GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Dlaczego na Royal Flusha wszyscy mówią Mateuszek?

08.05.2010
12:27
[1]

Stra Moldas [ Futbolowy maniak ]

Dlaczego na Royal Flusha wszyscy mówią Mateuszek?

Dobra, może noobowskie pytanie, ale lepiej wiedzieć w taki sposób niż wcale.
Dlaczego Flush nagle stał się Mateuszkiem? Przyznał się w którymś wątku do imienia, ktoś zaproponował, żeby tak mówić? Znam jego opowieści, maturę, piractwo, błędy - ale tego akurat nie wiem, dopomóżcie. :(

08.05.2010
12:28
[2]

settoGOne [ settogo ]

bo pewnie ma tak na imię, Ciebie matka do obiadu woła STRRA MOLDAAS!?

spoiler start
oderwij się od kompa, wyjdźże na pole i odwiedź sąsiadów, a nie kolejny wątek, problemy odejdą

08.05.2010
12:31
[3]

Azerko [ Alone in the wild ]

chyba dlatego ze mateuszek to jego stare konto na ktorym spamowal a teraz ma royal flusha

08.05.2010
12:32
[4]

Stra Moldas [ Futbolowy maniak ]

Do pewnego momentu mu tak nie mówiono, tylko pisano po nicku...
Chodzi oczywiście, gdy ktoś do niego odpowiada, to zawsze jest np. "Mateuszek ->", a jakoś na każdego innego użytkownika odpowiadają normalnie po nicku/ksywce, więc twoja wielka ironia nie jest odpowiedzią. ;)

08.05.2010
12:33
smile
[5]

kubomił [ Legend ]

Get a life.

08.05.2010
12:34
[6]

Bullzeye_NEO [ 1977 ]

no dobra edgar, do ciebie tez po imieniu bedziemy mowic

08.05.2010
12:34
[7]

Stra Moldas [ Futbolowy maniak ]

Damn, chcę na bieżąco być, to chyba nic złego? :(

08.05.2010
12:49
smile
[8]

Dycu [ zbanowany QQuel ]

Setto - "oderwij się od kompa, wyjdźże na pole i odwiedź sąsiadów, a nie kolejny wątek, problemy odejdą"

Czekaj, czekaj... Wielkopolska : )?

08.05.2010
12:50
smile
[9]

Sizalus [ Senator ]

raczej Nowa Huta

08.05.2010
12:51
[10]

Stra Moldas [ Futbolowy maniak ]

Pole - Małopolska, Podkarpacie. :P

08.05.2010
12:53
[11]

Kreek [ Senator ]

bo ma na imię stefan

08.05.2010
12:59
smile
[12]

Dycu [ zbanowany QQuel ]

Ach, racja, nie Wielkopolska, tylko Małopolska. No ale anyway, dziwni ludzie ; )

08.05.2010
13:01
[13]

Stra Moldas [ Futbolowy maniak ]

Była taka anegdotka krakowska kiedyś, że w Warszawie mieli same pola, więc wychodzili na dwór, a w Krakowie były dwory, więc chodzi się na pole... Chociaż to bodajże za czasów Galicji się to wykształciło...
Sam chodzę na pole i jestem z tego dumny. ;)

08.05.2010
13:05
smile
[14]

Dycu [ zbanowany QQuel ]

Od kiedy pierwszy raz usłyszałem jak ktoś na żywo, w sposób idealnie naturalny mówi "Chodźmy na pole" już nie mogę przejść obok tego obojętnie : ) Zabawny fenomen ; )

08.05.2010
13:05
[15]

Kravas [ Niepokonan ]

Nie lubiłem ani wychodzić na pole, ani wychodzić na dwór, toteż szedłem na podwórko :P

08.05.2010
13:14
[16]

QrKo_ [ ]

U mnie (poludnie slaskiego) rowniez od dziecka wychodzilo sie na pole i o ile rozumiem, ze moze to niektorych dziwic, to sam nie widze w tym nic nadzwyczajnego :)

Podworko to mialy mieszczuchy - betonowy plac 5 na 5 metrow z lawka i koszem/bramka. U nas gdzie sie nie wyszlo tam pole, tu rzeczka, tam łąka :)

08.05.2010
13:14
[17]

Stra Moldas [ Futbolowy maniak ]

Dycu -> Ja w 4 klasie podstawówki uświadomiłem sobie, że w innych częściach Polski idzie się na dwór. Czy tam zabawny fenomen - fragment dialektu od rejonu, jakich wiele, ale jeden z najbardziej znanych. :P Teraz jak rozmawiam z osobami z północy czy zachodu polski i naturalnie powiem "na pole" to już wiedzą, o co chodzi. ;)

PS To chyba obejmuje tylko obszar Podkarpacia i Małopolski (bo od dawnej Galicji), czy gdzieś jeszcze?

08.05.2010
13:22
[18]

bezlerg66 [ Senator ]

Dlaczego na Royal Flusha wszyscy mówią Mateuszek?

Jak wszyscy? Ja tak nie mówię.

08.05.2010
13:23
[19]

boskijaro [ Nowoczesny Dekadent ]

U mnie w Wielkopolsce (lubuskie dokladnie) zawsze sie mowilo "Idziemy na dwór" :P

08.05.2010
13:29
[20]

Bad Olo [ Stoprocent ]

Dawno dawno temu, na GOLu był użytkownik o nazwie Mateuszek15. Był bardzo inteligentnym userem tego forum. Jego historie z życia wprawiały wszystkich w zachwyt. Pisał fenomenalne posty, bardzo mądre i przemyślane. Często pomagał innym użytkownikom, podnosił ich na duchu, nigdy złego słowa nie powiedział o innym człowieku. Chodzący ideał. Chodzą słuchy, że dostał bana na nick Mateuszek15, ponieważ powiedział słowo "kurde". Od tamtej pory słuch o nim zaginął. Chodzą słuchy, że powrócił jako Royal Flush, ale czy to prawda? Pewnie się nigdy nie dowiemy.

08.05.2010
13:31
smile
[21]

faner [ Druid Ewenement ]

Bo kiedyś miał konto "mateuszek15".

U mnie w Małopolsce się mówi "Na pole".

08.05.2010
13:47
[22]

Stra Moldas [ Futbolowy maniak ]

Dzięki za odpowiedzi, wiem co chciałem. :)
Pozdrawiam chodzących na pole! :D Ale tych na dwór też. ;)

08.05.2010
13:47
smile
[23]

Deton [ klein Zwerg ]

U mnie w Wielkopolsce (lubuskie dokladnie)

Normalnie padłem :D


ed: W żaden sposób nie zmienia to zabawności tego zdania, jeżeli wcześniej wydawało
się komuś zabawne. :P

08.05.2010
13:48
smile
[24]

kubomił [ Legend ]

U mnie w Wielkopolsce (lubuskie dokladnie)


RTLFMAO :D

08.05.2010
13:52
[25]

Sizalus [ Senator ]

Co was tak śmieszy? Część Wielkopolski jest na terenie województwa lubuskiego.

08.05.2010
13:53
[26]

Stra Moldas [ Futbolowy maniak ]



Ha. :D

08.05.2010
13:54
[27]

władca lemurów [ Julian ]

Wiecie skąd się wzięła nazwa Gorzów WIELKOPOLSKI??? To teraz już wiecie :)

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.