, albo małej wagi, a teraz to już jest prawdziwy dramat.


ps. no cóż, cytując klasyka, jaki elektorat taki kandydat;)

07.06.2010
09:28
[308]

Wonski [ Hebrew Hammer ]

Aj, przeciez Polska z gazem dla Rosji jest niewygodna, to ruskim szachistom caly koncept by zburzyło. Zatem nie po to się tyle inwestowało w agenture wpływu (tudzież inną) aby ona w takich momentach siedziała cicho.

07.06.2010
09:45
[309]

Belert [ Legend ]

Komorowski ma jedna zalete:
Niczego nie spieprzy jak ten ekhm... pozalowania godny premier.Ktory najpierw siadl na galezi a potem ja sobie tuz kolo swojej d.... uciął.A jak walnął d...w ziemię to sie zdziwił.

Zreszta co to za kandydat ktory nic w zyciu nie przezyl , nic nie wie a to co wie to tyle co mu PR napisze zeby sie nauczyl .
Jedyna miłością tego czlowieka jest WŁADZA.
Kasa ,kobiety ,dzieci to go w sumie nie obchodzi.

07.06.2010
09:52
[310]

Wonski [ Hebrew Hammer ]

"Jedyna miłością tego czlowieka jest WŁADZA"

Znaczy to mąż stanu, znaczy właściwy czlowiek na wlasciwym miejscu by był.

07.06.2010
10:14
[311]

MANOLITO [ Senator ]

Belert, niejaki Wojtyła też nie miał dzieci, kobiet, prawa jazdy, znaczy się nieudacznik?

ps "Niczego nie spieprzy" tak się składa, że co komorowski otwiera gębę to zawsze coś spierdoli.

07.06.2010
10:20
[312]

Konrad Wallenrod [ Major ]

Wonski

Hitler też mężem stanu był nie ? A jaki dobry dla innych narodów ... umiał wcisnąć gaz do dechy

Manolito

Tak tak. Poziom onetowych szczekaczy narzekających na każdym kroku na JK. ( wg nich ON wszystko robi źle - czego z pewnością powiedzieć nie można )

07.06.2010
10:22
[313]

Wonski [ Hebrew Hammer ]

Znaczy ty mi sugerujesz, ze JK to hitler taki jest??

07.06.2010
10:26
[314]

Konrad Wallenrod [ Major ]

Nie. Odniosłem się tylko do wypowiedzi o pragnieniu jedynie władzy. Oczywiście każdy polityk chce mieć władzę i chce się przy tej władzy utrzymać ale robienie czegoś za wszelką cenę prowadzi do nieciekawych skutków.

Jakkolwiek podobieństwa pewne występują to są to czysto kosmetyczne podobieństwa ... nie uzasadniają nazwanie JK - nowym Hitlerem - a tych którzy tak mówią należy skierować na odwyk.

07.06.2010
10:29
smile
[315]

MANOLITO [ Senator ]

Konrad, a cóż to za kosmetyczne podobieństwa jarosława do hitlera?

07.06.2010
10:31
[316]

Wonski [ Hebrew Hammer ]

aj, no pewnie wąsik i szykowny mundur.

07.06.2010
10:32
[317]

Caine [ Legend ]

KW: JK już raz oddał władzę, w demokratycznych wyborach (inna rzecz że potem się obraził na wyborców, co jest głupotą). Jakie są Twoje argumenty na poparcie tego "za wszelką cenę"?

07.06.2010
10:36
smile
[318]

Konrad Wallenrod [ Major ]

Hitler - brak żony ( przez dłuższy okres czasu )
JK - brak żony

Nie powiecie mi chyba, że jest to przeciwieństwo ? A kto miał kochankę, a kto miał kota to już zostawmy ...

Caine

Oddać musiał bo wyborcy postawili mu znak stop dla jego dalszych rządów. Kto pamięta o odrzuconym sprawozdaniu w PKW ten pamięta ...

""Jedyna miłością tego czlowieka jest WŁADZA"

Znaczy to mąż stanu, znaczy właściwy czlowiek na wlasciwym miejscu by był."

Odniosłem się do tego ... chciałem tylko zauważyć, że nikt z was temu nie zaprzeczył

-----------

Wonski [319]

A u ciebie żona jest? A jak nie jest, to czy ty aby nie hitler?
A jak ja mam kochanke i kota, to znaczy ja jestem bardziej hitler czy JK?


Nawet przy założeniu, że nie ma - ja nie jestem politykiem. Na tym podobieństwa tudzież różnice się kończą.

Co do drugiego - a co byś wolał ?

Manolito
Patrz wyżej. Też pewnie politykiem nie jesteś ? Ergo podobieństwa do Hitlera są bezzasadne bo g*wno możesz zrobić. Zresztą ja też

07.06.2010
10:39
[319]

Wonski [ Hebrew Hammer ]

A u ciebie żona jest? A jak nie jest, to czy ty aby nie hitler?
A jak ja mam kochanke i kota, to znaczy ja jestem bardziej hitler czy JK?

07.06.2010
10:42
smile
[320]

MANOLITO [ Senator ]

Konrad, niezłe, okazuje się, że przez większość życia byłem podobny do hitlera, bo nie miałem żony!;)

ps. lubię koty podobnie jak kaczyński, też jestem do niego podobny?

a co do miłości kaczyńskiego do władzy, ten sam arguement można przykleić i obecnemu premierowi, który np. zrezygnował z prezydentury dla realnej! władzy.

07.06.2010
10:57
smile
[321]

Flyby [ Outsider ]

..taak ..Jarosław Dobry i jego poddani wynoszący go na urząd prezydenta

..

07.06.2010
11:00
[322]

Wonski [ Hebrew Hammer ]

Flyby --> Ale, że o co chodzi?

07.06.2010
11:01
[323]

Caine [ Legend ]

Flyby: cóż, poddani Donalda Ryżego z transparentem "za jego grzechy Bóg go powołał", z jakim bawili ostatnio w Krakowie, mogli by zostać źle zrozumiani.


20 punktów za Kaczyńskim. Dla smugglera:) - Caine
07.06.2010
11:19
smile
[324]

Flyby [ Outsider ]

..że o nic, Wonski ;) ..widać wykorzystywanie uroczystości kościelnych (łącznie z Kościołem) - na imprezy wyborcze to teraz taka "nowa moda" ;)

..coś Ci się pomyliło Caine ..zdjęcie jakie zamieszczasz nie przedstawia uroczystości religijnych ;)


07.06.2010
11:33
[325]

MANOLITO [ Senator ]

Flyby, to tak jak turne kandydatów po terenach dotkniętych powodzią.

07.06.2010
12:14
[326]

el f [ RONIN-SARMATA ]

..widać wykorzystywanie uroczystości kościelnych (łącznie z Kościołem) - na imprezy wyborcze to teraz taka "nowa moda"

E tam, nie taka znów nowa... kiedyś jeden z kandydatów na prezia lansował się tuż przed wyborami ślubem kościelnym... nie pamiętam który...

07.06.2010
12:49
smile
[327]

Flyby [ Outsider ]

..pewnie elf:
..więc teraz są dalsze "ułatwienia" w tym względzie:


07.06.2010
12:55
smile
[328]

Wonski [ Hebrew Hammer ]

za duzo GW Flyby, serio za dużo tego przyswajasz.

07.06.2010
13:16
smile
[329]

Belert [ Legend ]

Manolito:--> Wojtyła był Papieżem a skoro nie wiesz to muszę cię uswiadomic ze w kosicele katolickim jest celibat ksiezy.Jak nie wiesz co to to sprawdza na googlach bo nie mam czasu :)

Z ludzi ktorzu kochali wladze warto wymienic :
Stalina ( ten nawet chodzil bez orderow tak pogradzal przyziemnoscia)
Hitlera
Lenina
a co do braku zony to po prostu troche dziwne ,gdyby nie to ze sie boje pozwu do sadu to zapytalbym czy Wasz Wielki Czlowiek Wspaniały Następca Wspaniałego Brata nie jest ekhm... ekhm....

07.06.2010
13:17
[330]

el f [ RONIN-SARMATA ]

"gazeta.pl" to ci od wielorybów w Wiśle? ;)


Belert - trzech żonatych, no... niech będzie 2,5

07.06.2010
13:22
[331]

smalczyk [ Senator ]

Po wypowiedzi na temat przyjęcia euro myślałem, że Bronek nic głupszego (i bardziej szkodliwego) palnąć już nie może.
Ewidentnie myliłem się.

Zaczynam żałowąc Tuska, bo jako intelignetny facet z pewnością zadaje sobie pytanie - jak to się stało, ze namaściłem takiego idiotę?

Widać przez te sejmowe lata Bronek całkiem nieźle opanował sztukę maskowania - bo tyle co nabajdurzył przez ostatnie tygodnie starczy na całe jego poslowanie.

Utwierdziłem się w moim postanowieniu, że wole wrzucić pustą kartkę, niż zaglosować na tego jełopa.

A co gorsza z każdym kolejnym koncyliacyjnym zdaniem wypowiedzianym przez Kaczyńskiego moja naiwność w wiare jego przemiany rośnie - i jeszcze nie daj Boże licho mnie podkusi do zakreślenia krzyżyka przy jego nazwisku :)

07.06.2010
13:26
smile
[332]

Flyby [ Outsider ]

..bardzo to zabawne Wonski z elfem ;) ..wy naprawdę myślicie ze jeżeli gazeta wyborcza nie poda tych informacji to ich nie będzie? ..prędzej czy później podadzą je inne media ;) ..za cenzurą wam tęskno?

..to módl się smalczyk żeby Cię nie podkusiło ..obawiam się że takim wyborem zagłosujesz przeciwko wielu wartościom którym jesteś wierny ;)

07.06.2010
13:39
[333]

Wonski [ Hebrew Hammer ]

"A co gorsza z każdym kolejnym koncyliacyjnym zdaniem wypowiedzianym przez Kaczyńskiego moja naiwność w wiare jego przemiany rośnie - i jeszcze nie daj Boże licho mnie podkusi do zakreślenia krzyżyka przy jego nazwisku :)"

A prosze, tak wlasnie myslalem, ze kiedys beda z ciebie ludzie kiowas :)

07.06.2010
13:45
[334]

smalczyk [ Senator ]

Flyby ---> no dyć mówię, że przemawia przeze mnie naiwność :)
Ale powiem ci, ze przy poziomie, a w zasadzie jego braku, jaki prezentuje Komorowski, to autentycznie chciałbym by wszystko co głosi obecnie Kaczyński było świadectwem jego myślenia, nie politycznych kalkulacji.

A poza tym to o ile sięgam pamięcią kilka lat wstecz wszystkie moje wybory polityczne okazaly się w perspektywie czasu chybione ;))

07.06.2010
14:02
smile
[335]

albz74 [ Legend ]

smalczyk - dawno już poprzysiągłem sobie, że nie będę nic pisać w tego rodzaju wątkach, to jest bezproduktywne marnowanie czasu i szarganie nerwów. I służy mi to. Ale jak widzę, że się wahasz, to może jednak coś napiszę.

Pytanie retoryczne:

- czy zagłosowanie za człowiekiem, który kiedyś szedł na czele pochodu palącego kukłę urzędującego prezydenta:

Jest przejawem rozsądku i szacunku dla tego urzędu ? I wyboru odpowiedniego człowieka ? Czy też może niekoniecznie ???

Polecam również uwadze młodszych dyskutantów, jeżeli ten fakt uszedł ich uwadze bądź jest po prostu nieznany.

07.06.2010
14:04
smile
[336]

Flyby [ Outsider ]

..przy uwzględnianiu "perspektywy czasu" smalczyk, to Jarosław Kaczyński już się niejako "sprawdził" ;)..Komorowski (mimo wszystkich słownych "blamaży") wciąż nie ;) ..być może urząd prezydenta jednak "zweryfikuje go" pozytywnie skoro "pozytywnie" zweryfikował Lecha Kaczyńskiego mającego swoje "przejęzyczenia" i "blamaże" ;)

07.06.2010
14:04
smile
[337]

Wonski [ Hebrew Hammer ]

aj waj, wszystkie ręce na pokład bo sie gotow smalczyk z waszego chóru wyrwać. Wujaszki.

07.06.2010
14:07
[338]

el f [ RONIN-SARMATA ]

Flyby

"wy naprawdę myślicie ze jeżeli gazeta wyborcza nie poda tych informacji to ich nie będzie?" - informacje to będą... gazetowowyborcze.

"..prędzej czy później podadzą je inne media" - to ja poczekam na te inne media, byle nie podawały na wstępie - "jak donosi gazeta wyborcza..."


Smalczyk

"moja naiwność w wiare jego przemiany rośnie" - z ciekawości zapytam, a w cudowną przemianę premiera Putina et consortes uwierzyłeś? ;)
O (za przeproszeniem) palikota, przez grzeczność nie pytam... :P

07.06.2010
14:07
[339]

albz74 [ Legend ]

Wonski - najgrzeczniej jak potrafię odpowiem - bujaj się.

07.06.2010
14:09
smile
[340]

Flyby [ Outsider ]

..nie plumkaj Wonski bo Ci ta fałszywa mycka spadnie ;)

..rozumiem elf ..niemniej szczęśliwy jestem że wyłączności na informacje nie mają "Nasz Dziennik" łącznie z Radiem Maryja ;)
..że nie wspomnę o czymś takim jak "Gazeta Polska" ;)

..i jeszcze jedno elf bo zdajesz się tego nie rozumieć ..sympatie polityczne GW w żaden sposób nie przekreślają wiarygodności podawanych przez nią informacji ..Tylko komentarze "programowe" mogą budzić wątpliwości w "przeciwnikach politycznych" i chęć ich "podważania" ..

07.06.2010
14:13
[341]

smalczyk [ Senator ]

z ciekawości zapytam, a w cudowną przemianę premiera Putina et consortes uwierzyłeś? ;)
Zasadniczo nie zauważyłem nic co mogłoby mnie skłonić do wiary w coś takiego. Bo przeciez nie mowisz chyba o zwykłych ludzkich odruchach (np uściskanie Tuska), których osobiście nie miałbym śmialości odmówić nawet Putinowi. Bo przeciez emocje emocjami - ale politykiem pozostal takim samym.

O (za przeproszeniem) palikota, przez grzeczność nie pytam
Tu to już przesadziłeś :)
Przeciez chyba nawet dziś określił Jarka jako gorszego od powodzi - w oparciu więc o co miałbym na jego temat zmienić zdanie (które zapewne i tak nieco odbiega od twojego co do palikotowej osoby)? :)

Jego oponent póki co nie zanotował chyba nawet jednej sensownej wypowiedzi - nie widze więc powodu by oddac mu swój głos.
Nie wspominając już, że patząc 'historycznie' Komorowski obok Niesioła to osobnik, którego z obecnego obozu rzadzącego nie trawię chyba najmocniej.

albz ---> oczywiście, ze pamietam hucpy i draki obu braci z wczesnych lat 90-tych. Niemniej od lat hołduję zasadzie, ze człowiek może się zmienić (a na pewno trzeba mu dać taką szansę) oraz że wolę patrzeć w przyszlość niż za siebie (przynależnosć do platfusów w końcu zobowiązuje:)).
Jesli więc stałoby się tak, że Kaczyński autentycznie głosi to co na te (mam nadzieję dłuższą) chwilę sądzi w kwestii politycznej i gospodarczej, to dlaczego nie dac i jemu szansy?

07.06.2010
14:21
[342]

albz74 [ Legend ]

Kaczyński autentycznie głosi to co na te (mam nadzieję dłuższą) chwilę sądzi w kwestii politycznej i gospodarczej, to dlaczego nie dac i jemu szansy?

Już raz szansę dostali, miał być POPiS, więc wszystko jedno na kogo się głosuje, w końcu razem będą rządzić. I wygrali. I pokazali.

Chcesz dawać kolejną ?

07.06.2010
14:25
[343]

smalczyk [ Senator ]

I wygrali. I pokazali.

Powiem tak - w moim mniemaniu bardzo dużo napsuli, ale i trochę niezłych projektów wdrozyli. Co do obecnego rządu to niestety nie jestem w stanie w jakikolwiek sposób się wypowiedzieć na temat tego co zrobili, dobrze czy źle. Albo więc zmiany, które z pewnością były (bo nawet leniuch z PO tyle miesięcy bez ruchu by nie wysiedzieli:), były czysto kosmetyczne, albo na tyle nieistotne, ze ich nei zapamietałem - albo mam amnezję :)

Chcesz dawać kolejną ?

Wolałbym nie - ale dla mnie Komorowski jest równie nieciekawym kandydatem jak Kaczyński (powiedziałbym nawet, ze wolałbym prawie kazdego innego z PO niż jego).

07.06.2010
14:27
[344]

MANOLITO [ Senator ]

a tak wracajac do tematu głosując za bronkiem doskonale wpiszecie się w to przysłowie "Kto jest głupszy? Głupiec? Czy ten, kto za nim idzie?".;)

belert, oj już nie wymyślaj, zwyczajnie okazuje się, że można osiągnąć bardzo wiele, nie mając dzieci, kobiet i prawa jazdy, jeden został papieżem, a drugi premierem, daje do myślenia?;) a jeśli chodzi o bronka, to jego jedynymi zaletami zdaje się, są dzieci, kobiety i prawko;)

smalczyk, jeszcze bedą z ciebie ludzie;)

07.06.2010
14:29
smile
[345]

Flyby [ Outsider ]

..czytałem "przeszłe" wypowiedzi smalczyka, albz74, które dają określony (choć szczątkowy) obraz jego "poglądów na rzeczywistość" ..Stąd muszę przyznać że mnie nieco zadziwił swoimi obecnymi uwagami (zwłaszcza o Jarosławie ;))

..doskonale wpisujesz się w to przysłowie, Manolito, głosując za Jarosławem ;)

07.06.2010
14:34
[346]

smalczyk [ Senator ]

smalczyk, jeszcze bedą z ciebie ludzie;)

Klasyczny przykład wyławiania członków pomiędzy partiami ;))


Flyby ---> tak naprawdę to prawdziwa twarz Jarosława zobaczymy juz wkrótce - i wtedy zobaczymy na ile dobrą maskę sobie obecnie przywdzial (bądź nie:)
Fakt tez faktem, ze wyjątkowo nie lezy mi jego obecny przeciwnik - i tu jest zapewne pies pogrzebany. Dla mnie namaszczenie Bronka przez Tuska to klasyczny strzał w stopę.

Ale spokojnie, moje poglądy tak łatwo się nie zmieniają :))

07.06.2010
14:41
smile
[347]

Flyby [ Outsider ]

..stare powiedzenie, smalczyk, mówi "czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci" ;) ..nie widzę niczego w poglądach Jarosława (oprócz tonu wypowiedzi i postawy) nowego i "obiecującego" ..

07.06.2010
15:47
[348]

el f [ RONIN-SARMATA ]

Flyby

"sympatie polityczne GW w żaden sposób nie przekreślają wiarygodności podawanych przez nią informacji " - nie, wiarygodność przekreślają wątpliwe źródła i dziennikarze z klapkami na oczach.


Smalczyk

"w oparciu więc o co miałbym na jego temat zmienić zdanie (które zapewne i tak nieco odbiega od twojego co do palikotowej osoby)? " - no, jedynie w oparciu o deklaracje własne ;)

" Komorowski obok Niesioła to osobnik, którego z obecnego obozu rzadzącego nie trawię chyba najmocniej." - Komorowski to dotąd bujał się w cieniu medialnych gwiazd, dopiero teraz pokazuje co potrafi.
A Stefan... cóż, kameleon mógłby się u niego uczyć jak szybko zmieniać barwy :P


albz74

"Już raz szansę dostali, miał być POPiS, więc wszystko jedno na kogo się głosuje, w końcu razem będą rządzić. I wygrali. I pokazali." - pokazali i jedni i drudzy. Swoją drogą, chyba największa zmarnowana nadzieja na pozytywne zmiany od wczesnych lat 90-tych.

07.06.2010
15:51
smile
[349]

jagged_alliahdnbedffds [ Rock'n'Roll ]

To na kogo mam głosować?

07.06.2010
16:20
smile
[350]

Flyby [ Outsider ]

..zdjęcia kościelnych gablot oraz wideo z uroczystości beatyfikacyjnych nie są "wątpliwym źródłem" - transparenty na nich widoczne mówią same za siebie ..
..To nie dziennikarz miał "klapki na oczach" tylko Ty, elf ;)

..możesz je zresztą mieć ale nie "zakładaj ich" bezczelnie innym ;)

..głosuj jagged na Napieralskiego ;) ..

07.06.2010
18:42
[351]

el f [ RONIN-SARMATA ]

Flyby

Nie klikałem w linki - wystarczy mi adres gazeta.pl :)


jagged_alliahdnbedffds

Jak nie wiesz na kogo, to nie głosuj.

07.06.2010
18:49
smile
[352]

Caine [ Legend ]

mam gdzieś na dysku, co na kościołach wypisują przeciwnicy Kaczyńskich, ale lepiej wrzucę demota


20 punktów za Kaczyńskim. Dla smugglera:) - Caine
07.06.2010
19:10
smile
[353]

Flyby [ Outsider ]

..to po co ta cała gadka, elf? ..zakładasz z góry że gazeta pisze nieprawdę, nie czytasz jej - to nie zabieraj głosu na temat tego co w niej napisane, proste?

07.06.2010
23:47
[354]

el f [ RONIN-SARMATA ]

Flyby

A gdzieś zabieram głos na temat tego co w niej napisane? Zabieram głos na temat wiarygodności gazety jako takiej, która jest równie wiarygodna co Fakt czy inne Nie.

07.06.2010
23:57
[355]

Hellmaker [ Legend ]

el f ---> Podaj mi JEDEN przykład artykułu z NIE, który zachwiał Twoją oceną wiarygodności tego periodyku. JEDEN.
Artykuły z numerów 1 kwietnia się nie liczą :)
Czy po prostu gdzieś usłyszałeś, ze NIE jest niewiarygodne i tak sobie tylko puszczasz plotkę dalej?
Najlepiej opisać niewygodną gazetę mianem "brukowiec" i z czystym sumieniem można sobie popluć - no nie ? :)
Jeżeli szukasz przekłamań, naciąganych faktów, zmyślonych "źródeł", to znajdziesz w tak poczytnych gazetach jak Nasz Dziennik, czy inny badziew tego typu.
NIE jest na takim celowniku, że nie może sobie pozwolić na zmyślanie.
Zaiste - miało trzy sprawy, które okazały się próbą wrobienia NIE w procesy sądowe - m.in. sprawa lojalki Kaczyńskiego. Ale wszystkie artykuły mają podparcie w dokumentach, autoryzowanych wywiadach (do czego całkiem spora część czasopism "wiarygodnych" nie przywiązuje wagi), itd.

Uwielbiam jak ludzie nie mają pojęcia o czym piszą.

08.06.2010
00:14
[356]

el f [ RONIN-SARMATA ]

Hellmaker

Kiedyś czytałem w Nie artykuł o jakiejś aferze która skończyła się w sądzie grodzkim w miejscowości X. Tyle, że w tej mieścinie nie było sądu...
Numeru Ci nie podam, musiałbyś przewertować roczniki z początku lat 90-tych.
Poza tym, nie pasjonuję się kolekcjonowaniem bzdetów ze szmatławców, szkoda czasu.

ps
Ale przyznaję, ze przykład w poście 354 niezbyt trafny, lepszy byłby np SE...

ps2

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.